Види і пристрій. Робота та застосування

88

Динамоммемтр (від ін. — грец. Денбмйт — » сила «і мефсещ — «вимірюю») — прилад для вимірювання сили або моменту сили, складається з силової ланки (пружного елемента) і відлікового пристрою. У силовій ланці вимірюване зусилля визиваетдеформацию, яка безпосередньо або через передачу повідомляється отсчетному пристрою. Існуючими динамометрами можна вимірювати зусилля від часток ньютонів (н, часток кгс) до 20 мн (2000 тс). За принципом дії розрізняють динамометри механічні (пружинні або важільні), гідравлічні та електронні. Іноді в одному динамометрі використовують два принципи.

Принцип дії

Існує кілька типів динамометрів: механічні динамометри (важільні і пружинні), а також гідравлічні та електричні.

Механічний динамометр

Існує два види механічних динамометрів: пружинний і важільний. У пружинному динамометрі сила або момент сили передається пружині, яка в залежності від напрямку сили стискається або розтягується. Величина пружності пружини пропорційна силі впливу і реєструється. У важільному динамометрі дію сили деформує важіль, величина деформації якого після реєструється.

Гідравлічний динамометр

Дія гідравлічного динамометра засноване на виміщенні вимірюваної силою рідини з циліндра. Під тиском рідина надходить по трубці до записуючого апарату і реєструється.

Електричний динамометр

Електричний динамометр складається і перетворює деформацію від впливу сили в електричний сигнал, і додаткового датчика, який підсилює і записує електричний сигнал першого датчика. Для перетворення сили або моменту сили в деформацію використовуються індуктивні, п’єзоелектричні, тензорезисторні і датчики опору. Під дією сили датчик деформується і струми моста опору змінюються. Сила електричного сигналу прямо пропорційна деформації елемента і в підсумку силі впливу. Другий датчик підсилює сигнал і записує його для подальшої обробки.

Динамометр електронний-це пристрій, призначений для того, щоб вимірювати силу в апараті, машині, верстаті, такі прилади ще називають «силоміри». З їх допомогою вимірюється сила різання і вплив на неї різних факторів, сила тяги, сила крутного моменту в механізмах.

Електронний динамометр-класифікація та призначення

Ще в безтурботні шкільні роки на уроках фізики нам доводилося влаштовувати досліди з найпростішим динамометром, коли потрібно було виміряти силу, з якої вдавалося б зрушити з місця гирьку або кульку. Однак в будівельній індустрії і особливо у важкій промисловості аналогічний за дією інструмент має більш складну будову і принцип фіксування і обробки результатів. Давайте спробуємо зрозуміти, як же влаштовані різні складні моделі «силоміра».

Динамометр складнішого пристрою годиться для вимірювання від одного до трьох показників одночасно. Якраз в залежності від числа вимірюваних компонент, розрізняють однокомпонентні, двокомпонентні і трикомпонентні пристрої. Щодо дії, за принципом якого вони працюють, розрізняють електричні, гідравлічні та механічні апарати . При свердлінні, найчастіше, застосовують електричний і гідравлічний динамометри, тому що вони дозволяють виміряти величину осьової сили і крутного моменту.

Всі динамометри мають подібний пристрій. Різець, який фіксується спеціальним механізмом, працює синхронно з пристроєм, що розподіляє силу різання на компоненти (один, два або три). Також в конструкції приладу передбачені датчики, щоб силу, яку вимірює динамометр, перетворювати в показники. Вони якраз і зчитуються реєструючим пристроєм. В якості показників виступають сили електричного струму, електрична ємність, тиск рідини, крутний момент, та інше.

Електричні динамометри поділяються на індукційні, п’єзоелектричні, конденсаторні (ємнісні) і з дротяними датчиками опору. за допомогою таких пристроїв можна заміряти навантаження при здійсненні виробничих і будівельних процесів. Заміри, в результативному вигляді, виглядають, як запис на осцилограмі. Наприклад, при бурінні свердловин значення електричного динамометра дуже велике – з його допомогою відстежують силу навантаження під час спуску-підйому колони.

В основі процесів, на яких працює динамометр стиснення-розтягування, укладено принцип використання пружних деформацій інструменту, вірніше, припинення деформацій після слабшання впливу на матеріал ззовні. Виникає електрична енергія, яку трансформують датчики з малих переміщень частинок (пружних деформацій). Датчики бувають ємнісного, п’єзоелектричного, індуктивного, електромагнітного властивості, а також датчик опору (тензорезисторний).

Що вміє електронний динамометр стиснення-розтягування?

Найпоширеніший вид електричних динамометрів – тензорезисторний. Перевага саме цього виду приладів полягає в тому, що він має високу власну частоту (кілька кілогерц). Також він дає можливість вимірювань різного роду: і динамічних, і статичних. Динамічний вид вимірювання передбачає вивчення норм і законів, згідно з якими відбуваються фізичні процеси в об’єкті дослідження. Статичне вимірювання передбачає незмінність фізичної величини під час процесу вимірювання.

Вище були описані види датчиків, які застосовуються для роботи. Згідно з тим, які датчики використовуються в конкретному приладі, говорять про призначення всього пристрою. Широко застосовуваний тензорезисторний динамометр має в своїй конструкції пружний елемент і тензорезисторні решітки. Навантаження, яка впливає на прилад, деформує їх. Від цього струми моста опору приходять в розбалансоване стан і подають сигнал, який записується вторинним приладом, в якому для цього є спеціальна шкала. Шкала градуюється в одиницях сили. Цей вид приладу застосовують в промисловості, коли потрібно виміряти силу стиснення. Також пристрій служить для перевірки силовимірювальних машин і визначення напруги в зразках.

Індукція і п’єзоелектричний ефект в динамометрах

Індукційний динамометр застосовується при випробуваннях двигунів потужністю до 966 кінських сил. Цей вид приладу теж електричний і малоінерційний. Охолоджується водою. Принцип дії полягає в створенні гальмуючого моменту за рахунок дії вихрових струмів. У магнітне поле занурений металевий диск, який обертається з певною швидкістю. На ньому з’являються вихрові струми, які фіксуються тензодатчиком. Також в конструкцію входить магнітний датчик (датчик зі змінним магнітним опором), який фіксує, яка кількість обертів робить диск за хвилину.

П’єзоелектричні динамометри вимірюють статичні сили. Реакційними елементами є спеціальні пластинки, виготовлені з п’єзокварцю. П’єзокварц застосовується тому, що цей мінерал має відповідні властивості, створюючи прямий і зворотний п’єзоефект. У динамометрі на поверхні цих пластинок утворюється електричний заряд, коли вони піддаються навантаженню. Реакція пластинок залежить від того, яке положення приймають площині розрізу по відношенню до осей кристалів в залежності від того, впливає на них сила стиснення або зсуву.

Пластинки розташовані по колу і затиснуті між двома кільцями, виконаними зі сталі. До пластинок приєднаний підсилювач, який має великий опір на вході. Він перетворює заряд в електричну напругу. Для зняття заряду між пластинами знаходяться електроди. При ударі виникає електричний заряд, тому п’єзокварцеві динамометри застосовують для вимірювання ударних навантажень, особливо при підвищеній температурі.

Це дозволяють властивості кварцу, який практично не має температурної залежності і володіє високим питомим електричним опором.

Динамометр електричний з дротяними датчиками-секрет роботи

Динамометр з дротяними датчиками опору також застосовується в промисловості. Особливо широке застосування отримав динамометр б. І. Мухіна. Основою приладу є так звана «човник». Це квадратна пластина, яка кріпиться всередині корпусу приладу на ланках. Ланки (опори) пружні, складаються із загартованої сталі і мають форму порожнистих трубок. Вони мають наступну особливість: володіють малою жорсткістю щодо вектора, перпендикулярного осі, і високою жорсткістю щодо вектора, паралельного осі.

Принцип дії динамометра відомий не дуже великому

Металлические и пластиковые ограждения. Декоративные заборчики и бордюры для клумб своими руками из подручных средств оградка для клумбы из пластика

Дача и огород — это не только источники вкусных овощей, фруктов, ягод, зелени, но и настоящее поле для творческой деятельности. Преимуществом декорирования своими силами является то, что украсить участок можно практически любыми подручными материалами. Например, с помощью , . Природный камень является не менее (а то и более!) интересным сырьем для создания красивых композиций на участке. Давайте разбираться, как с ним работать и что можно сделать.

рекомендации и правила по созданию каменных клумб

Камень — прекрасный природный материал, который в течение многих веков используется при постройке домов, различных сооружений, его применяют в качестве декоративного элемента для внутреннего убранства домов, бань, саун. И на цветочной клумбе он смотрится органично, стильно и интересно.

При выполнении дачной композиции своими руками следует обратить внимание на несколько рекомендаций:

  • укладывать камни на клумбе необходимо не только красиво, но и надежно. Сделайте конструкцию максимально устойчивой, чтобы в случае чего она не развалилась и не повредила ваши насаждения на даче.
  • лучше сделать простую клумбу, нежели переборщить и построить перегруженную и аляповатую композицию, поэтому лучше остановиться на простом, но элегантном дизайне.
  • для дачной клумбы с камнями следует выбирать оптимальное месторасположение, чтобы она не мешала при выполнении дачных дел. Идеальное место для композиции — центр участка или место рядом со стеной дома или забора.
  • при обрамлении клумбы камнем не забывайте об особенностях растений, для которых вы создаете конструкцию. Для свето-, тене-, влаголюбивых растений должны быть созданы оптимальные условия. К примеру, если на участке регулярно застаивается вода, то лучше делать возвышенную клумбу.

Видео: советы по созданию красивой клумбы из камня на участке.

выбор правильного материала или из каких камней можно сделать клумбу

Для изготовления клумбы из камней своими руками можно использовать практически любые материалы, но ландшафтные дизайнеры советуют отдавать предпочтение определенным материалам, они наиболее выигрышно смотрятся в саду и с ними проще работать. К подходящим для клумб камням относятся:

  • известняк;

Види і пристрій. Робота та застосування

  • гранит;

Види і пристрій. Робота та застосування

  • доломит;

Види і пристрій. Робота та застосування

  • песчаник;

Види і пристрій. Робота та застосування

  • сланец (гнейс);

Види і пристрій. Робота та застосування

  • галька;

Види і пристрій. Робота та застосування

  • туф (травертин);

Види і пристрій. Робота та застосування

  • базальт.

Види і пристрій. Робота та застосування

популярные виды клумб из камней

В мире существует много разновидностей клумб из такого природного материала, поэтому любой дачник сможет выбрать композицию, наиболее подходящую его саду и соответствующую его предпочтениям.

Арабеска

Популярнейшее в ландшафтном дизайне явление представляет собой цветник необычной формы, например, в виде цветка, растения, животного и т. Д. (существует множество схем цветника). Арабеску можно создать и без камней, только лишь высаживая растения в правильном порядке, но если вы хотите выполнить декор клумбы с данным материалом, то внешний вид грядки от этого только выиграет.

Идеальным местом для арабески будет небольшой склон, именно на нем цветник будет лучше всего проглядываться. Чтобы гармонично оформить клумбу камнями своими руками в таком стиле, лучше всего выбирать растения, достигающие максимальной величины не более 15 сантиметров. А также опытные ландшафтные дизайнеры советуют высаживать по контуру арабески с камнями яркие цветы, чтобы живой рисунок выглядел более пестро, и оформление клумбы смотрелось более нарядно.

На фотографиях ниже примеры красивых клумб из природного камня в стиле арабеска:

Види і пристрій. Робота та застосування

Види і пристрій. Робота та застосування

&1&

Рокарий

Это живописная композиция из разбросанных крупных и мелких камней. Чаще всего для отделки такой клумбы используется сланец, известняк. Камни больших размеров вкапывают в грунт, а мелкие (чаще всего это галька) просто рассыпаются рядом. Для рокария подходят стелющиеся растения, низкие кустарники.

&1&

Рокарий идеально подойдет в качестве границы каких-либо зон сада, декоративной зоны около дома или какой-либо постройки. Очень часто такой вид декорирования используют для создания красивых и уютных зон отдыха. Оптимальное место для создания рокария — плоский участок с небольшими холмами, перепадами. Также стоит выбирать открытое место с хорошей освещенностью.

Видео: поэтапное создание рокария из камней.

японский каменный сад

Отличительной чертой такого стиля являются округлые камни больших размеров, которые расположены на некотором расстоянии друг от друга. Они, как правило, покрыты мхом, и между ними рассыпается мелкая галька. В таком саду важно оставлять много свободного пространства и при этом создавать ощущение уединения от чужих глаз. Минимализм — ключевой компонент японского сада.

&1&

Габион

Конструкция из сетки, наполненной камнями, по виду похожа на ограждение. Габион можно использовать в качестве забора, фасада, арки, фонтана и, конечно же, для оформления клумбы с цветами. Клумбу из сетки и камней своими руками следует делать внимательно и качественно, чтобы конструкция надежно стояла и радовала вас долгое время.

&1&

&1&

&1&

Видео: как сделать габион из сетки и камней.

альпийская горка

Прекраснейшее «изобретение» в ландшафтном дизайне, потому что интересная композиция имитирует красивый пейзаж гор. Такое украшение клумбы камнями идеально подойдет для зон отдыха на даче, огороде или же рядом с домом.

&1&

&1&

&1&

Видео: как сделать альпийскую горку своими руками.

стандартная клумба

Представляет собой обычное ограждение из природного материала небольших размеров. Как правило, обычная клумба имеет круглую, овальную, прямоугольную форму. На фотографии ниже пример такой композиции:

&1&

&1&

как выложить клумбу из камней: основные этапы создания

Чтобы правильно сделать клумбу из камней своими руками, необходимо знать последовательность мероприятия и некоторые нюансы. Вне зависимости от типа конструкции создание композиции включает в себя следующие шаги:

  1. выбрать место на участке . На открытом участке уместно размещать круглые, овальные, прямоугольные конструкции, которые проглядываются со всех сторон. Для конструкций вдоль стен, дорожек рекомендованы полукруглые, прямоугольные формы.
  2. выбрать форму и размер композиции . Определитесь с тем, какую именно вы хотите выложить клумбу из камней, можете даже сделать эскиз композиции или нарисовать смеху.
  3. сделать разметку на участке под будущую конструкцию . Этот шаг поможет воссоздать желаемую форму композиции.
  4. подготовить место на участке . Для этого необходимо убрать с выбранного участка все лишнее: мусор, траву.
  5. обложить клумбу камнями . Особенности процесса будут зависеть от того, какой именно цветник вы создаете.
  6. высадить растения . После того как оформление будет полностью готово, можете приступать к высадке растений, цветов.

&1&

пошаговая инструкция по созданию ограждения

Каменное ограждение очень часто выполняется для цветников. Такая конструкция выглядит более солидной и устойчивой. Чтобы сделать красивое ограждение для клумбы из камня своими руками, необходимо следовать следующей инструкции:

  • в первую очередь нужно создать фундамент для конструкции. Для этого сделайте разметку будущего бордюра с помощью бечевки и колышек. Затем на этой территории выкопайте небольшую траншею — глубина около 30 сантиметров, а ширина должна соответствовать параметрам выбранных вами природных материалов.
  • на дне траншеи следует разместить рубероид или полиэтилен. После этого можно приступать к заливке бетона. Вы можете построить такую клумбу из камней как с помощью цемента, так и без него. По желанию вы можете просто выложить в траншею геотекстиль, наполнив его на 1/3 песком.
  • если вы решили все-таки делать фундамент с помощью бетона, то он должен полностью застыть, и уже после этого можно приступать к укладке клумбы из дикого камня. Так как они имеют разную и неповторимую форму, то между ними при укладке всегда остаются пустоты, поэтому их необходимо заполнять землей, которую следует тщательно утрамбовывать. А если вы засыпали углубление песком, то в первуюПрацює за допомогою деформації важеля під дією сили, причому величина деформації реєструється. Прилади такого типу не дуже точні, а їх показання сильно залежать від температури навколишнього середовища. Найпростішим динамометром пружинного типу на розтяг є конструкція типу «безмін», а важільного — відомий автомобілістам динамометричний ключ. Природно, справжні механічні динамометри набагато складніше, і найчастіше мають більш точну кругову шкалу.

    Динамометричний ключ

    &1&
    Безмін

    — гідравлічний динамометр — працює на принципі виміщення рідини з циліндра тиском вимірюваної сили. Під тиском, витісняється рідина надходить до записуючого апарату по трубці, де її кількість реєструється. Гідравлічні динамометри, хоч і більш точні прилади, ніж механічні, однак, більш складні у виготовленні, оскільки, найменша розгерметизація, або неправильне дозування рідини в приладі при його виробництві позначається на точності.

    &1&
    Гідравлічний динамометр

    — електричний динамометр-включає в себе датчик, що перетворює деформацію від впливу сили в електричний сигнал, а також додатковий датчик, завдяки якому сигнал від першого датчика посилюється і записується в оперативній пам’яті приладу. Датчики, що використовуються для перетворення сили і моменту сили, можуть бути п’єзоелектричні, індуктивні, вібраційно-частотні датчики опору і, звичайно ж, тензорезистивні. Датчик, під дією застосовуваної сили, деформується, а опір в місці деформації зростає, внаслідок чого змінюються струми. При цьому, сила переданого електричного сигналу залежна, і прямо пропорційна деформації вимірювального елемента, і як наслідок, силі впливу. Електричний динамометр-мабуть, найсучасніше рішення в області динамометрії. Такі динамометри володіють високою точністю, легкістю, малими габаритами.

    &1&
    Електронний динамометр розтягування

    У повсякденному житті, звичайна людина постійно стикається з динамометрами. Елементи динамометрів можуть бути використані для вимірювання сили стиснення стулок різних автоматичних систем, що працюють на закриття. Наприклад, двері ліфта, автобуса, вагона поїзда метро, стулки гаражних воріт, електросклопідйомники автомобільних вікон, і ін. У разі неправильної настройки, всі ці системи можуть завдати шкоди здоров’ю або матеріальної шкоди, тому існують технічні норми, в яких визначені максимальні значення сил стиснення в автоматичних системах закривання. Дані норми обов’язкові до застосування у всіх цивілізованих країнах світу.

    Крім перерахованих вище, виділених за ознакою типу вимірювального пристрою видів динамометрів, окремо виділяють угруповання за призначенням приладів, в якій осібно стоять зразкові динамометри і медичні динамометри.

    — зразкові динамометри-еталонні прилади, призначення яких полягає у вимірюванні статичних сил стиснення і розтягування при ремонті і перевірці робочих стендів і випробувальних машин. Конструктивно, вони складаються з тензо-датчика сили, з’єднаного з цифровим вимірником. Зразкові динамометри механічні представлені моделями досм і дорм на стиск і розтяг, відповідно. Електронних моделей, звичайно ж більше. Як приклад, наведемо досе і доре, також на стиск і розтягнення.

    Як правило, зразкові динамометри малозалежні від температури навколишнього середовища, мають автоматичну компенсацію спотворення від навантажень з боків, а також, володіють засобами самодіагностики. Вони довговічні, точні, мають малі габарити і вагу. Для зручності роботи, сучасні зразкові динамометри мають цифрові індикатори, зручний користувальницький інтерфейс, і можливість приєднання до пк.

    — медичні динамометри — це спеціалізовані динамометричні прилади. Завдяки їм, можна визначати силу, витривалість, рівень працездатності, такі прилади дозволяють судити про загальний стан м’язів, а також, допомагають стежити за відновленням хворого після травми.

    &1&

    Медичні динамометри поділяються на кистьові (ручні) і станові динамометри.

    Кистьовий динамометр — точний діагностичний прилад, який призначається для визначення стискає сили рук людини. Ручний динамометр використовується для вимірювання поточної і вхідної оцінки стану рук після травм або при порушенні їх функціонування. Кистьовий динамометр поширений не тільки серед медичних працівників, що займаються фізіотерапією. Тести з використанням динамометра проходять в правоохоронних органах, збройних силах і мнс. Кистьові динамометри використовують при прийомі на роботу в транспортних, експедиторських компаніях, у фітнес-клубах, секціях бойових єдиноборств, в професійному спорті. Кистьові динамоміри бувають як електронні, так і механічні. До механічних відноситься динамометр дк, до електронних — дмер. Бувають, також, дитячі динамометри, наприклад дмер-30-0,5.

    &1&
    кистьовий гідравлічний динамометр

    Становий динамометр-спеціалізований прилад, який призначається для вимірювання сили м’язових груп, що випрямляють тулуб. Вимірювання, що проводяться з використанням даного пристрою, охоплюють повний комплекс м’язів-розгиначів тулуба. Такий нехитрий тест, дозволяє визначити силу, статичну витривалість, а також, загальний стан і працездатність людини. Як приклад, можна привести станові динамометри серії дс: дс — 200 і дс-500.