Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

76

Вічнозелені рослини дуже популярні у садівників, дизайнерів і дачників. Такий вибір обумовлений їх естетичним зовнішнім виглядом, здатністю зберігати колір протягом усього року, простотою в догляді і невибагливістю рослин.

Туя брабант на дачній ділянці, завдяки розмірам і формі, часто використовується в якості живоплоту, висаджується уздовж парканів, алей, доріг. Ефектно виглядає в оформленні ландшафтного дизайну будь-якої території.

Невибаглива рослина із задоволенням вирощують на присадибних ділянках, в санаторних і готельних парках, на територіях ресторанів і адміністративних будівель.

Опис

Туя брабант-вічнозелене дерево, у якого колір хвої залишається незмінним в будь-який час року. Це форма західної туї з характерною конічною формою крони, зберігає презентабельний вигляд протягом усього життя.

Незважаючи на деяку схожість з аналогічними рослинами, туя брабант має свої відмінні риси:

  • підвищена швидкість росту. Цей вид здатний дати приріст за рік до 25-30 см у висоту. При сприятливих умовах і регулярному догляді з дотриманням правил агротехніки виростає до 50 см.
  • універсальність. Залежно від бажання перетворити тую можна в красивий велику кулю або надати класичну пірамідальну форму. За допомогою обрізки формуються геометричні композиції, створюються живоплоти.
  • невибагливість. За виняткову життєстійкість її називають інакше»дерево життя». На ньому не з’являється жовтуватий відтінок в холодну пору року. Єдина вимога по догляду-достатнє сонячне освітлення. Дерева в тіні не гинуть, але їх забарвлення змінюється.
  • довгожительство. Посадивши дерево на своїй ділянці, будьте впевнені, що його красою будуть милуватися ще кілька поколінь вашої родини.

Одна з різновидів цього виду-туя голден брабант. Її основні характеристики: золотистий відтінок хвої і порівняно невеликі розміри. У ландшафтному дизайні часто використовують цих двох побратимів для створення гармонійних і оригінальних композицій.

Сорт брабант-невибагливий до якості грунту, не вимагає рясних поливів, стійко переносить посушливі періоди. Найкомфортніше місце для зростання-легка півтінь. Сонце може висушувати хвою, а відсутність кольору призведе до зміни кольору і послабить дерево.

Туя брабант росте навіть в найбільш забруднених промислових регіонах і відмінно розвивається завдяки такій властивості як газостійкість.

На родючих ґрунтах, при повноцінному догляді, розміри дорослого дерева досягають гігантських розмірів – до 15м. Зазвичай висота рослини коливається від 4 до 6 м.окружність дорослої рослини – 2-3 м. Обов’язкова вимога – регулярна обрізка гілок 2 рази на рік. Цей сорт здатний розростатися як у висоту, так і в ширину за рекордно короткі терміни, втрачаючи свій зовнішній вигляд.

Формується ширина крони в залежності від бажаного результату, проводиться процедура обрізки в період ранньої весни або на початку осені, поки немає перших ознак задерев’яніння гілок. Так рослина менш травмується і його зростання не сповільнюється. За рік діаметр дерева збільшується до 10 см. Регулювати габарити і форму можна самостійно або звернутися за допомогою до професійних садівників.

Ще одна відмінна риса туї брабант – морозостійкість. Він відмінно переносить перепади температур, здатний рости в будь-якій територіальній зоні. Основна вимога, що стосується збереження в зимовий період-замульчувати грунт навколо молодих саджанців. Це врятує кореневу систему від морозів і запобіжить негативні наслідки.

Важливо! яскраве зимове сонце взимку може спровокувати опіки на хвої. Особливо це стосується молодих дерев, дво — і трьохліток.

Ще одна відмінна риса цього сорту – гілки опускаються практично до землі, приховуючи стовбур. З огляду на розміри дерева, можна приховати недоліки ділянки і грунту навколо хвойних посадок.

Посадка і догляд

Туя брабант інтенсивно росте і рясно плодоносить тільки при дотриманні всіх агротехнічних вимог. Декоративні властивості зберігаються протягом року, якщо рослина посаджена в півтіні. Для живоплотів між рослинами залишають відстань близько 1 м, це дозволить кронам зімкнутися і створить цільну композицію.

Завдяки своїй невибагливості і наявності закритій кореневій системі, саджанці легко переносять пересадки в будь-який час року. Посадка туї брабант навесні гарантує стовідсоткову приживлюваність при гарному догляді.

Практикується кілька способів:

  • насінням. Вважається, що при такому методі дерева виростають більш міцними і витривалими, проте його декоративні якості погіршуються. Насіння можна придбати в спеціалізованих магазинах або зібрати самостійно. Зрілі шишки витримують в теплі до повного розтріскування і збирають насіння. Пророщують у вологому піску. Після появи паростків висівають в підготовлену грунтову суміш з торфу, піску і дернової землі в співвідношенні 1:1:3. Поміщають в прохолодний підвал і при необхідності зволожують грунт. Висаджують в грунт з настанням тепла.
  • саджанцями. У широку, до 1 м яму висаджують міцні загартовані саджанці з розвиненою кореневою системою. Глибина повинна бути на 20-30 см більше, ніж кінці коренів. Насипати дренажний шар висотою 15-20 см, засипати грунтовою сумішшю, аналогічної при вирощуванні туї насінням, рясно полити водою. Коренева шийка повинна розташовуватися на одному рівні з грунтом.
  • розмноження живцями. Гілки, що залишилися після обрізки, вкорочують до довжини 10-15 см, поміщають в ємність з водою або вологий грунт. Після появи корінців пересаджують в грунт і створюють тепличні умови. Відразу розміщувати живці на вулиці протипоказано. Слабка коренева система не витримає заморозків, і туя загине.

Правила догляду за молодими посадками прості: регулярний рясний полив в перший рік зростання, розпушування і видалення бур’яну. Для дорослих дерев рекомендується в яму вносити 0,5-1 кг нітроамофоски.

Порада: для дренажу використовують будь-які матеріали: камені, керамзит і уламки цегли.

Грунт для туї брабант — не вирішальний фактор при посадці. Однак перевага віддається родючим грунтам. Або ж додатково на ділянці передбачуваних насаджень вноситься перегній, торф і пісок. У міру необхідності додають мінеральні добрива для зміцнення кореневої системи.

Залежно від прогнозованого результату, садити на відстані не менше півметра. Для групових композицій викопують траншеї, для одиночних дерев готують ями. Рекомендовані терміни висадки на постійне місце на ділянці – восени або в середині весни. У цю пору року в грунті достатньо вологи, рослини не потрібно буде часто поливати. У жаркий посушливий період потрібен регулярний рясний полив, від 10 до 20 л для однієї рослини щотижня.

Вирощування туї не забирає багато часу, сил і енергії. У дорослих дерев лише коригується крона, а полив проводиться тільки при відсутності атмосферних опадів тривалий час. Рослини практично не вражають шкідники, тому вони не вимагають додаткової обробки інсектицидами. Застосовують хімічні склади тільки при крайній необхідності. Адаптуються молоді саджанці протягом року.

Важливо! велика кількість отрутохімікатів шкодить рослинам.

Краще росте туя в місцях, захищених від вітру. Грунт мульчують протягом усього періоду вегетації. Це утримує вологу в літній період і захищає від морозів взимку.

Крона дерева дуже пластична, її формування залежить від вашого бажання, призначення, естетичних уподобань. Для невеликої кількості посадок використовується великий садовий секатор, при масштабних роботах використовується спеціальна техніка.
Перша обрізка проводиться не раніше, ніж через 2-3 роки після посадки саджанців у відкритий грунт.

Обрізка туї брабант навесні проводиться після формування нирок. Друга-в кінці літа-початку осені, це сприяє зміцненню крони і забезпечує отримання бажаної форми. Після танення снігу видаляють зламані і засохлі гілки. Головна умова-не допускати перегинів гілок при обрізку, стежити за симетричністю форм.

Стрижка туї брабант дозволяє створювати унікальні композиції, алеї, формувати фігури, відповідні дизайну території або вашим бажанням. Обрізані гілки використовують для розмноження і в якості укривного матеріалу, природного добрива. Прищипка в процесі стрижки хвойніков сприяє посиленню крони і їх розвитку на наступний рік.

В живоплотах можна стригти дерево не більше, ніж на 1\3 молодого втечі, інакше зростання призупиниться. Існують три види форм стрижок:

  • пірамідальна;
  • колоновидна;
  • куляста.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

Для стимуляції коренеутворення застосовують «циркон«, по кроні для зняття стресу у рослини розпилюють»епін».

Інструменти перед обрізанням знезаражують, перевіряють на наявність забруднень і іржі. Потрібно враховувати, що рослини виділяють смолу, тому працювати краще в рукавичках і спеціальному одязі.

Якщо туя після зими пожовкла, необхідно з’ясувати причини. При локальній зміні кольору в холодний період, дерева відновляться самостійно після настання тепла і першої весняної обрізки. Таким способом хвоя природним способом оновлюється. Для закріплення результату в грунт вносять азотні добрива.

При масовому пожовтінні посадок необхідно перевірити гілки на еластичність. Якщо вони крихкі, легко ламаються — це привід бити тривогу і вживати заходів негайно.

Негативний вплив може бути викликано декількома факторами:

  • близькість грунтових вод і застійні явища в грунті;
  • заглиблення кореневої шийки рослини і загнивання біля його основи;
  • густота посадки;
  • виснаженість грунту;
  • систематичне випорожнення тварин в місцях росту дерев;
  • агресивне навколишнє середовище (промислові гази, автомобільні вихлопи);
  • механічні пошкодження стовбура.

Якщо причини не встановлені, необхідно звернутися за допомогою до професійних флористів.

туя брабант в ландшафтному дизайні

Дизайнери давно і активно використовують вічнозелені насадження в якості оформлення ландшафту. Невибагливість і цілорічна краса приваблює власників приватних будинків і керівників організацій.

Жива огорожа з туї брабант має ряд переваг:

  • насичення повітря киснем;
  • декоративний ефект;
  • шумоізоляція;
  • розмежування території.

Оптимальна висота визначається за бажанням і місцем розташування. Параметри коливаються від 1 до 4 метрів. Правильно висаджені рослини з часом розростаються, утворюючи справжню «хвойну» стіну. Залишається тільки підстригати її на свій розсуд двічі на рік.

що краще: туя брабант або смарагд

Обидва різновиди туї широко використовуються дизайнерами і заслужили популярність у простих споживачів. Основна відмінність цих сортів-темпи зростання. Смарагд росте значно повільніше, ніж брабанд. При виборі хвойніков потрібно враховувати цю особливість. Чи стоїть завдання в короткі терміни отримати повноцінні насадження або ж необхідно скоротити садові роботи по обрізку.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

При формуванні живоплотів брабант, за рахунок здатності великого розгалуження і колонновидной форми, гарантує вам суцільну лінію, яка змикається в міру зростання і утворює щільну непрохідну стіну. Смарагд, що має форму конусоподібну, більше підходить для одиночних посадок, він більш морозостійкий і довше тримає форму після стрижки.

Обидва сорти хвойників використовуються в ландшафтному дизайні. Завдяки деяким відмінностям, можна точно прогнозувати кінцевий результат після висадки. У будь-якому випадку вони стануть прикрасою території, додадуть затишної атмосфери, підкреслять індивідуальність ділянки.

Дерева і чагарники туї вельми популярні серед садівників завдяки соковитій зелені і пишній формі крони. Посадивши туї брабант і забезпечивши необхідний догляд цим швидкозростаючим культурам, вже незабаром можна створювати на ділянці дивовижні садові композиції. Це популярне невибаглива рослина використовується для формування досить щільних зелених огорож, які радують око протягом усього року.

умови вирощування

Весняні роботи по посадці представника сімейства кипарисових проводяться, коли грунт повністю прогріється. Восени хвойнику необхідно не менше місяця, щоб саджанець укорінився до перших морозів. Рослині, висадженому в серпні у відкритий грунт, буде потрібно менше поливу. Цьому сприяє нежарке сонце і часті осінні дощі.

Туя брабант воліє досить яскраве освітлення, але може деякий час перебувати в півтіні. Тривале перебування під прямими сонячними променями призводить до посиленого випаровування вологи з хвої, що позначається на декоративності рослини. Зневодненому дереву важче пережити зиму. Хвойники, розміщені в тіні, не зможуть наростити густу і пишну крону. Необхідно також подбати про захист рослин від сильного вітру.

Молоді рослини, які не досягли висоти півтора метрів, бажано ховати під тентом від жаркого сонця, а на зиму корисно прикривати від морозів дихаючим покривним матеріалом.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

підготовка грунту і посадка рослини

Туя брабант невимоглива до грунтового складу, але ретельно підготовлений субстрат для посадки благотворно відіб’ється на її укоріненні. Отримуючи поживні речовини в достатній кількості, деревце наростить шикарну зелену крону.

Для отримання родючої земляної суміші кожному саджанця буде потрібно:

  • дернова або листова земля (2 частини);
  • торф (1 частина);
  • перегній (1 частина);
  • пісок (1 частина);
  • нітроамофоска (до 500 г).

Найчастіше туя західна брабант використовується садівниками і дизайнерами для створення живоплоту. Тому для отримання досить щільної декоративної стіни слід дотримуватися відстань між рослинами від 0,5 до 1 метра. Для створення алеї інтервал між деревами витримується від 5 до 8 м.

Величина посадкової ями залежить від розміру земляного кома саджанця, який повинен вільно поміщатися в неї. Глибина може досягати 70-75 см, ширина – близько метра. Розміщуючи хвойники на важкому грунті з підвищеною вологістю, подбайте про дренажі. На дно ями шаром до 20 см можна насипати керамзит або гальку, допускається застосування битої цегли. Перед посадкою земляний кому туї західної рекомендується підсушити, не порушуючи його цілісність.

Процес посадки декоративного хвойника не відрізняється складністю.

  1. на дренажний шар закладається частина приготованого субстрату.
  2. саджанець заглиблюється в яму таким чином, щоб коренева шийка залишалася на рівні землі.
  3. з боків і зверху кореневище присипають готової родючої сумішшю.
  4. грунт навколо рослини утрамбовується і проливається водою.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

розмноження в домашніх умовах

При розмноженні хвойника насінням рослина втрачає свої декоративні властивості. Туя брабант досить легко розлучається живцюванням. Обрізані здерев’янілі гілки довжиною не менше 40 см швидко пустять коріння, якщо помістити їх на деякий час в ємність з водою. Живці з корінцями висаджуються в горщик. Молодий саджанець не рекомендується переносити у відкритий грунт восени. Краще дочекатися, поки рослина зміцніє, а навесні пересадити на основне місце зростання.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

догляд за рослиною

Протягом першого місяця хвойнику потрібно щотижневий полив. На кожну рослину витрачається не менше 10 літрів води. У разі тривалої посухи обсяг поливів збільшується до 20 літрів на тиждень.

Хвоя туї випаровує велику кількість вологи, тому на соковитості зеленої маси благотворно позначиться регулярне дощування.

  • туя брабант має поверхневу кореневу систему, тому розпушування після поливів слід проводити акуратно.
  • мульчування грунту торфом або компостом не тільки вбереже коріння і додасть необхідну кількість поживних речовин, але і запобіжить зайве випаровування води.
  • навесні, протягом перших двох років після посадки, рослини підгодовують комбінованими добривами, в складі яких обов’язково повинен бути магній. Протягом літа підгодівлі можна повторити в червні і липні.
  • з настанням весни у туї видаляють підсохлі і хворі пагони.

Під вагою снігу гілки рослини можуть зламатися, тому на зиму їх рекомендується обв’язати мотузкою. Коріння хвойника бажано прикрити ялиновим гіллям.

Не представляє труднощі і догляд за рослиною в домашніх умовах. Для туї західної, вирощуваної в горщику, рекомендується підтримувати температурний режим в діапазоні від 10°c до 15°c. Брабант воліє розсіяне освітлення або півтінь. Потрібно своєчасний полив, обприскування хвої і підгодівля рослини. Влітку горщик з туєю бажано виносити на вулицю в прохолодне притінене місце.

Зміна забарвлення хвої і опадання пошкоджених пагонів свідчать про хвороби, які можуть бути викликані грибками або шкідниками. Для попередження грибкових захворювань необхідно дотримуватися основних правил посадки і догляду за рослиною. При перших ознаках захворювань, характерних дляХвойних дерев, необхідно обробити тую брабант спеціальними препаратами. Обприскування препаратами «фуфанон» або «актеллік» проводиться в травні.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

Стрижка

Для формування живоплоту і садових композицій рослина необхідно регулярно піддавати стрижці. Для створення щільної зеленої стіни досить коригувати форму хвойника двічі на рік: на початку червня і в кінці серпня. Регулярно скорочуючи верхівку і підрізаючи бічні пагони, можна підтримувати необхідну висоту і форму декоративного рослини.

Туя брабант чудово переносить обрізку, яка проводиться починаючи з третього року життя. Потужним секатором слід рівно зрізати верхівки гілок, надмірно не травмуючи їх. Зістригається тільки третина втечі, щоб рослина не ослабло.

Серед ландшафтних дизайнерів туя західна брабант заслужено користується великою популярністю. Швидкоросла, морозостійка і невибаглива в догляді хвойна рослина все частіше є прикрасою приватних садів. Пишна густа крона, що має пірамідальну форму, вельми декоративна. Вона ефектно виглядає як в комбінованих композиціях, так і в алеях і живоплотах.

Використання цього представника сімейства кипарисових при створенні стильного затишного саду дозволить обмежити простір, надавши йому гідне обрамлення.

Туя брабант-вічнозелена рослина, яка відрізняється від інших його видів швидким зростанням. Крона туї гілляста розлога, опускається до самої землі. У висоту дерево може виростати до 3,5 м.

Туя брабант є одним з найцінніших представників цього роду, так як вона прекрасно переносить морози, і тому широко використовується в якості живоплоту практично на всій території росії.

Особливості рослини

Туя брабант прекрасно почуває себе при температурі мінус 35 градусів. Саме тому вона набула поширення в росії. Рости вона може на сонячних і затемнених місцях. Тому рослина добре висаджувати в межах міста в якості живоплоту. Туя вологолюбна, але тривалі відлиги можуть на неї несприятливо вплинути.

Рослина потребує постійної обрізку. Кроні необхідно постійно надавати правильну форму, особливо якщо вона грає роль живоплоту. Висаджувати рослину можна поодинці і групою. Воно прекрасно виглядає в будь-якій посадці.

У спеціальній літературі наводиться наступний опис туї західної брабант:

  • виростає в південних широтах до 15-20 м, у нас до 3,5-4 м;
  • плодоносить шишками коричневого кольору, які можуть досягати в розмірі 1,2 см;
  • хвоя має яскравий зелений колір круглий рік;
  • за рік рослина може виростати у висоту до 30 см, в ширину до 10 см;
  • грунт родючий, більш кращі суглинки;
  • виростати може на сонці і в тіні, на сонячній стороні має більш декоративний грунт;
  • прекрасно переносить сухість, зволоження грунту;
  • рослина морозостійка;
  • прекрасно переносить стрижку і обрізку;
  • грає одну з головних ролей в посадці живоплотів, прикраси алей і присадибних ділянок.

При висадці дерева варто врахувати, що висаджена в тіні туя теж швидко росте, але має вже не такий привабливий вигляд крони. Набагато красивіше, пишніше і декоративніше вона буде виглядати на сонячній стороні.

Посадка у відкритий грунт

Особливості посадки туї західної брабант і догляду за нею не складні. Але мають кілька важливих особливостей, які необхідно знати новачкові. Щоб туя радувала господарів круглий рік, потрібно докладніше вивчити всі важливі моменти починаючи від придбання саджанця, закінчуючи можливими хворобами рослини.​

Придбання саджанця

Щоб дерево радувало своєю прекрасною хвоєю, необхідно знати, як правильно вибрати здорове міцне рослина, на що звернути свою увагу:

Вибір часу і посадки

Найбільш сприятливий час для висадки рослини у відкритий грунт — весна. Якщо висаджувати тую восени, то потрібно робити це якомога раніше. При цьому потрібно враховувати, що до настання заморозків має бути не менше місяця. В іншому випадку саджанець просто не виживе. Місце для висадки має розташовуватися в півтіні.

Підготовка грунту

Щоб туя швидше вкоренилася і радувала весь рік красою своїх форм, необхідно підготувати для неї грунт. Зробити це можна самостійно.

Склад грунту такий:

  • 2 частини родючого грунту верхнього шару;
  • 1 частина річкового піску;
  • 1 ч. Перегною;
  • 1 ч.торфу.

Всі складові грунту для рослини ретельно перемішати. Досвідчені садівники рекомендують в кожну підготовлену лунку додатково внести нітроамофосфат з розрахунку 500 г на одну рослину.

Процес висадки у відкритий грунт

Перед висадкою кореневу систему туї слід добре просушити, але при цьому не слід руйнувати земляні грудки на ній. Висаджувати потрібно вже в підготовлену лунку. Її розмір повинен відповідати розміру кореневої системи. Але не повинен бути менше 1 х1 м.

Після внесення в грунт добрива можна приступати безпосередньо до самої посадки. Перш ніж зайнятися самим саджанцем, необхідно внести в лунку дренаж або керамзит. Після чого поставити рослину в лунку і присипати його, акуратно утрамбовуючи грунт. При цьому в лунку потрібно висаджувати так, щоб коренева система лежала в ямці зручно і не змінила свого положення при закапуванні. Шийка кореня повинна бути на одному рівні з рівнем землі. Полити рослину 15 л води.

Способи розмноження

Розмноження туї західної можливо 2 способами: живцюванням і насінням.

Живці готують навесні . Для цього підійдуть молоді пагони у віці 2-3 років. Обрізати їх потрібно довжиною приблизно в 40 см.після цього держак необхідно помістити в скляну ємність з водою кімнатної температури. Там він повинен знаходитися до утворення коренів. Після того як з’явилися коріння, держак потрібно посадити в горщик з грунтом.

Восени готовий саджанець можна висадити у відкритий грунт на зимівлю. Висаджувати потрібно таким чином, щоб листя саджанця знаходилися на 5 см вище рівня грунту.

Щоб ще незміцніле рослина не качало вітром, навколо нього необхідно поставити 3 кілочка і добре обв’язати їх мотузкою. Саджанець рясно полити. Регулярний полив потрібно рослині на час розвитку кореневої системи.

Насіння у дерева визрівають до кінця осені . Висаджують їх навесні. Грунт для посадки готують точно так же, як і в разі розмноження живцями. Якщо забезпечити насіння правильний догляд і полив, то вже до осені з нього має з’явитися невелике деревце.

Розмноження насінням може принести якісний матеріал, але в цьому випадку дерево втрачає сортові характеристики. Тому, якщо є бажання висадити саме конкретний вид, необхідно скористатися методом розмноження живцями.

Особливості догляду за рослиною

Рослина зовсім невимоглива до грунту, але в той же час буде комфортно себе почувати в родючому грунті. Правила посадки і догляду за туєю брабант припускають регулярний полив, підгодівлю, стрижку і боротьбу зі шкідниками і хворобами.

Полив, добрива та підживлення

туя вологолюбна, тому рослина слід забезпечити регулярним поливом. Пересушувати грунт категорично не можна. В цьому випадку рослина може загинути. Крім того, рекомендується не тільки поливати рослину, але і періодично зрошувати його водою. Таку увагу туя оцінить по достоїнству, зрошення сприяє видаленню бруду і пилу з дерева. Фізіологічні процеси життєдіяльності дерева будуть активізовані, і рослина буде мати розкішну крону.

Щоб не допустити пересихання грунту, навколо дерева слід замульчувати грунт тирсою або іншим матеріалом.

Обов’язкова підгодівля рослини повинна проводитися на початку березня. Далі вона повинна повторитися на початку і в середині літа. В якості підгодівлі використовується комплексне мінеральне добриво. Його можна придбати в магазині.

Стрижка рослини

Стригти рослину слід 2-3 рази на сезон. Крім того, у міру виростання молодих пагонів можна правити крону при необхідності.

Таку частоту стрижки можна пояснити тим, що туя дуже швидко росте. І навіть при своєму темпі зростання вона повинна залишатися красунею. Як правило, основні стрижки припадають на березень і серпень.

Правила стрижки:

  • для отримання більшої кількості пагонів необхідно зрізати більшу кількість гілочок;
  • зрізають гілки, залишаючи молодий пагін;
  • обрізання проводиться в похмурий сухий день, так туя легше переживе процедуру;
  • після стрижки дерево необхідно рясно полити.

Шкідники і хвороби

Дерево, як і всі рослини, маєСхильність до захворювань. Туї теж схильні до деяких захворювань. Це може бути:

  • цвіль;
  • гниль стовбура;
  • загнивання коренів.

Всі хвороби виникають через неправильного догляду за рослиною і викликані появою грибів. Щоб допомогти дереву, потрібно виявити захворювання на ранній стадії виникнення. Для цього рекомендується якомога частіше оглядати дерево. В основному ці хвороби на ранніх стадіях зовсім непомітні. На пізніх термінах, на жаль, допомогти дереву вдається рідко.

Симптомом хвороби може стати зміна відтінку хвої і різні нальоти на стовбурі. А також захворювання може спровокувати появу шкідників. Вони можуть поїдати хвою, висмоктувати з неї соки, шкодити стовбуру і паросткам.

Інші популярні види туї

Ще одним популярним видом є туя західна смарагд. Вона теж знайшла своє застосування в оздобленні дачного саду в якості живоплоту. Огорожа за участю цього представника дуже ефектно виглядає, особливо коли їй надають певну форму при стрижці. Хвоя цього виду має зелений колір нагорі крони і смарагдовий відтінок внизу рослини. Найдивовижніше, що хвоя цього виду здатна змінювати відтінок з перепадами температури. Крім того, смарагд дуже чуттєвий до нестачі води.

Відмінність туї західної смарагд і брабант в тому, що перша набагато довше росте, крім того, вона більш вимоглива до догляду. Це робить брабант більш популярною в колах садівників і оформлювачів.

Туя брабант розмножується насінням, живцями і відводками, тому потрібно це використовувати. Де взяти насіння і живці? про це розказано на цій сторінці.

Знайшов в інтернеті саджанці туї брабант за ціною від 300-т до 2870-т рублів, що, звичайно, дорогувато — кілька саджанців по 300-та рублів можна купити, а при потребі в десятках і сотнях туй необхідно освоювати вирощування з насіння і розмноження живцями і відводками.

Туя брабант у великій кількості росте близько мгу, там можна восени або навесні зібрати під деревами шишки, добути з шишок насіння і ущільнено висадити насіння в «шкілки», щоб надалі розсадити туди, куди заманеться. Пересадку туя брабант переносить добре. Виростивши дорослі рослини, можна буде далі розмножувати їх живцями і відводками.

Туя брабант швидко росте і виключно декоративна, тому широко використовується в ландшафтному дизайні, так як добре підходить для прикраси ділянки.

Туя брабант має колонновидную крону. Володіє красивою вічнозеленою блискучою хвоєю з кольором від світло-зелених до салатових відтінків.

Туя брабант росте найкраще в місцях, які захищені від вітру. Цвіте вона навесні — в квітні-травні. Потім формуються коричневі яйцеподібні шишечки розміром від 0,8 до 1,2 см., які зазвичай повністю дозрівають до осені.

Туя брабант відрізняється високою швидкістю росту (щороку до 10-ти см .в ширину і до 30-ти см. У висоту), тому вона краще їли звичайної для створення задуманих z і сайт.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

Ось зібрана в інтернеті інформація про туї брабант:

Туя західна брабант-дерево висотою до 20 м., діаметр крони 3-4 м. Крона конічна. Кора червонувата або сірувато-коричнева, відшаровується. Хвоя луската, зелена, зберігає забарвлення взимку. Цвіте туя брабант в квітні-травні, шишки коричневі, довгасто-яйцеподібні, 0,8 — 1,2 см довжини. Річний приріст туї західної брабант у висоту 30 см, в ширину 10 см.

Туя західна брабант – це найбільш швидкозростаючий сорт західної туї з красивою світло-зеленою хвоєю. Стійкість туї західної брабант до міських умов дозволяє широко застосовувати цю породу в озелененні міст, а велика різноманітність декоративних форм дає можливість створювати найрізноманітніші композиції.

Цей сорт туї відмінно підходить для створення живоплотів, рекомендована частота посадки кожні 0,5-0,7 метра. Добре поєднується туя західна брабант з кипарисом, модриною європейської, ялиною східної і т.д.

Туя брабант

Відрізняється вузькопірамідальної кроною і зеленою хвоєю, що не змінює забарвлення взимку.

Батьківщина цієї рослини – північна америка, саме тому даний вид досить непогано прижився в росії. Мабуть, більш красивого і універсального дерева для прикраси ландшафту годі й шукати.

Опис туї західної брабант

Дане дерево володіє воістину унікальними характеристиками. У висоту туя брабант досягає 15 метрів, діаметр крони становить 3-4 метри. В озелененні даний вид дуже популярний через швидке зростання, крім того, дерево непогано переносить стрижку. У рік дерево виростає приблизно на 30 сантиметрів у висоту і на 10-15 в ширину. Туя цього сорту абсолютно не вимоглива до грунту, і для її вирощування необов’язково створювати будь-які особливі умови.

Рослина добре переносить морози, хоча на північних територіях її краще не садити, оскільки нижня температурна планка становить близько -30 градусів с.при більш сильних морозах туя цього сорту може загинути. На півдні також садити тую не бажано, оскільки даний вид не дуже добре переносить спеку.

Ні, посадити в жаркому кліматі тую брабант, звичайно, можна, проте рослина доведеться постійно поливати, плюс до всього садити її доведеться в затіненому місці.

Зате в середній смузі росії тую брабант можна садити без проблем. Популярно ця рослина і в багатьох країнах снд, його можна зустріти майже в кожному дендрарії, санаторії або базі відпочинку.

Хвоя туї має характерний приємний запах, плодоносить дерево маленькими сіруватими шишечками. До речі, дереву не страшний забруднене повітря, і воно сприяє його очищенню.

Практика застосування в озелененні

Цей вид туї має красиву пірамідальну форму, витончену крону з маленькими хвоинками, тому дерево чудово виглядає, навіть якщо посаджено посередині газону в єдиному екземплярі. Можна робити і композиції з використанням туї – яскраво-зелений колір хвої буде особливо ефектно виглядати на тлі інших рослин з листям інших відтінків.

Садять тую і поруч з альпійськими гірками, а також на тлі великих валунів. Чим більше контраст, тим краще ефект – ландшафтні дизайнери активно користуються даними прийомом.

Але все ж найкраще туя західна брабант виглядає в складі живоплотів, адже вона виростає дуже високою і з її допомогою можна зробити справжній живий паркан, через який практично нічого не буде видно, навіть якщо за ним буде в повний зріст стояти людина. При цьому можна зробити, як суцільний «паркан», так і проріджений — все залежить від способу стрижки, а також від відстані посадки дерев.

Цей сорт завжди залишається зеленою, так що її дуже зручно використовувати при оформленні ландшафтів біля офісних будівель, котеджів, магазинів, банків та інших будівель, де необхідно суворе і не змінює колір озеленення. Крім того, туя – джерело фітонцидів, тому її досить часто садять і на дачних ділянках.

Посадка туї

Для посадки туї знадобиться лопата, вода, садові ножиці. Спочатку йде підготовка саджанців-їх оглядають з метою виявлення різниці в відростках кореневої системи. Надлишки видаляються за допомогою ножиць.

Далі викопується траншея, глибина якої повинна бути на 15-30 сантиметрів глибше, ніж довжина кореневої системи саджанця. У саджанця при посадці коріння повинні дивитися строго вниз, для цього їх треба обов’язково вирівняти.

Перед посадкою рекомендується заповнити траншею водою і почекати, поки вода повністю не вбереться в грунт. Далі саджанець поміщається в траншею і акуратно закопується з різних сторін, причому дуже важливо, щоб коріння і сама рослина не поміняли свого положення при закапуванні.

Замість звичайної землі можна використовувати спеціальну грунтову суміш: 1 частина звичайного грунту, 1 частина торфу, 1 частина піску і половину частини компосту.

Як правило, садити тую можна в будь-який час року, крім зимових і осінніх морозних днів. Краще вибирати для посадки напівтінисті місця, подалі від яскравого сонця. Хоча, якщо є можливість регулярного поливу і періодичного дощування, садити можна і на відкритих ділянках.

При посадці живоплотів необхідно копати яму під кожне дерево і дотримуватися відстань між деревами – 50-70 сантиметрів.

Догляд за туєю

Туя потребує рясного і постійного поливу, особливо в перші місяці після посадки. Перші кілька тижнів потрібно з особливою увагою стежити за вологістю землі, оскільки це вкрай необхідно, щоб дерево добре прижилося на новому місці.

Перший рік в зимовий час саджанці краще чимось укрити від морозів. Можна для приховування використовувати крафт-папір-виходить недорого і ефективно.

У літні місяці, при дуже сильній спеці, поливати необхідно кожен день, особливо якщо дерево висаджено на відкритому місці. Протягом першого року бажаноВикористовувати мульчу навколо дерева-це вбереже його від втрат вологи, створить додаткову родючу підживлення. Мульчу укладають кругом діаметром 50-70 сантиметрів. Крім того, навесні грунт можна удобрювати універсальними добривами на основі калію, азоту і фосфору.

Любить туя брабант і дощування крони – хвоя після цього стає сильною, яскраво-зеленою. Навесні сухі пагони необхідно видаляти, благо зробити це досить легко. Після того, як дерево досягне 1,5 метрів, догляд за туєю зводиться суто до поливу і періодичного удобрення грунту.

Хвороби туї

Якщо хвоя покрилася коричневими цятками або пожовкла, не варто панікувати, це може бути пов’язано з недостатністю поливу або сильними заморозками в зимовий час. Однак, якщо хвоя продовжує покриватися коричневими плямами, цілком можливо, що дерево захворіло церкоспорою або фомопсисом. В цьому випадку проводять обрізку коричних пагонів, а також підсилюють полив – зазвичай дерево справляється своїми силами.

Мінуюча мошка або, як її ще називають, мінуючий шахтар – шкідливе комаха, яке вражає тую і здатне заподіяти їй чимало шкоди. Легко виліковується стандартними пестицидами, які можна купити в садовому центрі.

Обов’язково спочатку спробую вирощувати тую брабант в , а потім вже спробую створити вищезгадані написи.

Туя західна «брабант» – одна з різновидів західної туї, яка відрізняється швидким ростом, її висота досягає 20 м, а діаметр крони – 4 м. За швидкістю росту туя «брабант» поступається лише модрині, але, на відміну від неї, не скидає листя на зиму. Крона туї компактна, гілляста, може опускатися до самої землі, а кора має червоно-коричневий відтінок, часто відшаровується.

Хвоя туї» брабант » зеленого кольору, іноді з золотистими кінчиками. Вона зберігає свої фарби навіть взимку. Це рідкісне властивість для таких рослин, зазвичай вони жовтіють з настанням холодів.

Все найцікавіше і корисне про туї «брабант» розглянемо нижче.

Характеристика та особливості туї » брабант «

Туя» брабант «з сімейства кипарисових вважається» гігантом » серед своїх родичів. Також вона відрізняється пишною кроною. Сама хвоя нагадує лусочки розміром до 0,4 см, що ростуть вертикально. Вони щільно притиснуті до втечі.

Раз в 2-3 роки хвоя опадає разом з гілочками. Шишки туї» брабант » маленькі, до 12 мм, мають форму яйця. Складаються вони з тонких пластинок з двома сплюснутими насінням. Насіння-жовті з двома крильцями.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду

За рік туя західна виростає до 30 см у висоту і до 10 см в ширину. Вона має ядрову деревину, досить міцну, без смоляних ходів, з ніжним ароматом, не схильну до гнильних процесів. Коренева система туї «брабант» дуже компактна.

Цей сорт любить сонце, але легко може рости і в тіні. Він добре себе почуває поблизу грунтових вод і на сильно зволожених ділянках. А дорослі особини з ідеально сформувалася кореневою системою нормально переносять посуху і морози. Туя» брабант » легко приживається в міських умовах. Оригінальна форма крони стала причиною використання західної туї в ландшафтному дизайні, серед одиночних і групових посадок.

Чи знаєте ви? туя широко використовується в медицині. Для різних препаратів застосовуються всі частини рослини: хвоя, кора, гілки, шишки, пилок.

Як вибрати здорові саджанці при покупці

Саджанці туї» брабант » найкраще купувати вже акліматизовані. Кожна рослина повинна знаходитися в окремій ємності з добривами. Завдяки такому підходу саджанці не потрібно викопувати, пошкоджуючи кореневу систему. Після висадки в грунт вони обов’язково приживуться.

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і доглядукупувати саджанці туї краще в кінці травня або в червні, в цей час загиблий екземпляр рослини вам не зможуть видати за живий. Здорові саджанці легко відрізнити по соковитою, що не підсохла хвої зеленого кольору. Бурий або жовтий колір – ознака хворої рослини. Кінчики коренів здорового саджанця мають білий колір і товщину від 1 до 3 мм.грунт, в якій росте саджанець, повинна бути вологою. Найкраще купувати рослини висотою до 20 см до 1 м.

Як правильно посадити тую «брабант»

Для того щоб якомога довше насолоджуватися зеленим чарами і казковим ароматом туї «барбант», вам слід дотримати всі правила посадки саджанців. Це запорука здорового росту і довгого життя рослини.

Найкращий час для посадки

Висаджувати тую можна з весни по осінь включно, а саджанці найкраще приживаються в квітні – травні. У ці місяці варто використовувати недорогі саджанці. Потім, протягом усього літа можна зайнятися контейнерними саджанцями. Швидше за все, приживуться всі ваші рослини. Але краще себе почувати, менше хворіти і активніше рости будуть весняні екземпляри.

Вибір місця і грунту під посадку

Ідеальний грунт для туї – волога і легка. якщо посадити рослину в сухий і глинистий грунт, воно, найімовірніше, буде сохнути і жовтіти. Туя не любить тінь і вітер, але і наодинці з палючим сонцем її теж залишати не варто. Оптимальним варіантом буде захищене від вітру місце з достатньою кількістю світла і тіні.

Підготовка грунту перед посадкою

Перед посадкою викопайте ямки розміром 60х60х80 см. Якщо грунт сира і важка, потрібно зробити дренаж з дрібних каменів, битої цегли, великої гальки або щебеню шаром 20 — 30 см.
Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду
поживна суміш для туї складається з землі, піску і торфу (1: 2: 2). Якщо висаджуєте рослину навесні або на початку літа, в кожну ямку насипте 200 г комплексних добрив. Якщо ж робите посадку в кінці літа або восени, то додайте 250 г суперфосфату.

Правила посадки саджанців

Дуже важливо дотримуватися відстань між туями при посадці. Розподіляють саджанці туї» брабант » на відстані від 0,5 до 3 м.оптимальна глибина посадки – від 60 до 80 см. Дренаж – 15 – 20 см.

Безпосередньо до посадки можна приступати після підготовчих робіт. Кореневу систему туї» брабант » встановіть на поживну суміш таким чином, щоб шийка саджанця перебувала на рівні грунту. Коріння засипте сумішшю і злегка утрамбуйте.
Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду
це загальні правила для туї західної «брабант». Але якщо ви вирішили зробити посадку туї «брабант» восени, то слід знати деякі особливості для цієї пори року.

  1. вам необхідно вкластися в терміни: саджанці з відкритими корінням «зраджують землі» з початку вересня до початку жовтня, а вирощені в контейнері – до кінця жовтня.
  2. при посадці восени не застосовують ніякі підгодівлі, крім тих, що стимулюють ріст коренів.
  3. бажано використовувати мульчу для утеплення коренів.
  4. необхідно захистити крону молодого рослини від палючого сонця і морозів.

Як доглядати за туєю «брабант» в процесі вирощування

Догляд і вирощування туї – не найлегше завдання для садівника. Щоб рослина була красивим і здоровим, необхідно дотримуватися правил догляду за ним в процесі росту: підгодівля, мульчування, правильний полив, внесення добрив, обрізка і стрижка.

Полив, розпушування і мульчування грунту

Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і доглядупісля посадки рясно полийте кожен саджанець. Потім мульчируйте пристовбурні кола кожного деревця шаром 10 см.мульча допомагає довше зберігати вологу в грунті, не дозволяє їй перегріватися, не дає рости бур’янам, а розкладаючись, постачає кореневу систему поживними речовинами. взимку мульча оберігає коріння туї від промерзання і не дає ущільнюватися грунту.

Для мульчі підійде торф, кора хвойних рослин, листовий перегній і компост. У перший місяць після посадки потрібно рясно поливати тую кожен день, оскільки від нестачі вологи молоді пагони в’януть, а крона рідшає.

Важливо! коріння туї не повинні пересихати і бути сильно зволоженими.

Також туя потребує регулярного розпушування грунту на глибині 10-15 см.

Внесення добрив

Добриво для туї «брабант» не сильно відрізняється від підгодівлі для інших різновидів цієї рослини.

Якщо туя посаджена навесні або на початку літа, то у вересні потрібно подумати про підгодівлю рослини фосфорно-калійними добривами. У наступні роки тую підгодовують на початку весни сухим підживленням «кеміра-універсал» або гідрокомплексом. Процедуру повторюють через два тижні. Восени знову потрібно удобрити рослина фосфорно-калійними сумішами.

Обрізка і стрижка

Якщо є необхідність, то навесні садівники роблять санітарну обрізку туї, видаляючи хворі та пошкоджені гілки. Найбільш ефективною стрижка туї» брабант » буде в червні. Видаляють не більше 1/3 довжини втечі.

Чи знаєте ви? для створення живоплоту з туї часто використовують саме сорт»брабант». Він популярний завдяки своїй невибагливості і хорошою переносимості стрижки.

Жива огорожа і використання в ландшафтному дизайні

Початківці садівники часто задаються питанням: як швидко росте туя» брабант » іЧи підходить вона для живоплоту? цей сорт туї виростає набагато швидше за інших, він стійкий до міських умов, тому його часто застосовують в ландшафтному дизайні і створенні живих стін. Туя «брабант» чудово поєднується з кипарисом, східною ялиною, тсугой, європейської модриною, кулястими і розпростертими ялівцями, кулястими і яйцевидними соснами, мікробіотами, ажурними модринами і багатьма іншими рослинами, дозволяючи створювати цікаві композиції.
Туя брабант куляста. Туя брабант-опис, основні правила посадки і догляду
у ландшафтному дизайні існує два види живоплотів: вільнорастущие і стрижені. Для туї» брабант » найкраще підходить стрижена форма. Якщо вас цікавить питання: як обрізати туї для живоплоту, то найкраще це робити два рази на рік – в березні і серпні. Завдяки переплетенню гілок рослини створять щільну стіну.