Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

103

Не обов’язково застосовувати тільки покупної шпалерний клей. Буває, що він неважливо тримає шпалери, через особливості поверхні або власних низьких якостей, і наклейка відходить з часом. Потрібно повторно ремонтувати… Зате клейстер з борошна або крохмалю в сухих місцях працює на відмінно. З ним виходить чудова приклейка там, де не справляються магазинні зразки. А вартість матеріалу не значна, різниця в ціні може стати помітною при великому обсязі робіт. Як зробити правильно клейстер для шпалер?

З чого варити

Для приготування найпростішого клейстеру для шпалер всього лише потрібно додати води в який-небудь продукт:

  • пшеничне борошно;
  • кукурудзяний крохмаль;
  • картопляний крохмаль;

— і потім прокип’ятити.

Причому краще склеювання по міцності і стійкості до вогкості досягається з використанням кукурудзяного крохмалю.
Потім йде пшеничне борошно, потім картопляний крохмаль.

Але відмінності в якостях не настільки істотні, і на практиці помітного впливу на кінцевий результат зазвичай не роблять. Тому можна варити з того, що виявиться під рукою.

Найчастіше клейстер для приклеювання варять з пшеничного борошна, не заморочуючись іншими складними добавками і водостійкістю, і отримують відмінний результат.

Особливі властивості

У клейстеру з борошна або крохмалю є свої особливості, які потрібно враховувати.

  • цей склад має найкращу склеює здатністю. Звичайний магазинний клей для шпалер не буде триматися на стіні покритою фарбою або оліфою. А зварений клейстер виявиться в таких випадках складом з кращою клейкістю.

Також потрібно враховувати, що саморобний клейстер:

  • не бруднить, не змінює колір обробки, легко змивається;
  • згодом шпалери не складно зняти за допомогою намочування;
  • володіє відмінною довговічністю і надійністю.

Але потрібно враховувати, що при намоканні, тривалому зволоженому стані, шпалери, наклеєні звичайним клейстером без спец добавок, відстають від основи. Тому прості склади не застосовуються у вологих місцях, і там, де бувають великі перепади температур, заморожування, з випаданням роси.

Рецепт простого клейстеру з борошна

Застосовується 2/3 води і 1/3 борошна.

  • у великій ємності вода нагрівається до кипіння, потім в неї повільно при постійному перемішуванні висипається борошно.
  • склад варити близько 5 хвилин, постійно розмішуючи.
    В результаті склад повинен бути схожий на рідке тісто.
  • дати повністю охолонути, гарячим застосовувати не можна, так як на багатьох видах шпалер при підвищенні температури деформується обробна поверхня.

Інший спосіб приготування, який також може бути зручний:

  • спочатку в ємність засипається борошно, потім заливається вода (один до трьох), потім суміш ставиться на вогонь і постійно перемішується до повного приготування, — закипання і отримання рідкого тіста.

Клейстер з крохмалю — в чому відмінність

Клейстер можна зробити з крохмалю, при цьому він буде прозоріше і безбарвний, ніж в попередньому варіанті, — з борошна. Але далі представлені більш складний склад і технологія варіння.

  • застосовують деревний спирт-0,2 літра на 750 грам картопляного крохмалю. Їх перемішують до однорідності суміші.
  • потім в суміш додають 1,5 літра води і теж перемішують.
  • отриману масу перекладають в 8 літрів окропу, доводять до кипіння при постійному перемішуванні.
  • потім склад ставлять на охолодження, при цьому додають 100 грам квасцов, попередньо розмішавши їх в 300 грамах води.
  • останній етап після охолодження-проціджування через металеве сито, і саморобний клей на основі картопляного крохмалю готовий.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Як зробити клейстер водостійким

Надати клею з крохмалю стійкості до відволоження і впливу води допоможе додавання до його складу хлористого кальцію.

Для цього потрібно:

  • на 0,6 літра води додати 40 грам хлористого кальцію, розчин довести до кипіння при перемішуванні.
  • картопляний або кукурудзяний крохмаль масою 0,4 кг, змішується з 0,4 літрами води.
  • потім обидва розчини змішують і додають ще близько 5 літрів води.
  • отриману суміш доводять до кипіння і варять 2 – 3 хвилини.
  • клейстер остигає, з нього знімають плівку, при необхідності проціджують. В результаті готове близько 6 літрів водостійкого шпалерного клею.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Застосування

Клейстер з борошна або крохмалю швидко псується. Його потрібно використовувати (дати висохнути) бажано протягом доби після приготування. Зазвичай готують безпосередньо перед поклейкою.

У разі необхідності зберігати потрібно в щільно закритій тарі, в холодильнику.

Для збільшення склеює здатності в складних місцях (на кутах, по карнизах, в районі впливу протягів) в склади додають клей пва. Інші види клеїв, наприклад, столярний, можуть залишати плями на шпалерах, тому їх застосовувати потрібно з обережністю.

Правильна наклейка шпалер – з попередньою ґрунтовкою стін. Нанесіть попередньо на стіни клей, дайте висохнути. Після цього клейте шпалери, за всіма правилами, з рясним нанесенням клейстеру і на стіни і на шпалери. Надлишки змиваються, видаляються вологою губкою.

Як правило, саморобний клейстер з борошна або крохмалю для шпалер не підводить, як це не рідко буває з клеями з магазинів.

У наш час проблем з придбанням клейового складу для шпалер немає – можна вибрати абсолютно будь-яку суміш для всіх типів покриттів. Але іноді роботи потрібно провести терміново, а купити склад ніде, і слід виходити з положення за допомогою старих способів, тим більше що якість розчину буде також дуже високим. У даній статті ми розглянемо, як приготувати клейстер в домашніх умовах, щоб він був надійним і довговічним.

Основні переваги клейстеру

У даної групи складів можна виділити кілька важливих переваг:

  • дуже низька ціна матеріалу, борошно і крохмаль коштують небагато, тому знайти більш бюджетний варіант навряд чи вдасться. Якщо потрібно заощадити, то дане рішення вам в цьому допоможе.
  • від такого складу не розмокнуть навіть найтонші шпалери, що значно знижує ймовірність пошкодження покриття в процесі приклеювання. Такими властивостями можуть похвалитися далеко не всі спеціальні склади.
  • найбільша перевага-відмінна адгезія складу до поверхонь, пофарбованим масляної . Готові склади для роботи на таких підставах не підходять, тому єдиний варіант – клейстер, який володіє високими зчіпними властивостями.
  • склад після висихання не залишає слідів на покриттях, це також дуже важливий фактор, вам не доведеться турбуватися, навіть якщо робота виконувалася не зовсім акуратно.
  • довговічність застиглого складу, приготованого своїми руками, не поступається готовим варіантам.
  • провести демонтаж шпалер, які були приклеєні на клейстер, також дуже просто: гарячою водою змочується поверхню, і покриття легко відходить.
  • саморобний розчин підходить для всіх видів шпалер, що також чимала перевага.

Головним недоліком даного варіанту є його слабка стійкість до вологості. В іншому всі характеристики досить високі.

Рада! щоб надати складу стійкість до вологи, необхідно додати в нього столярний або полівінілацетатний клей з розрахунку 100 грамів на 5 літрів води.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Особливості процесу приготування

Відразу ж відзначимо, що є два основних варіанти виготовлення клейстеру. Ми розглянемо, як зробити кожен з них, і яким рекомендаціям слід керуватися в процесі приготування ().

Склад на основі борошна

Розглянемо, як варити клейстер з борошна для шпалер, процес досить простий, але, не знаючи, як це робити, домогтися гарного результату досить складно.

Роботи проводяться наступним чином:

  • спочатку слід через сито просіяти борошно, щоб уникнути грудок і сторонніх вкраплень. Робити це найпростіше через сито.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

  • ще одне важливе зауваження-склад повинен бути приготований безпосередньо перед використанням, ідеальна температура для нанесення повинна бути близько 40 градусів. При цьому пам’ятайте, що чим більше продукція коштує, тим нижче її клеять здатності. Вже через добу клейстер краще і зовсім не використовувати, набагато розумніше приготувати нову порцію.
  • спочатку береться 250 грамів борошна, в яку додається невелика кількість води до повного розчинення грудок.
  • в отриману масу тонкою цівкою вливається окріп з енергійним помішуванням. Води доливаєтьсяПриблизно до обсягу в один літр. Якщо склад занадто густий, то води слід додати.
  • далі склад кип’ятиться або на малому вогні, або на водяній бані. Слід постійно помішувати розчин. Коли на поверхні починають з’являтися бульбашки, клейстер знімається з вогню і остуджують.
  • в процесі охолодження на поверхні утворюється плівка, яку слід видалити перед проведенням подальших заходів.
  • після охолодження маса ще раз пропускається через сито або через марлю. Отриманий склад повністю готовий до використання.

Важливо! для отримання найбільш якісного складу найкраще використовувати пшеничне або житнє борошно першого сорту. Саме вироби грубого помелу і забезпечують відмінну адгезію готового клейстеру.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Склад на основі крохмалю

Даний вид розчинів багато в чому краще першого, так як після засихання на поверхні не залишається абсолютно ніяких плям. Саме тому, якщо у вас білі або дуже світлі шпалери, крохмаль – саме те, що вам потрібно.

Інструкція з його приготування практично така ж, як і у першого варіанту, але розглянемо і її:

  • спочатку необхідно придбати крохмаль і просіяти його через сито для видалення будь-яких грудок . Кількість залежить від обсягу роботи, для приготування десяти літрів клею потрібно один кілограм крохмалю.
  • після цього кілограм сухого складу змішується з теплою водою до утворення маси з консистенцією, як у рідкого тесту . Отримана кашка остигає дуже швидко, тому продовжувати роботи потрібно практично відразу.
  • маса вливається на дно металевого відра, і в неї при постійному енергійному помішуванні вливається окріп тонкою цівкою до повного заповнення відра . Після повного змішування клейстеру його необхідно пропустити через марлю для позбавлення від грудок.
  • тепер розглянемо, як зварити склад . Робиться це на водяній бані при постійному помішуванні до появи бульбашок, після цього клейстер остуджують.
  • найкраще використовувати розчин, коли він ще дуже теплий, тримати його більше декількох годин не рекомендується.
  • можна використовувати клейстер в якості грунту для підстави, в цьому випадку його потрібно наносити в гарячому вигляді .

Як зазначалося вище, можна додавати клей пва для додання складу властивостей вологостійкості.

Проводячи косметичний ремонт своїми руками, іноді потрібна невелика кількість шпалерного клею.

Купувати дорогу коробку, яка не стати в нагоді цілком в даній ситуації не має сенсу.

Можна приготувати клейстер для шпалер з підручних матеріалів, заощадивши при цьому кошти сімейного бюджету.

Розглянемо, як зробити клейстер, класичні рецепти домашнього клею, його переваги і недоліки.

способи приготування і склади

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми рукамигустота розведення кльового порошку залежить від типу шпалер, чим важче полотно, тим менше потрібно додавати води

Ще не так давно наші бабусі і мами клеїли всі шпалери на клейстер, не використовуючи готові суміші. Своїми руками не складно.

Екологічно чистий клей, приготований в домашніх умовах, не здає свої позиції і в наші дні. Застосовуючи його, можна бути абсолютно впевненим у безпеці клеїть складу.

До його складу можуть входити одночасно крохмаль і борошно, а можна використовувати тільки один продукт. Залежно від типу шпалер готують розчин різної щільності.

При бажанні клейстер можна посилити, додавши в нього трохи пва або столярного клею. Ці добавки зроблять звичайний клейстер більш стійким до впливу вологи.

клей на основі борошна

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми рукамирозчиніть борошно в холодній воді

Як приготувати клейстер самостійно? класичний рецепт мучного клейстеру в домашніх умовах простий у виконанні. Для приготування 1 літра клейстеру нам знадобиться 200 г борошна.

Щоб уникнути зайвих тимчасових і матеріальних витрат, варто дотримуватися наступної інструкції:

  • борошно просіваємо через дрібне сито;
  • ретельно розчиняємо борошно в невеликій кількості холодної води;
  • 1 літр води необхідно закип’ятити;
  • тонкою цівкою вливаємо окріп в зроблений борошняний розчин; ставимо склад на повільний вогонь і при постійному помішуванні доводимо до кипіння;
  • прибираємо з вогню, даємо трохи охолонути і знімаємо утворилася плівку;
  • проціджуємо приготовлену масу через сито.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми рукамиклей готовий до використання. Якщо склад вийшов дуже густим, просто розбавте водою. Перевірити консистенцію дуже просто. Розчин повинен зливатися з пальців.

Якщо при разжатии пальці злегка склеюються, значить все зроблено правильно.

Використовувати краще борошно 1, а не вищого сорту. Суміш грубого помелу забезпечить кращу адгезію.

Готувати клей варто безпосередньо перед застосуванням, зберігається склад недовго. Вже через добу його клеючі властивості сильно погіршаться.

склад на основі крохмалю і змішаний вигляд

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми рукамивлийте крохмальну суміш тонкою цівкою в гарячу воду

Клей на основі крохмалю в домашніх умовах виконується схожим способом з борошняним видом. Пропорції для його приготування: 1 до 10, тобто для приготування 1 літра клейстеру знадобиться 100 г картопляного або кукурудзяного крохмалю.

Можна поліпшити склад, змішавши борошно і крохмаль. Такий клейстер готується способом заварювання:

  • у невеликому посуді змішайте 1 склянку борошна і 2 столових ложки крохмалю;
  • закип’ятіть 2,5 л води і залиште на повільному вогні;
  • коли вода в каструлі закипіла, в миску з крохмалем і борошном влийте тонкою цівкою холодну воду і ретельно перемішайте;
  • в отриману суміш влийте в гарячу воду, постійно помішуючи, дайте закипіти і зніміть з вогню;
  • після охолодження, склад необхідно процідити. Детальніше про приготування дивіться в цьому відео:

Багато хто вважає, що клейстер необхідно зварити. В даному рецепті варити суміш не потрібно, необхідно тільки довести до кипіння і відразу зняти з вогню.

Перед обклеюванням стін обов’язково приготуйте необхідний і ознайомтеся з порадами,

переваги домашнього клею

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми рукамитермін зберігання такого клею дуже невеликий

Крім очевидних плюсів в простоті і економічності приготування, клей для шпалер приготований своїми руками має масу інших переваг:

№ прекрасна адгезія за допомогою клейстеру можна приклеїти шпалери на будь-який тип поверхні, навіть якщо вона оброблена оліфою або олійною фарбою. 1 безпека і екологічність всі компоненти клейстеру не просто безпечні, фактично вони їстівні. Такий клей можна спокійно використовувати в дитячих кімнатах і спальнях. Він не викличе алергічних реакцій, не виділяє шкідливих речовин або неприємних запахів. Абсолютно нешкідливий при попаданні на шкіру в процесі роботи. 2 універсальність підходить для використання з шпалерами будь-якого типажу. Висохлий клей по міцності не поступається промисловим сумішам. 3 простота зняття незважаючи на міцність, шпалери, приклеєні клейстером, легко зняти зі стіни, досить намочити полотно. 4 не агресивний клейстер не руйнує структуру паперових шпалер, не викликає розмокання, завдяки чому знижується ризик пошкодження полотна при наклейці на стіну. 5 не помітний розчин клейстеру має злегка каламутний білуватий колір, при висиханні він пропадає. Потрапляючи на полотно шпалер, не залишає слідів.
Є у клейстера, звареного в домашніх умовах, і недоліки, не згадати які було б не справедливо. Основною проблемою є боязнь води.

Не варто використовувати клей на основі борошна або крохмалю в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Для додання більшої стійкості до вологи, можна додати в клейстер клей пва з розрахунку 100 мл на 5 л готового клею. Таким складом можна або паперові шпалери.

Клейстер має дуже недовгий час корисного використання, термін його придатності не більше 24 годин.

Добрий день, дорогі друзі!

У мене сьогодні незвичайна тема, хочу розповісти вам, як зробити клей для шпалер. Зовсім недавно я завершила вдома ремонт. Коли черга дійшла до кухні, магазинний клей закінчився, а купувати нову пачку не мало сенсу, так як площа покриття шпалерами на кухні зовсім невелика і клею потрібно небагато.

Ось я і вирішила зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю сама.

Зробити клей для шпалер в домашніх умовах дуже просто. Його люди робили ще з давніх часів.

Я навчилася варити клей у мами, від неї до мене і любов до наклейки шпалер перейшла. Мені подобається це заняття, так само як в’язання. Причому, шпалери я клею завжди одна.

У минулі часи клей ми завжди самі варили. А одного разу я вирішила використовувати клей, куплений в магазині. Пам’ятаю, тоді була мода на мармурові шпалери, які наклеювали не цілою смугою, а шматочками розміром з друкований аркуш паперу.

Оклеила яЦілу стіну на кухні ,а вночі … Почула страшний тріск: всі мої шпалери відвалилися цілком! так шкода було вкладеної праці.

З тих пір я перестала довіряти магазинному клею. І в той раз зварила клей для шпалер сама і мої мармурові шпалери благополучно проіснували до наступного ремонту.

Зараз, звичайно, навчилися робити хороший фабричний клей. Та й асортимент їх чималий у продажу є. Але в деяких випадках, ось як у мене, можна зробити клей для шпалер самому в домашніх умовах.

Для цього буде потрібно всього лише вода, борошно і крохмаль, все це є у нас вдома.

переваги клею з борошна і крохмалю

  • клей з борошна і крохмалю екологічний, він робиться тільки з натуральних продуктів. До речі, в сучасний фабричний клей часто додають протигрибкові компоненти, різні антибактеріальні добавки та іншу хімію. А після ремонту ми всім цим дихаємо. Ось варто задуматися, який клей краще використовувати.
  • клей з борошна економічний, так як його компоненти не дороги, та й можна не купувати їх спеціально, а витрата зовсім невеликий.
  • клей підходить для будь-яких видів паперових шпалер.
  • він добре зчіплюється з будь-якою поверхнею, навіть пофарбованою фарбою або покритою оліфою.
  • не призводить до розмокання тонкого паперу і пошкодження шпалер.
  • не має неприємного запаху.
  • не залишає після себе плям.

Зберігається клей не довго, та це нам адже і не потрібно. Можна потримати його в холодильнику 1-2 дні, потім він може прокиснути.

як зробити клей для шпалер

Подивилася, що пишуть в інтернеті з цього приводу, і хочу зауважити, що з багатьма я не згодна. В окремих джерелах стверджують, що клей можна використовувати лише в теплому вигляді. Це неправда. Часто пишуть якісь абсолютно нереальні пропорції борошна і води.

Я вам розповім свій рецепт, роками перевірений.

Клей для шпалер можна в принципі зробити тільки з борошна або тільки з крохмалю. Але я використовую обидва ці інгредієнти. Хоч борошно і володіє хорошими клеять властивостями, але крохмаль їх доповнює і робить клей більш якісним і надійним.

Довго варити клей не потрібно! всього лише потрібно заварити його, як при приготуванні киселю.

На трилітрову каструлю води потрібно взяти один повний (але без великої гірки) склянку борошна і дві столові ложки крохмалю (теж повних з маленькою гіркою). Борошно підійде будь-яка, сорт її не важливий.

Пропорція нема на три літри води, а на 3-х літрову каструлю, так як її потрібно наповнити водою не до верху, а залишити місце для суміші борошна і крохмалю.

Ставимо каструлю з водою на вогонь.

Борошно і крохмаль висипаємо в мисочку.

Коли вода почне закипати, в посуд з борошном і крохмалем наливаємо потроху холодну воду (не з холодильника, а просто з-під крана) і ретельно розмішуємо, щоб вийшла однорідна рідка маса без грудочок.

Виливаємо отриману суміш тонкою цівкою в киплячу воду, безперервно помішуючи, і буквально через хвилинку вогонь вимикаємо.

Коли клей для шпалер охолоне, я проціджую його через друшляк, позбавляючись від грудочок, які утворюються в процесі приготування.

В ті часи, коли будівельний ринок був небагатий на пропозиції, наші батьки і бабусі знаходили самостійний вихід з положення, щоб якісно приклеїти шпалери або змайструвати красиві вироби своїми руками. До сих пір самостійне приготування шпалерного клею з підручних засобів залишається актуальним.

Сама назва «клейстер» має німецьке коріння і позначає склад на основі крохмалю, води і борошна. Ці інгредієнти натуральні, завжди доступні і прості у використанні, досить безпечні для здоров’я оточуючих.

Для яких робіт може знадобитися клейстер

Застосування клейстеру досить широко. Найбільш затребуваний напрямок-це ремонтні роботи: від шпаклівки щілин у вікнах до поклейки шпалер. Якісний клейстер, зварений власними руками, анітрохи не поступається продуктам, що продаються в будівельних супермаркетах, а ось за ціною він обходиться набагато дешевше. Якісно приготований клейстер не залишатиме плям на стінах і приклеїть навіть важкі бамбукові шпалери.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Як правильно варити

Готувати клейстер своїми руками найкраще з борошна грубого помелу, 2-го або 3-го сорту. У цих помолів борошна більш високий ступінь в’язкості, ніж у борошна більш високих сортів, більше висівок в її складі, клеїть вона набагато якісніше. Якщо є труднощі з пошуком борошна грубого помелу, як варіант можна використовувати борошно загального призначення. В ідеалі варто застосовувати цільнозернове борошно, так звану шпалерну. Що стосується вибору, з якого сорту борошна варити, це залежить від тону оброблюваної поверхні: стосовно до темних стін можна взяти житню, пшеничну краще використовувати для світлих стін. Якщо дотримуватися цих принципів, можливо уникнути проблем з появою зайвих плям від клею.

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Правильна консистенція

Рідкий склад застосовують для паперових легких шпалер, густий готують для щільних шпалер з флізеліну або вінілу. Чим густіше щільність, тим більше борошна потрібно додавати.

Рецепт співвідношення для рідкого клейстеру -1 л води і 100 г борошна. Самий густий вимагає зробити до 400 г борошна на той же обсяг води. Ці рекомендації орієнтовні, кінцевий склад залежить від якості інгредієнтів.

Готувати клей потрібно перед його використанням . Несвіжий склад втрачає свої клейкі якості.

Якщо клейстер загус, можна його розбавити дуже гарячою водою, постійно помішуючи. Але якість такого розведеного клею буде трохи нижче, ніж свіжоприготованого. Якщо свіжий клейстер виявився густуватий, можна його розбавити окропом, але обов’язково цю суміш потрібно прокип’ятити.

У разі якщо клейстер вийшов занадто рідким, гарячу суміш спочатку остуджують до 30-40 градусів цельсія, і тільки тоді додають борошняну складову у вигляді рідкого тесту, після чого клей потрібно прокип’ятити. Якщо замість рідкої консистенції борошно додавати в сухому вигляді, можуть утворитися грудки.

Як зберігати клей

Більше 10 днів готову суміш не зберігають. При зберіганні суміш краще накрити кришкою або плівкою. Якщо утворилася цвіль, такий склад непридатний для роботи . При зберіганні клеючі властивості падають, тому зберігати готовий клейстер варто тільки в крайньому випадку.

Рецепти клейстеру з борошна

Легкий склад

Щоб зробити склад для простих робіт своїми руками, наприклад, поклейки легких шпалер, наступна пропорція: на 1 літр води 200 грам борошна. І також потрібні дві ємності: побільше і поменше. В одній маленькій ємності готуємо борошно до рідкої консистенції, у великій ємності розводимо водою і кип’ятимо.

Для поклейки важких вінілових шпалер

Варити склад за попереднім рецептом , але з борошном масою 400 грам.

Склад підвищеної міцності

Використовується для застосування грунтування стін в домашніх умовах:

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Спосіб приготування:

  1. желатин розвести 1 склянкою води і замочити на добу;
  2. коли желатин буде готовий, налити в посуд воду, влити розчинений желатин і поставити суміш на прогрівання у водяну баню. Розмішати;
  3. розвести борошно невеликим складом води до консистенції рідкого тіста. Розмішати до розчинення грудок;
  4. з’єднати борошно з желатином;
  5. нагріти суміш до температури кипіння, весь час помішуючи;
  6. в кінці процедури акуратно додаємо гліцерин, спирт. Перемішати;
  7. зняти з лазні і охолодити до кімнатної температури.

Склад для текстильних виробів

Вам знадобиться:

  • 1 ст. Л. Борошна;
  • 1 стакан води;
  • 1/4 ч. Л. Цукру;
  • ванілін.

Як приготувати:

Клей з борошна рецепт. Як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю своїми руками

Склад для пап’є-маше

Вам знадобиться:

  • 0,5 ст. Борошна;
  • 1/4 ч. Л. Солі;
  • 1,5 ст.води.

Приготування:

  1. просіяти борошно, залити 1/2 склянкою води;
  2. перемішати до розчинення грудок;
  3. додайте 1⁄4 ч.л. Солі, перемішати;
  4. стакан гарячої води влити в борошняну суміш ретельно розмішати;
  5. поставити на плиту і варити 10-15 хв.;
  6. охолодити отриманий клейстер.