Делюмінатор дамблдора або пристрій управління освітленням

52

Шанувальникам творчості джоан роулінг, а саме її твори «гаррі поттер», відомі ці рядки: «остання воля альбуса персіваля вулфріка брайана дамблдора. Рональду біліусу візлі я залишаю мій делюмінатор в надії, що, користуючись ним, він буде згадувати про мене…»так що ж таке делюмінатор?

«делюминатор (англ. Deluminator, також відомий як гасилка (англ. Put-outer)) — винайдений альбусом дамлбдором унікальний у своєму роді предмет. Використовується для того, щоб» витягнути » світло з приміщення або з вуличних ліхтарів. Світло зберігається в делюмінаторі, поки його не повернуть в джерело освітлення. Делюмінатор виглядає як срібна запальничка.»звичайно, це все фантазії автора, але скільки пристроїв, анонсованих раніше письменниками-фантастами, вже присутні в сучасному світі.

Представлений майстром в цій статті делюмінатор, звичайно не може «витягати світло з приміщення», але, може управляти ліхтарями. Точніше «розумними лампами». По суті це проект із серії»розумний будинок».

Інструменти та матеріали:-«розумні» освітлювальні прилади сумісні з ifttt лампочка і/або розетка;-esp32;-тактова кнопка;-повзунковий перемикач spdt;-два неопіксельних світлодіода;- li-po акумулятор;-дроти;-срібна фарба;-3d-принтер;-клей для металу і пластику;-клейовий пістолет;-пінцет;-плоскогубці;-петля меблева;-хромована фарба;-тонка металева ланцюжок з гачками;-прозора плівка для вікна;

Крок перший: робота пристрою «делюмінатор» працює наступним чином:одне натискання кнопки гасить один світильник. Кожне наступне натискання гасить по одному світильнику. Після виключення всіх світильників кнопка працює на включення по одному світильнику за натискання.іноді потрібно погасити всі світильники одночасно. Для цієї функції необхідно натиснути і утримувати натиснутою кнопку.

Крок другий: 3d-друк делюмінаторадля розробки деталей корпусу майстер використовував програму fusion360. Прикладені моделі мають допуск 0,15 мм. Таким чином, зазор між двома щільно прилеглими деталями становить 0,075 мм.для друку використовується нитка pla. Деталі корпусу мають кріпильні виступи і пази для збірки. При установці електроніки може знадобитися невелика шліфування, оскільки ці компоненти, швидше за все, матимуть незначні зміни в розмірі.

У верхній частині по центру корпусу є логотип фенікса. Як відомо фенікс символ дамблдора.файли для друку можна завантажити нижче.deluminator_version_2_2_main_body.stldeluminator_version_2_2_top.stldeluminator_version_2_cap.stldeluminator_version_2_front_panel.stl

Крок третій: аплети iftttпока роздруковуються деталі, можна зайнятися програмним забезпеченням. Основна ідея цього делюмінатора-використання ifttt. Це сервіс, який сполучає різні, окремі об’єкти, через інтернет. В даному випадку він з’єднає делюмінатор з розумними лампами.- переходимо на https://ifttt.com / і створюємо обліковий запис. Безкоштовний обліковий запис дозволяє створювати 3 аплету. Кожен аплет визначає одну окрему дію. Наприклад « «вимкнути всі вогні» можна задати в одному аплеті. Можна почати з безкоштовної облікового запису і перейти на платну версію пізніше, якщо знадобиться створити додаткові аплети.

На відео показано приклад додавання лампочок з облікового запису майстра. Замість лампочки можна додати і управляти будь-яким «розумним» пристроєм.далі потрібно перейти за адресою https://ifttt.com/maker_webhooks і натиснути ‘documentation’. Сформований ключ ifttt необхідно записати, він буде використовуватися пізніше в http-запитах.

Крок четвертий: тестування макетапрежде ніж приступати до пайки майстер тестує пристрій на макетній платі. Неопікселі підключаються до vbat, gnd і сигнального виходу 14.

Тактильний перемикач підключається до контакту 21.

Крок п’ятий: завантаження коду на плату arduino і перевірка налаштування iftttкод можна завантажити тут.у проекті використовується плата huzzah32. Вона оснащена функціями wi-fi і блютуз, а також підтримує батарею lipo, і все це в дуже маленькому форм-факторі. Дотримуйтесь інструкцій необхідно встановити підтримку huzzah32 в arduino.

Код працює наступним чином.при запуску він ініціалізує об’єкти gpios, neopixels, wifi і ble. Після завершення ініціалізації світлодіод буде блимати білим світлом.потім він підключиться до wi-fi, використовуючи надані облікові дані, і отримує поточний час з сервера ntp. Як тільки цей процес завершиться, пристрій буде готовий і буде блимати фіолетовим.

При кожному клацанні він буде сканувати пристрої ble, щоб визначити його місце розташування, якщо з моменту останнього сканування минув деякий час. Використовуючи цю інформацію про місцезнаходження, він буде вмикати / вимикати світло залежно від того, чи виконував користувач коротке або довге натискання.

Коли делюмінатор вимкне світло, він покаже, що він «схопив світло», включивши підсвічування фенікса. Після » повернення «(включення) всіх зібраних вогнів світло фенікса згасне.щоб код працював необхідно внести наступні зміни: перейменовуємо файл deluminator_secrets_sample.h в deluminator_secrets.h і додаємо свої облікові дані wi-fi і секретний ключ ifttt, отримані на кроці вище.

Для підключення до ifttt за допомогою https, знадобиться його сертифікат rootca для перевірки автентичності. Слідуйте цим інструкціям, завантажуємо файл сертифіката `.pem ‘для https://ifttt.com / і копіюємо його вміст в’ ifttt_rootca_cert`. Зверніть увагу на форматування рядка і додавання закінчень нового рядка.в `deluminator.h` (цей файл буде перейменовано в ‘ deluminator_defs.h ‘ у новій версії) оновіть налаштування, показані на скріншотах нижче.

Найголовніше — додайте масиви lightinfo. Додайте правильну кількість кімнат і світильників на кімнату. Використовуйте відповідні імена подій веб-перехоплювачів, які були створені на ifttt.

Додаємо mac-адреси наявних ble-тегів. У тегах повинні бути вказані їх mac-адреси.в `deluminator.ino ‘ ініціалізуємо об’єкти roomlights, використовуючи об’єкти lightinfo. Також оновлюємо імена в функції зворотного виклику сканування ble, як показано на знімках екрану вище.завантажте код і перевірте виконання за допомогою монітора послідовного порту.

Крок шостий: обробка 3d-деталейпісля друку деталей майстер шліфує їх наждачним папером із зернистістю 320-800 грит.після шліфування наносить шар акрилової фарби «білі перли» в кілька шарів. Між шарами шліфує деталі.внутрішню частину корпусу забарвлює в чорний колір.

Крок сьомий: сборкатеперь потрібно встановити електроніку всередину корпусу, монтує згідно схеми. Для кріплення деталей майстер використовує термоклей. Верхня кришка кріпиться до основного корпусу за допомогою меблевої петлі.

Все готово, нижче можна подивитися два відео з демонстрацією роботи делюмінатора.

джерело (source)

Стаєте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.