Міні-піч з роздувом

43

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення невеликої печі-конфорки з примусовим роздуванням. Вогонь автор роздуває невеликим вентилятором, який живиться від сонячної панелі, можна також пристосувати для цієї справи невеликий акумулятор або елементи пельтьє. На виході отримуємо відмінний факел, а топити таку грубку можна навіть сирим паливом, включаючи тріски, мох, листя, траву та інше. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

список матеріалів: — невелика сонячна панель; — маленький вентилятор;- труби;- сталеві прутки;- сталевий обід;- дерево для токарки; — саморізи.

список інструментів: — міні-токарний верстат;- зварювальний апарат;- болгарка 125;-дриль — шуруповерт; — маркер.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Збираємо тепло печі для самої топки-конфорки використовуємо шматок сталевої труби, можна пристосувати циліндр від автомобіля. У ньому вирізаємо болгаркою отвір і приварюємо шматок труби меншого діаметру, через яку буде нагнітатися повітря. Щоб простіше було прорізати болгаркою отвір, ставимо на неї сточений диск невеликого діаметру.

крок другий. Конфорка робимо пропили в трубі і приварюємо сталеві прутки, щоб вийшло перехрестя. Ну а далі зверху приварюється сталевий ободок. У підсумку виходить відмінна опора для посуду різної форми і розмірів.

крок третій. Дверцята у нижній частині печі розташовується дверцята, яка дозволяє очищати піч від попелу. Таку дверку автор вирізав з листа сталі, а завісив на болт з гайкою. Не забуваємо приварити до дверцят зручну довгу ручку.

крок четвертий. Ніжки приварюємо до печі ніжки зі сталевих прутків. Ніжки краще зробити» враскоряку», щоб вони не грузли в землю.

За допомогою маленького токарного верстата автор виточив деталь для установки вентилятора. Температура тут буде низька, так що цілком можна застосувати дерево.

крок шостий. Фарбування, збірка, випробування фарбуємо піч жаростійкою фарбою або покриваємо грунтом, тепер піч не буде іржавіти і відмінно виглядає. Прикручуємо вентилятор і підключаємо до нього сонячну панель. Кабель тут краще використовувати достовірніше, щоб панеллю можна було легко зловити сонце, наприклад, її можна повісити на дерево. Не зайвим в схемі буде і акумулятор, який дозволить працювати грубці в темний час доби.

Саморобка готова і можна відчувати, завантажуємо всередину папір, тріски розпалюємо. Після того як піч вже розгориться, її можна топити мохом або сирими гілочками, завдяки роздуву піч зможе працювати все також ефективно. В якості демонстрації автор з легкістю зварив чай.

На цьому проект завершено, сподіваюся, вам саморобка сподобалася, і ви знайшли для себе корисні думки. Удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне. Не забувайте ділитися з нами своїми ідеями і саморобками!