Найвищий будинок у світі.

72

Сьогодні модно будувати хмарочоси. Але в основному в них знаходяться офіси і магазини. Однак є хмарочоси, в яких живуть люди. Найвищий з них височіє над землею на 425,5 метрів. Про нього то і піде мова.

Серце нью-йорка

Знаходиться найвищий у світі житловий будинок в нью-йорку. Житловий комплекс 432 парк-авеню розташований в нью-йоркському районі мідтаун на парк-авеню між 56 і 57 вулицями, це самий центр манхеттена. Стоїть він на місці готелю 1926 року drake hotel.

У будівлі 88 поверхів, 3 з яких підземні, і близько 50 тисяч квадратних метрів. Це третя за висотою будівля в, і друга за висотою будівля нью-йорка після всесвітнього торгового центру. Причому, якщо не враховувати шпиль останнього, то житловий хмарочос перевищує його висоту майже на 10 метрів.

Мешканцям можна вдосталь шопитися: поруч з хмарочосом знаходяться кращі бутіки світу.

В 432 парк-авеню знаходиться 104 квартири. Вражають їх площі: деякі з них рівні 9000 квадратним метрам. Прикрашають апартаменти триметрові вікна і стелі під чотири метри.

Найвищий будинок у світі.

У кожній квартирі є дві ванні кімнати: чоловіча і жіноча. При будівництві використовували ексклюзивні матеріали: підлога з натурального дуба, кухонні стільниці з італійського мармуру, ну і, звичайно ж, найсучасніше і високотехнологічне обладнання компанії miele.

Найвищий будинок у світі.

Меблі в спальнях також з натурального дуба, її покрили білим лаком.

Найвищий будинок у світі.

Головний забудовник гаррі маклоу заявив, що пишається створенням хмарочоса, який буде видно з усіх районів нью-йорка і який прикрасить обриси міста.

Будівництво та дизайн

Будівництво хмарочоса почали в 2013 році. Побудували будинок приблизно за два роки.

Найвищий будинок у світі.

Дизайн не сильно відрізняється від інших хмарочосів міста: в його основі квадрат. Це одна з найхарактерніших для манхеттена геометричних форм.

Найвищий будинок у світі.

Спорудили його з бетону, сталі і скла, в будівлі сім вертикальних секцій. Розробляв проект відомий архітектор рафаель віньолі. Саме він доклав руку до таких споруд, як» міжнародний форум » в токіо , а також нью-йоркський центр jazz в лінкольн-центрі.

Самий нижній ярус хмарочоса знаходиться від землі на висоті більше 100 метрів. Тому навіть з апартаментів на першому поверсі відкривається прекрасний вид на місто.

Найвищий будинок у світі.

Загальна площа громадських приміщень близько 2800 квадратних метрів, це повністю відповідає найрозкішнішим п’ятизірковим готелям. Тут є фітнес-центр, ресторан, майданчик для гри в гольф, студія йоги, конференц-зали, більярдна, кінозал, а також повноцінний спа-центр з парною і процедурними кабінетами. Ну і головною прикрасою хмарочоса є 23-метровий басейн з панорамним видом на манхеттен.

Найвищий будинок у світі.

У цокольному поверсі знаходиться парковка на 120 місць.

Обійшовся 432 парк-авеню в 1,25 мільярдів доларів.

Скільки коштує жити в хмарочосі

Ціни на апартаменти істотно різняться: від 10 до 90 мільйонів доларів. Так, за 9,7 мільйонів доларів можна купити «невелику квартирку» в 166 квадратів з двома спальнями. За 17 мільйонів площа апартаментів вже 322 квадратних метра: тут, крім спалень, є ще й бібліотека.

Ну і звичайно пентхауси. У хмарочосі їх 10 штук. Кожен з них займає цілий поверх, має шість спалень, сім ванних кімнат і бібліотеку. 80 мільйонів доларів коштують апартаменти площею 767 квадратних метрів, а найдорожчий пентхаус коштує 95 мільйонів доларів.

Найвищий будинок у світі.

Вже на етапі будівництва, в 2013 році, забудовник «відбив» вкладені гроші, тому зараз вони працюють на прибуток. За загальними оцінками загальна вартість квартир в комплексі 432 park avenue становить 2,5 мільярда доларів. Один з пентхаусів придбав саудівський мільйонер фаваз аль хокаїр.

Ще рекордсмени

На середньому манхеттені в 2014 році почали будувати ще три житлових хмарочоси, два з яких будуть перевищувати 432 парк авеню.

Найвищий будинок у світі.

Так, 225 west 57th street буде 472 метри, висота 111 west 57th street повинна дорівнювати 438 метрам, а самий «маленький» з споруджуваних будівель ― це 125 greenwich street. Його висота 414 метрів.

Будівництво висотних будівель в москві здавна було «хворою темою» для городян: як зараз проекти нових хмарочосів породжують купу суперечок про допустиму висоту забудови, так і до революції москвичі по-різному приймали перспективу ходити під стінами п’яти -, шести -, а потім і (о, жах!) восьмиповерхових будинків. І якщо одні виявляють занепокоєння за історичний вигляд міста і комфорт проживання в ньому, то інші цілком готові пожертвувати їм з благих спонукань: адже чим вище ростуть будинки, тим технологічніше повинні бути їх влаштування і будівництво, тим інтенсивніше повинні розвиватися нові технології.

Так чи інакше, незалежно від поглядів жителів міста, будівлі, гідні іменуватися хмарочосами, вже давно перестали бути дивиною для москви і зайняли значне місце в образі сучасної столиці.

Вгору москва тягнулася завжди: спочатку дзвіницями храмів і церков (в деяких районах міста вони досі залишаються значущими висотними домінантами), потім, з розвитком в росії капіталізму, дзвіниці змінилися прибутковими будинками, власники яких прагнули вичавити максимум прибутку з доступною їм міської землі, ті ж з приходом нової влади змінилися результатами вже радянських досягнень, апофеозом яких стало будівництво знаменитих сталінських висоток. Сім висотних будівель, побудованих в 1940-1950-х роках, довгий час не мали рівних по висоті серед столичних висоток, а головна будівля мгу на воробйових горах залишалося найвищою будівлею москви аж до 2003 року, коли його потіснив досяг проектної висоти житловий комплекс «тріумф-палас». Новий лідер протримався не так вже й довго — через пару років його стали обганяти хмарочоси ммдц «москва-сіті», будівництво якого почалося в 1995 році і триває досі. А в 1998 році в місті навіть прийняли цілу програму — «нове кільце москви», яка передбачала будівництво 60 нових хмарочосів в різних районах міста до 2015 року; проект неодноразово піддавався серйозній критиці, об’єкти раз у раз переглядалися і виключалися, і на сьогоднішній день він фактично провалився: в його рамках було побудовано всього кілька будівель.

З проблемами або без, але вгору москва тягнеться і зараз: раз у раз з’являються чутки про нові амбітні проекти, а ті, що виявилися не просто чутками, зводяться ударними темпами. Сьогодні місця на висотному п’єдесталі москви займають будівлі самих різних стилів, призначення і навіть епох.

#1: ммдц «москва-сіті»: 374 метри («вежа федерація»)

#2: жк» тріумф-палас»: 264,1 метра другим за висотою будівлею столиці став житловий хмарочос висотою в 264,1 метра. Після установки шпиля будівля стала найвищим житловим хмарочосом в європі, що було зафіксовано представниками книги рекордів гіннесса 20 грудня 2003 року. Вежі ммдц » москва-сіті «на той момент ще тільки починали підніматися над землею, і деякий час» тріумф-палас » був найвищою будівлею москви.

Для установки шпиля на вершину «тріумф-палас» була проведена унікальна операція: кілька секцій розібраної конструкції піднімали наверх за допомогою вертольотів.

Уваги заслуговує архітектура будівлі. Проект був розроблений в «архітектурно-проектному бюро тромос», і своїм зовнішнім виглядом хмарочос нагадує знамениті сталінські висотки, побудовані в москві в середині 20-го століття:

«у період, коли москва обростала кубиками і башточками, на соколі піднявся величний «тріумф-палас». Концепція висотки в стилі 50-х років з’явилася не відразу, спочатку на цій ділянці замислювався комплекс будівель. І лише потім ми підійшли до рішення в іншому ключі.

Будівля побудована в традиціях монументального стилю семи столичних висоток. Композиційно» тріумф-палас » складається з високого стилобату і 9 секцій, розташованих на ньому. В обробці фасадів використовували натуральний світлий камінь і керамічну плитку. Ефектно виглядають на фасадах вертикальні вітражі, завдяки яким квартири наповнюються світлом.»

Головний архітектор «апб тромос», автор проекту андрій трофімов
Old.donstroy.com

І дійсно, багатьом «тріумф-палас» здається дуже схожим на одну зі сталінських висоток, деякі навіть плутаються. Втім, плутанина буває швидше від незнання, оскільки зі сталінськими висотками біля будівлі не так вже й багато спільного.
Найвищий будинок у світі.

#3: головна будівля мгу на воробйових горах: 240 метрів

Добру половину століття було найвищою будівлею москви: побудоване в 1949-1953 роках, воно трималося на цьому почесному місці до 2003 року, коли був побудований «тріумф-палас» — рівно 50 років.

Будівля університету має значну висоту-240 метрів, але виглядає неймовірно легким; і не дивно — над його проектом працювали видатніАрхітектори тих часів: б. М.іофан, п. В. Абросімов, с. Є. Чернишов, л. В. Руднєв, в. Н. Насонов, а. Ф. Хряков. І не тільки архітектори — сам сталін доклав руку до спорудження університету, затвердивши кількість поверхів і висоту шпиля. Шпиль вінчає величезна зірка.
Найвищий будинок у світі.
Кажуть, на будівлі мду гніздяться соколи-сапсани: близькість природного заказника «воробйові гори» дає їм можливість добувати їжу, а сама висотка нагадує скелю — природне місце проживання.

Здалеку будівля дійсно схоже на скелю. Велику симетричну скелю.
Найвищий будинок у світі.

#4: жк» будинок на мосфільмівській»: 213 метрів

Жк» будинок на мосфільмівській», побудований за проектом архітектора с.а. Скуратова в 2004-2011 роках, став лауреатом багатьох архітектурних премій, але найбільше він відомий москвичам по скандалу з» зайвими » поверхами: в 2010 році влада виявила в споруджуваному будові аж 22 зайвих поверху (практично половина будівлі) і постановили демонтувати все зайве. Пізніше кількість зайвих поверхів скоротили до 6, і довгий час, поки йшли переговори і розгляди, готовий в інших частинах будинок стояв з необлицованной бетонною верхівкою. У 2011 році стало відомо, що хмарочос добудують і нічого ламати не будуть.

У грудні 2011 року «будинок на мосфільмівській» нарешті був введений в експлуатацію.
Найвищий будинок у світі.
Найвищий будинок у світі.

#5: готель» україна»: 206 метрів

Друга за висотою сталінська висотка, , побудована в 1953-1957 роках. Вважається, що таку назву готель отримав на честь батьківщини микити сергійовича хрущова: сталін в 1953 році помер, і посада першого секретаря цк кпрс якраз перейшла до нього. Цікаво, що на момент побудови «україна» була найбільшим готелем в європі.

Будівля готелю прикрашена радянською символікою і навіть за сьогоднішніми мірками виглядає просто розкішно. Архітектурним виглядом «україни» займалися а. Г. Мордвінов, в. К. Олтаржевський, в. Г. Каліш і п. А. Красильников.
Найвищий будинок у світі.

#6: жк «триколор»: 192 метри

, розташований на проспекті миру зовсім поруч з ростокинским акведуком, пофарбований в кольори російського прапора — це, як сказано на сайті будівельної компанії тов» грм», зводить об’єкт в ранг пам’ятки. Твердження спірне, оскільки кольори на фасадах розташовані в довільному порядку, але це не завадило будівлям житлового комплексу стати новою і вельми яскравою домінантою проспекту миру.

Жк «триколор» складається з 3 житлових корпусів (2 по 58 поверхів і один 38-поверховий) і офісної будівлі, об’єднаних стилобатом.

Будівля спроектована тпо» резерв » під керівництвом архітектора володимира плоткіна.
Найвищий будинок у світі.

#7: жк» воробйови гори»: 188,2 метра

Жк» воробйові гори», будівництво якого велося з 2001-го по 2005-й рік, складається з 7 корпусів різної поверховості (від 17 до 48 поверхів), зведених на п’ятирівневому стилобаті. Малоповерхові корпуси місць в рейтингу найвищих будинків москви не удостоїлися, а ось 3 високих вежі прописалися в ньому грунтовно. Це зрозуміло і без точних цифр: увінчані характерними ступінчастими покрівлями корпусу, розташовані в одній з найвищих точок міста, видно з багатьох і стали звичною деталлю міського пейзажу.

Найвищий будинок у світі.

#8: жк» континенталь»: 184 метри

Житловий комплекс» континенталь «був побудований в 2007-2011 роках в рамках програми»нове кільце москви». 48-поверхова висотка розташувалася на проспекті маршала жукова, в мальовничому місці неподалік від набережної новікова-прибою, срібного бору і відкритого в грудні 2007 року мальовничого моста.
Найвищий будинок у світі.

#9: жк» червоні вітрила»: 179 метрів

Житловий комплекс» червоні вітрила » без перебільшення можна назвати легендарним і знаковим об’єктом в житловій забудові сучасної москви.

Будівництво розкішного жк супроводжувалося гучними скандалами, пов’язаними в основному з його близькістю до москви-річки: то лякали, що будинки повинні неодмінно сповзти в воду, то звинувачували власників в захопленні набережної. Про перший в результаті давно забули (вже скоро 10 років, як перший корпус зданий, а все ніяк не сповзає), а ось про другий останнім часом все частіше згадують: справа в тому, що стаття 6 водного кодексу рф передбачає, що берегова смуга шириною 20 метрів вздовж водних об’єктів загального користування повинна бути відкритою, але набережна перед «червоними вітрилами» закрита для доступу сторонніх — згадки про це останнім часом знову починають спливати в пресі та блогах правозахисників, знову підігріваючи скандал навколо житлового комплексу.

Перший корпус був зданий ще в 2003 році, останній, про будівництво якого було оголошено після завершення першої черги, завершили в 2015.

Автор проекту-андрій трофімов, головний архітектор «архітектурно-проектного бюро тромос».
Найвищий будинок у світі.
Найвищий будинок у світі.

#10: жк «едельвейс»: 176 метрів

Замикає десятку найвищих будинків москви житловий комплекс «едельвейс»: його, як і «континенталь», побудували в рамках програми «нове кільце москви», тільки набагато раніше — будівництво велося з 2000-го по 2003-й рік.

43-поверхова висотка прикрашена башточками, які надають їй схожість із замком — завдяки цій архітектурній деталі в народі будівля стала відома як «замок графа дракули».
Найвищий будинок у світі.

Таким чином, кількісно в списку найвищих будівель москви на 2016-й рік переважають житлові комплекси, побудовані за останні півтора десятиліття. Це символічно і хвилююче, адже ці роки — самий початок 21-го століття, виходить, в якомусь сенсі ці будови «відкрили» наше століття.

Крім 7 житлових комплексів, до списку увійшли 3 об’єкти, що стали символами своїх епох: готель «україна» і будівля мгу на воробйових горах, побудовані в середині минулого століття, і вежі ммдц «москва-сіті», що зводяться в наш час. І сталінські висотки, і діловий центр — великі і дуже масштабні проекти свого часу.

Коротко і без картинок список найвищих будівель москви виглядає так:

1. ммдц «москва-сіті» — «вежа федерація»: 374 метри (95 поверхів);
2. жк «тріумф-палас»: 264,1 метра (57 поверхів);
3. головна будівля мду: 240 метрів (36 поверхів);
4. жк «будинок на мосфільмівській»: 213 метрів (54 поверхи);
5. готель «україна»: 206 метрів (34 поверхи);
6. жк «триколор»: 192 метри (58 поверхів);
7. жк «воробйови гори»: 188,2 метра (48 поверхів);
8. жк «континенталь»: 184 метри (48 поверхів);
9. жк «червоні вітрила»: 179 метрів (48 поверхів);
10. жк «едельвейс»: 176 метрів(43 поверхи).

Точна кількість метрів, необхідних для того, щоб ту чи іншу будівлю вважалося хмарочосом — питання спірне, але найбільш поширеним є думка, що хмарочос характеризується висотою в 150 метрів і вище, причому хмарочоси, що перевищили позначку в 300 метрів, вважаються надвисокими. Таким чином, висотний топ — 10 москви повністю складається з хмарочосів, на чолі яких йдуть надвисокі хмарочоси у складі ммдц «москва-сіті».

У сучасних мегаполісах щорічно виростають все нові і нові хмарочоси (фото деяких з них представлені в даній статті). Адже вони не просто красиві і стильні, але і компактні. А також дозволяють заощадити величезну кількість місця, що на сьогоднішній день просто необхідно.

Хмарочоси (фото додається) бувають найрізноманітніших форм і видів. І якщо раніше вони будувалися на американському континенті, то сьогодні ці висотки підкорюють все більше російських міст. Квартира в такому будинку коштує дорого і доступна тільки людям з високим статусом і достатком. Взагалі, хмарочоси-ідеальне місце для урбаністів-романтиків: величезне місто як на долоні. А який вид вночі!

Як ви вже зрозуміли, високі будівлі сьогодні не рідкість. Але який же все-таки найвищий хмарочос в росії? що це за будівля і де воно знаходиться? це і належить зараз дізнатися. Отже, перед вами список найвищих будівель росії на сьогоднішній день.

«вежа конституція»

Почнемо з кінця. А точніше, з десятого рядка рейтингу. Це «вежа конституція». Інша її назва-leader tower. Хмарочос розташований в на площі конституції. Звідси і відповідна назва. Початок будівництва було покладено в 2009 році. Готову будівлю здали тільки в 2013-м.

Leader tower — це 42-поверхова вежа, у висоту досягає 142 метрів. Хмарочос став першою будовою, яка по висоті перевершила міську домінанту — петропавлівський собор.

Найвищий будинок у світі.

«грозний-сіті «

Дев’яте місце в рейтингу» найвищі хмарочоси росії «займає величезний комплекс, розташований в центрі міста грозний на березі його назва — »грозний-сіті». Загальна площа комплексу займає п’ять гектарів землі. А його висота сягає 145 метрів.

«грозний-сіті» складається з семи хмарочосів. Це п’ятизірковий готель, офісні та торгові центри, а також житлові будинки. Найвища будівля (вежа «фенікс») має сорок поверхів, найнижче — вісімнадцять. У комплексі розташовані (на даху офісної вежі), двоярусні майданчики для автомобілів, а також кафе і басейни.

У 2014 році почалосяБудівництво споруди»грозний-сіті 2″. Планується звести 400-метрову будівлю. Тоді це, безсумнівно, буде найвищий хмарочос в росії.

Найвищий будинок у світі.

«висоцький «

Елітна висотка під назвою «висоцький» була побудована в листопаді 2011 року в місті єкатеринбурзі. Автори проекту спеціально приурочили його відкриття до виходу художнього фільму » висоцький. Спасибі, що живий». На відкритті головним гостем був його сім’я офіційно дозволила будівлі «носити їх прізвище».

54-поверхова будівля досягає у висоту 188,3 метра. Це найвищий хмарочос в росії за межами москви. У 2012 році тут відкрився оглядовий майданчик, з якого можна милуватися красотами міста.

Будинок на мосфільмовской

Ну а найвищі будівлі росії — це, безсумнівно, хмарочоси москви. І на сьомому місці рейтингу — будинок на мосфільмівській. Це не просто будинок, а цілий комплекс, що складається з двох веж різної висоти. Вежа, яка нижче, досягає 132 метрів, а та, що вище — 213 метрів. Вони з’єднані між собою невисокою секцією.

Будинок на мосфільмівській-це і житловий комплекс, і торговий центр, і офісний корпус, і підземний паркінг на тисячу з гаком машин. У 2012 році він обійшов інші хмарочоси росії і був визнаний «будинком року».

Найвищий будинок у світі.

Imperia tower

У московському міжнародному діловому центрі «москва-сіті» розташований комплекс imperia tower. Він розділений на дві вежі — «захід» і «федерація». Перша будівля була здана в експлуатацію в листопаді 2013 року. Воно складається з шістдесяти поверхів, а у висоту досягає 242,4 метра. Тут розташовані житлові майданчики, готель і торгові центри, а також величезна парковка, мийки та сервісні центри для автомобілів.

Друга вежа, комплекс «федерація», на даний момент будується. Введення в експлуатацію заплановано на кінець 2015 року. Після закінчення будівництва ці хмарочоси стануть найвищими будівлями на території не тільки нашої країни, а й європи. Згідно з проектом вища точка складе 373,3 метра. У комплексі будуть розміщені елітні житлові та офісні апартаменти.

«тріумф-палас»

«тріумф-палас» виконаний в класичному сталінському стилі, облицьований керамікою, гранітом, мармуром і травертином. Будівля знаходиться в елітному районі: парадний під’їзд висотки виходить прямо на а навколо-паркова зона.

Три останні поверхи споруди «тріумф-палас» займає елітний готельний комплекс з аналогічною назвою. Він вважається найвищим готелем в європі. Кожен номер готелю оформлений в стилі одного з міст світу.

Найвищий будинок у світі.

Вежа на набережній

Трійку найвищих будівель відкриває комплекс, що складається з трьох веж, розташований в діловому центрі «москва-сіті». Три хмарочоси: вежа а (висотою 85 метрів), в (135,7 метра) і найвища, вежа с (268 метрів).

Остання споруда була здана в експлуатацію в кінці 2009 року. На той момент вона обходила по висоті всі хмарочоси москви. Поки не було завершено будівництво «міста столиць».

«місто столиць»

Друге місце в рейтингу займає комплекс «місто столиць» і вежа «євразія» на передньому плані. Вежа досягає 309 метрів у висоту. Її будівництво закінчилося в 2014 році. «євразія» виконана в класичному стилі з елементами модерну. До основної будівлі прибудований невеликий трикутний еркер. Всі сорок три поверхи вежі займають офісні апартаменти. Крім того, в будівлі знаходяться басейн, торгові магазини, і парковка на тисячу автомобілів.

Комплекс «місто столиць» розташований в центрі «москва-сіті» і складається з двох хмарочосів: 76-поверхового «москва» і 69-поверхового «санкт-петербург». Вежі з’єднані між собою 18-поверховою прибудовою, в якій знаходяться офісні центри. Будівництво комплексу почалося в 2003 році, потім на два роки було заморожено для змін концепту дизайну. Наприкінці 2009-го відбулося офіційне відкриття. До 1 січня 2012 року комплекс хмарочосів «місто столиць» вважався найвищим на території співдружності незалежних держав.

Найвищий будинок у світі.

«меркурій сіті тауер »

Найвищий хмарочос в росії — це «меркурій сіті тауер». Він розташований в ммдц «москва-сіті». Будівництво почалося в 2005 році і закінчилося в 2013 році. Висота хмарочоса становить 338,8 метра. Це дозволяє йому вважатися найвищою будівлею в європі. «меркурій сіті тауер» обійшов свого попередника, лондонського суперника під назвою the shard на 33 метри. До слова, англійський хмарочос протримався в статусі найвищої будівлі європи всього чотири місяці. Авторство належить знаменитому американському архітектору френку вільямсу і не менш відомому росіянину михайлу посохіну.

«меркурій сіті» складається з 75 поверхів, розташованих над землею, і 5 підземних. Тут знаходяться елітні житлові апартаменти, а+, готель, величезний паркінг, торгові та розважальні центри, сауна та фітнес-клуби.

Між іншим, звання найвищого хмарочоса європи для будівлі «меркурій сіті» вже під загрозою. У 2012 році в північній столиці почалося будівництво «лахта-центру». Згідно з проектом його висота складе 462,7 метрів. Це дозволить «пітерцю «обійти» меркурій» і самому отримати заповітне звання найвищого в європі.

Високі хмарочоси часто лякають людей, які панічно бояться висоти. Однак навіть на оглядових майданчиках таких будівель цілком безпечно. Порівняти відчуття, що переповнюють людину, яка стоїть на найвищому будинку на планеті, можна лише з враженнями про перший політ на літаку і вигляді з ілюмінатора з висоти тисячі футів. І подібне порівняння справедливо, оскільки деякі хмарочоси «ховають» свої верхні поверхи високо в хмарах. Ми склали рейтинг, куди увійшли найвищі будівлі в світі .

Кінгкей — 100 (китай, шеньчжень) 442 м

Kingkey 100 — це багатофункціональна висотна будівля, розташована в місті шеньчжень, прямо в центі фінансового району провінції гуандун. Спочатку хмарочос носив ім’я «finance center plaza«, яке пізніше змінили на» 100», щоб позначити кількість поверхів.

Висота будови «kingkey 100» дорівнює 442 метрам. Воно було зведено в 2011 році і займає четверте місце по висоті в китаї.

Нижні рівні хмарочоса використані під різні офіси (68 поверхів), слідом розташувалися торговий центр «kk mall» і готель » st. Regis hotel». Останні чотири поверхи віддані під» небесний сад » і елітні ресторани.

Вежа вілліс (сша, чикаго) 443,2 м

Найвищий будинок у світі.

Побудований в 1973 році, вілліс-тауер утримував титул найвищої будівлі в світі близько 25 років, і до 2009 року носив ім’я сірс-тауер. Розташована 110-поверхова будівля в північноамериканському місті чикаго.

На даний момент willis tower — друга за висотою будівля в сша. Його висота становить 443,2 метра.

Щодня вілліс-тауер відвідує більше мільйона американців і туристів, оскільки будівля включена практично в кожен туристичний маршрут по знаменитому чикаго.

Вежа зіфенг (китай, нанкін) 450 м

Найвищий будинок у світі.

Вежа під назвою «zifeng» була завершена в середині 2008 року в діловому центрі китайського міста нанкін. Вона відрізняється ступінчастою формою, і містить 89 поверхів. Оригінальний дизайн розроблений американським архітектором адріаном смітом.

Будучи третім за висотою будівлею в кнр, вежа має 450 метрів у висоту.

Фасад споруди складається зі скла і сталі, які, відображаючи сонячні промені, надають zifeng tower приголомшливий блискучий вигляд. Всередині розташовані офісні та розважальні центри, торгові майданчики, обсерваторія і розкішні ресторани з готелями.

Вежі-близнюки петронас (малазія, куала-лумпур) 452 м

Найвищий будинок у світі.

Вежі-близнюки «петронас» є унікальним архітектурним шедевром двадцятого століття. Побудована в 1998 році споруда стала головною визначною пам’яткою міста куала-лумпур, що є столицею малайзії. У плані весь комплекс нагадує восьмикутну зірку в «ісламському» стилі.

Два ідентичних хмарочоса мають 452 метри у висоту і налічують по 88 поверхів. Вони з’єднані між собою оригінальним скляним переходом на рівні сорок першого поверху.

Найвищою будівлею на планеті petronas towers був з 1998 по 2004 рік. «близнюки» користуються величезною популярністю у туристів, про що свідчить складність дістати квиток на відвідування цього чудового хмарочоса.

Міжнародний комерційний центр (китай, гонконг) 484 м

Найвищий будинок у світі.

Гонконгський комерційний міжнародний центр був зведений в 2010 році в міському районі коулун. В даний час на території автономного округу кнр налічується понад 4 000 будівель, що налічують більше п’ятдесяти поверхів, проте international commerce centre є найвищим в гонконзі.

У висоту 118-поверхова будівля досягає 484 метрів, що єТретім показником у всьому китаї.

Всередині міжнародного центру розташована обсерваторія, магазини, офіси, торгові центри, а також розкішний готель — відомий у всьому світі «ritz-carlton-hongkong», який має сім зірок. З панорамного майданчика видно гонконг і морська гавань вікторія.

492 м

Найвищий будинок у світі.

Світовий фінансовий центр, як видно з назви, розташований в шанхаї. Його зведення завершилося в 2008 році. За оригінальний дизайн, розроблений американцем девідом маллотом, в народі центр називають «відкривачка».

Найвища будівля китаю досягає у висоту 492 метрів, а на його 101 поверсі розташовані конференц-зали, готелі, офісні приміщення і ресторани.

На сотому поверсі облаштовано унікальний оглядовий майданчик з чудовою панорамою сучасного шанхаю, включаючи знамениту телевізійну вежу «перлини сходу».

Тайбей 101 (тайвань, тайбей) 509,2 м

Найвищий будинок у світі.

Розташований в столиці тайбеї, 101-поверховий хмарочос «taipei», що відкрився в 2003 році, є найвищою будовою тайваню. Зовні хмарочос нагадує вавилонську вежу

Висота будівлі (включаючи шпиль) становить 509,2 метра. За таку красу конструктори і будівельники отримали 1,7 мільярдів доларів.

Крім звичайних офісів, ресторанів і готелів, «taipei 101» володіє найшвидшими в світі ліфтами, швидкість яких досягає 50,5 км/год.

Всесвітній торговий центр 1 (сша, нью-йорк 541 м

Найвищий будинок у світі.

Всесвітній торговий центр 1, відомий також як» вежа свободи » — центральна будова в новому комплексі нижнього манхеттена, що в нью-йорку.

Маючи висоту в 541 метр, центр займає третю позицію нашого рейтингу найвищих будівель в світі і утримує лідерство в західній півкулі.

Дана будівля зведена як пам’ятник подіям 11 вересня. Всередині розміщені офісні контори, ресторани, а також приголомшлива оглядовий майданчик, що підноситься на 415 метрів.

Абрадж аль-бейт (саудівська аравія, мекка) 601 м

Найвищий будинок у світі.
Королівська каплиця, з головною вежею під ім’ям абрадж аль-бейт, є комплексом з семи хмарочосів, що знаходиться в мецці, саудівська аравія.

Саме 120-поверхова вежа абрадж аль-бейт, обладнана годинником в стилі лондонського біг бена, досягає у висоту 601 метр і є другим за висотою серед усіх будівель світу.

Всередині всього комплексу розташовані елітні житлові квартири, вертолітні майданчики, готелі, бутіки, а також величезна автомобільна парковка.

Бурж халіфа (оае, дубай) 828 м

Найвищий будинок у світі.
«бурж халіфа«, відомий до 2010 року під назвою» бурж дубай» — найвища будівля в світі . Будова, форма якого нагадує сталагміт, знаходиться в об’єднаних арабських еміратах.

Будівництво 828-метрового burj khalifa було завершено в січні 2010 року.

Будівля налічує 163 поверхи, велика частина яких (154) є житловими. Крім того, тут розміщений величезний готель, офіси, оглядовий майданчик, торговий центр і підземна парковка на три тисячі машин.

Якщо пройтися по більшості міст нашої неосяжної батьківщини, то найчастіше можна буде побачити стандартні п’ятиповерхівки і дев’ятиповерхівки. Якщо місто відносно великий, то в центрі будуть торгові та офісні центри, досить високі, щоб відчути себе дрібним і незначними. Але якщо поставити поруч найвищий будинок в світі, то і вони будуть виглядати жалюгідними карликами.

Бурж-халіфа, 828 метрів

Цей витвір архітектурного мистецтва разом побив з десяток попередніх рекордів: найвища будівля в світі за всю історію людства, найвища окремо розташована будівля, найвищий ліфт, ресторан, оглядовий майданчик і так справі.

Ця вежа халіфа побудована в дубаї і відкрита в 2010 році. З тих пір вона успішно працює, поєднуючи в собі функції готелю, бізнес-центру, житлового будинку і розважального комплексу з найвищою оглядовим майданчиком і рестораном.

Під час будівництва навмисно не розголошувалася попередня висота будівлі. Архітектори планували дещо збільшити її, якщо за цей час хтось вирішить оголосити про будівництво більш вражаючого хмарочоса. На щастя для них, цього не сталося. Але все одно в процесі вони зіткнулися з масою складності. Наприклад, довелося розробляти спеціальний бетон, який витримував би регулярні температури понад 50 за цельсієм. Потім на одному з етапів вежа стала прикидатися пізанської, але інженерам вдалося впоратися і вирівняти її. В результаті, найвищий хмарочос вже кілька років стоїть без всяких проблем.

Sky city 838 метрів (у планах)

Але, можливо, вежа халіфа недовго триматиме пальму першості. У китаї задумали амбітний проект-побудувати будівлю, яка б перебила цей рекорд. Всього на 10 метрів, але це вже чимало.

Планується, що нова вавилонська вежа урасить місто чанша. У ній буде 220 поверхів, які дадуть сукупну площу в мільйон квадратних кілометрів. За приблизними підрахунками, в ній зможуть одночасно проживати 100 000 чоловік, що навіть за мірками китаю – вражаюча кількість.

Якщо все піде за планом, то це буде не тільки найвищий хмарочос, але і найшвидший: 210 днів від початку споруди до червоної стрічки.

Princess tower, 414 м

У порівнянні з попередніми героями статті, ця будівля здається не таким вже й вражаючим. Але суть в тому, що це найвищий житловий будинок у світі. Всього в ньому 101 поверх, на яких розташовано понад 700 квартир, а також дитячий садок, фітнес-центр, підземна парковка на майже 1000 машин і багато чого іншого цікавого і корисного.

Розташований цей рекордсмен все в тому ж дубаї, який до цього відзначився найвищою будівлею країни і ще парою подібних рекордів.

Infinity tower, 310 м

Ще одні рекордсмен з дубаї. На цей раз це найвищий кручений хмарочос. Він виконаний у формі неповної спіралі, а його стіни здійснюють повний поворот на 90 градусів. Виглядає це і справді вражаючою.

Будівництво тривали більше 7 років, що значно перевищило терміни. Відкриття регулярно відкладалося через фінансові складнощі і технічні негаразди. Наприклад, на ранніх стадіях впала опорна стіна, а котлован наповнився водою.

Меркурій сіті тауер, 339 м

Найвища будівля в росії розташоване (цілком логічно) в москві. І висота в 339 метрів робить його ще й головним хмарочосом європи. Поки будівля ще не здано в експлуатацію, але вже практично закінчено і перерізання червоної стрічки очікується найближчим часом.

У ньому буде 75 надземних поверхів і ще 5 підземних. В андеграунді розташується торговий центр, парковка і технічні поверхи. У верхній частині-офіси, торгові центри, магазини, ресторани, кафе, їдальня для орендарів, а також житлові поверхи. Буде навіть один клубний поверх, 42, де панорамне скління створить прекрасний вид на нічну москву.

Це найвища будівля в москві одночасно з цим є ще й одним з найбільш «містких», адже його сукупна площа – понад 1,7 мільйонів метрів.

Дерев’яний хмарочос

Великі будинки можуть бути різними: рівними, закрученими, симетричними або асиметричними, але для їх виготовлення завжди застосовують схожі матеріали: сталь, бетон і особливе скло. Але шведські архітектори не вважають такий варіант єдино вірним. Наприклад, зараз вони задумали побудувати дерев’яний хмарочос. За їхніми словами, така інноваційна будівля зможе бути і міцною, і надійною, і пожежостійкою, не кажучи про те, що більш екологічною та енергоефективною.

Очікується, що в ньому буде 34 поверхи, де розмістяться і житлові апартаменти, а також парковка, тренажерний зал, кафе та інші корисні речі. Світло побачить це дерев’яне диво нескоро, але вже сама його концепція вселяє мимовільну повагу.

Antilia – найвищий приватний будинок

Antilia – далеко не найвища будівля в світі, його навіть хмарочосом можна назвати з великими труднощами, адже в ньому всього 27 поверхів (хоча деякі з них значно вище стандартних). Але від всіх інших його відрізняє один важливий факт – ця будівля є приватною власністю індійського мультимільярдера, четвертого багатія планети, мукеша амбані, його особистим будинком і резиденцією.

Найвищий будинок у світі.

Він виконав свою заповітну мрію і побудував собі будинок, в якому вмістилася парковка на 160 його особистих автомобілів, власний автосервіс, висячі сади, бальний зал, кінотеатр, басейн, 3 вертолітних майданчики, а також сімейний особняк.

Спочатку будівельні роботи оцінювалися в 1-2 мільйони доларів, але остаточні витрати склали 77 мільйонів. Але ріелторські агентства мумбаї вже дають йому оціночну вартість в 1 мільярд доларів. Правда, сумнівно, що мільйонер колись зважиться продавати свою здійснену мрію.

І хоча зовні він нагадує етажерку з купоюНапіввідкритих шухлядок, antilia все одно залишається найвищим приватним будинком.

Ось такі будівлі носять заслужене звання хмарочосів. Можливо, скоро у них з’являться суперники, але поки вони поза конкуренцією.