Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

164

Перш ніж розглядати кріплення деформаційних швів, слід ознайомитися з особливостями, характеристиками, різновидами і областями застосування.

Деформаційний шов являє собою розріз у відбудованому приміщенні, розділяючи його на сектори, зменшуючи навантаження на підлоги, збільшує міцність конструкції і допускає деформацію підлог при навантаженнях. Застосовується профіль деформаційних швів в різних областях будівництва. Деформаційний шов застосовується при монтажі підлог в складських приміщеннях, де навантаження на стяжку буде досить високою через роботу навантажувача. Так само застосовується деформаційний шов при обробці стін, стель в приміщенні з різним ступенем витримування навантажень.

Деформаційні шви так само використовуються так само при проектуванні різних типів мостів наземних, підземних, автомобільних, розвідних. Зазор між блоками конструкції повинен бути однаковим по всій довжині шва.

Також, можна розглянути різновид деформаційного шва як температурний шов. Застосовується температурний шов в основному на стяжках в не опалювальних приміщеннях, де в різний час року різний рівень вологи і різні коливання температур. Слід зазначити, що в якості деформаційного профілю часто вибирають дерев’яні рейки або брус. Завдяки своїм деформаційним властивостям деревина забезпечує міцність стяжки і не дозволяє робити розриви між блоками, поділеними в приміщенні.

Одним з найбільш відповідальних завдань при використанні деформаційного шва в конструкції покрівлі, так як якщо не будуть враховані деякі особливості і якщо доведеться зміщувати деформаційний шов це в рази збільшить витрати на виправлення похибок.

Вам можуть бути цікаві ці товари

Деформаційні шви в основному застосовуються для поділу залізобетонних споруд на блоки, для того що б уникнути розривів бетонної конструкції.

Серед видів деформаційних швів можна виділити: ізоляційні шви, усадочні і конструкційні. Всі ці види виконують функцію роздільника в різних областях застосування.

Виходячи з вищевказаного, слід, що використання деформаційних швів в будівництві дуже важливий аспект якісної роботи і збільшення терміну служби конструкції. Так само використання деформаційних швів збільшує здатність конструкції піддаватися деформації і при цьому не руйнуватися.

Деформаційний шов дуже часто використовується при влаштуванні стрічкового типу фундаменту. Також в наш час є безліч інших різновидів швів: осадові шви, температурні шви, усадочні шви і сейсмічні деформаційні шви. Кожен шов застосовується по-різному.

Сейсмічний шов лягає між фундаментами в проблемних місцях. Він зможе запобігти руху земної кори і не дозволить зруйнуватися фундаментом. Що б правильно зробити деформаційний шов необхідно врахувати багато нюансів. Якщо робити деформаційний шов між фундаментом прибудови і основною будівлею необхідно між цими фундаментами прокласти 2х сантиметровий шар стироформа, пенплекса або армофлекс. Це дозволить перерозподілити навантаження на фундамент і довше прослужити будівництві.

Розглядаючи температурний деформаційний шов, слід зазначити, що вони застосовуються в зонах з великим коливанням температур в різні пори року. Температурний шов розділяє приміщення на сектори, забезпечуючи захист будівлі від руйнування. Для пристрою деформаційного шва в бетонних стяжках використовують дерев’яну рейку. Її виставляють як маяки за відмітками гідрорівня поперек приміщення, тим самим забезпечуючи розподіл його на так звані карти. Застосовують такі типи швів в основному в не опалювальних приміщеннях.

При монтажі усадочних деформаційних швів необхідно пам’ятати, що бетон має властивість зменшуватися в розмірі через випаровування води і тому такий шов робиться між фундаментним блоком і заливається поверх нього шаром бетону.

Осадовий деформаційний шов застосовується при заливці фундаменту під будівлю з різною кількістю поверхів, це дозволить перерозподілити навантаження і уникнути руйнування фундаменту.

Так само слід виділити, що при монтажі деформаційних швів широко застосовуються різні профілі. Завдяки новітнім технологіям, які зробили крок далеко вперед, можна відповідно до проекту підібрати необхідний вид профілю на пристрій деформаційного шва. Важливим аспектом при влаштуванні деформаційного шва є те, що він повинен бути передбачений в проекті споруди і монтаж повинен бути здійснений відповідно до нього.

Застосування деформаційних швів в сучасному будівництві дуже широко використовується, а так само дозволяє правильно розподілити навантаження на будівлю і уникнути його руйнування в подальшому. Завдяки роботі деформаційних швів будівля стає більш стійким до впливу навколишнього середовища на нього і збільшує термін його служби.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Одна з найголовнішої причини руйнування шва в будівельній конструкції це деформація. Вона з’являється через зменшення і збільшення стику в будівельній споруді або з його зсуву щодо блоків. Зміна шва, також може бути причиною того, що герметизуючий стик буде тріскатися і руйнуватися.

Щоб всього цього уникнути, потрібно використовувати герметики, що володіють високим показником еластичності для закладення і гідроізоляції міжблочних швів. Герметики, що володіють високою еластичністю це матеріали, що представляють собою суміш компонентів, що виготовляються за допомогою полімеру.

Герметики поділяються на різні типи, в залежності від області застосування: тіоколові герметики, бутил-каучукові, бітумно-полімерні герметизаційні матеріали, силіконові, і поліуретанові володіють високою якістю. Дані різновиди герметиків призначені для закладення швів в деформаційних стиках. Бутил-каучукові герметики, а також бітумно-полімерні герметизаційні матеріали мають певні недоліки. У них маленький коефіцієнт міцності при невеликому розтягуванні при низькій температурі. Також ці герметики не тримають дуже великих температур. На практиці виходить, використання такого роду герметика трудомістка і дуже витратна. А сама технологія на даний момент не актуальна. Одними з більш популярних і використовуваних речовин для деформаційних швів вважаються герметики на основі поліуретану, він відрізняються своєю витривалістю і довгою експлуатацією. Незважаючи на те, що поліуретановий герметик коштує дорожче завдяки своїм незаперечним поліпшеним ефектом, повністю компенсує дорожнечу. Перед початком роботи по герметизації деформаційного шва, необхідно підготувати поверхні, очистити від бруду і пилу це зробить можливим максимально щільно загерметизувати шов і виконати роботу максимально якісно.

Перед початком роботи по герметизації деформаційного шва, необхідно підготувати поверхні, очистити від бруду і пилу це зробить можливим максимально щільно загерметизувати шов і виконати роботу максимально якісно.

Завдяки новітнім розробкам і широким використанням герметизаційних матеріалів, можна виконати роботи по заповненню деформаційних швів, забезпечивши захист розділеним на блоки частинам приміщення, а так само перерозподілить навантаження на фундамент. Деформаційний шов повинен бути передбачений в проекті споруди і повинен бути змонтований відповідно до нього.

Закладення і герметизація деформаційних швів дуже необхідний процес який забезпечує захист кромок бетонних конструкцій від руйнування і збільшує термін служби конструкції. Для того що б правильно і щільно загерметизувати деформаційний шов необхідно правильно підібрати герметик і врахувати деякі особливості умови закладення стику.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Як відомо, будь-яка споруда з часом здатне піддаватися деформацій. Вихідні причини цього можуть бути найрізноманітнішими. Конструкція будівлі або несучий каркас може піддаватися впливу деформації грунту або земель, перепаду температур або різних коливань.

Будівництво і монтаж вже зведених будівель вимагають ретельного підходу, це дуже відповідальна робота, адже людина, що займається зведенням житлових будинків або промислових об’єктів, надалі відповідає за будівлю і долю людей в ньому. Але жодна будівля не застрахована від тріщин і осад. Усуваються вони шляхом накладення деформаційних швів. У той же час найважливіший момент, який необхідно пам’ятати, що закладенням деформаційних швів в монолітному будинку або навіть в простій звичайній цегляній кладці потрібно довіряти професіоналам, справжнім майстрам своєї справи. Від деформаційного шва теж є своїПеревага. Спочатку варто пам’ятати, що шви дуже важливі в проектуванні і будівництві будинків. Головна користь від деформаційних швів-це посильна допомога в перенесенні навантажень і тиску будь-якою будовою.

У класі деформаційних швів існує безліч їх підвидів. Один з них — ізоляційні шви. Вони призначені для попередження можливих змін внаслідок впливу зовнішніх сил в конструкції будівлі. Як же зробити деформаційний шов? такий різновид деформаційних швів укладається по всьому периметру стіни або підлоги, коли є загроза, що від подальших ремонтних робіт можуть виникнути осадові або деформаційні ефекти. В такому випадку перед покриттям основи будівлі шаром бетону, необхідно по всій площі майбутньої підлоги встановлювати прошарок спеціального герметизуючого матеріалу. Така конструкція не дозволить в процесі застигання бетону утворитися тріщин або дірок. Якщо ж мова йде про усунення вже існуючих деформацій будівель, то в цьому питанні необхідно приступати до їх усунення з обережністю. Для початку потрібно ретельно розчистити щілину, обробити її необхідними розчинами. Далі потрібно заповнити цю щілину антидеформаційними деталями і спеціально підготовленою сумішшю, щоб усунути подальше поширення тріщин. Якщо кліматичні умови не сприяють тривалому збереженню бетонних споруд, рано чи пізно обов’язково постане питання про закладення деформаційних швів. Адже руйнівну дію надає не тільки час, але також волога і температура. Щоб в подальшому можна було продовжити експлуатацію приміщень, необхідно правильно і точно загерметизувати необхідні шви.

Герметизація деформаційних швів

Герметизація деформаційних швів необхідна, перш за все, для ізоляції деформаційного шва від проникнення вологи або випарів. Коли герметичність порушена або її зовсім немає, наслідки такого становища будуть дуже значними. У разі порушення герметичності деформаційних швів в районі підлоги, найстрашніший наслідок-це повсюдне відклеювання і відшаровування всіх покриттів від бетонного або цементного підстави. На противагу цьому-хороша і якісна герметизація швів абсолютно захищає від проникнення навіть мікроскопічного кількості вологи. При цьому важливо пам’ятати, що до визначення і вибору герметичних засобів необхідно підходити вкрай обережно. Адже потрібно враховувати безліч факторів, як зовнішнього, так і внутрішнього напрямку. Перш за все, вибір герметизуючого кошти залежить від самого приміщення, до якого типу він відноситься, що це за будівля. Наступний впливає фактор-умови використання та експлуатації будівлі, до того ж до цього моменту додаються можливі навантаження, на які імовірно розраховано будівлю.

Адже якщо неправильно розраховано які допустимо можливі навантаження або тиск здатне винести спорудження, з урахуванням того людського потоку, що проходить за добу, то від обраного герметизуючого кошти не буде ніякої користі, і бар’єром для проникнення води або будь-яких інших шкодять засобів він бути не зможе. До того ж, якщо передбачаються тривалі і часті контакти з водними процедурами і різної побутової хімією, то до герметизирующему засобу висуваються додаткові вимоги. В цьому випадку герметик повинен володіти додатковими властивостями , зокрема-йому необхідна додаткова міцність і еластичність, рухливість. З усього різноманіття існуючого асортименту герметизуючих засобів сьогодні найбільше перевага віддається поліуретановим герметизуючим складам. Герметики цієї марки володіють усіма необхідними властивостями, вони найбільш еластичні і пластичні, на вищому рівні володіють властивістю зчеплення, що гарантує додаткова доза пластифікаторів, до того ж є термостійкими, їх склад гарантує стійкість до коливань температур в межах від плюс ста до мінус ста градусів. До того сам же поліуретан дає можливість забезпечити якісну зчіплюваність з бетонними і цегляними основами.

Гідроізоляція деформаційних швів

Щоб запобігти наслідкам впливів зовнішніх факторів в майбутньому, в сьогоденні ж або ще раніше — на етапі проектування в кресленнях, вся конструкція майбутньої будівлі ділиться на ділянки — вузли деформаційних швів. У цих же планах обов’язково повинні бути присутніми начерки для застосування гідроізоляції цих деформаційних швів. У той же час варто пам’ятати, що гідроізоляція деформаційного шва просто необхідна в тих випадках, де мова про те, що сам шов розташовується в районі даху або ж сама будівля оснащена підвалом. Кожен фахівець знає, що існує на даний момент безліч способів і особливостей в установці гідроізоляції. Щоб правильно зробити вибір, і в подальшому не виникло необхідності в монтажі деформаційного шва, потрібно дуже уважно розібрати і вивчити всі пропозиції на сьогоднішньому ринку. При цьому найнеобхіднішими і значущими критеріями для проведення гідроізоляції деформаційного шва є самі параметри шва, можливі зміни цих параметрів в процесі установки, можливий тиск і навантаження на шов, характер цих впливів і звичайно ж — розмір і сила чиниться водою тиску.

У тому випадку, коли гідроізоляція деформаційного шва закладається вже на етапі будівництва, найдієвішою технологією вважається штучне утворення замінної і збирає зайву вологу петлі в районі самого шва, або ж, як аналог може бути установка в самому шарі бетону спеціальних гідропоглинаючих прокладок з сучасних надміцних і водопоглинаючих матеріалів. Після установки гідроізоляції деформаційних швів також важливо переконатися, що через шар бетону не проникають грунтові або підземні води. Щоб цього уникнути варто на самому початку, перед установкою гідроізоляції, усунути і закрити всі можливі місця протікання, і для кращого результату повністю забезпечити заливку бетону спеціалізованими смолами. Щоб надійно захистити будівлю від можливих майбутніх руйнувань, варто велику увагу приділити питанням гідроізоляції вже на етапі креслень, в той же момент варто визначитися з матеріалами і технологіями, не погребувавши консультаціями фахівців. Від гідроізоляції не варто навмисне відмовлятися, інакше наслідки такого вчинку можуть бути дуже трагічними і витратними. Адже доведеться використовувати досить нові технології і процеси.

При будівництві та проектуванні споруд різного призначення використовується деформаційний шов, який необхідний для зміцнення всієї будови. Завданням шва є безопаність будови від сейсмічних, осадових і механічних впливів. Дана процедура служить додатковим зміцненням будинку, захищає від руйнування, усадки і можливих зрушень і викривлень на грунті.

Визначення деформаційного шва і його види

Деформаційний шов – розріз на будові, який знижують навантаження на частини споруди, чим підвищує стійкість будівлі і рівень його опору до навантажень.

Такий етап будівництва має сенс застосовувати при проектуванні приміщень великої протяжності, розміщенні будівлі в місцях слабкого грунту, активно діючих сейсмічних явищ. Шов робиться і в місцевостях з великим рівнем опадів.

Виходячи з призначення, деформаційні шви поділяються на:

  • температурні;
  • усадочні;
  • осадові;
  • сейсмічні.

У деяких будівлях, через особливості їх розташування застосовуються комбінації методів, службовці для захисту відразу від декількох причин деформації. Це може бути викликано, коли місцевість на якій зводитися будівництво має грунт, схильну до просідання. Також рекомендується робити кілька видів швів при зведенні протяжних високих будинків, з безліччю різних конструкцій і елементів.
Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Температурні шви

Ці методи будівництва служать захистом від зміни і коливань температури. Навіть в містах, розташованих в зонах з помірним кліматом при переході від високої літньої температури до низької зимової, на будинках часто виникають тріщини різних розмірів і глибини. Згодом вони призводять до деформації не тільки коробки споруди, а й підстави. Щоб уникнути цих проблем, будівля ділиться швами, на відстані яке визначається виходячи з матеріалу з якого зведено споруду. Також до уваги береться максимальна низька температура, характерна для цієї місцевості.

Такі шви застосовуються тільки на стінній поверхні, оскільки фундамент через розташування в землі, менш схильний до температурних перепадів.

Усадочні шви

Застосовуються рідше інших, в основному при створенні монолітно-бетонного каркаса. Справа в тому, що бетон при затвердінні часто покривається тріщинами, якіЗгодом розростаються і створюють порожнини. При наявності великої кількості тріщин фундаменту, конструкція будівлі може не витримати і впасти.
Шов застосовується тільки до моменту повного затвердіння фундаменту. Сенс його застосування в тому, що він розростається до того моменту поки весь бетон не стане твердим. Таким чином, бетонний фундамент повністю вмощується, не покриваючись при цьому тріщинами.

Після остаточного висихання бетону, розріз потрібно повністю зачеканити.

Щоб шов вийшов повністю герметичним і не пропускав вологу, застосовують особливі герметики і гідрошпонки.
Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Осадові деформаційні шви

Такі конструкції застосовуються при будівництві та проектуванні споруд різної поверховості. Так, наприклад, при будівництві будинку, в якому з одного боку буде два поверхи, а з іншого три. В такому випадку, та частина споруди де три поверхи, надає на грунт набагато більший тиск, ніж та де всього два. Через нерівномірний тиск, грунт може просідати, тим самим викликаючи сильний тиск на фундамент і стіни.

Від зміни тиску, різні поверхні споруди покриваються мережею тріщин і згодом піддаються руйнуванню. Для того щоб запобігти деформації елементів конструкції, будівельники застосовують осадовий деформаційний шов.

Зміцнення розділяє не тільки стіни, але і фундамент, тим самим захищаючи будинок від руйнування. Має вертикальну форму і розташовується від даху дощенту споруди. Створює фіксацію авсех частин споруди, захищає будинок від руйнувань, деформацій різного ступеня тяжкості.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення
По завершенні робіт, необхідно герметизувати саме поглиблення і його краю для повного захисту будови від вологи і пилу. Для цього застосовуються звичайні герметики, які можна знайти в будівельних магазинах. Робота з матеріалами здійснюється за загальними правилами і рекомендаціями. Важливою умовою облаштування шва є його повна заповненість матеріалом так, щоб всередині не залишилося пустот.
На поверхні стін вони виготовляються з шпунта, з товщиною приблизно половину цегли, в нижній частині шов робиться без шунта.

Для того щоб всередину будівлі не потрапляла волога, на зовнішній частині підвалу обладнується глиняний замок. Таким чином, шов не тільки захищає від руйнування будови, але і виявляється додатковим герметиком. Будинок захищається від грунтових вод.

Такий вид швів обов’язково облаштовується в місцях зіткнення різних ділянок будівлі, в таких випадках:

  • якщо частини будови розміщуються на грунті різної сипучості;
  • в тому випадку, коли до існуючого будовою прилаштовуються інші, навіть якщо вони виготовлені з ідентичних матеріалів;
  • при істотній різниці в висоті окремих частин будови, яка перевищує 10 метрів;
  • в будь-яких інших випадках, коли є підстави очікувати нерівномірного осідання фундаменту.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Сейсмічні шви

Такі конструкції ще називають антисейсмічними. Створювати такого роду зміцнення потрібно в районах з підвищеною сейсмічною природою-наявність землетрусів, цунамі, зсувів, вивержень вулканів. Щоб будівля не постарадало від негоди, прийнято будувати такі укріплення. Конструкція покликана захистити будинок від руйнувань під час земельних поштовхів.
Сейсмічні шви проектуються за власною схемою. Сенс проектування-створення всередині будівлі окремих не сполучених посудин, які по периметру будуть розділені деформаційними швами. Часто всередині будівлі деформаційні шви розташовуються у формі куба з рівними гранями. Грані куба ущільнюються за допомогою подвійної цегляної кладки. Конструкція розрахована на те, що в момент сейсмічної активності, шви утримають конструкцію не давши обрушитися стін.

Застосування різних видів швів при будівництві

При коливаннях температур, конструкції, виготовлені із залізобетону схильні до деформації – можуть змінювати свою форму, розміри і щільність. При усадці бетону, конструкція з часом коротшає і просідає. Оскільки просідання відбувається нерівномірно, то при зниженні висоти однієї частини конструкції, інші починають зміщуватися, тим самим руйнуючи один одного або утворюють тріщини і поглиблення.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення
У наш час кожна залізобетонна конструкція є цілісною неподільною системою, яка сильно схильна до змін в навколишньому середовищі. Так, наприклад, при осаді грунту, різких коливаннях температури, осадових деформаціях між частинами конструкції виникає обопільне додатковий тиск. Постійні зміни тиску призводять до утворення на поверхні конструкції різних дефектів — надколів, тріщин, вм’ятин. Для уникнення утворення дефектів будівлі, сторителями застосовуються кілька видів розрізів, які покликані зміцнити будівлю і захистити його від різних руйнівних факторів.

З метою зменшити тиск між елементами в багатоповерхових або протяжних будівлях необхідно застосовувати осадові і температурно-усадочні види швів.

Для того щоб визначити необхідну відстань між швами на поверхні споруди, до уваги беруться уровенбь гиюкості матеріалу колон і з’єднань. Єдиним випадком, коли немає необхідності встановлювати температурні шви — наявність катучих опор.
Також відстань між швами часто залежить від різниці між найбільшою і найменшою температурою навколишнього середовища. Чим нижче температура, тим далі один від одного повинні розташовуватися поглиблення. Температурно-усадочні шви пронизують будова від покрівлі до основи фундаменту. У той час як осадові ізолюють різні частини будівлі.
Усадочний шов іноді утворюється шляхом установки декількох пар колон.
Температурно-усадочний шов зазвичай утворюється шляхом влаштування парних колон на загальному фундаменті. Осадові шви теж проектуються шляхом установки декількох пар опор, які знаходяться навпроти один одного. В цьому випадку, кожна з опорних колон повинна бути обладнана власним фундаментом і кріпленням.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення
Конструкція кожного шва покликана бути чітко структурованою, надійно фіксувати елементи будови, бути надійно герметизованою від стічних вод. Шов повинен бути стійкий до перепадів температур, наявності опадів, протистояти деформації від зносу, ударів, механічних впливів.

Шви обов’язково робляться в разі нерівностей грунту, неоднакової висоті стін.

Деформаційні шви утеплюються за допомогою мінеральної вати або пінополіетилену. Це викликано необхідністю захисту приміщення від холодних температур, проникнення бруду з вулиці, і забезпечується додаткова звукоізоляція. Використовуються і інші види утеплювачів. Зсередини приміщення, кожен шов герметизуються еластичними матеріалами, а з боку вулиці – герметиками здатними захистити від атмосферних опадів або нащільниками. Облицювальний матеріал не перекривають деформаційний шов. При внутрішній обробці приміщення шов прікриваетя декоруючими елементами на розсуд будівельника.

Деформаційні шви в підземних і надземних залізобетонних спорудах є найбільш ймовірними місцями протікання води. Причин для цього багато: недбала укладання гідроізолюючих матеріалів, погана якість цих матеріалів, неправильний вибір матеріалів, невдале конструктивне рішення, непередбачені опади і деформації конструкції, і т.п.

Ущільнюючі матеріали

Для ущільнення деформаційних швів рекомендуються матеріали, що володіють еластичністю і не мають зчеплення з герметиками. В даному випадку не допускається використання монтажних пен т.к. Вони не володіють еластичністю, мають адгезію до герметика і добре вбирають вологу.

Рекомендуються пенополіетиленові вироби (прокладки) типу вилатерм (ту 2291-009 — 03989419-06) або тилит (ту 2224-069-04696843-2003) різних типорозмірів, які встановлюються в шов обжатыми на 25-50 %, і за рахунок пружних властивостей разом з герметиком забезпечують герметичність шва. Пінополіетиленові прокладки є також підкладкою під герметик і забезпечують створення необхідної товщини і конфігурації мастичного шва. Пінополіетиленові прокладки не мають зчеплення з герметиком і цим забезпечують його вільну механічну роботу в шві.

Пінополіетиленові шнури випускаються довжиною 3000 мм у вигляді круглого перетину з отвором (зовнішній діаметр від 30 до 120 мм) і суцільного перетину (зовнішній діаметр від 6 до 80 мм). За погодженням зі споживачем пінополіетиленовий шнур випускається інших розмірів і конфігурацій.

При застосуванні гарячих мастик необхідно укладати термостійкий шнур .

Не можна поєднувати жорсткі ущільнення з еластичними герметиками. При підвищенні температури навколишнього середовища і неминучому подовженні сполучаються елементів, цементно-піщаний розчин ущільнення руйнується, вклинюючись в

Самоклеюча бітумна стрічка герметик. Гідроізоляційна стрічка нікобенд

Герметизуюча стрічка сьогодні стає все більш поширеною в різних областях будівництва. Вона являє собою який має унікальні характеристики. Описувана стрічка використовується не тільки для утеплення вікон і дверей, але і для конструкцій, виконаних зі скла, а також пластика. Знайшла вона своє застосування і при необхідності захисту бетону, цементу, плитки і бітуму.

Загальний опис

На ринку будівельних матеріалів сьогодні можна зустріти стрічки, які призначаються для гідроізоляції. Ви можете вибрати з широкого асортименту матеріали, які володіють захистом з фольги, також виконані з натуральної міді. При необхідності можна вибрати стрічку, до складу якої входять таким чином, даний товар знайшов широке поширення при проведенні ремонту та будівництва.

Стрічка бутилен

Герметизуюча стрічка являє собою універсальний самоклеючий матеріал, виконаний на бутилкаучуковой основі. У процесі виробництва вона покривається алюмінієвим листом, який володіє високими характеристиками міцності. Клеїть має спеціальний захист у вигляді силіконової плівки. Бутилен можна вважати ідеальним для герметизації, а також склеювання ізолюючих шарів. Крім іншого, його використовують для захисту поверхонь зі всіляких матеріалів за типом деревини, пластика, сталі, скла та алюмінію.

Бутилен характеризується хімічною нейтральністю, що робить його сумісним з усіма різновидами пвх. Бутилкаучукові герметизуючі стрічки незамінні в тих випадках, коли виникає необхідність у проведенні ефективного і швидкого ремонту. Споживачі відзначають зручність використання, а також чудову якість зчеплення і довговічність. Бутилен можна використовувати в як завгодно складних кліматичних умовах, які характеризуються досить широким діапазоном температур.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Виробник подбав про наявність металевого зміцненого покриття, яке забезпечує довговічність матеріалу. За рахунок таких характеристик стало можливо створити захист від впливу ультрафіолетових променів, лугів, кислот і всіляких забруднень. Якщо дотримати технологію застосування стрічки, то це дозволить забезпечити якісний захист і ізоляцію підстави протягом тривалого часу.

Характеристики бутилену

Бутилкаучукові герметизуючі стрічки володіють стандартною довжиною, рівною 10 м.що стосується ширини, то вона може варіюватися від 5 до 30 сантиметрів. Товщина стрічки змінюється від 0,6 до 1 міліметра. Робочі температури варіюються від -60 до +120 градусів. Проводити монтажні роботи можна, якщо стовпчик термометра знаходиться на позначці не нижче -10 і не вище +40 градусів.

Область використання

Двостороння самоклеюча бутилова герметизуюча стрічка використовується при проведенні внутрішніх і зовнішніх робіт. Вона незамінна при герметизації стиків і швів конструкцій, виконаних з оргскла, полістиролу, металу, поліетилену, деревини, каменю, бетону, пвх та інших матеріалів, які вимагають досягнення водо — і паронепроникності.

Технологія використання

Двостороння самоклеюча бутилова герметизуюча стрічка повинна наноситися виключно на очищену від бруду і пилу, а також суху основу. Воно повинно бути знежиреним. Якщо належить працювати з особливо пористими поверхнями за типом штукатурки або бетону, то рекомендується завчасно здійснити нанесення грунтовки. Важливо правильно вибрати необхідні товщину і ширину стрічки.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Далі матеріал розгортається на певну довжину і відрізається за розміром. Майстер повинен видалити захисну плівку, а після прикласти бутилен до основи. Для якісної фіксації матеріал необхідно притиснути і прикатать валиком. Гарантувати якісний результат можна при забезпеченні нахлеста стрічки, ширина якого повинна скласти 50 міліметрів.

Позитивні характеристики

Описана вище герметизуюча стрічка має високу клеїть здатністю навіть при знижених температурах. Серед її особливостей можна виділити теплостійкість, а також можливість використання з будь-якими матеріалами. На поверхню стрічки, не завдаючи шкоди, можуть впливати хімічні речовини. Вона не має запаху і характеризується тривалою довговічністю.

Стрічка бітумно-полімерна

Даний матеріал являє собою антикорозійну і герметизуючу бітумно-полімерну стрічку. Вона володіє покриттям, яке виконано з поліетилену низької щільності. Самоклеючий склад має захист антиадгезійної силіконової плівки. Стрічка герметизуюча самоклеюча спеціально розроблена для діелектричного та антикорозійного захисту, а також для ізоляції лінійної зони металевих підземних трубопроводів різного призначення. За допомогою неї можна захистити від води стики, кути, заглушки, а також в місця врізок. Незамінний цей матеріал і при необхідності ремонту його можна використовувати спільно з іншими бітумними матеріалами.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Переваги

Стрічка герметизуюча самоклеюча володіє чудовим діелектричним опором, а також здатністю повторювати нерівності ізольованих вузлів. Вона проявляє адгезію з більшістю матеріалів. При порізах і проколах цей герметик демонструє здатність до самогерметизації. На нього можуть впливати хімічні речовини, які не здатні надати згубного впливу. У польових умовах стрічку можна використовувати досить просто.

Вищеописана герметизуюча стрічка упаковується в поліетилен. Рулони мають розміри, рівні 10 метрам, що вірно для довжини, тоді як ширина дорівнює 20 см.зберігати матеріал слід в закритому сухому приміщенні, витримуючи температуру в межах від +5 до +40 градусів. Після виготовлення матеріал повинен бути використаний протягом року. Транспортування можна здійснювати, не дотримуючись певних правил, так на дані маніпуляції не поширюються обмеження.

Бітумна стрічка і її характеристики

Герметизуюча стрічка nicoband виготовляється на основі бітуму. Вона технологічна і здатна захистити від впливу сонячного випромінювання. Крім іншого, серед її характеристик можна відзначити водо — і повітронепроникність. Матеріал екологічно чистий, а використовувати стрічку можна при температурі не нижче -5 градусів. Вона застосовується з боку впливу вологи як всередині, так і зовні будівлі. Матеріал має в складі алюмінієву фольгу, яка відрізняється високою міцністю, а також виконану на базі бітуму.

Область використання

Герметизуюча стрічка бітумна застосовується при фінішній герметизації. Незамінний даний матеріал і при проведенні герметизації прихованих швів. Дуже добре підходить для ремонту бітумної покрівлі. Коли виникає необхідність провести ремонт трубки жолобів, а також тимчасово закріпити утеплювач або здійснити антикорозійний захист, то даний герметик є відмінним рішенням.

Для того щоб підвищити адгезійні характеристики з цеглою або бетоном, необхідно виконати кілька маніпуляцій. З підстави видаляється верхній шар за допомогою дротяної щітки. Останню можна замінити далі здійснюється обробка а після майстер повинен почекати того моменту, поки верхній склад не висохне. Наступним кроком стає приклеювання стрічки і прокатування матеріалу по поверхні. Герметизуюча стрічка бітумна найбільш часто використовується для герметизації примикань будівельних конструкцій.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Характеристики стрічки для полікарбонату

Стрічка для полікарбонату герметизуюча призначається для захисту швів і тріщин, а також стиків згаданого матеріалу. При цьому захищені можуть бути поверхні, розташовані всередині або зовні. Даний матеріал не здатний пропускати повітря, абсолютно інертний до сонячного випромінювання і воді. Його легко зміцнювати на підставі, а монтаж проводиться все при тих же температурах, таким чином, відмітка термометра не повинна опускатися нижче -5 градусів. У процесі виробництва застосовуються алюмінієва фольга, на яку наноситься клейка основа. Для роботи зі стрічками не знадобляться спеціальні навички, в якості основної умови виступає видалення пилу, всіляких забруднень і знежирення.

Вартість

Вищеописана герметизуюча алюмінієва стрічка може мати різну вартість в залежності від ширини. Наприклад, якщо даний показник еквівалентний показнику 2,5 сантиметра, то ціна буде варіюватися в межах 480 рублів. При більш значною ширині, яка дорівнює 3,8 см, споживачеві доведеться заплатити 660 рублів.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Опис набухаючої герметизуючої стрічки

Рівня тепловтрат через деформаційні шви вони заповнюються пружним утеплювачем, найчастіше це спеціальні прогумовані матеріали. Завдяки такому поділу конструктивна пружність всієї будівлі зростає і температурне розширення окремих його елементів не робить руйнівного впливу на інші матеріали.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Як правило, температурний деформаційний шов проходить від покрівлі до самого фундаменту будинку, розділяючи його на секції. Сам фундамент ділити не має сенсу, оскільки він знаходиться нижче глибини промерзання грунту і не відчуває на собі такого негативного впливу, як решта будівлі. На крок деформаційних температурних швів будуть впливати тип застосованих будівельних матеріалів і географічні положення об’єкта, що визначає середню зимову температуру.

Осадовий деформаційний шов

Другою важливою областю застосування деформаційних швів є компенсація нерівномірного тиску на грунт при будівництві будівель змінної поверховості. В цьому випадку більш висока частина будівлі (і відповідно, більш важка) буде тиснути на грунт з більшою силою, ніж низька частина. В результаті можуть утворюватися тріщини в стінах і фундаменті будівлі. Схожою проблемою може стати і осаду грунту в межах площі під фундаментом будівлі.

Для запобігання розтріскування стін в цих випадках використовуються осадові деформаційні шви, які, на відміну від попереднього типу, ділять не тільки саму будівлю, але і його фундамент. Нерідко в одному і тому ж будинку виникає необхідність застосування швів різних типів. Суміщені деформаційні шви називаються температурно-осадовими.

Антисейсмічні деформаційні шви

Як випливає з їх назви, такі шви застосовуються в будівлях, що знаходяться в сейсмонебезпечних зонах землі. Суть цих швів в розподілі всієї будівлі на» куби » — відсіки, що представляють самі по собі стійкі ємності. Такий » куб » повинен бути обмежений деформаційними швами з усіх боків, по всіх гранях. Тільки в цьому випадку антисейсмічний шов буде працювати.

Уздовж антисейсмічних швів влаштовуються подвійні стіни або здвоєні ряди опорних колон, які є основою несучої конструкції кожного окремо взятого відсіку.

Усадочний деформаційний шов

Усадочні деформаційні шви застосовуються в монолітно-бетонних каркасах, оскільки бетон при затвердінні має властивість дещо зменшуватися в об’ємі через випаровування води. Усадочний шов не допускає виникнення тріщин, які порушують несучу здатність монолітного каркаса.

Сенс такого шва в тому, щоб він розширювався все більше, паралельно твердіння монолітного каркаса. Після того як твердіння закінчиться, утворився деформаційний шов повністю зачеканівают. Для додання герметичної стійкості усадочним і будь-яким іншим деформаційним швах застосовують спеціальні герметики і гідрошпонки.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

На зображенні показані дві секції житлового будинку в мар’їно. Вони сходяться під кутом і з’єднані балконами. Між балконами з двох сторін-деформаційні шви між будівлями, спочатку ми загерметизували шви вилатермом діаметром 40 і 60 мм, потім закрили їх смужкою з фарбованого оцинкованого листа. Листи прикріпили дюбелями і саморізами до стіни до будівлі дюбелями не кріпили, рішення було приклеїти його герметизуючої мастикою.

Деформаційні шви між будівлями-заповнення вілатерм

якщо маємо дві секції будинків, зістиковані глухими торцевими стінами. Конструктивне рішення одне, треба виконати вузол ущільнення двох стін способом, який застосовується в стиках панелей панельних будинків. Уточню тільки те, що ущільнення треба виконати по всьому периметру стику, тобто на даху закрити парапет теж. Ущільнюючу прокладку треба вставляти з обтиском на 25-30%, тобто поперечний переріз підібрати за величиною зазору між стінами (якщо буде прокладка).

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Ущільнення стиків деформаційних швів конструкцій будівель і окремих його елементів проводиться вілотерм/ізонел з обтисненням не менше 60%. Діаметр вибирається в залежності від ширини шва. Поверх вилатерма наноситься мастика з високим показником адгезії і з високим коефіцієнтом подовження. Іноді використовується піна макрофлекс для гарної фіксації вилотерма і додаткової теплоізоляції. Якщо це передбачено проектом на будівлю.

7.220. Деформаційні шви в стінах і перекриттях кам’яних будівель влаштовуються з метою усунення або зменшення негативного впливу температурних і усадочних деформацій, осад фундаментів, сейсмічних впливів і т. П.

Підсумок: в нормативних документах не обмовляється обов’язкова необхідність закладення цих швів. Все це визначається з умов будівництва та подальшої експлуатації будівлі, тобто має знайти відображення в першу чергу в проектній документації і потім вже виконано будівельниками.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Способи герметизації міжпанельних швів панельних будівель

Перед початком робіт по герметизації міжпанельних швів (стиків) необхідно:

Визначити причину промерзання, протікання панельних швів.

Проведемо комплексні роботи по герметизації та ремонту міжпанельних швів всієї будівлі або проблемних ділянок фасаду будівлі.

Перед початком робіт на об’єкт виїде фахівець для огляду і підбору матеріалів.

Підберемо матеріали, для герметизації швів виходячи з типу стиків, погодних умов і побажань замовника.

Роботи будуть виконані з використанням технологій промислового альпінізму або традиційних методів робіт (ліси, люльки).

Наші альпіністи пройшли підготовку в спеціалізованих навчальних центрах, володіють будівельними спеціальностями, а головне — володіють великим практичним досвідом робіт з герметизації міжпанельних швів будівель.

Етапи проведення робіт з герметизації міжпанельних швів панельних будівель

Перед початком робіт з герметизації міжпанельних швів (стиків) необхідно визначити причину промерзання, протікання панельних швів.

Обстеження міжпанельних стиків

Обсяг робіт по герметизації міжпанельних швів залежить від виду дефектів швів, місця їх прояву і конструкції герметизируемих стиків.

При виявленні дефектів міжпанельних швів більше 25% від передбачуваного обсягу робіт по герметизації швів на фасаді необхідно провести герметизацію міжпанельних швів і стиків на всьому обсязі робіт, також провести герметизацію стиків між панелями балконів і зовнішніми міжблочними панелями будинку, а також примикання вікон до панелей.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

При наявності точкових протікань міжпанельних швів ремонту підлягає сам міжпанельних шов, а також суміжні з ним горизонтальні і вертикальні міжпанельні зовнішні шви на фасаді будівлі і примикання віконних блоків до панелі даного шва.

При наявності протікання в місцях стику віконних і балконних блоків до панелей будинку герметизації підлягають тільки дані шви.

Якщо шов промерзає або» продуває», то ремонту і герметизації піддаються тільки дефектні міжпанельні шви.

Способи проведення висотних робіт по герметизації міжпанельних швів будівель

Після проведення обстеження міжпанельних швів будівлі вибирається один з наступних варіантів герметизації і ремонту міжпанельних швів:

Герметизація міжпанельних швів з 100% розтином стиків підлягають ремонту з їх подальшою зачисткою і герметизацією;

Ремонтно-відновлювальна герметизація зовнішніх швів будівлі з частковим розкриттям дефектних швів;

Поверхнева герметизація панельних швів будинку.

Технологія проведення робіт з герметизації міжпанельних швів

Підготовка міжпанельних ремонтованих швів

Підготовка включає очищення поверхні шва від старого герметика, фарби, забруднень. Кромки зачищаються щіткою і знежирюються розчинником.

Укладання утеплювачів

Після підготовки в порожній шов між панелями заливається теплозахисний поліуритановий герметик «макрофлекс». При затвердінні даний герметик розширюється і заповнює собою всі порожнечі і тріщини.

Після заливки «макрофлекса» на ще не застиглий поліуритановий герметик накладається пустотілий утеплювач «вілатерм» з обтисненням 15-30%.

Вилатерм укладається трохи глибше площині стіни, що залишився паз заповнюється герметиком.

Укладка герметика

Герметик наноситься шпателем і спеціальними лопатками.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Матеріали для гідроізоляції міжпанельних швів

часті питання щодо герметизації швів:
/

У багатьох промислових сферах широко застосовуються деформаційні шви. Йдеться про висотне будівництво, спорудження мостових конструкцій та інших галузях. Вони являють собою досить важливий об’єктний елемент, при цьому вибрати необхідний тип дилатаційної конструкції,Буде коливається в залежності від:

  • величини статичних і термогідрометричних змін;
  • величини певної навантажуваності транспорту і необхідного рівня комфорту проїзду під час експлуатації;
  • від умов утримання.

Призначення деформаційного шва полягає в зниженні навантаження на окремі частини конструкцій в місцях передбачуваних деформацій, які можуть утворитися при коливанні повітряної температури, а також сейсмічних явищах, непередбаченої і нерівномірної осадовості грунту та інших впливах, що можуть викликати власні навантаження, які знижують несучі властивості конструкцій. У візуальному плані це розріз в тілі будівлі, він ділить споруду на кілька блоків, надаючи цим якусь пружність споруді. Для забезпечення гідроізоляції розріз заповнюють відповідним матеріалом. Це можуть бути різні герметики, гідрошпонки або замазки.

Вам можуть бути цікаві ці товари

Установка деформаційного шва — прерогатива досвідчених будівельників, тому таку відповідальну справу варто довірити виключно кваліфікованим фахівцям. Будівельна бригада повинна володіти порядним обладнанням для грамотного монтування деформаційного шва — від цього залежить довговічність експлуатації всієї конструкції. Необхідно передбачити всі види робіт, включаючи монтерські, зварювальні, теслярські, арматурні, геодезичні, укладання бетону. Технологія установки деформаційного шва зобов’язана відповідати прийнятим спеціально розробленим рекомендаціям.

Зміст деформаційних швів в цілому не представляє будь-яких труднощів, проте передбачає періодичні огляди. Особливий контроль необхідно здійснювати навесні, коли в дилатаційний простір можуть потрапляти шматки льоду, металу, деревини, каменю та інше сміття — це може послужити перешкодою для нормального функціонування шва. У зимовий період слід проявляти обережність у застосуванні снігоприбиральної техніки, оскільки її дії можуть пошкодити деформаційний шов. При виявленні несправності негайно звертайтеся до виробника.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Оскільки гідротехнічні споруди із залізобетону або бетону (наприклад, греблі, судноплавні споруди, гідроелектростанції, мости) мають значні розміри, вони зазнають силових впливів різного походження. Вони залежать від багатьох факторів, таких як вид підстави, умови виробничих робіт та інших. В кінцевому підсумку можуть виникнути температурні усадочні і осадові деформації, що ризикують привести до появи тріщин різної величини в тілі споруди.

Щоб в максимальному ступені забезпечити збереження монолітності споруди, застосовуються наступні заходи:

  • раціональна розрізання будівель тимчасовими і постійними швами в залежності від умов як геологічних, так і кліматичних
  • створення і підтримання нормального температурного режиму в період зведення будівель, а також при подальшій експлуатації. Завдання вирішується шляхом використання малоусадочних і низькотермічних марок цементу, його раціонального використання, охолодження труб, теплоізоляції бетонних поверхонь
  • підвищення рівня однорідності бетону, досягнення його адекватної розтяжності, міцності на армування в місцях можливого виникнення тріщин і осьове розтягнення

В який момент відбуваються основні деформації бетонних будівель? для чого необхідні деформаційні шви в такому випадку? зміни в тілі будівлі можуть відбутися в період зведення при великому температурному напрузі — наслідок екзотермії затверділого бетону і коливання температури повітря. До того ж в цей момент відбувається усадка бетону. У будівельний період деформаційні шви здатні знизити надмірні навантаження і запобігти подальшим змінам, що можуть стати фатальними для споруди. Споруди як би розрізаються по довжині на окремі секційні блоки. Деформаційні шви служать для забезпечення якісного функціонування кожної секції, а також виключають ймовірність виникнення зусиль між сусідніми блоками.

Залежно від терміну експлуатації деформаційні шви поділяються на конструктивні, постійні або тимчасові (будівельні). До постійних швах відносять температурні розрізи в спорудах, що мають скельну основу. Тимчасові усадочні шви створюються з метою зниження температурних та інших напруг, завдяки ним споруда розрізається на окремі стовпчики і блоки бетонування.

Заповнення деформаційних швів. Як зробити деформаційний шов: монтаж деформаційних швів, заповнення, закладення

Існує цілий ряд різновидів деформаційних швів. Традиційно їх класифікують відповідно до природи і характеру факторів, що викликають деформацію в спорудах. Ось вони:

  • температурні
  • осадові
  • антисейсмічні
  • усадочні
  • конструкційні
  • ізоляційні

Найбільш поширеними видами вважаються температурні і осадові деформаційні шви. Їх застосовують при переважній більшості зведень різних споруд. Температурні деформаційні шви компенсують зміни в тілі будівель, що виникають при перепадах температури навколишнього середовища. Більшою мірою цьому схильна наземна частина споруди, тому розрізи роблять від рівня грунту до покрівлі, тим самим не зачіпаючи фундаментальну частину. Даний тип швів розрізає будівлю на блоки, таким чином, забезпечуючи ймовірність лінійних переміщень без негативних (руйнівних) наслідків.

Осадові деформаційні шви компенсують зміни внаслідок нерівномірних різного роду навантажень конструкції на грунт. Це відбувається через відмінності в кількості поверхів або великої різниці в масі наземних споруд.

Антисейсмічний тип деформаційних швів передбачений при зведенні будівель в сейсмозонах. Пристрій таких розрізів дозволяє розділити будівлю на окремі блоки, що представляють собою самостійні об’єкти. Такий запобіжний захід дозволяє ефективно протидіяти сейсмічним навантаженням.

У монолітному будівництві широко застосовуються усадочні шви. У міру затвердіння бетону спостерігається зменшення монолітних конструкцій, а саме в обсязі, але при цьому в структурі бетону утворюється надлишкова внутрішня напруженість. Даний тип деформаційного шва дозволяє запобігти появі тріщин в стінах споруди в результаті впливу такої напруги. При завершенні процесу усадки стін, деформаційний шов наглухо закладають.

Ізоляційні шви влаштовують уздовж колон, стін, навколо фундаменту під обладнання для того, щоб захистити стяжку підлоги від можливої передачі деформації, наступної від конструкції будівлі.

Конструкційні шви діють за типом усадочних, вони передбачають невеликих розмірів горизонтальні зрушення, але ні в якому разі не вертикальні. Також добре було б, щоб конструкційний шов відповідав усадковому.

Слід зазначити, що конструкція деформаційного шва має відповідати плану розробленого проекту — мова йде про сувору відповідність всім заданим параметрам.

&1&

Проектувальники мостових споруд, перш за все, виступають за відмінну універсальність деформаційних швів і їх конструкцію, що дозволило б застосувати ту чи іншу систему швів практично без змін на будь-якому типі мостових конструкцій (габаритності, схем, мостового полотна, матеріалів виготовлення прогонових будівель та ін.).

Якщо говорити про деформаційні шви, що встановлюються в автодорожніх мостах, то слід враховувати наступні критерії:

  • водонепроникність
  • довговічність і надійність експлуатації
  • величина експлуатаційних витрат (вона повинна бути мінімальною)
  • невеликі величини значення реактивних зусиль, які передаються на несучі конструкції
  • можливість рівномірного розподілу зазорів в проміжках шовних елементів при широких температурних діапазонах
  • переміщення монолітних прогонових будов у різних площинах і напрямках
  • шумова емісія в різних напрямках при русі автотранспорту
  • простота і зручність монтування

&1&

У прогонових спорудах малих і середніх мостових конструкцій застосовують пристрій деформаційних швів заповненого і закритого типів при пересуваннях решт пролітних споруд відповідно до 10-10-20 мм.

За видовою ознакою очевидна наступна класифікація деформаційних швів мостів:

Відкритий тип. Даний тип шва передбачає незаповнюваний проміжок між складовими конструкціями.

Закритий тип. В даному випадку відстань між сполучаються конструкціями закритий проїзною частиною-покриттям, покладеним без необхідного розриву.

Заповнений тип. ВЗакритих швах покриття укладено, навпаки, з розривом, через це з проїжджої частини чітко видно і кромки зазору, а також саме заповнення.

Перекритий тип. У випадку з перекритим деформаційним швом зазор між сполучними конструкціями перекритий будь-яким елементом на верхньому рівні проїжджої частини.

Крім видової ознаки деформаційні шви мостових конструкцій поділяють на групи згідно їх розташуванню в проїжджій частині:

  • під трамвайним полотном
  • в бордюрі
  • в межах між тротуарами
  • в тротуарах

Це стандартна класифікація мостових деформаційних швів. Існують і побічні, більш докладні ділення швів, проте всі вони зобов’язані бути підпорядковані основному групуванню.

Судячи з досвіду експлуатації мостів в західній європі, очевидно, що довговічність служби мостової конструкції (будь-який) практично на сто відсотків залежить від міцності і якісності деформаційних швів.

&1&

Якими бувають деформаційні шви між будівлями? фахівці класифікують їх по ряду ознак. Це може бути тип обслуговується конструкції, місце розташування (пристрої), наприклад, деформаційні шви в стінах споруди, в підлогах, в покрівлі. Крім того варто враховувати відкритість і закритість їх розташування (всередині приміщення і зовні, на відкритому повітрі). Про загальноприйняту класифікацію (найбільш важливою, що охоплює всі найбільш характерні ознаки деформаційних швів) сказано вже чимало. Вона прийнята на підставі деформацій, з якими покликана боротися. З цієї точки зору деформаційний шов між будівлями може бути температурний, осадовий, усадочний, сейсмічний, ізоляційний. Залежно від поточних обставин і умов між будівлями застосовують різні види деформаційних швів. Однак слід знати, що всі вони повинні відповідати заданим спочатку параметрам.

Ще на стадії проектування будівлі фахівцями визначаються розташування, а також розмір деформаційних швів. Це відбувається з урахуванням всіх передбачуваних навантажень, що викликають деформацію споруди.

При влаштуванні деформаційного шва необхідно розуміти, що він являє собою не просто розріз підлозі, стіні або покрівлі. При всьому цьому він зобов’язаний бути правильно оформлений з конструктивної точки зору. Ця вимога обумовлена тим, що в процесі експлуатування споруд деформаційні шви беруть на себе колосальні навантаження. Якщо виникає перевищення несучої здатності шва, є ризик появи тріщин. Це, до речі, досить відоме явище, а запобігти його можуть спеціальні профілі, виготовлені з металу. Їх призначенням є деформаційні шви-профілі герметизують їх, забезпечують конструктивне посилення.

Шов між будівлями, служить свого роду з’єднанням двох споруд, що стоять близько один до одного, але мають при цьому різні фундаменти. Внаслідок цього негативним чином може позначитися різниця у ваговому навантаженні конструкцій, і обидві споруди можуть дати небажані тріщини. Щоб цього уникнути, застосовують жорстке з’єднання із застосуванням армування. В даному випадку необхідно переконатися в тому, що обидва фундаменту вже як слід, осіли і є досить стійкими до майбутніх навантажень. Пристрій деформаційного шва здійснюється в суворій відповідності із загальноприйнятим регламентом дій.

Деформаційний шов між стінами

Як відомо, стіни являють собою найважливіший елемент в структурі споруди. Вони виконують несучу функцію, приймаючи на себе всі випадають навантаження. Це вага покрівлі, плити перекриттів, а також інші елементи. З цього випливає, що надійність і довговічність будівлі багато в чому залежить від міцності деформаційного шва між стінами. Більш того комфортна експлуатація внутрішніх приміщень також залежить від стін (несучих конструкцій), що виконують важливу функцію огорожі від зовнішнього світу.

Слід знати, що чим товще матеріал стін, тим вище вимоги ставиться до деформаційних швах, влаштованим в них. Незважаючи на те, що зовні стіни представляються монолітними, насправді їм доводиться зазнавати різного роду навантаження. Причинами деформації можуть виступати:

  • перепади температури повітря
  • грунт під спорудою може нерівномірно осідати
  • вібраційні та сейсмічні навантаження і багато іншого

Якщо тріщини утворюються в несучих стінах, то це може загрожувати цілісності всієї будівлі в цілому. Виходячи з вищесказаного, деформаційні шви є єдиним способом запобігання змін в тілі споруд, що можуть стати фатальними.

Щоб функціонування деформаційного шва в стінах було правильним, необхідно, перш за все, грамотне виконання проектних робіт. Таким чином, розрахунок дій зобов’язаний проводитися ще на стадії проектування будівлі.

Основним критерієм успішної експлуатації деформаційного шва можна назвати правильно підраховану кількість відсіків, на які планується розрізати споруду для успішної компенсації напруг. Згідно з встановленою кількістю визначається і відстань, яку необхідно врахувати між швами.

Як правило, в стінах з несучою функцією, деформаційні шви мають інтервал приблизно 20 метрів. Якщо мова йде про перегородках, то допускається дистанція в 30 метрів. При цьому будівельники зобов’язані враховувати області концентрації внутрішніх напружень. Відстань визначається типом передбачуваних деформаційних швів, які в свою чергу залежать від факторів, що викликають зміни в тілі споруди.

Крім того в початковому моменті проектування в стінах споруд з особливою ретельністю враховується ширина розрізу для деформаційних швів. Даний параметр має важливе функціональне значення, так як визначає величину передбачуваного поперечного відсторонення конструктивних елементів будівлі. Про способи герметизації деформаційних швів також слід подумати заздалегідь.

Деформаційні шви в промислових будівлях

Протяжність промислових споруд, як правило, майже завжди більше, ніж будівель цивільного призначення, тому пристрій в таких швах набуває великого значення. У промислових будівлях фахівці передбачають деформаційні шви згідно з їх призначенням. Вони можуть бути антисейсмічними, осадовими і навіть температурними.

Деформаційні шви в каркасних будівлях розрізають споруду на окремі блоки, а також всі спираються на неї конструкції. У промислових будівлях масового будівництва, як правило, влаштовують температурні шви, в свою чергу поділяються на поздовжні і поперечні. Відстань між швами в промбудівлях призначають згідно конструктивного рішення споруди, а також кліматичних умов будівництва, величини температури повітря всередині приміщення. Якщо мова йде про залізобетонних одноповерхових конструкціях промислових будівлях, то проміжок між швами дозволяється без розрахунку підйому в 20%.

Поперечні деформаційні шви на одноповерхових промислових будівлях роблять на парних колонах без урахування вставки. У багатоповерхових будівлях — зі вставкою або без неї і також на парних колонах. Варто відзначити, що більш технологічними є шви без вставки, оскільки вони не потребують добірних огороджувальних елементах. На сьогоднішній день деформаційні шви робляться в форматі пружної арки з мінераловатних плит середньої жорсткості. Вони обжимаються оцинкованої покрівельної сталлю-циліндричними фартухами. У місці пристрою деформаційного шва килим посилюється декількома шарами склотканини.

Температурні поздовжні шви у будівлях в один поверх влаштовують на 2х рядах колон з наявністю вставки, її ширину в залежності від прив’язки в суміжних прольотах вважають від 500 до 1000 мм. Якщо поздовжні температурний шов поєднується з різними показниками висот суміжних прольотів, тому приймають інші розміри вставок. Такі ж умови дотримуються в місцях, де перпендикулярні прольоти взаємно примикають один до іншого.

Якщо мова ведеться про промислові будівлі зі спорудженим залізобетонним скелетом без спеціальних мостових кранів можна влаштовувати деформаційні поздовжні шви на таких колонах як одинарні. Такий шов відрізняється простотою монтажу, тим самим дозволяє не брати до уваги добірні елементи в стінах і покриттях, а також парні колони або підкроквяні конструкції. Те ж саме можна сказати про промислові будівлі без кранів зі змішаним або металевим каркасом.