Печі для дому дровяні тривалого горіння. На що потрібно звертати увагу при покупці? конструкція і принцип роботи

85

Для обігріву приватних домоволодінь і дачних будиночків нерідко задіюються не котли, а дров’яні печі. Так як вони не призначені для роботи в складі водяних опалювальних систем, то їх застосування обмежується обігрівом однієї-двох кімнат або одного приміщення. Найбільшим попитом користуються печі для будинку на дровах тривалого горіння. Вони більш практичні, в порівнянні з традиційними грубками і камінами, і більш легкі в експлуатації.

У цьому огляді ми розповімо:

  • про принцип дії і особливості печей тривалого горіння;
  • про рекомендації по експлуатації печей тривалого горіння;
  • про різновиди печей;
  • про найпопулярніших моделях;
  • про збірку грубки своїми руками.

Також ми торкнемося теми фінських печей.

Сфера застосування печей і їх ключові особливості

Традиційні опалювальні котли, печі і каміни, що працюють на дровах, вимагають постійної уваги. Паливо згорає досить швидко, тому користувачам доводиться постійно підкидати в топку все нові і нові порції твердого пального. Якщо прогавити потрібний момент, температура в приміщенні почне знижуватися, так як грубка буде остигати. Доведеться йти за новою порцією дров, відкривати топку і закидати поліна.

Найгірше доводиться в нічний період – закинувши поліна в топку, ми вирушаємо спати. Дрова згорають за 2-3 години, після чого температура починає знижуватися. Знаходження в приміщенні стане далеко не комфортним. Доведеться вставати і знову займатися протоплюванням — в нічний час, коли хочеться спати, регулярні підйоми стануть дратівливим фактором.

Обсягом топки подібних пристроїв відводиться особлива увага. Чим він більший, тим краще.

Дров’яна піч тривалого горіння дозволить знизити частоту підходів. Це актуально не тільки вночі, але і в денний час. Повернувшись ввечері з роботи, ви зможете розраховувати, що в будинку буде тепло. Те ж саме і вночі – закидаємо дрова, переконуємося в наявності полум’я, прикриваємо піддувало і вирушаємо в ліжко. Солідна порція деревинок в топці буде горіти майже всю ніч, дозволяючи виспатися і набратися сил перед наступним днем.

Давайте подивимося, чим грубки на дровах тривалого горіння відрізняються від своїх звичайних аналогів:

  • збільшений обсяг топки-обійтися без цього не можна. Велика топка дозволяє завантажити гігантську кількість дров, чого вистачить на 6-10 годин (а то і більше) ;
  • наявність системи управління горінням-грубка повинна працювати так, щоб забезпечити паливу максимально тривале горіння. Для цього камера згоряння робиться герметичною-закривши піддувало і заслінку, ми доб’ємося уповільнення процесу згоряння деревини;
  • деякі моделі відрізняються використанням піролізної схеми роботи — тут відбувається допалювання продуктів згоряння в окремій камері. Завдяки цьому збільшується ккд, а одне і те ж кількість полін дозволить виділити більшу кількість теплової енергії.

Дров’яні печі тривалого горіння використовуються для обігріву житлових і нежитлових приміщень. Вони виступають як самостійні опалювальні прилади, так як не передбачають підключення опалювальних контурів. Вони актуальні для дачників і власників заміського житла, де немає газу, а топити електрикою занадто дорого. Також вони можуть використовуватися для приготування їжі (за умови наявності варильної поверхні).

Також у продажу присутні опалювальні печі тривалого горіння, розраховані на обігрів відразу двох кімнат – для цього вони встановлюються в простінок, щоб тепло надходило відразу в два приміщення.

Експлуатація печей тривалого горіння

Будьте обережні використовуючи смолисті породи дерев в якості дров, вони дуже швидко можуть забити ваш димохід.

Печі для будинку тривалого горіння, що працюють на дровах, можуть горіти до 10 годин. Все залежить від кількості завантаженого палива і необхідної температури в приміщення. Регулювання інтенсивності горіння найчастіше здійснюється за допомогою піддувала. На самому початку розпалювання потрібно дати дров як слід розгорітися. Після того як процес запуститься, а в приміщенні стане тепло, подачу повітря можна перекрити.

В такому режимі піч тривалого горіння буде працювати в режимі тління, з зовсім невеликою кількістю полум’я. У сукупності з повністю завантаженою топкою, це дозволить не підходити до агрегату протягом 6-10 годин (в залежності від потужності і моделі). Через подібного режиму роботи в димоході можуть накопичуватися шлаки і сажа, тому потрібно раз в 7-10 днів дати економ-печі попрацювати на повну потужність – це забезпечить її очищення .

Також не слід забувати і про стандартну очищення опалювального обладнання – потрібно регулярно видаляти з неї золу, а також прочищати димохід.

Різновиди печей тривалого горіння

Якщо ви збираєтеся придбати грубку на дровах, то вам стане в нагоді інформація про різновиди даних агрегатів. Ось що ми можемо знайти в продажу:

  • сталеві і чавунні моделі;
  • агрегати з варильною поверхнею і без неї;
  • печі камінного типу і звичайного;
  • печі звичайного горіння і піролізні модифікації.

Відмінності між сталевими і чавунними агрегатами цілком очевидні – перші більш легкі, менш надійні і дешевші, а другі володіють гігантським вагою, але відрізняються витривалістю і тривалим терміном служби.

Подібні агрегати не тільки відмінно виглядають в інтер’єрі заміського будинку, але і дозволять вам готувати прямо на них.

Економічна піч на дровах, що включає в себе варильну поверхню, це відмінна знахідка для затишного заміського будинку, невеликої дачі або технічного приміщення, де постійно працюють люди . Тут можна буде зварити суп, посмажити м’ясо, підігріти чайник, щоб насолодитися щільним обідом або вечерею. Загалом, гідне доповнення для малогабаритного житла і приміщень технічного призначення.

Пічки-каміни тривалого горіння поєднують в собі практичність опалювальних агрегатів і красу класичних камінів. Такі агрегати, що працюють на дровах, створять в будинку затишну атмосферу з красиво палаючим полум’ям. Відпочивати в будинку з каміном-це насолода, яке стане доступним за мінімальні гроші.

Печі тривалого горіння можуть спалювати дрова звичайним способом або піролізним. У першому випадку згоряння здійснюється в стандартному режимі, з видаленням продуктів горіння через димохід. У піролізних печах присутня камера допалювання палива-в ній згорають продукти піролізу, що утворюються при нагріванні і згоряння дров в основній камері. Такі печі мають більш високим ккд.

Як вибрати відповідну модель

Таблиця підбору потужності печі в залежності від площі приміщення.

Печі тривалого горіння для будинку представлені досить значним асортиментом. Вибираючи походящую модель, зверніть увагу на потужність – на кожні 10 кв .м. Необхідний 1 квт теплової енергії. Причому особливий запас тут не потрібен, інакше в будинку буде дуже жарко-тут немає ніякої автоматики, що регулює температуру, тому запас потужності стане надлишком (до того ж, впливає на кількість грошей у вашому гаманці).

Також слід звернути увагу на обсяг камери згоряння печі тривалого горіння – чим більше камера, тим більше дров поміститься в її нутрі.

Вибираючи піч тривалого горіння камінного типу, зверніть увагу на її конструкцію – в ній повинні бути вжиті заходи, що виключають осідання сажі на фронтальному склі. В іншому випадку скло буде постійно бруднитися, погіршуючи видимість полум’я. Якщо ви хочете зробити свій будинок не тільки красивим, але і затишним, обов’язково зверніть увагу на цей пункт.

Установка печі тривалого горіння

Вибираючи такі пристрої для опалення свого будинку, не нехтуйте технікою безпеки і правилами їх установки.

Якщо ви вирішили встановити в своєму будинку піч тривалого горіння, що працює на дровах, продумайте її установку. Монтаж агрегатів здійснюється на негорючому жароміцному підставі, металевому або кам’яному – це значно знижує ризик виникнення пожежі. Між самою піччю і найближчими стінами залишається повітряний проміжок шириною не менше 20 см – не потрібно перегрівати і пересушувати стіни (особливо, якщо вони дерев’яні).

Поруч з піччю тривалого горіння встановлюється невелика дрова для дров-якщо ви будете зберігати дрова на підлозі, ви можете пошкодити підлогове покриття. Поруч можна розташувати аксесуари для прибирання золи. Зверніть увагу, що негорюче підставу під грубкою має виступати вперед мінімум на півметра — якщо з топки випаде вугіллячко або з неї виваляться дрова, це можеСпричинити пожежу. Окрему увагу приділяємо димоходу — його рекомендований діаметр становить не менше 150 мм при висоті до 3-5 метрів.

Якщо ви відчуваєте, що у вас недостатньо знань для самостійної установки печі тривалого горіння на дровах, зверніться до фахівців – цим ви убезпечите свій будинок від загоряння в разі неправильної установки техніки.

Популярні моделі і бренди

Давайте подивимося, які печі тривалого горіння на дровах ми можемо придбати для опалення будинку. Багато користувачів рекомендують звернути свою увагу на фінські грубки – допитливі фіни роблять опалювальне обладнання максимально надійним і довговічним. Наприклад, ви можете придивитися до продукції бренду nunnauuni oy, що випускає чудові печі і каміни для дому.

Не можна пройти і повз продукцію вітчизняного виробника теплодар. Як приклад розглянемо модель теплодар матриця-200. Це невелика грубка на дровах потужністю 20 квт, що дозволяє обігрівати площу до 200 кв. М. Час горіння від однієї закладки дров становить 8 годин, отже, до апарату доведеться підходити не частіше трьох разів на день. Піч тривалого горіння теплодар матриця-200 виконана зі сталі і оснащена герметичними дверцятами зі склом.

Примітною особливістю даної моделі є наявність камери вторинного допалювання, що збільшує ккд на кілька відсотків.

Наступний агрегат-це breneran aot-08. Це підлогова піч тривалого горіння на дровах, що підходить для обігріву будинків, технічних приміщень, а також приміщень заміських кафе і ресторанів. Обсяг її гігантської топки становить 50 літрів, завдяки чому вона може горіти 10-12 годин. Потужність моделі становить 8 квт, виробник заявляє, що цього вистачить на обігрів площі в 140 кв. М.

Це економ-піч тривалого горіння камінного типу, виконана в кутовому варіанті. Правда, тривалість горіння у цього агрегату обмежена п’ятьма годинами, але і це цілком пристойний результат. Одна така піч може обігріти будинок або приміщення площею 150 кв.м. При власній потужності в 9 квт.

Лідером серед печей тривалого горіння на дровах є модель альміна 250. Вона може обігрівати площу до 250 кв .м, а час горіння від однієї закладки становить 15-20 годин – це приголомшливий результат. Пічка призначена для обігріву будинків і технічних приміщень великої площі.

Самостійна збірка грубки

Грубки на дровах своїми руками – це відмінний вибір для тих, хто вміє працювати і добре дружить з інструментом. Якщо у вас є старе непотрібне залізо, ви можете зібрати опалювальний агрегат самостійно. У нашому випадку, для того щоб зібрати піч тривалого горіння своїми руками, ми будемо використовувати стару бочку об’ємом 200 літрів. До речі, цей простий агрегат отримав приголомшливу назву бубафоня.

Вибираючи бочку, простежте, щоб її метал був цілим і добротним, без наскрізних отворів, викликаних корозією.

Отже, пробуємо зробити свою грубку тривалого горіння своїми руками. Ось її конструкційні особливості:

  • горіння відбувається зверху вниз, через що в агрегаті відсутня піддувало ;
  • забір повітря здійснюється зверху, через трубу, приварену до вантажу – цей вантаж притискає собою дрова;
  • відведення продуктів згоряння здійснюється через бічний отвір, до якого приварений димохід.

Детальне уявлення про конструкцію ви отримаєте після розгляду креслення.

Схема роботи печі тривалого горіння, зробленої з бочки.

Ось як виглядає процес складання грубки:

  • зрізаємо верхню кришку по бічному краю, залишаємо її в стороні;
  • молотком обробляємо краю бочки, загинаючи їх всередину;
  • з кришкою проробляємо зворотну операцію – її краю відгинаємо назовні;
  • пробуємо надіти кришку на бочку-вона повинна сидіти міцно;
  • проробляємо в середині кришки отвори діаметром трохи більше 100 мм;
  • приступаємо до створення поршня (вантажу) – для цього використовуємо ще одну кришку від іншої бочки або шматок листового заліза, надавши йому круглу форму (діаметр поршня повинен бути на 20 мм менше діаметра бочки, так як через ці щілини у нас буде виходити дим);
  • в середині поршня робимо отвір і приварюємо до нього трубу (це буде повітропровід), яка буде виходити назовні через отвір в знімній кришці;
  • на дно поршня приварюємо шматки г-образного швелера, щоб він був важким;
  • у верхній бічній частині бочки робимо отвір діаметром 100 мм і приварюємо до нього димохід.

До верхнього торця труби-воздуховода потрібно приварити кришечку, яку можна буде відкривати і закривати, регулюючи подачу повітря. На цьому наша піч тривалого горіння на дровах готова, приступаємо до випробувань.

До вийшла грубці бажано приварити ніжки. Обов’язковою до виконання рекомендацією є установка агрегату на міцний негорючий фундамент. Оптимальна висота димоходу — 5 метрів.

Для того щоб запустити піч тривалого горіння, необхідно завантажити її дровами. Зверху кидаємо змочену в гасі ганчірку, підпалюємо її. Чекаємо розгоряння дров, вставляємо поршень, закриваємо кришку, регулюємо подачу повітря, домагаючись тієї чи іншої інтенсивності горіння. Одного завантаження палива вистачить на 10-12 годин, а може і більше.

Відео

Особлива категорія опалювального обладнання-печі для будинку на вугіллі тривалого горіння. Деякі користувачі помилково вважають, що між дров’яними і вугільними грубками немає ніякої різниці. Помилка призводить до того, що піч починає працювати зі зменшеною тепловіддачею і швидко виходить з ладу.

Особливості пристрою печей на вугіллі

спалювання вугілля супроводжується збільшеним виділенням тепла. Для підтримки нормального горіння, потрібно посилений приплив кисню в топкову камеру.

Максимальна температура в печі, що досягається при горінні антрациту 2250°с (дане значення досягається тільки в домнах, в побутовому обладнанні, нагрів знаходиться в межах 1000°с), запалюється паливо при 800°с.

Описані вище особливості горіння впливають на конструкцію і внутрішній устрій вугільної печі. Є кілька істотних відмінностей між традиційним дров’яної піччю і тієї, що призначена для спалювання вугілля:

Стінки топкової камери дров’яної печі при спалюванні вугілля швидко прогорають. Досить декількох розпалювань, щоб грубка повністю прийшла в непридатність.

Яке вугілля краще для домашньої печі

нормативний термін служби печей, 5-8 років. На терміни експлуатації впливає кілька факторів. Критичне важливе значення має правильний вибір палива. З цієї причини, кожен виробник детально вказує, який саме вугілля варто використовувати в процесі експлуатації печі.

Внутрішній устрій і особливості топкової камери розраховуються з урахуванням конкретного виду палива. Будь-які зміни відображаються на теплотехнічних характеристиках теплогенератора і впливають на ккд печі.

Вугілля, яке застосовується в домашніх печах, відрізняє висока тепловіддача, низька температура займання. Більшість виробників опалювального пічного обладнання дають загальні рекомендації щодо наступних сортів палива:

  • кам’яне вугілля – це загальний термін, що позначає кілька сортів палива з індексом а (антрацит), д (довгополуменеве), дг (довгополуменеве газове). Паливо оптимально підходить для роботи пічного обладнання.
    Для печей тривалого горіння краще вугілля сортів д і дг. Принцип роботи печей заснований на застосуванні процесу піролізу – допалювання відходять вуглекислих газів в процесі спалювання твердого палива. Сорт дг забезпечує високий відсоток продукування пального газу і незамінний при сучасному пічному опаленні вугіллям.
  • робота на бурому вугіллі-паливо відрізняє високий вміст зольного осаду і низька теплотворна здатність. Не всі моделі грубок призначені для застосування цього енергоносія. Деякі виробники категорично забороняють застосування бурого вугілля.

Як топити піч в будинку вугіллям

ще одна відмінність дров’яної печі від вугільної полягає в температурі займання палива. Щоб вугілля почало горіти, необхідно створити температуру в топкової камері, близьку до 800°с.

  • розпалювання виконують за допомогою дров – спочатку роблять затравку за допомогою лучинок, дрібних деревних трісочок. Після цього укладають порцію дров, достатню, щоб прогріти топку до необхідної температури.
  • пошарове укладання палива-печі тривалого горіння завантажують невеликими шарами палива. По черзі укладають дрова і вугілля.

спочатку згорають дрова, що створює необхідну температуру для горіння вугілля. Після спалювання наступного шару, утворюється невеликий відсоток коксівного залишку і сажі. Деревина,Палаюча слідом, випалює сажу, що благотворно позначається на роботі і терміні служби.

Невелика витрата вугілля в печі тривалого горіння робить цей вид палива економічно вигідним, а придбання теплогенератора, повністю виправданим і окупається рішенням.

Яку піч на вугіллі вибрати для будинку

всі опалювальні печі тривалого горіння на вугіллі для будинку, пропоновані різними компаніями, мають загальний принцип роботи, але відрізняються деякими конструкторськими і теплотехнічними характеристиками.

При виборі орієнтуються на кілька критеріїв:

  • тип палива-існують комбіновані печі тривалого горіння на дровах і на вугіллі, і однотопливние моделі. Перші, оснащуються знімними колосниками. Моделі, що працюють виключно на вугіллі, зустрічаються рідко, але відрізняються довгим терміном служби. У конструкції використовуються потовщені стінки камери згоряння.
  • принцип нагріву приміщення-популярністю користуються повітропрійні вугільні печі для будинку, що обігрівають приміщення за допомогою природної конвекції повітря. Існує серія з вбудованим теплообмінником, поки ще не отримала широкого поширення.
  • виробник-твердопаливні печі для будинку тривалого горіння з роботою на дровах і вугіллі пропонуються декількома вітчизняними і зарубіжними брендами. Окремої уваги заслуговує продукція російської компанії термофор, серії професоръ бутаковъ. Серед зарубіжних марок, хорошими теплотехнічними характеристиками відрізняються kratki koza і dovre.

російська компанія термофор випустила серію опалювальних печей з різними типорозмірами потужності, від 9 до 40 квт. Види вугільних опалювальних печей, пропонованих виробником:

  • термофор студент вугілля-теплогенератор має продуктивність 9 квт і призначений для повноцінного обігріву житлових кімнат до 90 м2.
  • термофор інженер вугілля-пічне обладнання з продуктивністю 15 квт. Потужності достатньо для обігріву житлового будинку з площею до 120-150 м2.
  • термофор — повітропрійний котел з найбільш високою продуктивністю в серії. Максимальна потужність 40 квт.

компанія термофор створила особливу систему теплос’ема, що дозволяє розподілити одержуване тепло по сусідніх приміщеннях, за допомогою повітроводів.

Проблема обігріву дачного будиночка хвилює багатьох, і варіантів більш ніж достатньо. Рекомендації зустрічаються різні, але стосуються вони в основному нюансів вибору по виду використовуваного палива. Все інше-потужність, конструктивне виконання тощо-це вже деталі.

В принципі, для приватного будинку підібрати підходящу модель не так вже й складно, враховуючи величезний асортимент теплогенераторів. Але ось чи всі поради «людей бувалих і знають» знадобляться дачникам, якщо врахувати деякі моменти?

Про печах тривалого горіння для дачі інформація зустрічається, на жаль, досить рідко. Але стосовно легкої дачної будівлі цей вдосконалений варіант легендарної» буржуйки » підходить як не можна до речі.

Особливості роботи

Топка печі якісно герметизована, і регулюючи приплив в неї повітря, можна сповільнювати процес горіння. При цьому паливо (а це деревина) розпадається на такі складові, як газ (піролізний) і кокс. Звідси й інша назва таких печей-газогенераторні. Сама топка робиться 2-х «ступінчастою». У нижній камері відбувається повільне горіння, у верхній – допалювання продуктів розпаду. Відповідно, і ккд у таких печей дуже високий, і час горіння однієї «закладки» палива значне.

Плюси і мінуси

Досить буде вказати, що велика перевага печей тривалого горіння в тому, що не буде потрібно постійно ламати голову, де взяти паливо. На кожній ділянці неодмінно щось встановлено для спалювання трави і гілок – саморобна «буржуйка» або металева бочка, хоча хтось обходиться і без них. Але те, що палити цей дачне сміття доводиться всім – це факт, так як регулярно після приїзду на ділянку дачники змушені займатися очищенням території. Крім того, конструктивне виконання деяких моделей робить їх придатними для приготування їжі (своєрідна «варильна панель на дровах»).

«мінус» ж вельми відносний-невелика площа обігріву. Для дачного будиночка це неактуально.

Існує кілька видів печей тривалого горіння. Але більшість з них встановлювати в дачному будиночку навряд чи доцільно через габарити і ціни на виріб. Для невеликих легких будівель цілком достатньо дешевої, скромних розмірів грубки, яка обігріє будиночок на час перебування в ньому господарів. Звичайно, тим, хто проживає на ділянці цілий рік, в будові значному, в кілька кімнат (а то і поверхів), вони можуть і не підійти, але тоді вже потрібно вести розмову стосовно до опалення приватного будинку. А це дещо інша тема. Тому обмежимося всього лише коротким описом невеликих за габаритами і відносно недорогих печей для дачі.

>

Огляд моделей

На виробах зарубіжного виробництва немає сенсу зупинятися хоча б тому, що за них доведеться викласти від 39 000 і більше рублів. Навряд чи вони зацікавлять «рядового» дачника. Тому досить буде лише перерахувати деякі різновиди агрегатів, що зустрічаються на нашому ринку – «enbra», «edilkamin» і ряд інших.

А ось грубки вітчизняного виробництва (наприклад серія печей « »)цілком доступні за ціною і відмінно підходять для невеликих заміських будівель, якими і є більшість наших дач.

«матриця»

найдешевша модель з цієї серії-» сота » (матриця-100). Чисельний символ свідчить про те, яку «квадратуру» приміщення вона здатна ефективно обігрівати на одній закладці протягом 7 – 8 годин. Труба димоходу виводиться в залежності від місця розташування – або назад, або вгору.

Зверху знаходиться панель, яка використовується для приготування їжі. На дверцятах-скляна вставка, що дозволяє спостерігати і контролювати процес горіння. В принципі, для невеликої дачі цього цілком вистачить.

Ціна-від 5 360 рублів.

» топ-модель»

серії 140-300 різних модифікацій. Характеристики приблизно аналогічні. Особливість в тому, що на верхній поверхні кожуха є конвекційні отвори. Вони забезпечують надходження нагрітого повітря в приміщення. Якщо додатково придбати теплосъемник, то така піч буде опалювати і суміжну кімнату.

Ціна (в залежності від серії) – від 9 850 до 18 840 рублів.

Є ще досить багато не менш вдалих вітчизняних моделей – «єрмак» (від 4 640 рублів), «нормаль» (від 6 890 рублів) і ряд інших.

Для дачного будиночка наші, російські печі — найбільш прийнятний варіант. Як за їхніми можливостями, так і за вартістю.

  • для дачі цілком підійде одна з найбільш дешевих моделей, так як питання зовнішнього оформлення корпусу на порядку денному, як правило, не варто. А якщо згодом і захочеться поліпшити дизайн, то це нескладно зробити і самостійно. Чим» обшити » піч, у хорошого господаря завжди знайдеться.
  • у такі печі не слід закладати сире паливо, так як ефективність їх роботи різко знижується.

Опалювальні печі

Тривалого горіння

Опалювальні печі тривалого горіння для будинку

Справжні цегляні опалювальні печі на дровах тривалого горіння за багатьма параметрами перевершує інші види опалення. Істотна кам’яна маса дозволяє запасати багато тепла, яке піч віддає будинку протягом доби. Двох закладок дров в холодну погоду зазвичай буває досить для розпалювання, а в мороз можна додати третю закладку.

Цегляна піч створює в будинку виключно комфортну атмосферу. Причина в тому, що піч своїм променистим теплом переважно гріє навколишні предмети і тіло людини, а не повітря. А ще піч «дихає». Під час розпалювання піч виділяє накопичену вологу, а при охолодженні – поглинає, підтримуючи вологість в будинку в ідеальному стані.

Користування дров’яної опалювальної піччю цілком безпечно і можна спокійно відійти до сну, коли остання закладка дров повністю прогоріла. Наші печі мають ряд абсолютно унікальних властивостей завдяки технічній досконалості конструкцій. Хочете знати більше?

Географія робіт

Швейцарія

Переваги

Опалювальна піч повинна витримувати тисячі циклів розпалювання і при цьому не руйнуватися, не допускати дим в приміщення. Ми проектуємо печі строго індивідуально, керуючись досвідом, інженерними розробками, правилами виробництва трубо-пічних робіт, діючими будівельними нормами і правилами.

піч вентилює приміщення

За цю найважливішу функцію відповідає один з внутрішніх контурів печі. Свіже повітря з вулиці надходить в піч, нагрівається і потрапляє у верхню частину приміщення. АПравильним, що зменшення суми заборгованості, і є диференційована виплата щомісячних платежів. Така виплата складається з фіксованої суми і змінюється, яка і зменшується поступово. Для прорахунку диференційованої виплати потрібно взяти суму внеску, обліковий відсоток і місяці, на які видано позику.

Формула прорахунку-як вона виглядає?

Буде потрібно значення максимальної виплати.

П (основний внесок) = р (сума кредитування)/ м(місяці кредитування). Нараховані відсотки (н) знаходимо, множачи на залишковий борг за позикою (о) на обліковий відсоток (пр). Потім отриманий результат ділимо на 12 (в році всього дванадцять місяців – константа), виходить – н = о*пр/12.

Залишок по кредиту (о) знаходимо так-о = р — (п * к (скільки періодів пройшло)).

Приклад за диференційованим методом

Сума кредитування становить 240000 рублів на півроку за ставкою 9%. Основний внесок складе 240000/6 = 40000 рублів.

Платежі після оформлення угоди в кожному місяці:

  1. за перший місяць– 40000+(240000-40000*0)*0,09/12 = 41800 рублів.
  2. за другий місяць– 40000+(240000-40000*1)*0.09/12 = 41500 рублів.
  3. за третій місяць– 40000+(240000-40000*2)*0.09/12 = 41200 рублів.

Який з методів нарахування облікових відсотків варто вибрати?

багато банк в російській федерації оформляють кредити з ануїтетним типом розрахунку. Фінансові структури-прихильники даного типу, так як облікові відсотки будуть нараховані на основний розмір заборгованості на початковому етапі.

Диференційований метод має свої недоліки: банками даний метод використовується рідше, перші платежі будуть високими і схвалення за заявкою на такий тип виплат складніше отримати. У потенційного клієнта повинен бути стабільно високий рівень доходу.

Диференційований тип варто вибирати тим клієнтам, які бажають велику суму грошових коштів на довгий термін, що перевищує п’ятирічку. При іпотечному кредитуванні це хороший вибір.

Клієнт зуміє істотно знизити переплату. Але якщо кредитування займе менше 5 років, то переплата не буде суттєвою. Простіше підшукати варіант з меншою процентною ставкою і вибрати ануїтетний тип.

Як прорахувати переплату за бажаним кредитом?

Кожен позичальник мріє заощадити і виплатити якомога менше. Вибираючи ануїтетний тип, потрібно розрахувати коефіцієнт. Після йде підрахунок щомісячних внесків. Розмір кінцевого внеску: м (період) * п (платіж). Переплата — це різниця між розміром внеску і основним розміром кредитування.

Якщо тип диференційований, то будуть потрібні розмір відсотка в місяць, розмір платежу в місяць, значення ставки в перший і крайній місяць кредитування, усереднений розмір відсотка в місяць.

Дану інформацію вам може надати кредитуючий банк. Переплата в даному випадку-тривалість періоду угоди (місяці), помножена на усереднене значення відсотків на місяць.

Особливі характеристики прорахунку щомісячних платежів

Розрахунок платежу в місяць можливий двома способами – ануїтетним і диференційованим. У першому випадку — протягом усього терміну кредитування однакові внески. У другому випадку-платежі спочатку високі, потім зменшуються. Багато банків перешкоджають бажанню клієнта достроково оплатити позику. В даному випадку вони встановлюють кредитні канікули.

Іпотечне кредитування

Іпотека – довгостроковий вид кредитування з великою сумою видачі. Тут варто використовувати диференційований тип. Виплати будуть менше. Але клієнт повинен підготувати довідку про високий дохід щомісяця.

Дострокове погашення буде мати на увазі однозначно ануїтетний тип (за угодою сторін). Багато банків оформляють велику суму грошових коштів, використовуючи ануїтетний тип.

Автозайми

кредитування по автозайму відбувається не на довгострокову перспективу. Тут потрібно підготувати початковий внесок. При прорахунку щомісячних платежів варто враховувати страхування (каско в більшості випадків, рідше – осцпв) і банківський супровід угоди.

Як розрахувати виплати, якщо у клієнта кредитна картка?

Що варто враховувати при підрахунку щомісячних платежів, якщо клієнт використовує картку:

  1. наявність безвідсоткового періоду. Даний період дозволяє потенційному клієнту користуватися грошовими коштами без нарахування %. Зазвичай період становить від 30 до 100 днів. Залежить від обраної структури.
  2. платіж на місяць. Потрібно здійснити оплату 5-15% від основної суми боргу + облікові відсотки ( до 40% на рік).

Висновки

В обов’язковому порядку перед тим, як піти і подавати документи на кредит, прорахуйте і порівняйте щомісячні платежі в різних банківських структурах. Тільки при наявності реальних цифр можна робити висновок. Ви оціните свої можливості і зрозумієте – чи під силу вам дане кредитування або краще почекати.

Відео

Горять швидко і чисто, не утворюючи креозоту. Нагріта піч довго віддає променисте тепло в приміщення. Поверхня печі при цьому буде теплою, залишаючись в межах 60 с. Піч не пересушує повітря в приміщенні. розташування печі і вимоги до фундаменту. Ми не будемо детально зупинятися на цьому питанні, оскільки для правильної відповіді на нього потрібно врахувати безліч нюансів. Приступаючи до проекту, ми ретельно вивчаємо постановку завдання і розробляємо ряд технологічних рішень, які потім знайдуть своє застосування в інженерній моделі конструкцій опалювальної печі. теплотехнічний розрахунок приміщення. З нього ми починаємо роботу над проектом створення опалювальної печі. Адже потужність печі повинна бути достатньою, щоб опалити будинок навіть в мороз. Беручи до уваги характеристики матеріалів, товщину і площу стін і стель, кількість і площа вікон і дверей, висоту стель, ми розраховуємо постійні теплові втрати, які несе будинок. І втрати ці будуть тим вище, чим вище різниця температур всередині і зовні. Знаючи температуру, яку ви вважаєте для себе комфортною в будинку і сезонні коливання за вікном, опалювальна піч на дровах тривалого отримає потужність – з достатнім запасом. Маса, обсяг і площа поверхні печі залежать як від потужності, так і від конструкції печі – російської або голландської.

Не так давно мало не єдиним доступним і популярним способом опалення дачних будиночків була звичайна піч, що працює на дровах. Такий пристрій дозволяло швидко обігрівати кімнати, але мало значущі недоліки в процесі використання: постійна необхідність підкидати паливо і стежити, щоб воно не прогоріло. Таке опалення доставляло безліч проблем домовласнику.

Але, незважаючи на всі незручності пічного обладнання в заміських будівлях, де підключитися до централізованої газової магістралі не представляється можливим дров’яна піч залишається популярною і донині. Однак завдяки прогресу така опалювальна система зазнала удосконалення і з’явилося два типи пристроїв, що працюють на дровах: прилади періодичного і тривалого горіння палива . При цьому другий тип обладнання, який ще називають газогенераторним набагато зручніше і практичніше в плані експлуатації.

особливості роботи газогенераторних печей

якщо розглядати стандартне пічне пристрій, то дрова в ньому прогорають не більше ніж за 3-4 години. При цьому відбувається велике виділення тепла, що дозволяє швидко прогріти дачний будиночок, але як тільки вогонь в топці згасне, в кімнатах стає прохолодно.

Це призводить до того, що паливо необхідно підкладати з регулярною періодичністю , що викликає багато незручностей, особливо в нічний час доби. Плюс до всього таке пічне обладнання спалює кисень в кімнатах при цьому велика частина тепла випаровується в димохідну трубу.

Пічне обладнання тривалого горіння виготовляється з товстостінної листової сталі або чавуну. Конструктивно така дров’яна піч відрізняється наявністю топки розділеної на два містких відсіку. При цьому в деяких сучасних моделях застосовується конвекційна система або теплообмінник водяного типу для більш ефективного обігріву кімнат в заміському будові.

Основною особливістю таких опалювальних систем є можливість роботи печі в декількох режимах. У разі необхідності швидкого нагріву дачного будиночка пристрій працює, як звичайна дров’яна піч. Після того як приміщення прогріється, систему переводять в режим з тривалим горінням палива, завдяки якому підтримується стабільний рівень температури в кімнатах. При цьому паливо прогорає досить повільно в умовах нестачі кисню.

Такий ефект був досягнутий за рахунок зниження подачі повітря шляхом перекриття піддувальної камери і шибера. При цьому відбувається тління дров з великим виділенням горючих газів, які згоряють в камері допалювання, виділяючи достатню кількість тепла для обігріву дачі. Це дозволило в значній мірі збільшити ккд дров’яної печі. На одній закладці дров такий пристрій буде горіти в 3-4 рази довше, ніж стандартна грубка.

чому краще вибирати піч тривалого горіння?

Дров’яні печі з тривалим горінням палива мають особливості, вигідно виділяють їх серед конкурентів. До таких переваг варто віднести наступні параметри:

Якщо розглядати недоліки такого обладнання, то варто виділити наступні проблеми:

  • досить складна настройка тривалого режиму горіння;
  • димохід для такого пристрою не повинен розташовуватися в горизонтальному положенні або мати велику кількість вигинів;
  • через низьку температуру газів, що потрапляють в димохід, на його стінках утворюється конденсат.

Перш ніж зробити остаточний вибір в сторону печі тривалого горіння на дровах, потрібно знати деякі нюанси, яких немає в інструкції до обладнання:

  • необхідність частого очищення димохідної труби;
  • димохід розбірного типу повинен збиратися тільки у напрямку руху газів;
  • піч повинна встановлюватися на певній віддаленості від легкозаймистих матеріалів.

Це означає, що в дерев’яних дачних будиночках під пічним пристроєм має бути облаштовано бетонну або металеву основу, а мінімальна відстань від стін має бути більше 120 см.

популярні моделі пічного обладнання

&1&найбільшою популярністю користуються дров’яні печі тривалого горіння канадської марки булерьян. Хоча і вітчизняні компанії намагаються не відставати від зарубіжних колег і представили споживачеві опалювальний пристрій на дровах бренеран, яке нічим не поступається канадському аналогу. При цьому обидва обігрівальних агрегату мають наступні переваги:

  • можливість роботи в режимі з тривалим горінням;
  • завдяки особливостям конструкції такий пристрій може бути використано в якості варильної поверхні;
  • високоякісні матеріали, використовувані у виробництві печей.

За своєю конструкцією пристрій тривалого горіння нагадує металевий циліндр, оперезаний трубами, поверх яких надітий повітропровід для обігріву кімнат, що є сусідами з приміщенням, де встановлено опалювальне обладнання для обігріву заміського або дачного будинку.

Але, незважаючи на велику популярність таких дров’яних печей, не позбавлені вони і недоліків. У такому виробі складно домогтися якісної герметичності патрубка для відводу відпрацьованих газів і склянки-заглушки для збору конденсату, який розміщений на задній стінці. Останнім часом нові моделі печей бренеран мають конструкцію, яка може підключатися в водяну опалювальну систему і тому можуть обігрівати не тільки невеликі дачні споруди, а й заміські котеджі з великою кількістю кімнат.

Ще одним пічним пристрій тривалого горіння розробленим вітчизняними фахівцями є опалювальний агрегат професора бутакова . Дана лінійка представлена якісною дров’яної грубкою моделі нормаль. В першу чергу такий пристрій розрахований на споживачів із середнім рівнем достатку. Але на жаль, зниження ціни позначилося на коефіцієнті корисної дії агрегату.

Такі грубки для дачі з тривалим режимом горіння оснащуються збільшеною топкової камерою, завдяки якій зростає час прогорання палива. А завдяки оснащенню опалювального агрегату тепловими конвекційними елементами поліпшується якість теплообміну в опалювальних приміщеннях. Також такий виріб має велику варильну панель, на якій можна готувати кулінарні шедеври.

Продукція вітчизняних компаній практично не поступається своїм зарубіжним аналогам, притому, що ціна таких опалювальних пристроїв на порядок нижче закордонних виробів. Таке обладнання ідеальне співвідношення ціни і якості, якщо мова йде про обігрів дачних будиночків і заміських будівель.

на що потрібно звертати увагу при покупці?

При виборі печі для дачі тривалого горіння потрібно враховувати певні фактори , які впливають на основні характеристики опалювального агрегату. Фахівці радять звертати особливу увагу на наступні параметри дров’яних печей і приміщень, що підлягають обігріву:

&1&

Дуже важливим параметром, якому обов’язково потрібно приділити увагу при покупці печі тривалого горіння , є потужність основного агрегату, яка впливає на його розміри. Якщо встановити в маленькій кімнаті велику дров’яну грубку, то крім того, що вона займе багато і без того незначного простору вона настільки буде прогрівати повітря що в приміщенні буде неможливо перебувати. У свою чергу, використання маленького агрегату в великому дачному будиночку призведе до того, що піч будеПрацювати на знос.