Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

78

Авіаквитки куплені, валізи упаковані, до початку відпустки залишилися лічені дні, але замість радості ви починаєте хвилюватися. Хвилювання наростає з кожним днем, адже ви летите в перший раз і все що вас зараз хвилює як же себе вести в аеропорту, як же все буде проходити, чи не загубитеся ви, не переплутаєте ви літак і т.д. Можете перестати хвилюватися, ви тільки що знайшли найдетальнішу інструкцію «перший раз в аеропорту» для новачків, яка відповість на всі хвилюючі вас питання.

Отже до вильоту, після покупки авіаквитка, перед посадкою в літак потрібно пройти наступні необхідні процедури:

1. митний контроль, до або після реєстрації
2. реєстрацію та здати багаж
3. паспортний контроль
4. огляд служби безпеки

Все легко і просто, запізнитися на літак або загубитися в аеропорту вкрай складно, головне уважно прочитати і виконати нашу найдетальнішу інструкцію «перший раз в аеропорту «.

І так-маршрут обраний, авіаквиток куплений, речі укладені, гроші приготовлені, документи перевірені кілька разів (в паспорті повинна бути ваша особиста підпис). Ви не забули покласти гроші на телефон і підключити роумінг. Все це потрібно перевірити перед виходом з дому. Речі розділені на багаж і ручну поклажу. Ручна поклажа-це частина речей, які будуть лежати поруч з вами в салоні літака під час польоту. Це може бути велика електронна техніка (ноутбук, фотоапарат, відеокамера), тендітні сувеніри. Здавати їх в багаж категорично не рекомендується — при навантаженні і завантаженні вони можуть постраждати.

Не намагайтеся провезти вище зазначені предмети в ручній поклажі

Заборонено провозити в ручній поклажі:
— рідини у флаконах більше 100 мілілітрів
— легко займисті і вибухонебезпечні речовини (ацетон, лак для волосся і так далі)
— колючі і ріжучі предмети (ножі, манікюрні ножиці і т. П.)
— важкі речі, що перевищують встановлений ліміт по вазі для ручної поклажі

Інформацію про дані обмеження потрібно прочитати на сайті авіакомпанії, особливо якщо летите з пересадкою. У деяких зарубіжних аеропортах жорсткі правила безпеки (наприклад, в країнах євросоюзу, при контролі безпеки можуть вилучити туш для вій).

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Ні в якому разі не намагайтеся пронести в ручній поклажі колючо ріжучі предмети. Мінімум вони у вас будуть вилучені, максимум вам гарантована розмова зі службою безпеки аеропорту. Ящик для збірки колючо ріжучих предметів в аеропорту міста ліма, перу

Уточнюємо, що якщо ви летите в бізнес класі, то вам дозволяється безкоштовно провезти – не більше 30 кілограм; в економ класі – не більше 20 кілограм. Майте на увазі, що вага сумки або валізи входить у вагу багажу. При перевазі доведеться доплатити за тарифами авіакомпанії. До реєстрації, в залі вильоту є спеціальні пристосування де за певну плату ваші речі ретельно і надійно запакують в прозорий поліетилен. Це гарантує вам недоторканність і збереження ваших речей, зданих в багажне відділення і максимум спокою під час польоту.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Практично у всьому світі (готелях, транспорті, турагентствах) вас зрозуміють англійською. Якщо ви летите закордон, то бажано уважно прочитати в інтернеті інформацію про країну, про звичаї, про визначні пам’ятки. Вивчити кілька фраз на місцевій мові, щоб можна було порозумітися в аеропорту або з поліцією, в разі виникнення проблеми. Або підготувати ці фрази на листочку, також можна взяти з собою словник або розмовник.

Незалежно ви в перший раз в аеропорту або ви регулярний авіапасажир ми пропонуємо всередину багажу покласти копії всіх документів і пришити до валізи бейдж з ім’ям, прізвищем і контактним телефоном (для параноїків в декількох примірниках і різних місцях), на випадок втрати багажу. Для просунутих корисно скани всіх дорожніх документів викласти на свою електронну пошту, і при необхідності скористатися електронними копіями. Це дрібниця позбавить вас в майбутньому від вкрай рідкісних неприємних випадковостей.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Ручна поклажа в літаку. Завжди кладіть паспорти, важливі документи, гроші та пластикові картки в ручну поклажу

Важливо! ніколи не складайте документи, гроші і пластикові карти в здається багаж.

Отже ви готові до безлічі нових і цікавих вражень, приступаємо до реєстрації. Причому реєстрацію в аеропорту ви можете пройти двома способами, це онлайн реєстрація та реєстрація старим способом.

Варіант 1 — онлайн реєстрація в аеропорту:
Все більше авіакомпаній пропонують онлайн-реєстрацію через інтернет. Її можна пройти в будь-який час протягом доби перед вильотом і не менше ніж за годину до вильоту за розкладом, не приїжджаючи в аеропорт. В цьому випадку ви можете зареєструватися з будь-якого комп’ютера, що має доступ в інтернет. Онлайн реєстрацію можуть пройти всі пасажири: летять з багажем або без, групою або з дітьми, незалежно від того, летять вони економ або бізнес класом. Для проходження онлайн реєстрації потрібно відкрити сайт авіакомпанії, знайти вкладку в якій написано онлайн-реєстрація і клікнути на ній. Потім заповнити, зазвичай це:

Номер електронного авіаквитка або код бронювання
— аеропорт вильоту
— ім’я та прізвище пасажира
— дата вильоту

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Після введення потрібної інформації для реєстрації, система сформує посадковий талон, який потрібно обов’язково роздрукувати (це і буде документ, який потрібно пред’явити в аеропорту на виході при посадці в літак). В аеропорту для онлайн зареєстрованих пасажирів потрібно здати багаж біля спеціальної стійки і не стояти у величезній загальній черзі, а якщо ви летите тільки з ручною поклажею, то відразу підійти на огляд служби безпеки і паспортний контроль.

Варіант 2-звичайна реєстрація:
Ви вирішили скористатися традиційною формою реєстрації по приїзду в аеропорт. Реєстрація на рейс відкривається стандартно за три години до вильоту і закривається за 50 хвилин до вильоту за розкладом. Першопрохідцям потрібно прибути за 2 або 3 години раніше, це дозволить уникнути суєти, поспіху, занепокоєння, плутанини і хвилювань. Час вильоту і прибуття на авіаквитках завжди вказується тільки місцеве. Про це потрібно пам’ятати при підготовці до подорожі. Інакше можна запізнитися на літак або взагалі зірвати поїздку.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Реєстрація в аеропорту звичайним способом з чергою

При вході в аеропорт потрібно пройти крізь ворота металодетектора, багаж просканують на саморушній стрічці – це проходить швидко. Всередині аеропорту знаходиться табло (інформаційний монітор) з вильотами. На ньому по-англійськи написано departures-вильоти. У роздруківці електронного авіаквитка знаходимо номер рейсу flight (наприклад un777) місто призначення і на табло знаходимо свій рейс. Ще раз уточнюємо напрямок і запам’ятовуємо номер стійки реєстрації, де і обміняють авіаквиток на посадковий талон, який є перепусткою на літак. Примітка – якщо ви приїхали занадто рано, ваш рейс ще можуть не показати на табло.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Підійшовши до стійки реєстрації check-in ви пред’являєте паспорт, квиток і озвучуєте побажання з приводу посадкового місця в літаку(біля проходу, у запасного виходу, біля вікна і т.д.) з урахуванням ваших побажань і можливостей вам видадуть талон з посадковим місцем. Потім зважать і приймуть ваш багаж. І на багаж і на квиток приклеять бирку з номером. Переконайтеся в тому, що на ваш багаж наклеєна бирка, на якій буде вказана ваше прізвище і номер рейсу, а на квиток багажна квитанція.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

На посадковому талоні знаходиться важлива інформація-дата і час вильоту, номер рейсу, час посадки, номер виходу посадкової зони (gate) і головне, номер вашого місця в салоні літака. Час посадки неодноразово будуть повторювати по гучному зв’язку в аеропорту. Голосно і чітко кожні 10-15 хвилин.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Посадковий талон. Клікніть на фото для збільшення

З паспортом і посадковим талоном проходите в зону митного огляду. Це сама допитлива перевірка перед посадкою. Митний контроль визнаний з’ясувати чи є у вас при собі предмети старовини, великі суми грошей, наркотичні речовини, зброя,акцизні товари та інше. Це ви зобов’язані задекларувати в митній декларації. Тому перед паспортним контролем заповнюєте митну декларацію якщо є, що декларувати, якщо ж ні, декларація не буде потрібно.

Для зручності пасажирів в міжнародних аеропортах два типи перетину кордонів: зелений і червоний коридори. Ви самостійно вибираєте коридор. 99 відсоткам туристів нема чого декларувати, тому вільно можете пройти зеленим коридором.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Покажчик зеленого коридору для виходу з аеропорту. Даний коридор підходить 99% туристів

Співробітники митниці мають право попросити вас пред’явити ваш багаж на огляд, але це вкрай рідкісна практика. Тому перед паспортним контролем заповнюють митнуДекларацію в тому випадку, якщо є що декларувати, якщо ж ні, декларація не буде потрібно. Потім потрібно пройти в зону паспортного контролю. Прикордонник перевірить ваш посадковий талон і паспорт.

Після паспортного контролю потрібно пройти особистий огляд. При проходженні контролю безпеки потрібно пред’явити паспорт, посадковий талон і квиток. Співробітники авіаційної безпеки підкажуть вам що потрібно робити. Увага! якщо у вас є імплантовані апарати, не заходьте в зону стаціонарного металошукача. Спочатку зверніться до інспектора служби авіаційної безпеки і поясніть йому свою ситуацію.

Пройшовши огляд ви потрапляє в зал очікування посадки. Тепер можна розслабитися і прогулятися по залу очікування, прикупити сувенірів і чекати оголошення посадки. Після оголошення потрібно підійти до виходу, вказаному в посадковому талоні, і пред’явити цей талон черговому. Вам знадобиться тільки посадковий талон і можливо ще раз паспорт. В аеропортах з щільним трафіком іноді не оголошують про початок посадки. Тому потрібно завжди пам’ятати про час посадки і в зазначений час самостійно підійти до потрібного виходу (gate) посадка на літак проходить або на автобусі, або через спеціальну гармошку, що з’єднує літак з будівлею терміналу.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Після приземлення в аеропорту, ви проходите ті ж процедури, що і при посадці. Спочатку паспортний контроль: прикордонник перевірить паспорт, посадковий талон, наявність візи або дозвіл на в’їзд. Потім отримуєте багаж і проходите митний контроль. Якщо свій багаж не виявили або він пошкоджений, необхідно звернутися до співробітника аеропорту (lost and found).

До бачите нічого складного, навіть якщо ви в перший раз в аеропорту .

Літайте із задоволенням!

Все коли-небудь трапляється вперше, в тому числі і переліт на літаку. До моменту сходження на борт літака, наприклад, в аеропорту домодєдово , доведеться пройти ряд формальностей, які можуть поставити в глухий кут непідготовлену людину. Тут на допомогу прийде покрокова інструкція, щоб не розгубитися і вчасно встигнути розібратися з формальностями до посадки на рейс.

тернистий шлях до літака

Отже, квитки на руках, що робити в аеропорту далі? на цьому етапі люди, вперше зважилися на переліт в літаку, губляться. Знаючі і досвідчені мандрівники теж через це пройшли, тому немає нічого страшного, що, вперше потрапивши в аеропорт, багато хто відчуває стрес, не знаючи, куди йти. Для початку слід визначитися з усіма відрізками шляху від аеропорту до літака. Їх всього кілька:

  • реєстрація на рейс;
  • реєстрація багажу;
  • проходження митного контролю;
  • проходження паспортного контролю;
  • контроль служби безпеки.

Це звучить лякаюче тільки для тих, хто перший раз в аеропорту. При належній вправності всі ці етапи проходяться легко і швидко.

Якщо людина перший раз в аеропорту, що потрібно робити крок за кроком, навчить докладна інструкція.

Реєстрація на рейс при наявності квитків відбувається двома способами-онлайн і в аеропорту. Вперше зважившись летіти в авіалайнері, рекомендується пройти реєстрацію на стійці в аеропорту. При проходженні реєстрації пасажир зможе задати всі питання безпосередньо співробітнику і, в разі труднощів, попросити консультації про подальші дії. Як правило, співробітники авіакомпаній охоче йдуть на допомогу і завжди підкажуть, куди слід йти далі. Реєстрація та зважування багажу також відбувається на стійці.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Потім пасажир отримує посадковий талон і слід далі, для проходження митного контролю (якщо рейс міжнародний).

Після пасажир піддається огляду співробітників служби безпеки.

Ще один важливий етап для міжнародних рейсів – це паспортний контроль, на якому пасажир повинен пред’явити закордонний паспорт. Цей етап проходить або між митним оглядом і перевіркою безпеки, або після проходження контролю безпеки, в залежності від того, як це організовано в аеропорту.

Після проходження всіх формальностей потрібно пройти в зал очікування і дочекатися оголошення рейсу.

Важливо! багато турбуються: «перший раз лечу на літаку і що робити в аеропорту?»якщо пасажир розгубився, інформацію можна отримати на стійці реєстрації.

особливості реєстрації на рейс

Діставшись до аеропорту, слід уважно озирнутися і знайти інформаційне табло, на якому розписані найближчі рейси і час вильоту. Воно являє собою великий екран, на якому в таблиці представлені дані про найближчі рейси: номер, назва авіакомпанії, пункт призначення і статус.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Важливо! шукати рейс слід за його номером. Час вильоту і пункт призначення є ненадійними орієнтирами, так як час рейсу може бути змінено, а пункт призначення різних літаків може збігатися.

Якщо реєстрація на рейс вже почалася, навпроти його номера в рядку на табло буде напис»check-in».

Якщо біля потрібного літака видніється напис «on-time», це означає, що рейс вилітає за розкладом і змін немає. Зазвичай поруч пишеться час початку реєстрації. Напис «delayed» навпроти рейсу вказує на його затримку.

Таким чином, проходити на стійку реєстрації слід тоді, коли навпроти номер рейсу видно напис «check-in». У всіх інших випадках реєстрація недоступна. Початок реєстрації на рейс завжди відзначається відповідним написом.

Номер стійки реєстрації, необхідної пасажиру, також вказується на інформаційному табло в рядку, що відповідає номеру рейсу. Наступним етапом необхідно пройти до потрібної стійки реєстрації.

Реєстрація відкривається в середньому за три години до вильоту і припиняється за 30-45 хвилин до рейсу.

На стійці реєстрації необхідно надати власний паспорт і квиток. Якщо квиток купувався в електронному вигляді, необхідно пред’явити тільки паспорт. Співробітник авіакомпанії самостійно знайде квиток на прізвище пасажира.

Поруч зі стійкою розташовуються ваги, на які поміщається багаж для подальшого зважування. Після визначення ваги до багажу прикріплюють спеціальну бирку зі штрих-кодом, завдяки якій багаж не загубиться в дорозі. Ручна поклажа також зважується. Деякі авіакомпанії прикріплюють бирки і на ручну поклажу.

Реєстрація завершена, коли співробітник авіакомпанії видав посадковий талон і багажні бирки, на підставі яких можна буде отримати багаж після прильоту в пункт призначення. Щоб бирки не загубилися, їх прийнято клеїти на обкладинку паспорта або на посадковий талон.

На стійці реєстрації можна вибрати місце в салоні. Чим раніше пасажир прибув на реєстрацію, тим вище шанс отримати бажане місце. Щоб перший політ для пасажира на літаку запам’ятався, рекомендується зайняти місце біля вікна, але тільки при відсутності боязні висоти. Якщо відчуваєте стрес на великій висоті-сідайте в проході. У аварійного виходу більше простору для ніг, тому ці місця зручні для пасажирів високого зросту.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

що таке » митний контроль»

При здійсненні міжнародних перельотів після реєстрації слід пройти митний контроль. Як проходить митний контроль, залежить від багажу пасажира.

Існує ряд предметів, які обкладаються митом. Докладний перелік декларованих предметів слід дізнаватися на сайті авіакомпанії. Як правило, митом обкладаються великі суми грошей готівкою, дорогі предмети антикваріату або зброю.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Якщо ніяких подібних предметів у нас немає, йдемо в зелений коридор. Цей напрямок позначається великою зеленою вивіскою і відповідним написом «nothing to declare», тому переплутати його неможливо.

Якщо пасажир провозить предмети, що обкладаються митом, треба пройти в червоний коридор і заповнити митну декларацію. Ознайомитися з прикладом бланка для заповнення слід заздалегідь, так як там багато нюансів.

проходження контролю безпеки

Перед проходженням контролю безпеки здійснюється паспортний контроль. Пасажир повинен пред’явити документ – що засвідчує особу, — паспорт громадянина країни для внутрішніх рейсів і закордонний паспорт для міжнародних рейсів. У деяких аеропортах цей етап здійснюється після проходження контролю безпеки.

Перш ніж летять допустять на рейс, їх перевірять співробітники безпеки. Це правило обов’язково для всіх і дотримується в будь-якому аеропорту світу. Процедура спрямована на запобігання потрапляння на борт літака предметів, які можуть використовуватися для терористичного захоплення авіалайнера.

Саме на цьому етапі виявляється холодна і вогнепальна зброя,(аероекспрес). Швидше за все – аероекспрес. Якщо ви вибрали автобус або таксі майте на увазі пробки.

В аеропорт треба прибути за 2-2,5 години до вильоту і пройти реєстрацію. Як правило, реєстрація закінчується за 40 хвилин до вильоту, але на деяких трансатлантичних рейсах – за 1 годину.

Як перестати боятися перельотів?

За статистикою, кожен 3-ий пасажир в тій чи іншій мірі відчуває страх перед польотами. У цьому ви не самотні.

Але якщо покладатися на статистику, то слід також мати на увазі, що літак – найбезпечніший транспорт. Кількість жертв аварій, пов’язаних з повітряним транспортом майже в 3000 разів менше, ніж на автомобільному транспорті.

Якщо стрес від майбутнього польоту сильний, то випийте і візьміть з собою заспокійливий засіб.

Ні в якому разі не вживаєте алкоголь перед польотом. На короткий час він може і допоможе, але в дорозі, пасажири спожили алкоголь відчуваю себе набагато гірше.

Переліт – це сильне навантаження на серцево-судинну систему і організм в цілому. Алкоголь лише погіршить ситуацію.

19 сер 2013 анна комок мітки:

Якщо ви вперше подорожуєте по повітрю, подбайте, щоб враження виявилися незабутніми в хорошому сенсі. Звичайно, на борту ви приймете заходи, сказавши стюардесі: «я перший раз лечу на літаку, приділяйте мені побільше уваги, будь ласка». Але до моменту, коли ви потрапите на борт, потрібно вибрати місце, зарезервувати квиток, пройти реєстрацію… Розібратися з нюансами допоможе покрокова інструкція.

купівля або бронювання квитків

Знайомство з авіатранспортом починається з вибору рейсу і покупки квитка. Відправлятися в аеропорт не знадобиться, адже замовлення робляться і за допомогою інтернету. Боятися потрібно одного: надмірних переплат! щоб уникнути подібного промаху, користуйтеся пошуковиками-агрегаторами. При плануванні перельоту стане в нагоді: буває, що на сусідні дати квитки доступніше в 2 рази. Якщо зміни в графіку не важливі, ви відчутно заощадите.

При покупці паперового проїзного документа ви отримаєте книжечку звичного вигляду. Кількість сторінок залежить від маршруту. При польоті в один кінець в квитку буде 2 сторінки-купона: перший, званий «польотним», ви надаєте в обмін на посадковий талон. Що залишився, пасажирський, збережіть на руках. Якщо ви летите в обидва кінці, то в квитку побачите 3 купони: 2 польотних і 1 пасажирський.

Проїзні документи надаються в електронному вигляді: вони не роздруковуються на папері, а інформація зберігається в базі даних. При реєстрації досить пред’явити паспорт, а для підтвердження покупки — заздалегідь роздрукувати квитанцію. Для цієї мети використовуйте власний принтер або техніку, наявну в аеропорту. Якщо самостійно не справляєтеся, то зверніться в авіакаси.

на що звернути увагу: поради мандрівникові, який летить в перший раз

Які нюанси враховувати при купівлі квитків? вам допоможуть наступні підказки:

  • помічаєте, що ціни на проїзні документи при довгому пошуку стають вище? не лякайтеся і не поспішайте купувати перший-ліпший варіант. У деяких країнах при тривалих пошуках рейсів сайти використовують інформацію куки браузера і видають пропозиції за високою вартістю. Вас змушують зробити покупку швидше і витратити більше грошей! щоб уникнути подібної ситуації, переходите в режим «інкогніто». В основному це стосується тих, хто шукає квитки на зарубіжних авіалініях.
  • розгляньте можливість перельоту з лоукостерами. Ви пожертвуєте комфортом, але зменшите витрати. Якщо має бути короткий переліт, то ви не встигнете відчути брак місця для ніг або незручності зі сном.
  • купувати квитки в обидва кінці вигідніше, ніж окремо. Якщо ви вирішите здійснити кругосвітню подорож, при правильному виборі перевізника 2 000 € покриють витрати. А купуючи квитки окремо, ви заплатите 4 000 €.
  • найдешевше коштують неповоротні проїзні документи. Як правило, їх купують пасажири, впевнені, що плани не зміняться. Але в іншому випадку ви втратите всю суму.

Враховуйте ці нюанси, і проблем не виникне.

перший раз в аеропорту: як себе вести

Політ в літаку в перший раз може не відбутися, якщо ви забудете про реєстрацію. Щоб уникнути подібної неприємності, прибувайте за 60 хвилин (при міжнародних авіаподорож термін збільшується до 2 годин). Заздалегідь з’ясуйте наступне:

  • маршрут до аеропорту і тип транспорту. Надійними способами вважаються метро або аероекспрес. Тим, хто вибрав автобус, тролейбус, автомобіль, необхідний запас часу на випадок поломки або пробки.
  • номер і розташування терміналу. Інформацію ви побачите на квитку, але дізнатися, як дістатися до потрібного місця, доведеться за допомогою мережі.

Щоб не зробити помилки, уточніть, з якого аеропорту відбувається виліт. У мегаполісах кілька аеровокзалів: переплутавши їх, ви не встигнете на рейс.

Опинившись на місці, готуйтеся до процедури вхідного контролю. У великих аеропортах вона обов’язкова навіть для проводжаючих, але це не страшно: ви покладете багаж на стрічку і пройдете через металодетектор. Лише не обмотуйте валізи плівкою, як роблять недосвідчені пасажири. Якщо у співробітника служби безпеки з’являться підозри, доведеться відкрити багаж або поклажу.

що робити в аеропорту: електронне табло вильотів

Після попереднього контролю проходите в будівлю і шукайте табло вильотів. Звертайте увагу на номер рейсу (flight) і перевіряйте статус реєстрації:

  • check-in, open або check-in open означає, що ви прибули вчасно. Реєстрація почалася, і ви можете проходити до спеціальної стійки. Її номер вказаний на табло в графі counter.
  • on time або open 12: 00 (або інше значення) — реєстрація почнеться в зазначений час. Якщо в полі нічого не вказано, за замовчуванням мається на увазі, що літак вилетить за розкладом.
  • delayed означає затримку авіарейсу. Поруч вказується час, але не початку перенесеної реєстрації, а вильоту. Приходити в аеропорт треба заздалегідь, щоб встигнути пройти процедуру. Якщо написів немає, уточніть інформацію у співробітників аеропорту. При затримці більше 2 ч. Вони зобов’язані надати гарячі напої, а для деяких категорій-доступ до кімнати матері і дитини. При більш тривалому терміні пасажирам забезпечують харчування. Але послуги не надаються, коли зволікання сталося не з вини перевізника.
  • cancelled з’являється на табло, коли рейс скасовується. Це не означає, що подорож не відбудеться: зверніться до співробітників аеропорту, і вам запропонують альтернативи.

Навчіться розбиратися в інформації, представленої на табло, і більше не доведеться думати: «я лечу на літаку вперше і не розбираюся в тому, що потрібно знати мандрівникові!»ваш вояж не буде супроводжуватися неприємними сюрпризами.

процедура реєстрації та паспортного контролю: летимо без сюрпризів

Перед посадкою ви пройдете реєстрацію: процедуру, потрібну для отримання реальних даних про людей, що піднялися на борт. Вона складається з 2 етапів:

  • перевізник перевіряє особисті дані та наявність квитка. В обмін на один з купонів ви отримаєте посадковий талон.
  • на наступному етапі ви здасте багаж у вантажний відсік. Видану бирку зберігайте до кінця рейсу: вона стане в нагоді, якщо сумки і валізи будуть загублені або пошкоджені.

Пройти реєстрацію можна в аеропорту на стійці, в спеціальному кіоску або онлайн. Якщо ви не звикли літати літаком, вибирайте перший варіант. Але при бажанні розібратися в онлайн-процедурі нескладно: на сайті знайдіть розділ реєстрації, вкажіть свої дані, по можливості виберіть місце. На закінчення роздрукуйте посадковий талон, і позбавите себе від необхідності стояти в черзі. За схожим принципом працюють кіоски для самостійної реєстрації.

На наступному етапі має бути митний і прикордонний контроль, але лише на міжнародних рейсах. При необхідності зробити декларацію вирушайте в червоний коридор; інші ж пройдуть через зелений.

Особливості реєстрації залежать від класу сервісу: економ-варіант передбачає загальну чергу, а пасажири, яким належить летіти в «бізнес», проходять на окремі стійки.

Прикордонний контроль має на увазі, що ви покажете паспорт і посадковий талон співробітникам служби. Ті іноді задають додаткові питання: «скільки часу маєте намір провести в країні?», «яка мета поїздки?» хвилюватися немає причин, але і відповідати жартами не слід. Навіть якщо вам задають варіації одного питання, спокійно надавайте потрібну інформацію.

Якщо ви летите з дитиною в іншу країну, буде потрібно його діючий закордонний паспорт і свідоцтво про народження. Важливо, що при подорожі з одним з батьків нотаріальноОформлений дозвіл другого на виїзд з країни не знадобиться. Але є винятки, до яких відносяться держави шенгенської угоди. Вони висувають додаткові вимоги, тому уточніть нюанс в консульстві країни.

передпольотний огляд

Якщо митний контроль проводиться тільки на міжнародних рейсах, то передпольотний огляд — обов’язкова складова на всіх напрямках. Вам належить поставити багаж на стрічку, дістати з кишень металеві предмети і пройти через детектор. Щоб проблем не виникло, і перший політ на літаку подарував приємні відчуття, дотримуйтесь наступних правил:

  • заздалегідь приготуйте документи (паспорт і посадковий талон).
  • верхній одяг зніміть. У деяких випадках на огляд вимагають і взуття; простежте, чи знімають її інші пасажири. Ці речі, як і металеві предмети, кладуть на спеціальний піднос. Іноді останні відправляють в пластиковий контейнер, який проходить через сканер.
  • у ручній поклажі залиште тільки пляшки з рідиною, що вміщають менше 100 мл.

Після процедури ви опинитеся в зоні вильоту, де пройдете по магазинах «дьюті фрі». Але перш, ніж зайнятися шопінгом, відшукайте потрібний вихід до літака( gate): в перший раз ви ризикуєте заблукати. Номер ви знайдете в посадковому талоні, причому він вказується в форматі x12. Поруч ви побачите час, коли можна буде піднятися на борт.

Якщо ви летите в перший раз, не хвилюйтеся на огляді

Занадто тривожитися, що ви пропустите рейс, не слід. Недосвідчені пасажири можуть задати питання, що говорять в аеропорту при посадці в літак. Насправді всіх попереджають, що посадка починається, тому ви не пропустите рейс. Оголошення робляться мінімум на 2 мовах. Навіть якщо ви не почуєте повідомлення диспетчера, той повторить його кілька разів. Окремо попереджають про закінчення реєстрації та посадки. Але і повністю покладатися на кваліфікацію персоналу не слід, адже іноді можливі промахи.

про перевірку металодетектором

Бачили у фільмах, як співробітник аеропорту змушує пасажира роздягнутися і при всіх проводить огляд? у реальному житті подібне неможливо, оскільки в спірних випадках використовується ручний сканер.

Щоб уникнути детальної перевірки, покладіть на спеціальний піднос всі металеві предмети. Якщо в тілі є протези, хвилюватися немає причин, оскільки співробітники аеропорту готові до ситуації. Переконавшись у відсутності інших спірних предметів, вони пропустять вас на борт.

контроль безпеки і порядку

За відгуками мандрівників, контроль безпеки і порядку не заспокоює, а викликає неприємні відчуття. Ви підходите до зони перевірки в повному параді, але взуття на високих підборах, модний пояс, стильна сумка виявляються в пластиковому контейнері. Вас же просять пройти повне рентгенівське сканування: процедура неприємна, але позбавляє від ручного огляду.

Авіаперевізники розуміють невдоволення клієнтів, тому намагаються зробити процес менш дискомфортним. Адже насамперед мандрівників дратують черги, обмеження на провезення металевих предметів і ручний огляд. Щоб позбавити пасажирів від неприємних переживань, компанії вводять повнорозмірні сканери. Згідно з опитуваннями, після їх установки тільки 11% авіатуристів стало бачити в процедурі порушення прав. А зменшити дискомфорт допоможуть кілька правил:

  • заздалегідь уточніть, чи немає заборгованостей, адже виїзд з країни може виявитися закритий.
  • при проходженні контролю співробітники аеропорту просять зняти верхній одяг, шарфи, кофти. Щоб запобігти ситуації, відмовтеся від багатошарових нарядів. Бувалі мандрівники навіть складають спеціальні ансамблі: вибирають взуття на липучках, пояси з пластиковими пряжками і т. Д.
  • у деяких випадках доводиться знімати взуття. Щоб не стояти на підлозі босоніж, пасажирам пропонуються безкоштовні бахіли. У невеликих аеропортах іноді доводиться їх купувати.

Якщо ж ви думаєте «» я перший раз лечу на літаку і не знаю, як себе вести в аеропорту», подивіться відео з детальним описом всіх етапів:

посадка і її нюанси

Почувши оголошення про посадку, проходите до потрібного виходу і пред’являйте посадковий талон. Від нього відривають корінець і залишок повертають. Навіть якщо ви пропустите перше оголошення, диспетчер повторить його кілька разів.

Потім пасажирів запрошують пройти в автобус, який відвозить їх до трапу. На борту вас вітає персонал, причому в деяких випадках ви можете побачити пілотів. Після ви займете своє місце і приготуєтеся до подорожі.

У пасажирів, що летять в перший раз, виникають питання щодо того, що відбувається на борту. Знаючи, з чим пов’язані певні явища, ви не відчуєте дискомфорту.

Навіщо вимкнуть світло в літаку при зльоті і посадці

Коли лайнер відривається від злітної смуги, світло в салоні вимикають. Це відбувається і при посадці, щоб очі мандрівників звикли до природного освітлення. При форс-мажорній ситуації ви будете бачити, куди йти. Якщо ж світло гасне раптово, доводиться чекати, коли очі звикнуть до ситуації, що змінилася.

Чи є зв’язок в літаку, коли він летить

Користуватися стільниковими телефонами заборонено при зльоті і посадці. В інший час вам не доведеться шукати відповіді на запитання, чи є зв’язок в літаку, коли летиш: стандарт gsm має на увазі, що ви зв’яжетеся з рідними. Але за смс, як і за використання wi-fi на борту, доводиться платити. В останньому випадку ціна залежить від перевізника: «аерофлот» стягує з пасажирів 5 $ і більше, а норвезькі або турецькі компанії надають послугу без додаткових внесків.

Деякі перевізники просять відключити телефони і не надають послуги стільникового зв’язку. Вони аргументують позицію тим, що питання безпеки в пріоритеті: відсутність можливості здійснювати дзвінки знижує ризики терористичних актів. Якщо вам необхідно залишатися на зв’язку, заздалегідь уточніть умови перевізника.

Послугами » інтернет на борту» ви скористаєтеся на рейсах від компанії «аерофлот». Зв’язок мобільного оператора була відключена в 2016 р

У деяких випадках пасажирів просять вимкнути телефони, ноутбуки та інші гаджети. Суперечки про обґрунтованість заходів тривають, але є припущення, що робота пристроїв створює перешкоди. Також залишається ризик, що при маневрах гаджети вилетять з рук і завдадуть травми іншим людям.

Навіщо пристібатися в літаку: летіть без пригод

Коли лайнер набирає швидкість, пасажирів немов утискає в крісла. Але трапляється, що через зовнішні умови пілот змушений припинити розгін. Щоб ви не отримали травм, не ігноруйте прохання стюардес пристебнутися. Під час польоту ремені допомагають пережити перебування в зоні турбулентності.

Чому при зльоті і посадці не можна користуватися навушниками

При зльоті і приземленні члени екіпажу просять не користуватися навушниками. Це пов’язано з тим, що при виникненні форс-мажору ви не почуєте команди стюардеси або оповіщення пілота.

Чому в літаку важко дихати, коли він летить

Буває, що в літаку немов не вистачає повітря, і ви думаєте, що робити в цьому випадку. Проблема пов’язана з тим, що в салоні дійсно мало кисню. Адже звідки береться повітря в літаку? з двигунів він подається в салон, проходячи через системи очищення. Але навіть після обробки кисню недостатньо: вміст виявляється на тому ж рівні, що в горах. Ті, хто не звик до подорожей, відчувають дискомфорт: через 6 ч.на висоті рівень кисню в крові падає на 10%. В результаті ви відчуєте втому, навіть якщо комфортно відпочивали в розкладеному кріслі.

Щоб позбутися від проблеми, перевізники підвищують тиск в салоні. Це робиться, щоб нормалізувати силу, з якою кров впливає на судини. Але з подібними умовами справляються не всі лайнери: до числа щасливчиків відносяться мандрівники, які обрали boeing-787 dreamliner. Також зменшення різниці тиску, підвищення вологості і насичення повітря киснем вимагають додаткових витрат. Тому для пасажирів, яким важко дихати, надається киснева подушка для польотів в літаку: попросіть її у стюардеси.

Які відчуття виникають під час польоту

Коли лайнер починає рухатися по злітній смузі, ви не відчуваєте змін. У цей час члени екіпажу ознайомлюють з правилами поведінки на борту, показують розміщення аварійних виходів, проводять інструктаж. Капітан може вимовити невелику промову: привітати мандрівників, розповісти про тривалість польоту і погоду в місці призначення.

Перед тим, як відірватися від землі, лайнер набирає велику швидкість. Зазвичай через 45 сек. Відбувається зліт. Спочатку виВідчуєте дискомфорт, оскільки дасть про себе знати різниця в тиску. Якщо заклало вуха, спробуйте наступне:

  • зробіть кілька ковтків води;
  • пожуйте жуйку;
  • візьміть ментоловую цукерку;
  • позіхніть;
  • затисніть ніздрі, вдихніть через рот і ніби спробуйте видихнути через ніс (не відпускайте ніздрі);
  • маленькій дитині обережно потріть шию, просуваючись від підборіддя вниз, щоб він зробив ковтальний рух.

Під час польоту ви будете чути шум двигунів, але їх монотонний гул заспокоює. Дискомфорт доставляє турбулентність, але нагадуйте собі, що лайнери сконструйовані з урахуванням цього явища.

Знову закласти вуха може при зниженні, тому повторіть перераховані вище дії. Члени екіпажу проінструктують, як себе вести. При приземленні можлива невелика тряска, а потім літак скине швидкість. Після декількох секунд, потрібних для декомпресії, пасажирів запрошують на вихід.

що потрібно знати про багаж: збираємо валізу

Збираючи речі в подорож, робіть поправки на правила авіаперевізника. Залежно від категорії квитка встановлюються ліміти на багаж (його здають у вантажний відсік) і ручну поклажу (її беруть в салон). Норму ваги уточнюйте на сайті компанії або у співробітників; більш детальну інформацію ви знайдете .

За видами багаж ділиться на габаритний і негабаритний. Обидва типи мають на увазі, що ліміт по вазі дотримується, а вирішальним фактором стає різниця в розмірах. Якщо ви перевозите гітару або плазмовий телевізор, їх не віднести до категорії негабаритних речей. В цьому випадку заздалегідь попередьте представників авіакомпанії; іноді доводиться оплачувати додаткове місце.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Думайте, що взяти в літак, інакше заплатите за зайві кілограми

Початківці мандрівники не знають, що з валізами при навантаженні можуть не церемонитися. На форумах радять обмотувати багаж плівкою, але робити це вдома не слід. В аеропорту запропонують відповідну послугу, причому заплатити доведеться 700 руб. При бажанні ви звернетеся до приватних осіб: з ними реально домовитися за суму в 2 рази менше.

При перевазі багажу готуйтеся робити доплату, причому вартість залежить від умов авіакомпанії. Щоб не перепаковувати речі з ручної поклажі і не залишати частину речей проводжаючим, зважте валізи і сумки будинку.

що робити, якщо ви втратили квиток

Авіакомпанії продають електронні квитки, тому досить зробити роздруківку. Віддали перевагу паперовому документу і втратили його? зверніться до представника компанії, знайшовши спеціальне віконце або пункт реєстрації. Вас можуть розпитати про час і місце покупки, але врешті-решт видадуть дублікат. Правда, за послугу доведеться заплатити: без додаткових внесків її зазвичай надають мандрівникам з бізнес — або преміум-класу.

Але на оформлення знадобиться час, тому не повідомляйте про зникнення в останній момент. Потрібно написати заяву і почекати узгодження з авіаперевізником.

Втрата паперового проїзного документа загрожує лише авіамандрівникам, які обрали чартерні рейси. В інших випадках перевізники використовують електронні варіанти: інформація заноситься в базу даних і загубитися не може.

Якщо ви купили електронний квиток і втратили роздруківку, її вдасться зробити повторно, зайшовши на сторінку «управління бронюванням».

що робити, якщо ви втратили багаж

Після перельоту разом з іншими пасажирами ви чекаєте, коли речі здадуться на стрічці. Але вони так і не з’являються… Хоча ситуацію з втратою багажу не назвати приємною, не поспішайте засмучуватися. Шукайте стійку з написом lost& found і оформляйте акт.

як довго йдуть пошуки

Розшуки загублених валіз можуть тривати 21 день, після чого вам повинні надати компенсацію:

  • на території рф ви отримаєте по 600 руб. За 1 кг;
  • за помилку, допущену зарубіжним перевізником, вам заплатять 20 $ за 1 кг.

Не згодні з сумою? подавайте компанії претензію, де вкажете наявність цінностей в багажі. Але заздалегідь прощатися з речами не слід, адже з великою ймовірністю від валізи просто відірвалася бирка. Якщо переліт не здійснювався з безліччю пересадок на лінії різних компаній, то багаж знайдеться. Згідно зі статистикою, пасажирам повертають речі в 85 % випадків.

якщо ви залишилися в чужій країні без речей

Опинилися в іншій країні без багажу? компанії нерідко надають набір базових предметів: ви отримаєте зубну щітку і пасту, шкарпетки, мило. Також розраховуйте на видачу 250 $ на покупку речей першої необхідності.

Якщо ви змушені витратитися на придбання змінного одягу, зберігайте чеки. Їх ви надасте перевізнику і отримаєте компенсацію в 50 % суми. Але вона видається лише в разі, коли ви залишилися без багажу не в місці постійного проживання. Простіше кажучи, коли ви приїхали на відпочинок, а валізи загубилися, розраховуйте на матеріальні виплати. А якщо бирка від багажу відірвалася на зворотному шляху, і речі не доставлені в пункт призначення, допомоги на покупку нових не дадуть.

як перевірити хід пошуків

Коли сумки або валізи знаходяться, служба пошуку багажу інформує власника. Але на практиці можливі зволікання, тому моніторьте ситуацію самостійно. Уточнити результати вдасться, якщо ви зателефонуєте за номером в квитанції.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Якщо валізи з багажного відділення літака не потрапили на стрічку, звертайтеся в службу розшуку речей

Іншим способом спостереження за процесом стане використання системи word tracer . Знадобиться зайти на сайт, ввести номер з квитанції, виданої в lost& found, і ознайомитися з результатами.

Коли пошуки речей завершуються успіхом, перевізник зобов’язаний привезти їх додому. Ті, хто відмовляється від доставки, забирають валізи самостійно. Знадобиться пред’явити паспорт і складений раніше акт втрати багажу, а в деяких випадках — митну декларацію.

що робити, якщо ви боїтеся відійти в туалет і пропустити оголошення про посадку в літак

Побоюватися, що ви не почуєте оголошення, затримавшись у вбиральні, не варто. Адже оповіщення проводяться кілька разів, і 10-15 хв.вашої відсутності не будуть вирішальними.

Але і покладатися на порядність і організованість перевізника не слід, особливо на вітчизняних авіалініях. Один з пасажирів ділиться досвідом:

«летів на тиждень в шарм-ель-шейх, пройшов реєстрацію і відправився розслаблятися в бізнес-лаунж: в той час у внуково покурити було більше ніде. Найцікавіше, що в залі я відпочивав один! через деякий час почав турбуватися через те, що оголошень про посадку не прозвучало. Підійшов уточнити до співробітників аеропорту і дізнався, що літак вилетів.

Стрімголов кинувся до гейта, хоча куди тепер поспішати? але подібної реакції від персоналу я не очікував. Коли я сказав, що запізнився на посадку, одна з дівчат голосно вилаялася. Виявилося, вона не порахувала, скільки зареєструвалися реально сіло в літак.

Я не хотів скандалити, оскільки був згоден летіти наступним рейсом. А в чому проблема, я не розумів: моє запізнення перетворилося на трагедію для начальника зміни, охорони, представників перевізника і турфірми. Всі ці люди бігали як ошпарені, не пояснюючи, в чому справа.

Виявилося, мій багаж доставили на борт літака, і той полетів зі злощасною валізою. За правилами, коли речі пасажира опиняються в лайнері, а мандрівник не летить, виникає загроза терористичного акту. Якщо це з’ясовується до зльоту, літак зупиняють на смузі, висаджують людей, викликають спецгрупу з собаками. Але в моєму випадку промашка з боку персоналу величезна, оскільки лайнер відправився. Згідно з інструкціями, мене не можна було відпускати до його прибуття в точку призначення.

У підсумку я таки потрапив на наступний день в шарм-ель-шейх, але довелося заплатити 100 $ штрафу і заново реєструвати багаж: його вранці доставили назад у внуково».

Щоб уникнути подібних ситуацій, не сподівайтеся на організованість співробітників аеропорту. Якщо довго не чуєте оголошень, зверніться до одного з членів персоналу з проханням уточнити інформацію.

якщо ви хотіли летіти біля ілюмінатора, але злякалися

Ви розраховували милуватися краєвидами, але на практиці вирішили, що сидіти біля ілюмінатора не комфортно? деякі пасажири впадають в паніку, коли бачать, на якій висоті знаходиться лайнер. Але вам не доведеться страждати до кінця рейсу: попросіть стюардесу пересадити вас на інше місце.

Перший політ на літаку-інструкції і що потрібно знати.

Якщо ви передумали летіти біля ілюмінатора, поміняйтеся місцями з сусідом

Якщо всі сидіння зайняті, вона запропонує одному з пасажирів помінятися з вами місцями. Охочих розташуватися біля ілюмінатораПослугу, як онлайн-реєстрація на рейси через інтернет. Як правило, вона відкривається за добу до рейсу. У цій ситуації ви можете зареєструватися на рейс, перебуваючи вдома або на роботі – потрібен тільки комп’ютер з інтернетом. Для цього потрібно зайти на сайт вашої авіакомпанії. Після успішного завершення реєстрації система сформує посадковий талон, який ви повинні роздрукувати. В аеропорту для онлайн-зареєстрованих пасажирів відводиться окрема стійка, де можна здати багаж.

Якщо реєстрація через інтернет вам з якихось причин недоступна або просто бентежить вас, ви можете по приїзду в аеропорт скористатися традиційною формою. На стійці реєстрації ви вибираєте місце в літаку і здаєте багаж. Тут потрібно бути особливо уважним. Якщо ви летите економ-класом, у вас є право безкоштовно провезти не більше 20 кг багажу, в бізнес-класі – не більше 30 кг . На стійці реєстрації його зважують. Врахуйте, що вага валізи не відділяється від ваги багажу. Якщо ви берете з собою багато речей (18-19 кг), валіза повинна бути якомога легшою. В іншому випадку може виникнути перевага, яку ви оплатите додатково за тарифами авіакомпанії. Інформація про те, скільки коштує перевага, зазвичай розміщена на стійці реєстрації.

Частина речей можна взяти з собою в салон літака – це так звана ручна поклажа. в першу чергу це стосується тендітної електронної техніки: ноутбука, фотоапарата, відеокамери. Здавати їх в багаж категорично не рекомендується-високий ризик, що речі постраждають в дорозі. Те ж саме стосується тендітних сувенірів.

Заборонено провозити в ручній поклажі:

Рідини у флаконах більше 100 мл;

Легкозаймисті та вибухонебезпечні речовини (ацетон, лак для волосся);

Колючі та ріжучі предмети (ножі, манікюрні ножиці);

Важкі речі, що перевищують встановлений ліміт по вазі для ручної поклажі. Інформація про дані обмеження зазвичай є на сайті авіакомпанії, і не зайве поцікавитися цим ще вдома, під час укладання багажу.

Нескладно здогадатися, що ділити речі на багаж і ручну поклажу краще вдома, за день-два до поїздки, а не біля стійки реєстрації в аеропорту.

Після реєстрації вам необхідно пройти ряд процедур: митний контроль (на міжнародних рейсах), паспортний контроль і огляд служби безпеки. при виїзді з росії потрібно вносити в декларацію культурні цінності, зброю, дорогоцінні камені і деякі інші товари. А ось в інших країнах існують свої правила і нормативи. Дізнатися про те, які товари потрібно декларувати на чужій митниці, краще заздалегідь, через інтернет або спеціальні митні довідники.

Якщо ви летите міжнародним рейсом, на паспортному контролі потрібно пред’являти діючий закордонний паспорт. Внутрішній паспорт рф знадобиться вам тільки при перельотах по росії, в міжнародні рейси його можна взагалі не брати.

Контроль служби безпеки проводиться наступним чином. Ви роззуваєтеся, складаєте взуття, ручну поклажу і верхній одяг в спеціальний піддон. Потім проходите через металошукач, а ваші речі в цей же час проїжджають через рентген-сканер. До контролю безпеки також краще підготуватися заздалегідь: зняти металеві прикраси, куртку з металевою блискавкою, вийняти з брюк ремінь, ключі, стільниковий телефон, дрібні залізні гроші покласти в сумку або гаманець.

«чи буду я «пищати», якщо у мене стоять зубні коронки?» — це питання часто хвилює пасажирів, що летять в перший раз. Як правило, сучасні металошукачі не реагують на коронки з кобальт-хрому і золото-платинового сплаву, так як маса зубних протезів невелика. Не потрібно також знімати перед «рамкою» золоті сережки і обручки – більшість металошукачів не акцентують увагу на невеликих кількостях золота. А ось сигарети або презервативи на металошукачі найчастіше «пищать», тому їх теж краще викладати з кишень. В упаковці цих предметів міститься алюміній, а більшість «рамок» чуйно реагують на цей метал.

Будьте уважні при відборі речей в ручну поклажу, якщо летите зі стикуванням. У деяких зарубіжних аеропортах досить жорсткі правила безпеки (зокрема, це стосується країн євросоюзу, де можуть вилучити на контролі безпеки, наприклад, туш для вій).

Чим зайнятися після того, як всі процедури пройдені? як правило, пускати пасажирів в літак починають приблизно за 40 хвилин до вильоту. якщо до вильоту залишився ще мінімум годину, можна прогулятися по аеропорту, зайти в магазини «дьюті фрі». У великих аеропортах їх кілька, і асортимент в них може бути різним. Попереду тривалий переліт — більше чотирьох годин? тоді тим більше варто прогулятися. Посидіти в кріслі ви ще встигнете, більш того – до кінця польоту ви вже захочете встати.

Не потрібно ставати в чергу на посадку за годину до вильоту. якщо ви поїдете до літака на автобусі, виграє той, хто увійде туди останнім, а не першим. стоять на початку черги зайдуть в салон першими, тільки якщо до літака подадуть » рукав «(це металева «кишка» від гейта до літака). Так що хвилюватися не варто – ви в будь-якому випадку потрапите в літак і сядете на отримане вами місце.

В якому одязі відправлятися в політ? температура в салоні літака зазвичай коливається в районі 22 градусів +- 2 пункти. Орієнтуватися потрібно на пору року. Якщо в аеропорту вильоту стоїть холодна погода, а в точці прибуття – спекотна, одягайтеся компактно. Шуби і дублянки краще залишити вдома — в кріслах економ-класу вони будуть вам тільки заважати, особливо якщо переліт довгий. Ідеальний варіант-зимова куртка, яку можна зняти, згорнути і упакувати у великий пакет. До слова, такий одяг може стати в нагоді і в зворотній ситуації – якщо ви летите «з літа в зиму». Пакет з курткою можна взяти в салон як ручну поклажу і одягнутися вже після посадки. Нескладно здогадатися, що в багаж теплі речі в такій ситуації краще не здавати.

Багато мандрівників, наступні «з зими в літо», беруть з собою в салон пакет з легким взуттям та одягом. Переодягнутися можна прямо в туалеті літака. Це не дуже зручно, але все ж краще, ніж перебування в зимовій куртці під променями тропічного сонця.

Подбати потрібно не тільки про одяг, але і про взуття. Летіти в теплих зимових чоботях вкрай жарко, тому в холодну пору року беріть в салон теплі шкарпетки. У них ногам буде набагато зручніше. категорично не рекомендується на час перельоту надягати тісне взуття. вона підсилює і без того чимале навантаження на судини нижніх кінцівок, при цьому зростає і ризик тромбозу вен.

Пам’ятайте, що в салоні літака дуже сухе повітря. якщо ви носите контактні лінзи, варто взяти з собою в політ краплі для очей, так як при висиханні слизової з’являються неприємні хворобливі відчуття. При тривалих перельотах краще подорожувати в окулярах.

Не пийте багато алкоголю, якщо летите в перший раз! спочатку потрібно дізнатися, як ваша вестибулярна система відреагує на рух літака. Іноді у початківців авіамандрівників виникає нудота або запаморочення при наборі висоти або поворотах літака. І в цьому випадку випите спиртне може посилити природні реакції організму.

Якщо у вас вже проявлялася «морська хвороба», вибирайте місце в районі крила, беріть з собою в салон побільше кислих льодяників і не пийте алкоголь – він може посилити нудоту і запаморочення. Також не буде зайвим перевірений засіб від заколисування, яким ви вже користувалися раніше.