Як зробити підлоги з фанери і дсп на балконі або лоджії. Дсп або фанера: що вибрати?

58

Як зробити підлоги з фанери і дсп на балконі або лоджії. Дсп або фанера: що вибрати?

Коли постає питання обробки балкона, власникам квартир важко визначитися між фанерою або, інакше кажучи, клеєним шпоном, і дсп. У чому різниця і який матеріал краще? дсп або деревно-стружкова плита являє собою сучасний композиційний пресований матюкав з стружок і тирси, скріплених разом формальдегідними смолами. Фанера-це кілька склеєних один з одним шарів деревного шпону, скріплених спеціальним клеєм.

Обидва матеріали по-своєму гарні, але коли мова йде про те, з чого зробити підлогу на балконі — дсп або фанери, то краще зупинитися на другому варіанті. І ось чому:

  • фанера має кращі естетичні показники — вона бездоганно виглядає;
  • клеєний шпон в порівнянні з деревно-стружковими плитами краще протистоїть підвищеній вологості-якщо дсп просочиться водою, вона може втратити свою форму;
  • фанера краще справляється з механічним впливам, таким як стирання або навантаження вагою;
  • клеєний шпон відмінно тримає в собі цвяхи і шурупи.

Зрозуміло, і у дсп є свої плюси, такі як краща міцність на вигин або більш високі показники в звуко — і теплоізоляції. До того ж, дсп дешевше. Але мова йде про підлоговому покритті, для якого найважливіше міцність і збереження первісної форми. Тому якщо ви не знаєте з чого зробити підлогу на лоджії — дсп або фанери, краще вибрати фанеру.

Тепер давайте розглянемо докладніше нюанси вибору і покупки фанери для фанерної підлоги на балконі або в лоджії.

Решетування підлоги на балконі. Як зробити обрешітку на балконі

Збірку обрешітки з придбаних погонних елементів за складеною раніше схемою краще виполоти у вигляді укрупнених елементів (з габаритами, відповідними отвору балконних дверей) в горизонтальному положенні на підлозі приміщення, до якого прилягають балкон або лоджія. Це дозволить забезпечити зручність вирівнювання каркаса в одній площині, а також значно спростить роботи по з’єднанню суміжних елементів. Таким чином, збірка обрешітки зведеться до з’єднання 3-х або 4-х частин каркаса, переведених у вертикальне положення, замість трудомісткого прилаживания і вирівнювання за допомогою рівня безлічі окремих горизонтальних і вертикальних складових.

Вертикальні стійки обрешітки повинні бути розкріплені між плитою, яка виступає у вигляді підлоги балкона і плитою верхнього поверху. Найкраще для цієї мети використовувати перфоровані бляшані смуги, здатні згинатися в різних напрямках, і шурупи з пластиковими розклинюють дюбелями. При неможливості отримати дозвіл на такий спосіб установки дозволу у сусіда з верхнього поверху (а для цього потрібно висвердлювання отворів в плиті його балкона), можна скористатися клинами, посадженими на будь-якої відповідний клей.

Важливо: при свердлінні отворів в горизонтальних бетонних плитах ні в якому разі не можна перерізати розташовану в них арматуру, наткнувшись на яку краще відступити, і з другої – третьої спроби отвір виявиться висвердленим в бетоні.

Установка обрешітки на відкритому балконі, що має тільки металеву огорожу, має свою специфіку.

Для того, щоб не використовувати два каркаса – для зовнішньої і для внутрішнього облицювання, краще збільшити товщину елементів дерев’яного каркаса так, щоб вона перевищувала перетин металевих деталей огорожі, а зазвичай це смуга і стрижні круглого або квадратного перетину. Каркас слід встановлювати так, щоб огорожа виявилася «вписаною» всередину його, виконуючи функції додаткової силової конструкції і не заважала подальшій облицюванні, що виконується з зовнішньої і внутрішньої сторін.

Решетування на балконі під пластикові панелі, під дерев’яну вагонку і інші листові оздоблювальні матеріали відрізняється тільки розмірами осередків, розмірний модуль яких повинен збігатися з аналогічним модулем облицювання. Обрешітку під вагонку на балконі можна встановлювати, як у варіанті горизонтальної, так вертикальної облицювання.

У фронтальній стіні балкона або лоджії зазвичай влаштовується панорамне подвійне скління з орними або розсувними стулками. Решетування бічних стін балкона відрізняється від фронтальної відсутністю таких вікон і звичайно виконується під суцільну обшивку або облицювання.

Фанера на підлогу товщина. Покласти на лаги

Якщо перепади по висоті на підлозі досить значні (від 5-10 ), то фанеру можна покласти і кріпити до спеціальних лагам. Вони не тільки дозволяють домогтися ідеально рівної підлоги, але і забезпечують повітряну подушку для теплоізоляції та гідроізоляції та й потім простіше підбирати розмір ламінатної дошки або іншого оздоблювального матеріалу.

Лаги застосовуються майже повсюдно. Єдиною перешкодою на цьому шляху є низька висота приміщення, так як укладання фанери на лаги «з’їдає» до 10 см висоти кімнати.

Бакелітова фанера розміри та інші технічні характеристики можна дізнатися з даної статті.

Ідеальна товщина фанери на лаги – 9-14 . Якщо застосовується один шар, то лист повинен бути не тонше 14-15 . Якщо два шари, то кожен фанерний лист може бути не товщі 8-9 .

Фанера для чорнового підлогового покриття відрізняється по ряду характеристик. У будівництві використовують 5 сортів фанери, від ідеально чистого класу e до дешевого четвертого класу. Всі вони відрізняються якістю і типом деревини, кількістю клею, влаговпитывающими властивостями і т.д.

Фанера фсф ціна за лист і інші дані можна прочитати з даної статті.

Гідність в тому і полягає, що один складається з декількох шарів. Це дозволяє істотно економити на обігріві підлоги, особливо в котеджах і будинках, де є холодний підвал. Чим більше шарів з різноспрямованими волокнами містить один лист, тим вище герметичні і теплоізоляційні властивості підлоги.

На

Як використовується фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу можна дізнатися в даній статті.

Для житлових приміщень використовують марки фсф і фк. Стандартні листи мають товщину від декількох міліметрів до двох з половиною сантиметрів. Який тип і яку товщину вибрати – вирішувати потрібно вже на місці, в залежності від вхідних умов – призначення кімнати, тип підлогового покриття, грошові витрати, кваліфікація майстра та ін.

Чим товще шар фанерної обробки, тим менше підлогу буде прогинатися і «гуляти». А значить термін служби підлоги і всього, що на ньому, безпосередньо залежить від товщини фанери.

Фанера 6 мм на підлогу. Плюси і мінуси використання фанери для влаштування підлог

Це відмінний матеріал для створення рівної поверхні перед фінішним завершенням підлогового покриття. На нього покладається вся чорнова робота отримання настилу. Чим хороша фанера в цій ролі?

  1. створення ідеально рівного покриття перед настилом заключного шару: паркету, ламінату і т. Д.
  2. міцність, еластичність, хороші вологостійкі якості матеріалу забезпечують її тривалу експлуатацію.
  3. фанера, використовувана в якості другого шару підлоги, є хорошим тепло — і звукоізолятором.
  4. відмінний дизайн. Природна естетика матеріалу дозволяє використовувати його без будь-якої декоративної обробки.
  5. зручність при монтажі. Простота укладання фанерних листів дозволяє впоратися з цією справою новачкові в будівельних роботах.
  6. екологічність. Вона не ідеальна (від застосування синтетичних компонентів при виробництві нікуди не дітися в наш час), але шкоди людському здоров’ю і навколишньому середовищу не приносить.
  7. прийнятна вартість і мінімальна трудомісткість робіт-вигідніше застосування інших аналогічних матеріалів.

Але є і недоліки використання фанери в якості підлоги.

  1. настил фанерної підкладки має певну товщину. Нормативи використання визначають її розмір від 8 мм і вище. Ідеальна товщина для облаштування підлог з нормальною основою приміщення — 14-16 мм. У разі укладання фанери під фінішний шар плитки товщина повинна бути ще більше — від 22 мм.у приміщеннях з невисокою стелею зменшення просторового обсягу буде помітно.
  2. незважаючи на хороші водостійкі якості матеріалу, при частій взаємодії з водою фанера може розбухнути і змінити свою форму. У приміщеннях з підвищеною вологістю необхідно використовувати ламіновану фанеру.
  3. цей матеріал чутливий до великого температурного перепаду, що також може привести до викривлення листів.

Але переваг у цього виду настилу значно більше, що і обумовлює його популярність.

Чим покрити фанеру на балконі. Підлога на балконі з фанери: вибір матеріалу і монтаж

Підлога на балконі з фанери вважається найпопулярнішим варіантом утеплення та обробки даногоПриміщення. Чому саме склеєний шпон, а не дсп? таке питання виникає у багатьох, «який краще підлогу на балконі дсп або фанера? щоб відповісти на це питання необхідно знати, що собою являє фанера і чим вона відрізняється від дсп.

Утеплення балкона

Фанера і дсп — в чому відмінності

Лист фанери являє собою кілька шарів хвойного/листяного шпону, з’єднаного за допомогою спеціальних клеїв. До основних переваг його можна віднести:

  • високу міцність;
  • довговічність;
  • простий догляд;
  • швидкий і легкий монтаж;
  • мала вага;
  • проста різка;
  • пластичність;
  • екологічність.

Види фанери

За рахунок того, що такий матеріал має підвищену міцність, його часто вибирають для виготовлення опалубки і утеплення підлог. Він також як і дсп буває з шпунтовими / гладкими краями.

Листи фанери стелять практично також як і деревно-стружкові плити, але з деякими відмінностями:

  • товщина листа не повинна перевищувати п’ятнадцять міліметрів;
  • щоб в подальшому підлогу не скрипів листи з гладкими краями, не повинні стикатися;
  • другий і другий і третій сорт відмінно підійдуть для чорнової підлоги.

На відміну від дсп склеєний шпон більш міцний і зносостійкий. Фанера краще тримає кріпильні елементи і переносить великі навантаження. Після контакту з водою вона не втрачає своїх властивостей і характеристик, на відміну від деревно-стружкової плити.

Умови при покритті підлоги на балконі фанерою

Для того щоб зробити монтаж підлоги на балконі / лоджії з фанери необхідно:

  • провести скління;
  • провести теплоізоляцію даного приміщення.

Підготовка поверхонь

Процес:

  1. здійснюють огляд підлоги і стін. Всі дірки і щілини законопачують.
  2. проводять демонтаж старого покриття (якщо воно було).
  3. поверхня підлоги ретельно очищають від пилу і бруду.
  4. відколи на стиках закладають.
  5. поверхню заґрунтовують.

Підготовка балкона

Після того, як підставу підготували необхідно покласти теплоізоляційний матеріал. Як утеплювач найкраще підійде пенофол.

Важливо! товщина фанери для підлоги на балконі повинна бути більше 15 мм.

Гідро і теплоізоляція

Після того, як зробили завмер балкона необхідно розпиляти бруски. Брус для підлоги балкона з фанериукладивают з кроком 50 см.

Після того як всі лаги закріпив, починають утеплювати підлогу. Для цього, між дошками і укладають утеплювач.

Важливо! для розпилювання фанерного листа найкраще використовувати фрезерне обладнання. Справа в тому, що застосування лобзика може привести до розшарування матеріалу.

Між встановленими листами має дотримуватися відстань-5-10 мм. Від стіни до листа проміжок повинен становити 15 мм.це необхідно для того щоб повітря циркулював.

Утеплення піноізолом

Особливості установки

До того як почати укладати листи необхідно:

  • розрізати фанеру на шматки потрібного розміру;
  • відрізані частини розкласти по всій підлозі;
  • розкладати шматки слід з урахуванням похибок;
  • визначитися з методом кріплення фанери до основи.

Методи кріплення:

  • приєднати фанеру до основи можна за допомогою двокомпонентного клею;
  • також можна використовувати водний клей (при його використанні треба подумати про додаткове кріплення);
  • найнадійніший і перевірений часом спосіб-кріплення за допомогою дюбелів;
  • також іноді використовують клейовий склад розбавлений розчинниками (сохне він близько тижня).

Листи фанери можна покласти кількома способами:

  • на бетонну основу (такий метод має на увазі під собою кріплення листок з бетонній підлозі з допомогою клею і дюбелів);
  • на основу з лаг (такий метод є найпоширенішим і одночасно трудомістким);
  • на дерев’яну основу (кріплення здійснюють за допомогою клею, саморізів і дюбілей);

Укладання фанерних листів на основу з лаг

Процес:

  1. готують бруски з перетином 40х40 мм
  2. підбирають теплоізоляційний матеріал.
  3. по водяному рівню встановлюють бруски. Відстань між лагами залежить від ваги чорнової підлоги.
  4. після того як бруски встановили, починають укладати чорнову підлогу. Для того щоб повітря циркулював між дошками залишають відстань в 5-10 мм.

Монтаж лаг і покриття їх фанерою

Паркет з фанери

Для того щоб створити паркет на підлозі на балкона, фанера з підставою під ламінат підійде якнайкраще.

Процес:

  1. для роботи буде потрібно першосортна фанера з берези / сосни.
  2. фанерні листи розпилюють на квадрати. Всі відрізані деталі обробляють морилкою.
  3. попередньо на комп’ютері створюють малюнок.
  4. за допомогою пилки/лобзика з фанерного листа вирізують геометричні фігурки.

Готовий підлогу

Що робити якщо підлога з фанери скрипить

Перш за все, треба з’ясувати причину, по якій виникає скрип. Найчастіше це відбувається через неправильне монтажу/конструкції підлоги.

Скління балкона з металевим парапетом. Скління балкона і лоджії-практичні поради

Якісне скління балкона і лоджії вимагає ретельного підходу з урахуванням конструктивних особливостей і завдань, який господарі квартири ставлять перед нежитловим приміщенням, загальним бюджетом ремонту. А підкаже відповіді на питання замовників далі майстер, ознайомившись з якими ви будете більш обізнані в цій тематиці.

    Питання 1. Як засклити лоджію довжиною 6 м?

    Хочемо засклити лоджію довжиною 6 м без утеплення (вважаємо зайвим) для захисту від опадів, шуму і протягу. Капітальної стіни немає, замість неї арматура, обшита шифером. Саме тому дме звідусіль. Прочитавши відгуки про розсувний алюмінієвої системі (заливши водою при дощі і утворення льоду), передумали її встановлювати.спочатку планували зробити обробку стіни піноблоками, а вже після ставити орні вікна, але порахувавши вартість, варіант відпав. Тим більше завдання на утеплення лоджії не варто. Відповідь 1. Радив би вам все ж конструкцію з алюмінію, але не розсувного типу, а з поворотними стулками. Думаю, кп — 40 підійде.на рахунок розсувних стулок, все залежить від якості монтажу. Вода при косому сильному дощі може потрапити всередину лоджії, якщо на дренажках немає ковпачків. Лід на нижніх полозах утворюється тільки, якщо залишати їх надовго відкритими.кращого скління, ніж алюмінієве скління балкона і лоджії , ви не знайдете, коли необхідність в утепленні відпадає. У вашому випадку алюм. Конструкцію з поворотними стулками можна монтувати на звичайний парапет, обшитий шифером. До того ж, таке скління балкона і лоджії є в ціні, невибагливо в експлуатації і довговічне.