Як зварити морс зі свіжої або замороженої брусниці? як варити морс із замороженої брусниці.

52

Ягоди і фрукти можуть споживатися в їжу свіжими, насичуючи організм величезною кількістю самих різних корисних речовин. Крім того їх можна використовувати для приготування багатьох страв і освіжаючих напоїв. Останні можуть стати справжньою знахідкою не тільки в спеку, але і в холодну пору року. Але як приготувати смачний і корисний морс з брусниці, наведемо перевірені рецепти, а також дізнаємося, як зварити такий напій із замороженої і свіжої ягоди, і розглянемо його корисні властивості.

Як зварити морс з брусниці замороженої і свіжої?

Для приготування такого варіанту морсу з брусниці варто підготувати склянку ягідок (свіжих або заморожених), половинку склянки цукру і півтора літра прохолодної води.

Насамперед збийте брусницю в блендері до стану кашки. Отриману масу викладіть в каструлю, з’єднайте з півтора літрами води і розмістіть на вогні середньої потужності.

Доведіть напій до закипання, проваріть протягом секунд тридцяти. Вимкніть вогонь, всипте в каструлю цукор і перемішайте до його розчинення. Отриманий склад слід остудити і процідити крізь сито. М’якоть можна викинути, а можна пересипати цукром і з’їсти вприкуску з чаєм.

Брусничний морс зі свіжої ягоди

Для приготування такого напою вам знадобиться півкілограма брусниці, три літри води і цукор в залежності від ваших смакових уподобань. Насамперед відіжміть з ягід сік, використовуючи сито. Отриману рідину рекомендується збирати в керамічну ємність, так як з металом вона може вступити в несподівані хімічні реакції. Решта вичавки від ягід складіть в каструльку, залийте їх водою і розмістіть на вогні. Додайте в ємність цукор за смаком. Гарненько перемішайте майбутній морс ложкою. Доведіть його до кипіння і відразу ж зніміть з плити. Після того, як склад трошки охолоне, процідіть його і з’єднайте з брусничним соком.

Брусниця до речі відмінно поєднується з журавлиною. Ви можете приготувати морс з обох варіантів таких ягід-на три літри води візьміть двісті грам журавлини і триста грам брусниці. Схема приготування-та ж, що і вище.

Брусничний морс зі свіжих ягід і м’яти

Для приготування такого смачного і дуже корисного напою вам буде потрібно півкілограма брусниці, листочки свіжої перцевої м’яти, три літри чистої води і цукор в залежності від ваших смакових уподобань.

Насамперед протріть ягідки крізь сито, сік зберіть окремо, а вичавки залийте в каструлі водою. Засипте в каструльку листочки м’яти і цукор, перемішайте і закип’ятіть такий склад. Охолоджений відвар процідіть і з’єднайте зі свіжим соком брусниці.

За що цінується морс з брусниці, корисні властивості його які?

Брусничний морс – це справжні ліки на природній основі. Такий напій здатний допомогти при корекції недуг суглобів і кісткової тканини. Його настійно радять пити при пієлонефриті, каменеутворенні в нирках, а також при циститі. Брусничний морс має виражені бактерицидні і потогінними якостями. Він здатний активізувати апетит і знижувати підвищену температуру при самих різних патологічних станах. Споживання такого напою призводить до нормалізації артеріального тиску і до розширення судин.

Корисні якості брусничного морсу підуть на користь пацієнтам з панкреатитом, також такий напій – це відмінний засіб при різного роду проблемах в діяльності кишечника і шлунка. Вважається, що його варто споживати при цукровому діабеті для нормалізації рівня цукру в крові. Корисні якості брусниці допоможуть впоратися з отруєннями і їх неприємними наслідками. Морс відмінно активізує діяльність імунної системи, виводить токсини з організму, сприяючи усуненню застуди.

Напій надає на людину непогане заспокійливу дію. Вважається, що його споживання допомагає впоратися з багатьма шкірними захворюваннями, серед яких і грибкові інфекції. Медики радять споживати його для успішного і швидкого відновлення сил організму після оперативних втручань і важких хвороб.

Корисні якості брусничного морсу знадобляться і жінкам, які очікують народження дитини і здійснюють грудне вигодовування. Він вкрай рідко викликає алергічні реакції і навіть сприяє усуненню шкірних подразнень у немовлят (при споживанні матір’ю). Також таке питво здатне допомогти в лікуванні анемії, підвищуючи гемоглобін.

Звичайно ж, свіжі ягоди брусниці містять набагато більше корисних речовин, ніж морс, але в той же час такий напій припаде до смаку практично кожній людині, усуне спрагу і тонізує. Його споживання сприяє підвищенню працездатності і поліпшенню діяльності головного мозку. У помірних кількостях морс допоможе позбутися від головних болів і мігрені.

Також брусничний морс допоможе впоратися з запорами, завдяки м’якій проносній дії. А ще він непогано налагоджує обмінні процеси, сприяючи позбавленню від надмірної ваги.

Однак в той же час варто враховувати, що брусничний морс не можна споживати паралельно з багатьма лікарськими препаратами. Його надмірний прийом може спровокувати зневоднення, а також мігрень. Такий напій не рекомендований людям з виразковими ураженнями шлунка і кишечника, також його не варто пити при гастриті з підвищеною кислотністю і при схильності до діареї.

Якщо ви досі не вміли готувати морс з брусниці, рецепти наведені мною, думаю, зможуть вас навчити це робити. Для більшості людей брусничний морс-це відмінний напій, що приносить користь здоров’ю. Нехай і для вас він стане таким!

Катерина, www.сайт

P. S. У тексті вжито деякі форми властиві усному мовленню.

Відомо, що всі вітаміни і ліки безкоштовно «поставляє» нам природа. Одна з таких комор всіх потрібних організму елементів міститься в ягідках під назвою»брусниця». Чим корисні червоні круглі ягоди? брусниця допомагає людям, схильним до онкозахворювань, ефективно бореться з інфекціями, має жарознижуючі властивості. Правда, є і протипоказання – брусницю краще не вживати тим, хто страждає від гастритів, колітів та інших хворобах шлунка. Ягоди можуть підвищити кислотність і загострити захворювання.

Тими ж властивостями, що і брусниця, володіє брусничний морс. Цей напій готувати просто і дуже швидко, а виходить він на порядок смачніше магазинних газованих напоїв. Плюс до цього не можна не відзначити, що брусничний морс неймовірно корисний для дітей і дорослих.

брусничний морс-підготовка продуктів і посуду

На три літри морсу вам знадобиться приблизно 500-600 грам ягід. Перед тим, як ви почнете варити напій, рекомендується ретельно помити брусницю, особливо якщо вона не росте у вашому регіоні. Спочатку опустіть ягоди на 5-6 хвилин в теплу воду, а потім обполосніть в прохолодній.

Чисті ягоди протріть через сито, вичавивши сік. Важливий момент: сік вичавлюйте виключно в керамічну або скляний посуд, а не металеву. Сік брусниці має високу кислотність і тут же вступить в хімічну реакцію з металом.

Варити напій ми будемо з вичавок ягід, а сік додамо в готовий морс.

Крім брусниці підготуйте інші фрукти і ягоди, які ви хочете додати до напою, спеції, три літри чистої мінеральної води, цукор за смаком.

Рецепти брусничного морсу:

рецепт 1: брусничний морс

Брусничний морс готувати дуже просто. За часом приготування напою не займе у вас більше десяти хвилин.

Необхідні інгредієнти:

  • брусниця 500 грам
  • цукор за смаком
  • вода для морсу 3 літри

Спосіб приготування:

  1. видавіть з ягід брусниці сік, вичавки покладіть в каструлю для морсу.
  2. наберіть води в ємність, де знаходяться вичавки ягід, покладіть туди цукор за смаком, добре розмішайте ложкою. Поставте каструлю на вогонь.
  3. як тільки морс закипить, знімайте каструлю з плити. Ледь напій трохи охолоне, процідіть його, додайте в морс брусничний сік, добре перемішайте.

рецепт 2: брусничний морс з журавлиною

Брусниця і журавлина чудово поєднуються. Ці ягоди не тільки володіють корисними якостями, але і кисло-солодким смаком, який передасться морсу.

Необхідні інгредієнти:

  • журавлина 200 грам
  • брусниця 300 грам
  • цукор за смаком
  • вода для морсу 3 літри

Спосіб приготування:

  1. протріть через сито журавлину і брусницю. Сік поставте в холодильник, а вичавки ягід опустіть в каструлю.
  2. налийте туди ж води, додайте цукру і поставте на вогонь. Доведіть до кипіння, і відразу ж знімайте каструлю з плити.
  3. ледь брусничний морс охолоне, процідіть