Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

73

Моль-це комаха всюдисуще. І якщо хтось вважає, що моль мешкає лише в шафах, де зібрані запаси хутряного одягу, то він помиляється: є ще й окремий вид молі, який мешкає в кухонних шафках, ласуючи продуктами харчування. Особливо це шкідлива комаха любить запасливих господинь, які на випадок надзвичайних обставин зберігають вдома цілі склади борошна і круп. Тому найкращий спосіб вивести харчову моль-це взяти її змором, тобто позбавити їжі. Не зберігайте вдома велику кількість круп! взагалі рекомендується все сипучі продукти зберігати в холодильнику – туди моль не проникне. Можна і просто потримати тільки що куплену крупу в холодильнику, а потім відправити в скляну банку з кришкою.

поради про те, як вивести харчову моль

  1. найчастіше перебирайте борошно, крупу і мюслі, приправи і сухофрукти в картонних упаковках і відкритих пакетах. Побачивши невелику павутинку на крупі, личинки з чорною головою, викидайте продукти без жалю! лише в металевих і скляних ємностях, закритих щільно, моль не заводиться. Заражені продукти можна ще згодувати тваринам.
  2. прибирайте кухню правильно. Вивести харчову міль на кухні допоможе генеральне прибирання. Витягніть з шафок всі продукти, протріть полиці водою з оцтом, соком лимона. Відкрийте вікна навстіж на дві-три години, пустивши в кухню світло і повітря, їх міль не любить особливо. Не переносить моль апельсинові і лимонні кірки, тому розкладіть їх по шафках. У шафі цитрусові скоринки будуть теж до речі! аналогічно діє на моль і запах лаванди.
  3. покладіть в ємності з крупою по одному неочищеному зубчику часнику.
  4. придбайте в господарському магазині спеціальні пастки для харчової молі з феромонами. Вони залучать моль, яка прилипне на пастку. Раз в два місяці пастки міняйте. Але щоб вивести харчову моль повністю, застосовуйте пастки навіть тоді, коли на них перестане липнути моль, адже пара комах може все одно залишитися в шафках.
  5. харчову моль можна знищити і за допомогою нафталінових таблеток. Можна ще просушити крупи в духовці.

незважаючи на те, що харчова міль на відміну від звичайної платтяної байдужа до ваших шуб, вона є таким же неприємним непроханим гостем, що потрапляють в будинок найчастіше з крупами, що купуються в магазині. Вона характеризується високою живучістю і підвищеною плодючістю. Можливо, що з першого разу не вдасться повністю від неї позбутися, так як гусениці харчової молі здатні переносити як високі температури (до 60 градусів протягом години), так і досить низькі (до 24 годин). Але комплексний підхід і завзятість обов’язково допоможуть вам вивести харчову моль.

Моль на кухні часто буває не так просто вивести, як це може здатися на перший погляд, особливо недосвідченим в боротьбі з цим шкідником господарям. Причина цього полягає в тому, що основне місце проживання — сухі продукти харчування, і вивести їх можна, тільки позбувшись від усіх уражених запасів, а потім – в обов’язковому порядку винищивши і дорослих метеликів.

Таким чином, щоб вивести моль на кухні, необхідно підійти до цього завдання комплексно. Швидкими разовими заходами знищити кухонну міль не вийде, але при грамотному підході вивести її можна швидко і ефективно.

На замітку

Часто люди, побачивши характерних сірувато-жовтих метеликів на кухні, починають ламати голову над тим, звідки береться ця міль. Причина її появи ніяк не залежить від власника квартири — вона просто потрапляє в будинок з купленими зараженими продуктами харчування. Як правило, це крупи, борошно, цукор, сухофрукти, горіхи, а іноді навіть макаронні вироби. Моль на кухні практично ніколи не з’являється, залетівши з вулиці — поширюються тільки личинки в продуктах. Як правило-в прострочених і необроблених від шкідників.

Боротьба з міллю-це не тільки і не стільки пряме знищення комах, скільки грамотна профілактика і дотримання правил зберігання харчових продуктів. Але про все по порядку.

Контроль стану продуктів харчування

Як правило, личинки молі потрапляють в будинок в продуктах харчування, і вже тут заляльковуються, перетворюються в метеликів і дають про себе знати. Саме тому для того, щоб ефективно на кухні, необхідно:

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Особливо важливо при цьому перевірити всі засіки і комори: зазвичай саме в давно забутому пакеті, наприклад, з гречкою або сушеною черемхою, і присутній основний інкубатор кухонної молі.

На фото-лялечка молі в манній крупі на кухні:

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Це цікаво

Взагалі кажучи, кухонна моль — збірна назва декількох видів метеликів сімейства вогнівок. Найчастіше в будинку зустрічається комірна і борошняна вогнівки, але іноді можуть траплятися і інші види. Відмітна риса комірної вогнівки-світла поперечна смуга на темно-коричневих крилах. Гусениці ж її мало відрізняються від гусениць яблуневої плодожерки.

Обробка кухонних меблів

Цей комплекс заходів спрямований на знищення виповзають заляльковуватися личинок. Як правило, у всіх вогнівок гусениці залишають харчові продукти і розповзаються по всьому приміщенню в пошуках зручних місць для створення кокона. У ці моменти вони трапляються в кухні на її стінах, стелі, на стиках меблів зі стінами.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Гарні для обробки інсектицидні аерозолі, використовувані в боротьбі з мурахами і тарганами, а також інсектицидні олівці (наприклад, всім відомий крейда машенька). У той же час сильно пахнуть відлякують кошти тут не дадуть практично ніякого ефекту, а просто відлякають метеликів від місць розташування пахучих речовин.

Існують також спеціальні-наприклад, армоль, раптор від молі-але ефективність їх проти молі на кухні значно нижче, ніж проти платтяної молі.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

«звідки на кухні міль могла взятися, якщо у нас зроду її не було? під стелею метелики, по стінах гусениці повзають. У кульку з гречкою їх кокони. Повикидывала їх з дому, тільки це не допомогло. Тепер ось буду купувати засоби проти молі».

Ірина, одеса

Важливо розуміти, що навіть потравивши один раз личинок молі надійним аерозолем, іноді можна домогтися лише тимчасового ефекту: вихід гусениць з продуктів харчування протікає не узгоджено, і вже через два-три дні після обробки кухні в ній можуть з’явитися нові гусениці.

Існують препарати, що виготовляються за принципом мікрокапсулювання, вони забезпечують пролонговану дію. Найбільш відомий їх цих препаратів гет, що дозволяє але і тарганів, мурах і навіть стійких до виведення різними інсектицидами клопів. Зрозуміло, застосовувати цей засіб потрібно лише проти личинок в кухонних меблів, так як препарат не повинен контактувати з продуктами харчування.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Варто також враховувати, що боротися з кухонною міллю лише за допомогою спеціальних препаратів не ефективно. Все-таки, основна частина шкідників знаходиться саме в харчових продуктах, і саме з цією частиною необхідно в першу чергу вести цілеспрямовану боротьбу.

Знищення метеликів

Тепер уявімо іншу, теж поширену ситуацію: у вас з’явилася моль на кухні, але всі продукти були перевірені і перебрані, личинки знищені і викинуті з зараженими продуктами. Однак метелики молі вціліли і продовжують літати по кухні, причому у великій кількості.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

В цьому випадку обов’язково потрібно доводити справу до кінця і братися за винищення метеликів. Адже саме вони здатні відкласти непомітні оку яйця на продукти харчування, даючи можливість з’явитися новому поколінню шкідників.

Вивести метеликів молі досить просто. Зазвичай для цього навіть не доводиться використовувати хімічні засоби. Мухобійки і простого тапка цілком буває достатньо для того, щоб перехлопать навіть кілька десятків дорослих особин.

» не знаю, звідки завелася міль на кухні, але цієї зарази стало боляче багато. Ще добре, поки метелики літали, але коли черв’яки полізли, я зовсім не витримала. Але головне, скільки їх не дави, вони все з’являються і з’являються. Виявилося, лізуть з торішніх горіхів на балконі. Викинули горіхи, кілограм зараженої ячки, передавила всіх метеликів — і тиша та благодать стала. Я прям не очікувала, що так швидко впораюся з напастю».

Антоніна, єремейське

На складах або кухнях закладів громадського харчування для знищення метеликів молі використовують інсектицидні аерозолі — професійні тетрікс, діазинон або засоби загального використання комбат, раптор, рейд. Зернова міль на кухні зазвичай знищується в спеціально відведений для цього вихідний день, а після обробки приміщення в ньому проводиться ретельне прибирання.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Заходи профілактики

Після того, як з будинку будуть викинуті всі заражені продукти, а личинки і метелики будуть винищені спеціальними засобами, неСлід розслаблятися: моль може з’явитися на кухні знову. Щоб уникнути цього необхідно:

  • перевіряти всі принесені в будинок продукти
  • підтримувати чистоту і видаляти всі розсипані на підлогу або за стіл (тумбочку) продукти
  • викидати або використовувати застарілі запаси їжі
  • використовувати спеціальні відлякують кошти в місцях зберігання продуктів. Для цього підходять спеціальні секції проти молі і деякі народні засоби, які слід розміщувати в тумбочках і шафах.

Харчова моль зазвичай заводиться на кухні, де протягом тривалого часу зберігаються сипучі продукти. І справа зовсім не в чистоті приміщення. Як вивести харчову міль і запобігти її появі знову?

Народні засоби в боротьбі з харчовою міллю

Якщо у тебе на кухні завелася харчова міль, то позбутися тобі від неї допоможуть народні методи. Для боротьби з личинками і метеликами тобі знадобляться підручні засоби. Але боротьба буде нелегкою і тривалою. Отже, щоб харчова міль зникла з твоєї кухні, тобі необхідно вжити таких заходів:

  1. позбудься всіх продуктів, які вже зіпсовані харчовою міллю. Для цього перебери всі полки на кухні, відкрий і подивися крупи в баночках і целофанових пакетах. Якщо ти помітиш в них маленьких білих личинок з чорною головою, то міль вже дісталася і сюди. Якщо у тебе залишилися продукти, ще не зворушені харчовою міллю, то помісти їх в скляні і бляшані банки — їх міль не подужає;
  2. харчова міль дуже не любить часник. Тому почисть кілька зубчиків часнику і помісти по зубчику в кожну ємність, де зберігаються сипучі продукти та інші, які моль може вважати цікавою;
  3. моль не любить запах оцту. Змочи в оцті ганчірочку і протри нею все полки, все шафки. Залізь куточком ганчірочки в кожну щілину, щоб непрохані гості не нагрянули знову. Замість оцту можна використовувати лимонний сік. Але перед такою процедурою краще помий всю кухню з милом і провітри приміщення. Особливу увагу приділяй щілинах — їх дуже любить харчова міль;
  4. розклади на полиці і по всій кухні сушені гілочки лаванди — комахи їх не переносять. Щоб гілочки не сипалися, загорни їх в марлю;
  5. лавровий лист можна використовувати замість лаванди, а можна її доповнювати. Але на відміну від лаванди, лавровий лист можна покласти в баночки з крупами;
  6. харчова міль не любить аромати наступних рослин: квітів пижма, герані, багна, гвоздики (пряність), ялицевої олії.

Боротьба з харчовою міллю настільки складна, що простіше не допустити її появи на кухні. Тому:

  • не купуй крупи про запас. При тривалому зберіганні їх уникнути появи харчової молі практично неможливо;
  • якщо у тебе все ж зберігається багато сипучих продуктів, то помісти їх в металеві або скляні ємності. Поліетиленові, целофанові і пластмасові ємності моль з легкістю прогризає;
  • ще краще буде, якщо абсолютно всі продукти, навіть сухі крупи, ти будеш зберігати в холодильнику;
  • вентиляційну щілину закрий шматком щільної тканини. Цим ти не даси проникнути молі в твою кухню з сусідніх квартир;
  • розклади на кухні гілочки лаванди.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Якщо ти виконаєш всі ці дії, то моль на кухні у тебе не з’явиться. Але що ж робити, якщо вона все-таки у тебе завелася? тоді йди таким радам:

  • спробуй спочатку бабусині методи боротьби з харчовою міллю. Для цього не потрібно купувати спеціальних засобів: все є під рукою. Але не думай, що ти позбудешся від молі в один день. Згодом личинки, яких ти пропустила при збиранні кухні, перетворяться в метеликів, і вони породять нових личинок: відловлюй дорослих метеликів і час від часу знову перевіряй свої поранення;
  • якщо не виходить впоратися з міллю народними засобами, то спробуй придбати спеціальні отрути або пастки, які пропонує нам сьогодні ринок;
  • час від часу міняй засоби боротьби з харчовою міллю: вона може адаптуватися до нових умов з часом;
  • тару, де зберігалася заражена крупа, викинь. Якщо тара скляна або жерстяна, то простерилизуй її в киплячій воді або в духовій шафі.

За допомогою таких нескладних дій ти зможеш назавжди розпрощатися такою неприємною гостю, як харчова міль. Мені пощастило: у мене молі не було ніколи. Я просто не зберігаю крупи довго. Куплена пачка крупи лежить максимум тиждень. А чи варто зберігати її в битком забитому буфеті, якщо за нею можна сходити в магазин в будь-який час дня і ночі?

Найчастіша причина появи-принесені з магазину заражені продукти.

Найбільше личинок у сипучих продуктах: борошні, крупах, сухофруктах, горіхах, травах.

Тому, якщо ви хочете уникнути цієї проблеми, купуйте такі товари в перевірених магазинах і ретельно перевіряйте герметичність упаковки.

Ще одне джерело зараження — сусіди. Якщо у них є така проблема, ймовірно, деяка частина молі в пошуках більш різноманітного раціону перебереться до вас.

Моль може і залетіти у вікно-однак цей випадок вважається досить рідкісним, тому турбується не варто.

Краще запобігти, ніж лікувати

Процес позбавлення від молі досить складний: вона не просто псує продукти, але і активно розмножується.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Тому набагато простіше не допустити появу шкідника на кухні. Насправді це не так складно. Ми зібрали для вас дієві рекомендації, які підтверджені відгуками домогосподарок на різних форумах:

  • продукти, які можуть послужити джерелом зараження, краще купувати в хороших, перевірених супермаркетах. Краще уникати акцій і знижок: можливо, магазин таким чином намагається позбавити від товарів, які неправильно зберігалися. Саме в таких випадках найчастіше заводитися моль, тому не варто ризикувати всіма запасами заради разової економії.
  • вже куплені продукти краще уважно переглянути. Навіть якщо на перший погляд там відсутні метелики і личинки, варто звернути увагу на дивні грудочки — це можуть бути личинки молі. Тоді покупку краще викинути — щоб уникнути зараження. До того ж, вживання частинок молі і відходів їх життєдіяльності може завдати шкоди здоров’ю людини.
  • для надійності сипучі товари краще попередньо обробити. Багато сайтів рекомендують покласти продукти на дві-три години в морозилку.

Однак ми можемо порадити вам ще один дієвий спосіб: пересипати крупу або горіхи в миску і поставити на 30 секунд в мікрохвильовку на максимальну потужність.

Як позбутися від яєць і личинок

Якщо ви хочете назавжди позбутися від молі, приготуйтеся до досить довгого і копіткого процесу. Існує безліч методів.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Ви можете вибрати спеціальні інсектициди, а можете підібрати народні засоби — головне проявити послідовність і не кинути справу на півдорозі.

Добре працюють різні хімічні отрути: раптор, армор, комбат. У них правда є свої мінуси. При попаданні на харчові продукти вони можуть серйозно нашкодити здоров’ю людини. Тому обробляти меблі потрібно гранично обережно, а ємності для зберігання краще взагалі не чіпати.

Не дивно, що багато хто віддає перевагу народні засоби для боротьби з міллю.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Однак будь-які засоби боротьби з метеликами і личинками будуть бездіяльні, якщо попередньо ви не усунете місця кладок яєць.

В інтернеті можна знайти рекомендацію викинути з кухні абсолютно всі продукти — це допоможе змусити моль відчути себе французами під москвою в 1812 році. Але такі заходи занадто радикальні-на них слід йти тільки якщо ступінь зараження дуже висока.

В інших випадках досить просто перебрати сипучі продукти, видаляючи з них яйця і личинки, а потім проморозити або прогріти в мікрохвильовій печі.

Після цього необхідно ретельно вимити контейнери, обробити їх оцтом і добре висушити. Цей захід не тільки видалить сліди життєдіяльності молі, але і допоможе відлякати її різким запахом.

Врахуйте, що личинки можуть бути практично скрізь. Обов’язково пройдіться пилососом по шафками (не забуваючи і зовнішні частини), потім також обробіть їх. Пилосос затягне непомічені вами яйця.

Увага: дуже часто моль відкладає личинки не тільки в продукти, але і під стелею, куди під час готування піднімається тепле повітря. Тому рекомендуємо пройтися по стельових стиках спеціальними засобами або просто яблучним оцтом. Те ж відноситься і до люстр: якщо на них багато кручених деталей, які не прилягають безпосередньо до ламп, краще обробити і їх.

Боротьба з дорослими особинами

Якщо процес позбавлення від личинок і яєць більше схожий на довгу монотонну роботу, то боротьбу з дорослими метеликами можна порівняти з бойовими діями.

Як перемогти харчову моль. Як і чим вивести моль з квартири

Незважаючи на те, що існує багато спеціальних засобів, які обіцяють швидке і надійнеБоятися запаху лаванди. Саме тому боротися з домашніми шкідниками потрібно комплексно.

І ще трохи про профілактику

Наступні поради допоможуть вам уникнути повторного появи молі:

  • намагайтеся, щоб продукти не залежувалися більше 2-4 місяців і, звичайно, не зберігайте припаси, термін придатності яких вийшов.
  • продукти, якими ви рідко користуєтеся, зберігайте в холодильнику.
  • купуйте сухі продукти в невеликій кількості, щоб встигати з’їдати їх протягом пари місяців.
  • купуйте бакалію тільки від відомих виробників і по можливості перевіряйте якість товарів в магазині. Для вірності свіжокуплені крупи, злаки, борошно, горіхи, сухофрукти та інші продукти заморожуйте на 3-4 дні (в сухому вигляді).
  • корми для тварин, наприклад, насіння для птахів або, скажімо, підгодовування для риболовлі, зберігайте не на кухні.

Читайте також:

  • як позбутися від жучків на кухні?
  • мошки на кухні! хто вони і як від них позбутися
  • як позбутися від мошок в кольорах
  • 7 способів чищення сковорідок від нагару, жиру та іржі
  • 6 способів очищення пригорілої або старої каструлі
  • 8 способів прочищення труб від засмічень

Харчова міль лякає багатьох господинь. Хоч раз в житті кожна дама стикалася з неприємними комахами, в подиві намагаючись зрозуміти, звідки взялися на кухні літаючі метелики. Спочатку необхідно знайти джерело розмноження комах, потім притупити до знищення непроханих «гостей».

Процес позбавлення від харчової молі малоприємний, тривалий і витратний. Обов’язково вивчіть правила профілактики появи комах в житло, адже попередити зараження продуктів набагато простіше, ніж намагатися позбутися потім від личинок, дорослих особин.

Що таке харчова моль

Комаха являє собою шкідника з коротким циклом розмноження. Харчова або зернова моль відноситься до сімейства метеликів. Дорослі особини мають бежевим забарвленням, іноді світло-коричневим. Також є личинки, схожі на гусениць, яйця світлі. Личинки в залежності від виду комахи відрізняються за розміром, іноді досягають довжини два сантиметри. Саме ця форма шкідника вважається найшкідливішою для людини. Личинки пожирають продукти, обволікають неприємною павутиною горіхи, фрукти і крупи.

Максимальна тривалість життя дорослої особини (метелики) не перевищує декількох днів, потім комаха відкладає яйця і вмирає. У період розмноження шкідник перетворюється в безкрилу метелика, коли і знищує безліч продуктових запасів. Цей період може тривати до шести днів. Процес розмноження зернової молі прискорюється, якщо навколишнє середовище тепла і волога. Тому, відсутність літаючих молей не привід для спокою. У цей момент личинки можуть спокійно ласувати вашими запасами.

Зверніть увагу! найголовніше в боротьбі з комахами на кухні – періодично перевіряти всі ємності з сухими продуктами, а не тільки один раз позбутися від шкідника.

Ці питання турбують багатьох господинь, адже багато хто вважає, що самі винні в зараженні продуктів комахами. Думати так не можна, ви можете тільки подбати про свою кухню, але за іншими людьми спостерігати неможливо. Найчастіше куплені в магазині (особливо по акції) товари вже заражені личинками молі. Недобросовісні власники оптових баз нехтують правилами зберігання продуктів. Також комахи пробираються в житло по вентиляції, через вікна.

Як позбутися від цвілі в погребі, схожої на вату? подивіться добірку ефективних методів.

Ефективні народні засоби від молі в квартирі описані на цій сторінці.

Улюблені місця харчової молі:

  • крупи. Улюблене місце проживання зернової молі: рис, вівсянка, геркулес, макарони, навіть порційні пакетики з крупами не застраховані від зараження шкідниками;
  • горіхи. Моль мешкає в очищеному арахісі, під шкаралупою волоських горішків;
  • сухофрукти. Ізюм, чорнослив, курага часто покриваються якоюсь цвіллю, з огляду на обволікання продукту міллю;
  • картонні коробки. Іноді личинки знаходяться в не розпакованих пачках чаю, кукурудзяних пластівців, вівсянки;
  • якщо комахи живуть на вашій кухні давно, то можливо, вони живуть під підвіконнями, за шафами, відзначаються рідкісні випадки проживання зернової молі навіть в побутовій техніці, якою давно не користувалися;
  • існує думка, що комахи бояться часнику, але деякі стверджують, що знаходили личинок навіть в мішках з овочем;
  • є продукти, які міль не їсть, але прекрасно в них мешкає (сіль, сода). При ревізії кухні звертайте увагу і на ці сипучі.

Їдкі (оцет) і в’язкі (мед, варення) не схильні до зараження, адже комахи в них просто тонуть.

Панікувати при виявленні шкідника не можна, зберіться і негайно приступайте до знищення зернової молі.

Шкода і небезпека

Багато хто вважає, що комаха абсолютно нешкідливо для людини нічого страшного, якщо воно з’їсть пару крупинок. Так вважати категорично заборонено. Основна проблема зернової молі-доросла особина здатна відкласти близько 500 яєць. Кожна личинка протягом нетривалого життя кілька разів змінює шкіру, своєю життєдіяльністю заражає продукти харчування. У крупах, горіхах знаходиться безліч фекалій, хітинового покриву (шкіра комахи).

Регулярне вживання в їжу заражених продуктів, іноді навіть одна трапеза може привести до сумних наслідків:

  • харчового отруєння, серйозної інтоксикації всього організму;
  • найсильнішої алергічної реакції, аж до набряку квінке, що іноді призводить до летального результату;
  • збоїв в роботі імунної системи.

Всі лікарі і дезінсектори наполягають на тому, що після виявлення комах на кухні, позбутися від них потрібно дуже швидко. Особливу небезпеку харчова моль несе дітям. Незміцнілий організм може гостро сприйняти трапезу із заражених продуктів.

Загальні правила боротьби з комахою

  • помилково поміщати крупи в холодильник, низькі температури призводять лише до того, що личинки засипають. Після повернення у вологе і тепле середовище, комахи почнуть активно розмножуватися
  • личинки, яйця гинуть тільки при високих температурах. Дозволяється пропарити крупи в духовці, мінімум 20 хвилин, інакше деякі особини можуть вижити, дезінсекцію доведеться повторювати ще раз;
  • не дарма наші мами і бабусі зберігали крупи, засушені трави в жерстяних банках. Комахи не в силах прогризти метал, скло, дерево і фольгу. Зате тканину, папір, поліетиленові кришки – запросто. Все їстівне зберігайте в щільно закриваються ємностях зі скла зі спеціальними ущільнювачами. Так ви зможете побачити шкідника крізь скляну банку, комахи не розповзуться по всій кухні;
  • всі банки, в яких була заражена крупа, вимийте в оцтовому розчині. Звичайне мило ніяк не впливає на моль, комахи можуть навіть жити в пачках з порошком. Мильним розчином дозволяється промити після оцтової обробки з метою додаткової гігієни.

Важливо! ніякі способи не допоможуть, якщо ви не знищите всі заражені продукти харчування. Також рекомендується ретельно вимити меблі, саме приміщення, провести генеральне прибирання, додавши у воду для миття підлог трохи столового оцту.

Повністю позбавити кухню від докучливих комах допоможуть хімічні засоби, що виключає порятунок заражених продуктів. Всі засоби проти зернової молі можна поділити на дві групи:

  • ліквідаційні інсектициди. продукція складається з хімічних елементів, спрямованих на отруєння дорослих особин, личинок, загибель яєць;
  • репеленти. засоби включають тільки натуральні складові, які здатні відлякувати комах. Продукція не може знищити моль, але сприяє їх переселенню на інші території.

Аерозолі

Як боротися з харчовою міллю в квартирі? одним з найефективніших засобів вважають аерозолі. Виробники випускають масу продукції, схожу за складом і дією, покликану за короткий проміжок часу позбавити кухню від комах, що пожирають продукти.

Популярні аерозолі:

  • антимоль. дозволено використовувати на кухонних меблів, тканинах, тривалість дії засобу разюча-ефект зберігається до одного року;
  • армоль. продукт розроблений для швидкого знищення молі, засіб вражає не тільки метеликів, але і має пролонговану дію відносно личинок;
  • комбат. славиться універсальним дією, знищує всі види молі. Засіб безпечний для домашніх тварин, може застосовуватися на всіх поверхнях.

За допомогою з вибором потрібного аерозолю зверніться до консультанта в спеціалізованому магазині. Враховуйте наявність дітей в будинку. На час дезінсекції краще піти зПриміщення, забрати домашніх тварин, дітей, навіть рослини. Потім гарненько провітріть житло, комахи не виносять свіжого повітря.

Літаючих особин необхідно також знищити для попередження відновлення зараження їжі. Для цього деякі використовують звичайну газету або тапок. Моль літає погано, зловити її не складає труднощів. Якщо такий спосіб вам не до душі, скористайтеся покупними пастками, які приваблюють комах. Засоби змащені спеціальною речовиною, шкідник прилипає і не може більше літати, в кінцевому підсумку гине.

Відмінно зарекомендувала пастка для харчової молі aeroxon. Клейка поверхня виробу довго не висихає, особливий аромат приваблює метеликів. Пастку можна придбати в будь-якому господарському магазині, вартість однієї упаковки не перевищує 200 рублів. Однією пастки повинно вистачити для повного знищення дорослих особин, якщо цього не сталося, придбайте інший засіб.

Народні рецепти

Як позбутися від цвілі в квартирі? прочитайте корисну інформацію.

Профілактика появи

Зернова міль – неприємність, але від неї можна позбутися. Дотримуйтеся корисних правил, в разі потреби займіться знищенням шкідників.

Харчова моль заводиться дуже легко, а вивести її дуже складно. Якщо ви помітили на своїй кухні сантиметрових личинок білого кольору або пурхають комах – терміново вживайте заходів. Які? дивіться корисне відео:

Увага! тільки сьогодні!

Харчова моль, як правило, живе в крупах

Що таке кухонна моль, і звідки вона береться? якщо у вас з’явилася міль на кухні, від неї потрібно терміново позбавлятися. Як це зробити, я зараз розповім.

Харчова моль-що це?

Якщо ви побачили на своїй кухні темних пурхають метеликів, то, швидше за все, ви зіткнулися з кухонною міллю. Про наявність цього шкідника у вашій квартирі можуть також говорити маленькі світлі черв’ячки, що пересуваються по стінах. Що ж таке кухонна міль і що з нею робити?

Кухонну міль ще називають харчовою, або продуктовою. Її розмір не перевищує 1 см, а колір зазвичай непоказний — сірий або коричневий, іноді з жовтими вкрапленнями. Взагалі, кухонна моль-це узагальнена назва метеликів з сімейства вогнівок (найчастіше це комірна або борошняна вогнівки).

Моль – метелик з сімейства вогнівок

Моль – це нічна комаха, тому вдень її складно помітити. Саме тому комаха відразу виявити не вдається.

Живе моль недовго – від декількох днів і максимум до 3 тижнів. Але при цьому вона вкрай плідна. Тому вивести моль може бути складно.

Личинки молі можуть досягати 2 см, на вигляд біло-жовті черв’ячки, які часто розповзаються по стінках шаф. А ось личинки можуть жити до 60 днів, після чого заляльковуються і стають дорослим комахою.

Моль розмножується дуже швидко

Причини виникнення молі і методи боротьби

Причина появи харчової молі лежить не у відсутності чистоти на кухні. Яйця можуть бути принесені нами ж з магазину — з неякісними зерновими та іншими крупами, простроченою продукцією, з зараженого цукру, борошна, сухофруктів.

Іноді вона потрапляє додому з макаронами, горіхами і навіть чаєм. У теплу пору року моль може залетіти в квартиру через вікно або вентиляційні отвори. Ця комаха безумовно приносить шкоду.

Комахи псують продукти і можуть стати причиною інтоксикації організму людини. У крупах моль залишає продукти своєї життєдіяльності і оболонку личинок.

Як вивести харчову моль?

Якщо завелася харчова міль, діяти треба негайно і комплексно. У таблиці описано, як позбутися від харчової молі на кухні:

фото інструкція крок 1
Просто знайти гніздо-мало, потрібно знищити всі заражені продукти.моль дуже плідна, вогнищ зараження може бути багато, зверніть на це увагу. крок 2
Для заляльковування личинка виповзає з харчових продуктів і поширюється по всій кухні – її можна виявити на стелі, в стиках меблів і щілинах.тому доведеться обробити все. Використовуйте для цього мильний розчин.ретельно обробіть всі важкодоступні місця-щілини, стики, зазори. Саме там найбільше люблять ховатися личинки для створення кокона. крок 3
Для боротьби можна використовувати аерозолі від мурах або тарганів. Підійде і відома всім «машенька»і «дихлофос».але останній небезпечний для людини, тому його використання на кухні небажано.обробку варто повторювати через 2-3 дні, так як комахи розмножуються не за один раз, а поступово. крок 4
Крім личинок, потрібно знищити всіх метеликів. Для боротьби з ними можна використовувати спеціальні аерозолі або просто перебити їх мухобойкой або газетою.можуть бути ефективними також липкі стрічки, які зазвичай використовуються для мух. При цьому варто пам’ятати, що пік активності молі припадає на темний час доби.діяти потрібно рішуче, поки метелики не встигли відкласти яйця. Тому з усіх засобів краще вибрати розпилювач, а не олівець. крок 5

Є спеціальні аерозольні засоби для боротьби з міллю. Але вони хороші для знищення платтяної молі, а для харчової їх ефективність набагато нижче.

Краще вибрати засоби для знищення мурах або тарганів. А ось феромонні пастки можуть бути корисними.

У них міститься приманка з феромонів. Вона приваблює самців молі. Заповзаючи в пастку, вони прилипають і залишаються там.

Такі пастки безпечні для людей і тварин, і ціна у них доступна.

крок 6
Налаштуйтеся на тривалу боротьбу. За один раз вивести моль не вийде. Може знадобитися до двох тижнів

Боротьба з шкідником: 4 народні методи

Крім спеціальних засобів, які можна купити, є варіанти, які були відкриті людьми. Ось народні засоби боротьби і профілактики:

фото опис метод 1

При обробці кухні використовуйте мильний розчин, а щілини і стики фасадів промийте з оцтом.

Це не тільки дозволить знищити личинки і яйця, але і буде відлякувати дорослих особин – моль чутлива до різких запахів.

метод 2

Покладіть часточку часнику в банку з крупою. Знову ж сильний запах відлякає комаха.

метод 3

Можна розкласти в шафці з продуктами листя тютюну або лавровий лист.

Лаврушку можна покласти і в ємності для зберігання сипучих продуктів.

метод 4

Зробіть запашний мішечок з кірок лимона, апельсина і таких трав, як пижмо і багно.

Можна також використовувати не самі трави, а ефірні масла. Просто нанесіть їх на ватний тампон і залиште в кутку шафки.

метод 5

Не любить моль також лаванду. Можна використовувати лавандове масло.

А можна покласти в шафу невеликий букетик самих квітів, загорнувши в тонку тканину або марлю.

Так як кухонна моль може виявитися в квартирі через заражених продуктів харчування, варто уважніше поставитися до їх придбання і зберігання. Погодьтеся, завжди краще вжити заходів обережності, ніж потім боротися зі шкідником.

Даю кілька порад:

фото опис рада 1

Купуйте якісні продукти. Уникайте дуже низьких цін.

Виробник може заощадити саме на обробці круп від шкідників.

порада 2

Вибирайте продукти в прозорій упаковці. Це дозволить розглянути вміст.

Якщо ви помітили, що крупинки продукту збираються в грудочки, краще виберіть інший продукт.

Грудочки утворюються через павутинку, яку виробляє личинка для окукливания.

порада 3

Купуйте продукти тільки в герметичній упаковці. Не варто брати крупи на різновид або в фасованих пакетах.

рада 4

Використовуйте ємності для зберігання з щільною кришкою. Так ви своїми руками зловите моль в пастку-вона просто не зможе вибратися.

Не використовуйте целофанові пакети, моль легко їх прогризає.

Також варто ретельно дотримуватися чистоти на кухні, щоб крупи не розсипалися і не залишалися на полицях, за тумбочками і так далі.

Не запасайтеся про запас крупами. Великі їх запаси-це підвищений ризик появи шкідників.

Другою причиною виникнення молі є її потрапляння через вікно або вентиляцію. Для профілактики можна встановити на вентиляційні отвори решітки з дрібною перфорацією. Частіше провітрюйте кухню, особливо в прохолодну погоду і ночами. Ця комаха не любить свіже повітря.

Висновок

Тепер ви знаєте, звідки береться харчова моль на кухні. Якщо ви будете дотримуватися деяких правил, то у вашому будинку навряд чи з’являться комахи. У відео в цій статті ви можете наочно розібратися в темі.

Залишилися питання? задавайте їх в коментарях!

Як лікуватися від застуди мамі, що годує народними засобами?

Моль на кухні-це не тільки літаючі метелики, але і їх лялечки, личинки і яйця.

  • а значить, щоб вивести шкідників назавжди, боротися з ними потрібно комплексно-знайти і ліквідувати вогнище,