Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

102

Під словосполученням топіарне мистецтво мається на увазі штучна зміна форми крони рослини. Тому топіарні фігури для саду можна створювати навіть зі звичайних плодових рослин і чагарників.

Ця технологія бере свій початок ще з часів стародавнього риму, проте вона не втратила актуальності і в наш час. І якщо раніше це обмежувалося примітивними геометричними фігурами, то зараз можна зустріти вкрай складні композиції у вигляді звірів, птахів, літературних персонажів.

Спочатку ці елементи використовувалися в садах з виключно регулярним плануванням, типу англійських парків. Але з часом такі композиції стали з’являтися і в пейзажних парках.

На жаль асортимент рослин середньої смуги не так багатий рослинами преносящім стрижку, як наприклад країни європи.

Проте це не означає, що ми не маємо в своєму розпорядженні такими рослинами зовсім, їх перелік цілком достатній, для того, щоб створити у себе на ділянці прості і складні топіарні композиції.

рослини для топіаріїв:

Вічнозелений самшит (буксус). Ця рослина з густим блискучим листям, яке прекрасно переносить стрижку і довгі роки радує вічнозеленої скульптурою.

так само для топірной стрижки підійдуть:

  • — ягідний тис
  • — бирючина овальнополиста. Це вічнозелений чагарник з красивими листочками, який росте на півдні росії висотою близько одного метра.
  • — акація жовта
  • — айва
  • — барбарис звичайний
  • — бересклет європейський
  • — глід колючий
  • — в’яз
  • — ялина
  • — сосна
  • — дуб
  • — дерен
  • — груша
  • — жимолость
  • — верба
  • — ірга
  • — калина
  • — кизильник
  • — клен
  • — троянда
  • — горобина
  • — бузок
  • — смородина
  • — спірея
  • — яблуня
  • — черемха
  • — туя
  • — терен
  • — ялиця
  • — липа
  • — ялівець

технологія стрижки

І якщо плодовим деревам можна надати просту геометричну фігуру у вигляді кулі, куба, живоплоту (що б не заважати отриманню плодів надалі), то звертаючи свою увагу на хвойники, прекрасно ростуть в середній смузі, можна створювати і більш складні композиції. До того ж хвойні рослини будуть прикрашати наш ділянку не тільки влітку, але і в холодну пору року.

Для цього посадку хвойних вічнозелених рослин слід

Ну а зараз розглянемо техніку топіарія створення ландшафтного дизайну для саду і дачної ділянки.

техніка топіарія дозволяє так само створювати цілі художні панно, які будуть дуже красиво виглядати на схилах і насипах.

у таких композиціях крім вічнозелених рослин можна використовувати і квіти, як однорічні, так і багаторічники.

так що освоївши цю чудову техніку-топіарні фігури для саду, можна облаштувати ландшафт своєї ділянки в самому оригінальному стилі.

Сайт ідеї для дачі

Топіарії (також використовуються терміни: топіар, топіарі — від англ. Topiary) — це дерева і чагарники, сформовані в об’ємні геометричні фігури . Їх самостійне створення-це досить трудомісткий процес, який вимагає великого терпіння. Зате результат може стати центром краси вашої ділянки.

що таке топиарий?

Слово походить від стародавнього латинського терміна topiarius-садівник, создавашій орнаменти в саду. Топіарії, які також називають живими скульптурами-це дерева і чагарники, сформовані в просторові геометричні фігури. Перші топіарії можна було зустріти в садах древніх римлян, вони були ознакою порядку і гарного смаку жителів цього міста. У європейській культурі вони увійшли в моду в xvi столітті і користувалися великою популярністю серед еліти.

застосування в садівництві

Топіарії рекомендуються для садів, оформлених в класичному регулярному стилі, вони привносять порядок і умиротворення. Найкраще вони зарекомендували себе в симетричному застосуванні, так вони являють собою ідеальне обрамлення саду. Якщо використовувати вічнозелені рослини, можливості топіаріїв дуже цінні взимку, так як геометричні форми відмінно виглядають зі снігом і інеєм. Білизна чудово контрастує з яскравою зеленню вічнозелених чагарників.

Топіарії під снігом

Топіарії підходять також для модерністських садів, наприклад, такі чагарники, як туя або самшит, формують в кулі, які відмінно виглядають як в грунті, так і в красивих високих горщиках на тлі сучасної садової архітектури.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Самостійне створення такої краси є досить трудомістким процесом і вимагає великого терпіння, але кінцевий результат незмінно радує всіх садівників. Найкраще для цього підходять дерева і кущі, а також вічнозелені рослини з повільним ростом і густою кроною. Найбільш популярні рослини для формування фігур стрижкою це вічнозелені — самшит, туя, ялівець . Також використовуються і листопадні-кизильник, барбарис, спірея.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Формуючи фігури, не обрізайте відразу більшу частину рослини, так як це може привести до його в’янення. Почніть з простих форм, таких як кулі або конуси, щоб набратися досвіду. Кожен раз обрізайте тільки кілька сантиметрів, щоб стимулювати рослину до більш сильного ущільнення. Першу стрижку робіть незабаром після посадки, ще навесні.

Можна також подумати над покупкою готових топіаріїв, які потрібно лише правильно утримувати. Це можуть бути туї, підстрижені у вигляді конуса або спіралі, або кущі самшиту у вигляді кулі та інших фігур.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

топіарії на основі каркаса

Існують також спеціальні шаблони (каркаси) для обрізки рослин, виконані з металевої сітки з покриттям з пвх. Вони дозволяють отримати дивовижний ефект за короткий час і з мінімальними зусиллями. Каркас заповнюється спеціальним субстратом-сумішшю замлі, перегною, моху. Потім в заповнений субстратом каркас висаджують рослини, і виходить зелена жива скульптура.

У магазинах є великий вибір готових каркасів, можна вибрати відповідний для вашого саду.

Якщо фігура велика, після заповнення і висаджування рослин вона придбає велику вагу, тому бажано підготувати під неї майданчик так, щоб фігура стояла стійко і не було просідань грунту.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Порада: якщо ви вперше створюєте каркасний топиарий, виберіть щось не надто об’ємне.

При заповненні каркаса субстратом формуємо лунки для висаджування рослин. Можна використовувати сукулентні, почвопокривні або кучеряві рослини. Приклади: вербейник, ломикамінь, молодило, плющ, виноград.

Каркасні топіарії вимагають регулярного поливу, обрізки, підгодівлі. На зиму вся споруда доведеться ретельно укрити, інакше рослини вимерзнуть.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Висновок

Створення топіаріїв — мистецтво, яке дозволяє особливим чином виразити себе і своє бачення краси. Варіантів багато: ви можете замовити спорудження живої скульптури професійним озеленювачів, або придбати готове вже підстрижене рослина, або створити свій власний неповторний топиарий самостійно. Так чи інакше, ваш сад знайде в результаті щось своє, особливе, індивідуальне.

(18 оцінок, середнє: 4,22 з 5)

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослиностаннім часом все більшою популярністю користуються топіарії, або європейські деревця. Це відмінний спосіб не тільки прикрасити свій будинок, надати йому ні з чим не порівнянний затишок і індивідуальність, але і прекрасне заняття на дозвіллі для всіх членів сім’ї.

що означає слово топиарий

Колись, та й донині, мистецтво топіарі широко використовувалося в парковому оформленні і позначало сад з коротко підстриженими деревами в обрамленні садових скульптур. На сьогоднішній день під цією назвою також мають на увазі невелике штучне деревце, причому таке неповторне диво нескладно зробити своїми руками.

Інша назва «топиарий» — дерево щастя. Пояснення цієї метафори сягає своїм корінням в стародавній схід. З давніх пір куля в багатьох релігіях було прийнято вважати уособленням сонця, творення, нескінченності і досконалості. Східні релігії асоціюють схід сонця з надією, початком життя, навесні, дитинством і щастям. Підносячи в подарунок топиарий, ви немов даруєте дорогому для вас людині шматочок життя і щастя. Згідно з правилами феншуй дерево приносить радість в будинок.

Топиарий не є уособленням будь-якого конкретного рослини, існуючого в природі. Це казкове деревце втілює найсміливішіФантазії автора. Його крона може мати не тільки типову форму кулі, топіарні форми можуть бути виконані у вигляді сердечка, конуса і т. П.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослинвиготовлення європейського деревця — не тільки хобі, а й ціле мистецтво. Однак зробити топиарий своїми руками під силу кожному. Висота його становить від 15 до 50 см.матеріали, використовувані при виготовленні деревця, відрізняються величезною різноманітністю, робити його можна з будь-яких підручних натуральних і штучних засобів: від ягід і фруктів, висушених квітів або спецій, до паперу, пластику, монет та інших матеріалів. Можна навіть робити топиарий зі штучної трави.

Основу-мінімум для виготовлення дерева складають чотири обов’язкових компоненти:

  • вазон або підставка;
  • основа;
  • стовбур;
  • крона.

Підставка або вазон служать підставою для розміщення деревця. В якості підставки можна використовувати не тільки квітковий вазон, але і незвично прикрашену банку, чашку, склянку або іншу відповідну загальної задумом ємність.

Основою для композиції служить куля, що уособлює собою досконалість, або фігура з пінопласту будь-якої іншої форми. Для фігури основи можна використовувати і інші підручні матеріали. Зазвичай купують готову заготовку основи в магазині для рукоділля, що істотно економить час.

Для виготовлення стовбура знадобиться дріт (краще товста). Як правило, дріт обмотують мотузкою, також широко застосовують тасьму і декоративну стрічку.

Виготовлення крони – це, мабуть, найцікавіший і творчий момент у всьому процесі роботи. Тут практично безмежні можливості для реалізації найсміливіших і оригінальних ідей і фантазій.

Матеріалами для виготовлення крони служать:

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Деревця бонсаї служать чудовою прикрасою будинку не тільки у вітальні, але і в кухні, спальні та інших приміщеннях. Деревце, що світиться в темряві, буде не тільки елементом декору, але і виконає практичну функцію нічника. Виконане з живих квітів європейське деревце-прекрасний подарунок до будь-якого торжества.

галерея: топиарий своїми руками (25 фото)

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослинТопиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослинТопиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослинТопиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин
Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

як зробити топиарий своїми руками: покрокова інструкція

Отже, робимо топиарий своїми руками. Розглянемо процес виготовлення кавового деревця як приклад. Топіарії з кавових зерен користуються великою популярністю не тільки через свій зовнішній вигляд, але і завдяки поширюваному навколо чудовому аромату кави.

Характерні особливості кавового деревця:

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Необхідні матеріали:

  • будь-яка газета для створення форми або готова основа;
  • гофрований папір (краще коричневого або подібного відтінку з кольором кави);
  • нитки;
  • паличка (для акуратного і рівномірного нанесення клею);
  • зерна кави;
  • стакан;
  • різнокольорові камінчики;
  • суха гілочка (для стовбура дерева);
  • монети (або несправжні гроші);
  • пластилін.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з кавових зерен-прекрасний і стильний подарунок для чоловіка (чоловіка, колеги і т.д.).

ідеї для топіаріїв

Ідеї для європейських дерев можна взяти з інтернету, журналів з рукоділля і каталогів або використовувати власну фантазію. Варіантів виконання-безліч. Можна створити вдома цілий сад з топіаріїв. Окрасою деревця може стати все що завгодно, можна сміливо комбінувати різні матеріали, створюючи незвичайні форми основи, придумуючи фантастичні фігури або скульптури для декору .

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Зробити оригінальний топиарий своїми руками можна з будь-якого приводу, починаючи від новорічного свята до ювілею або іншого торжества. А можна займатися виготовленням робіт в цій техніці і без всякого приводу, а в якості дозвілля всієї родини і прекрасного спільного проведення часу для дорослих і дітей.

топіарна техніка в ландшафтному дизайні

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослинмистецтво топіарі знаходить своє широке застосування в ландшафтному дизайні, оформленні території заміського будинку, дачі, саду. Спочатку топіарне мистецтво являло собою техніку фігурної стрижки дерев і чагарників. В результаті такої стрижки рослинам надаються будь-які форми (кулі, конуси і т. Д.) або орнаменти, з них можна створити різноманітні фігури і цілі зелені скульптури (тварин, людей, казкових предметів або споруд і т.п.).

техніка топиарий і її види

  • орнаменти і фігури з квітів і рослин. Сформувати певний орнамент або фігуру нескладно за допомогою спеціальної готової топіарної рамки, в яку висаджують рослини згідно задуму.
  • зелені скульптури. Каркасні або топіарні скульптури – модна тенденція в сучасному оздобленні саду або газону. Для їх створення потрібен каркас, зроблений з міцної дроту. Його внутрішню частину викладають сіткою з невеликими осередками і заповнюють грунтом (якщо скульптура велика, то всередину можна помістити тирсу або інший наповнювач, а зверху заповнити грунтовою сумішшю). Насіння, розсаду або самі рослини висаджують в грунт і далі доглядають за ними звичайним чином.
  • нівакі-також модна ідея в сучасному садовому і ландшафтному дизайні-це вирощування дерева у відкритому грунті зі зміною форми його стовбура або переплетенням декількох стовбурів. Цей елемент декору відмінно зарекомендував себе при компактному оформленні маленького ділянки. Чудово виглядають в саду ніваки з верби, сосни та інших дерев.

Особливих труднощів створення топіаріїв своїми руками вдома або на ділянці не становить. Слід завжди починати від більш простих форм і, удосконалюючи свою техніку і мистецтво, переходити до створення складних фігур і композицій для саду. Головне, як зазначає більшість садових скульпторів, – це терпіння, любов до рослин, дбайливий і правильний догляд за ними.

Популярною виробом, яка відрізняється різноманітністю серед інших видів топіаріїв, є квіткове дерево щастя.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Виготовляють вироби з будь-яких живих квітів, які купуються в магазинах або є в будинку:

  • тюльпани;
  • ромашки;
  • орхідеї;
  • лілії;
  • півонії;
  • маки;
  • конвалії;
  • троянди;
  • півонії;
  • айстри.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Але живі рослини — не межа. Для топіарія підійдуть і штучні квіти з різних матеріалів:

  • папір: гофра, кольорова, фоаміран, серветки;
  • тканини: атлас, органза, фатин, мішковина, сітка;
  • в’язані з пряжі.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Важливо! вироби з живих квіток виконують переважно в весняно-літній період. Вони є хорошою альтернативою вазі з водою. На осінь можна виготовити саморобку з сухоцвітів. Для зими-використовуйте тканинні або паперові саморобні квітки для прикраси будинку.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Щоб надати пишність кроні, використовуйте сизаль або лико. Для прикраси стовбура підійдуть атласні або флористичні стрічки, нитки, шпагат. Для декору горщика також дозволяється використовувати справжні рослини, наприклад, мох.

Популярний варіант виконання топіарія-виріб зі справжніх або сухих фруктів. Декоруйте виріб дрібними ягодами в комбінації з живими квітами. Квітково-фруктовий топиарий стане прикрасою на будь-яке свято: день народження, весілля, річниця.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Корисний майстер клас для тих, хто хоче змайструвати деревце з живих квітів, представлений у відео:

Як зробити топиарий з штучних квітів

Найбільш простим є дерево з готових штучних ромашок, айстр, троянд, півоній. Пропонуємо вам невеликий і легкий майстер клас, про те, як зробити дерево щастя своїми руками в домашніх умовах.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Для роботи вам знадобиться 1 година вільного часу і навички роботи з клейовим пістолетом. Обов’язково підготуйте матеріали:

  • термопістолет;
  • клей;
  • куля з пінопласту необхідного діаметру;
  • гілку від дерева для стовбура;
  • готові штучні букети;
  • зубочистку;
  • ножиці;
  • підставку у вигляді чашки, склянки, горщика або саморобну ємність;
  • гіпс.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Порада! як альтернатива пінопластовому кулі-основа з монтажної піни. Підставка вибирається такого діаметру, щоб вона не перевищувала за розміром декоровану крону.

Важливо ! обмежень за габаритами топіарія немає. Якщо у вас просторе приміщення, зробіть підлогове квіткове деревце, яке по висоті від 50 см.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Для створенняПокроково виконуйте інструкцію:

  • ножицями обріжте квітки від стебел. Довжину хвостика залишайте приблизно в 5 мм.відрізані стебла і листочки не викидайте, вони вам знадобляться для прикраси вироби;
  • зробіть отвір в основі на глибину до 2 см, куди ви вставите стовбур;
  • декорують куля. Зробіть по всьому периметру невеликі отвори спицею або зубочисткою. Намажте клеєм стеблинки на квітках і швидко вставляйте в основу. Розподіляйте всі елементи правильно, щоб не було хаосу. Кріпите квітки так, щоб не було видно підстави;
  • стовбур у вигляді гілки від дерева вставте в попередньо підготовлений отвір з клеєм;
  • закрийте перехід від основи до стовбура обрізаними листям;
  • гілку прикрасьте стеблами від штучних квітів;
  • розведіть гіпсовий розчин і залийте в горщик. Вставте стовбур з готовою кроною і почекайте кілька хвилин, поки гіпс не застигне;
  • верхній шар застиглого розчину прикрасьте штучною травою або сизалем, які продаються в будь-якому флористичному магазині.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Цікавим варіантом для квіткового деревця є основа в формі велосипеда. Готується вона з вирізаного картону або товстого листа пінопласту. Колеса прикрашаються штучними квітами. Виглядає креативно, підійде для подарунка жінці-колезі або на 8 березня.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Докладний урок про створення штучної квіткової вироби в відео:

Топиарий з штучних троянд

Популярні квіти для декору крони дерева щастя – дрібні і великі штучні трояндочки різних відтінків. Матеріалами для виготовлення є:

  • фоаміран;
  • гофрований папір;
  • паперові серветки;
  • атласні стрічки;
  • крепований папір;
  • органза;
  • латекс;
  • фетр.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Якщо інтер’єр в кімнаті оформлений в вінтажному стилі, в нього впишеться виріб з комбінації білих сухих троянд з саморобними квітками з нотного зошита. Такий топиарий можна прикрасити атласними стрічками і намистом пастельних і світлих тонів. Дозволяється використовувати бутони засушених троянд.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Майстер клас з виготовлення круглих об’ємних рожевих троянд для крони дивіться у відео

Топиарий у вигляді соняшника

Ви наповніть свій будинок сонцем, якщо виготовите топиарий у вигляді соняшнику. Ви можете використовувати одну квітку замість крони, прикрасити основу декількома невеликими соняшниками. Обидва варіанти виглядають виграшно.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Для виготовлення сонячного соняшнику використовуйте:

  • жовті серветки;
  • гофрований папір;
  • атласні стрічки.

Правдоподібно виглядають квіти зі стрічок в техніці канзаші. Як зробити соняшник своїми руками, дивіться в майстер класі:

Нижче ви можете побачити оригінальний топиарий з соняшником в техніці канзаші.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Зробіть топиарий з квітів своїми руками

При виготовленні деревця удачі з живих рослин, важливу роль відіграє кошик з квітами. Важливо, щоб рослини не зів’яли, тому, як правильно зробити таку кошик для квіткового дерева щастя, подивіться в майстер класі:

Як змайструвати квіти своїми руками для топиария

В інтернеті є безліч уроків, як зробити саморобку з ромашок, троянд, айстр, соняшників, використовуючи гофрований папір, паперові серветки або атласні стрічки.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

З стрічок своїми руками

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Наприклад, як зробити троянди з серветок своїми руками, подивіться в докладному мк:

Легко зробити трояндочки з гофрованого паперу для топіарія. Для цього запасіться необхідним кольором гофро паперу. Незвично і креативно виглядає ромашкова крона, у якій замість пелюсток – вушні палички.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Порада! для економії вашого часу, придбайте готові квіти з холодного порцеляни для декору крони. Так вам залишиться лише зафіксувати їх на підставі і не витрачати час на виготовлення.

Для основи практикується використання не тільки кулястої основи, але, наприклад, будиночка, ейфелевої вежі, велосипеда з квітами. Декоруйте основу не тільки квітами, але і фруктами. Для цього зробіть муляжі відповідних фруктів або засушіть справжні.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Для любителів класичного стилю підійде топиарий з квітів в техніці канзаші.

Креативним господиням сподобається топиарий-чашка з квітами. Він виглядає як ширяюча кружка в повітрі з квітами, що ллються з кружки в блюдце. Як це виготовити дивіться у відео:

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Квіткова чашка

До речі, замість блюдця можна застосувати кошик з квітами.

Дерево з квітами прийнято додатково декорувати кавовими зернами, камінчиками, бісером, стрічками. Вигідно і красиво виглядає весільний топиарий з намистинами і квітами в тон стилістики заходу.

Топиарий з ялівцю своїми руками. Топиарий для саду: особливості фігурної стрижки топиарных рослин

Фігурна стрижка дерев і чагарників давно стала не просто способом урізноманітнити ландшафт, а справжнім мистецтвом. Майстерність створення топіаріїв — від найпростіших до складних — одне з найдавніших садівничих мистецтв, що прийшло до нас ще з часів стародавнього риму. Химерні фігурки тварин і казкових персонажів, ідеальні сфери, абстрактні зелені конструкції, чудове наслідування посуді, архітектурним шедеврам, іншим рослинам і навіть цілим картинам… Різноманітність і можливості створення топіарних форм вражають уяву.

Вважається, що фігурно підстрижені рослини — це атрибут регулярних або архітектурних садів з їх строгими лініями, любов’ю до правильної геометрії і стриманими фарбами. Але забавні фігурки-скульптури відмінно впишуться в будь-який сад, якщо правильно підібрати стиль, форму і спосіб виконання.

Зелені скульптури зазвичай створюють на основі дрібнолистих, густоветвістих рослин, легко переносять часту стрижку (зазвичай також відносяться до групи вічнозелених видів) — самшиту, городчатого падуба, тиса, бирючини, туї, благородного лавра, барбарису. Формування, поетапний процес створення бажаної фігури, зажадає від вас не тільки особливих навичок, але і терпіння, уважності, витримки.

Рослинам можна надати практично будь-яку бажану форму, але якщо ви тільки починаєте освоювати топіарне мистецтво, то краще звернути увагу на найпростіші геометричні фігури — піраміду, циліндр, куб, сферу. І тільки оволодівши основними прийомами стрижки і відточивши свої навички, приступайте до створення більш структурно складних контурів.

Використовувати при роботі варто тільки чисті, гострі інструменти, дотримуючись усіх правил безпеки. Щоб полегшити прибирання зрізаних частин майбутньої скульптури, краще поставити діжку, горщик з рослиною на заздалегідь розстелену клейонку або тканину, яку потім можна зібрати разом з відходами (якщо ж стрижка проводиться на зростаючому у відкритому грунті рослині, то його по можливості оточують такий же підкладкою).

Створення топіарія для саду своїми руками

  1. вибирати рослини для створення зелених скульптур треба ретельно. Це обов’язково повинні бути сильні, здорові рослини, що володіють щільною кроною і рівномірною гіллястістю.
  2. на першому етапі стрижки слід надати рослині тільки приблизні обриси майбутньої геометричної форми: для цього великими садовими ножицями обстригають основні контури, намічаючи головні лінії і прибираючи зайве. Після того, як» заготівля » придбає зразкові абриси майбутньої зеленої скульптури, крону слід підрівняти більш ретельно, прибравши всі дрібні, вибиваються з основних ліній гілочки.
  3. на другому етапі слід працювати невеликими садовими або спеціальними ножицями, призначеними для фігурної стрижки, які можна знайти в будь-якому садівничому магазині. Домігшись приблизної основи і задовільної форми, рослині слід дати відрости і «набрати масу». Зазвичай на це відводять близько року, коли формує обрізка більше не проводиться. За цей період багато молоді пагони заповнять всі порожнечі і сформують ідеальну основу для остаточного формування фігури.
  4. повторюють стрижку тільки маленькими або спеціальними ножицями в кінці червня в наступний садовий сезон. Остаточне коригування, що дозволяє отримати рівні грані і стінки скульптури, проводять тільки в серпні, як би «поліруючи» густо облиствену, рівномірну крону.

Формування складних фігур

Всі складні фігури і багатогранні контури сформувати за допомогою однієї обрізки не вдасться: для створення топіарія зазвичай використовують дротяний каркас, які не тільки задає контури зростання, але і полегшує самПроцес обрізки, служачи орієнтиром і намічаючи лінії. Дротяний каркас встановлюють на молодих рослинах, розміри яких найбільш точно підходять до параметрів заготовки.

Формують на першому етапі основні лінії, підганяючи абриси рослини по контурах дротяного каркаса. При цьому замість обрізки краще направляти окремі гілочки, підв’язуючи їх в потрібному напрямку. Зістригають ж тільки ті верхівки, які вибиваються з потрібної форми. Більш ретельну обрізку проводять у міру підростання рослини, регулюючи його абриси за допомогою маленьких ножиць.

Складні фігури коригуються кілька разів за сезон, у міру підростання нових гілочок, що вибиваються із зеленої скульптури.

Природні топіарії: рослини з красивою кроною

Для тих, хто хоче заощадити час і ресурси, існує відмінна альтернатива топіарним формам — природні рослини, які можуть потягатися за красою своєї крони з створеними рукою садівника шедеврами.

До природних топіарних видів належать:

  • кизил спірний( або дерен), який може похвалитися особливими ярусними абрисами крони
  • звичайний дуб (відомий також як черешчатий), що володіє пірамідальною формою і дуже компактними контурами (його крона в обхваті не перевищує 3-х метрів)
  • південний бук (або ногофатус антарктичний) — оригінальна рослина з дрібним листям

Не менш ефектно, ніж вистрижені кущики самшиту і тиса, виглядає і висаджений в якості соліста віяловий дланевідний клен, особливо його зеленолисті сорти, які зазвичай у висоту не перевищують і 2-х метрів.