Соковита українська ковбаса-нескладний рецепт без томливого очікування

40

Соковита, з помірною кількістю часничку і обов’язково з додаванням сала — така українська ковбаса нескладно готується в домашніх умовах і не вимагає ніяких спеціальних пристосувань і млосного очікування.

Для набивання можна використовувати як колагенову оболонку (вона їстівна), так і натуральну череву. Діаметр підійде 3-4 см.

М’ясо для цієї ковбаси ні в якому разі не перекручується м’ясорубкою, а нарізається дрібним кубиком. Щоб це простіше було зробити, м’якоть трохи підморожують.

На кілограм м’яса береться 16 г дрібної солі, а сала має бути 30% від загальної ваги. Якщо сире сало замінити копченим, то кількість солі потрібно зменшити.

Інгредієнти на 1 кг готової домашньої ковбаси:

  • свиняча шийка ( підійде будь-яка частина свинини) — 950 г,
  • копчене сало — 200 г,
  • сіль дрібна — 13 г,
  • часник свіжий — 30 г,
  • мелений перець-за бажанням.

Приготування зазначеної кількості займе не більше години:

1. Трохи підморожене (щоб легко різалося ножем) м’ясо нарубати дрібними, наскільки це можливо, кубиками.

2. Сало нарізати трохи крупніше. Копчену м’яку шкірку так само подрібнити. У свіжого сала шкірку потрібно попередньо проварити близько години або зовсім не додавати її в ковбасу.

3. Часник краще порубати ножем, а не тиснути пресом.

4. Скласти все в миску. Посолити, поперчити.

5. Фарш перемішати, щоб спеції і шматочки сала рівномірно розподілилися.

6. Колагенову оболонку покласти в звичайну воду — так вона стане більш пластичною і зручною в роботі. Якщо натуральна черева зберігалася в солі, то її потрібно ретельно промити.

7. Зі шнекової м’ясорубки зняти ніж і грати. Поставити насадку для ковбаси (через її відсутністю можна скористатися відрізаною верхньою частиною пластикової пляшки і проштовхувати фарш пальцем або зворотною стороною чайної ложки). Відрізати бажану довжину оболонки і надіти її, як панчіх, на насадку. Кінчик поки не зав’язувати. Після того, як проштовхуються шматочки дійшли майже до краю оболонки, зав’язати кінець суворою ниткою.

8. Ковбасу набивати не пружно, вона повинна бути м’якою — після відварювання оболонка натягнеться і у щільно набитою ковбаси вона може лопнути. По всій заготівлі зробити проколи товстої голкою.

9. У великій каструлі закип’ятити воду. Опустити туди ковбасні заготовки і варити 20-25 хв.в залежності від їх діаметра.

10. Домашню ковбасу вийняти, обсушити. Скласти в контейнер і зберігати до тижня в холодильнику.

11. Перед подачею українська ковбаса обов’язково повинна бути обсмажена з 2-х сторін. Для цього краще використовувати смалець, але і рафінована олія теж підійде.

Така домашня ковбаса незмінно залишається фаворитом серед святкових закусок. Та й просто, для перекусу, це чудовий продукт, приготований своїми руками.

Спробуйте, смачного!