» шлях до безпечного майбутнього лежить через зміну всієї нашої будівельної галузі»

68

Вже не перший рік єкатеринбург стає епіцентром архітектури. Конкурс «євразійська премія» притягує відомих по всьому світу архітекторів. Цього року, крім них, візьмуть участь і початківці зодчі. У рамках фінальних заходів xvi-го сезону міжнародної премії з архітектури та дизайну «євразійська премія» (eurasian prize) вони розгорнуть дискусію про комфортне та безпечне майбутнє міст. Для росії це питання особливо актуальне. За відповідями та коментарями звернулися до андрія бокова, голови оргкомітету конкурсу.

У світі архітектури дуже складно зробити кар’єру молодим фахівцям. І саме конкурси та подібні заходи допомагають розкрити талант і здібності у випускниках інститутів, що в подальшому дасть їм стрибок для розвитку у своїй професії. Притому, що суспільство зацікавлене в появі обдарованих молодих людей, у розвитку своєї архітектури, своїх візіонерів нових образів. Але, на жаль, заходи такого роду проводяться закритими, і потрапити туди складно. Тому, за словами голови оргкомітету, знайти нові таланти часом буває важко.

Також андрій боков розповів про сам конкурс «євразійська премія», сказавши, що це унікальний формат, у своєму роді, єдиний на всьому пострадянському просторі. І мені імпонує те, що» євразійська премія » включає цілий парад заходів: сьогодні це вже не тільки конкурс, а й фестиваль, форум, саміт — цілий архітектурний марафон, на майданчиках якого розгортається відкрита дискусія і діалог між професійною спільнотою та рештою світу, між експертами, фахівцями та громадськістю. На мій погляд, організатори марафону поставили перед собою актуальне цікаве завдання виробити конкретні рішення. І ці рішення можуть бути відповіддю на сучасні виклики.

Голова оргкомітету зазначив, що адаптація всього, що пов’язано сьогодні з «зеленою» тематикою, йде у нас вкрай болісно. І говорити зовсім відверто, то практично не йде. Відставання в цій темі кимось обчислюється 10-ма роками, інші кажуть, що ми відстали років на 30. Люди, що відповідають за стан нашої будівельної індустрії, а це не тільки бізнес, а й влада, не зацікавлені в тих рішучих змінах, які і припускають введення «зелених» стандартів. У нас немає свого національного «зеленого» стандарту, і сьогодні ми практично не маємо структур, які б ними зайнялися. З цієї причини ми не можемо брати участь в якомусь міжнародному поділі праці, конкурувати на міжнародному ринку. Тому андрій боков зробив висновок, що такі події, як «євразійська премія» потрібні для того, щоб вибудовувати правильну систему цінностей, пояснювати, чому нам необхідні «зелені» стандарти, для чого нам потрібна чиста невідправлена земля.

Архітектор, крім того, що він художник, є представником професії, яка відноситься до категорії соціально відповідальних, а це набагато більш важливий критерій.