Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

66

На полицях супермаркетів можна знайти тисячі різноманітних новорічних дрібничок і сувенірів. Однак не обов’язково бігти за подарунком в магазин, можна зробити його і своїми руками.

У цій статті ми запропонуємо вам самостійно виготовити чудовий сувенір — куля зі снігом. Зробити його зовсім не складно. Для цього вам знадобиться:

  • основа для кулі зі снігом, це може бути і куплена спеціальна ємність у вигляді скляної кулі, і невелика красива баночка (наприклад, з під дитячого харчування);
  • дистильована вода;
  • гліцерин (його можна купити в аптеці);
  • клей, бажано водостійкий;
  • снігові пластівці або блискітки;
  • невеликі фігурки ялинок, тварин, сніговиків або будь-які інші штучки новорічної тематики. Можете створити і оригінальний куля з фотографією всередині, тільки перед тим, як поміщати фотографію в рідину її треба попередньо заламінувати.

Тепер, коли всі складові готові, приступаємо до створення новорічного шедевра.

1. Для початку складіть композицію з фігурок так, щоб вона містилася на кришці і при цьому проходила в шийку банки. Потім приклейте її до кришки і дайте висохнути клею.

2. Після цього насипте в банку блискітки. До речі, крім блискіток або снігу в майбутній водяна куля зі снігом можна помістити і інші плаваючі предмети (намистинки, зірочки або сніжинки).

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

3. Потім наповніть баночку сумішшю з гліцерину і дистильованої води з урахуванням обсягу композиції. Після опускання в банку фігурок рідина в ній повинна доходити до країв, в результаті баночка повинна бути заповнена повністю.

5. Тепер ви можете прикрасити підставу кулі (кришку) за вашим бажанням. Наприклад, оберніть клаптем тканини і зав’яжіть святкової стрічкою.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близькимЯк роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Ваш сніговий куля готовий, струсіть його і насолоджуйтеся чарівним видовищем.

Такий саморобний куля може стати прикрасою вашого інтер’єру або чудовим сувеніром для ваших гостей. Також виготовлення куль зі снігом може стати відмінним розвагою для діток. Зберіть таку кулю разом з вашим чадом, і вас порадують щасливі сяючі очі дитини, коли він побачить отриманий результат.

Зачаровує і чарівне свято. У цю пору року кожній людині хочеться дарувати і отримувати подарунки. У цій статті ви прочитаєте, як зробити «снігова куля» своїми руками, щоб порадувати близьких.

Навіщо робити «снігову кулю»?

Перед тим як приступити до будь-якої роботи, людина запитує себе: «чому я беруся саме за цю справу?»у випадку з даною виробом на це питання відповісти просто. По-перше, всі люблять отримувати подарунки, зроблені своїми руками, тим більше в сучасному світі це ще й дуже модно. По-друге, такий оригінальний подарунок зможуть зробити навіть діти, що цінується ще вище.

По-третє, новорічний «снігова куля» виглядає красиво, символічно, підходить людині будь-якого віку. А якщо включити фантазію, то і зовсім можна створити неповторний і незабутній сюрприз! а для його виготовлення знадобиться зовсім небагато часу і мінімум фінансових витрат.

Що необхідно для роботи?

У 1889 році вперше був виготовлений новорічний «снігова куля». Він був презентований в парижі і мав невеликий розмір (міг вміститися на долоні). У ньому встановили копію знаменитої ейфелевої вежі, а роль снігу грав дрібний просіяний фарфор і пісок. Сьогодні будь-яка людина може створити «снігова куля» своїми руками. Як зробити таке диво? почнемо з підготовки потрібних речей. Отже, знадобиться:

  • скляна банка з кришкою, що закривається. Краще, щоб тара була герметичною, інакше доведеться зміцнювати місце загвинчування щоб уникнути протікання вироби;
  • фігурки для створення основної композиції-це можуть бути будиночки, тварини, ялинки і так далі.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

  • клейовий пістолет або хороший супер-клей.
  • дистильована вода. Якщо взяти неочищену рідину, вона з часом потемніє, зіпсувавши зовнішній вигляд вироби.
  • штучний сніг — в його ролі можуть виступити блискітки, дрібно нарізана мішура. Деякі використовують навіть порізану одноразовий посуд або пінопласт.
  • гліцерин — для загустіння води. Саме він допоможе побачити як падає сніг у вашому кулі.
  • прикраси для кришки.

Приступаємо до роботи

Коли всі необхідні приготування закінчені, можна приступати безпосередньо до створення кулі. Для початку ретельно вимийте банку і фігурки для створення експозиції. Можна навіть облити їх крутим окропом. Це робиться для більшого збереження снігової кулі з банки. Якщо на фігурках залишаться якісь бактерії, виріб швидко помутніє.

Тепер приступайте до створення декоративної композиції на кришці. Протріть виворітну сторону кришки наждачним папером, так клей краще ляже. Потім обробіть поверхню клеєм і встановіть обрану вами фігурку. Працюйте швидко, поки склад не засох.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Якщо підстава вашої фігури дуже вузьке (наприклад, як у новорічної ялини), помістіть на кришку пару камінчиків, а між ними вже встановлюйте ялина.

Розміщуйте фігури в центрі кришки і не робіть їх занадто широкими, інакше вони просто не влізуть в ваш «снігова куля» з гліцерином. Коли сюжет буде готовий, відкладіть кришку в сторону. Клей обов’язково повинен просохнути повністю!

Також ви можете помістити вашу фігурку на замет. Виріжте його з пінопласту, приклейте до кришки і пофарбуйте білою фарбою.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Обробіть замет клеєм і обсипте блискітками. Чудова платформа для казкових персонажів готова! тепер на неї можна помістити будь-якого героя. Ви можете створити і неповторну фігурку, якщо зліпите її самі з полімерної глини.

Готуємо розчин і штучний сніг

У питанні про те, як зробити «снігова куля» своїми руками, дуже важливий нюанс приготування розчину потрібної консистенції. Візьміть банку і наповніть її водою на три чверті. Потім влийте 2-3 чайні ложки гліцерину (придбати його можна в аптеці і коштує він зовсім недорого). Від кількості гліцерину залежить те, як повільно падає сніг в композиції. Коли розчин готовий, настає улюблений дітьми етап-завантаження» снігу » в банку. Акуратно помістіть блискітки в ваш куля. Їх кількість залежить тільки від ваших бажань, але не варто класти занадто багато блискіток, інакше собою вони закриють весь вид на композицію. Найкраще підійдуть золоті і сріблясті блискітки, але можна використовувати будь-який відтінок.

Якщо під рукою немає блискіток, врятує становище біла яєчна шкаралупа, її потрібно гарненько подрібнити, і вона прекрасно впорається з роллю снігу в новорічній поделке.

Блискітки необхідно акуратно перемішати чистою ложкою і поспостерігати за їх поведінкою. Якщо ви побачили частинки, які не осідають на дно, акуратно виймайте їх. Вони так і будуть плавати поверх композиції, псуючи її зовнішній вигляд.

Тепер приступайте до відповідального моменту — занурення фігурки в воду і закручування кришки. Переверніть композиції і опустіть у воду.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Міцно закрутіть кришку, видаляючи рушником воду, яка при цьому просочилася. Для страховки краще ще раз пройтися клеєм по стику банки і кришки.

Прикрашаємо кришку

Про кришку теж варто подумати. Перед тим як зробити «снігова куля» своїми руками, підготуйте все необхідне для декору.

Прикраса кришки не є обов’язковим етапом, але так куля буде виглядати закінченим. Прикраса допоможе приховати стик кришки і банки.

З картону виріжте пару смужок і склейте їх в коло. Обклейте підставку золотий самоклеящейся папером і помістіть в неї банку. Таку підставку можна прикрасити за вашим бажанням.

Можна покрити кришку лаком для нігтів, обернути її в яскраву декоративну стрічку, прикрасити повстю або приклеїти дрібні декоративні елементи: дзвіночки, завитки. Куля готова! струсіть його і спостерігайте за казковим снігопадом.

Створення «снігової кулі» з набору, придбаного в магазині

Якщо вам не дуже хочеться шукати потрібні предмети для створення снігового новорічного подарунка, ви можете створити кулю з готового набору. Їх можна знайти в багатьох магазинах. Набори можуть бути різними: в одних вже є пази для фотографій, в інших — глина для створення керамічних фігурок. Головне, чітко дотримуйтесь інструкції! існують набори, в яких діти повинні самостійно розмалювати і розфарбувати деякі деталі. Найчастіше декорація встановлюється на кришку і приклеюється до купола з пластика або скла. Потім через спеціальний отвір в кулю заливається розчин і штучний сніг. Пробка від комплекту дозволить його щільно закрити.

«снігова куля» без гліцерину

Чи можливо створити новорічний сюрприз без гліцерину? і чим замінити гліцерин в»сніговій кулі»?

Непогано замінити речовину зможе дитяче масло, воно теж здатнеМіж двома попередніми і» зв’яжемо » елементи хобота в цільну конструкцію.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Залишилося додати перетину по осі z. Весь процес вам знайомий.

Надалі з’ясувалося, що по осі z досить буде двох перетинів і середні були викинуті. Додали бивні і в масштабі в corel намалювали вуха. З corel вектора імпортували в sketchup і зістикували з нашими елементами.

Далі за допомогою команди push/pull надаємо об’ємності перетинам. Тягнемо на товщину майбутнього матеріалу. Якщо вирізати плануєте з 4мм фанери, то і відповідно на це значення і тягнете. Радимо відразу всю модель робити в реальному масштабі для представлення загальної картини в майбутньому.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Підсумкова 3д модель

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Створення пазів для стикування елементів пазла робиться вручну і це досить довгий і монотонний в порівнянні з попереднім процес. Хто знайомий зі sketchup, той зробить це без проблем. Покажемо цю операцію на прикладі двох деталей хобота. Важливий момент: в процесі створення елементів, ще на стадії створення перетинів, обов’язково групуйте кожен елемент окремо.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Вибираємо один з елементів і заходимо в режим редагування. Малюємо контур перетину наших елементів.

Для зручності за допомогою команди hide приховуємо поки «непотрібний» елемент і замикаємо контур паза.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

За допомогою команди push/pull видавлюємо паз в елементі.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким
Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Аналогічну операцію проводимо з іншим елементом пазла.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Створення пазів можна робити і швидше за допомогою тієї ж команди intersect faces, але все-одно доведеться допрацьовувати в ручну. Далі проводимо аналогічні операції з іншими деталями пазла. І в кінцевому підсумку розкладаємо всі елементи на одну площину для подальшого експорту в coreldraw.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Відразу уточнимо, що експорт 2d графіки з sketchup ще погано реалізований і деякі файли можна експортувати тільки за допомогою встановлених плагінів. Найбільш підходящий формат файлу для експорту це dxf. Можна пробувати і dwg і eps. Загалом будь-який формат для досягнення мети підійде. При експорті перетинів обов’язково переконайтеся, що вони лежать в одній площині і у вас обраний відповідний режим камери (огляду). Камера (огляд) повинна дивитися строго перпендикулярно до елементів. В іншому випадку будуть експортуватися зайві криві.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

Власне на цьому етапі і завершується створення моделі для векторної порізки 3d пазла. Далі безпосередньо виготовлення пазла на будь-якому раскроечном верстаті чпу або вручну за лекалами. Ще ми обіцяли розповісти про плагін до sketchup»slice modeler». Цей плагін дозволяє проробляти вищеописану роботу автоматично, але як і в будь-якому процесі автоматизації є свої недоліки. Slice modeler прекрасно працює з простими об’ємними фігурами, а також з нескладними 3d моделями. З усіма моделями, які ми імпортували в sketchup він працював кривувато.

Як роблять кулі зі снігом на фабриці. Зроби оригінальний новорічний подарунок близьким

При запуску плагіна викидає вікно, в якому вибираємо крок перетину, напрямок по осі, товщину кінцевого елемента, колір і шар. Для прикладу ми виберемо вісь х. Плагін дає інформацію про кількість перетинів і виробляє власне сам процес.

&1&

Після деякого часу видає готові перетину моделі і запитує інформацію про іншу вісь. Для прикладу обрана вісь z.

&1&
&1&

Результат роботи плагіна з даною моделлю не дуже хороший, так як багато перетинів потрібно правити і доводити до розуму. При нормальній роботі slice modeler в кінці процесу розкидає елементи пазла в одній площині, при чому робить ще й нумерацію кожної деталі. Цей плагін січе в двох площинах, перетину в третин площині треба доробляти в ручну або ж робити хитрим способом – попарно виробляти процес в двох площинах, а потім їх накладати (наприклад xy і xz). Підсумок такий: slice modeler можна використовувати з простими 3d моделями або з моделями, зробленими на високому рівні (приклад ). За часом цей процес може зайняти навіть більше, ніж» розкрій » вручну.

Тепер переходимо безпосередньо до процесу виготовлення наших деталей. Ми будемо кроїти елементи пазла на ось цьому красені.

&1&

Лазерний гравер a3 + split в настільному виконанні. Це вже друге покоління a3 + split. Розмір робочого поля 300х450, реальна швидкість гравіювання 550 мм/с.різання 4мм фанери на швидкості 12-15 мм/с. Після муки з к-40 гравером робота на цьому верстаті одне задоволення. Зроблений у нас в україні, комплектуючі у хлопців завжди в наявності і підтримка на високому рівні. До речі є комплектація з «піновим» столом. Хто працював з фанерою у великих кількостях, той знає всі «принади» відмивання ребер ножового столу від кіптяви.

&1&

Власне процес роботи зводиться до установки фанери на робочий стіл і запуску програми для різання контурів, яка тісно інтегрується з coreldraw.

&1&
&1&
&1&

Всього на всю модель пішло п’ять листів розмірами 300 х 500 мм.це навіть з урахуванням підстави щита, який домалювали вже в coreldraw. Обов’язково перевіряємо товщину фанери перед різанням і підганяємо реальні креслення з урахуванням товщини різу лазера в 0,1 мм.

&1&

Розміри готової моделі склали 50х50х40 см.

&1&
&1&

І, нарешті, готовий результат.

&1&

Всього за часом дана робота зайняла один повноцінний робочий день. Звичайно для початківців цей час може трохи бути великим, але з досвідом прийде і автоматизація процесу. Хочемо підкреслити, що даний спосіб виготовлення подібних виробів не є єдиним і якщо є бажання і час, то дерзайте.

&1&

Жодна тварина не постраждала під час виготовлення 3d пазла.

Був настільки грандіозним, що в 1900 році він з братом відкрив у відні фабрику з виробництва снігових куль, яка працює досі. Поступово асортимент фабрики розширювався-з’явилися різдвяні сценки, діаметр куль змінився, а в 90-і роки минулого століття при фабриці був створений музей. Снігові кулі на цій фабриці досі роблять вручну, а половина співробітників працює вдома.

&1&

До речі, ви теж можете спробувати зробити снігову кулю своїми руками!

Вам знадобиться: скляна ємність з щільно закривається кришкою — ми взяли пластикову кулю з кришкою для виробів, маленькі фігурки, дистильована вода, розчин гліцерину, блискітки або штучний сніг, клей для пластику.

&1&

Порада якщо ви хочете зробити кулю без падаючого «снігу», замініть розчин гліцерину краплею засобу для миття посуду.

&1&

Як зробити: перевернути скляну ємність кришкою вниз (ми поклали наш куля в чашку). До кришки зсередини приклеїти фігурки. Якщо ви хочете зробити «звід», з якого буде падати сніг, то перемішайте блискітки або штучний сніг з клеєм і нанесіть суміш на дно ємності. Дайте клею повністю висохнути.

&1&

Заповнити ємність дистильованою водою, змішаної з блискітками. Додати в воду гліцерин до отримання консистенції (дуже) рідкого тесту: чим більше ви додасте гліцерину, тим щільнішою стане рідина і тим повільніше буде «падати сніг».
Нанести клей на місце з’єднання горлечка ємності з кришкою (розподіліть клей рівномірно, не залишаючи непокритих клеєм місць!) і надіти кришку. Дати клею повністю висохнути, перевернути ємність і переконатися в тому, що рідина не протікає.