Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

101

Розповідаємо, що необхідно зробити, щоб надалі не стикатися з подібними ситуаціями.

1. Визначте, який тип молі завівся у вашому будинку

у будинках найчастіше з’являється або платтяна, або харчова моль. Кожен вид молі віддає перевагу своїй їжі: личинки платтяної молі харчуються майже всіма натуральними тканинами і хутром, безповоротно знищуючи ваші пальто, шапки, шуби, а іноді і меблі. харчова міль до тканин інтересу не проявляє, зате обожнює крупи, сухофрукти, горіхи, печиво і навіть шоколадні цукерки з начинками.

платтяна міль відрізнити харчову міль від платтяної досить просто. Це дрібні метелики сірого забарвлення з плямами на крилах. Платтяна міль крупніше, без плям, але з золотистим напиленням на крилах.

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

харчова моль

2. Позбавтеся від всіх заражених речей

на жаль доведеться викинути всі потенційно заражені продукти, а для цього перебрати весь вміст шафки з бакалією. якщо справа стосується одягу, зберіть речі в стопку і виперіть все, що можна випрати, а що не можна — здайте в хімчистку. Прати необхідно на найвищій температурі, допустимої для тканини. Якщо в машинці є сушка, то скористайтеся і їй.

В обох випадках пропилососьте всі навколишні поверхні зараженого місця: підлоги, полиці шафи, плінтус і навіть стелю, а потім викиньте мішок для пилу, тому що в ньому можуть залишитися личинки. після того, як пропилососили поверхні, протріть їх вологою ганчіркою.

3. Не довіряйте засобам від молі

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Улюблений бабусин нафталін і сучасні хімічні віддушки і відлякувачі небезпечні для здоров’я, особливо коли справа стосується продуктів харчування. натуральні засоби, такі як лаванда або бруски кедра не дуже ефективні в боротьбі з міллю. Якщо зараження вже відбулося, вони вам ніяк не допоможуть. єдиний спосіб-все герметично упакувати.

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Сезонний одяг можна прибрати в вакуумні мішки або великі пластикові контейнери, а продукти харчування — в скляні банки з герметичними кришками. майте на увазі, що харчова моль не заводиться в квартирі ні з того, ні з сього. Найчастіше її приносять з магазинів разом з продуктами. Невидимі оку личинки вже сидять в упаковці, і для того, щоб вилупитися, їм знадобиться всього тиждень.

Якщо ви боїтеся знову принести додому заражені продукти, поміняйте магазин.

Самі продукти можна знезаразити, прожарити в духовій шафі на деку або ж прибравши на ніч в морозильну камеру.

4. Частіше забирайтеся

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Після того, як ви позбулися молі, постарайтеся частіше пилососити і мити місця потенційного зараження. Найчастіше протирайте пил, позбавляйтеся від крихт і перевіряйте «небезпечні» місця на наявність ознак молі.

До речі: крім светрів і шуб, платтяна міль може завестися в антикварних м’яких меблів, вовняних килимах і натуральних шкурах, у внутрішній фетрової прокладці фортепіано, опудалах тварин і навіть у волоссі старовинних ляльок.

Харчова моль лякає багатьох господинь. Хоч раз в житті кожна дама стикалася з неприємними комахами, в подиві намагаючись зрозуміти, звідки взялися на кухні літаючі метелики. Спочатку необхідно знайти джерело розмноження комах, потім притупити до знищення непроханих «гостей».

Процес позбавлення від харчової молі малоприємний, тривалий і витратний. Обов’язково вивчіть правила профілактики появи комах в житло, адже попередити зараження продуктів набагато простіше, ніж намагатися позбутися потім від личинок, дорослих особин.

Що таке харчова моль

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Комаха являє собою шкідника з коротким циклом розмноження. Харчова або зернова моль відноситься до сімейства метеликів. Дорослі особини мають бежевим забарвленням, іноді світло-коричневим. Також є личинки, схожі на гусениць, яйця світлі. Личинки в залежності від виду комахи відрізняються за розміром, іноді досягають довжини два сантиметри. Саме ця форма шкідника вважається найшкідливішою для людини. Личинки пожирають продукти, обволікають неприємною павутиною горіхи, фрукти і крупи.

Максимальна тривалість життя дорослої особини (метелики) не перевищує декількох днів, потім комаха відкладає яйця і вмирає. У період розмноження шкідник перетворюється в безкрилу метелика, коли і знищує безліч продуктових запасів. Цей період може тривати до шести днів. Процес розмноження зернової молі прискорюється, якщо навколишнє середовище тепла і волога. Тому, відсутність літаючих молей не привід для спокою. У цей момент личинки можуть спокійно ласувати вашими запасами.

Зверніть увагу! найголовніше в боротьбі з комахами на кухні – періодично перевіряти всі ємності з сухими продуктами, а не тільки один раз позбутися від шкідника.

Ці питання турбують багатьох господинь, адже багато хто вважає, що самі винні в зараженні продуктів комахами. Думати так не можна, ви можете тільки подбати про свою кухню, але за іншими людьми спостерігати неможливо. Найчастіше куплені в магазині (особливо по акції) товари вже заражені личинками молі. Недобросовісні власники оптових баз нехтують правилами зберігання продуктів. Також комахи пробираються в житло по вентиляції, через вікна.

Улюблені місця харчової молі:

  • крупи. Улюблене місце проживання зернової молі: рис, вівсянка, геркулес, макарони, навіть порційні пакетики з крупами не застраховані від зараження шкідниками;
  • горіхи. Моль мешкає в очищеному арахісі, під шкаралупою волоських горішків;
  • сухофрукти. Ізюм, чорнослив, курага часто покриваються якоюсь цвіллю, з огляду на обволікання продукту міллю;
  • картонні коробки. Іноді личинки знаходяться в не розпакованих пачках чаю, кукурудзяних пластівців, вівсянки;
  • якщо комахи живуть на вашій кухні давно, то можливо, вони живуть під підвіконнями, за шафами, відзначаються рідкісні випадки проживання зернової молі навіть в побутовій техніці, якою давно не користувалися;
  • існує думка, що комахи бояться часнику, але деякі стверджують, що знаходили личинок навіть в мішках з овочем;
  • є продукти, які моль не їсть, але прекрасно в них мешкає (сіль, сода). При ревізії кухні звертайте увагу і на ці сипучі.

Їдкі (оцет) і в’язкі (мед, варення) не схильні до зараження, адже комахи в них просто тонуть.

Панікувати при виявленні шкідника не можна, зберіться і негайно приступайте до знищення зернової молі.

Шкода і небезпека

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Багато хто вважає, що комаха абсолютно нешкідливо для людини нічого страшного, якщо воно з’їсть пару крупинок. Так вважати категорично заборонено. Основна проблема зернової молі-доросла особина здатна відкласти близько 500 яєць. Кожна личинка протягом нетривалого життя кілька разів змінює шкіру, своєю життєдіяльністю заражає продукти харчування. У крупах, горіхах знаходиться безліч фекалій, хітинового покриву (шкіра комахи).

Регулярне вживання в їжу заражених продуктів, іноді навіть одна трапеза може привести до сумних наслідків:

  • харчового отруєння, серйозної інтоксикації всього організму;
  • найсильнішої алергічної реакції, аж до набряку квінке, що іноді призводить до летального результату;
  • збоїв в роботі імунної системи.

Всі лікарі і дезінсектори наполягають на тому, що після виявлення комах на кухні, позбутися від них потрібно дуже швидко. Особливу небезпеку харчова моль несе дітям. Незміцнілий організм може гостро сприйняти трапезу із заражених продуктів.

Загальні правила боротьби з комахою

  • помилково поміщати крупи в холодильник, низькі температури призводять лише до того, що личинки засипають. Після повернення у вологе і тепле середовище, комахи почнуть активно розмножуватися
  • личинки, яйця гинуть тільки при високих температурах. Дозволяється пропарити крупи в духовці, мінімум 20 хвилин, інакше деякі особини можуть вижити, дезінсекцію доведеться повторювати ще раз;
  • не дарма наші мами і бабусі зберігали крупи, засушені трави в жерстяних банках. Комахи не в силах прогризти метал, скло, дерево і фольгу. Зате тканину, папір, поліетиленові кришки – запросто. Все їстівне зберігайте в щільно закриваються ємностях зі скла зі спеціальними ущільнювачами. Так ви зможете побачити шкідника крізь скляну банку, комахи не розповзуться по всій кухні;
  • всі банки, в яких була заражена крупа, вимийте в оцтовому розчині. Звичайне мило ніяк не впливає на моль, комахи можуть навіть жити в пачках з порошком. Мильним розчином дозволяється промити після оцтової обробки з метою додаткової гігієни.

Важливо! ніякі способи не допоможуть, якщо ви не знищите всі заражені продукти харчування. Також рекомендується ретельно вимити меблі, самоПриміщення, провести генеральне прибирання, додавши в воду для миття підлог трохи столового оцту.

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Повністю позбавити кухню від докучливих комах допоможуть хімічні засоби, що виключає порятунок заражених продуктів. Всі засоби проти зернової молі можна поділити на дві групи:

  • ліквідаційні інсектициди. продукція складається з хімічних елементів, спрямованих на отруєння дорослих особин, личинок, загибель яєць;
  • репеленти. засоби включають тільки натуральні складові, які здатні відлякувати комах. Продукція не може знищити моль, але сприяє їх переселенню на інші території.

Аерозолі

Як боротися з харчовою міллю в квартирі? одним з найефективніших засобів вважають аерозолі. Виробники випускають масу продукції, схожу за складом і дією, покликану за короткий проміжок часу позбавити кухню від комах, що пожирають продукти.

Популярні аерозолі:

  • антимоль. дозволено використовувати на кухонних меблів, тканинах, тривалість дії засобу разюча-ефект зберігається до одного року;
  • армоль. продукт розроблений для швидкого знищення молі, засіб вражає не тільки метеликів, але і має пролонговану дію відносно личинок;
  • комбат. славиться універсальним дією, знищує всі види молі. Засіб безпечний для домашніх тварин, може застосовуватися на всіх поверхнях.

За допомогою з вибором потрібного аерозолю зверніться до консультанта в спеціалізованому магазині. Враховуйте наявність дітей в будинку. На час дезінсекції краще піти з приміщення, забрати домашніх тварин, дітей, навіть рослини. Потім гарненько провітріть житло, комахи не виносять свіжого повітря.

Пастки

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

Літаючих особин необхідно також знищити для попередження відновлення зараження їжі. Для цього деякі використовують звичайну газету або тапок. Моль літає погано, зловити її не складає труднощів. Якщо такий спосіб вам не до душі, скористайтеся покупними пастками, які приваблюють комах. Засоби змащені спеціальною речовиною, шкідник прилипає і не може більше літати, в кінцевому підсумку гине.

Відмінно зарекомендувала пастка для харчової молі aeroxon. Клейка поверхня виробу довго не висихає, особливий аромат приваблює метеликів. Пастку можна придбати в будь-якому господарському магазині, вартість однієї упаковки не перевищує 200 рублів. Однією пастки повинно вистачити для повного знищення дорослих особин, якщо цього не сталося, придбайте інший засіб.

Народні рецепти

Перевірені засоби від харчової молі в квартирі:

Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивестияк позбутися від ? прочитайте корисну інформацію.

Профілактика появи

Скоротити шкоду від життєдіяльності молі, запобігти її виникненню в будинку можна за допомогою наступних рекомендацій:

Зернова моль – неприємність, але від неї можна позбутися. Дотримуйтеся корисних правил, в разі потреби займіться знищенням шкідників.

Харчова моль заводиться дуже легко, а вивести її дуже складно. Якщо ви помітили на своїй кухні сантиметрових личинок білого кольору або пурхають комах – терміново вживайте заходів. Які? дивіться корисне відео:

На замітку! платтяна міль-поганий летун, тому самостійно переміщатися на далекі відстані вона нездатна. Відповідно в свій будинок ви її приносите самі: з новими речами, предметами меблів та пр.

Моль меблева і платтяна: в чому відмінність?

Платтяна міль і меблева матимуть свій окремий раціон – перша харчується виробами з бавовни, друга – хутра та вовни. У природі так і виходить, проте в умовах квартири кожен з цих видів може цілком спокійно переходити від однієї їжі до іншої. Тому сьогодні цих метеликів називають узагальнено-платтяна міль.

Насправді ці комахи мають багато схожих характеристик:

  • тіло невеликого розміру і має довжину не більше 9-ти мм;
  • колір солом’яно-жовтий, досить непримітний, особливо при складених крилах;
  • літати вміють тільки самці, але і представники першого і другого виду роблять це досить невміло;
  • самки обох видів крилами не користуються, хоча здатність літати мають; їх крила дещо менше за розміром порівняно з крилами особин чоловічої статі.

Відмінні риси можна помітити хіба що при більш детальному розгляді – меблева міль буде мати більш темне забарвлення і темні ділянки біля основи крил.

Личинки молі, як основний шкідник

Ріст і розвиток личинок домашньої молі безпосередньо залежить від раціону і температурних умов:

  • якщо їжа, яку вони поглинають, складається тільки з натуральних матеріалів, то і розвиток гусениць буде відбуватися досить швидко — за 3 тижні вони встигнуть злиняти близько 12 разів і окуклится;
  • якщо їжа багата синтетичними волокнами, які дуже погано перетравлюються, відповідно, зростання личинок дещо призупиниться – цей період займе вже 2 місяці або навіть півроку;
  • що стосується температурних умов, то при значному зниженні температури навколишнього повітря темп зростання і розвитку молодняку помітно знижується, гусениці стають дрібнішими, а при особливо низьких температурах вони обплітають своє тіло коконами, перестають харчуватися і завмирають.

але якщо у вашій квартирі затишно, тепло і є чим поживитися, зокрема, вироби з натуральних матеріалів, то гусениці молі будуть там прекрасно себе почувати. Своїми мандибулами, а саме так називається їх ротовий апарат, представлений у формі двох великих виростів, вони спритно підрізають волокна тканини і шерсть. Завдяки потужним щелепним м’язам личинки швидко обгризають досить великі ділянки матерії і направляють їжу в шлунок, звідки та надходить в кишечник.

На замітку! у порівнянні з тілом, шлунок і кишечник личинки мають величезні розміри і здатні вміщати досить велику кількість їжі!

Платтяна і меблева молі дещо відрізняються один від одного.

Абсолютно всі личинки ведуть малорухливий спосіб життя і не відповзають далеко від місця появи з яйця. До моменту перетворення в метелика вони весь час проводять практично на одному місці. Але як тільки личинка стає дорослою особиною, вона припиняє харчуватися і все життя, яка триває всього лише кілька днів, витрачає тільки на розмноження.

Методи боротьби

Як знищити моль в квартирі? для цієї мети можна використовувати наступні методи і засоби:

  • термічна обробка;
  • хімічні препарати;
  • народні засоби.

Давайте розглянемо кожен з них більш детально.

Термічна обробка

Як відомо, ці комахи здатні існувати в певному діапазоні температур, який становить -5°c … + 45°c. І якщо шкала термометра перетне одну з цих відміток, вся «сім’я» молі гарантовано загине. Що можна зробити?

Важливо! не забувайте, що низькі температури здатні не тільки знищити моль, але і пошкодити систему опалення! тому батареї попередньо слід захистити!

  • ще один метод-випрати заражені речі при максимально допустимій температурі в автоматичному режимі. Але зрозуміло, що цей спосіб прийнятний тільки для одягу, меблі і килими слід обробляти за допомогою промислових агрегатів.
  • якщо моль завелася у виробах з хутра, то для них існують спеціальні холодильні камери.
  • На замітку! знищувати тільки літаючих метеликів механічним способом, тобто за допомогою згорнутої газети або тапка, марно, так як основний шкідник буде залишатися в одязі і продовжувати її псувати!

    Хімічні препарати

    Аерозоль

    Аерозоль проти молі – це найбільш зручний хімічний препарат, який проявляє досить високу ефективність. З його допомогою можна знищити і метеликів, і дрібних личинок. Кожен аерозоль заснований на потужному отруйній речовині, але при цьому не залишає після себе будь-якого неприємного запаху. Більш того, більшість подібних засобів має в своєму складі ароматні аромати.

    Важливо! слід пам’ятати, що аерозольна хмара складається з найдрібніших частинок, які здатні швидко і легко проникати в дихальні шляхи. А висока концентрація отруйних речовин часто стає причиною сильного отруєння. Тому перш ніж використовувати той чи інший аерозоль проти молі слід ретельно вивчити інструкцію і не забувати про засоби індивідуального захисту!

    Серед аерозолів від молі найбільш популярними є: «москітол», «армоль», «антимоль», «дезмоль», «фоксид».

    Фумігатори

    Фумігатори також проявляють досить високу ефективність у боротьбі з міллю. У продажу можна знайти два види фумігаторів: електричні іПіротехнічний. Принцип їх дії багато в чому схожий-перші починають виділяти отруйні речовини після того, як відбудеться нагрів електричних пластин, другі виділяють отруйний дим після підпалу спіралі.

    Найбільш затребуваними фумігаторами від молі на сьогоднішній день є: «москітол», «рейд» і «раптор». Насправді вони призначені для знищення комарів, але, як запевняє виробник і показує практика, вони цілком ефективні і проти молі. Ці пристрої є безпечними для здоров’я людини і домашніх тварин і не залишають після використання будь-якого запаху.

    На замітку! у продажу можна знайти два види електричних фумігаторів: перші працюють на пластинах, які необхідно міняти при кожному новому включенні, другі мають резервуар з рідиною і такого пристосування вистачає на довший термін!

    Секції

    Секції – найбільш примітивний і в той же час простий спосіб позбавлення від молі. Дані пристосування являють собою невеликі пластинки, просочені особливою речовиною, яке відлякує шкідників. Секції слід просто розвісити в закритій шафі або розкласти на полицях. Через деякий час моль зникне.

    У продажу сьогодні можна знайти величезну кількість секцій від молі. Вони мають різну форму і аромат, що дозволяє споживачеві вибрати модель на свій смак. Народною популярністю сьогодні користуються секції» рейд«,» раптор«,» антимоль«,» гардекс «і»москітол».

    Народні засоби

    1. ефірні масла. Для молі відразливими є запахи таких ефірних масел, як: масло апельсина, герані і лаванди. Ними необхідно просочити ватяні диски і розкласти в місцях скупчення молі.
    2. рослини-репеленти. Сушену траву герані або лаванди пов’язують пучками і розвішують в шафі.
    3. як відлякуючий засіб можна використовувати запашне туалетне мило.
    4. від молі добре допомагає газета. У неї загортають або перекладають речі і залишають в шафі. Однак для світлих тканин і виробів з хутра такий метод не підходить.

    Як відомо, дотримуватися профілактичних заходів завжди простіше, ніж після боротися з міллю. Тому не забувайте регулярно провітрювати шафу, чистити хутряні і вовняні вироби і час від часу перетрушувати речі на полицях і вішалках.

    Засоби від харчової молі використовуються, щоб убезпечити продукти. Маленькі метелики здаються нешкідливими, тільки на практиці з’ясовується, що це досить небезпечні комахи. Якщо вчасно не позбутися продуктової молі, вона підточить наявні запаси. В результаті їх доведеться викинути. Врятувати можна продукти, які вражені в меншій мірі.

    Якщо завелася міль, це напевно представник одного з видів:

    Такі комахи частіше зустрічаються на території приватного житла в межах кухні. Розмах крил — до 8 мм. Забарвлення бліде: від бежевого до коричневого. Верхні крила темніше нижніх.

    В довжину шкідник досягає 1 см.коли крила знаходяться в складеному стані, представники різних видів комах схожі один на одного, так як забарвлення при цьому складно розглянути.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Личинки в довжину досягають 1,5 см, характеризуються світлим забарвленням. Якщо дорослі особини відрізняються за зовнішніми ознаками, то молоде потомство часом складно розрізнити.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Наноситься шкода

    Вивести моль на кухні потрібно обов’язково, так як в іншому випадку вона знищить більшу частину продуктів. Комахи харчуються крупами і борошном, горіхами, сухофруктами, а ще приправами, чаєм, шоколадними виробами і насінням. Вони поширюються по повітрю (залітають у вікна, через вентиляцію), потрапляють в квартиру з принесеними з магазину продуктами. Відповідно, повністю убезпечити себе неможливо.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Вживання продуктів, зіпсованих комахами, може привести до найсильнішої алергічної реакції

    Боротьбу з комахою рекомендується почати відразу після появи ознак зараження: труху на дні ємностей з сипучими продуктами; зміна структури борошна і круп (вони стають грудкуватими). На горіхах з’являються ходи, які проробляють гусениці. Зовнішній вигляд продукту псується, помітні кокони і павутинка, виявляються личинки. особливо неприємно, коли вони виявляються всередині шоколадних цукерок, адже в даному випадку гусениць помітити складно.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Завестися метелик може раптово, навіть якщо в будинку підтримується чистота і не зберігається велика кількість запасів. Позбутися від харчової молі в квартирі можна різними способами, але для початку слід виявити вогнище зараження. Щоб повністю винищити всіх особин і потомство, необхідно провести очищення кухні.

    Для знищення личинок і яєць застосовують певні засоби, так як не всі препарати впливають на молоде потомство метеликів. Крім того, необхідно вирішити, що робити з зараженими міллю продуктами.

    знаходимо вогнище зараження

    Перш ніж позбутися від самої молі слід відшукати джерело її появи. Метелики залишають потомство в різних місцях, де через тиждень з’являться личинки і почнуть знищувати продукт. У місцях проживання помітна павутина, гусениці з чорною головкою великих розмірів. яйця молі помітити складно, так як вони невеликого розміру (не більше манної крупинки) і білого кольору.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Фотографія личинки харчової молі крупним планом

    Спочатку потрібно оглянути стелю і шафи на предмет наявності коконів метеликів. Вони зазвичай знаходяться на стельових плінтусах, стиках шпалер, біля основи світильників, в щілинах і по кутах. У верхній частині шаф також виявляються кокони шкідників.

    На першому етапі необхідно оглянути продукти. Шукати слід злиплі крупинки, личинок.

    очищення приміщення

    Боротьба з шкідником передбачає необхідність прибирання всієї кухні. Потрібно позбутися від слідів перебування комах. Спочатку викидають сильно заражені продукти. Позбувшись від джерела шкідників, переходять до очищення меблів зсередини. Для цього вміст витягують, полки також по можливості дістають з шаф.

    За допомогою пилососа потрібно пройтися насадкою по всіх кутах, щілинах і поверхнях. Потік повітря затягне комах. Пиловий мішок краще викинути, але можна і залишити в морозильній камері на кілька днів. Це знищить комах.

    Поверхні всередині шаф слід обробити розчином оцту або інсектицидами (антимоль та ін.). Ємності для зберігання сипучих продуктів також необхідно відмити за допомогою оцтового розчину або господарського мила.

    хімічних препарати і народні методи

    Для обробки шаф і інших поверхонь підійде аерозоль, але тільки якщо всередині не зберігаються продукти. Даний засіб від харчової молі не використовують для обприскування продуктів. Популярні варіанти: раптор, рейд, армоль, комбат супер спрей.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    З названих препаратів тільки армоль знищує виключно дорослих особин. Якщо ж стоїть завдання вивести молодих (личинки і гусениці), то слід використовувати раптор, комбат, рейд.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Дозволяють позбутися від метеликів спеціальні секції: globol, раптор, москітол. Їх розташовують по кутах приміщення, недалеко від джерела зараження. поруч з продуктами даний засіб не зберігають.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Якщо моль завелася в крупах, то слід розглянути клейові пастки. У них для залучення самців використовується феромон. Без особин чоловічої статі метелики розмножуватися не будуть.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Боротися зі шкідником можна і народними засобами:

    • підсушена лаванда або ефірна олія
    • господарське мило. Його нарізають на шматочки і розкладають по приміщенню
    • цедра лимона, апельсина
    • трави з сильним запахом: пижмо, полин, гвоздика, розмарин, чебрець або м’ята.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Домашні методи відлякують шкідників, але не призводять до загибелі. з цієї причини їх розглядають тільки в якості допоміжного заходу боротьби з міллю.

    Відео поради: боремося з харчовою міллю домашніми засобами

    як обробляти заражені продукти?

    Згубна температура для метелика і потомства: більше -10 і вище +30 градусів. Для надійності продукти обробляють в духовці при режимі +60 градусів і вище або, виставивши на вулицю, якщо за вікном спека.

    Дієвим способом боротьби зі шкідниками є виморожування.

    Перша думка, яка відвідує господиню при виявленні на кухні молі – це недостатній порядок в будинку. Надто вже звично людям думати, що будь-які комахи в житло заводяться, в першу чергу, від бруду, і лише потім вже вони розглядаються інші причини. Насправді, для харчової молі немає ніякої різниці, де оселитися, в бараку або на віллі, головне – щоб був достаток в їжі. У цій статті розглянемо питання, як позбутися відХарчової молі на кухні.

    Як не дивно, але найпоширеніший шлях проникнення харчової молі в житло – це занесення її з продуктами, купленими в магазині.

    Негерметичні упаковки круп, горіхів, борошна, сухофруктів та ін.плюс неправильне зберігання продуктів на складах або прямо в магазині – ось прекрасна можливість для молі потрапити всередину пакета, а в ньому вже і в квартиру. Фактично, людина власними руками приносить в свій будинок проблему.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Також є ймовірність потрапляння молі від сусідів, у яких вона вже «проживає», але це відбувається рідше: моль добре літає, але не на великі відстані. Потрапити з однієї квартири в іншу комаха може крізь вентиляційні отвори або ж найпростішим способом – через відкрите вікно або двері.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Якщо на першому поверсі житлового квартирного будинку є продуктовий магазин, він теж може стати джерелом попадання молі в житло до людей.

    причини зараження

    Як вже стало зрозуміло, абсолютно ніхто не застрахований від попадання харчової молі в житло. Достатньо всього однієї заплідненої особини, що залетіла в квартиру, щоб через деякий час тут розвинулася ціла колонія шкідників. А часу на їх розмноження потрібно не так багато, якщо для цього будуть дотримані певні умови:

    • доступ до їжі і воді (їжу псують личинки, дорослі ж особини не харчуються взагалі, у них просто немає рота);
    • рідко провітрюване приміщення (моль не виносить свіже повітря);
    • щільно і довго закриті шафи, шухлядки з продуктами (там, в темряві, в затишних куточках молі дуже комфортно, так як світло вона теж не любить);
    • відсутність відлякують ароматів;
    • відкриті упаковки з сухими продуктами, де , розмножується і вмирає.

    Таке комфортне житло шкіднику сподобається і він із задоволенням в ньому заведеться і буде жити.

    Деякі види молі поїдають кератин, що знаходиться в рогах африканських антилоп.

    Що наноситься шкода

    Літаюча доросла особина не представляє особливої шкоди для людини, вона не кусається, і не поїдає продукти. Але вона здатна відкласти яйця в продуктах харчування, до яких є відкритий доступ, і якщо своєчасно цього не помітити, там швидко з’являться личинки.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Личинки харчової молі забруднюють продукти, в яких живуть, своїми екскрементами. Також всюди можна виявити трупи цих комах і хітинову оболонку, що скидається при переродженні.

    Звичайно, такого не можна допускати і з харчовою міллю необхідно боротися.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Боротьба

    Вивести харчову міль – справа непроста. Необхідно боротися з усією колонією відразу, для чого існують як народні, так і хімічні способи. Однак не всі з них досить хороші, так як моль легко пристосовується і звикає навіть до агресивних хімікатів. Тому є сенс або міняти засіб, або використовувати паралельно кілька (хоча б 2) методів боротьби відразу. Але перше, що потрібно зробити перед початком боротьби – це викинути всі пошкоджені продукти.

    Багато з метою економії намагаються врятувати крупи і горіхи, прожарити їх в духовці. Так, таким способом можна провести термічне знезараження продуктів, а тим самим знищити яйця або личинок молі, що знаходилися там до обробки. Але далеко не кожен зможе після цього чисто психологічно харчуватися продуктами, за якими ще недавно повзали личинки молі.

    Народні методи

    Поки молі не багато, можна спробувати вапна її в домашніх умовах декількома народними способами:

    • оцет. Його використовували проти харчової молі з давніх часів. Спочатку шафи звільняються, миються мильним розчином. Після цього в кухні потрібно влаштувати протяг на півгодини. Потім оцтом обробляються всі внутрішні кути, стінки і полиці шафок, ящиків та іншої кухонних меблів, а вікна закриваються на годину. Після закінчення цього часу приміщення потрібно провітрити.
    • після позбавлення від заражених продуктів в шафки розміщується сухостій (або свіжі рослини) лаванди, м’яти, полину. Дверцята щільно закрити. Можна застосувати і їх ефірні масла.
    • часник. Відкриті зубчики розставляються по полицях всередині кухонних меблів, але цим способом не варто зловживати: моль, звикнувши до запаху часнику, починає вживати в їжу і його.
    • щоб міль не потрапила в будинок через вікно, корисно вирощувати на підвіконнях герань, запах якої шкідник так не любить.

    Якщо крупа (або борошняна продукція, горіхи та ін.) знаходилися в шафі у відкритому вигляді, і личинки молі встигли там завестися, розташування відлякують рослин (наприклад, лаванди) всередині такого шафи може зіграти і злий жарт. Справа в тому, що личинки з пакета з продуктом все одно нікуди дітися не зможуть, поки не перетворилися на дорослих літаючих особин. Тому їм нічого не залишається, як мимоволі звикати до обволікаючого їх неприємного, але не смертельного запаху. У підсумку можна своїми ж руками виростити покоління молі, вже не боїться в даному випадку лаванди, і т. Д.

    застосування хімії

    Щоб бити ворога напевно, спільно з народними засобами можна використовувати хімічні засоби:

    • інсектициди. Серед аерозолів можна пошукати спеціально призначені для боротьби з міллю. Але використовувати їх багато разів поспіль не варто: моль швидко пристосовується до них і перестає реагувати. Однак ці кошти можуть дати відмінний результат, якщо відразу все зробити правильно (з виконанням кроків, що передують обприскування і дотриманням інструкції по використанню аерозолів).
    • покупні пастки (раптор, argus, дельта-250 і ін.) працюють на залучення дорослих особин своїм запахом. Залетівши в пастку, комаха прилипає до спеціальної липучці і гине. Вся користь від пастки в тому, що потрапила туди особина вже не дасть потомства. Личинкам це нічим не загрожує.

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Чим вивести моль на кухні народними засобами. Харчова моль і як її вивести

    Профілактика

    Щоб кухонна міль не з’явилася вдома, потрібно всього лише виконувати деякі умови, які знищать найменше бажання шкідника оселитися в квартирі або виключать таку можливість в цілому:

    • огляд покупок ще в магазині на предмет цілісності упаковки і наявності личинок;
    • періодична «ревізія» продуктів у себе вдома;
    • зберігати сипкі і сухі продукти в пластикових або скляних щільно закритих банках;
    • хоча б зрідка розкладати відлякують трави кухонних меблів (або використовувати ефірні олії з цими ароматами);
    • щоб уникнути потрапляння молі через вентиляцію, накрити її грати щільною сіткою з дрібними осередками;
    • часто провітрювати приміщення;
    • час від часу протирати полиці і ящики оцтовим розчином;
    • не запасатися продуктами надовго;
    • розміщувати по полицях сухі кірки апельсина (моль, причому будь-яка, їх боїться).

    Таким чином, контроль за продуктами і уважне ставлення до свого вибору в магазині – це, мабуть, головні умови, виконання яких врятує вашу квартиру від навали харчової молі.