Котел електричний для опалення приватного будинку. Рекомендації по вибору

67

Котел електричний для опалення приватного будинку. Рекомендації щодо вибору

Чому люди вибирають дані пристрою? очевидно, що вся справа в перевагах перед газовими і дров’яними аналогами.

Плюси електричної системи опалення:

  • немає необхідності монтувати димар для відведення продуктів горіння, підключати додаткову вентиляцію. Відповідно обмеження по установці і погодженню з органами жкг відсутні.
  • зручність управління і програмування режимів. Прилади для опалення дозволяють задати необхідну температуру теплоносія або повітря на зовнішньому датчику.
  • можливість користування диференційованою тарифною сіткою. Тобто вдень вартість електрики дорожче, вночі, коли проходить пік споживання-дешевше на 40-60 %. Якщо в комплект до котла придбати термоакумулятори, то вийде заощадити, запасаючи тепло вночі і витрачаючи його вдень.
  • безпека. Ризик закипання системи і вибуху зведений до нуля.

Опалення будинку електричним котлом має наступні недоліки:

  • висока вартість електрики.
  • постійні скачки напруги виводять з ладу автоматику. Як результат-швидке розморожування і пошкодження всієї конструкції опалення.

Перерахуємо основні параметри і технічні характеристики котлів для систем опалення, від яких залежить вибір:

  • виробник. Краще розглядати продукцію відомих марок. Концерни мають велику мережу сервіс-центрів, які забезпечать швидкий і якісний ремонт.
  • потужність. Перш ніж йти в магазин, не забудьте провести її правильний розрахунок відповідно до рівня тепловтрат будинку.
  • ккд — не менше 95 %. Електроенергія-найдорожче паливо, тому продуктивність повинна бути максимальною.
  • група безпеки. Обов’язкові: обмеження температури термоносія (до + 85 ºc), захист від перегріву, сухого ходу, датчики тиску та інші.
  • кількість контурів. Одноконтурні котли слід використовувати строго за призначенням, а для гвп купувати окремі накопичувальні бойлери або непрямого нагріву.
  • додаткове обладнання. У обв’язку котла великої потужності потрібно включати теплоакумулятор, стабілізатор, а якщо в районі часто відключають електрику, то і генератори на дизельному або бензиновому паливі. Ризик виходу з ладу системи опалення зводиться до нуля.

Перефразовуючи відомих авторів, можна сказати, що електричні котли – це не розкіш, а засіб обігріву в умовах суворої російської зими.

Котел електричний опалювальний енергозберігаючий. Особливості електричного енергозберігаючого котла

Немає запаху і гару, немає відкритого вогню і не потрібен димохід — це основні плюси в порівнянні з іншими системами. Електричний опалювальний енергозберігаючий котел зручний для тих, хто вже зробив ремонт або не збирається його робити найближчим часом. Для обладнання не треба шукати підсобне приміщення в будинку або місце для підземного резервуара на ділянці. Нарешті, тим, хто приїжджає на дачу у вихідні, потрібно, щоб будинок швидко нагрівся.

Є інші особливості, які роблять електричний агрегат привабливим:

  • прийнятна ціна;
  • безшумна робота;
  • ккд у деяких моделей досягає 98 %;
  • простота установки, можливість монтажу навіть там, де була інша система, і вже є труби і радіатори;
  • робота в автоматичному режимі.

Єдиний недолік-це залежність від напруги. При аварії на підстанції можна залишитися без світла і тепла.

На такий випадок в приватному будинку можна передбачити невелику дров’яну конвекційну піч. Вона працює на твердому паливі, але завдяки спеціальному пристрою (трубах, які оперізують паливну камеру) швидко нагріває повітря.

Пристрій

Пристрій електрокотла досить просте. Електрика нічого не важить, йому не потрібні додаткові обсяги. Система кріпиться прямо до труб, тому її можна встановлювати в маленьких приміщеннях. Вона не займає багато місця. Нагрівання палива відбувається швидко, завдяки відсутності проміжних елементів. Єдине обладнання, яке може знадобитися понад штатно комплектується, це циркуляційний насос. Якщо теплоносій треба роздавати на кілька приміщень, то природного напору буде недостатньо.

Принцип роботи

Всі електричні нагрівачі працюють за одним принципом: вони перетворять електричну енергію в теплову. Вони повністю автоматизовані, на відміну від твердопаливних, де, грубо кажучи, треба підкидати дрова, або газових, де потрібно стежити за наповненням резервуара (якщо будинок не підключений до магістрального газопостачання).

Ефект енергозбереження з’являється після виконання наступних дій:

  • автоматика стежить, щоб система не перегрівалася і відключає елементи при досягненні певної температури;
  • теплоносій весь прогрівається ще в котлі;
  • робота починається з плавного старту;
  • використовуються високоефективні енергозберігаючі радіатори.

Крім того, для електричного котла характерні простота конструкції і сучасні матеріали виготовлення.

Двоконтурний електричний котел для опалення приватного будинку. Особливості пристрою і роботи

Серцевиною практично будь-якого електричного котла є тена схема. Вона складається з внутрішніх тен, до яких комутуються автоматичні блоки. З їх допомогою здійснюється нагрівання теплоносія, що транспортує тепло в опалювальний контур. Подача електрики здійснюється від однофазних і трифазних електричних мереж. Ефективність електричних котлів така, що вони практично повністю перетворять електричну енергію в теплову: ккд пристроїв наближається до 99%.

Для класичних котлів характерні невеликі габарити, що дозволяє уникнути захаращення житлового простору. Однак в такому випадку не вирішується проблематика відсутності гарячої води. Як відомо, централізованим гарячим водопостачанням можуть похвалитися тільки міські квартири в багатоповерхових будинках.

Для жителів заміських котеджів залишається варіант з підігрівом води вручну або застосуванням електричного проточного і накопичувального водонагрівача. Двоконтурні електричні котли для опалення будинку ненабагато складніше своїх одноконтурних аналогів. При цьому вони в змозі підігрівати воду додатковим теплообмінником з теном.

Така конструкція складається з наступних елементів:

  • два тена.
  • расширительны бак.
  • група безпеки (іноді замінена запобіжним клапаном).
  • циркуляційний насос.

Включення живильного опалювального контуру основного тена відбувається згідно встановлених температурних показників. При цьому тен для контуру гвп запускається тільки після відкривання крана з гарячою водою. Що стосується інших типів внутрішнього устрою двоконтурних опалювальних котлів, то вони не прижилися на ринку сантехнічного обладнання через недосконалої конструкції і цілого ряду слабких місць. В одному з подібних варіантів передбачається нагрів води в контурі гвп від опалювального контуру.

Електричні двоконтурні котли для опалення та водопостачання за типом монтажу розділені на дві групи:

  • настінні.
  • підлогові.

Більшою потужністю відрізняються моделі для підлогового монтажу: з цієї причини вони використовуються для обігріву великих домоволодінь. За втрату житлового простору переживати не потрібно, тому що вони займають небагато місця, відрізняючись компактністю. У невеликому житлі рекомендується застосовувати мініатюрні настінні електрокотли для опалення та гарячої води. Окремі моделі даного типу відрізняються хорошою потужністю, якої достатньо для обігріву великих площ.

Новинкою ринку котельного обладнання є т. Зв. «енергозберігаючі» двоконтурні електричні котли для опалення приватного будинку. В їх конструкції є альтернативні елементи. До таких пристроїв відносяться електродні котли типу»скорпіон». Завдяки наявності автоматики з’являється можливість швидко і недорого прогрівати житло. Характерною рисою індукційних приладів є їх безпека і тривалий термін служби.

Електрогазовий котел для опалення приватного будинку. Виробники, характеристики і дизайн

Комбіноване опалювальне обладнання на російському ринку представлено продукцією вітчизняних і зарубіжних виробників. Одними з найбільш популярних є:

  • navien (корея)
  • ctc (швеція)
  • геркулес(росія)

Почнемо розгляд з корейської продукції. Газово-електричні котли компанії navien повністю адаптовані для роботи в умовах росії. Вони легко справляються з перепадами напруги в мережі, не реагують на зниження тиску в газовій магістралі. Застосування такої техніки дозволяє економити кошти на експлуатації за рахунок невеликої витрати газу. Вони мають високий ступінь захисту, а схеми електро-газових котлів роблять їх абсолютно безпечними в експлуатації. Режими роботи апарату задаються в програмним способом і можуть бути обрані самостійно.

Котли корейської компанії мають оптимальну відповідність ціни і якості. Наявність в комплектації спеціального чіпа, що захищає пристрій від перепадів напруги, істотно продовжує термін служби апарату, а також запобігає його поломку. Робота цього котла налаштована таким чином, що відбувається адаптація до умов в конкретному приміщенні, що дозволяє економити паливо. Наявність дистанційного пульта управління дозволяє контролювати роботу пристрою на відстані.

Електро-газовий котел російського виробника під маркою геркулес – може застосовуватися для обігріву приміщень до 300 м2. Продукція компанії представлена широким модельним рядом. У нього входять зразки з різною комплектацією, в залежності від енергоносія і функціональних особливостей апарату. Вони мають два контури і здатні не тільки обігрівати приміщення, але і постачати мешканців гарячою водою, не підключаючи при цьому додаткових газових водонагрівальних пальників. Контур гвп в таких котлах має захисне покриття, що збільшує термін його експлуатації.

Апарат шведського виробника має потужність в 45 квт, і здатний обігрівати приміщення площею до 500 м2.

Котел газово-електричний стс — це модель, здатна працювати на будь-якому з існуючих видів палива. Його відмінною особливістю є оснащення тенами, потужністю 15,75 квт. Наявність внутрішньої системи автоматики дозволяє підтримувати температуру води на постійному рівні. При необхідності в схеми котлів можуть включатися програмуючі пристрої, що дозволяють регулювати роботу в залежності від вуличної температури.

Наявність в комплектації теплообмінного вузла дозволяє готувати до 730 л води на годину.

Перевагами даного апарату є:

Розглянувши можливості трьох моделей комбінованих котлів від різних виробників, можна зробити правильний вибір. Він повинен грунтуватися на розмірах приміщення, його теплоізоляційних властивостях і наявності необхідної суми грошових коштів.

Відео топ—7. Кращі електричні котли для опалення будинку. Рейтинг 2020 року!