Органайзер-переноска для дрібного інструменту і кріплення

51

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Сьогодні представляю вашій увазі саморобку, яка може стати в нагоді, як в гаражі, так і в майстерні. Так само її можна прилаштувати в сараї на дачі або в коморі в квартирі. Це переносний органайзер для зберігання різного невеликого інструменту і кріплення (метизів і т.п.). Правда автор виготовив його об’ємним, і переносити таку конструкцію не зовсім зручно, але все ж вона має ручку, а значить, теоретично, носити можна. У будь-якому випадку конструкція досить містка, і її можна використовувати чисто для зберігання, а завдяки наявності ручки, її зручно переміщати, наприклад, під час наведення порядку. Загалом, якщо ідейка вас зацікавила, милості прошу, читаємо, дивимося (відео буде внизу) і беремо на замітку, а я приступаю до опису.

Матеріали:

* профільна металева труба перетином 15х15 мм,* металева смуга перетином шириною 20 мм (товщина, чим менше, тим краще, це впливає на вагу конструкції),* невеликі дверні завіси,* саморізи,* шурупи,* обрізки дощок,* фарба по металу (колір на свій смак),* засувки (можна використовувати шпінгалети),* болти з гайками.

Інструменти:

* болгарка з відрізним кругом і кругом для зачистки, * зварювальний апарат, * свердлильний верстат, * шуруповерт, * розмічальний інструмент (косинець, рулетка і маркер).

Крок 1.

На початковому етапі автор бере профільну трубу і розмічає її на відрізки потрібної довжини. Розкрій такий: два відрізки довжиною 70 см, два відрізки 25 см і шість відрізків по 12 см.при розмітці автор креслить косі лінії, під кутом 45 градусів. Забігаючи в перед скажу, це деталі рами підстави, таких рам потрібно буде дві, короткі деталі (12 см), це стійки. Виходячи з цього, відразу можна визначити розміри підстави конструкції, вони рівні 70х25 см.

Далі автор по розмітці виконує розкрій труби. З підготовлених відрізків складає раму і зварює місця з’єднання деталей (контролюючи прямий кут косинцем), шви обробляє болгаркою. Потім автор зварює ще одну таку ж раму.

Крок 2.

На цьому етапі автор збирає підставу. Для цього він бере стійки, короткі деталі, розміщує їх по кутах рами, а так само посередині довгих її сторін. Виставляє строго під кутом 90 градусів і приварює.

Після на стійки укладає другу раму, так само все контролює косинцем і приварює раму до стійок. Всі шви зачищає. Основа майже готова.

Так як обшивку автор буде виконувати дошками, їх необхідно якось кріпити, до труби рам, незручно. Саме тому автор використовує металеву смугу. Від неї він відрізає наступні заготовки: дві довжиною по внутрішньому відстані між короткими сторонами рами, виходить 67 см ( 70 мінус 3 см товщина труби) і десять заготовок довжиною 9 см (довжина стійки мінус товщина труб). Ці деталі автор розмічає і по мітках свердлить отвори, вибирає в них фаску великим свердлом.

Потім підготовлені деталі автор приварює до довгих поперечин нижньої рами і до стійок так, як показано на фото. Все приварюється по внутрішніх сторона, щоб при кріпленні обшивки, пластин не було видно і вони не псували зовнішній вигляд конструкції.

Крок 3.

Далі автор від середини рами підстави відзначає в обидві сторони по 1 см, виходить довжина в 24 см, це буде довжина нижніх ящиків, ширина отже 28 см (боковина + сумарна товщина труб). Взагалі, що стосується розмірів, ви їх можете підбирати під себе. І так, визначившись з розмірами, автор знову повертається до труби, розмічає її і нарізає на заготовки потрібної довжини. Як і підстава, ящики складаються з двох рам і стійок. Висоту стійок так само можна регулювати під себе, автор робить одні ящик трохи вище, тобто на цьому етапі автор виготовляє два каркаса. Процедура така ж, як і при виготовленні підстави. Розкрій, зварювання рам і з’єднання їх стійками. Так само як і в підставі, автор приварює попередньо нарізані відрізки смуги для обшивки.

Крок 4.

На одній стороні у автор ящики широкі, на всю ширину підстави, на іншій половині автор вирішує зробити вузькі ящики (подвійні). Для цього він знаходить середину торцевої сторони, цей розмір визначає торцеву стінку ящика, бічна довга стінка, як і в попередніх ящиках.

Далі все те ж саме, що і в попередніх кроках, розмітка труби, її нарізка і зварювання. Розкрій смуги, свердління отворів, зварювання на своїх місцях, як завжди по внутрішній частині. Не забувайте контролювати кути косинцем і зачищати зварні шви. І так ми бачимо, що на цьому етапі автор підготував чотири каркаса вузьких ящиків, давши з них трохи вище.

Крок 5.

На цьому етапі автор зварив чотири рами кришок, дві для вузьких верхніх ящиків, і дві для широкого верхнього ящика. Чому тільки для верхніх? все просто, нижні ящики будуть закриті верхніми, і в кришках для них немає необхідності.

До готових рама автор прикрутив на шурупи петлі. Після цього закріпив, так само шурупами, кришки на ящиках.

Крок 6.

Так як це все-таки органайзер-переноска, необхідно виготовити ручку. Для цього автор заміряє висоту конструкції, в його випадку вона дорівнює 30 см.орієнтуючись за цим розміром, автор відрізає від труби два відрізки необхідної довжини і одну поперечину (саму ручку). Щоб закріпити ручку, автор виготовив з металевої смуги дві вигнуті деталі. Їх автор приварив до каркасу і зафіксував в них ручку на болти, вона не повинна зачіпати ящики.

Крок 7.

І так каркас повністю готовий. Тепер його необхідно обшити. Для цього автор підбирає відходи дощок, товщина приблизно 10-12 мм, чим тонше дошка, тим краще. Взагалі можна використовувати багатошарову фанеру. Дошки автор обрізає по довжині на потрібну ширину. Потім розмічає і нарізає на потрібну довжину, для основи і для ящиків.

Крок 8.

Підготувавши необхідні для обшивки деталі, автор починає їх фіксувати на саморізи. Спочатку він обшиває вже пофарбоване підставу. Потім аналогічно ящики. Так само автор розділяє деякі ящики, і підстава на відсіки. На верхні встановлює кришки і засувки для них.

Крок 9.

На заключному етапі автор підготував пластини для шарнірного з’єднання ящиків між собою і кріплення їх до основи. На стінках ящиків автор виконав розмітку і по ній просвердлив отвори під кріпильні болти, тут нічого складного немає. Потім все встановив і зафіксував болтами. Ось, що в підсумку виходить, з одного боку широкі ящики зсуваються в сторону торця, а з іншого – в різні боки з боків. Тепер залишилося розмістити в ящиках все необхідне.

на цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!!! джерело (source)

Стаєте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст. .