У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

63

Одним зі складних завдань під час роботи над дизайном того чи іншого проекту завжди є і буде вибір кольору і підбір кольорової палітри. Добре, якщо є можливість відштовхнутися від кольорів бренду, але зручно таке не завжди. Як мінімум, якщо логотип чорно-білий або біло-червоний. В інтернеті вже стільки тих же червоно-білих сайтів, що від чергового стає просто нудно і нецікаво, навіть байдуже, що продається або про що розповідається на його сторінках. Дизайнери по-різному підбирають кольори для чергового дизайну, але чомусь ідеї і думки про використання монохромної палітри приходять не відразу.

Але ж насправді одноколірні проекти володіють великим емоційним впливом на користувачів, пропонують більше простору для фантазії і творчості і навіть можуть бути дуже різними і… Різнобічними. Деяким майстрам вдається створити сайти в одноколірної палітрі настільки красивими і вражаючими, що звичайний користувач зовсім інакше починає сприймати самі банальні речі на сторінці. Їм навіть здається, що квітів дуже і дуже багато.

У цьому матеріалі ми подивимося докладніше особливості монохромної палітри в веб-дизайні і розберемося, як її простіше і швидше за все можна створити.

База

Самий непростий момент на початку роботи над монохромної палітрою — вибір основного кольору. Кольори, від якого доведеться відштовхуватися, який буде присутній самостійно досить часто. Кольори, відтінки якого підходять для тематики і стилю в цілому. Але найпростіше-настрій. Подумайте про нього і виберете основу, виходячи з прийнятих за багато століть асоціації.

Червоний-любов, зелений-надія( еко), рожевий — романтика, синій — довіра, жовтий — енергія, фіолетовий — фантазія, віра.

Уважніше розгляньте бренд і зверніть увагу на один якийсь колір. Можливо, саме він може стати головним, задати настрій всьому проекту. Або якщо логотип безбарвний, подумайте над тим, навіщо створюється сайт і для кого, підберіть базу під ці цілі.

Але перед тим як утвердитися, варто задуматися про насиченість і відтінках цього базового кольору. Вони можуть всупереч самому кольору не підійти під проект, бути викликають або, навпаки, дуже світлими (пастельними). Можливо, доведеться якось скомбінувати їх, але і недоладним це не повинно виглядати.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Деякі приклади мають високий контраст і навіть завдяки одному сторонньому кольору зміни в кольорах видимі і очевидні, а користувачам стає зрозуміліше куди натискати, і де, і що читати, дивитися. Для спрощення підбору відтінків краще завжди мати під рукою таблицю кольорів і відтінків. Ми про них теж багато розповідали (посилання вище в статті). Тоді виділити основні робочі «кольору» буде набагато простіше і швидше. І, зрозуміло, не варто забувати про те, що монохромна палітра це не тільки колір. Ні, це ще й робота з текстурами для фону, зображеннями, тонуванням, градієнтами.

Поєднання з елементами

Відмінно, ми вибрали кольоровість монохромної палітри! але як тепер зробити так, щоб від надлишку відтінків і тонів очі користувачів (та й власні теж) не розбігалися по всьому полотну. Зазвичай для цього веб-дизайнери використовують не найближчі колірні відхилення один від одного. Тоді розкид тонів виходить більш різким і сконцентруватися візуально стає простіше.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Майже, але ще не монохромний

Майже монохромна палітра схожа на той варіант, коли до монохромної додається чужорідний колір. Але в даному випадку, веб-дизайнери зменшують зібрану ними палітру для конкретного проекту до пари кольорів (тонів) і додають скоєно інший колір, який знаходиться в спектрі, ну, дуже далеко. Наприклад, до сірих — червоний, до зелених — помаранчевий, синім — жовтий і так далі. Такий варіант не можна назвати повністю монохромним, скоріше, він — «майже монохромний».

Зате здатний вирішити кілька проблем з виділенням елементів, важливих кнопок, заголовків, блоків та іншого. Також дуже зручно використовувати контрастний колір для дрібного тексту. Як приклади подивіться на nstudio, cfli, в яких відтінки синього і фіолетового домінують над червоним і помаранчевим. Але саме яскраві і контрастні теплі кольори ламають монохромність. І порівняйте з

Багато відомих проектів використовують монохромність, щоб представити нові продукти або послуги і це вважається зручним для користувачів, так як людське око не відволікається на різноманітність кольоровості; він, навпаки, отримує можливість сконцентруватися на контенті.

Непростий момент для всіх веб-дизайнерів, новачок він або майстер, коли приходить набридання для постійних користувачів. Найчастіше, ми з вами втомлюємося від одного і того ж дизайну протягом років п’яти, якщо відвідуємо кожен день один і той же ресурс. Очам і нашому сприйняттю хочеться чогось новенького, свіжого. Тому вдалими рішеннями стають використання монохромності не протягом всього проекту, а тільки в деяких областях, секціях або на окремих сторінках. Тоді колірні переходи можна з часом замінити, оновити дані окремо і трохи освіжити дизайн. Або, наприклад, підбирати періодичні нові кольори для якоїсь однієї сторінки сайту і тим самим залучати користувачів: «оу, у нас оновлення дизайну сторінки послуг. Зацініть, що скажіть?». І, свого роду, зворотний зв’язок з клієнтами, і залучення до відвідування сайту.

Таким чином, монохромна палітра грає безліч важливих ролей у веб-дизайні і може бути неймовірно різною. Але при цьому кожен окремий сайт виглядає вражаюче красивим і приємним візуально.

Твітнути

Класнути

Монохром в повітрі! ймовірно, ви помітили, що на подіумах, в добірках стрітстайлу, в образах знаменитостей лідирує монохром. І це визначення не означає чорно-білі образи, як помилково пишуть у багатьох виданнях. Монохром-це коли в одязі використовується один колір, з голови до ніг. Цей тренд проявився деякий час назад, а в цьому сезоні досяг піку своєї популярності.

Монохром у вуличній моді 2017

Монохром в образах знаменитостей 2017

На світових тижнях моди кожен дизайнер представив, принаймні, один монохромний образ, а деякі з них навіть зробили монохром основною темою свого показу.

Michael kors collection fall 2017

Sies marjan fall 2017

Max mara fall 2017

Elie saab fall 2017

Nina ricci fall 2017

Багато хто думає, що складати монохромні образи просто, але це не зовсім так. Адже якщо ви не є величезним шанувальником певного кольору, малоймовірно, що у вашому гардеробі є речі, що дозволяють скласти монохромний образ з голови до ніг.

Шопінг може виявитися плідним, якщо ви мали намір зробити монохромний look з речей нейтральної колірної гами. У всіх інших випадках доведеться побігати, щоб знайти потрібні вам речі в одному кольорі. Та й не всі речі одного кольору створені один для одного.

Тому давайте на практиці розберемося, як складати монохромні образи.

Варіанти монохрома

1. Складання монохромного образу за допомогою різних відтінків одного кольору

Мабуть, найлегший спосіб створити монохромний look — це використовувати різні відтінки одного кольору. Такий образ може складатися з різних відтінків одного кольору, або з відтінків, які близькі один до одного, наприклад, бірюзовий + синій + зелений. Такий варіант монохрома легший у виконанні, ніж чистий монохром, який часто є більш екстремальним модним statement (в перекладі з англ. Заява).

Монохром з різними відтінками одного кольору у вуличній моді

Монохром з різними відтінками одного кольору в колекціях y / project, jil sander, emilio pucci fall 2017

2. Складання монохромного образу в нейтральній колірній гамі

Ще один досить простий спосіб — взяти за основу один з нейтральних кольорів. Вони в достатній кількості зустрічаються у продажу, тому вам не складе особливих труднощів підібрати такі, які ідеально впишуться в ваш монохромний образ. Це необов’язково повинен побут

Ь total black або total white, хоча слід визнати, що чорний з голови до ніг може виглядати дуже елегантно, а білий — просто розкішно. До нейтральних можна віднести і темно-синій. Монохромні look — і в сірому, бежевому або кремовому теж виглядають цікаво, вони приємні для очей. Але переконайтеся, що в такій палітрі ви не виглядаєте занадто блідо.

Монохром в нейтральній колірній гамі у вуличній моді

Монохром в нейтральній колірній гамі в колекціях les copains, nina ricci,Christian dior fall 2017

3. Монохром + акцентний аксесуар

Ще один цікавий спосіб — носити монохром, додавши до нього акцентний аксесуар іншого кольору. В якості аксесуара можуть бути туфлі, сумка або головний убір.

Монохром + акцентний аксесуар у вуличній моді

Монохром + акцентний аксесуар в колекціях ellery, tibi , fendi

4. Чистий монохром

Тут вже без варіантів — все повинно бути одного відтінку, включаючи аксесуари.

Чистий монохром у вуличній моді

Чистий монохром в колекціях altuzarra, balmain, givenchy

Як носити монохром

1. Змішуємо фактури

Для ансамблю, який складається з декількох речей, змішування фактур миттєво підвищує градус стилю. Різниця між фактурами може бути дуже тонкою або, навпаки, очевидною. Ви можете грати з блискучими і матовими фактурами, щільними і тонкими, гладкими і шорсткими. Шерсть + шкіра, в’язаний трикотаж + шовк, шифон + замша і т. П.

Монохром з різними фактурами у вуличній моді

Монохром з різними фактурами в колекціях temperley london, fendi, max mara

2. Вибирайте колір, який до вас компліментарний

Цілком очевидно, що є кольори, які вам підходять більше, а є ті, які підходять в меншій мірі. Оскільки монохром має на увазі використання одного кольору-будьте уважні і робіть ставку на колір, який компліментарний вам. Такий монохром буде гідним обрамленням вашої зовнішності.

Компліментарний монохром в образах знаменитостей

Компліментарний монохром в колекціях brock collection, nicholas k, dolce& gabbana

3. Вибирайте колір, який легко «витягнути»

Є кольори, які легко «витягнути» в монохромних образах, а є більш складні. Наприклад, занадто екзотичні, яскраві, неонові, рідко зустрічаються в природі відтінки створюють певні складнощі при використанні їх в монохромних образах. Щоб носити монохром в таких складних тонах потрібно бути гуру стилю і ідеально розбиратися в колористиці. Ну, або, в крайньому випадку-потрібно бути готовим епатувати і привертати загальну увагу.

Монохром в складній колірній гамі в образах знаменитостей

Монохром в складній колірній гамі в колекціях sies marjan, joseph, vionnet

Для початку розберемо, що таке монохромність, і який він, монохромний інтер’єр? моно-значить один, тобто в інтер’єрі переважає один якийсь колір. І не важливо, який-це не обов’язково повинен бути чорний або білий, монохромний інтер’єр може бути зроблений на основі будь-якого кольору.

У кожної людини є свої улюблені кольори, їх може бути кілька. Монохромний-це не означає використовувати тільки один якийсь колір, ні, монохромний — передбачає використання всієї гами (безліч) відтінків цього кольору, плюс додаткові кольори. Таким чином дизайн виходить досить цікавий: одна кімната може бути виконана в коричневій гамі, інша в фіолетовій, третя в синій, четверта в зеленій і т. Д.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Такий інтер’єр не нудний і не «проїдається», він добре підходить тим, хто любить спокійну атмосферу в будинку або квартирі і підбирає комфортну для себе гаму. А якщо використовувати досвід заслужених дизайнерів, застосувати сучасні матеріали і дотримуватися вироблених правил для монохромного інтер’єру, то він буде довго зберігати свою свіжість і демонструвати елегантність і витонченість смаку.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Отже, розберемо, які це правила?

1. У монохромному інтер’єрі кольору підбирають таким чином, щоб був один домінуючий (основний) і кілька додаткових кольорів. В якості додаткових-можуть бути використані білий, чорний, сірий, сріблястий і золотистий кольори, а також застосовуються різні відтінки основного кольору (в принципі можна використовувати всю гаму). Так що, не дивлячись на слово монохромність, можна створити досить веселенький інтер’єр, але з якоюсь домінуючою гамою.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Але, абсолютної категоричності в дотриманні цих правил, звичайно ж, немає. Якщо вам потрапив під руку цікавий текстиль, з вплетенням основної гами, то чому ж його не використовувати (див. Фото нижче)?

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У дизайні монохромного інтер’єру дотримуються якогось принципу поєднання відтінків: елементи великих розмірів (стіни, підлоги) фарбують або роблять в найсвітліших тонах, а елементи меблів — в більш темних, аксесуари — найтемніших. Правда, не можна сказати, що цього принципу дотримуються у всіх випадках, буває і навпаки — стіни темні, а меблі та аксесуари — світлі, але в тій же гамі. Важливо не переборщити і знайти баланс.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

2. Друге правило говорить, що ці ж кольори треба використовувати і в фактурі, особливо основний колір і його відтінки. Тобто, наприклад, пофарбовану в один колір гладку поверхню треба поєднувати з малюнками (за кольором), геометричними фігурами, різними візерунками, які можуть бути присутніми в оформленні шпалер, декору, текстилю і т. Д.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У монохромному інтер’єрі активно використовують ще матові і глянцеві поверхні, вони створюють незвичайний ефект на контрасті світлопоглинання і світловідбивання. Глянець красиво виглядає на стінах, колонах, на поверхнях меблів. Але, тут важливо не перестаратися з глянцем, треба гармоніювати його з матовими поверхнями, щоб цей шик не зліпив очі.

А також, поряд з гладкими елементами в монохромному дизайні часто використовуються об’ємні елементи. Це можуть бути декоративні накладки з дерева, металу, 3d-панелі, стінка облицьована рифленим каменем (гранітом або пещаником), венеціанська об’ємна штукатурка, оббивка тканиною та ін.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Більш цікаво виглядає дизайн монохромного інтер’єру, якщо його розділити на зони, за допомогою відтінків тієї ж колірної гами, але, використовуючи контраст. Такий прийом прибирає відчуття захаращення кімнати меблями, надає динамічності.

3. І, звичайно ж, освітлення, правильне його оформлення і підбір — це відноситься до третього правила. Тут багато нюансів і від того, як воно буде зроблено, можна отримати різний ефект сприйняття. За допомогою освітлення можна щось приховати, а щось підкреслити, створити унікальну ілюзію-оживити інтер’єр.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Можна повісити, наприклад, традиційну люстру, а можна світильники вмонтувати в багаторівневий стелю і зробити освітлення так, щоб світло надходило зсередини, розсіяний. Загалом, варіантів для реалізації тут можна придумати дуже багато.

Найпростіші монохромні інтер’єри — це однорідно-світлі, вони створюються з невеликими відмінностями тонів за рівнем світлоти (темряви). Такі інтер’єри люблять робити в офісах, де потрібна чіткість, ясність і щоб нічого не відволікало, в кімнатах з вікнами виходять на північ, в якихось затемнених приміщеннях і ін.

Як бачите, створити монохромний інтер’єр своїми руками, користуючись вище перерахованими правилами, не складно. Треба тільки спершу визначитися з колірною гамою, походити по магазинах, підібрати матеріали, аксесуари, з того що є в наявності, і приступити до його реалізації. Упевнений, прочитавши цю статтю, тепер ви зможете зробити інтер’єр в своїй квартирі куди більш цікавий.

Монохромне поєднання кольорів в одязі — це не тільки модний тренд, але і можлива основа стильного лука. Такі кольори дуже гармонійно виглядають, чудово доповнюючи один одного. Ви можете вибрати одяг для всієї родини інтернет магазині величезний вибір і розумні ціни.

Монохром в одязі

Монохромними поєднаннями в одязі називають комбінацію в якій використовується один і той же, але різний за тональністю колір. Монохромним також вважається чорно-біле поєднання. До речі, останнє, активно використовується в дизайнерських колекціях цього року. Плюсів у монохромних кольорів чимало:

  • вони надають цибулі елегантності, витонченості і цілісності;
  • наряд виглядає більш спокійно, врівноважено;
  • будь-який образ стає акуратним і привабливим, що притягує увагу;
  • фігура візуально здається більш стрункою.

З мінусів можна відзначити те, що іноді монохромний наряд може здатися нудним і одноманітним. Але це відбувається тільки при неправильному використанні монохромної схеми.

Монохромні кольори в одязі — як створити модний образ?

Кілька порад допоможуть вам без зусиль створити класний ансамбль:

  1. у вбранні обов’язково повинен бути присутнім яскравий колір-саме його доповнить більш м’який і блідий відтінок. Наприклад, прекрасно будуть поєднуватися бордова спідниця з рожевою блузкою, зелені шорти з салатовою майкою.
  2. основний колір може бути «обрамлений» двома або трьома світлими кольорами з тієї ж гами. Прекрасним прикладом такого варіанту може стати синя спідниця або штани, блакитна кофточка іЧорнильний кардиган або плащ.
  3. щоб дана схема виглядала завжди цікаво, використовуйте речі, різні за текстурою і фактурою, експериментуйте з деталями. Наприклад, підберіть під свій улюблений в’язаний светр шифонову легку спідницю і насолоджуйтеся приголомшливим цибулею.

Мода дуже примхлива, вона непостійна і легка, то повертається, то шукає чогось нового. Мода — це відображення людської душі і настрою, мінливий порив і сталість в одному флаконі. За останні кілька років, всі провідні світові будинки вражали модниць своєю уявою і майстерністю. У 2013 році на подіум вийшли однотонні кольори, але все в різній формі — це було бездоганно. Аквамарин, охра, червоний, жовтий, кольори окремо заявили про себе і світ моди був збентежений.

Сьогодні думки розходяться, але те, що однотонний look це стильно, згідно більшість. Цікавий той факт, що сприймати білий і чорний кольори в однотонному виконанні, всі звикли вже давно. Перевага такого одягу в тому, що її можна комбінувати але, щоб по-справжньому запам’ятатися, необхідно просто відзначитися, ось тут і допоможе один з кольорів. Думка про те, що зовнішній вигляд, що складається повністю з одного кольору, включаючи взуття і сумку, це безлико і нудно. Однак сам колір дає насичену індивідуальність і характер образу.

Привіт, дорогі користувачі школи дизайну інтер’єру сайт! сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про монохромних інтер’єрах. Якщо ви не знаєте що таке монохромний інтер’єр, то це інтер’єр, колірне рішення якого засноване на базі одного кольору, причому неважливо, хроматичний це колір (кольоровий), або ахроматичний (чорний, білий сірий). Хоча в більшості випадків, кольорів в монохромної колірній гамі все-таки два: білий колір і будь-якої хроматичний або ахроматичний колір.

Іншими словами монохромні інтер’єри – це інтер’єри, побудовані на поєднанні безлічі відтінків одного кольору. Це зовсім не означає, що, наприклад, спальня або передпокій буде виглядати нудною і бляклою. Цікавий інтер’єр, в цьому випадку, створюється за допомогою правильного підпорядкування (контраст, нюанс) безлічі відтінків одного кольору. Тоді як їх неправильне застосування здатне повністю погубити красу монохромного інтер’єру, тому давайте розберемо все більш конкретно.

Деякі люди вважають за краще в інтер’єрах (і не тільки інтер’єрах) будь-якої єдиний колір. Створення монохромного інтер’єру на основі одного домінуючого кольору – найбільш просте завдання для колірного рішення, яку може вирішити будь-який початківець дизайнер і господар квартири або будинку. При бажанні, і ви легко зможете створити монохромний інтер’єр на основі відтінків якогось одного кольору, прочитавши цю статтю, подивившись деякі приклади і дотримуючись порад нижче.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Отже, ми вже знаємо, що монохромний інтер’єр створюється на основі одного кольору, але в різних його відтінках. Тепер давайте дізнаємося, як потрібно грамотно розподіляти відтінки одного кольору по інтер’єру, щоб домогтися цікавого колірного рішення кімнати . Всього існує три основних принципи колірного рішення кімнат в монохромної колірній гамі.

1. Перший принцип поєднання відтінків в монохромному інтер’єрі: — елементи великих розмірів (стіни, підлоги) – найсвітлішого відтінку; предмети меблів — більш темного; аксесуари – самого темного.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Помилитися, використовуючи цей принцип, практично неможливо, навіть якщо у вас немає досвіду подібного колірного рішення кімнат. А щоб не витрачати даремно кошти, можна спочатку пройтися по магазинах, відкласти відповідні за кольором і стилю шпалери , штори , предмети меблів, необхідні аксесуари. Добре б зробити їх фотографії. Будинки ще раз оцінити поєднання, приміряючи до геометрії кімнати і освітлення приміщення, а потім сміливо вирушати за покупками.

2. Другий принцип поєднання відтінків в монохромному інтер’єрі: – підбирати для стін найбільш темні, а для меблів-найбільш світлі кольори, якщо в інтер’єрі домінує світла гамма.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Можна вибрати і який-небудь темний колір. Однак для такого рішення підібрати поєднання відтінків буває дещо важче. Реалізовувати його варто лише в разі впевненості, що насичений колір стін не буде затемнювати приміщення. Пам’ятайте і про таку важливу деталь такого інтер’єру як світлий килим . Він зробить приміщення більш світлим, нейтралізуючи темні тони стін.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Але в цілому, такий принцип краще підходить для поєднання світлих відтінків в монохромних інтер’єрах. Наприклад, можна використовувати жовті, блакитні, салатові, рожеві. Такі варіанти добре виглядають в спальних кімнатах (крім блакитного), вікна яких виходять на північну сторону.

3. Третій принцип — це однорідно-світлі монохромні інтер’єри, які створюються з невеликими відмінностями тонів за рівнем світлоти (темряви).

Вони найбільш підходять для кімнат:

  • — з вікнами, що виходять на північну сторону,
  • — з невисокими стелями,
  • — затемнених,
  • — призначених для релаксації.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Однорідно-світлі інтер’єри виглядають повітряними і ніжними. Однак через легкість використаної кольорової палітри, в них також з’являється ефект туману і пливучості малюнка. Не врятують його навіть білосніжні вертикальні деталі (віконні рами, полотно дверей, узголів’я ліжка і т. Д.), тому що колірна гамма інтер’єру надто світла і не може створити необхідного контрасту з білим кольором. У підсумку, найчастіше, атмосфера інтер’єру» пливе», а сам він набуває базовий відтінок, і картинка втрачає стійкий вигляд.

Такий ефект не вважається ні поганим, ні вдалим. Однак про це потрібно знати і не можна ігнорувати. При бажанні зменшити відчуття легкості приміщення, при монохромному колірному рішенні, слід використовувати наступні прийоми:

Додавайте акцентний колір, не схожий на домінуючий. Він притягує погляд і служить «реперною точкою», що підтримує весь інтер’єр.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Застосовуйте смужку. В однорідно-світлих інтер’єрах смужка задає структуру, не дозволяє малюнку «розпливтися» і що важливо, візуально робить стелю візуально вище. У приміщеннях з невисокими стелями і вікнами, що виходять на північну сторону, за рахунок вертикальних смужок однорідно-світлі монохромні інтер’єри будуть виглядати світліше і об’ємніше.

Застосовуйте комбінацію шпалер. Декорування поверхні однієї стіни або ділянки на ній шпалерами з красивою фактурою або малюнком, підкреслить структуру інтер’єру, додасть їй своєрідну «грайливість».

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Загалом, як ви вже могли помітити, третій принцип поєднання відтінків – самий непростий у виконанні. У ньому багато світлих відтінків з маленькими варіаціями, а особливими прийомами задається необхідні акценти .

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Більшість монохромних інтер’єрів, все ж, грунтується на відтінках світлої палітри. Але коли одного кольору занадто багато, він робиться майже «відчутним». Тому краще зупинити свій вибір на не дуже нав’язливому світлому кольорі .

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Також у вас може виникнути резонне питання: «а чи можна створити цікавий монохромний інтер’єр на основі темних або яскравих, а не світлих кольорів?»так, це цілком можливо.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Наприклад, надзвичайно красивий інтер’єр, в основі якого лежить глибокий фіолетовий колір. Гра безлічі його відтінків завжди заворожує. Але у вас напевно вже майнула думка — чи буде комфортно відпочивати в такій кімнаті? чи не набридне швидко такий інтер’єр? звичайно, все залежить від смаку і індивідуальних переваг. Тому монохромний інтер’єр на основі одного темного кольору можна вибирати тільки будучи на сто відсотків переконаним, що це – ваша колірна гамма.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

При відсутності необхідного досвіду оформлення, надати красу не на шкоду комфорту в інтер’єрі фіолетових або бордових відтінків досить складно. Зазвичай ця робота під силу тільки досвідченим дизайнерам і декораторам.

Менш елегантний інтер’єр, в основі якого лежить синій колір. Його «порятунок» — сучасна безвихідь. Тому створити його може і майстер дизайну середнього рівня, і людина, яка вивчила принципи декору приміщень самостійно.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Поєднання в інтер’єрах одних і тих же яскравих відтінків зустрічається нечасто. Щоб декорувати приміщення тільки в одному яскравому, наприклад, помаранчевому кольорі, треба бути в нього сильно закоханим.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

У монохромному інтер’єрі, заснованому на зеленому кольорі, декорувати стіни краще в нейтральних тонах-сірих, бежевих, кремових, димчастих, але не зелених. Тоді буде простіше підібрати предмети меблів і додаткові деталі.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Не знаю, чи звернули ви увагу на те, що в більшості описаних вище варіантів монохромних інтер’єрів дуже часто використовується білий колір. Це необхідно для того, щоб інтер’єр не став надто повітряним, темним або яскравим, при використанні відтінків одного кольору. Виходячи ізЦього випливає, що додавання великої кількості білого (в меншій мірі сірого і чорного кольору) до відтінків домінуючого кольору є також обов’язковою умовою. Звичайно, може виникнути деяка консервативність інтер’єру, але виглядати він буде надзвичайно урочисто і стильно.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Місце рожевого, наприклад, можуть зайняти будь-які інші кольори, адже білий легко поєднується з будь-яким з кольорової палітри. Але головним при створенні такого інтер’єру є їх збалансоване співвідношення. Білосніжною повинна бути половина поверхні стіни, поверхня підлоги і стелі в обов’язковому порядку.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

Про стелі варто сказати трохи докладніше, оскільки можна допустити поширену дизайнерську помилку. Не можна декорувати стелю одним з відтінків домінуючого кольору. У такому інтер’єрі він буде «замикати» простір, створювати відчуття якоїсь замкнутої «коробки». А головне-стеля основного кольору не дозволить проявлятися грі відтінків, буде їх пригнічувати. Тому в монохромному інтер’єрі білосніжна стеля буде найкраще підкреслювати гру відтінків, тоді як кольоровий – її зруйнує або буде пригнічувати.

У якісній кольоровій і монохромній. Поради щодо створення монохромної палітри

На цьому, на сьогодні, все. До швидких зустрічей.

Схожі матеріали:

Якщо вам сподобалася ця стаття, будь ласка, натисніть кнопку вашої улюбленої соціальної мережі.