Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

80

Завдяки своєрідній формі листочків, що нагадує маленькі сердечка, носить дуже романтичну назву кімнатна рослина аіхрізон — «дерево любові». Якщо дотримуватися нескладних правил по його вирощуванню, ця рослина буде регулярно радувати своїм цвітінням.

Опис

Аіхрізон — це невеликий чагарник висотою від 15 до 30 см, типовий представник сімейства товстянкових, що росте в природі в основному на азорських і канарських островах. Його м’ясисті розгалужені стебла покриті невеликими шкірястими листочками, що мають невелике опушення і зростаючими супротивно. На верхівках стебел вони зібрані в розетки.

Забарвлення листя в основному світло-зелене, з невеликими вкрапленнями жовтого, сірого, білого або червонуватого кольору. Завдяки своїй особливості акумулювати вологу листові пластинки схожі на наповнені подушечки. Якщо їх надломити, вони виділяють досить неприємний запах.

При сприятливих умовах можна спостерігати, як цвіте аіхрізон («дерево любові»). Фото рослин, покритих скромними, але дуже романтичними квіточками, можна побачити в цій статті. Вони з’являються зазвичай в квітні або в травні і мають форму зірочок жовтого або кремового, рідше червоного забарвлення.

Види аихризона

Серед кімнатних видів цих рослин найбільш поширеними є:

— аіхрізон домашній. має дуже дрібні листочки (не більше 2 см завдовжки), що відрізняються однотонним зеленим забарвленням без вкраплень. При гарному догляді цвісти може з весни до пізньої осені.

— аіхрізон пухкий. чагарник, висота якого — від 15 до 40 см, з більшими за розміром листочками. Його особливістю є скидання листя, коли закінчується період цвітіння.

— аихризон очитколистный. відрізняється липкими на дотик листочками з відсутністю на них опушення. Довжина суцвіть не перевищує 7 см. У період спокою можна спостерігати частковий листопад. Перезволоження грунту згубно для цього виду.

— аіхрізон точковий. листова пластинка з городчатим краєм має світло-зелене забарвлення. Стебло покрите напівпрозорими волосками, що утворюють на ньому більш густе опушення, ніж на листках.

— аіхрізон звивистий являє собою декоративний чагарник, що має однакові за величиною висоту пагонів і діаметр листових розеток.

Умови вирощування

Представником флори середземномор’я є квітка аіхрізон («дерево любові»). Догляд в домашніх умовах за ним потрібно більш ретельний.

В першу чергу необхідно визначити рослині відповідне місце проживання. Завдяки посиленому газообміну найкраще почуває себе воно на відкритому повітрі, тому влітку рекомендується виносити квітку на балкон або лоджію. Вирощування цієї рослини вимагає знань про необхідну кількість світла, підходящої температурі, достатній рівень вологості.

Освітлення

Аіхрізон («дерево любові») потребує хорошого освітлення, але в той же час потрапляння прямого сонячного світла може бути для нього згубно. Переважно за все розміщувати його на вікнах східної або західної сторони. У будь-якому випадку рекомендується час від часу повертати горщик, щоб крона розвивалася рівномірно. Розміщуючи квітка на південних вікнах, можна прикрити його від сонця тонкої фіранкою або поставити не на підвіконня, а на підставку або стіл, розташований неподалік.

Температурний режим

У літній період температура навколишнього повітря для аіхрізона не має принципового значення. Переважно, щоб вона була в межах +20-25⁰с. А ось взимку і восени рослині потрібно прохолода. Температура повітря в цей час повинна становити всього +8-10 ⁰с. В умовах міської квартири відповідним приміщенням на цей період може стати закрита лоджія. При її відсутності квітка ставлять на підвіконня, підклавши під горщик шматок пінопласту, щоб зменшити нагрівання. Якщо в кімнаті занадто тепло, аіхрізон («дерево любові») набуває витягнуту форму, стає худосочним і починає повністю скидати листя. Тому розміщувати квітка дуже близько до опалювальних приладів не рекомендується.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Полив

Ця рослина є сукулентом, тобто має здатність накопичувати вологу в стовбурі і в листі. Тому для нього зайве зволоження грунту більш згубно, ніж її пересихання. Досвідчені квітникарі використовують для визначення необхідності поливу дуже простий спосіб. Потрібно просто натиснути злегка на крону. Якщо відчуваються при цьому опір і пружність, то полив не потрібно. При нестачі вологи рослина досить мляве. Таким же чином про необхідність поливу можуть підказати і листя. Їх зморщений, в’яне вид говорить про потребу рослини у воді.

Після повного висихання грунту не переносить сильного зволоження аіхрізон («дерево любові»). Догляд за цією рослиною передбачає частий полив, але з використанням невеликої кількості води. Особливо це актуально в зимовий період, тому що найбільшу небезпеку для квітки представляє перезволоження на тлі низької температури навколишнього повітря. Надлишок вологи в грунті може привести до загнивання кореневої системи.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Опушені листочки аихризона легко збирають пил, тому рослину потрібно періодично обприскувати. Взимку цю процедуру слід замінити на протирання листя полувлажной серветкою. Влітку дуже добре реагує рослина на теплий душ, який йому рекомендується влаштовувати двічі на місяць. Для цього горщик з квіткою поміщають у ванну і залишають там до тих пір, поки листя повністю не обсохнуть.

Підживлення

Як і будь — який кімнатна квітка, потребує підгодівлі і аіхрізон — «дерево любові». Як виростити вдома повноцінне рослина, які при цьому необхідно використовувати добрива, щоб не нашкодити йому? у цих питаннях найкраще прислухатися до думки досвідчених квітникарів.

Мінеральні добрива вносяться не тільки для того, щоб мати можливість милуватися рясним і тривалим цвітінням. Багато з них використовуються також для формування крони. У період цвітіння рослину підгодовують з періодичністю в 2 тижні, застосовуючи спеціальні комплексні добрива, призначені для сукулентів. Вони зазвичай містять фосфор, калій і невелику кількість азоту.

Пересадка

Цю процедуру не варто проводити занадто часто. Ознакою того, що аіхрізон («дерево любові») потребує пересадки, є густо обплетений корінням грунтовий кому. Горщик для аіхрізона не повинен бути великим, інакше цвітіння можна дуже довго чекати. Найкраще для посадки використовувати глиняний горщик. Завдяки високій пористості і повітропроникності він виведе надлишки вологи і полегшить доступ повітря до коріння.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

На дно ємності обов’язково укладається дренажний шар (зазвичай використовується керамзит). До грунту особливих вимог немає. Можна наповнити горщик сумішшю дернової, перегнійної, листової землі і піску (у співвідношенні 4:1:1:1), додавши трохи шматочків вугілля і цегляної крихти.

Розвиток рослини багато в чому залежить від того, як доглядати за аихризоном (деревом любові) після пересадки. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій, наведені вище, особливо приділивши увагу поливу, який проводиться тільки на четвертий день після посадки. Дуже важливо перший раз поливати рослину обережно, невеликими порціями, щоб не викликати загнивання коренів.

Розмноження

Аіхрізон можна розмножувати насінням або живцями. У першому випадку насіння висіваються в підготовлені миски, наповнені сумішшю листової землі і піску (2:1), і накриваються склом. Періодично посіви необхідно провітрювати і обприскувати водою. Вже через два тижні з’являються перші паростки. Їх пікірують в ящики на відстані 1 см один від одного. Грунтова суміш змінюється і складається вже з двох частин листової землі і по одній частині дернової землі і піску. Після пікіровки рослини ставлять ближче до світла. У міру розростання саджанці поміщають в окремі горщики розміром 5-7 см, наповнені в рівних частинах листової, дернової землею і піском. Температура для подальшого вирощування квітів повинна становити + 15-18⁰с, а полив виробляють щодня.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Тепер про те, як виростити аіхрізон («дерево любові») за допомогою живців. Цей спосіб найбільш простий. Живці, отримані при обрізанні, або спеціально зрізані для цієї мети бічні пагони попередньо потрібно подвялить, помістивши на кілька годин в сухе темне місце. Потім держак поміщають в стакан з водою, де він знаходиться, до того моменту, поки на ньому не з’являться невеликі корінці. Для прискорення процесу в воду додають трохи вугілля. Можна відразу поставити живці в ємність, наповнену вологим субстратом, відповідним для сукулентних рослин, або вермикулітом. ПісляВкорінення їх висаджують окремо в горщики.

Грунтова суміш за складом така ж, в яку пересаджують доросла рослина аіхрізон («дерево любові»). Як доглядати за ним в подальшому, які необхідно забезпечити умови для повноцінного росту — все це вже мало чим відрізняється від вищеописаних правил по догляду за описуваним кімнатною квіткою.

Обрізка

Аіхрізон можна вирощувати у формі кущика або деревця, стовбур якого очищений від листя. Для створення красивої крони прищипують верхівки пагонів, а також видаляють найбільш слабкі з них. При теплій зимівлі рослина часто витягується, формуючи неправильний скелет. В такому випадку потрібно його оновлення, яке можна провести методом обрізки, а також вкорінення живців. Щоб сформувати деревце, що має гладкий стовбур і розкидисту крону, потрібно просто очищати періодично частина стовбура від пагонів, а гілочки від слабкої порослі, прищипуючи верхівки. Тоді повністю буде виправдовувати свою назву рослина аіхрізон- «дерево любові» (фото таких форм цього кімнатної квітки розміщені в статті).

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Труднощі при вирощуванні

Для початківців квітникарів в процесі вирощування аихризона часто виникає ряд проблем, вирішення яких вимагає знань і досвіду. В першу чергу занепокоєння може викликати часте опадання листя. Таке явище може бути викликано різними факторами. Це може бути наслідком неправильного поливу (перезволоження або, навпаки, пересушування земляної грудки), перебуванням рослини під впливом прямих сонячних променів, дефіцитом поживних елементів.

В результаті теплої зимівлі можуть занадто сильно оголитися стебла квітки. Допомогти в цьому випадку може омолодження рослини за допомогою вкорінення верхівки. Недолік вологи викликає зморщування листочків, а слабке освітлення призводить до витягування стебел, завдяки чому втрачається декоративність квітки.

Комахи-шкідники для аихризона не страшні, небезпеку становить тільки гниль, що виникає при надмірному поливі.

Уважне спостереження за кімнатними рослинами допоможе вчасно побачити сигнали, що свідчать про їх некомфортному стані і вчасно вжити заходів з охорони квітів. При гарному догляді зможе довгі роки служити прикрасою будинку аіхрізон — «дерево любові». Як виростити, поради фахівців зі створення необхідних умов для цього і всі рекомендації, описані в цій статті, потрібно просто врахувати, придбавши таке чудове рослина.

Аихризон (лат. Aichryson), або дерево любові, відноситься до роду сукулентних рослин сімейства товстянкові, що ростуть в тріщинах скель на азорських і канарських островах, на мадейрі, в марокко і португалії. В роду п’ятнадцять видів, представлених трав’янистими однорічниками і багатолітниками, а також напівчагарниками. Назва «аіхрізон «утворено з двох грецьких слів: аі – » завжди «і chrysos – »золотий». Рослина аіхрізон дуже схоже на споріднене йому грошове дерево.

Прослухати статтю

Посадка і догляд за аихризоном (коротко)

  • цвітіння: з квітня або травня протягом двох місяців.
  • освітлення: яскраве, але розсіяне світло (східне або західне вікно).
  • температура: в період вегетації-звичайна для житлових приміщень, в період спокою – 8-10 c.
  • полив: після того, як субстрат в горщику висохне на половину глибини.
  • вологість повітря: помірна. У спеку час від часу рекомендується мити рослину під теплим душем.
  • підживлення: в період активного росту 2 рази на місяць добривами для сукулентних рослин зі зниженим вмістом азоту.
  • період спокою: осінь і зима.
  • пересадка: щорічна.
  • обрізка: з метою формування крони протягом періоду вегетації проводиться прищипка рослини. При омолаживающей обрізку видаляють до 5-% вегетативної маси.
  • розмноження: частіше живцями, рідше насінням.
  • шкідники: павутинні кліщі, борошнисті червці, щитівки і нематоди.
  • хвороби: коренева гниль, білий набряк.

Детально про вирощування аихризона читайте нижче

Домашній аихризон – опис

Квітка аихризон має частково розгалужені, практично не одревесневающие стебла, на яких здебільшого супротивно розташовані ворсисті, округло-яйцеподібні листя, зібрані в розетки. Пофарбовані листя в зелений або темно-зелений колір, іноді з сірими, жовтими, червоними або білими вкрапленнями. Пошкоджені листя виділяють неприємний запах. Форма листя нагадує сердечко, звідси і назва рослини — »дерево любові». Цвіте дерево аихризон щитковидними або волотистими суцвіттями з дрібних зірчастих квіток червоного, білого або кремового кольору в квітні або травні, а після цвітіння розетка, що утворила цветонос, відмирає. Домашній аіхрізон вирощують і як кущик, і як штамбове дерево.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Догляд за аихризоном в домашніх умовах

Як доглядати за аихризоном

Догляд за аихризоном надзвичайно простий. При тому, що кімнатна рослина аіхрізон великий любитель світла, приймати сонячні ванни він любить через марлю або фіранку – світло має бути розсіяний. Тому найкраще місце для аіхрізона-східне або західне вікно. Постарайтеся не забувати час від часу повертати кімнатний аіхрізон навколо своєї осі, щоб листя і гілки росли рівномірно. Температуру рослина витримує ту, яка комфортна для вас, але взимку не бійтеся виставити його в неопалюване приміщення, оскільки аіхрізон нормально зимує при 8-10 ºc, а при теплій зимівлі можуть опадати листя і витягуватися пагони.

Як часто поливати «дерево любові» аихризон, вам підкаже стан його листя: якщо вони щільні і пружні, полив можна пропустити, якщо ж ви виявили незначну втрату тургору, значить, пора зволожувати грунт. Зазвичай, пора поливати рослину настає, коли грунт в горщику висох на половину глибини. Поливати квіти аихризон потрібно невеликою кількістю води, але часто, від рясних і рідкісних поливів у аихризона гниють коріння. Навесні і влітку грунт в горщику зволожують частіше, ніж взимку.

До вологості повітря аіхрізон невимогливий, але любить іноді в літній час прийняти теплий душ. Взимку водні процедури аихризону протипоказані. Для формування крони або штамбового дерева вдаються до обрізки рослини. Видаляйте слабкі пагони, а для посилення кущіння і густоти крони прищипують верхівки молодих пагонів. Навесні витягнулися пагони теж вкорочують.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Добриво аихризона

Підгодовувати аихризон потрібно в період активної вегетації, навесні і влітку, 2 рази на місяць комплексним добривом для сукулентних рослин зі зниженим вмістом азоту.

Аихризон цвіте зазвичай в літній час, але для того, щоб побачити цвітіння аихризона, необхідно дотримати певні умови: горщик не повинен бути просторим, полив не повинен бути занадто частим, зимівля рослини повинна пройти в прохолодному світлому місці. Як бачите, надприродних зусиль від вас не буде потрібно, але якщо ви виконаєте перераховані вимоги, то зможете насолоджуватися цвітінням аихризона протягом півроку. Тільки коли це свято закінчиться, ви виявите, що рослина втратила більше половини листя, тому зріжте все відцвілі квітконоси, слабкі пагони і збільште полив, щоб рослина змогла поступово відновитися.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Пересадка аихризона

Догляд за домашнім аихризоном передбачає і його щорічну пересадку за умови, що ви не посадили його в занадто просторий горщик – горщик для рослини повинен бути затісним. В якості грунту для аихризона використовують суміш з чотирьох частин дернової землі з додаванням по одній частині листової землі, перегною і очищеного піску. Не забудьте, що на дні в обов’язковому порядку повинен знаходитися шар керамзиту.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Розмноження аихризона

Розмноження аихризона насінням

Розмножують аихризон як насіннєвим способом, так і живцюванням, і обидва ці способи дають хороші результати. Насіння сіють в грунтосуміш з листової землі і очищеного піску в співвідношенні 2:1. Посіви, що знаходяться в світлому місці під склом, регулярно провітрюють і обприскують, а коли через пару тижнів з’являться сходи, їх пікірують в ящики на відстані 1 см один від одного, причому склад суміші повинен бути тепер іншим: по півчастини чистого піску і легкої землі і одна частина листової землі. Через час підросли аихризончики розсаджують по 7 см в діаметрі і вирощують при температурі 16-18 ºc за умови щоденного поливу.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Розмноження аихризона живцями

Живці, що дісталися вам після обрізки аихризона, потрібно протягом пари годин подвялить в сухому темному місці, а потім висадити в неглибоку ємність в суміш вермикуліту з піском або в грунт для сукулентних рослин з додаванням піску. Живці вкорінюються досить швидко, і потім їх можна пересадити в горщики діаметром 7 см.Можна вкорінювати живці і в воді, в яку слід додати деревне вугілля.

Шкідники і хвороби аихризона

Шкідливі комахи і захворювання

Якщо ви налагодите правильний полив аихризона і поставите його під яскраве розсіяне світло, а на зиму винесете на утеплену лоджію, проблем з рослиною у вас не буде. Якщо ж ви будете допускати помилки в догляді за рослиною і не забезпечите йому необхідний зміст, то аихризону можуть завдати шкоди павутинні кліщі, щитівки, борошнисті червці і нематоди. Через неправильне поливу аихризон може захворіти будь-якої з гнилей.

Ми неодноразово писали, як і чим боротися з цими шкідниками і хворобами, писали також і про те, що вам не доведеться цього робити, якщо ви поставитеся до догляду за рослинами відповідально, тому не будемо повторюватися.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

У аихризона опадає листя

Якщо це трапляється в теплу пору року, причиною може бути дія прямих сонячних променів, пересихання земляної грудки або, навпаки, занадто частий полив. Якщо ж листопад пройшов в осінньо-зимовий період, значить, аихризону пора переселятися в прохолодне світле приміщення на зимівлю. Опадає листя рослини і під час цвітіння.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Види аихризона

Представляємо вам найбільш затребувані в культурі види аихризона.

Аіхрізон точковий (aichryson punctatum)

Невеликий сукулент висотою від 15 до 40 см з зеленувато-коричневими, опушеними білими волосками пагонами, ромбовидними, слабоопушеннимі листям на довгих черешках, зібраними в розетку.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Аихризон звивистий (aichryson tortuosum)

Теж невисокий чагарник від 15 до 30 см у висоту і в ширину, з ромбовидними м’ясистими, опушеними білими волосками листям, так само зібраними в розетки. Лист до 1 см в ширину, 1,5 см в довжину, черешок короткий. Зацвітає навесні.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Аіхрізон пухкий, або розпростертий (aichryson laxum)

Чагарник 30-40 см заввишки і 20-40 см в діаметрі. Листя ромбовидні, довгочерешкові, опушені білими короткими волосками, шириною 1 см, довжиною 1,5-3 см. Суцвіття-великі кисті до 30 см в довжину з золотисто-жовтих квіток.

Аіхрізон — сукулентна рослина, в природних умовах росте на південних територіях європи, на канарських островах і в марокко.

Особливість цього дивного рослини-форма листочків, що нагадує сердечка. Вони і породили його народна назва-дерево любові. Аихризон (фото, догляд в домашніх умовах представлені в статті) дуже декоративний.

Загальна інформація

Насправді це не дерево. Велика частина видів — рослини трав’янисті. Багато серед них і чагарників.

Зв’язок цієї рослини з любов’ю досить чітко простежується. Багато прикмети про нього наділяють його здатністю передбачати важливі зміни, що стосуються відносин між закоханими. Рослина це часто називають і» деревом щастя«, і»грошовим деревом».

Цей невисокий сильноветвящийся сукулент, що належить сімейству толстянкових, невибагливий у догляді і до умов зростання, декоративний, легко розмножується і швидко відростає. З цього незвичайного рослини виходять прекрасні бонсаї, так як його нескладно формувати.

У даній статті представлена інформація про дерево любові аихризоне: прикмети, відгуки. Також тут можна дізнатися про особливості догляду за цим дивовижним рослиною.

Опис

Рослина відноситься до роду aichryson, який в цілому включає в себе 15 різновидів.

Дерево любові аіхрізон-невисока рослина (до 40 см), що володіє ламкими стеблами. Підстава має здеревілу форму лише у дорослих рослин. Гладкі невеликі листочки з наявністю на них злегка помітного опушення пофарбовані в сірувато-зелений або зелений відтінки. Залежно від виду форма їх може бути ромбовидної, серцеподібної, лопатоподібної і пр.

Найчастіше дерево зацвітає в квітні-травні. Суцвіття, розташоване на не дуже довгому квітконосі (висота до 20 см), має форму щитків або пухких волоті. Квіточки у формі зірочок переважно мають жовте забарвлення.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Умови зростання

За цією рослиною нескладний догляд в домашніх умовах. Дерево любові аіхрізон невибагливо і в усьому віддає перевагу помірності. Та й до умов зростання воно невибагливо. Місце для нього підійде світле, але без попадання прямих променів сонця. Дана умова необхідно для того, щоб уникнути появи опіку на листочках. Однак навіть при знаходженні на сонці, дерево буде жити, але трохи зіщулився. У сильно затіненому місці воно втратить свою компактність і стане пухким.

Квіткові ємності для аихризона не повинні підбиратися «на виріст» в зв’язку з тим, що він володіє мізерною кореневою системою. Необхідно передбачити і наявність дренажу на дні горщика. Прекрасно почуває себе на легкій живильному грунті (переважно нейтральній). Можна в грунт додати стовчений цегла або підходить для цієї рослини і грунтова суміш, призначена для кактусів.

Аіхрізон добре росте в приміщенні протягом усього року. Ідеальні умови-літо тепле (температура +21-25 °с) і зима прохолодна (+8-12 °с). При дотриманні подібного режиму рослина зможе восени відпочивати, а у весняну пору цвісти.

Відносно поливу теж слід враховувати помірність: влітку дану процедуру слід проводити в міру потреби, а взимку — рідко. Сукулент цей здатний спокійно переносити і тимчасову посуху. Для рослини цього достатня вологість, властива звичайним квартирам.

Види

Нижче представлені деякі різновиди аихризона.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Правила догляду в домашніх умовах

Аіхрізон-барометр відносин в сім’ї. Такому важливому рослині необхідний належний догляд, хоч він і не особливо вимогливий до нього.

  1. поливати рослину, як зазначалося вище, слід нечасто. Пов’язано це з тим, що воно має здатність накопичувати вологу, а рясний полив може спровокувати загнивання коренів. Для того щоб зрозуміти, чи потрібна волога рослині, слід помацати стебло. Пружність говорить про те, що поливати поки не потрібно. Якщо ж він млявий і продавлюється, значить, терміново потрібна вода.
  2. періодичне проведення душу дозволить рослині звільнитися від скупчень пилу і відновити нормальну форму. Але робити це слід лише в період його розвитку або цвітіння. Дерево любові аіхрізон не можна купати в моменти його спокою.
  3. вода для поливу повинна бути м’якою і відстояною.
  4. удобрювати рослину можна раз на місяць засобами, призначеними для сукулентів.
  5. при наявності грибкових захворювань необхідно відразу ж вирізати здорові фрагменти для отримання нового рослини вегетативним способом розмноження. Повністю врятувати його в даному випадку неможливо.
  6. для боротьби зі шкідниками застосовують спеціальні хімічні розчини. Хоча це досить рідко трапляється. Лише в жарку погоду можуть з’явитися щитівка і павутинний кліщ.

Слід зазначити ще один важливий момент. Однією з особливостей рослини є вміст в його соку отрути. Він може викликати отруєння, і в зв’язку з цим квітка слід тримати подалі від маленьких дітей і тварин.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Більш детально про внесення добрив

Один раз в 2-3 тижні, під час активної вегетації рослини, слід поливати його розчином спеціального добрива для сукулентів і кактусів. Якщо складно знайти подібну підгодівлю, тоді не варто взагалі нічого вносити.

Такі засоби відрізняються від універсальних добрив найнижчим вмістом азоту. Аихризон і інші сукуленти погано ставляться до нього.

Розмноження

Дуже легко і розмножувати дерево любові аіхрізон (фото див.у статті). Воно здатне давати повітряні корені.

Живці для розмноження слід брати під час формування куща. Досить їх увіткнути в грунт в будь-який час року, після чого вони швидко вкорінюються. Також добре відбувається укорінення і в воді з доданими в неї шматочками вугілля. Але даний спосіб може привести до загнивання живця, особливо маленького.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Формування

Красиво і екзотично виглядає в кімнаті дерево любові аіхрізон. Догляд за ним включає в себе і обов’язкове формування куща. Без такої процедури тендітні розрослися гілочки при несиметричною кроні можуть зламатися під вагою своїх гілок і листя.

Як зазначалося вище, ця рослина прекрасно підходить для створення бонсаїв. Йому можна надати форму мініатюрного деревця, з нього можна створити кульку і химерні силуети. Крім усього, обрізка стимулює зростання нових молодих гілок. Цю процедуру слід проводити в рік по кілька разів. Не повинно лякати квітникарів поступове опадання листя після їх засихання. Це цілком нормальне явище, що відбувається при зростанні куща і в період цвітіння.

У природних умовах зростання аіхрізон представляєСобою розлогий напівчагарник. При утриманні його будинку регулярна обрізка може перетворити його в подобу мініатюрного деревця.

Як це робиться? у період інтенсивного росту рослини верхівки знову формуються пагонів потрібно прищипувати приблизно на 2-3 см.слід своєчасно позбавлятися і від невдало розташованих (стирчать) і слабких гілочок. І після періоду відпочинку рослини, при втраті гарної форми, найкраще заново укоренити зрізані з нього живці. Не слід витрачати час на якісь спроби повернути старому рослині декоративність. Нове дерево виросте досить швидко.

Прикмети

Дерево любові аіхрізон, згідно з деякими повір’ями, буде цвісти тільки в тому будинку, де присутні взаєморозуміння і гармонія. Квітка погано себе почуває в атмосфері ворожнечі. Цвітіння в такій обстановці припиняється, листя в’януть і починають сохнути і опадати. Важливо вчасно помітити погіршення стану рослини і постаратися запобігти погіршенню ситуації і налагодити нормальні відносини.

Згідно забобонів, тільки відновлення хороших відносин на всіх рівнях (емоційному, духовному і сексуальному) допоможе повернути рослині колишній запашний вигляд. Розпускання його квіток буде говорити про те, що шлюбу більше ніщо не загрожує.

Є прикмети, що тлумачать цвітіння аихризона кімнатного не як показник обстановки в сім’ї, а як спосіб зміцнення відносин. Можна сказати, що навіть якщо дерево це просто є в будинку, то воно завжди буде сприяти миру і

Прикмети для достатку

Є повір’я, за якими дерево любові здатне збільшувати доходи власника рослини. Аіхрізон, зростаючий в будинку, де дбайливо доглядають за ним, теж здатний допомогти господареві. Можливі несподівані премії, виграші та знахідки.

Однак деякі знавці стверджують, що допомогу у фінансовому плані приносять тільки куплені рослини, а подаровані можуть спровокувати збитки і непередбачені витрати. Тому за дерево любові, отримане в подарунок, слід в обмін дати монетку (відкупитися від сил темних).

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Прикмети для одиноких

За деякими прикметами, дерево любові аіхрізон слід завести людям, які мріють про серйозні і міцних відносинах. Рослина, що знаходиться в будинку, здатне підказувати його власнику про наявність поруч з ним людини, відповідного для спільного життя. Початок цвітіння рослини говорить про те, що в житті господаря з’явився визначений долею єдиний і улюблений для нього людина. У подібній ситуації не слід упускати свій шанс. А якщо квітка чахне і висихає, розраховувати на найближче заміжжя не варто.

Рослина це може допомогти дівчатам, які мріють вийти заміж, але не помічають біля себе гідних партнерів. Подібні спостереження можна проводити і в період романтичних відносин. Якщо аіхрізон свіжий і бадьорий, значить, відносини з цим коханим можуть принести щастя. Якщо ж, навпаки, стан квітки погіршується, слід більш уважно придивитися до людини.

Важливо пам’ятати, що прикмети працюють тільки в разі правильного догляду за рослиною. Тобто, щоб користуватися незвичайними можливостями дерева, потрібно докласти максимум зусиль для комфортного зростання аіхрізона.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Думки садівників про рослину

Практично всі квітникарі про цю рослину дають самі позитивні відгуки. Дерево любові аіхрізон прекрасно приживається в будь-яких умовах. І це один з найпривабливіших моментів. Багато хто вважає, що воно повинно бути в кожному будинку, тому що називають його в народі деревом щастя і любові. Хіба погано вирощувати любов і щастя?

І виглядає воно як справжнє маленьке деревце з хорошою густою кроною. Квітка цей можна назвати вдячним і милим. Виглядає чудово при будь-якому дизайні приміщення. Єдиний невеликий недолік-це опадання листя в період цвітіння. Досить скоро з’являються нові молоді листочки, завдяки яким рослина швидко відновлюється.

Компактність рослини — ще одна важлива його перевага, завдяки якому багато квітникарі вирощують його в своїх будинках.

Висновок

Так уже повелося, що аіхрізон є гарантом благополуччя і спокою в будинку. Він зберігає любов, тому його часто дарують новоселам, молодятам і подружжю, що відзначають ювілейні дати. Це самий хороший помічник в пошуку єдиного і коханої людини. Найнадійніший індикатор прекрасних відносин і» погоди в будинку » — цвітіння аіхрізона. І найкраще, якщо воно буде тривалим.

Хочете виростити грошове дерево, але не знаєте чи впораєтеся? а ось вам «пробник» на перевірку ваших можливостей.

Рід аіхрізон (лат aichryson, сімейство толстянковие) об’єднує в собі 15 видів трав’янистих рослин і низькорослих чагарників. Батьківщина рослини-канарські і азорські острови, спекотні скелясті пейзажі мадейри і марокко. З грецької назва роду перекладається як «завжди золотий», що повною мірою описує незвичайну красу цього сукулента. Стебла рослини прямі, м’ясисті, сильно розгалужені в розетках і вузлах. Квітка аіхрізон інакше називають» дерево любові » за м’ясисті листя, за формою нагадують сердечка. Простота формування крони і відносна живучість робить цей чагарник привабливим для початківців любителів бонсаї. Декоративності аихризону додає цвітіння, яке при правильному догляді буває рясним і тривалим.

Види

У магазинах ця рослина часто можна сплутати з іншими сукулентами, наприклад з еоніумом. Головні відмінності між ними в тому, що листя аихризона більш круглі і товсті, в той час як листя друрого (особливо яскравих сортів) тонкі, плоскі, що нагадують пелюстки химерних квітів.

У домашніх умовах вирощують ті види аихризона, яким вдалося адаптуватися до життя в приміщеннях. Опишемо докладніше найпоширеніші з них.

– найбільш популярний у квітникарів. Найчастіше він виглядає як низький чагарник з кулястою кроною, до 30 см в діаметрі. Листя цього виду м’ясисті, широкі, до 2 см в довжину і близько 1 см в діаметрі. Колір листя-яскраво-зелений, глянцеві, поверхня щільно покрита короткими пухнастими ворсинками. Розетки щільні, листя притиснуті один до одного дуже тісно і разом утворюють прекрасну закінчену композицію. Окремі сорти цього виду, наприклад variegatum-ряболистий, — доповнюють природну декоративність витонченим білим облямівкою по краю листа.
Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Відрізняється від домашнього щільністю розеток-вони більш пухкі і через них краще помітні довгі черешки. Форма листя незграбна, схожа на ромб або віяло, до трьох см в довжину. Поверхня їх також покрита приємним пухнастим ворсом. Колір зелені може змінюватися від темного до бронзового, в залежності від освітлення.
Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Примітний дуже товстими листочками, тільки що виросли можуть мати майже кулясту форму. Забарвлення їх варіюється від світлого до жовтуватого відтінків зеленого, з помітними червоними смугами, характерний пушок на поверхні не виростає. Цілком у висоту деревце може досягати 40 см, при цьому суцвіття залишаються порівняно короткими і не піднімаються вище, ніж на 5 – 7 см.
Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

– один з найбільш крихітних видів, особливо полюбився фахівцям ландшафтного та інтер’єрного дизайну. У висоту і ширину цей маленький чагарник досягає всього 15 см, але завдяки сильно розгалуженої кроні може бути сформований схожим на рослих побратимів. Маленькі товсті листя ростуть в дуже щільних розетках і майже не мають опушення. Колір варіюється від світлого сіро-зеленого відтінку до зеленого з домішкою фіолетового. Форма листя трохи загострена.
Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Виростає порівняно великим — до 40 см.короткі волоски рясно ростуть на його стеблах, в той час як ромбовидні темно-зелене листя залишаються гладкими і глянцевими.
Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Всі перераховані види аихризона не вимогливі в догляді, але для квітникарів, бажаючих помилуватися на яскраве пишне цвітіння цього сукулента, потрібно буде дотримати кілька важливих правил.

пересадка і догляд

Правильно доглядати за квіткою аіхрізон в домашніх умовах неважко-цей сукулент дуже невибагливий і вважає за краще помірність у всіх проявах турботи про нього.

Пересадка

Відразу після покупки рослини зазвичай потрібна заміна магазинного грунту. Пересадити аихризон легко, зазвичай це роблять перевалочним методом, просто переставляючи земляний кому в іншу ємність, куди потім досипається свіжий грунт. Якщо виникають сумніви, з приводу того, який горщик потрібен для аихризона, можна скористатися загальним для всіх сукулентів правилом – нова ємність повинна бути не більше ніж на два-три сантиметри ширше в діаметрі і не більше ніж на п’ять більше в глибину. Справа в тому, що в дикій природі ці рослини часто тісняться в скелях з маленькою кількістю землі, а тому найбільш пристосовані саме до таких умов. Добре приживаютьсяЦі сукуленти і в маленьких горщиках незвичайної форми: незграбних дизайнерських кашпо, скляних вазах з піском і кольоровими камінчиками, неглибоких піддонах в композиції з іншими невибагливими рослинами. Грунт цій рослині найкраще підходить кактусовий, бажано з додаванням дрібних камінчиків або колотої цегли.

Освітлення

У процесі пошуку відповідного підвіконня для установки горщика з рослиною варто пам’ятати, що аіхрізон найкраще росте в умовах яскравого, але розсіяного світла, з надійним захистом від прямих сонячних променів. Тому для його вирощування відмінно підходять вікна, що виходять на захід і схід. Для красивого і рівного розвитку крони, поряд з формуванням, іноді потрібно повертати рослина різними сторонами.

Температура

Оптимальна, для утримання аихризона, коливається в залежності від пори року. З березня місяця і до початку вересня стовпчик термометра повинен залишатися на рівні від 20 до 25 °c, тобто бути помірною. У випадку з більш жаркими літніми днями, рослині потрібно забезпечити хороший доступ свіжого повітря, або навіть виставити його на лоджію або веранду в саду, розмістивши в захищеному від вітру і опадів місці.

Зимівля

Восени і взимку, в разі нестачі штучного освітлення і відсутності фітоламп, аихризону по можливості краще влаштувати період спокою, зменшуючи температуру до 8-10 °c. Такий захід дозволяє уникнути втрати декоративності крони через непропорційного зростання стебел і втрати листя, а також, впливаючи на природні ритми самої рослини, сприяє більш пишному і яскравому цвітінню в наступний теплий сезон.

Полив

Періодичність його тісно пов’язана з температурою навколишнього повітря – чим спекотніше навколо, тим частіший потрібен полив. Найпростіше визначити потрібний час зволоження грунту за допомогою дерев’яної палички, вміщеної в грунт: якщо паличка суха на довжину 2 — 3 см від поверхні, то рослина варто полити.

Про сильну нестачу вологи можуть також говорити пов’яле листя, що втратили колишню пружність і красу. Якщо рослина продовжить жити без поливу, вони зсохнуться, покриються зморшками і опаде, тому що аіхрізон, незважаючи на невибагливість, все ж не кактус і не схвалює сухе утримання. Втім, в умовах звичайної для середньої смуги літньої вологості і температури, до критичного ступеня грунт може не пересихати по кілька тижнів. Заливати рослина також небажано, тому що в цьому випадку можуть почати гнити коріння, а за ними і самі соковиті стеблинки.

Вологість

Висока концентрація вологи в повітрі аихризону не потрібна « «дерево любові» легко переносить суху кімнатну атмосферу і не потребує додаткового обприскуванні водою. Крону деревця можна зрідка мити від пилу і бруду під теплим душем, головне перед такою процедурою захистити грунт в горщику від розмивання водою.

формування кущика

Для посилення розгалуження і створення приємної оку крони проводиться обрізка аихризона. Подібно бонсаї, за допомогою обрізки і терпіння можна створити практично будь-яку форму: пишний кущ, маленьке деревце або просто зелений куля. Додатково обрізку застосовують в лікувальних цілях для повернення квітці природної краси, наприклад, після занадто теплої зими, коли пагони можуть сильно витягнутися, або ж після втрати великої кількості листя. При такій обробці пагони вкорочують, а також вирізують зовсім тонкі і нежиттєздатні гілочки.

Цвітіння

Це дійство починається після досягнення аихризона віку двох-трьох років, зазвичай навесні, і може тривати до шести місяців і навіть довше. У цей період багато листя можуть опасть, віджилий своє цветонос в кінці теж відмирає. Якщо ж доросла до таких років аихризон не цвіте, можна в найближчий період зимового спокою утримувати його в більш суворих умовах, пересадивши в більш тісну ємність на відносно холодну і світлу зимівлю, дотримуючись рідкісний режим поливу.
Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Розмноження

укорінення в грунт

Аихризон розмножується повітряними корінням, тому найбільш простий спосіб дістати нову рослину – це зрізати держак зі старого, вибравши таку гілочку, на якій почали утворюватися характерні нарости. Щоб укоренити сукулент цим способом, держак просто встромляють в грунт і стежать за тим, щоб він не пересихав. Після появи на гілочці нових пагонів виробляють посадку аихризона в нову постійну ємність.

Живцювання

У воді живці вкорінювати трохи складніше, тому що висока ймовірність, що вони загниють через надлишок вологи. Живцювання аихризона ефективніше, ніж розмноження насінням, так як останні дуже швидко втрачають схожість, та й купити їх можна далеко не в кожному магазині.

Розсадження

У ряді випадків можна також розмножити квітка, акуратно розділивши земляний кому при пересадці.

Хвороби

Більшість хвороб аіхрізона пов’язані з неправильним доглядом за ним-рідкісним або надмірним поливом, занадто жаркою або холодною температурою. Опале листя рослини можуть бути ознакою сонячних опіків, пересохлої грунту або, навпаки, почали підгнивати коренів. Якщо ж вони опали восени, то рослина, швидше за все, почало готуватися до періоду спокою і потрібно підібрати йому місце для прохолодної і світлої зимівлі.
Шкідники кімнатних рослин аіхрізону не є небезпечними, в більшості випадків вони обходять його стороною.

прикмети і забобони

Кімнатна квітка аіхрізон інакше називають «дерево щастя» або» дерево любові», вірячи, що він приносить ці, так бажані нами, почуття. Проте, магічні властивості толстянкового рослини не обмежуються цим позитивним ефектом. Уособлюючи собою енергію землі, воно нейтралізує негативну енергетику, захищаючи будинок і домочадців від негараздів і проблем зі здоров’ям.

Є «грошове дерево », «дерево щастя » і … «дерево любові ». По-науковому, аіхрізон (aichryson) . Невисокий сильноветвящийся сукулент сімейства товстянкові (crassulaceae) декоративний, невибагливий, швидко відростає і легко розмножується. А які цікаві бонсаї виходять з дерева любові! формувати його настільки просто, що цю рослину можна сміливо рекомендувати всім любителям бонсаїв, особливо початківцям.

На ворсинках листя дерева любові часто застряють дрібні піщинки. Їх змивають теплою водою

Опис аихризона

Чому аихризон називають деревом любові? легенд і переказів на цей рахунок я не знаю. Швидше за все, форма листочків поширених видів віддалено нагадує серце. Або це спроба дати просте ім’я кімнатному сукуленту з науковою назвою, яке важко запам’ятати з першого разу.

Аіхрізон-невисока (не більше 40 см ) рослина, що має ламкі стебла. Вони одревесневают тільки у підстав дорослих рослин. Акуратні сірувато-зелені або зелені листочки бувають гладкими або з помітним опушенням. Їх форма (ромбовидна, серцеподібна, лопатоподібна і ін.) залежить від виду рослини. Розетки соковитих листя щільні або пухкі.

Дерево любові частіше зацвітає в квітні-травні . На квітконосі висотою до 20 см знаходиться суцвіття у формі пухких волоті або щитків з квітками-зірочками переважно жовтого забарвлення.

Догляд в домашніх умовах (для більшості видів )

Місце. Аихризон невибагливий, віддає перевагу в усьому помірність. Йому підійде таке світле місце, де листочки не будуть обпалюватися пекучими променями сонця. При тривалому сонці дерево любові «зіщулився», але буде продовжувати жити. У тіні стане пухким і втратить компактність.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Дерево любові аихризон в композиції з сукулентами

Квітковий горщик або інша ємність не повинна підбиратися «на виріст», тому що ця рослина має мізерну кореневу систему. На дні потрібно передбачити дренаж.

Грунт . Цей сукулент прекрасно себе почуває в легкій живильному грунті (краще в нейтральній), але без підвищеної дози азоту. Варто додати в неї грубозернистий пісок або стовчений цегла. Підійде і грунтосуміш для кактусів. У мене одне деревце вже пару років живе в стаканчику з гідрогелем.

Температура повітря . Дерево любові непогано пристосовується до життя в кімнаті протягом усього року. Ідеальними для нього умовами будуть тепле літо (+21 … 25°с ) і прохолодна зима (+8 … 12°с ). Тоді в осінньо-зимовий час аіхрізон зможе відпочивати, а навесні цвісти.

Полив . Для того, щоб підібрати потрібний режим поливу, варто в черговий раз згадати про помірність. Влітку полив у міру потреби, взимку рідкісний. Цей сукулент здатний переносити тимчасову посуху.

У мене аихризон підсаджений до деяких кімнатних рослин. Навіть до тих, які вимагають регулярних поливів. Там дерево любові має більш соковиті листочки, ніж у кущиків, що ростуть в умовах помірного поливу. Звичайно, мова не йде про надмірне зволоження грунту, яке зазвичай закінчується загниванням стебла. Якщо грунт довго не поливати, то нижніЛисточки дрібнішають, зсихаються і відпадають. Стебла при цьому швидко оголюються.

Формування . Аіхрізон потрібно обов’язково формувати. Без цього при несиметричною кроні його розрослися тендітні гілочки можуть зламатися навіть під своєю вагою. Це одне з найбільш підходящих кімнатних рослин для створення бонсаїв. Рослині можна надати форму невисокого деревця, химерний силует або зробити з нього кульку. Обрізка стимулює появу нових гілочок, її доводиться проводити кілька разів за рік. Поступове засихання і опадання листя у аихризона не повинно лякати. Це явище нормальне, яке неминуче відбувається при зростанні і під час цвітіння.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Аихризон можна підсаджувати до інших кімнатних рослин

Цвітіння . Дерево любові зацвітає до третього року життя, зазвичай навесні в квітні-травні . Суцвіття більшості популярних видів складаються з жовтих або золотистих квіток зірчастої форми. Під час цвітіння аїхрізон втрачає багато листя (іноді відсихають гілочки), тому багато квітникарі-любителі його не допускають.

При бажанні побачити цвітіння дерева любові, яке живе в будинку довгі роки і не цвіте, його варто «покарати». Пересадити в більш тісний горщик і тримати взимку в прохолодному місці.

Розмноження . Розмноження аихризона не представляє складності, як і багатьох інших рослин, здатних давати повітряні коріння. Особливо, якщо брати для цього зрізані під час формування живці . Їх досить увіткнути в землю в будь-який час року, і вони швидко укореняться. Я вкорінювала таким простим способом не тільки крихітні і великі гілочки, а й дорослі сформовані деревця. Вдається і укорінення в воді, якщо додати в неї шматочки вугілля. Однак підвищується можливість загнивання, особливо у невеликих живців.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Гілочки дерева любові (аихризона) швидко вкорінюються, якщо їх увіткнути в грунт

Насіннєве размножени е утруднено, перш за все, через проблеми з придбанням насіння. Насіння висівають поверхнево в ємність з почвосмесью (з підвищеним вмістом промитого піску). Накривають зверху склом, залишаючи вузьку щілинку для вентиляції, і чекають появи сходів приблизно пару тижнів. Грунт весь цей час не повинна пересихати.

Види аихризона

Аихризон домашній (aichryson domesticum) . Це гібрид, отриманий від аихризона звивистого і аихризона точкового. Невисокий кущик з округлою формою крони або сформоване деревце. Зелені м’ясисті листочки (шириною до 1 см) мають коротке опушення. Листові розетки щільні. Жовті квітки ароматні. Є цікава ряболиста форма «variegatum», у якій краю листочків облямовані білою облямівкою.

Дерево любові (аіхрізон) у вашому домі. Аихризон догляд в домашніх умовах пересадка обрізка і розмноження як розмножити дерево любові

Короткі ворсинки на аркуші аихризона

Аихризон розпростертий, або пухкий (aichryson laxum) . У цього виду листові розетки більш пухкі, ніж у аіхрізона домашнього. Довші і опушені листочки з довгим черешком. Короткі ворсинки білі. У листя є цікава властивість: здатність змінювати відтінок в залежності від освітлення. При яскравому світлі листочки здаються бронзовими, а при слабкому — темно-зеленими. Цвіте довго (до 6 місяців) золотистими квітками, втрачаючи при цьому багато листя, а часом і гілочок.

. Це дуже цікавий вид зі світло-зеленим листям, прикрашеними поздовжніми червоними нерівними смугами. Квітки золотисто-жовті. Кущик може виростати висотою більше 30 см. Цьому виду небезпечно перезволоження грунту.

. Висота куща більше 30 см. Темно-зелені листочки мають подовжені черешки. Квітки-жовті зірочки.

У цього виду листові розетки більш пухкі, ніж у аіхрізона домашнього. Довші і опушені листочки з довгим черешком. Короткі ворсинки опушення білі. У них є цікава властивість: здатність змінювати колір в залежності від освітлення. При яскравому світлі листочки стають майже бронзовими, а при слабкому — темно-зеленими. Цвіте довго (до 6 місяців) золотистими квітками, втрачаючи при цьому багато листя.

Аіхрізон звивистий (aichryson tortuosum) . Невисокий вид-сильноветвістий чагарник з дуже щільними розетками. Кущик зазвичай виростає не вище 20 см. М’ясисті ромбовидні опушені листочки на короткому черешку мають білі ворсинки. Цвітіння триває до 6 місяців.

Аихризон очитколистный (aichryson sedifolium) . Це дуже цікавий вид зі світло-зеленим листям, прикрашеними поздовжніми червоними смугами. Квітки золотисто-жовті. Кущик може виростати майже до 40 см. Цьому виду небезпечно перезволоження грунту.

Аіхрізон точковий (aichryson punctatum) . Висота куща до 40 см. Темно-зелена листова пластина на довгому черешку. Квітки-жовті зірочки.

Аіхрізон чагарниковий (aichryson dumosum) . Рідкісний карликовий (до 15 см) вид. У природі зустрічається тільки на невеликому просторі в ущелинах скелі на півдні португалії.

© сайт, 2012-2019. Копіювання текстів і фотографій з сайту подмосковье.сом заборонено. Всі права захищені.

(функція (ж, д, н, с, т) { ж[н] = ж[н] || ; w[n].push(function () { ya.контекст.advmanager.то render({ blockid: «р-а-143469-1», renderto: «yandex_rtb_r-а-143469-1», асинхронні: правда }); }); т = д.метод getelementsbytagname(«скрипт»); с = д. Метод createelement(«скрипт»); с. Тип = «текст/javascript»; s. В в src = «//an.yandex.ru/system/context.js»; с. Ключові слова async = true; в т.parentnode.метод insertbefore (с, t);}) (цей, ця.документ, «yandexcontextasynccallbacks»);