Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

171

Садово-городні роботи в літній час роблять актуальною прання без централізованого водопостачання. Для цього потрібно вміти підключити пральну машину автомат без водопроводу.

Машини перуть у встановлених на виробництві режимах. Закачування і підігрів води, розчинення миючого засобу, полоскання, віджимання і злив води на всіх етапах виконуються відповідно до закладеної програмою.

Робота моделей і програм заснована на однакових принципах. Вода протікає через відсік, змішується з миючим засобом і по патрубку надходить в бак з барабаном. На кожному з етапів пристрій забирає нову порцію чистої води. Відпрацьовану воду зливний насос видаляє в каналізацію.

Потік води, що надходить в машину, регулює енергозалежний електромагнітний клапан.

Вода повинна подаватися в машину під тиском. При низькому тиску вода не надходить або відбувається збій програми.

У міській квартирі достатньо тиску в централізованій системі подачі води. У селі проблема низького або відсутнього тиску може бути вирішена кількома способами.

варіанти організації водопостачання

Щоб пральна машина змогла виконувати свої функціональні завдання в заміському будинку без водопроводу, потрібно організувати подачу води під достатнім тиском. Наливайте воду вручну через відсік для миючого засобу. Для цього варіанту підійде машина з нижнім фіксуванням рівня рідини в баку. При верхньому фіксуванні апарат буде часто аварійно завершувати програму і швидко вийде з ладу.

Через кожне полоскання білизни машина буде зупинятися. Щоб продовжити прання, потрібно вручну долити воду.

Установка насосної станції з використанням колодязя або свердловини. Якщо на ділянці є свердловина або колодязь, то установкою насосної станції можна створити систему з достатнім тиском. Доповніть свердловину накопичувальною ємністю, щоб організувати стабільне водопостачання для: унітазу, миючої машини, мийки.

Буріння свердловини можливе тільки в теплу пору року. Обладнання не всім по кишені.

Маленький насос між баком і машинкою. полягає в розміщенні додаткового електронасоса підкачки на трубопровід між ємністю з водою і пральною машиною. Оптимальний спосіб за вартістю і трудовитратами.

Штучне забезпечення тиску води. Щоб створити додатковий тиск, розмістіть резервуар з водою вище рівня машини. Оптимальна висота 10 м.здійснити це можна якщо в будинку від двох поверхів або є горищне приміщення.

Заповнений бак вручну підняти на таку висоту важко. Носити відрами важко, а установка насоса для накачування води зажадає додаткових фінансових витрат. Варіант не застосуємо в одноповерховому будинку без горищного приміщення.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

установка пральної машини

Вибирайте місце для установки пральної машинки автомат в приватному будинку з можливістю підключення електронасоса.

Для зливу відпрацьованої води буде потрібно спеціальний резервуар або водовідведення. Найпростіше підготувати на прибудинковій території яму і об’єднати їх з машиною шлангом.

Перед першим запуском машини викрутіть з барабана фіксуючі транспортувальні болти. Якщо цього не зробити, можливі серйозні пошкодження.

Варіанти відведення використаної води. Розглянуті 4 варіанти дозволять підключити машинку автомат без водопроводу в саду. Залишилося вирішити питання з каналізацією.

Приєднайте до машини шланг і виведіть його вільний кінець в яму на прибудинковій території.

Не потрібно постійного змотування і розмотування шланга. Але його потрібно утеплити, щоб він не лопнув при мінусових температурах.

Організовуйте слив в заздалегідь підготовлену ємність і звільняйте її в міру наповнення.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

Просте рішення

Найраціональніший спосіб організації підключення пральної машини в селі — імітування насосної станції. Для реалізації користуються занурювальним, дренажним або іншим насосом. Для підключення будуть потрібні: резервуар для води;

  • реле, що відповідає за включення / вимикання насоса;
  • крановий куля;
  • трійник, штуцер, перехідники, фум-стрічка.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

Для організації пральні на ділянці краще вибрати машину з маленьким робочим об’ємом на 1 цикл до 40л. Орієнтуючись на цей показник, готують резервуар. Для роботи буде потрібно 100 л води. Алгоритм підключення:

  • насос, що контролює тиск реле і шланг з’єднайте через трійник в загальну систему;
  • реле тиску з’єднайте з насосом і мережею на 220v.

Замкнуте реле створює знижений тиск в шлангу. Включається електронасос для підвищення тиску. Для заповнення водою відкривається електроклапан і тиск в системі знижується — реле автоматично спрацьовує і запускає насос для закачування води.

Після заповнення барабана водою закривається електроклапан, а реле подає на насос відключає сигнал. Шланг з’єднують з насосом роз’ємним різьбовим з’єднанням. Це дозволить використовувати насос під час прання і при інших садових роботах.

Використання реле тиску коштує недешево. Є два варіанти, що дозволяють обійтися без нього.

Підключення до електроклапанів пралки безпосередньо. Цей варіант можна здійснити за допомогою схеми, яку підключають до клапанів. Вона спрацьовує, коли відкритий хоча б один клапан. Для реалізації варіанту розкривають кришку пральної машини.

Якщо розкривати машинку немає бажання, користуються другим варіантом — підключення проводять за допомогою герконів. відкриття клапана супроводжується формуванням магнітного поля. При цьому спрацьовує геркон і посилає сигнал на включення насосу.

Робота мотора супроводжується вираженою вібрацією, тому рекомендується монтувати його на відстані від пластикової ємності. Коли всі комплектуючі встановлені на своїх місцях, установка пральної машини-автомат без водопроводу завершена. Залишається тільки наповнити резервуар водою. Відсутність центрального водопостачання — не привід відмовитися від установки пральної машини-автомат. Вибирайте спосіб установки в залежності від фінансових можливостей і планованої частоти використання.

Пральну машину треба підключати відразу до трьох мереж: водопроводу, каналізації та електрики. Тому треба вибирати місце для установки так, щоб всі три системи були розташовані поруч або була можливість їх туди підвести. Оптимальними для установки пральної машинки вважаються ванна, туалет і кухня — в них є всі необхідні комунікації. Найчастіше вони вимагають невеликого доопрацювання, але підключити пральну машину не дуже складно. Сам процес приєднання нескладний, нічого надскладного робити не треба, при наявності «прямих» все можна зробити своїми руками.

варіанти розміщення

  • туалет;
  • ванна або суміщений санвузол;
  • кухня;
  • коридор.

Самий проблемний варіант-коридор. Зазвичай в коридорі немає необхідних комунікацій — ні каналізації, ні води. Доведеться їх «тягнути» до місця установки, що зовсім не просто. Але іноді це-єдиний варіант. На фото нижче є кілька цікавих рішень того, як можна поставити машинку в коридорі.

На фото — варіант установки пральної машини у вузькому коридорі зробити щось схоже на портал — теж вихід

В туалеті всі комунікації є, але в типових багатоповерхівках розміри цієї кімнати такі, що там часом розвернутися важко — місця зовсім немає. В такому випадку ставлять пральні машинки над унітазом. Для цього роблять полку так, щоб сидячи на унітазі її не торкалися головою. Ясна річ, що повинна вона бути дуже міцною і надійною, а машинка — з дуже хорошими амортизаторами. Крім того вони повинна бути виставлена ідеально, інакше може «поскакати» при віджиманні. Взагалі, при такому способі установки пральної машинки, не завадить зробити кілька планок, які не дадуть їй звалитися з полиці.

Поличка капітальна і надійна, але слизька — під ніжки потрібен гумовий килимок для амортизації

У ванній і суміщеному санвузлі зазвичай теж місця не дуже багато, але все-таки більше, ніж в туалеті. Тут є вибір. При наявності місця можна поставити пральну машинку поруч з мийкою. Зверху можна встановити стільницю, яка буде логічним завершенням, а також вирішить проблему попадання води на корпус. Щоб виглядало все органічно, треба машинку вибрати такої висоти, щоб вона вписалася в розмір, та й сама мийка краще квадратна — вони тоді стануть стінка до стінки. Якщо місця не вистачає, можна хоч частина корпусу засунути під мийку.

Є більш компактний спосіб —Всякі близько 1к рубля бруски для заточування звичайні-150 рублів брусок алмазний 1,5 к.тисочки маленькі 300 рублів разом близько 4.5 рублів. Можна звичайно було знайти готовий ніж в таку вартість, але залишитися без таких ніштяков як алмазний брусок. Який потім довелося б купувати все одно. Все, можете штовхати.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

Без водопроводу можливо, головне, щоб була електроенергія і джерело води, все інше можна вирішити. Джерела водопостачання:

  • опади. Збирайте дощову воду. Вона краще, ніж в колодязі — м’яка, не потрібно додавати пом’якшувачі. Речі добре відпираються.
  • колодязь. Безкоштовне джерело.
  • свердловина. Доведеться затратити кошти, щоб пробурити її.

Дізнаємося, як підключається пральна машина-автомат (сма) до джерела води — які є варіанти водопостачання.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

подача води в пральну машину без водопроводу

У селі без водопроводу рідко використовують пралку-автомат. Тут популярні традиційні активаторні версії — сам залив пару відер води, виправ, злив. Все робиться руками людини. Дачники — люди міські, які звикли до комфорту, тому перспектива тягати воду руками їх не приваблює. Якщо підключення водопроводу на дачі неможливо, доводиться проявляти винахідливість.

ручний метод

Найпростіший і самий нераціональний метод. Навіщо купувати для дачі сма, якщо наповнювати її вручну? хіба що використовується старий апарат, списаний»на пенсію». Наповнення виробляють через відсік для порошку. Винахідливо і просто. Але врахуйте, якщо діяти так, то всякий раз після заповнення доводиться перезапускати програму:

  • засипають порошок і завантажують білизну в барабан;
  • включають потрібну програму;
  • вливають кілька відер;
  • сма зависає;
  • повторний запуск програми;
  • починається прання, вода по її завершенні зливається;
  • сма знову зависає;
  • вливають знову кілька відер — для полоскання;
  • знову запуск програми — білизна полощеться, а по завершенні процесу — слив;
  • запускають віджимання, після якого прання нарешті завершується.

Зрозуміло, що таке прання стомлює і забирає час. Доводиться стояти біля машинки, щоб долити відро-інше в міру потреби.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

заповнення з резервуара

Можна підключити пралку без водопроводу, якщо використовувати велику ємність. Її потрібно розташовувати на висоті — на другому поверсі, якщо він є, або на горищі. Від бака простягають довгий шланг. Здається, що це простий метод, але на ділі все складно:

  • між сма і резервуаром має бути не менше десяти метрів. У невисокому будиночку таку конструкцію не спорудиш.
  • якщо тиск на впускний клапан буде менше 1 бар, сма просто зависне. Резервуар доводиться ставити так високо, щоб забезпечити потрібний тиск.
  • ємність потрібно спочатку наповнити. Виходить, дачники повинні тягати відра наверх. Для однієї повноцінної прання потрібно 100-200 л.саме стільки доведеться підняти наверх.

З огляду на фізичні процедури по наповненню резервуара на горищі, такий метод сподобається небагатьом. Набагато простіше наповнити бак звичайної активаторной машинки.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

Свердловина

Є ще один варіант, як підключити пральну машинку до води — організувати міні-насосну станцію. Таке підключення пральної машинки на заміській дачі вимагає вкладень. Що необхідно зробити:

  • пробурити свердловину. Цим займаються в теплу пору року-коли земля відтанула.
  • якщо вода залягає глибоко, бурити доведеться довго. Чим глибше свердловина, тим потужніше міні-насосна станція.
  • необхідно, щоб надходить наверх рідина була якісною — відповідала технічним нормам. Якщо в ній буде багато солей металів та інших домішок, вона не годиться для прання.

насос для пральної машини на дачі

Всі розглянуті вище методи мають безліч недоліків. Найкращий варіант, впевнені фахівці, — підключення до резервуару через нагнітач тиску.

принцип дії

В цьому випадку рідина буде надходити не самопливом, а завдяки рушійній силі мотора. Тому бочку нікуди не потрібно тягнути, її можна ставити прямо поруч з машинкою. У резервуарі повинен бути кран, до нього під’єднують шланг, по якому нагнітається тиск. Працюючий мотор забезпечує тиск, необхідний для спрацьовування впускного клапана — імітує водопровідний тиск. Це досить раціональний і зручний варіант і обходиться недорого — тільки насос і бочка.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

які потрібні інструменти?

При створенні системи — «насосний пристрій-бочка-пралка», вам знадобиться допомога:

  • рулетки;
  • розвідного ключа;
  • плоскогубців;
  • будівельного рівня;
  • індикаторної викрутки;
  • ножа.

Як бачимо, нічого особливого не потрібно-майже все знайдеться в ящику для інструментів. А це доведеться купити:

  • герметизуючу стрічку;
  • електромагнітний клапан;
  • шланг і фільтри;
  • кран ¾ дюйма;
  • хомути і прокладки з гуми;
  • насос.

Довжину і d шланга, а також конфігурацію крана визначають з урахуванням особливостей пральної машинки. У кожному конкретному випадку під час монтажу можуть виникнути складності, які не передбачаєш заздалегідь.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

як підключити насос своїми руками?

  • використовуючи рівень, встановіть пралку на тверду рівну поверхню. Поблизу повинна бути надійна розетка на 220 в.
  • біля сма поставте резервуар-пластиковий або металевий. Не менше 50 літрів. У ємності повинна бути відкидна кришка — для зручності заповнення. Якщо її немає-потрібно зробити.
  • сколотите дерев’яну підставку-для бочки. Висота — не менше 50 см.
  • збоку — в бочці, зробіть дірку для крана. Вставте в нього ущільнюючу гуму, а потім кран-трійник. З’єднання повинно бути надійним, входження крана — щільним.
  • підключіть до крана насос, до нього-шланг. Останній з’єднайте з шлангом сма, використовуючи перехідник.
  • для надійності затягніть на з’єднаннях хомути.
  • зніміть верх сма, знайдіть впускний клапан — щоб прибрати ущільнювальну гуму. Це забезпечить спрацьовування на менших тисках. Поставте попереду клапана фільтр проточного типу. Все, можна відчувати систему.

Вартість насоса-близько 1000 рублів. Бажано, щоб його марка збігалася з маркою пралки, тоді сумісність гарантована.

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

автоматизуємо систему

Не хочете втрачати час, простоюючи біля пралки? зробіть включення автоматичним:

  • злегка нахиліть машинку вперед.
  • знайдіть на дні апарату проводку, що веде до впускного клапана — це біля наливного шланга.
  • зачистіть проводки — їх дві штуки.
  • просуньте проводку від насоса — через технічний люк, розташований ззаду апарату. Припаяйте просунуті проводки до двох проводок від клапана.
  • заізолюйте з’єднання.

Все, можна не вартувати-включайте прання і вирушайте займатися своїми справами. Включення-відключення насоса відбувається автоматично. Клапан буде відкриватися, коли знадобиться додати води з бочки. У цей момент включиться нагнітач, що формує потрібний тиск. Коли забір потрібного літражу здійсниться, клапан закриється, насос-вимкнеться.

Корисне відео:

Розглянувши можливі методи організації прання при відсутності водопроводу, ви можете вибрати варіант, який здасться вам найбільш простим або дешевим. Але тільки останній варіант — з використанням нагнітаючого пристрою, зможе зробити процес прання автоматичним, а можливості сма будуть використані на 100 %. Також читайте наш огляд машинок з баком для води .

Задався цим воросом, коли треба було дитину відправляти в село до бабусі. Собі на прання часу і сил вистачає, а ось з дитиною — біда. Вирішили поставити машинку-автомат.
Перечитав купу постів про те, як це краще зробити, знайшов штук 5 варіантів: від заливання води через відділення для жебрака до покупки насосної станції (до речі, за сьогоднішніми цінами цілком навіть нічого, можна знайти до 5000р). Вирішив зібрати все сам:»бочка-насос-«блок управління насосом»-машинка», вийшло дешевше.
Отже по-порядку:
1. Машина. Вона споживає 40-50-60 літрів води на цикл прання (в залежності від обсягу і класу водоспоживання). Я взяв ту, що 40+.
2. Насос-взяв найдешевший вібраційний погружной, в народі»малюк».
3. Бочку підібрав на 110 літрів, щоб насос був завжди занурений у воду навіть в кінці прання (охолоджується він так). Хоча працює він мало, тому особливо можна не паритися.
4. Блок управління складається з реле тиску(включає-вимикає насос), гідроакумулятора (для підтримки постійного тиску і мінімізації циклів включення-виключення насоса) і сполучних перехідників/штуцерів ніпелів.
Ось повний набір:

Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

Ось кошторис в цінах травня 2013 року зі списком всіх деталей:
Як прати машиною автомат без водопроводу. Підключення пральної машини на дачі без водопроводу

Раджу купувати