Кошторисний розрахунок на будівництво будинку

56

Найперше, про що замислюється господар будинку це те, скільки буде коштувати новобудова, чи вистачить заощаджень для того, щоб завершити задумане або доведеться відкласти все до кращих часів.

Побоювань тут і, правда, багато, а ще більше страхів, які нічим не підтверджені. Розрахувати бюджет будівництва будинку можна заздалегідь, не поспішаючи і дуже грунтовно.

При цьому все буде враховано. Хіба що неможливо буде дорахувати випадкове потрапляння блискавки в будмайданчик або інший форс-мажорний випадок. Хоча при раціональному плануванні, навіть такі речі можуть бути заздалегідь передбачені і не повинні вносити сум’яття в роботу на будмайданчику. Відповідь на те, яким чином просто і правильно розрахувати ціну реалізації задуманого проекту будинку спробуємо дати в нашій публікації.

Розрахунок ціни будинку

Найпростіший спосіб розрахувати ціну майбутнього будинку-це, маючи на руках проект або хоча б ескіз майбутньої споруди, звернутися до фахівців будівельної компанії «інновабуд». Фахівці запропонують вам безкоштовну консультацію з питань щодо будівництва будинку. Розраховується фахівцями компанії виходячи з ваших потреб і можливостей. Розрахунок самого проекту і проектування будинку теж може бути проведено фахівцями компанії.

Можна піти іншим шляхом – подивитися на сайті компанії вже готові проекти будинків і поцікавитися цінами, які актуальні .у будь-якому випадку краще безпосередньо звернутися до фахівця, який може чітко дати відповідь на хвилюючий вас питання. Зокрема, може кваліфіковано розрахувати, скільки буде коштувати і, оформлення, будинку або .якщо ж ви хочете проінспектувати ці розрахунки і провести власний аналіз потенційних витрат на будівництво, тоді прислухайтеся до наших порад.

Калькулятор-це здорово, але … Зараз досить модним є спосіб розрахунку вартості будівництва за допомогою он-лайн калькулятора будівництва. Іноді такі системи добре оформлені графічно і детально викладають суть питання.однак все це занадто приблизні розрахунки, які мають великий рівень похибки, що досягає іноді 50% і вище. Причина очевидна-розрахунок будівництва не можна проводити за загальними уявленнями і підстановкою візуально відповідних елементів будівництва в загальний кошторис. Це занадто приблизний підрахунок. Тому такі калькулятори, незважаючи на гадану професійність, дуже часто грішать занадто приблизним і далеким від реальності розрахунком.

Є один плюс в цих способах дізнатися ціну майбутнього будинку-ви зможете хоча б побачити, як кажуть, порядок цифр. Але не більше того, адже крім ціни на будматеріали необхідно дізнатися і вартість їх доставки, навантаження і розвантаження, установки, післямонтажної обробки. Вартість тільки транспортних послуг може становити від 5% до 20%. Є й багато інших факторів, які часто в таких розрахунках не враховується.тому найтриваліший і складний, але, мабуть, найправильніший варіант — це все ж робота з готовим проектом. Частиною будь-якого повного будівельного проект будинку є його кошторисна частина, де детально розписується ціна всіх матеріалів, а також вартість послуг їх монтажу та введення будинку в експлуатацію. Розглянемо детальніше, як правильно розрахувати вартість будівельних робіт.

Ціна фундаменту

Однією з найдорожчих робіт в будівництві будинку є будівництво фундаменту. Витрати на його установку залежать від таких факторів:

  • кліматичних умов місцевості;
  • конструкції будинку — каркасної, з повнотілої цегли або газобетонних блоків;
  • типу грунту, властивості грунту;
  • обраного типу фундаментної основи.

Коли ці дані у вас на руках, тоді ви можете точно прорахувати і кількість необхідних для будівництва матеріалів, і їх номенклатуру. Ось кілька показників, які дадуть вам загальне уявлення про те, скільки необхідно витратити матеріалів на фундаментні роботи:

  • при товщині цегляної фундаментної стіни 510 мм, маса стіни складе 920 кілограм;
  • якщо це буде саман з товщиною стіни 380 мм, то вага стіни складе 450 кг;
  • легкобетонні панелі товщиною від 250 до 400 мм, будуть важити 230-550 кг.

В середньому, як робота, так і матеріали для будівництва фундаменту різних варіантів, обійдуться в 20-30% вартості будівництва будинку, якщо не враховувати у вартість будинку внутрішній дизайн.зменшити витрату коштів на будівництво фундаменту можна облаштуванням фундаменту на палях. Однак легкий фундамент палі повинен бути для невеликого будинку, інакше буде потрібно задіяти спеціальну техніку. Тим часом, фундамент палі може виявитися дешевше через те, що немає необхідності виймати багато грунту, замішувати і заливати бетонну опалубку або будувати цегляну фундаментну стіну. З урахуванням такого здешевлення проекту будинку, ціна на роботи по фундаменту може навіть досягти показника мінус 40-50%.

Якщо ви будуєте звичайний бетонний стрічковий фундамент, то слід врахувати, що на 1 кубічний метр кладки такого фундаменту буде витрачено бутового каменю або цегли понад 1 куб. Метра, а цементного розчину – 0,4 куб. Метра.пристрій стовпових фундаментів для більш легких будинків з простою конструкцією або зведені з легких стінових матеріалів, зажадає норму витрати каменю або цегли на рівні 1-1,2 куб.м на 1 куб. М кладки. Цементно-вапняного розчину необхідно в цьому випадку не більше 0,27 куб. М. Окремо слід врахувати витрати на пристрій цоколя і гідроізоляцію.

Стіни-важлива частина будинку

Розрахунок ціни будівництва не може обійтися без розрахунку вартості зведення стін. Залежно від матеріалів, які можуть застосовуватися при будівництві — дерево, цегла, бетон – змінюється і ціна будівництва.

Є кілька практичних прикладів прорахунку ціни будівництва стін:

  • будинок з профільованого бруса слід розраховувати так, щоб на один градус зимового холоду припадав 0,8 см бруса;
  • якщо будинок будуватися з повнотілої цегли, то при середній температурі повітря взимку не нижче мінус 30 градусів за цельсієм, товщина стіни повинна бути не менше 65 см;
  • будівництво стін з різних матеріалів вимагає різних розрахункових даних, тому при розрахунку стінових споруд слід враховувати висоту і довжину елементів, з яких складається стіна.

Є норми витрати цегли при будівництві стін, наприклад при звичайній кладці стіни товщиною 250 мм.якщо в розрахунок взяти 1 куб. М кладки, тоді для неї буде потрібно мінімум 400 повнотілих керамічних цегли, 0,2 куб. М розчину.виходячи з цих норм, можна розрахувати потребу в цеглі і цементі, піску, інших складових кладки.

Скільки коштує дахова конструкція

Розрахунок необхідних будівельних матеріалів для даху починається з точної цифри ухилу покрівлі. Вона може коливатися від 5 до 60 градусів. Залежно від цього буде нормуватися і витрата будматеріалів.

Для цього використовується нескладна формула-половина ширини прольоту будинку множиться на відносну величину.наприклад, при ухилі 25 градусів і ширині будинку 8 м розрахунок буде таким: 4 м помножити на 0,47 = 1,88 м — на цю висоту (1,88 м) повинні піднятися крокви.при будівництві даху, зазвичай роблять звис крокв, який становить від 0,5 м.облік покрівельних матеріалів проводиться за оцінкою площі покрівлі. У кожного матеріалу є свій запас точності і стикування.у шиферної покрівлі він невеликий, але при цьому слід враховувати необхідність прорахунку довжини кожного елемента.

Якщо довжина покрівлі або її ширина виявиться більше, ніж потрібно, доведеться відрізати половину або більшу частину шиферної плити і таким чином, витрата цього покрівельного матеріалу збільшиться незалежно від площі покрівлі. Аналогічна ситуація з металевими профільними конструкціями для покрівельних робіт.простіше прораховувати черепичні покрівлі або покрівлі з м’якої черепиці, інших матеріалів, які можуть без секцій різатися і поставлятися для будівництва. Однак слід враховувати і те, що м’які покрівельні матеріали можуть поставлятися в рулонних пакетах певної довжини, що теж може спричинити додаткові витрати, в порівнянні з розрахунковими,

Інженерні роботи і дизайн

Після того як споруджена «коробка», слід приступати до будівництва інженерних комунікацій. Найчастіше разом з ними робиться і внутрішнє оздоблення стін і приміщень.

Зазвичай до внутрішніх, інженерних і оздоблювальних робіт відносять:

  • проведення каналізації та підведення водопостачання;
  • будівництво системи опалення, в тому числі облаштування системи » тепла підлога»;
  • розводка електричних мереж, установка інженерних електроприладів. Це можуть бути, наприклад,