Як захистити свій сад і будинок від зайців, мишей і щурів

38

миші і зайці — звичайні гості на садових ділянках. Польова миша приходить на ділянки в кінці літа цілеспрямовано-поповнити запаси і підшукати місце для зимівлі.

Гризуни, що залишилися в саду, пошкоджують кору плодових дерев, обгризають цибулини тюльпанів. Жодна городня і садова культура, крім часнику, не може бути в безпеці: гризуни дуже ненажерливі і за добу з’їдають стільки корму, скільки важать самі. Взимку вони продовжують активно харчуватися, прокопуючи ходи під снігом. Будинкові миші поселяються в будинку і здійснюють набіги на крупи та інші залишки їжі, дратують господарів писком і запахом.

Зайці для саду в підмосков’ї рідко становлять небезпеку завдяки тому, що ділянки найчастіше оточені іншими ділянками, а не лісом. Але чим далі від москви, тим частіше довговухі шкідники обгризають кору у молодих плодових дерев, вважаючи за краще гілочки і нирки молодих яблунь і груш.

Заєць

Все це говорить про те, що потрібно обов’язково вжити профілактичних заходів від гризунів. Всі існуючі методи можна розділити на дві групи: попереджувально-відлякують і знищують.

Як захистити сад від гризунів?

Для захисту від полівок підгортати нижню частину стовбура землею на висоту до 35 см.але при довгих відлигах зі стійкою плюсовою температурою дерева можуть випрівати. Метод підходить, якщо взимку ви часто буваєте в саду і можете в залежності від погоди то підгортати, то разокучивать дерева.

Сосновий лапник

Традиційний засіб захисту від гризунів – ялиновий або сосновий лапник, прикріплений до штамба голками вниз.

Зайці в саду

Малина і очерет

Добре допомагає і обв’язка сухими гілками малини або стеблами очерету, але зі збором і заготівлею цих матеріалів можуть виникнути проблеми, тому частіше використовують металеві або полімерні дрібнопористі сітки. Щоб вони не стикалися з корою, спочатку оберніть стовбур рогожею або мішковиною, а потім зверху закріпіть сітку, заглиблюючи в грунт на 5 см.коли взимку ляже сніг, його потрібно накидати в пристовбурні кола і ущільнити. Це ускладнить гризунам пробивання доріг-норок в снігу.

Дротяний каркас

Можна вже при посадці передбачити захист від зайців, встановивши навколо штамба жорсткий дротяний каркас на невеликій відстані від стовбура.

Гризуни крізь нього до кори не доберуться, а сітка дозволяє рослині дихати, пропускає світло і препарати для обробки.

Прогіркле сало

Відлякати гризунів від садових дерев можна, якщо натерти скелетні гілки молодих дерев салом (можна прогірклим): «м’ясний» аромат добре замаскує запах молодої кори і протримається практично до самої весни.

Бузина чорна

Досить неприємний для дрібних гризунів і запах чорної бузини. Її гілками обв’язують стовбури плодових саджанців, а для захисту багаторічників, особливо цибулинних, підкладають під покривний матеріал. А ось чернокорень лікарський, покладений в компост, купу листя або стіг, відлякає польових мишей і не дасть їм влаштувати зимове гніздо. Можна зробити настій з бузини і залити його в норки (на 10 л води кладуть 1 кг свіжого листя бузини і настоюють два тижні).

Гас або нашатирний спирт

Під зимові укриття троянд і виноградники можна розкидати дрантя, змочену в розчині ветеринарного препарату «креолін» (10%-ний розчин). Ще миші не люблять запах нашатирного спирту і гасу (і те, і інше відрізняється коротким періодом дії): змочений шматочок вати загорніть в плівку з невеликим отвором для виходу випарів і розкладіть по ділянці.

як захистити будинок від гризунів?

Методик знищення гризунів-шкідників розроблено багато: механічні, електроакустичні, хімічні і т. Д.

Спеціальні готові пастки

Крім мишоловок у продажу є спеціальні пастки.

Найбільшою популярністю користуються електронні варіанти , така пастка безпечна для дітей, людини і великих домашніх тварин.

є пастки на основі клею: клейку масу наносять на картон, оргаліт, фанеру або дно контейнера з двома входами. У центрі липкого шару-приманка. Такі пастки періодично перевіряють, оскільки попалися гризунів потрібно умертвляти самостійно.

Родентициди

Дуже ефективні в боротьбі з гризунами хімічні засоби – родентициди.

сучасні родентициди — це готові приманки і препарати у вигляді порошку або рідини, які знищують гризунів при надходженні в шлунково-кишковий тракт або рідше інгаляційно (фуміганти). Головний недолік-людина теж може отруїтися. Тому при застосуванні хімічних засобів необхідно мати під рукою протиотруту.

Антикоагулянти

Антикоагулянти – це хімічні сполуки хронічної дії, що порушують в організмі щурів певні процеси. Вони діють повільно, не викликаючи гострих больових відчуттів, тому гризуни поїдають отруєну приманку аж до самої загибелі.

В даний час антикоагулянти крові – найбільш популярні препарати серед усього асортименту родентицидів.

За кількістю доз, що викликають загибель, вони поділяються на 1-е і 2-е покоління:

1-е покоління: варфарин (зоокумарин), дифенацин (ратіндан), куматетраліл, етилфенацин, трифенацин, хлорфасинон. Для досягнення ефективності така приманка повинна поїдатися гризунами багаторазово.

2-е покоління: дифенакум, дифетиалон, флокумафен, бромадіолон, изоиндан (изопропилфацинон, тетрафенацин, изоцин). Ефективні як при одноразовому, так і при багаторазовому споживанні. Загибель гризунів настає на 3-5-ту добу.

Сучасні пастки: ультразвукові, електромагнітні, шумові

До сучасних способів відносяться всілякі відлякують пристрої: шумові, електромагнітні, ультразвукові.

Ультразвукові відлякуючі пристрої використовують здатність гризунів розрізняти звуки в діапазоні понад 20 кгц і асоціювати їх з різними поведінковими стереотипами.

Огляд засобів від гризунів

Тісто-паста в брикетах

Готова до застосування приманка у вигляді тісто-сирних брикетів – одна з нових і ефективних форм приманок. Призначена для боротьби з сірими, чорними і водяними щурами, будинковими мишами, піщанками і рудими полівками.

До складу брикетів, крім діючої речовини, входять спеціальні «приваблювачі» — свіже тісто з сиром, соняшникова олія і ваніль. Кожен брикет окремо загорнутий в їстівну рисову масу.

Приманка забезпечує тривалий захист на весь сезон. Згубна для гризунів після разового поїдання, підходить для використання на відкритих територіях і всередині приміщень.

Відлякувач щурів і мишей

У боротьбі з гризунами можна обійтися і без «кровопролитних битв»! відлякувач випромінює не чутні для людини і домашніх тварин ультразвукові коливання, які з мінливою частотою діють на психіку гризунів: вони не можуть спати, їсти, пити, розмножуватися. Починають нервувати і кидатися в пошуках виходу і, врешті-решт, йдуть. Покинувши приміщення, вони більше туди не повернуться.

Пластикова мишоловка

Ефективний засіб для вилову мишей в житлових і нежитлових приміщеннях, в підвалах і льохах. Пластиковий корпус естетичний, довговічний, легко очищається і не зберігає запахів. Мишоловка безпечна для людей і домашніх тварин.

Приманка з гранулами для знищення щурів і мишей

Готова до застосування приманка на основі зерна призначена для знищення щурів і мишей. Спецільні ароматизатори в складі засобу залучають гризунів, які гинуть після поїдання. Ідеально підходить для використання в господарських і побутових приміщеннях.

Приманки лускунчик і щурам бій

Виготовлені на основі борошна, рослинного масла з додаванням антикоагулянту — бродіфакума з концентрацією 0,005%.

Це антикоагулянт другого покоління. Дія носить кумулятивний характер і впливає на роботу печінки. Дія настає на 3-4-у добу, загибель на 5-8-у добу від задушення.

Приманка серії ефа

До складу входить отрута-коагулянт другого покоління.

Клей алт

Для боротьби з гризунами, тарганами і мурахами. Клей-нетоксичний препарат, без запаху і смаку. В’язкість клею зберігається довго час, незважаючи на вплив світла, тепла і вологи.

Приманкова станція rat&mouse

Приманка знаходиться всередині корпусу, тому виключений прямий контакт людини або великої домашньої тварини з приманкою.