Як правильно прикрутити профнастил на дах. Кріплення для профлиста-види саморізів

56

Як правильно прикрутити профнастил на дах. Кріплення для профлиста-види саморізів

Початківці майстри, які не знають точно, як правильно кріпити профнастил на дах і якими расходниками при цьому потрібно користуватися, нерідко припускаються помилок. В результаті покрівельний матеріал втрачає свої якості, а покрівля зношується помітно швидше.

Найчастіше, визначаючись, як прикрутити профнастил на дах, неправильно вибирають тип кріплень. Оскільки для надійного кріплення матеріалу на обрешітці потрібно 11-12 саморізів, отвори під них порушують гідроізоляцію даху. Тому перед тим, як кріпити профлист, слід закупити спеціальні кріпильні елементи.

Варіантами кріплень можуть бути:

  1. саморізи з оцинкованої сталі, забезпечені широким капелюшком. Вони довговічні і стійкі до окислення. Звичайні саморізи в даному випадку використовувати недоцільно, оскільки вони прийдуть в непридатність набагато раніше, ніж профлист. Завдяки широкому капелюшку, в місцях кріплення не просочується волога, проте для надійності на саморізи можна надіти гумові прокладки.
  2. саморізи з прес-шайбами з поліуретану або гуми. У тих місцях, де кріплення профнастилу на даху стикується з латами, встановлені спеціальні ущільнювальні шайби, так що вода не може проникнути під покрівельний матеріал. Варто відзначити, що дані кріплення помітно дорожче, ніж, скажімо, саморізні болти. Проте, такі кріплення можна підібрати індивідуально в колір покрівельного матеріалу.

Зверніть увагу, що і виробники профлиста, і досвідчені будівельники наполягають, що кріплення профнастилу на даху повинно здійснюватися виключно на саморізах – ні зварювання, ні цвяхи для цих цілей не підходять.

При використанні зварювального апарату буде неминуче пошкоджено полімерне покриття, що призведе до швидкого псування профнастилу. А у випадку з цвяхами є ризик зриву покрівельного матеріалу сильними поривами вітру-вони не витримують великих навантажень.

Як правильно стикувати профнастил на паркані. Етапи кріплення профнастилу

Схема і пристрій паркану з профнастилу.

Кріпиться профнастил на підготовлений каркас легко і швидко, часто це є вирішальним аргументом при виборі матеріалу для огорожі після міцності і привабливості зовнішнього вигляду. Проводиться ця робота в кілька етапів. Спочатку найкраще правильно виконати розрахунки кількості листів і елементів кріплення. Залежить це від висоти паркану, його загальної довжини, конструкції самого огорожі. Це може бути паркан, який повністю складається з профнастилу, з окремо стоячими секціями або комбінований.

Робота починається з розмітки майбутньої території, визначення місць для установки опорних стовпів. Крок опор повинен становити близько півтора метрів. Це можуть бути бетонні стовпи або металеві труби. Після установки опор їх треба забетонувати, перевірити вертикальність за допомогою будівельного рівня. Бетон повинен повністю висохнути перед монтажем. До стовпів кріпляться поперечні лаги, тобто горизонтальні пояси, до яких будуть монтуватися металеві листи. Це надає огорожі міцність і стійкість, додаткову жорсткість. Кількість лаг залежить від висоти огорожі, найчастіше їх кількість становить від двох до трьох.

Схема кріплення профнастилу саморізами на покрівлю.

Далі слід підготувати профлист для роботи. Як правило, листи кроїти не треба, у виробника можна замовити профнастил необхідної довжини, а ширина листа цілком достатня для висоти надійного огорожі. Головне-це відразу визначити, чи буде паркан суцільним або з окремими секціями. Кріпляться листи профнастилу внахлест (при суцільному покритті), окремі листи повинні трохи знаходити один на одного. Кріплення повинні припадати на опорні стовпи і лаги, саморізи треба вкручувати під кутом в 90 градусів, капелюшки не повинні йти навскіс. Розміщувати елементи кріплення треба тільки по западині хвилі, щоб не зім’яти матеріал ще при його монтажі. При необхідності лист легко ріжеться, але використовувати для цього треба ножиці по металу. Абразивні пили і тим більше болгарку застосовувати не можна, так як це призведе до корозії, псування полімерного або оцинкованого покриття.

Як правильно кріпити профнастил на паркан? саморізи при кріпленні повинні йти з кроком в 50 см, від краю профлиста треба відступити відстань в кілька сантиметрів. Як бачимо, зробити паркан з профнастилу досить просто, для цього необхідно приготувати:

  • профлист необхідного типу;
  • опорні стовпи;
  • лаги (профільні труби з металу);
  • саморізи;
  • бетон для заливки опор.

Металевий профнастил — це універсальний будівельний матеріал, який відмінно підходить для самих різних типів робіт. Його застосовують для покриття покрівлі, влаштування перекриттів для стін. Сьогодні виробники пропонують найрізноманітніші типи таких листів, які відрізняються за профілем, ширині і висоті хвилі, товщині самого листа. Але найчастіше сьогодні профлист використовуються при будівництві надійного, привабливого паркану. Конструкція його відрізняється граничною простотою, а кріплення листів здійснюються тільки з використанням саморізів, багато часу на це не потрібно.

Кріплення профнастилу саморізами на даху. Як кріпити профнастил на дах саморізами: докладна інструкція в деталях

Якщо вам до душі акуратний і стильний покрівельний профнастил, тоді ця стаття якраз для вас! адже важливо не тільки грамотно вибрати якісне покриття, але і правильно його закріпити. Тоді металевий дах буде служити довго, не турбуючи періодичною необхідністю в локальному ремонті.

Але як кріпити профнастил на дах саморізами і наскільки це складно? тонкощів і нюансів тут дійсно чимало: починаючи від вибору відповідних саморізів і закінчуючи головоломкою, в яку хвилю листа їх кріпити – верхню або нижню. Розберемося?

Щоб дах з профнастилу була довговічною і бездоганно експлуатувалася не менше десятків років, існує своя спеціальна технологія кріплення. Ви тільки уявіть собі на хвилину, що деяким людям дійсно приходить в голову тонкі металеві листи просто прибивати цвяхами! прямо до дерев’яної опори!

В результаті вода легко просочується в отвори і толку від такої гідроізоляції взагалі ніякої: у ж буквально через місяць-другий на цих місцях з’являться перші сліди іржі, а під листами буде хронічна вогкість.

Далі іржа стане роз’їдати весь дах, поки не знищить її повністю. Ось чому кріпити покрівельними цвяхами профнастил вкрай не рекомендується, тим більше, що вони просто не утримають листи під впливом сильного вітру.

Як правильно стикувати профнастил. Як стикувати профнастил — кілька простих, але важливих правил

Герметичність покрівельного покриття багато в чому залежить від правильного укладання металевих профільованих листів. Адже ще зі шкільного курсу фізики відомо про існування сили поверхневого натягу. Вона змушує молекули води як би» прилипати » до стінок судини або поверхні, по якій вода стікає під дією сили тяжіння. Тому найвідповідальнішим місцем даху є стики між сусідніми листами покрівельного покриття.

Не є винятком і даху з профнастилу. Для створення герметичної покрівлі дуже важлива правильна стикування листів профнастилу. Стикування профнастилу в обов’язковому порядку виконується з нахлестами в місцях з’єднання сусідніх листів. При цьому нахлести виконуються як між нижнім і верхніми рядами профільованого листа, так і між сусідніми листами профілю в одному ряду.

Стикування листів профнастилу з нахлестом

Стикування профлиста з нахлестом запобігає проникненню крапель води в підпокрівельний простір. За рахунок дії сили поверхневого натягу, частина стікає по поверхні даху води затягується під металевий лист, проникаючи на його внутрішню поверхню. При цьому чим менше ухил покрівлі, тим більше повинен бути нахлест між верхнім і нижнім рядом профнастилу. Зазвичай він повинен бути не менше 200 мм.

Оскільки під дією сили тяжіння потік води стікає з даху всередині гофр або хвиль профілю, між сусідніми листами профнастилу досить нахлеста в одну хвилю. Цього достатньо для запобігання просочування вологи під покрівельне покриття.

Часто у спеціального покрівельного профнастилу профілюють по краю листа капілярну канавку. У ній збирається і стікає вниз вся волога, що потрапила під краї листів профнастилу в місці стику.

Порядок стикування профнастилу при монтажі покрівлі

Монтаж покрівельного покриття з профільованого листа починається зКарнизного звису покрівлі. Першим встановлюють лівий нижній або правий нижній лист профнастилу. Це залежить від того, з якого боку листа виконана капілярна канавка.

Існує два основних способи того, як стикувати профлист при укладанні його дах будівлі. Перший спосіб застосовують при монтажі профнастилу з дренажної капілярної канавкою. В цьому випадку спочатку монтують перший лист нижнього ряду. Потім на нього укладають перший лист верхнього ряду. Після цього з нахлестом монтують другий лист нижнього ряду і так далі.

Профільований лист без дренажної канавки монтують дещо по-іншому. Спочатку укладають перший і другий листи нижнього ряду. Після цього з нахлестом монтують перший лист другого ряду. Потім укладають третій лист першого ряду, потім другий лист верхнього ряду і так далі. На наведеному вище малюнку показано, як правильно стикувати профнастил без капілярної канавки.

Як стикувати профнастил на розжолобках (внутрішній кут покрівлі)

Дещо складніше виконувати стикування профлиста на дахах з внутрішніми стиками поверхонь, які називають ендовами. В цьому випадку під краю профнастилу, що примикають до лінії стику з обох сторін, укладається зігнутий всередину металевий лист або спеціальна конструкція ендови.

Після закріплення країв профнастилу, поверх стику монтується накладка ендови. У місці примикання накладки до покрівельного покриття обов’язково виконується герметизація стиків профлиста.

Герметизація стиків профнастилу іноді виконується і в місцях горизонтальних і вертикальних нахлестів. Якщо для вертикальних стиків це не є необхідною умовою герметичності покрівлі, то в місцях горизонтальних нахлестів між сусідніми рядами при ухилах покрівлі менше 12° застосування покрівельного герметика обов’язково.

Як покрити дах профнастилом інструкція. Як покрити дах профнастилом своїми руками покрокова інструкція

Покрівля з профнастилу — одна з найпоширеніших огороджувальних конструкцій для перекриття плоских або скатних дахів. Поєднання міцності, довговічності, декоративності та економічності дозволяють широко використовувати її в індивідуальному, цивільному та промисловому будівництві.

Перший верстат для згинання металевого листа був випробуваний британським залізничником генрі палмером в 20-і роки минулого століття. Тонка гофрована сталь завдяки поздовжнім ребрам придбала додаткову жорсткість. Новинку стали застосовувати для перекриття дахів, облицювання будівель, будівництва огорож.

Революція в хімічній промисловості дозволила продовжити життя сталевим покрівельним матеріалам. Полімерні або комбіновані покриття надійно захищають тонкі листи від корозії. Сучасний профільований настил-економічно рентабельний, довговічний і простий в застосуванні матеріал, який затребуваний в різних областях будівництва.

перш, ніж покрити чимось дах її потрібно зібрати і важливо зібрати правильно, читайте проподробний огляд і про, ми зібрали покроковий фотозвіти з поясненнями від наших авторів.

Плюси і мінуси профнастилу як матеріалу для покрівлі

Профнастил виробляють зі сталі першої або вищої категорії. Метал товщиною 0,6-1 мм з покриттям з цинку, алюмоцинку і полімерів методом холодного прокату формують в гофровані листи. Це надає підвищену жорсткість конструкції при згинальних навантаженнях. Параметри профілю регламентує гост 24045-2016.

Переваги, якими володіє профнастил перед іншими покрівельними матеріалами:

  • легкість. Маса одного квадратного метра металевого листа 3,7-6 кг в залежності від товщини. Для порівняння цей показник у шиферу 10-18 кг; керамічної черепиці — 35-40 кг. Для сприйняття ваги сталевої покрівлі не потрібне посилення кроквяної системи, додаткове зміцнення стін і фундаментів.
  • простий монтаж. Профлист випускається погонажем. Його нарізають на панелі будь-якої довжини (до 12 м), що відповідає розміру ската даху. Укладають на спеціальний каркас — обрешітку — з вертикальним нахлестом на одну хвилю.
  • мала кількість стиків. Завдяки тому, що скати перекривається цільними елементами, відсутні горизонтальні зазори. У атмосферної вологи менше шляхів, щоб просочитися в підпокрівельний простір.
  • декоративність. Покриття для профнастилу, крім захисту, надають матеріалу ошатність. Полімерні склади-поліестер, поліуретан, полівінілхлорид, акрил і пвдф — володіють механічною міцністю, хімічною і температурною стійкістю, різним ступенем стійкості до сонячного світла.
  • довговічність. Термін служби профільованої покрівлі безпосередньо залежить від властивостей покриття, технології монтажу та умов експлуатації. Гарантія становить від 15 до 50 років.
  • негорючість. Дуже цінна якість для дерев’яних будинків, де не можна застосовувати легко займисті матеріали.
  • міцність. Листи профнастилу для даху витримують навантаження в 10 разів більші, ніж плоскі металоконструкції такої ж товщини. Це пов’язано з наявністю ребер жорсткості, що збільшують несучу здатність профлиста.

Монтаж профнастилу на дах. Утеплення даху з профнастилу

Для утеплення даху знадобиться мінеральна вата і паробар’єр. Разом мінеральної вати можна взяти і дуррой утеплювач, проте цей є найбільш ефективним.

І так… Спускаємося з даху на горище і можна приступати до завершального етапу облаштування даху з профнастилу.

Мінеральний утеплювач може бути рулонним або листовим, який ви виберете — не має значення, так як той і інший володіє відмінними експлуатаційними властивостями. Він монтується в проміжок між кроквами, для його кріплення можна застосують будь – який метод-прикрутити шурупами, туго зафіксувати ниткою або ж приклеїти. Головне, щоб будь-який з них виконуючи свої функції, і при цьому надмірно не стискав ущільнювач, так як утримує холод зовні не сама вата, а повітря, який розташований в ній.

2-решетування; 3-ущільнювач; 4-коник; 5-шар гідроізоляції; 6,7-відповідно кроквяна планка і нога; 8 – мінеральна вата; 9 — пароізоляція; 10 — рейка стельова; 11 — вагонка або якийсь інший оздоблювальний матеріал; а-покрівельна вентиляція; б – вентиляція між гідроізоляцією і мінеральним утеплювачем.

Потім поверх мінеральної вати слід прикріпити паробар’єр. Він необхідний для того, щоб перешкоджати попаданню вологи, яка знаходиться в повітрі, всередину утеплювача, так як це може істотно знизити експлуатаційні властивості мінеральної вати – чим більше вона вбере в себе вологу, тим складніше їй буде утримати тепло.

Варто пам’ятати, що весь простір даху не потрібно утеплювати, а слід подбати про так званому холодному трикутнику. Простір, розташоване вгорі даху на відстані 300-400 мм необхідно залишити необробленим мінеральною ватою, так як цей холодний трикутник буде сприяти хорошій циркуляції повітря на горищі і у внутрішній частині покрівлі.

Монтаж даху з профнастилу допускається і на стару покрівлю, яка відповідає всім своїм експлуатаційним властивостям, це підвищить її теплоізоляційні властивості.

Вартість монтажу покрівлі з профнастилу в першу чергу залежить від складності споруди, габаритів і, звичайно ж, від самого покрівельного матеріалу.

Відео кріплення профнастилу