Догляд за кімнатними рослинами взимку грошове дерево. Толстянка: догляд в домашніх умовах за грошовим деревом

81

Грошове дерево (толстянка або крассула) — рослина невибаглива. Суворий клімат африки загартував рослину, тому домашні умови для цієї квітки не є проблемою. У цій статті ми детально розповімо про те, як доглядати за грошовим деревом.

Освітленість

Доларове дерево (так ще іноді називають цю рослину) вимагає до себе уваги і турботи з боку господаря. Помилка в догляді за кімнатної товстянкою завжди відбивається на зовнішньому вигляді. Незважаючи на те що це тропічна рослина вважають дуже витривалим і його легко ростити, воно вимагає створення певного мікроклімату.

Грошове дерево рекомендують ставити на полички під вікном, так як воно відчуває себе комфортно при розсіяному світлі. Найкраще місце-це південно-східні вікна. Тут завжди багато світла і немає небезпеки потрапити під прямі промені. Якщо ви визначите рослина на південне або південно-західне вікно, то доведеться влітку організувати тінь за допомогою затінених вікон або тюлі. На північному вікні світлолюбному рослині явно буде не вистачати світла.

Грошове дерево рекомендують виносити в нежарку погоду на вулицю або балкон для прийняття повітряних ванн. Якщо рослині не вистачає світла, то воно витягується і втрачає привабливу форму. Важливо часто провітрювати приміщення, але грошовий кущик слід тримати подалі від протягів.

Ще одна особливість догляду: так як в зимові місяці рослина знаходиться в тіні, то навесні виводити рослину «в світ» треба поступово.

температурний режим

Хоч толстянка родом з африки, спекотна погода їй не до вподоби. Догляд за крассулой в зимовий час передбачає переміщення її на місце, яке знаходиться подалі від нагрівальних приладів і радіаторів. Температура взимку повинна бути в діапазоні +14…+17 °c, а влітку +19…+25 °c. Кімнатна рослина любить стабільність і погано реагує на перепади температур.

рівень вологості повітря

Крассула може активно рости при будь-якій вологості. Головна умова — щоб вона була постійною. Рослина швидко реагує на будь-які зміни в мікрокліматі. Якщо вологість різко зміниться, то екзотичне деревце миттєво відреагує, скинувши листя.

Догляд за цим тропічним вихованцем включає регулярне протирання листочків вологою ганчірочкою. Протирати дерево потрібно від пилу, а також обприскувати з пульверизатора водою. Можна раз на тиждень робити звичайний теплий душ. У зимовий час цю процедуру проводять рідше – раз на місяць. Вода не повинна потрапляти на, тому його можна захистити на час поливу поліетиленовою плівкою.

Взимку доларовому дереву створюють вдома особливі умови, щоб рослина вступило в фазу спокою. Його практично не поливають, але вологість в приміщенні підтримують на одному рівні.

відео » догляд за грошовим деревом»

З цього відео ви дізнаєтеся, як доглядати за грошовим деревом в домашніх умовах.

необхідний догляд

полив і підживлення

Толстянка потребує правильного поливу. Надлишок вологи для згубний. Якщо корінці будуть довго перебувати у воді, вони почнуть загнивати. Активний толстянка необхідний у фазі активного росту, яка настає навесні. В цей час домашній квітка можна поливати один раз в тиждень.

Взимку і восени грошове дерево відпочиває. У період затишшя досить зволожувати грунт один раз в 3-4 тижні.

Товстянку також необхідно правильно удобрювати. Частих рослина не потребує. Досвідчені квітникарі рекомендують здійснювати дану процедуру 1-2 рази на рік навесні або влітку.

розмноження і пересадка

Якщо ви хочете побачити красиве цвітіння крассули, рослина необхідно вчасно пересаджувати і, звичайно ж, виконувати всі правила догляду. Квітки точно з’являться, якщо пересадити рослину в березні або першій половині квітня.

Взагалі, для цієї процедури існує кілька причин, найпоширеніша – заміна старого горщика на велику за обсягом ємність. Однак варто враховувати, що занадто великий тара бути не повинна, в іншому випадку крассула не буде встигати вбирати вологу, що призведе до загнивання корінців.

Найбільш поширений метод розмноження – живцювання. Виростити молоде грошове дерево можна навіть з випадково обламаної гілочці. Але спеціально ламати стебла зі стовбура не варто. Держак акуратно зрізають гострим ножем, місце зрізу знезаражують активованим вугіллям.

Вкорінювати живці можна за допомогою гідропоніки, тобто у воді. Коли з’являться перші невеликі корінці, можна пересаджувати їх в грунтосуміш.

Насіння – це менш ефективний спосіб пересадки, але деякі квітникарі його використовують. Насіння висівають в підготовлений субстрат, а потім за ними доглядають, обприскуючи і поливаючи їх кожен день. Для вирощування сіянців використовують плоский і широкий лоток з дірочками на дні. Коли відбудеться формування паростків, розсаду висаджують в окремі вазони.

профілактика шкідників і хвороб

Догляд за грошовим деревом включає в себе і захист рослини від атак комах і зараження хворобами. У товстянки імунітет міцний, і якщо надавати їй правильний догляд , то вона рідко піддається хворобам або нападкам, але знати про них варто.

Найчастіше крассулу вражають грибкові інфекції. На листових пластинах з’являються великі бурі або світлі плями. Позбутися від грибка можна за допомогою спеціальних препаратів.

Через неправильне утримання у грошового дерева можуть загнивати корінці. Для вирішення проблеми потрібно відрегулювати режим поливу, і якщо толстянка продовжує чахнути, буде потрібно пересадка.

Якщо вирощувати крассулу, дотримуючись всіх правил догляду, рослина довго буде радувати своїм соковитим листям і прекрасним цвітінням.

Крассула (толстянка) – рослина з сімейства товстянкові.

У природних умовах росте більше 300 видів цієї рослини.

Вони відрізняються різноманітністю форм: ампельні, почвопокривні, кущові, деревовидні.

У кімнатному квітникарстві цей сукулент став популярний за свою невибагливість і ефектну зовнішність.

У домашніх умовах культивуються такі види:

Толстянка деревоподібна відома як «грошове дерево». При дотриманні необхідних умов його можна виростити до 1,5 м висоту. Після досягнення 10-річного віку може зацвісти білими або рожевими квітками.

Толстянка лопатчатая має чотиригранні повзучі стебла, на яких відростають повітряні корені. Цей вид потребує регулярного поливу круглий рік.

Толстянка купера-низькорослий трав’янистий вид крассули з тонкими пагонами, що утворюють куртини. Цвітіння відбувається влітку. Блідо-рожеві квітки виділяють солодкий запах.

Толстянка плауновидная (слизова) являє собою сильноветвящийся напівчагарник. Декоративність рослині надають його дрібні загострені листя, розташовані на стеблі у вигляді черепиці. Пагони молодих рослин стоячі, а з віком вони вилягають. Цвіте ця крассула поодинокими непоказними квітками блідо-жовтого забарвлення. Розростається дуже швидко, легко розмножується живцями.

Портулакова толстянка відома як толстянка овальна або яйцеподібна. Може вирости до 1 м.цвіте рожевими або білими квітками.

Хоча крассула не вимоглива до догляду, все ж знання її біологічних особливостей дозволить створити відповідні для її вирощування умови.

грошове дерево-догляд в домашніх умовах: розмноження

Грошове дерево в домашніх умовах розмножують живцями і насінням. Вегетативний спосіб — найбільш легкий і прийнятний варіант. Живцювати товстянку можна цілий рік. Для цього вибирають визрілий відросток або великий листок, відокремлюють його від материнської рослини і залишають його на 1-2 доби подвяліться.

Живці грошового дерева

Укорінюють живці у воді або в грунті. У ємність з водою попередньо додають деревне вугілля для дезінфекції. Держак пустить коріння протягом 14-20 днів.

При укоріненні в грунті в підготовлений горщик укладають дренаж і додають субстрат з садової землі і піску в рівних пропорціях. Посаджений держак накривають банкою або склянкою. Кожен день треба провітрювати саджанець. Поливають його малими порціями або обприскують землю з пульверизатора в міру її підсихання.

Розмноження насінням рідко застосовують в домашніх умовах через великі витрати часу і копіткого догляду. Цей процес виконують так:

Посуд для посіву підбирають глиняну без глазурі, яка перешкоджає повітро — і вологообміну;

Грунт для посіву складають з листової або садової землі і піску в рівних пропорціях;

Насіння крассули дрібні. Після посіву їх присипають піском;

Миску зНедостатня кількість вологи або вода для поливу була занадто холодною.
Через надлишок вологи, зокрема взимку, листя можуть бліднути і в’янути, а ось якщо рослина недостатньо поливають, то вони темніють і морщаться, втрачається блиск. Зіпсовані потрібно видаляти. Я колись втратила товстянку, тому що несвоєчасно вжила заходів. На знаки, що подаються рослиною, потрібно реагувати негайно. Моїй було багато вологи, а я прийняла це за брак.
Через нестачу вологи також можуть виникати коричневі сухі плями на листках. А ось якщо плями коричневі, але м’які – рекомендують часте провітрювання і обробку протигрибковим засобом. З таким я жодного разу не стикалася.
Гниє підставу стебла-це, швидше за все, коренева гниль, з якою важко боротися. Тут читачам мірсоветов можу рекомендувати тільки кардинальні заходи (і то вони допоможуть, якщо коріння живі – не м’які і не темні). Обрізаємо все підгнилі частини, садимо в чистий горщик і нову землю або ж взагалі відрізаємо тільки верхівку і починаємо ростити дерево заново.
Довгий потворний стебло виходить знову-таки через зимового перезволоження і нестачі світла.
Шкідниками crassula практично не уражається. Якщо таке раптом трапиться, то діють за загальноприйнятими мірками боротьби з конкретним шкідником. Зате відзначають, що грошове дерево зближується з тим, хто за нею доглядає настільки, що, якщо у людини страждає психологічний або фізіологічний стан, толстянка починає хворіти і може загинути.

Вирощуємо деревце

оскільки описані вище товстянки можуть мати і кустовую форму, щоб з неї вийшло дерево, доведеться потрудитися з самого початку зростання. Суть формування крони полягає у видаленні бічних відростків, поки деревце не витягнеться до бажаної висоти (голий стовбур близько 15 см, а сама рослина 25-30см), а після відщипуємо верхівку, і рослина, пускаючи бічні пагони, почне розгалужувати крону. Щоб дерево не хилилося в одну сторону, періодично повертаємо горщик.
Деревоподібна форма сама росте у вигляді дерева – поступово скидає нижнє листя, оголюючи здерев’янілий стовбур. А тільки потім починає кущитися.
Догляд за кімнатними рослинами взимку грошове дерево. Толстянка: догляд в домашніх умовах за грошовим деревом
Товстянки, як і багато сукуленти, як не можна краще підходять для створення квіткових композицій – гірок, обрамлення штучних водоймищ або якихось кімнатних клумб для офісів. Рослини добре ростуть, прості в догляді і довго не вимагають уваги.