Який кабель прокласти в землі від стовпа до будинку. Підземний введення кабелю в будинок за допомогою броньованого кабелю

78

Який кабель прокласти в землі від стовпа до будинку. Підземний введення кабелю в будинок за допомогою броньованого кабелю

Для підключення будинку до електромережі необхідно використовувати кабель, який здатний витримати тиск грунтових мас і інші подібні дії. Візьміть, наприклад, броньований кабель вбшв . Підземний введення кабелю в будинок необхідно виконувати в наступному порядку:

1. Від стовпа до введення в будівлю через фундамент викопайте траншею (її глибина повинна становити 70-90 см).2. Насипте пісок в траншею (шар піску повинен мати товщину 20 см). Пісок потрібен для того, щоб восени і навесні він відводив надлишки вологи.3. Покладіть кабель в траншею. Важливо, щоб він лежав хвилеподібно. Опуск зі стовпа в землю потрібно виконувати в трубі (її висота повинна становити 2 метри).4. Виконайте введення кабелю в будинок під землею. Це можна зробити крізь стіну або ж фундамент. У першому випадку в стіні просвердлюється отвір. У нього закладається труба. Кінець кабелю пропускається через трубу з металу або пластику.5. Якщо ви вирішили виконати введення крізь фундамент, то створіть в ньому отвір відповідного діаметру. В отвір вставте відрізок металевої труби і закладіть в неї кабель. Трубу необхідно зафіксувати за допомогою цементно-бетонного розчину. З двох сторін трубу слід заізолювати. Для цього буде потрібно негорючий матеріал. Це потрібно зробити для того, щоб не допустити проникнення води і грунту.6. Підключіть кабель до захисного апарату в розподільному щитку, а на опорі до проводів повітряної лінії — за допомогою проколюють затискачів. До стовпа кабель фіксується металевими стрічками з кроком не більше 100 см.обов’язково виконайте заземлення броні, причому і з боку стовпа, і з боку щитка.7. Коли ви переконаєтеся в тому, що все виконано правильно, закопайте траншею. Через деякий час грунт дасть усадку, тому над траншеєю слід створити горбок (його висота повинна становити 15-20 см).

Як прокласти кабель під землею на дачі. Введення електропроводки в будинок

Прокладаючи кабель під землею на дачі, необхідно врахувати, що при введенні провідника в споруду (будинок або іншу споруду) не можна пропускати його під фундаментом. Зазвичай при будівництві в фундаментну стрічку вбудовується заставна – відрізок труби, який виступає назовні на кілька сантиметрів, в який можна легко просунути електропровід.

Якщо ж заставна не була зроблена в ході будівельних робіт, в фундаменті необхідно просвердлити дірку, в яку потім вставляється і фіксується труба.

Іноді господарям будинку з монолітним фундаментом не хочеться свердлити основу для установки заставних. Вихід в цьому випадку такий: кабель просовується всередину металевої труби і піднімається уздовж стіни споруди на певну висоту (зазвичай це рівень, на якому проводиться монтаж вступного шафи). На цій позначці в стіну замуровується заставна, крізь яку провід заводиться в будинок.

Якщо в якості провідника використовується броньований кабель, то його оболонка повинна бути заземлена. Зробити це можна, приваривши або припаявши до неї ізольований провід, який в електричному щиті потрібно завести на «нуль».

Нехтувати цим не слід, інакше, якщо фазу проб’є, вона потрапить на броньовану оболонку, доторкнувшись до якої, людина отримає сильний удар електрострумом, і добре ще, якщо справа не закінчиться смертю потерпілого. Якщо ж правильно заземлити броню, то при пробої спрацює автоматичний рубильник, відключивши подачу струму до усунення неполадок.

На яку глибину закопувати електричний кабель в приватному будинку. Технологія підземного монтажу кабелю

Прокладка електричного кабелю в землі на дачній ділянці, території приватного домоволодіння або іншого об’єкта починається з виконання земляних робіт. Перед цим необхідно визначитися з глибиною і шириною траншеї. Глибина повинна бути не менше 80 см, а ширина по 30 см на кожен кабель, якщо їх кілька. Відповідно до розробленого плану і розміткою траси проводитися вибірка грунту. Траншея очищається від сторонніх твердих і гострих предметів, а її стінки повинні мати невеликий ухил. Після виконання земляних робіт проводиться укладання кабелю за наступним алгоритмом:

  • вирівнюється дно траншеї, засипається піском шаром в 15 см і утрамбовується;
  • на підготовлену подушку укладаються захисні футляри, якщо вони необхідні;
  • через футляри простягається кабель, з дотриманням необхідної слабини;
  • виконується з’єднання труб захисту в одне ціле одним з декількох способів;
  • зверху на покладений кабель в захисті насипається шар піску товщиною 25 см;
  • верхня засипка злегка утрамбовується, найкраще власними ногами;
  • укладається пластикова сигнальна стрічка обов’язково написом вгору;
  • траншея засипається грунтом, пошарово з обов’язковою трамбуванням.

Увага! не поспішайте закопувати кабель! обов’язково запросіть представника енергетичної компанії, яка дає дозвіл на підключення до електричних мереж загального користування. Виконати підземну прокладку і установку необхідного обладнання можна самостійно, але перевірку на відповідність гостам і пуе (правила улаштування електроустановок) роблю уповноважені енергетики в обов’язковому порядку!

Бажано укладати кабель одним цільним шматком, без будь-яких з’єднань. Якщо такий варіант здійснити неможливо, то з’єднувати окремі шматки потрібно в монтажних коробках, спеціально розроблених для експлуатації на відкритому повітрі. Пристрій встановлюється на стовпчику над поверхнею грунту, в місці з’єднання кабелю, де його кінці виведені на поверхню. Закопувати коробку не можна, так як це призведе до швидкого пошкодження лінії.

На цьому прокладка кабельних ліній в землі закінчується і починається етап підключення підземних електричних комунікацій до загальних мереж електропостачання та введення в будівлі, що знаходяться на ділянці. На кожному етапі робіт як при укладанні кабелю, так і його підключенні, є свої нюанси, які будуть висвітлені нижче. Цей опис ми почнемо з вибору кабелю для підземних трас.

Який дріт використовувати для проводки в будинку. З чого роблять електричний кабель?

Дроти для монтажу проводки в квартирі або будинку зазвичай вибирають виходячи зі зручності роботи, досвіду і навичок майстра. За швидкістю передачі електричного заряду і якості одно — і багатодротяні дроти відрізняються несуттєво. При виборі особливу увагу приділяють гнучкості і міцності жили.

Багатодротяні дроти в кабелі мають показник гнучкості вище, ніж у однодротових. Вони легше в роботі на важкодоступних ділянках або на трасі з великою кількістю вигинів. До переваг багатодротяних жив відноситься і те, що їх складно пошкодити.

Однопроволочние дроти найчастіше застосовують в тих місцях, де не передбачається проведення удосконалення мережі, підключення додаткових ліній і ремонт. Головний недолік однодротових жив — це те, що після пари вигинів вони починають ламатися.

Обидва дроти з’єднуються за одні й ті ж технологічними правилами, однак при формуванні з’єднань варто все-таки враховувати здатність або нездатність жив багаторазово гнутися без пошкоджень.

Одну дріт, що проводить струм, з’єднують скрутками тільки професійні електрики, за плечима яких великий досвід. Так як при такому з’єднанні розкрутити назад і переробити вузол вже не вийде.

Кабель з струмоведучої житлової з одного дроту найкраще зачистити і. Таким методом користуються в домашніх умовах. Але можна купити з’єднувач, який надійно зафіксує всі компоненти багатодротяної жили або наконечник, який здатний обпресувати всі елементи перед з’єднанням.

Основний матеріал для виготовлення тпж-алюміній або мідь. Якщо зіставити ці два метали, то алюміній програє за характеристиками, навіть незважаючи на низьку вартість. Адже цей метал має маленькі показники електропровідності.

Тобто навіть при однаковому перерізі провідник з міді може пропускати більший струм. Єдиний недолік міді-неможливість з’єднання з іншими металами. Якщо, наприклад, потрібно буде з’єднати мідь з алюмінієм, то буде потрібно спеціальний клемник, щоб уникнути окислення різнорідних елементів.

Використовувати алюміній для домашньої проводки – не найкраще рішення, тому як матеріал має низьку електропровідність, а в процесі експлуатації швидко окислюється і ламається на вигинах.

Якщо з’єднання проводити методом скручування, то місце з’єднання швидко з’явиться корозія, контакти розірвуться і в результаті може виникнути коротке замикання. Кращим рішення буде вибір проводівОдного типу для всіх електроліній, що знаходяться в квартирі.

Шар ізоляції в основному може бути:

  • гумовий;
  • поліетиленовий;
  • з полівінілхлориду.

Всі зазначені матеріали володіють високими ізоляційними властивостями. Тому їх можна застосовувати в електричних мережах з різним класом напруги (до 500 вт).

Головне призначення зовнішньої обплетення – захист провідника від попадання вологи, так як вона може порушити цілісність ізоляції і жили почнуть мутнеть.

Зазвичай кабель, який використовується для влаштування проводки в квартирі або всередині будинку, має два ізоляційних шару.

  1. перший шар захищає внутрішні жили, зібрані в пучок;