Як продезінфікувати теплицю з полікарбонату восени. Як правильно обробити теплицю з полікарбонату восени

51

Як продезінфікувати теплицю з полікарбонату восени. Як правильно обробити теплицю з полікарбонату восени

Осіння пора приносить багато роботи городникам. Через великий обсяг робіт на ділянці дуже часто городники забувають про теплицю. Але ж потрібно не тільки прибрати бадилля, а й обробити теплицю.

Для чого потрібно обробляти теплицю.

Теплицю необхідно обробляти в першу чергу з метою санітарії. Адже за сезон в теплиці накопичилося безліч різних мікроорганізмів, бактерій і грибів, які прекрасно перезимують без обробки. В результаті при настанні сприятливих умов посаджені культурні рослини будуть вражені захворюваннями.

Що необхідно робити восени в теплиці:

  • прибрати всю бадилля, рослинні залишки і бур’яни з теплиці,
  • прибирання всіх садових інструментів з теплиці,
  • очищення та дезінфекція елементів конструкцій теплиці,
  • очищення та дезінфекція полікарбанатного покриття з обох сторін.
  • дезінфекція або заміна грунту.

1. Прибирання бадилля і садових інструментів.

З цим питанням все досить просто і зрозуміло. З теплиці потрібно прибрати бадилля рослин, а також весь бур’ян. Далі прибираємо кілочки та інші матеріали для підв’язування помідор або огірків. Також виносимо з теплиці садовий інвентар, шпалери, стелажі, лопати і граблі. Весь інвентар необхідно ретельно обробити і прибрати на зберігання.

2. Очищення та дезінфекція елементів конструкцій теплиці.

Потрібно пройти і оглянути конструкцію теплиці. Якщо з’явилася іржа, то потрібно її зачистити і пофарбувати дане місце. Якщо є поломки, то все відновити. Після цього можна обробляти каркас. Для цього робимо мильний розчин і м’якою губкою проходимо по всьому каркасу. Під час обробки потрібно стежити, щоб мильний розчин не потрапив в грунт. Для цього найкраще на час обробки застелити грунт плівкою.

3. Очищення та дезінфекція полікарбанатного покриття з обох сторін

Під час обробки каркаса можна відразу дезінфікувати полікарбантне покриття. При чому обробляти теплицю потрібно з обох сторін. Для дезінфекції спочатку промиваємо теплицю мильним розчином м’якою губкою, щоб не пошкодити теплицю. Потім застосовуємо хімічні або біалогічні препарати для знищення шкідників і хвороб.

4. Чим обробляти теплицю.

Теплицю восени можна обробляти наступними препаратами:

  • мідний купорос.

Для приготування розчину у відрі води об’ємом 10 л розводимо 100 г мідного купоросу. Після цього обприскуємо всі елементи будови. Не забуваємо застосовувати засоби захисту-окуляри, рукавички.

    розчин марганцівки.

Для обробки теплиці в відрі води розчиняємо марганцівку, щоб вийшов розчин світло-рожевого кольору. Отриманим розчином обробляємо теплицю.

  • хлорне вапно.

Для приготування розчину у відрі води об’ємом 10 л розводимо 400 г хлорного вапна. Отриманим розчином обприскуємо всі елементи теплиці з пульверизатора.

    обкурювання сірчаної шашкою.

Застосування сірчаної шашки в теплиці є одним з найпоширеніших методів дезінфекції. Для цього використовує одну шашку об’ємом 20 кб. М. На стандартну теплицю з полікарбонату 3 * 6.

Дим з хімічною речовиною проникаємо не тільки в грунт, але і в усі щілини, куточки. В результаті знищуються всі мікроби і шкідники.

а як використовувати отриманий урожай ви можете дізнатися на моєму каналі «радість буття» , де я публікую для вас безліч ексклюзивних рецептів домашніх заготовок.

Обробка теплиці перекисом водню. Відновлення грунту в теплиці після трудового літа

Головний компонент присадибних теплиць-грунт. Оптимальним було б проводити заміну її верхнього шару-хоча б в 5-10 см – щороку. Однак справа ця витратна як в плані матеріальному (нову суміш потрібно приготувати з торфу, піску, добрив і вапна), так і в фізичному (не кожному городнику під силу такий трудомісткий процес).

Знизити рівень інфекції і оздоровити грунт в необогреваемих теплицях після її звільнення від рослинних залишків можна роздрібними засобами:

  • хлорним вапном (це хороший засіб для знищення в грунті збудників бактеріальних і грибних хвороб).

На замітку

Пізньої осені в полікарбонатній теплиці слід відкрити двері і кватирки: нехай мороз довершить знищення вцілілих після дезінфекції шкідників і хвороб. До того ж однакова температура зовні і зсередини теплиці запобіжить утворенню криги на полікарбонаті. Сніговий покрив буде просто сповзати з нього.

Застосовують її зазвичай восени, обов’язково по вологому грунті. За зиму шкідливий для вегетуючих рослин хлор вивітрюється. При знезараженні шару грунту в 15-20 см вносять до 200 г хлорного вапна на 1 кв.м теплиць.

Для власного захисту при дезінфекції сухим порошком не завадить респіратор. Однак хлорне вапно діє згубно і на корисну мікрофлору грунту. Тому вдаватися до неї варто лише при дуже запущених варіантах;

  • 3-5%-ним розчином мідного купоросу (1 ст.ложка препарату на 10 л води). І хоча мідь в мізерних дозах корисна для нормальної життєдіяльності рослин, це все ж досить високотоксичний і здатний накопичуватися в грунті і рослинах елемент. Вченими вже давно встановлено, що ударні дози міді засмучують взаємодію між макро — і мікроелементами і азотний обмін в грунті, а також пригнічують діяльність грунтових мікроорганізмів , що в кінцевому підсумку порушує їх баланс і призводить до значного збільшення частки шкідливих;
  • фармайодом дезінфектантом, для чого 100 мл препарату розчиняють в 10 л води і ретельно проливають цим розчином грунт з лійки з дрібним ситечком. При сильній зараженості допускається збільшення концентрації в 3 рази (300 мл на 10 л води). Приготованого розчину достатньо для обробки 5 кв.м грунту;
  • перекисом водню (на відро води – 1 л 30%-ної технічної перекису). Розчин повинен проникнути якомога глибше в грунт, тому на одну сотку потрібно виливати від 10-ти до 20 відер.

Обробка теплиці восени без заміни грунту. Обробка теплиці без заміни грунту-димлення

Тепличний грунт успішно знезаражується за допомогою сірчаних шашок («фас», «пішак», «клімат»). Наприклад, однієї 300-грамової димовухи «клімат» друзям вистачило на приміщення об’ємом 20 куб. М. Щоб дим безцільно і завчасно не випарувався, перевірили, чи немає протягів, не зяють чи стики. Всі подібні діри можна проклеїти скотчем. Сірчистий газ, знищуючи збудників бактеріальних інфекцій, грибну цвіль і комах, отруйний і для людини. Провітрювати споруду довелося 3 тижні – це мінімум.

Успішно обкурювати теплицю можна колоїдної сірої. Вона найбільш ефективна при парші, борошнистої роси, іржі. Робочий розчин виходить із з’єднання з гасом. Суміш розміщують на залізних піддонах (нижче рівня грунту) по всій довжині теплиці і підпалюють – від дальнього кута до виходу. Потім відразу щільно закривають двері. Дезінфекція 1 кв. М грядок вимагає 50-60 г сірки. Але якщо виявлений павутинний кліщ, то кількість сірки слід збільшити до 150 м хоча ця речовина вважається малотоксичним, все ж роботу проводять в засобах захисту. Через 3-5 днів треба створити протяг, щоб добре провітрити теплицю.

Рада

Для знезараження грунту можна використовувати мідний купорос. 1 ст. Л. Порошку треба розчинити у відрі з водою, просочити розчином грунт на глибину 5-7 см в ході перекопування. Особливо ефективний мідний купорос проти грибкових захворювань. Але слід враховувати, що мідь теж токсична.

Обробляємо теплицю восени. Коли проводити обробку теплиці восени

Процес підготовки тепличного споруди до наступного сезону досить трудомісткий і проводити його краще поетапно. Якщо через дефіцит часу або з інших причин ви відкладіть ці заходи до весни – це буде неправильно. У різних деталях несучого каркаса і залишилися на грунті рослинних залишках можуть перебувати личинки комах-паразитів і збудники таких небезпечних хвороб, як:

  • парша;
  • оливкова плямистість;
  • фітофтора;
  • пероноспороз;
  • борошниста роса;
  • антракноз.

Якщо ігнорувати обробку теплиці восени, всі ці патогени навесні накинуться на розсаду томатів або огірків, завдаючи власникам ділянок великі проблеми.

Особливо важливо провести обробку проти шкідників і хвороб в осінню пору, якщо ви не плануєте замінювати в теплиці грунт.

У зв’язку з цим, стає зрозуміло, коли краще обробити теплицю – восени або навесні. Для кращого збереженняМайбутнього врожаю і зменшення ризику ураження рослин небезпечними хворобами цю роботу треба виконати восени, після збору чергового врожаю.

Як обробити теплицю восени після збору врожаю? профілактичні роботи проводять за наступним алгоритмом:

  • збір і винос з теплиці рослинних залишків;
  • очищення і відмивання даху і стін;
  • заходи по обробці і підготовці грунту;
  • дезінфекція культиваційного приміщення;
  • дрібний ремонт теплиці.

При плануванні роботи не обов’язково дотримуватися якихось точних термінів або дат за місячним календарем. Вони залежать від культури, яка вирощувалася в теплиці і сформованих погодних умов. Але і немає особливого сенсу відкладати санітарну обробку на потім, якщо теплиця порожня і там нічого вже не вирощується.

Для проведення осінніх профілактичних робіт в теплиці треба вибирати погожий день, коли температура повітря варіює в межах 10-15 градусів вище нуля.

Як дезінфікувати теплицю. Як знезаразити грунт в теплиці восени

Наступний етап дезінфекції теплиці восени – обробка грунту. Досвідчені городники рекомендують землю в теплиці восени повністю замінити. Якщо такої можливості немає, то є кілька методів, ніж знезаразити землю в теплиці восени:

  • термічний, існує 2 варіанти. Перший-пропарювання за допомогою термогенератора високої потужності, грунт для знезараження нагрівають до температури 700ос. Другий-соляризація, землю для дезінфекції проливають окропом і накривають світлонепрозорої темної щільною плівкою, придавлюють з боків вантажем. Залишають на добу, потім перекопують і боронять. Повторюють процедуру 3 рази через 3 дні.
  • біологічне знезараження-посів сидератів і збагачення грунту препаратами ем (біологічними), наприклад, триходерміном, азотофітом, фітоцидом, біодеструктором стерні, пентафогом, фітоспоріном і т.д.
  • хімічний спосіб дезінфекції полягає в посипанні грунту хлорним вапном, проливці розчином марганцівки. Потім грунт перекопують і розпушують.

Корисно знати: в осінньому комплексі заходів по знезараженню теплиці зазвичай поєднують хімічний, біологічний спосіб дезінфекції та соляризацію.

Перекопування сприяє проникненню препаратів вглиб грунту

Збагатити і знезаразити землю в теплиці можна насипавши на грядки деревну золу. Якщо теплиця була сильно заражена хворобами і комахами, дуже ефективний, але не безпечний метод, як знезаразити грунт в теплиці – обробити його 2,5% розчином формаліну, склад для дезінфекції розбризкується з пульверизатора, 100 мл вистачає знезаразити 1 м2.

Обробка теплиці білизною. «білизна» у весняній лікувально — викорінюючій обробці саду.

Привіт дорогі друзі. Вітаю вас на каналі»дачні історії». Сьогодні розповім вам ще про один склад для викорінює обробки саду, який, на жаль, незаслужено забутий дачниками.

Ціна цього розчину невелика, і її собі дозволити зможе будь-який дачник, а ефективність обробки дуже висока. Свого часу цим розчином механізовано обробляли колгоспні сади.

Раджу вам ознайомиться з першою статтею про весняну викорінює обробці саду якщо ви ще цього не зробили.

Отже, почнемо.

Відразу обмовлюся, що застосовувати цю викорінює обробку, можна по всіх садових деревах і плодовим чагарником — без винятку і без остраху, а також можна обробити виноград, полуницю, плюс до цього і хвойні рослини.

Як я вже писав, в першій статті, час для обробки настає тоді, коли, нирки на рослинах тріснули, але ще не розкрилися. Ця так звана фаза- «зелений конус». Нічого не буде страшного, якщо провести цю обробку раніше, коли нирки ще закриті.

Розчином, рецепт, який я вам дам зараз, можна обробляти рослини, у яких нирки вже розкрилися більше, ніж у фазі зеленого конуса.

Основною діючою речовиною в цій обробці є гіпохлорит натрію, (натрій хлорнуватистокислий) — naocl, який входить, наприклад, до складу такого популярного відбілювача як «білизна».

Https://vk.com/photo-159774511_456241601

У складі «білизни» приблизно 20% стабілізованого гіпохлорит натрію, 5% каустична сода і поверхнево-активні речовини, решта-вода.

Незважаючи на таке «страшне» назва, здавалося б, абсолютно неорганічна речовина, знайшло своє застосування і в сільському господарстві. Крім обробки, наприклад теплиць, парників, систем водопостачання, їм проводять дезінфекційну обробку гноєсховищ і систем гноєвидалення птахофабрик, свинарських і тваринницьких господарств, загонів для худоби, вагонів для їх перевезення, годівниці і т.д.

Крім цього, розчини містять гіпохлорит натрію, вже багато років застосовують в якості фунгіцидної і бактерицидної обробка зерна.

Застосовують його так само, в боротьбі зі шкідниками. Кілька років тому була проведена величезна обробка, розчином містить гіпохлорит натрію, зелених насаджень в м сочі. Де серйозну загрозу представляла одна з шкідливих сімейств метеликів-вогнівки, яка знищує рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства самшитових. Розчини, що містять гіпохлорит натрію, прекрасно знищує павутинного кліща, щитівок, тлю.

Особливо перспективно використання електролітичного гіпохлориту натрію.

Одним з потрібних нам властивостей гіпохлорит натрію, є виділення при розкладанні, у великих кількостях активного кисню, а тільки потім вільного хлору. Активний кисень має так само окислюючу і дезінфікуючу дію.

Багато хто вважає, що «білизна» і хлорка практично одне і теж. Це не так. Те, що у нас традиційно називають хлоркою, є хлорним вапном — ca(clo)2. У нашому випадку це-натрієві солі, хлорка — кальцієві солі.

у чистому вигляді не можна застосовувати «білизну» в полікарбонатних теплицях.

Але вистачить теорії. Як же розводити» білизну » для викорінюючої обробки?

1 літр «білизни» вилити в десять літрів води, ретельно розмішати і додати сто грам монофосфату калію, розмішати до повного розчинення.використовувати відразу. Краще обробляти в безвітряну погоду, при температурі від + 5 градусів.

Буває «білизна» 10%-ва, а не 20%-ва, її відповідно потрібно два літри, а не один.

У баковій суміші відбуваються хімічні реакції, завдяки чому утворюється активний кисень і незначна кількість кухонної солі. Хлор у вільній формі не виділяється і з іншими речовинами не з’єднується.

Дякую за інтерес до моєї статті.

якщо ви хочете поділитися своїм досвідом, застерегти інших дачників від помилок, розповісти про вдалі експерименти, тоді відправляйте свої повідомлення на електронну пошту [email protected]. Я їх із задоволенням опублікую на нашому каналі.

Як знезаразити грунт в теплиці восени. Дезінфекція теплиці восени -, як знезаразити конструкції з різних матеріалів

Перед дезінфекцією конструкція підлягає візуальному дослідженню, всі щілини необхідно закрити герметиками, зіпсований покривний матеріал замінюється на новий. Почорнілі дерев’яні елементи дезінфікуються хлоркою, наприклад, білизною, просочуються мідним купоросом, після просихання каркас з дерева краще побілити свіжої гашеним вапном.

Металеві оцинковані конструкції теплиць промиваються розчином 9% оцту. Подряпини зачищаються абразивом, промиваються розчинником, грунтуються, фарбуються. Незайвою буде обробка потім металевих деталей бордоською рідиною-мідний купорос в складі вапняного молока.

Подивіться ролик з корисними порадами, як продезінфікувати теплицю з полікарбонату восени, для знезараження рекомендується використовувати фунгіцид проти цвілі і грибків на основі перекису водню і іонів срібла – саносил.

Скло і плівка восени миються мильним розчином, ополіскуються, просушуються. Плівку можна зняти, скласти в тепле приміщення до наступного сезону. Дезінфекція теплиці з полікарбонату восени проводиться розчином марганцівки.

Після генерального прибирання восени проводиться загальна дезінфекція споруди, це допомагає позбутися від павутинного кліща та ін.інфекцій. Для дерев’яних конструкцій кращим засобом знезараження є обкурювання сірчаними шашками – 100 г на м 3 теплиці. Шашки розташовують на металевих підставках, рівномірно розподіляють по всій площі підлоги.

Знезараження проводиться в герметичному приміщенні, для максимального ефекту стіни, каркас, стелю рекомендується змочити водою. Шашки підпалюються, двері щільно закриваються, залишаються диміти на 3 доби, після чого теплиця провітрюється.

Обкурювання димовими шашками-ефективний спосіб дезінфекціїТеплиць

Знезараження теплиці з полікарбонату восени на металевому каркасі заборонено проводити сірчаним обкурюванням, бо даний метод призводить до почорніння металу. Дезінфекцію слід проводити насиченим розчином мідного купоросу, 100-200 г сухого порошку розлучається на відро води, склад наноситься на поверхні мочальной пензлем.

Дезінфекція теплиці мідним купоросом підходить для споруд з різних матеріалів, препарат хороший помічник не тільки для закритого грунту, але і для знешкодження садових шкідників на дачі.