Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

92

Електромагнітне випромінювання (емі) супроводжує сучасну людину всюди. Будь-яка техніка, чия дія заснована на електриці випускає хвилі енергії. Про деякі різновиди такого випромінювання говорять постійно — це радіація, ультрафіолет і, небезпека яких всім давно відома. Але про вплив електромагнітних полів на організм людини, якщо воно відбувається через працюючого телевізора або смартфона, люди намагаються не замислюватися.

види електромагнітного випромінювання

Перш ніж описувати небезпеку того чи іншого виду випромінювання, необхідно розібратися про що взагалі йде мова. Шкільний курс фізики розповідає про те, що енергія поширюється у вигляді хвиль. Залежно від їх частоти і довжини розрізняють велику кількість видів випромінювання. Так до електромагнітних хвиль відносяться:

  1. високочастотне випромінювання. До нього відносять рентгенівські і гамма-промені. Вони також відомі як іонізуюче випромінювання.
  2. середньочастотне випромінювання. Це видимий спектр, який люди сприймають як світло. У верхній і нижній частотній шкалі розташовуються ультрафіолет і інфрачервоне випромінювання.
  3. низькочастотне випромінювання. До нього відносять радіо і мікрохвилі.

Щоб пояснити вплив електромагнітного випромінювання на організм людини всі ці види поділяють на 2 великі категорії – іонізуюче і неіонізуюче випромінювання. Відмінність між ними досить просте:

  • іонізуюче випромінювання впливає на атомарну структуру речовини. Через це у біологічних організмів порушується структура клітин, видозмінюється днк і з’являються пухлини.
  • неіонізуюче випромінювання довго вважалося нешкідливим. Але останні дослідження вчених демонструють, що при великій потужності і тривалому впливі воно не менш небезпечно для здоров’я.

Джерела емі

Неіонізуючі електромагнітні поля і випромінювання оточують людину всюди. Їх випромінює будь-яка електронна техніка. Крім того, не можна забувати про лінії електропередач, по яких проходять найпотужніші заряди електрики. Також емі випромінюють трансформатори, ліфти та інші технічні пристосування, що забезпечують комфортні умови життя.

Таким чином, досить включити телевізор або поговорити по телефону, щоб джерела електромагнітного випромінювання почали впливати на організм. Навіть така, начебто безпечна річ, як електронний будильник може з часом впливати на здоров’я.

пристрої вимірюють емі

Щоб визначити, наскільки сильно впливає на організм той чи інший джерело емі, використовуються прилади для вимірювання електромагнітних полів. Найпростіший і широко відомий-індикаторна викрутка. Світлодіод на її кінці горить яскравіше при потужному джерелі випромінювання.

Є також і професійні пристрої – флюксметри. Такий детектор електромагнітного випромінювання здатний визначити потужність джерела і видати його числові характеристики. Потім їх можна записати на комп’ютер і обробити, використовуючи різні приклади вимірюваних величин і частот.

Для людини за нормами рф безпечною вважається доза емі в 0,2 мктл.

Більш точні і розгорнуті таблиці представлені в гостах і санпінах. У них можна знайти формули, завдяки яким можна розрахувати наскільки небезпечний джерело емі і як виміряти електромагнітне випромінювання в залежності від розташування техніки і розмірів приміщення.

Якщо радіація вимірюється в р/год (кількість рентген на годину), то емі – в в / м 2 (вольтах на метр квадратний площі). Безпечною нормою для людини, в залежності від частоти хвилі, вимірюваної в герцах, вважаються наступні показники:

  • до 300 кгц-25 в / м 2 ;
  • 3 мгц-15 в / м 2 ;
  • 30 мгц-10 в / м 2 ;
  • 300 мгц-3 в / м 2 ;
  • понад 0,3 ггц-10 мкв/см 2 .

Саме завдяки вимірам цих показників і визначається безпека для людини того чи іншого джерела емі.

як електромагнітне випромінювання впливає на людину?

З огляду на, що багато людей з дитинства постійно контактують з електричними приладами, виникає закономірне питання: а чи настільки небезпечно емі? на відміну від радіації воно не призводить до променевої хвороби і його вплив непомітно. І чи варто дотримуватися норм електромагнітного випромінювання?

Вчені також задалися цим питанням ще в 60-х роках 20-го століття. Більше 50 років досліджень показали, що електромагнітне поле людини видозмінюється під дією інших випромінювань. Це призводить до розвитку, так званої, «радіохвильової хвороби».

Побічні електромагнітні випромінювання і наведення порушують роботу багатьох систем органів. Але найбільш чутливими до їх впливу виявляються нервова і серцево-судинна.

Згідно зі статистикою останніх років, близько третини населення схильне радіохвильової хвороби. Вона проявляється через симптоми, знайомі багатьом:

  • депресія;
  • хронічна втома;
  • безсоння;
  • головні болі;
  • порушення концентрації уваги;
  • запаморочення.

При цьому негативний вплив електромагнітного випромінювання на здоров’я людини найбільш небезпечно тим, що лікарі досі не можуть його діагностувати. Після огляду і здачі аналізів пацієнт відправляється додому з діагнозом: «здоровий!». У той же час, якщо нічого не робити, то хвороба розвинеться і перейде в хронічну стадію.

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

Кожна з систем органів відреагує на електромагнітний вплив по-різному. Найбільш чутлива до впливу електромагнітних полів на людину центральна нервова система.

Емі погіршує прохідність сигналу по нейронах головного мозку. Як результат, це зачіпає діяльність організму в цілому.

Також з часом проявляються негативні наслідки для психіки – порушується увага і пам’ять, а в гірших випадках проблеми трансформуються в марення, галюцинації і суїцидальні нахили.

Вплив електромагнітних хвиль на живі організми надає масштабний вплив і через кровоносну систему.

Еритроцити, тромбоцити та інші тільця мають власні потенціали. Під впливом електромагнітного випромінювання на людину вони можуть злипатися. Як результат, відбувається закупорка судин і погіршується виконання транспортної функції крові.

Також емі знижує проникність клітинних мембран. Як результат всі тканини, що потрапляють під випромінювання, недоотримують необхідні кисень і поживні речовини. Крім того знижується ефективність кровотворних функцій. Серце в свою чергу реагує на дану проблему аритмією і падінням провідності міокарда.

Вплив електромагнітних хвиль на організм людини знищує імунітет. Через злипання кров’яних тілець лімфоцити і лейкоцити виявляються заблокованими. Відповідно інфекція просто не зустрічає протидії захисних систем. Як результат, не тільки збільшується частота простудних захворювань, але і відбувається загострення хронічних недуг.

Ще один наслідок шкоди від електромагнітного випромінювання – порушення вироблення гормонів. Вплив на головний мозок і кровоносну систему стимулює роботу гіпофіза, надниркових залоз та інших залоз.

Статева система також чутлива до електромагнітного випромінювання, вплив на людину може при цьому бути катастрофічним. З огляду на порушення вироблення гормонів, у чоловіків падає потенція. Але для жінок наслідки серйозніше-під час першого триместру вагітності сильна доза опромінення здатна привести до викидня. А якщо цього і не трапиться, то обурення електромагнітного поля може порушити нормальний процес ділення клітин, пошкоджуючи днк. Результат-патології розвитку дітей.

Дія на організм людини електромагнітних полів руйнівна, що підтверджено численними дослідженнями.

Враховуючи, що сучасна медицина практично нічого не може протиставити радіохвильової хвороби, необхідно намагатися убезпечити себе самостійно.

Захист від емі

Враховуючи всю можливу шкоду, яка приносить вплив електромагнітного поля на живі організми, були розроблені прості і надійні правила безпеки. На підприємствах, в яких людина постійно стикається з високими рівнями емі, для робітників передбачені спеціальні захисні екрани і екіпірування.

Але в домашніх умовах джерела електромагнітного поля так не екранувати. Це як мінімум буде незручно. Тому слід зрозуміти, як себе убезпечити іншими способами. Всього є 3 правила, яких треба дотримуватися постійно, щоб знизити вплив електромагнітного поля на здоров’я людини:

  1. перебувати якнайдалі від джерел емі. Для ліній леп достатньо 25 метрів. А екран монітораАбо телевізора небезпечний, якщо розташований ближче ніж на відстані 30 см.смартфони та планшети досить носити не в кишенях, а сумочках або барсетках в 3 см. Від тіла.
  2. зменшити час контакту з емі. Це означає, що не треба стояти довго біля працюючих джерел електромагнітного поля. Навіть якщо хочеться простежити за готуванням їжі на електричній плиті або погрітися біля обігрівача.
  3. вимикати невикористовувані електроприлади. Це не тільки знизить рівень електромагнітного випромінювання, але і допоможе заощадити гроші на рахунках за електроенергію.

Ще можна провести комплекс профілактичних заходів, щоб вплив електромагнітних хвиль було мінімальним. Наприклад, заміривши за допомогою дозиметра потужність випромінювання різних приладів, треба записати показання емп. Потім випромінювачі можна розподілити по кімнаті, щоб знизити навантаження на окремі ділянки площі. Також важливо враховувати, що сталевий корпус добре екранує емі.

Не варто забувати, що електромагнітні випромінювання радіочастотного діапазону від засобів зв’язку постійно впливають на поля людини, поки ці прилади включені. Тому перед сном і під час роботи їх краще відкласти подалі.

зміст

  • радіохвильова хвороба

Сучасна наука розділила навколишній нас матеріальний світ на речовину і поле.

Чи взаємодіє речовина з полем? а може бути, вони співіснують паралельно і електромагнітне випромінювання не впливає на навколишнє середовище і живі організми? давайте з’ясуємо, як діє електромагнітне випромінювання на організм людини.

подвійність людського організму

Життя на планеті зароджувалася під впливом рясного електромагнітного фону. Тисячоліттями цей фон не піддавався значним змінам. Вплив електромагнітного поля на різні функції найрізноманітніших живих організмів був стабільним. Це відноситься як до його найпростішим представникам, так і до найбільш високоорганізованим істотам.

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

Однак у міру «дорослішання» людства інтенсивність цього фону стала безперервно зростати за рахунок штучних техногенних джерел: ліній повітряних передач електроенергії, побутових електроприладів, ліній радіорелейного і стільникового зв’язку і так далі. Виник термін» електромагнітне забруднення » (смог). Під ним розуміють сукупність всього спектру електромагнітних випромінювань, що роблять негативний біологічний вплив на живі організми. Який механізм впливу електромагнітних полів на живий організм, і які можуть бути наслідки?

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

У пошуках відповіді нам доведеться прийняти концепцію про те, що людина володіє не тільки речовим тілом, що складається з неймовірно складного поєднання атомів і молекул, але має і ще одну складову — електромагнітне поле. Саме наявністю цих двох компонентів забезпечується зв’язок людини з навколишнім світом.

Вплив електромагнітної павутини на поле людини впливає на його думки, поведінку, фізіологічні функції і навіть життєвий тонус.

Ряд сучасних вчених вважають, що захворювання різних органів і систем мають місце завдяки патологічному впливу зовнішніх електромагнітних полів.

Спектр цих частот досить широкий — від гамма-випромінювання до низькочастотних електричних коливань, тому викликані ними зміни можуть бути вельми різноманітними. На характер наслідків впливає не тільки частота, але і інтенсивність, а також час опромінення. Деякі частоти викликають теплове та інформаційне вплив, інші надають руйнівну дію на клітинному рівні. При цьому продукти розпаду можуть викликати отруєння організму.

норма електромагнітного випромінювання для людини

Електромагнітне випромінювання перетворюється в хвороботворний фактор, якщо його інтенсивність перевищить вивірені багатьма статистичними даними гранично допустимі норми для людини.

Для джерел випромінювання з частотами:

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

  • 30-300 кгц-це напруженість поля 25 в / м;
  • 0,3-3 мгц-15 в / м;
  • 3-30 мгц-10 в / м;
  • 30-300 мгц-3 в / м;
  • і від 300 мгц 300 ггц — 10 мквт/см2.

У цьому діапазоні частот працює радіо — і телевізійна апаратура, а також стільниковий зв’язок. Для ліній високовольтних передач порогове значення дорівнює 160 кв/м. При інтенсивності електромагнітних випромінювань, що перевищують зазначені значення, вельми ймовірні негативні наслідки для здоров’я. Реальні значення напруженостей лінії електропередач в 5-6 разів менше небезпечного значення.

радіохвильова хвороба

В результаті клінічних досліджень, розпочатих ще в 60-х роках, було встановлено, що під впливом електромагнітного випромінювання на людину, в його організмі відбуваються зміни у всіх найважливіших системах. Тому було запропоновано ввести новий медичний термін « «радіохвильова хвороба». За оцінками дослідників її симптоми поширюються вже на третю частину населення.

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

Основні її прояви-запаморочення, головні болі, безсоння, втома, погіршення концентрації уваги, депресія — не мають особливої специфіки, тому діагностика цього захворювання утруднена.

Однак надалі ця симптоматика переростає в серйозні хронічні захворювання:

  • серцеву аритмію;
  • коливання рівня цукру в крові;
  • хронічні респіраторні захворювання тощо.

Щоб оцінити ступінь небезпеки електромагнітного випромінювання для людини, розглянемо його вплив на різні системи організму.

вплив електромагнітних полів і випромінювань на організм людини

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

1. Вельми чутлива до електромагнітного впливу нервова система людини. Нервові клітини мозку (нейрони) в результаті «втручання» зовнішніх полів погіршують свою провідність. Це може спровокувати важкі і незворотні наслідки для самої людини і його оточення, оскільки зміни зачіпають святе-святих — вищу нервову діяльність. А адже саме вона відповідає за всю систему умовних і безумовних рефлексів. Крім того, погіршується пам’ять, порушується скоординованість мозкової діяльності з роботою всіх частин тіла. Вельми вірогідні і психічні порушення аж до маячних ідей, галюцинацій і спроб суїциду. Порушення адаптаційної здатності організму загрожує загостренням хронічних захворювань.

2. Вельми негативна реакція імунної системи на вплив електромагнітних хвиль. Виникає не тільки придушення імунітету, але і атака імунної системи на власний організм. Така агресія пояснюється падінням кількості лімфоцитів, які повинні забезпечувати перемогу над вторгається в організм інфекцією. Ці «доблесні воїни» також стають жертвою електромагнітного опромінення.

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

3. У стані здоров’я людини першорядну роль відіграє якість крові. Яке ж вплив електромагнітного випромінювання на кров? всі елементи цієї життєдайної рідини володіють певними електричними потенціалами і зарядами. Електричні та магнітні компоненти, що утворюють електромагнітні хвилі, можуть викликати руйнування або, навпаки, злипання еритроцитів, тромбоцитів, стати причиною непрохідності клітинних мембран. А їх дія на кровотворні органи викликає порушення в роботі всієї кровотворної системи. Реакцією організму на таку патологію є викид зайвих доз адреналіну. Всі ці процеси дуже негативно позначаються на роботі серцевого м’яза, артеріальному тиску, провідності міокарда і можуть стати причиною аритмії. Висновок не втішний-електромагнітне випромінювання вкрай негативно впливає на серцево-судинну систему.

4. Вплив електромагнітного поля на ендокринну систему призводить до стимуляції найважливіших ендокринних залоз — гіпофіза, надниркових залоз, щитовидної залози і т.д. Це викликає збої у виробленні найважливіших гормонів.

Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвилі

5. Одним з наслідків порушень в нервовій і ендокринній системі, є негативні зміни в статевій сфері. Якщо оцінювати ступінь впливу електромагнітного випромінювання на чоловічу і жіночу статеву функцію, то чутливість статевої системи жінок набагато вище до електромагнітного впливу, ніж у чоловіків. З цим пов’язана і небезпека впливу на вагітних. Патології розвитку дитини на різних стадіях вагітності можуть проявлятися в зниженні швидкості розвитку плода, порокам у формуванні різних органів і навіть привести до передчасних пологів. Особливо ранимі перші тижні і місяці вагітності. Зародок ще неміцно закріплений на плаценті іЩитовидної залози і т. Д. Це викликає збої у виробленні найважливіших гормонів.

  • Вплив електромагнітних хвиль. Підступні хвиліодним з наслідків порушень в нервовій і ендокринній системі, є негативні зміни в статевій сфері. Якщо оцінювати ступінь впливу електромагнітного випромінювання на чоловічу і жіночу статеву функцію, то чутливість статевої системи жінок набагато вище до електромагнітного впливу, ніж у чоловіків. З цим пов’язана і небезпека впливу на вагітних. Патології розвитку дитини на різних стадіях вагітності можуть проявлятися в зниженні швидкості розвитку плода, порокам у формуванні різних органів і навіть привести до передчасних пологів. Особливо ранимі перші тижні і місяці вагітності. Зародок ще неміцно закріплений на плаценті і електромагнітний «удар» може перервати його зв’язок з організмом матері. У перші три місяці формуються найважливіші органи і системи зростаючого плоду. І дезінформація, яку можуть принести зовнішні електромагнітні поля, може спотворити матеріальний носій генетичного коду-днк.
  • як зменшити негативний вплив електромагнітного випромінювання

    Перерахована симптоматика свідчить про сильний біологічний вплив електромагнітного випромінювання на здоров’я людини. Небезпека посилюється тим, що ми не відчуваємо вплив цих полів і негативний ефект накопичується з плином часу.

    Як захистити себе і своїх близьких від електромагнітних полів і випромінювань? виконання наступних рекомендацій дозволить мінімізувати наслідки від експлуатації електронно-побутової техніки.

    У наш побут входить все більше різноманітної техніки, що полегшує і прикрашає наше життя. Але вплив електромагнітного випромінювання на людину — це не міф. Чемпіонами за ступенем впливу на людину є мікрохвильові печі, електрогрилі, стільникові телефони і деякі моделі електробритв. Майже неможливо відмовитися від цих благ цивілізації, але завжди слід пам’ятати про розумну експлуатацію всієї навколишнього нас техніки.

    На організм людини (скорочено емі, електромагнітне поле — емп) досліджується фахівцями з часів винаходу електрики: великі дослідницькі інститути проводили дослідження на дітях, вагітних і навіть не цілих поколіннях людей.

    У підсумку, згідно з офіційними даними вооз (всесвітня організація охорони здоров’я), емі визнано небезпечним при занадто тривалому впливі.

    Джерела випромінювання-це мобільна електроніка, телефонні вишки, трансформатори та багато інших електронних пристроїв. Захиститися від електро-магнітного випромінювання неможливо. Воно в природній кількості міститься в природному полі землі. Наприклад, результат емі в атмосфері — це сполохи іонів при північному сяйві.

    Але якщо вплив електромагнітного випромінювання на людину негативно, як зберегти своє здоров’я і компенсувати неприємні недуги?

    Джерела електромагнітного випромінювання

    Чим більше виробляється електроніки, тим більше кількість джерел емі отримує людство. Не можна вимагати зупинити процес технологізації: науково-технічна революція призвела до піднесення електроніки.

    Тепер вона займає важливе місце в людському житті. Частина електроприладів навіть підтримує життя пацієнтів лікарень на швл або знаходяться в комі, і в даних випадках вплив емі незначно.

    Якщо потрібно уникати джерел випромінювання, єдиний вихід-просто не купувати певні предмети або не наближатися до наступних ряду речей:

    • мобільні телефони;
    • планшети;
    • рк-телевізори;
    • енергозберігаючі лампи;
    • трансформаторні будки;
    • великі електричні кабелі;
    • розетки;
    • холодильники;
    • домашні електричні генератори;
    • пристрої для томографії мозку;
    • і багато іншого.

    Вплив на організм людини тим сильніше, чим довше він користується приладом. Для обмеження дії досить відійти від апаратури на кілька метрів.

    Результати різних досліджень

    В срср, іспанії, сша, великобританії та інших державах проводилися дослідження на предмет впливу емі на дітей і дорослих. Наведемо основні факти, про випромінюючих приладах, які були виявлені в ході експериментів.

    Як впливає випромінювання на ембріон?

    Вагітні жінки, які постійно працювали за пк в період виношування дитини, виявилися більш схильні до викиднів.

    У 80% були передумови до його появи і навіть повноцінні випадки.

    Інша група досліджуваних, яка не проводила стільки часу поруч з електронікою, виявила набагато менший показник викиднів. Дослідження проводилося в сша на початку 2000-их років. Зараз комп’ютерні технології зробили крок вперед, і хвилі стали менш небезпечні для людини.

    Діти, які говорили по телефону протягом 20 хвилин, потім протягом 2 годин показували зміни мозкової активності. Для перевірки була взята група 11-13 років. Експеримент поставили в британії в 90-их роках.

    Ті ж експерти, але пізніше провели перевірку на предмет впливу комп’ютерів на дітей і дорослих. Діти близько 10 років показували зміни крові і еег, схожі з відхиленнями ракових хворих, вже через півгодини. Підлітки — через годину, а дорослі – через 2 години. Зміни сходили нанівець протягом такого ж часу.

    Експерти брістольського університету довели, що швидкість реакції у дітей 11-14 років, які постійно користуються телефоном, знижує в 1,5-2 рази. Схожі результати виявили фінські дослідження, що вивчали вплив електромагнітних полів і випромінювань на організм людини.

    В срср проводилися експерименти на тваринах. Потомство тих особин, які навіть незначно опромінювалися протягом вагітності, виявлялося менш життєздатно. Воно виявляло аномалії не тільки в розвитку, але і на генетичному рівні.

    На основі вищенаведених даних, що емі дійсно робить ефект на живі організми і в тому числі на людей.

    Як саме відбувається процес впливу, на які органи впливають електромагнітні хвилі?

    Природа змін під впливом емі

    Електромагнітні хвилі — це якісь коливання, які передають енергію від індукційних електричних систем і впливають на живі організми і неживі предмети.

    Індукція або опромінення відбувається при нерівномірному русі електронів всередині замкнутого простору. Електрони входять і до складу людського організму, в результаті чого мікроскопічне магнітне і електронне поле виникає і навколо людини.

    Електромагнітне випромінювання впливає на людину, змінюючи його природне поле. Від поля залежать деякі функції життєдіяльності. Наприклад, власне електромагнітне випромінювання впливає на швидкість реакції нейронів, мозкову активність, реакцію.

    При зовнішньому впливі, що приводить до порушень природних рівнів хвиль, функції збиваються. В результаті організм починає хворіти, проявляючи різні пов’язані з емі дисфункції.

    На що впливає випромінювання

    Хвилі, що випускаються електричними приладами і природними джерелами, впливають на більшу частину відділів людського організму:

    • статеву систему;
    • серцево-судинну систему;
    • ендокринні органи;
    • відділи, що відповідають за імунітет;
    • нервову систему;
    • головний мозок.

    Кожен відділ по-своєму страждає від постійних доз випромінювання. І нехай хвилі менш небезпечні, ніж прийнято вважати радіацію, проблема емі більш актуальна: індукція хвиль оточує нас на кожному кроці, а тому більш небезпечна.

    Вплив емі на головний мозок

    Дослідження престижних англійських і американських інститутів науки, фінських організацій і російських нді показали, що емі знижує активність нервової системи.

    Сигнали від мозку до периферії і в зворотну сторону передаються повільніше. Частина інформації втрачається по дорозі, в результаті чого відбуваються збої: судоми, неуважність, неправильні машинальні рухи.

    Знижується, особливо у дітей, швидкість реакції. Це призводить до підвищення ризику смертності через нещасні випадки, припинення спортивної кар’єри. Хвилі негативно впливають на мозкову діяльність, тимчасово надаючи на людину як би ефект «отупіння».

    Побічні ефекти для статевої системи

    При постійному впливі індукції на статеву систему знижується репродуктивна функція. Людина або стає повністю безплідний, або частково втрачає життєздатність статевих клітин.

    Чоловічі гамети — сперматозоїди, — злипаються, через що стає важче зачати дитину. У жінок збивається менструальний цикл.