Сповіщувачі пожежні ручні іпр. способи оповіщення про пожежу

58

Сповіщувач пожежний ручний в обов’язковому порядку включається до складу будь-якої пожежної сигналізації. Він призначений для включення сигналу тривоги вручну співробітниками, відвідувачами, або іншим персоналом будівлі в разі виявлення пожежі.

Сповіщувач пожежний ручний включає в свою конструкцію пусковий механізм, це може бути кнопка, важіль, або інше пристосування. при механічному впливі на нього відбувається спрацьовування контактів, і подається сигнал тривоги. Конструкції пожежних сповіщувачів повинні відповідати певним параметрам. Так для включення сигналу тривоги, до пускового елементу, кнопки або важеля, необхідно прикладати певні зусилля більше 15 ньютон. Це необхідно для зменшення кількості випадкових натискань.

Після разового натискання, тривожний сигнал повинен передаватися незалежно від того знято чи зусилля з пускового елемента. переклад пускового механізму в початкове положення відбувається за допомогою спеціальних процедур. За правилами, сповіщувачі встановлюють на висоті в близькій до 1,4 метра в легкодоступних місцях. У місцях, де проходять маршрути для евакуації, знаходяться зони підвищеної пожежної безпеки, як всередині, так і зовні будівель.

Більшість сповіщувачів являють собою коробочку, в основному червоного або білого кольору, в якій знаходиться кнопка або важіль. Впливаючи на яку включає подачу сигналу про появу загоряння на пульт пожежної охорони. Сигнал на пульт охорони передається по спеціальних проводах, шлейфах.

Кращі моделі

Ринок систем пожежної сигналізації, в тому числі ручними пожежними сповіщувачами рясніє безліччю пропозицій. У цьому розмаїтті найкраще робити вибір на користь найпростіших конструкцій. Людина при пожежі часто перебувати в стані стресу, тому процес включення тривоги повинен бути гранично простий. Різні хитромудрі способи включення схожі на головоломки, призводять тільки до більшої паніки.

Такі тривожні сповіщувачі прийняті на озброєння пожежними службами багато десятків років. Ринок пропонує хорошу продукцію, як вітчизняних виробників, так і зарубіжних. серед російських виробників можна виділити компанії рубіж, арсенал безпеки, болід. Серед зарубіжних satel, simplex.

1. Іпр-55

Даний сповіщувач представлений компанією арсенал безпеки. його використовують для включення в ручному режимі сигналу тривоги в охоронно-пожежних сигналізаціях. Він призначений для цілодобової роботи в складі ппк (прилад приймально – контрольний) типу сигнал 20, сигнал 42, граніт і аналогічними.

Електричне живлення на нього подають сигнальним шлейфом від ппк. при включенні кнопки, шляхом переведення важеля вниз, на ппк подається сигнал тривоги. У вихідне положення важіль повертають за допомогою спеціального ключа або викрутки.

Прилад випускається в корпусі червоного або білого кольору. У ньому встановлена колірна індикація в черговому режимі червоний світлодіод мерехтить, після спрацьовування горить яскраво і безперервно.

Вартість його в залежності від модифікації величини партії коливається від 195 до 260 рублів штука.

2. Іпр 513 – 10

Сповіщувач пожежний ручний іпр 513-10 представлений компанією рубіж. його призначення, це подача сигналу «пожежа» в ручному режимі на контакти охоронно-пожежної сигналізації. Сигнал від сигнальної кнопки до ппк передається двопровідним шлейфом. Сповіщувач працює в діапазоні живлення від 9 до 30 в. Для спрацьовування треба натиснути на кнопку з силою в 1,5 кг.

Сповіщувачі пожежні ручні іпр.  способи оповіщення про пожежу

Після натискання кнопка залишається у включеному положенні. Для повернення у вихідне положення потрібно натиснути спеціальним штирем або викруткою на замок через отвір в кнопці діаметром 3 мм.

Вартість коливається в межах 200 – 250 рублів за штуку, в залежності від величини партії.

3. Rop-100/eu і rop-101/eu

Дану продукцію представляє на нашому ринку польська компанія satel. ручні пожежні сповіщувачі даної компанії дають можливість вручну зробити виклик тривоги. Вони працюють з ппк csp-104, csp-108, csp-204 і csp-208.

Сповіщувачі пожежні ручні іпр.  способи оповіщення про пожежу

Для включення тривоги необхідно провести вдавлення віконця. цей процес виробляє розмикання контактів перемикача. Це призводить до включення пожежної тривоги, при цьому загоряється червоний світлодіод.

Щоб зробити скидання вам знадобиться спеціальний ключ. віконце в даному приладі випускається двох видів: скляні та пластмасові. Скляні при використанні ламаються. Для повторного використання приладу необхідно нове скло. Пластмасові можна використовувати багаторазово.

Дані сповіщувачі належать до більш дорогого сегменту, їх вартість коливається в межах 1200-1600 рублів за штуку.

Вибухозахищений сповіщувач

Сповіщувач іп 535 гарант призначений для ручного включення сигналу пожежної тривоги в зонах, де підвищена вибухонебезпечність. Він призначений для установки як всередині приміщення, так і зовні. Його можна встановлювати у вибухонебезпечних зонах класу 0. Для його підключення використовують спеціальні іскробезпечні з’єднання серії»яхонт – і».

Сповіщувачі пожежні ручні іпр.  способи оповіщення про пожежу

Іп 535 гарант пристосований до роботи в широкому діапазоні температур від – 55 до + 70 с. А при високій вологості близько 98 %, максимальна плюсова температура не повинна перевищувати, 40 с. Іп 535 гарант маркований ступенем вибухозахисту exiaiibt6.

Щоб включити сигнал пожежної тривоги, треба розбити скло, потім натиснути на кнопку. Тривожний сигнал буде видаватися після того, як кнопка буде відпущена.

Вартість такого сповіщувача лежить в межах від 4200 до 4950 рублів в залежності від величини партії.

Критерії вибору

Від правильного вибору приладу буде залежати пожежна безпека. А це людські життя, збереження майна і приміщень.

Для правильного вибору слід врахувати деякі моменти:

  1. в першу чергу треба звертати увагу на ступінь захисту. Якщо для офісу цілком підійде стандартна захист. То для складських і виробничих приміщень треба підбирати індивідуально. Орієнтуючись на умови навколишнього середовища, можливо, будуть потрібні вологозахищене, іскробезпечне, або вибухозахищене виконання.
  2. виконання датчиків, одноразового спрацьовування, або багаторазового.
  3. зовнішній вигляд, як вони будуть вписуватися в дизайн приміщення, вимоги, що пред’являються до монтажу.
  4. виробник і ціна.

Фактично ручні сповіщувачі являють собою звичайний електричний контакт, що замикається за допомогою кнопки або важеля. часто крім самої кнопки в його склад входить один або два світлових індикатора, і невелика електронна схема. Схема служить для перетворення сигналу кнопки в електронний вигляд, який зможе зрозуміти ппк (прилад приймально-контрольний). Кнопка і інша начинка розташовуються зазвичай в пластмасовому корпусі з написом типу «при пожежі натиснути».

Часто на вибір сповіщувача буде надавати тип встановленої охоронно-пожежної сигналізації. Вибір треба робити серед кнопок, які можуть бути пов’язані з ппк сигналізації.

Спосіб монтажу і дизайн пожежного датчика грає не останню роль при виборі. особливо якщо він буде встановлений в житловому або офісному приміщенні. При плануванні місць для установки ручних сповіщувачів слід пам’ятати, що вони повинні бути доступні будь-якій людині, відстань між ними не повинна перевищувати 61 метра.

При виборі датчика, слід звернути увагу на матеріал. віддайте переваги зробленому з ударостійкого пластику. Це вбереже від проблем, які можуть виникнути через випадкові механічних пошкоджень.

Краще зупинити свій вибір на вітчизняному виробнику. Це забезпечить кращий доступ до сервісу, і дозволить заощадити фінанси. Велика частина виробників випускає свою продукцію відповідно до світових стандартів.

Сповіщувач пожежний ручний-це, згідно, що визначає вимоги до технічних засобів апс, технічний виріб для ручної відправки тривожного сигналу. Скорочена назва / абревіатура-іпр.

Такі вироби, що дублюють автоматичну передачу сигналу від інших, подібних за призначенням пристроїв, таких як , газові або, входять до складу практично всіх установок / систем апс.

Крім того, вони можуть використовуватися як пристрої дистанційного пуску станцій/насосів внутрішнього протипожежного водопроводу, будівель/споруд – дублюючі елементи автоматичних, так і локальних установок ручного способу приведення в дію; включення /підпору повітря, для розблокування електромеханічних/магнітних замків дверей аварійних виходів, а також як тривожні кнопки в складі охоронної сигналізації.

Проте