Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

96

Необхідною передумовою до отримання високого врожаю томатів є кондиційний посадковий матеріал, показником якого служить схожість. Дачники, особливо молоді, іноді не знають, як перевірити схожість насіння помідорів і визначити, наскільки вони придатні для використання. Схожістю називається відношення числа пророслих зачатків до загального числа висіяних насіння, виражене у відсотках і характеризує здатність до проростання.

Насіння томата не втрачають свою силу 5 – 7 років при відповідних умовах утримання. Параметри збереження схожості:

  • час з моменту збору плодів і заготівлі насіннєвого матеріалу;
  • умови зберігання;
  • ступінь зараження хворобливими бактеріями і мікробами;
  • правильна підготовка до посіву.

Передпосівна перевірка насіння дозволяє своєчасно, оперативно поліпшити їх якість або повністю замінити. Схожість оцінюють заздалегідь. Термін визначають, виходячи з часу від посіву до сходів. Цей період становить в середньому 8 — 10 діб. З такою завчасністю до планованої сівби починають тестування.

Як визначити придатність насіння, придбаних в магазинах, на ринках, в інших місцях? техніка процедури може бути проведена двома методами.

Перший спосіб

Перевірку схожості починають з калібрування посівного матеріалу. Цей процес передбачає відбір для пророщування зразків з великим вмістом поживних елементів, здатних дати якісні помідори.

Для цього насіннєву масу заливають 3 – 5% розчином звичайної солі (15-25 грам/ 500 мл води). Через 2 години порожні, потворні, зморщені частинки знімають з поверхні, викидають. Зернятка великого і середнього розміру відбирають, промивають, просушують. Практика показує, що дрібні екземпляри, якщо вони здорові, повні, можуть бути використані і дадуть плоди. В результаті визначення кількості осіли на дно насіння роблять висновок про потенційне проростання.

Відбір можна провести за допомогою наелектризованого пластмасового предмета, плексигласу або ебоніту, протертих вовняною тканиною. Тестований матеріал розсипають на гладкій поверхні, наближають пластмасу на відстань 1 – 2 см — вона збирає на себе щуплу, неповагову, легку масу. Процедуру повторюють кілька разів. За кількістю неприлиплих до пластмаси насіння можна дізнатися і оцінити якість всієї партії.

Спосіб калібрування широко поширений. Його застосовують безпосередньо перед посівом, багато дачники відразу після цього приступають до висівання на розсаду.

Другий спосіб

Дозволяє визначити схожість насіння шляхом їх намочування, пророщування, висівання в грунт. Послідовність дій:

  1. десяток довільно взятих насіння обгортають натуральною тканиною, заливають водою на 24 години.
  2. вміст розкладають на блюдечку, ізолюють плівкою.
  3. все це поміщають в тепле місце. Регулярно зволожують тканину, щоб вона не пересохла.

Корисно замість звичайної кип’яченої використовувати талу воду. Через кілька днів відбудеться прокльовування, утворення корінців.

На замітку! температура в цей період повинна становити не менше 22-25 ºc.

За кількістю пророслих корінців оцінюють ступінь схожості і енергії проростання зародків, швидкості, дружності, життєздатності проростків. Для більшої впевненості, точності висаджують проростки в ємність з теплим вологим грунтом. Коли на поверхню землі вийдуть сходи, уточнюють показники.

Як перевірити відсоток схожості насіння помідорів? це просто. Наприклад, зійшло 8 з 10 насіння, схожість становить 80 %. Показник для всієї партії буде точніше, якщо для перевірки взяти більшу кількість матеріалу.

Таким способом тестують знову придбані, старі прострочені пакетики, що залишилися з минулих років. Перш ніж викинути, їх недовго перевірити на схожість.

Овочівники-практики вважають, що не варто засмучуватися, якщо на грядці не 100% схожість — такої немає навіть для кондиційних екземплярів. Згідно з дослідженнями, насіння томатів 3-4 – річного терміну зберігання мають ступінь проростання 60-85 %. При значенні менше 50 % сівба не рекомендується.

Це цікаво! на придбаних насіннєвих пакетах завжди вказується високе значення проростання, до 98 %. Це лабораторний показник, який визначається в ідеальних умовах, відтворити які на дачі практично нереально. На своїй ділянці городник має справу з польовою величиною, яка значно менше.

Помідори мають багато різновидів, сортів, гібридів, кожен з них зі своїми особливостями, вимогами. Фактичні показники в реальних обставинах можуть відрізнятися від наведених характеристик. Про це свідчать відгуки дачників, що підтверджують необхідність посіву перевірених насіння.

особливості передпосівної обробки

Поліпшити схожість і проростання можна за допомогою деяких прийомів попередньої підготовки:

  • знезараження, дезінфекція;
  • обробка мікроелементами;
  • використання стимуляторів.

Для дезінфекції використовується 1% розчин марганцівки (5 грам/500 мл води). Марлевий мішечок з насінням помідор поміщають в розчин, через 20 хвилин промивають, підсушують. Метод популярний серед дачників, підвищує схожість насіння томатів після їх знезараження.

Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

Важливо: не слід перевищувати час обробки марганцівкою — це знижує дружність сходів.

Відзначено ефективне дезінфікуючий вплив біопрепарату «фітоспорін». Застосовують його з дотриманням вказівок інструкції. Після знезараження насіння помідорів обробляють готовими складами мікроелементів, можна використовувати добовий настій золи, розчинивши 1 чайну ложку в 250 мл води.

Насіння витримують 5 годин, промивають, просушують. Прискорення пророщування досягається обробкою біологічно активними речовинами, стимуляторами росту «імуноцітофіт», «енерген», «епін-екстра»або «циркон». Позитивно впливають на насіння борні або молібденові склади.

Використовуючи мікроелементи, слід строго дотримуватися їх дозування. Перевищення концентрації розчину, продовження часу процедури можуть призвести до погіршення енергії росту.

Якісне насіння-запорука доброго врожаю, і від них залежить, як будуть розвиватися рослини на початковому етапі. Якість насіння визначається не тільки сортом, фірмою-виробником, але також терміном придатності, зовнішнім виглядом, вологістю і схожістю.

Варто відзначити, що свіжі (торішні) насіння мають кращі властивості, ніж старі, мають більш високий відсоток вологості і схожості. Вітчизняні насіння в більшості мають вологість до 20%, а зарубіжні – близько 3%, тому час від посіву до сходів зарубіжних насіння буде трохи більше.

Насіння різних рослин по-різному переносять зберігання, зібрані особисто або куплені, тому не зайвим буде перевірити їх на схожість і розсортувати. Перевірка насіння на схожість дозволить визначити відсоток здорових, якісних насіння, і на підставі цього будувати плани на наступні посіви. Звичайно, можна посіяти насіння і на постійне місце і через 1-2 тижні будемо бачити результати, чи треба підсівати нове насіння на місце непроклюнувшіхся чи ні. Однак час буде вже втрачено, і рослини будуть відставати в розвитку. Тому краще заздалегідь в домашніх умовах перевірити схожість насіння.

Варто відзначити, що у різних видів насіння різна схожість – найнижча від 35 до 55% у петрушки, кропу і пастернаку, середня від 60 до 70% у капусти, помідорів, буряка і селери, а найвища – до 95% — у гороху, ріпи і зернових культур.

Схожість насіння

Що ж таке схожість насіння? під цим поняттям мається на увазі здоров’я насіння, його сила, а також швидкість проростання в природних умовах, без додаткової стимуляції препаратами. Схожість визначається процентним ставленням пророслого насіння до загальної кількості.

Найкращим часом для перевірки овочевих і зелених насіння на схожість є лютий і перша половина березня, а насіння квітів можна перевіряти до травня.

Як перевірити насіння на схожість

Насамперед необхідно провести калібрування насіння – вибрати більші і повновагі, які будуть володіти великим потенціалом, ніж дрібні і деформовані. Візьміть 10 таких насіння для проведення перевірки на схожість.

Покладіть насіння на блюдце між двома шарами вологої тканини або паперу, поставте в темне місце при кімнатній температурі. Для збереження вологи, блюдце можна обернути поліетиленовим пакетом.

Щодня перевіряйте насіння, приНеобхідності злегка зволожуючи тканину, не допускаючи надлишку води, щоб насіння не закисли.

Через тиждень-два, в залежності від конкретного виду рослини, насіння повинні дати паростки. Виходячи з кількості пророслого насіння, визначають відсоток схожості, наприклад, проросло 5 з 10-50%, 8 з 10 – 80%…

Якщо відсоток схожості від 80% і більше-насіння якісні, і можна сміливо висівати цей вид, без відчутних втрат. При менших показниках слід застосовувати стимулятори росту, щоб насіння могли дати паростки або збільшувати густоту посівів з подальшим проріджуванням. А при схожості менше 30% висівати насіння не має сенсу.

Перевірка схожості насіння в підсоленій воді

  • також безпосередньо перед посівом (за 1-7 днів до посіву), можна перевірити насіння на схожість в підсоленій воді.
  • спочатку виберіть великі, здорові на вигляд насіння, відсіваючи пошкоджені, темні і деформовані.
  • в один літр теплої води насипте чайну ложку кухонної солі (виходить 5 процентний розчин солі) а потім помістіть у воду раніше відібрані насіння.
  • через дві години порожні і дефектні насіння виявляться на поверхні води, а повновагі опустяться на дно.
  • видаліть все спливли на поверхню насіння, а якісні, що знаходяться на дні ємності обполосніть від солі чистою водою і просушіть при кімнатній температурі.

При покупці або зборі насіння, які дали хороші результати по схожості і врожаю запам’ятайте сорт рослини і виробника, щоб в майбутньому з успіхом використовувати на своїй ділянці.

Нехай ваші насіння будуть початком вашої радості і здоров’я!

Дачники вже з нетерпінням чекають настання нового сезону і закуповують насіння. Але, купуючи нові, перевірте на схожість і ті, що у вас залишилися з минулих років

Якщо ви восени забули насіння на дачі, не переживайте. Схожість насіння від цього не постраждає, якщо в будинку було сухо, без різких коливань вологості повітря. Вважайте, що ви провели попередню загартування насіння.

Перед перевіркою насіння на схожість потрібно зробити якісну оцінку-сортування. Мета-видалити дрібні, щуплі, пошкоджені насіння, залишити великі, повновагі.

Сортування в рідинах

Насіння огірка, буряка, дині, гарбуза, як досить великі, сортують в чистій воді; насіння помідора, моркви, капусти, редису — в 3-5 %-ному (30-50 г на 1 л води) розчині кухонної солі.

Сортування насіння можна поєднати з знезараженням в міцному розчині марганцівки. Для підвищення щільності розчину кладуть вказану кількість кухонної солі. Насіння висипають в розчин невеликими порціями, ретельно (без збовтування) перемішують і витримують в розчині 10-15 хв.; осіли на дно-відціджують через тканину або сито, двічі промивають у воді і висушують, розсипавши тонким шаром на фільтрувальної або газетному папері.

Як бачите, метод нескладний, але аж надто тривалий за часом: підготовка розчину, промивка, сушка… Спростити цю копітку операцію допоможе стара дитяча забава, коли, потерши пластмасову ручку, змушують танцювати дрібні папірці.

Сортування сухим способом

Секрет в тому, що наелектризована від тертя пластмаса притягує до себе дрібні частинки. Саме це використовують при сухому сортуванні насіння. Розсипавши їх тонким шаром на аркуші паперу, проведіть наелектризованою паличкою з пластмаси, ебоніту, плексигласу на висоті 1-2 см.

Порожні, щуплі насіння притягнуться. Операцію слід повторити кілька разів, попередньо ворушивши насіння. Якщо до палички ненароком притягується здорове насіння, його слід струсити легким постукуванням пальця.

Визначення схожості насіння

Після сортування можна переходити до визначення схожості насіння. Для цього існує три способи.

Спосіб перший

Насіння дрібних розмірів – моркви, ріпи, капусти, крес-салату, щавлю, ревеню, петрушки, капусти, гірчиці, томата, кропу, перцю, баклажан, садових квітів перевіряємо таким чином: на блюдце розкладаємо змочені у воді паперові серветки, на них кладемо насіння (не більше 10 штук) і прикриваємо поліетиленовою плівкою.

Ставимо у відносно тепле місце, але температура там не повинна перевищувати 20-23 ºс. Щодня переглядаємо насіння і при необхідності додаємо воду. У міру проростання підраховуємо пророслі. Якщо з 10 насіння проросло 6-значить, схожість 60%. І ще, чим швидше насіння проростає, тим більше у них енергії.

Спосіб другий

Насипте насіння в підходящу ємність і залийте водою, ретельно розмішайте і дайте відстоятися 5-7 хвилин. Насіння, що опинилися на поверхні води, приберіть. Вони можуть бути порожніми, зіпсованими або висохлими.

Осіли на дно сміливо використовуйте для посіву, попередньо просушивши їх при температурі 20-25 ºc, схожість у них буде хороша. Так можна перевірити на схожість все насіння, крім насіння томата, редису і капусти.

Їх перевіряють по щільності не в воді, а в 3-5%-ному розчині кухонної солі. Просушити насіння можна за допомогою вентилятора.

Спосіб третій

Перевірка схожості насіння гарбуза, кабачка, гороху, патисону, огірків, буряка, бобів, квасолі, кавуна і дині проводиться в тирсі, які попередньо слід обробити окропом 2-3 рази через 20-30 хвилин.

Потім сирі тирса засипають в ванночки, лотки або невеликі ящики. Насіння розміщують рядами на відстані 2-3 см один від одного. Між насінням витримують проміжок в 1-1, 5 см. Після цього насіння засипають тирсою і гарненько трамбують. Якщо цього не зробити, то замість сім’ядоль на поверхні з’являться корінці.

Сприятлива температура для пророщування насіння — 23-27 ºc. Потім, як в попередніх способах, підраховуємо пророслі насіння і дізнаємося відсоток схожості.

Перед будь-якими посівами насіння потрібно перевірити на схожість. Показники схожості будуть безпосередньо впливати на норму висіву насіння. Знання термінів придатності, определние життєздатності і схожості насіння допоможе уникнути ризиків при посадці розсади і посіві насіння у відкритий грунт. Правильно розрахувавши відсоток схожості, можна уникнути зайвих витрат і заощадити насіння цінних сортів і культур.

Термін придатності насіння для посіву

Якщо у вашій насіннєвій скарбничці накопичилося багато невикористаних насіння, що збереглися від колишніх часів, не поспішайте їх викидати. Можливо, вони послужать вам ще хорошу службу. Якщо збереглися насіння власного виробництва, то тут ви напевно пам’ятаєте рік їх отримання. Заведіть собі звичку вказувати на пакетиках зібраних вами насіння рік врожаю.

З покупними насінням все набагато складніше. Час покупки в магазині і термін придатності, вказаний на пакетику, нічого не скажуть вам про справжні терміни використання. Добре, коли сумлінні виробники вказують і рік отримання врожаю.

Життєздатність насіння

Насіння всіх культур мають свій період життєздатності, тобто. Можливість проростати протягом певного часу. У кожного овоча він свій: у дрібнонасінних культур (цибулі, листові овочів, моркви) період життєздатності становить 3-4 роки, гарбузових (огірків, кабачків, гарбуза) і капустяних – 6-7 років, пасльонових культур (томатів, перців, баклажанів) – 7-8 років.

Встановивши вік насіння, не поспішайте позбавлятися від прострочених на ваш погляд. На збереження посівних властивостей насіння впливають умови, в яких ці насіння формувалися на рослині, дозрівали і зберігалися у вас вдома або в магазині. Тому перед посівом слід перевірити насіння на схожість.

Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

Як перевірити насіння на схожість в домашніх умовах

Перевірити насіння на схожість можна самостійно, навіть в домашніх умовах. На блюдце з вологою тканинною серветкою розмістіть насіння: в ідеалі — 50-100 шт., однак з метою економії можна обмежитися 5 великими насінням або 10 дрібними. Накрийте їх вологою тканиною або склом і поставте в тепле місце з температурою 24-26 °с.

Для пророщування можна скористатися і звичайною туалетним папером, складеної в кілька разів. Для отримання результату необхідно стежити, щоб насіння весь час перебували у вологому середовищі і не пересихали. Схожість встановлюється шляхом підрахунку насіння, що дали проростки за певний час, відображене у відсотках від загальної кількості закладених на перевірку.

Визначення схожості насіння

Наприклад, у вас зійшло 7 насіння з 10 закладених на аналіз, а в пакеті було всього 30 насіння. Тоді складаємо пропорцію:
10 шт. — 7 шт. Зійшло
30 шт. — х шт. Зійшло

Тепер дізнаємося, скільки всього насіння при такій схожості зійде з 30: (30х7)/10=21
Вийшло, що з усього пакету зійде 21 насіння.

Відсоток схожості насіння

Знову складемо пропорцію: приймаємо всі 30 насіння в пакеті за 100%. Дізнаємося, скільки від цієї кількості складе 21 насіння, яке за нашими попередніми розрахунками зійде:(21х100) / 30=70%
Таким чином, схожість насіння склала 70 %.
За показниками схожості можна судити про необхідність проведення будь-яких додаткових заходів по замочуванню насіння в біопрепаратах, мікродобривах, прогрівання або обробці іншими способами.

Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

Терміни проростання насіння

Термін проростання насіння у різних овочевих культур різний. Наприклад, схожість насіння редису, редьки визначається на 6 день, не рахуючи дня посіву; моркви і томата – на 10; а повну схожість у кропу можна встановити тільки на 21-й день.

Енергія проростання насіння

Підрахунок проростання насіння необхідно проводити в два терміни. Перший підрахунок проводиться приблизно в середині періоду повного часу проростання. Наприклад, у огірка через 3, гороху – через 4, а у томата через 5 днів. Зняті вами в ці терміни показання називають енергією проростання насіння. Це важливий показник, що характеризує дружність проростання. Чим вище отриманий відсоток, тим дружніше будуть з’являтися сходи. Другі дані відзначають через остаточний встановлений для кожної культури проміжок часу. Отримані показники підсумовують, переводять у відсотки, і встановлюється повна схожість перевіряється насіння.

Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

Як розрахувати норму висіву насіння

Знання показника схожості насіння важливо для того, щоб правильно розрахувати норму висіву і вчасно прибрати абсолютно невсхожіе насіння. Нормально пророслими, а, отже, і підлягають підрахунку є насіння, у яких довжина з’явився проростка дорівнює або більше довжини або діаметра насіння, в залежності від форми насіння. Крім того, паросток повинен мати добре розвинений головний корінець і, якщо це властиво даній культурі, бічні корінці без ознак загнивання. В іншому випадку сходи будуть зрідженими, ослабленими і незабаром можуть загинути

Насіння вважаються кондиційними, тобто придатними для посіву, якщо їх схожість дорівнює або більше 90 %. При показнику 50% норму посіву збільшують в два рази. Насіння з більш низькою схожістю для посіву непридатні.

Як зберегти схожість насіння

Щоб насіння в майбутньому не втрачали своїх посівних якостей в період зберігання, вони повинні правильно зберігатися. Найбільшу небезпеку при зберіганні представляє підвищений температурний режим і вологість, тому що насіння дуже гігроскопічні і мають здатність поглинати вологу з навколишнього повітря. У разі хорошого висушування насіннєвого матеріалу навіть підвищення температури не завдасть великої шкоди навіть при підвищеній вологості в приміщенні, де вони зберігаються. Найкраще місце зберігання насіння-сухе добре вентильоване приміщення, де вологість не перевищує 50-60 %. Тоді показники вологості насіння буде зберігатися на рівні 7-8 %.

Для правильного зберігання рекомендую висушені насіння зсипати в скляну банку або пляшку, щільно закрити поліетиленовою кришкою або пробкою і помістити в холодильник у відділення для зберігання овочів. Зберігаються в такому вигляді насіння тривалий час збережуть свої посівні якості.

Підготовка до наступного городнього сезону починається з покупки насіння і перевірки їх якості. Зараз, коли на ділянці зібраний весь урожай, перекопані грядки, саме час перевірити схожість насіння, які у вас залишилися з попереднього сезону або ви їх купили восени по акції.

Перевіряючи упаковки можна побачити, що на багатьох з них вже закінчується або закінчився термін придатності. А викинути їх шкода, особливо якщо вирощені овочі або квіти вам сподобалися. Тому, сумніваючись в якості насіння, перед посадкою їх треба обов’язково спочатку перевірити.

Під схожістю розуміють процентну кількість з’явилися сходів до загального числа посаджених насіння. Іншими словами, перед посівом необхідно визначити кількість і терміни появи проростків. Від цього залежить планування ділянки під ті чи інші культури і покупку необхідних для посіву культур.

Інша мета — визначити якість купленого насіння. Ні для кого не секрет, що куплені насіння часом нікуди не годяться. Часто вони не відповідають тому, що написано на упаковці.

Деякий посадковий матеріал ми самі готуємо з вподобаних нам плодів, наприклад насіння , перців, квітів. В цьому випадку перевіряти схожість просто необхідно, інакше ми ризикуємо залишитися взагалі без врожаю.

Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

як швидко з’являються проростки

У різних культур терміни проростання можуть бути різні. Для більшості з них (огірки, томати, перці, айстри та ін.) середній термін 7-10 днів. Сприятливі умови для швидких сходів-це

  • постійна помірна вологість,
  • кімнатна температура в межах 20-25º,
  • достатня вентиляція, відсутність доступу повітря призведе до псування насіння,
  • для проростання деяких сортів квітів, зелені необхідно освітлення, про це можна прочитати на упаковці.

скільки часу зберігає насіння схожість

Важливе значення має термін придатності насіння. Купуючи готові насіння в магазинах, завжди звертайте на термін придатності. Зазвичай він не перевищує 2-3 років. Але деякі насіння зберігають схожість і після позначеного терміну, тим більше їх необхідно перевіряти.

Насіння огірків у міру зберігання зберігають схожість навіть через 7-9 років, купити їх простроченими не так страшно. А ось салат або пастернак навряд чи зійдуть. Зовсім інша ситуація, коли на упаковках з айстрами вказано термін придатності через 2-3 роки, а насправді схожість у них вже на наступний рік падає до 20%.

Згодом проростання паростків може знижуватися. Так, якщо в перший рік показник дорівнює 90-95%, і це норма. На наступний рік він може дорівнювати 80%, через 2 роки – 50%, а через 3-4 роки – 30-40%. Причому на схожість впливають:

  • минулий термін придатності;
  • неправильне зберігання – недолік або надлишок вологи;
  • низька або висока температура в приміщенні;
  • відсутність доступу повітря;
  • не створені умови для їх проростання, наприклад, насіння петунії не зійдуть, якщо вони присипані землею або закриті щільною тканиною;
  • якість самого насіння – недостиглі, пересушені, пошкоджені шкідниками або хворобами.

Перевірка насіння квітів на схожість. Перевірка насіння на схожість в домашніх умовах

як перевірити схожість насіння в домашніх умовах

Перевірити проростання насіння можна декількома способами.

швидкий спосіб

У солоній воді перевіряють схожість огірків, помідорів, кабачків, патисонів, пера, редису, шпинату, салату, кукурудзи, квітів і т.д. Для цього на склянку води додають 1 чайну ложку солі, перемішують до розчинення солі. Потім в розчин висипають 10 насіння. Розмішують їх у воді, чекають 5-7 хвилин і дивляться, що вийшло і визначають відсоток схожості.

Сухі порожні насіння залишаються на поверхні води, їх викидають без жалю. Хороші, схожі залишаються на дні. Їх можна просушити і зберегти до посадки.

В розчині марганцівки . Спосіб аналогічний попередньому. Для перевірки насіння занурюють в насичений . Дивляться, яке насіння плавають на поверхні, які опустилися на дно. Такий спосіб хороший тим, що одночасно з перевіркою проводиться знезараження насіння. Таку перевірку можна проводити напередодні перед посівом насіння на розсаду.

пророщування

Посів в грунт. у ємність з підготовленим грунтом висівають насіння, потім їх покриває шаром землі. Грунт зволожують, а ємність поміщають в поліетиленовий пакет або прикривають зверху харчовою плівкою. Не забудьте підписати, що у вас посаджено, кількість насіння, термін посадки. Кількість насіння необхідно знати для визначення відсотка схожості. Якщо ви посадили 10 насіння, з них зійшло 9, значить відсоток схожості дорівнює 90%. Або з 10 зійшло 6 проростків, то це 60%.

Пророщування на тканині. візьміть щільну тканину, ватний диск, паперовий рушник змочіть їх водою кімнатної температури, зверху розкладіть 10 насіння. Кожен день перевіряйте, не допускайте, щоб тканина з насінням висохла, зволожуйте її.

Для прискорення пророщування скористайтеся

  • стимуляторами росту рослин (гетероауксин, корневин, етамон, циркон та ін.),
  • прогріванням насіння в теплій воді (50ºс) протягом 6 годин, потім їх промивання в холодній воді (кормі помідорів),
  • загартовуванням, коли насіння опускають в теплу воду (50ºс), а потім в холодну. Так надходять 3 рази на день протягом двох днів;
  • .

Барботування-це обробка насіння киснем або повітрям у воді. Барботування знімає дію знаходяться в насінні інгібіторів, що затримують проростання, забезпечує дружне прокльовування і проростання насіння, підвищує польову схожість, підсилює початковий ріст проростків і на кілька днів прискорює дозрівання врожаю.

перевірка схожості у моркви

Насіння моркви зазвичай проростає на 30-40 день за рахунок тривалого розчиненняОболонки з дубильних речовин. Саме вони захищають насіння від морозів, затримуючи появу сходів. Якщо насіння інших рослин досить замочити у воді, щоб дізнатися з схожість, то з морквою доведеться трохи попрацювати. Але це необхідно зробити обов’язково. Через тривалий період проростання сходів і втраченого часу, неякісний посадковий матеріал може залишити без цього корисного овоча.

  • візьміть шматок щільної тканини, насипте на неї сухе насіння, потім зав’яжіть кінці тканини гумкою, щоб вийшов тканинний мішечок;
  • у миску налийте води воді (50ºс) і опустіть мішечок у воду на кілька хвилин, потім відразу занурюємо в іншу ємність з холодною водою, теж на кілька хвилин. Так чинять три рази за день. Через 2 дні все дубильні речовини з поверхні насіння змиються. Насіння з мішечка дістаньте, висушіть їх на тарілці або ж на паперовому рушнику;
  • у неглибоку ємність (ящик) насипте землі шаром в 2-3 см, розсипте насіння, а зверху ще не товстий шар землі. Грунт зволожите. Перші сходи повинні з’явитися через 10-15 днів. Перевірити схожість можна, розклавши насіння між шарами вологої тканини.


Дорогі читачі, якщо ви не впевнені в якості насіння, обов’язково їх перевіряйте на схожість, не чекаючи початку городнього сезону.