Інструкція з управління токарним верстатом тв 7. Технічні характеристики обладнання

74

Токарний верстат тв-7 (саме його характеристики будуть розглянуті в даній статті) проводився заводом «магсо» в місті ростов в якості універсального навчального агрегату для майстерень з трудового навчання в загальноосвітніх школах і установах профтехосвіти.

1 особливості токарної установки

Шкільний токарно-гвинторізний верстат тв-7 дозволяє молодому поколінню вивчити основи процесів холодної металообробки і закріпити їх на практиці. Агрегат є модернізованою моделлю, від якого він відрізняється пристроєм коробки швидкостей і шпиндельної бабки.

Швидкості в описуваному в цій статті обладнанні перемикаються за допомогою спеціальної понижувальної коробки з двома режимами роботи і за допомогою приводного ременя, перекидається на потрібну позицію. Конструкція установки не передбачає наявності важелів для перемикання швидкостей виконання робочих операцій, що розташовувалися на ранніх шкільних верстатах ростовського заводу на передній бабці.

До головних складових вузлів агрегату відносяться:

  • дві бабки (передня і задня);
  • захисний екран, кожух і спеціальні щитки;
  • перемикач;
  • коробка подач;
  • гітара;
  • станина;
  • освітлювальний пристрій;
  • тумби;
  • понижуюча коробка (двошвидкісна);
  • фартух.

Верстат тв — 7 дає можливість виробляти п’ять основних варіантів токарної обробки металів – (метричної), відрізку, розточування і проточку поверхонь типу конус і циліндр, свердління, підрізування торців заготовок, а також деякі інші заходи.

2 органи управління токарним агрегатом

Управління верстата здійснюється за досить простим принципом. Для цих цілей використовується кілька пакетних вимикачів, кнопка екстреного закінчення виконання робочих процесів, кнопка запуску рейковою шестерні, два маховика (один дозволяє вручну пересувати курсор в поздовжньому напрямку, інший призначений для ручного пересування ), а також далі зазначені рукоятки:

  • натягу редукторного шкивного ременя;
  • включення двигуна верстата в режимі реверсу;
  • запуску механічної поздовжньої подачі;
  • фіксації до напрямних (нижче наводиться креслення даного елемента агрегату);
  • пересування поперечної і верхньої санчата;
  • вибору напрямку подачі;
  • включення і відключення гвинта і валика, що виконують ходову функцію;
  • частоти, з якої обертається шпиндель.

Крім того, в конструкції верстата є такі рукоятки: запуску гайки гвинта, з’єднання пінолі, фіксації різцевої головки, вибору показника різьбового кроку і подач. Всі зазначені органи забезпечують ефективний контроль операцій, в ході яких проводиться обробка різноманітних простих по конфігурації металевих деталей і заготовок. Шкільний верстат по металу повністю виправдовує своє призначення, так як молодь дуже швидко освоює всі його особливості і можливості регулювання робочих процедур.

3 конструкція станини і передньої бабки агрегату

Основним вузлом верстата є, як і в будь-якому іншому металорізальному обладнанні, станина, що стоїть на двох тумбах. На ній розташовуються всі складові агрегату (виняток – електричний двигун). Станина має чотири напрямних-дві плоскі і стільки ж призматичних, зроблена вона з чавуну методом лиття. Напрямні призначені для пересування (передня плоска і задня призматична) і супорта (задня плоска і передня призматична).

У лівій частині станини знаходиться передня бабка. Вона повідомляє необхідне обертання оброблюваного виробу, а також підтримує його в потрібному положенні. На передній бабці монтується шпиндель. Його характеристики містить інструкція з експлуатації розглянутого токарно-гвинторізного обладнання:

  • перетин наскрізного отвору — 18 мм;
  • ступені обертання в пряму і зворотну сторону– 8;
  • конус морзе — №3;
  • частота обертання (прямий і зворотний напрямок) – від 60 до 1000 об/хв.

Обертання від шпинделя надходить на заготовку за рахунок наявності в конструкції верстата (дивіться креслення) планшайби з повідцем або трикулачкового патрона. Зазначені складові розташовані на різьбовій частині шпиндельного вузла – вони просто-напросто нагвинчуються на нього. Шпиндель можна розміщувати в центрі агрегату по металу в тих випадках, коли планується обробка заготовки в ньому.

У двох шпиндельних опорах (ззаду і спереду) є радіально-наполегливі підшипники. Передня бабка, крім того, має в своєму розпорядженні спеціальним реверсуючим подачу механізмом, за допомогою якого можна легко змінити напрямок руху супорта. Дана операція виконується за допомогою рукоятки. На задній стороні передньої бабки є пробка. Якщо її відкрити, з’являється можливість видалення відпрацьованого масла, використовуваного для змащення частин верстата по металу.

А безпосередньо покажчик рівня масла розміщений на передній стороні корпусу бабки (креслення наочно показує місце його розташування).

4 характеристики супорта, задньої бабки і коробки подач

Чотири санчата супорта, який потрібно для фіксації різця, забезпечують пересування останнього в різних напрямках. А одна з санчат несе на собі різцеву головку з чотирма можливими позиціями. Характеристики головки такі, що вона може повертатися вліво або вправо на 45 градусів і пересуватися виключно в поперечному напрямку за допомогою гвинта, з’єднаного з рукояткою управління.

Інструкція з експлуатації верстата передбачає необхідність регулярного усунення зазору між клинами, санчатами і напрямними станини, що з’являється після тривалої роботи на установці. Даний дефект знижує точність здійснення робочих операцій в результаті виникає вібрації. Регулювання зазору проводиться гвинтами, які розміщуються в торцях санчат супорта.

Тримач різців кріпиться за допомогою опорного штифта на санчаті супорта, його віджимання виконується рукояткою, з’єднаної з болтом. Кріплення ж різців в тримачі також здійснюється за допомогою болтів, що забезпечують надійне їх положення при токарних роботах. Призначення задньої бабки-підтримка оброблюваного виробу з другого торця. Ця бабка має корпус, в ньому відбувається пересування пінолі. Безпосередньо корпус знаходиться на підставі (воно здійснює переміщення по напрямних).

В піноль вставляють відповідні робочі інструменти – патрони, розгортки, свердла і так далі. Для цього в ній є конічний отвір. Пересування пінолі виконується гвинтом, що становить одне ціле зі спеціальним маховичком. При його обертанні сама піноль залишається нерухомою за рахунок наявності на ній шпонкової канавки зі шпонковим запобіжним гвинтом.

Гітара, звана інакше передавальним механізмом, потрібна для того, щоб коробка подач і передня бабка отримували рух від шпиндельного вузла. Особливі характеристики і конструкція гітари забезпечили поліпшення процесу змазування верстата і істотне зниження шуму при його використанні. Коробка подач управляється рукояткою з трьома положеннями. При виборі одного з них з’являється можливість отримувати механічну подовжню подачу супорта (від 0,1 до 0,32 мм/об) або різьблення (метричну) з кроком від 0,8 до 2,5 мм. Люфт на цій коробці усувається регулюванням круглих гайок, що входять в її конструкцію.

Добре, розкладемо наш, мій суперечка з володимиром по полицях.
1. Чим відрізняється тв-7 від тв-4/6 і від куди взялася ця жорсткість:
Моя улюблена рубрика » знайдіть 10 відмінностей»

Зліва сімка, праворуч четвірка.
Першим, що кидається в очі, так це відсутність у сімки коробки швидкостей в передній бабці. Ця ж коробка винесена в передню тумбу через що остання збільшилася в двократному розмірі. І мабуть на цьому всі подібності і закінчуються.
А тепер поговоримо про відмінності двох верстатів. Розбирати їх почнемо з права на ліво.
Задня бабка. Та ж піноль з конусом №2, той же діаметр пінолі і той же м14 гвинт і стільки ж чавуну, ну трохи більше т.к. Вона квадратна у пінолі. Висновок: однакові.
Фартух. Один в один і начинка та ж. Однаковий.
Супорт. Все теж і до ворожки не ходи.
Коробка подач. Однотипне по начинці і призначенням за винятком рукоятки реверсування ел.двигун.
Станина. Відрізняється тим, що вона у сімки коротше т. К. Передня бабка стала вже але при цьому рмц у обох верстатів однакове-300мм.

2. Жорсткість двох верстатів.
Оскільки ми вже розібрали 80% складових верстата і прийшли до висновку, що вониТокарно-металорізального постачання.

особливості конструкції

Агрегат призначений для обробітку деталей з різносортної сталі, «райдужних» металів обертальним методом. Також на ньому можна здійснювати процес різання, без попереднього прогріву металевих виробів.

Головні відмінності прототипу криються в конструкційній особливості переднього механізму і блоку коробки перемикання передач. Перетворення порядку роботи здійснюється за допомогою перекидання ременів по роликах основного і допоміжного вала. Все це відбувається при запуску зниженої передачі. Як підсумок, до функціональних характеристик апарату додалися три допоміжні подачі і потенціал нарізки трьох видів метричної різьби.

Щоб правильно зрозуміти конструктивні властивості обладнання, необхідно уважно ознайомитися з його вузлами:

  • несуча станина. Це підстава верстата, виконане з чавуну, на якому включені інші складові пристрою.
  • лицьовий механізм. Пристосування системи призначаються для кріплення оброблюваної заготовки, трансформації її пози і повідомлення їй обертального дійства. Для приводу використовується коробка швидкостей, поєднана з роликом головного валу.
  • коробка зі зниженою передачею. Конструкція подає обертальний момент на фартух обладнання в кінцевому рахунку створюється різьблення.
  • супорт. Цей вузол призначається для кріплення ріжучого інструменту і зміни його положення щодо обертається заготовки.
  • тильний механізм. Конструкція системи звичайна і призначається для монтажу оброблюваної деталі. У нього поміщається інструментарій для свердління отворів і отворів. У період експлуатування важливо контролювати поєднання пінолі заднього механізму і осі основного валу.
  • трифазний двигун асинхронного типу. Потужність мотора 1, 1 квт. За перетворення показників відповідає електричний перемикач кулачкового типу.

основні функції

На токарному обладнанні здійснюється:

  • проточка і розточування округлених і конічних деталей;
  • підрізання граней;
  • відрізка;
  • створення метричної різьби;
  • висвердлювання.

технічні особливості пристрою

Робочі габарити токарного агрегату подібні параметрам схожих моделей з серійного ряду. Основна відмінність криється в невеликій зміні величин для необхідних операцій оброблення болванок. Вага обладнання становить 400 кг.значна маса частково згладжує вібраційні потоки під час експлуатування пристрою. Параметри корпусу в збірному вигляді складають 105*53,5*120 для правильної роботи обладнання необхідно вивчити технічні властивості, підібрати розміри болванок і створити схему її оброблення. Тут допоможе технічний паспорт обладнання. Але варто враховувати і факт того, що якщо верстат по металу працював тривалий час, то його первісна наладка, задана виробником, могла модифікуватися.

Промислові габарити механізмів, що входять в токарну установку тв -7:

  • обмежувальні параметри болванок. При обробленні над несучою станиною допустимий діаметр заготовок становить 220 мм, а над вузлом кріплення інструментарію – 100 мм;
  • максимальні периметри оброблюваних виробів. При кріпленні в патронажі-310 мм, між центрами – 330 м;
  • рівень для тримача різців – 16 * 16 мм;
  • діаметр поглиблення, розміщеного в шпинделі, становить 18 мм;
  • пряма і зворотна пропорційність напрямку ходу має 8 ступенів обертання;
  • обертальні коливання шпиндельного механізму налічує 600-1000 об/ в хв;
  • ступінь зсуву супорта в осьовій спрямованості – 260 мм;
  • санчата різцевого типу визначаються зрушенням на 85 мм. Кутовий показник їх огляду становить 45 градусів в обох напрямках;
  • позиція пінолі заднього вузла, агрегату може змінюватися до 65 мм.

Варто відзначити, що на токарному апараті тв-7 формується тільки метрична нарізка. Допустимі значення максимального кроку знаходяться в інтервалі 0,8 – 2,5 мм. При експлуатації агрегату слід враховувати, що в конструкції верстата не передбачена система вимушеного загальмовування шпинделя і фіксація рукоятей.

конструкція тв 7м

Розглянувши параметри зразка тв-7, варто згадати про технічні аспекти модифікованої версії установки в особі токарного верстата тв-7м. Цей різновид агрегату проводилася також ростовським підприємством верстатобудування. Випуск марки тв — 7м припав на 56 рік двадцятого століття і триває в наші дні. Це означає, що токарний агрегат затребуваний.

Головним призначенням токарно-гвинторізного верстата тв-7м вважається підготовка професійних фахівців. Максимальна маса оброблюваної болванки становить 5 кг.

технічні характеристики

Між марками тв — 7 і тв-7м існують певні відмінності в технічному регламенті. Так визначається основна різниця між моделями. Розглянемо промисловий опис пристрою тв-7 м, заданий виробником:

  • габарити обладнання 1120 * 640 * 680 мм;
  • маса агрегату 220 кг;
  • електродвигун асинхронний, що має потужність 0,75 квт;
  • на оборотному вузлі агрегату конус морзе-номер 2;
  • максимальна величина зсуву пінолі заднього вузла-65 мм;
  • класова влучність – н;
  • обмежувальний діаметр оброблюваної деталі над несучою основою -220 мм, а над вузлом кріплення інструментарію-100 мм;
  • при кріпленні в патроні допустима довжина оброблюваного виробу становить 250 мм, а між центрами – 275 мм;
  • граничний рівень резцедержателя – 16 * 16 мм;
  • допустима маса оброблюваної заготовки не повинна перевищувати 5 кг;
  • поперечник отвору шпиндельного вузла – 18 мм;
  • допустима величина монтуються прутів – 17 мм;
  • конус морзе шпиндельного механізму агрегату – номер 3;
  • прямий та інверсний напрямок ходу має 6 ступенів обертання.

Зіставивши металорізальні пристрої тв — 7 і тв-7м, вибір робити, доведеться лише споживачеві, спираючись на персональні вимоги і прийнятні габарити обладнання.

пристрій несучої основи і лицьового вузла пристрою тв-7

Основою обладнання в цій моделі верстата вважається несуча основа, на яку встановлюються всі додаткові конструктивні механізми, крім електричного двигуна. Монтаж станини проводиться на дві потужні тумби за ливарною технологією.

У верхній частині основи є 4 опорні поверхні (напрямні), які забезпечують точне переміщення по заданій траєкторії. Дві напрямні мають призматичну форму, а дві інші мають плоску фігуру. По двох напрямних (лицьова плоска і оборотна призматична) переміщається задній вузол, а по двох інших (оборотна плоска і лицьова призматична) – вузол кріплення інструменту.

Передня секція апарату, в якому розташовується шпиндельний механізм, повідомляє обертальні дії заготівлі і розміщується зліва щодо несучої основи.

Оброблювана деталь отримує обертальні дії від шпиндельного вузла і кріпиться в ньому за підтримки патронажу трикулачкового типу. Також фіксація заготовки може здійснюватися за допомогою пристосування у вигляді фланця з повідцем, які зв’язуються з системою через різьбу шпинделя. Якщо виникають ситуації, коли потрібно реалізувати оброблення вироби в базисній точці, то шпиндельний механізм поміщають конусний центр.

Фартух токарно-гвинторізного верстата тв-7

Щоб обертання були невимушеним і правильним, шпиндельний механізм поміщають на дві спеціальні опори лицьової бабки. Ці опорні точки оснащуються підшипниками, що забезпечують точковий контакт між канавкою і кульками в момент тертя. Ця умова дозволяє досягати підвищеної частоти обертання.

Вузол, призначений для кріплення і переміщення інструментарію повинен здійснювати реверсивні подачі. У передній бабці за це відповідає спеціальне пристосування. Контроль над реверсивними переміщеннями здійснюється особливою рукояттю.

Щоб робота токарного верстата тв-7 була безпечною і продуктивною, потрібна постійна заміна виробленої мастила на свіжу порцію. Виконати процес заміни не складе труднощів. У конструкції верстата передбачена спеціальна пробка, розташована на зворотному боці передньої бабки. Перевірити рівень мастильної рідини в системі, допомагає масляний датчик на зовнішній частині передньої вузла пристрою.

особливостіСупорта, оборотного вузла і блоку швидкостей

Технічне керівництво по роботі з верстатом передбачає постійну ліквідацію зазору між санчатами, клинами і напрямними несучої станини. Ця вада зменшує точність виконуваних робіт, внаслідок з’являються вібраційних потоків. Стабілізація зазору виконується гвинтами, які поміщені в гранях санчат супорта.

Резцедержатель встановлюється через опорний штекер на санчата супорта, його віджимання здійснюється рукояттю, сполученої з болтом. Кріплення резцедержателя також проводиться з підтримкою болтів, які забезпечують правильне положення при експлуатації.

Головне призначення заднього вузла агрегату-підтримка оброблюваної заготовки з другою гранню. Задня бабка складається з корпусу, в якому здійснюється переміщення пінолі. Переміщення гільзи (піноль) здійснюється гвинтом, сполученого з маховиком. При його обертальному русі піноль залишається нерухомою, так як в ній передбачено наявність шпонкової канави і запобіжного гвинта-шпонки.

Передавальний механізм або гітара потрібно, щоб блоку швидкостей і лицьовий вузол агрегату брали коливання від шпиндельного механізму. Технічні характеристики гітари тв — 7 перенесли якусь модифікацію, в порівнянні з раніше випускаються марками верстатів, в результаті чого вийшло спростити змазування механізмів верстата і знизити шум під час його експлуатування.

Блок переходу швидкостей регулюється рукояттю, що має три позиції. Вона забезпечує подачу супорта агрегату в значенні 0,1 -0,32 мм/об або нарізку метричної різьби з ходом 0,8-2,5 мм. При довгій експлуатації токарного пристрою тв — 7 в цій секції може виникнути осьовий зазор. Усунути його просто, досить відрегулювати положення двох круглих гайок, що вміщаються в конструкції блоку подач.

обслуговування верстата

Щоб агрегат служив вірою і правдою тривалий час, слід дотримуватися певних рекомендацій:

  • під час перемикань, необхідно повністю зупинити токарний апарат. У разі якщо в зачеплення не приєдналася шестереночная пара або зубчаста муфта, то слід повернути патрон ручним способом до зчеплення шестерень або затискного пристрою.
  • при монтажі патрона слід прочистити нарізку. Якщо різьба забруднена, то це призводить до стопору патрона і виходу з ладу шпиндельного механізму.
  • необхідно постійно контролювати, щоб на напрямних апарату не залишався чорний слід після супорта. Якщо відбиток помічається, то його слід змити, а напрямні змастити чистою порцією масляної рідини.
  • бути обережним і не перевантажувати агрегат. Від надмірних перевантажень буде з’являтися неприємний шум, перегріватися електродвигун.
  • якщо заготівля обробляється в центрах, то піноль слід висунути на невелику величину, так вона прослужить довше.

Споживачі, які використовують верстат токарно-гвинторізний тв — 7 тривалий час, відзначають, що серйозних пошкоджень при точінні за цей період не траплялося. Все, що необхідно від токаря – це дотримання базових норм змісту в чистоті і регулярна мастило апарату, що особливо актуально для напрямних.