Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

94

По-перше, редакція science debate вітає всіх артилеристів і ракетників! адже сьогодні 19 листопада — день ракетних військ і артилерії. 72 роки тому, 19 листопада 1942 року з найпотужнішої артилерійської підготовки почався контрнаступ червоної армії в ході сталінградської битви.

Саме тому ми сьогодні приготували для вас публікацію, присвячену гарматам, але не звичайним, а гарматам гаусса!

Чоловік, навіть ставши дорослим, в душі залишається хлопчиськом, ось тільки іграшки у нього змінюються. Комп’ютерні ігри стали справжнім порятунком для солідних дядьків, які в дитинстві не дограли в «войнушку» і тепер мають можливість надолужити згаяне.

У комп’ютерних бойовиків часто зустрічається футуристичне зброю, яке не зустрінеш в реальному житті – знаменита гармата гаусса, яку може підкинути який-небудь цокнутий професор або її випадково можна відшукати в секретній хроніці.

А чи можливо обзавестися гаус-гарматою в реалі?

Виявляється можна, і зробити це не так складно, як може здатися на перший погляд. Давайте, швидше, з’ясуємо, що таке гармата гауса в класичному розумінні. Гармата гауса-це зброя, в якому використовується метод електромагнітного прискорення мас.

В основі конструкції цього грізного зброї лежить соленоїд – циліндрична обмотка з проводів, де довжина проводу у багато разів більше діаметра обмотки. Коли буде поданий електричний струм, в порожнині котушки (соленоїда) виникне сильне магнітне поле. Воно втягне снаряд всередину соленоїда.

Якщо в момент, коли снаряд дійде до центру, прибрати напругу, то магнітне поле не завадить рухатися тілу по інерції, і воно вилетить з котушки.

Збираємо гаус-гармату в домашніх умовах

Для того щоб створити гармату гаусса своїми руками, нам для початку, знадобиться котушка індуктивності. На бобіну акуратно намотайте емальований провід, без різких перегинів, щоб ні в якому разі не пошкодити ізоляцію.

Перший шар, після намотування, залийте суперклеєм, почекайте, поки він висохне, і приступайте до наступного шару. Таким же чином потрібно намотати 10-12 шарів. Готову котушку надягаємо на майбутній ствол зброї. На один з його країв слід надіти заглушку.

Для того щоб отримати сильний електричний імпульс, відмінно підійде батарея конденсаторів. Вони здатні віддавати накопичену енергію протягом короткого часу, поки куля дійде до середини котушки.

Для зарядки конденсаторів знадобиться зарядний пристрій. Відповідне пристрій є в фотографічних апаратах, воно служить для виникнення спалаху. Звичайно, мова не йде про дорогу модель, яку ми будемо препарувати, але одноразові «кодаки» згодяться.

До того ж в них, крім зарядки і конденсатора, інших електроелементів немає. Розбираючи фотоапарат, будьте обережні, щоб вас не вдарило електричним струмом. З пристрою для зарядки сміливо видаляйте скоби для батарейок, відпаяйте конденсатор.

Таким чином, потрібно підготувати приблизно 4-5 плат (можна більше, якщо бажання і можливості дозволяють). Питання вибору конденсатора змушує зробити вибір між потужністю пострілу і часом, який знадобиться для зарядки. Велика ємність конденсатора вимагає і більшого відрізка часу, знижуючи скорострільність, так що доведеться шукати компроміс.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Світлодіодні елементи, встановлені на зарядні контури, сигналізують світлом про те, що необхідний рівень зарядки досягнутий. Звичайно, можна підключити додаткові зарядні контури, але не перестарайтеся, щоб не спалити ненароком транзистори на платах. Для того щоб розрядити батарею, з метою безпеки найкраще встановити реле.

Керуючий контур підключаємо до батарейці через кнопку спуску, а керований – в ланцюг, між котушкою і конденсаторами. Для того щоб зробити постріл, необхідно подати харчування на систему, і, після світлового сигналу, зарядити зброю. Харчування відключаємо, прицілюємося і стріляємо!

Якщо процес вас захопив, а отриманої потужності замало, то ви можете приступити до створення багатоступінчастої гармати гаусса, адже вона повинна бути саме такою.

Практично кожен житель снд хоча б чув про таку чудову гру як «сталкер», адже вона нам розповідає про альтернативну реальність, в якій після вибуху на чорнобильській атомній електростанції стався розрив ноосфери, від чого всі, хто там знаходився, неповоротно змінилися, як фізично, так і ментально. З’явилися мутанти, артефакти, а також безліч дослідницьких центрів, що вивчають аномальну природу регіону. Одним з їхніх досягнень стала гармата гаусса. У даній статті ми детально розповімо, де знайти дану гармату в різних модах, частинах «сталкера», а також трохи історії.

Історія створення

Вперше даний вид гвинтівки з’явився ще в першій частині «сталкера«, яка називалася»тінь чорнобила». На передостанній локації «прип’ять» гравця зустрічали множинні сили противника, вони були скрізь, навіть на дахах покинутих будинків, з яких по нас і вели вогонь з гауса. Гвинтівка сама по собі неймовірно рідкісна, а якщо ви правильно не вбили «монолитовца», то сміливо можемо заявити, що ви її більше в грі не помацаєте. Також є ймовірність того, що труп даного бійця впаде, але патронів до гвинтівки зовсім не буде. Все це обумовлюється тим, що розробка першої частини велася в неймовірному поспіху, багато видів зброї були вирізані, не кажучи вже про локації, машини і багато іншого.

Якщо говорити про згадки про дану гвинтівку, то на локації «темна долина» ми прямо навпроти бази бандитів могли врятувати сталкера від кровососу, за що він нас дякує інформацією, мовляв, на свинофермі продають гармату гаусса всього за 800 рублів. Ми туди приходимо, віддаємо сталкерам 800 рублів, які на самому початку гри можуть змінити багато, але натомість нам нічого не дають, а навіть більше: нас виганяють з території свиноферми, тому що у них ніякої гвинтівки гауса немає, а ці гроші підуть на благодійність. Після цього можна спокійно їх вбити, а зі сталкера «упир» випаде спеціальна безшумна гвинтівка «гадюка».

Це все відбувалося в першій частині, але ось уже в другій, назва якої «чисте небо», можна цілком легко знайти дану гвинтівку. Право на її придбання дається гравцям, чиї вчинки є бездоганними (статистику можна дивитися в пда), після чого кожен торговець з радістю вам продасть гаусс і екзоскелет першого покоління.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

«поклик прип’яті » спробував бути максимально схожим на першу частину, що, власне, і вийшло, адже в даній частині гвинтівка дістається знову ж з даху і знову ж з трупа полеглого бійця «моноліт». Після її підняття активується спеціальний квест, про який ми розповімо трішки пізніше.

Реальні аналоги

На щастя, а може, і до біди, але така зброя існує в сучасному світі, хоч і є досить стаціонарним. У серії ігор «сталкер» нам дали зрозуміти, що гармата гаусса є мобільною і настільки вбивчою лише через автономне джерело живлення. Потужність ігрової і реальної гармати трохи відрізняються. Але вони обидві все одно неймовірно вбивчі.

У реальному житті ім’я даної гармати — «рельсотрон», з однієї назви можна зрозуміти, що в стовбурі даної гармати міститься два довгих магніту, а на самому початку снаряд, який не є діелектриком, тому що не буде реагувати на колосальне магнітне поле. Магнітне поле величезної потужності створюється завдяки високій напрузі, здатному забезпечувати 19 тисяч будинків, а це маленьке місто.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Під час польоту снаряд стикається з перешкодою, а через неймовірно великій швидкості (більше 1.5 кілометра в секунду) йому не потрібно вибуховий елемент, адже однієї кінетичної енергії вистачає не тільки для неймовірного по силі удару, але і для прошивання наскрізь практично будь-якої перешкоди. «рельсотроном» планують оснастити бойові кораблі всм сша приблизно до 2020 року, але зараз йдуть повномасштабні розробки джерела живлення, здатного заряджати настільки вбивчу гармату. Про реальний зразок розповіли, тепер необхідно з’ясувати, де знайти гаус-гармату. До слова, гармату можна отримати чітерним чином, але це ми не рекомендуємо робити, тому що це порушує ігровий процес, на відміну від призначених для користувача модифікацій, в яких дана гвинтівка реалізована по повній. Подібних модів безліч, а знайти їх не складе труднощів.

Де знайти в» поклик прип’яті » гармату гаусса?

Для активації даного неймовірно цікавого квесту вам буде потрібно для початку потрапити в «прип’ять», але перед цим зібрати команду з «гіві», колишнього «монолитовца» і алкоголіка «долговца», який сидить у вежі біля станції «янів». Тільки ось кожному з них буде потрібно вашаДопомога. Одного витягнути з боргів, іншому — знайти сенс життя, а з третім — добре випити. Всі квести неймовірно цікаві, тому рекомендуємо їх пройти, після цього можете покликати їх з собою в похід через занедбані тунелі під прип’яттю. Після прибуття вас зустріне загін військових, завдяки яким і можна отримати дану гармату.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Після переговорів з військовими вас відправляють на місію, де треба звільнити стару лікарню від «монолітівців». Після знищення половини супротивників буде повідомлення, що на даху з’явився снайпер з незвичайною гвинтівкою. Вбиваєте снайпера, забираєте гармату гаусса і йдете до генерала на хімчистку. Після недовгих роздумів вас відправляють до кардану на корабель.

Кардан розповідає, що за часів срср був вченим і розробляв дану гармату, а для її лагодження після колотнечі в прип’яті нам буде потрібно спуститися в лабораторію близько трансформаторів. Після діалогу він люб’язно віддає нам ключ-карту, і ми спускаємося в підземелля за кресленнями гвинтівки гауса. Віддаємо всі документи кардану, і він нам віддає відремонтовану гвинтівку.

Де знайти в» тінях чорнобиля » гармату гаусса?

У даній частині все йде куди складніше, адже шанс роздобути гармату буде практично на передостанній локації — в прип’яті. Перед покинутим стадіоном у вас стрілятимуть» монолітівці » з гаусса. Кожне попадання по вам буде критичним, а якщо в голову, — то смертельним. Стріляти їм в лоб категорично не рекомендується, адже через це гармата впаде на дах, на яку ніяким чином не можна залізти, тому буде потрібно пробігати від укриття до укриття, після чого стріляти в бік даному бійцеві. Боєць разом з гвинтівкою падає на землю. Якщо ви дуже щасливий, то в рюкзаку трупа знайдете патрони. До слова, патрони знайти практично неможливо, лише з дуже рідкісних схованок. У торговців їх не знайти.

Де знайти гармату в «народній солянці»

Питанням того, де знайти гаус-гармату сталкера прокопенка, задаються багато, адже розробники з амк зробили даний квест вельми і вельми складним. Для отримання вам буде потрібно спочатку отримати перепустку на територію боргу, після чого підійти до петренко і поговорити з ним на різні теми, після чого вона нам розповість, що десь в темній долині пропав пістолет гаусса. Біжимо на свиноферму, про яку говорили вище, йдемо до бочки на опорі, яка знаходиться прямо навпроти кам’яного паркану, а під бочкою і буде безхазяйно лежати пістолет. Це можна зрозуміти і самому, якщо відкрити пда, а в інструкції до квесту подивитися на скріншот.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Чи можна поліпшити гвинтівку гауса?

Як вже говорилося, всі частини «сталкера» створювалися в неймовірному поспіху, від чого і не всі можливості були реалізовані, в тому числі модифікації зброї. Так, в «поклик прип’яті» і «чистому небі» є механізм поліпшення зброї, але не всіх одиниць. Дану проблему з радістю вирішують призначені для користувача модифікації. У «народній солянці» 2017 року можна у будь-якого торговця купити спеціальний кейс з інструментами, або піти в бар, де два професори поліпшать характеристики не тільки гаус-гармати, а й інших рідкісних екземплярів зброї.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Які боєприпаси потрібні?

В » сталкері. Поклик прип’яті » гаус-гармата має цілих 2 види боєприпасів: якісні, тобто виробничі, кустарні. Розрізняються два даних види боєприпасу для однієї і тієї ж гвинтівки тільки силою пробиття, а також ціною, що і змушує звернути гравців увагу на другий варіант. Заводські можна придбати у сталкерів приблизно за 2000 рублів, якщо ви в хороших відносинах з продавцем. Кустарні може створювати для нас кардан після проходження квесту, про який ми говорили вище. Він буде за певну плату у вигляді горілки створювати для нас кустарні боєприпаси.

На закінчення

Сподіваємося, що після прочитання даної статті ви зрозуміли, що таке гармата гаусса. Дана зброя є найпотужнішим, тому попит на нього неймовірно великий. Якщо з якихось причин у вас не вийшло дістати гаус-гвинтівку, то ви можете підправити конфігурацію гри, після чого вона буде продаватися у бажаного торговця.

25 березня 2015 в 15:42

електромагнітна гармата гауса на мікроконтролері

  • розробка робототехніки

Всім привіт. У даній статті розглянемо, як виготовити портативну електромагнітну гармату гауса, зібрану із застосуванням мікроконтролера. Ну, щодо гармати гаусса я, звичайно, погарячкував, але те, що це-електромагнітна гармата, немає сумніву. Цей пристрій на мікроконтролері було розроблено для того, щоб навчити початківців програмування мікроконтролерів на прикладі конструювання електромагнітної гармати своїми руками.розберемо деякі конструктивні моменти як в самій електромагнітної гармати гауса, так і в програмі для мікроконтролера.

З самого початку потрібно визначитися з діаметром і довжиною ствола самої гармати і матеріалом, з якого вона буде виготовлена. Я застосував пластиковий футляр діаметром 10 мм з-під ртутного термометра, оскільки він у мене валявся без діла. Ви можете використовувати будь-який доступний матеріал, що володіє не феромагнітними властивостями. Це скло, пластик, мідна трубка і т.д. Довжина стовбура може залежати від кількості застосовуваних електромагнітних котушок. У моєму випадку використовується чотири електромагнітних котушки, довжина стовбура склала двадцять сантиметрів.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Що стосується діаметра застосовуваної трубки, то в процесі роботи електромагнітна гармата показала, що потрібно враховувати діаметр стовбура щодо застосовуваного снаряда. Простіше кажучи, діаметр стовбура не повинен набагато перевищувати діаметр застосовуваного снаряда. В ідеалі, стовбур електромагнітної гармати повинен підходити під сам снаряд.

Матеріалом для створення снарядів послужила вісь від принтера діаметром п’ять міліметрів. З даного матеріалу і були виготовлені п’ять болванок довжиною 2,5 сантиметра. Хоча також можна застосовувати сталеві болванки, скажімо, з дроту або електрода – що знайдеться.

Потрібно приділити увагу і вазі самого снаряда. Вага по можливості повинен бути невеликим. Мої снаряди злегка важкуваті вийшли.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Перед створенням даної гармати були проведені експерименти. В якості стовбура використовувалася порожня паста від ручки, в якості снаряда – голка. Голка з легкістю пробивала обкладинку журналу, встановленого неподалік від електромагнітної гармати.

Оскільки оригінальна електромагнітна гармата гауса будується за принципом заряду конденсатора великою напругою, близько трьохсот вольт, то з метою безпеки початківцям радіоаматорам слід живити її низькою напругою, близько двадцяти вольт. Низька напруга призводить до того, що дальність польоту снаряда не дуже велика. Але знову ж таки, все залежить від кількості застосовуваних електромагнітних котушок. Чим більше електромагнітних котушок застосовується, тим більше виходить прискорення снаряда в електромагнітної гармати. Також мають значення діаметр стовбура (чим менше діаметр стовбура, тим снаряд летить далі) і якість намотування безпосередньо самих електромагнітних котушок. Мабуть, електромагнітні котушки-найголовніше в пристрої електромагнітної гармати, на це потрібно звернути серйозну увагу, щоб домогтися максимального польоту снаряда.

Я наведу параметри своїх електромагнітних котушок, у вас вони можуть бути іншими. Котушка намотується проводом діаметром 0,2 мм.довжина намотування шару електромагнітної котушки становить два сантиметри і містить шість таких рядів. Кожен новий шар я не ізолював, а починав намотування нового шару на попередній. Через те, що електромагнітні котушки живляться низькою напругою, вам потрібно отримати максимальну добротність котушки. Тому все витки намотуємо щільно один одному, виток до витка.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Що стосується подає пристрою, то тут особливі пояснення не потрібні. Все паялося з відходів фольгованого текстоліту, що залишився від виробництва друкованих плат. На малюнках все детально відображено. Серцем подавального пристрою є сервопривід sg90, керований мікроконтролером.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Подаючий шток виготовлений із сталевого прутка діаметром 1,5 мм, на кінці штока запаяна гайка м3 для зчеплення з сервоприводом. На гойдалці сервоприводу для збільшення плеча встановлена загнута з двох кінців мідний дріт діаметром 1,5 мм.

Даного нехитрого пристрою, зібраного з підручних матеріалів, цілком вистачає, щоб подати снаряд в стовбур електромагнітної гармати. Подаючий шток повинен повністю виходити з завантажувального магазину. В якості направляючої для подаючого штока послужила тріснута латунна стійка з внутрішнім діаметром 3 мм і довжиною 7 мм.шкода було викидати, ось і стало в нагоді, власне, як і шматочки фольгованого текстоліту.

Програма для мікроконтролера atmega16 створювалася в atmelstudio, і є повністю відкритим проектом для вас. Розглянемо деякіНалаштування в програмі мікроконтролера, які доведеться зробити. Для максимально ефективної роботи електромагнітної гармати вам знадобиться налаштувати в програмі час роботи кожної електромагнітної котушки. Налаштування проводиться по порядку. Спочатку підпоюєте в схему першу котушку, всі інші не підключаєте. Задаєте в програмі час роботи (в мілісекундах).

Porta / =(1<< 1); / / котушка 1 _delay_ms (350); / / час роботи

Прошиває мікроконтролер, і запускаєте програму на мікроконтролері. Зусилля котушки повинно вистачати на те, щоб втягнути снаряд і надати початкове прискорення. Домігшись максимального вильоту снаряда, підлаштовуючи час роботи котушки в програмі мікроконтролера, підключаєте другу котушку і також налаштовуєте за часом, домагаючись ще більшої дальності польоту снаряда. Відповідно, перша котушка залишається включеною.

Porta / =(1<< 1); / / котушка 1 _delay_ms(350); Porta&=~(1<<1); Porta / =(1<<2); / / котушка 2 _delay_ms(150);

Таким способом налаштовуєте роботу кожної електромагнітної котушки, підключаючи їх по порядку. У міру збільшення кількості електромагнітних котушок в пристрої електромагнітної гармати гауса швидкість і, відповідно, дальність снаряда повинні також збільшуватися.

Цю кропітку процедуру налаштування кожної котушки можна уникнути. Але для цього доведеться модернізувати пристрій самої електромагнітної гармати, встановивши датчики між електромагнітними котушками для відстеження переміщення снаряда від однієї котушки до іншої. Датчики в поєднанні з мікроконтролером дозволять не тільки спростити процес налаштування, але і збільшать дальність польоту снаряда. Дані навороти я не став робити і ускладнювати програму мікроконтролера. Метою було реалізувати цікавий і нескладний проект із застосуванням мікроконтролера. Наскільки він цікавий, судити, звичайно, вам. Скажу чесно, я радів, як дитина,» молотячи » з даного пристрою, і у мене дозріла ідея більш серйозного пристрою на мікроконтролері. Але це вже тема для іншої статті.

Програма і схема-

Володіти зброєю, яку навіть в комп’ютерних іграх можна знайти тільки в лабораторії божевільного вченого або біля тимчасового порталу в майбутнє, — це круто. Спостерігати, як байдужі до техніки люди мимоволі фіксують на пристрої погляд, а завзяті геймери спішно підбирають з підлоги щелепу, — заради цього варто витратити день на складання гармати гаусса.

Як водиться, почати ми вирішили з найпростішої конструкції — однокатушечной індукційної гармати. Експерименти з багатоступінчастим розгоном снаряда залишили досвідченим електронщикам, здатним побудувати складну систему комутації на потужних тиристорах і точно налаштувати моменти послідовного включення котушок. Замість цього ми сконцентрувалися на можливості приготування страви з повсюдно доступних інгредієнтів. Отже, щоб побудувати гармату гаусса, перш за все доведеться пробігтися по магазинах. У радіомагазині потрібно купити кілька конденсаторів з напругою 350-400 в і загальною ємністю 1000-2000 мікрофарад, емальований мідний дріт діаметром 0,8 мм, батарейні відсіки для «крони» і двох 1,5-вольтових батарейок типу с, тумблер і кнопку. У фототоварах візьмемо п’ять одноразових фотоапаратів kodak, в автозапчастинах — найпростіше чотириконтактне реле від «жигулів», в «продуктах» — пачку соломинок для коктейлів, а в «іграшках» — пластмасовий пістолет, автомат, дробовик, рушницю або будь-яку іншу гармату, яку ви захочете перетворити в зброю майбутнього.

Мотаємо на вус

Головний силовий елемент нашої гармати — котушка індуктивності. З її виготовлення варто почати збірку знаряддя. Візьміть відрізок соломинки довжиною 30 мм і дві великі шайби (пластмасові або картонні), зберіть з них бобіну за допомогою гвинта і гайки. Почніть намотувати на неї емальований провід акуратно, виток до витка (при великому діаметрі проводу це досить просто). Будьте уважні, не допускайте різких перегинів дроту, не пошкодити ізоляцію. Закінчивши перший шар, залийте його суперклеєм і починайте намотувати наступний. Робіть так з кожним шаром. Всього потрібно намотати 12 шарів. Потім можна розібрати бобіну, зняти шайби і надіти котушку на довгу соломинку, яка послужить стволом. Один кінець соломинки слід заглушити. Готову котушку легко перевірити, підключивши її до 9-вольтової батарейці: якщо вона утримає на вазі канцелярську скріпку, значить, ви домоглися успіху. Можна вставити в котушку соломинку і випробувати її в ролі соленоїда: вона повинна активно втягувати в себе відрізок скріпки, а при імпульсному підключенні навіть викидати її зі стовбура на 20-30 см.

освоївшись з простою однокатушечной схемою, можна випробувати свої сили в будівництві багатоступінчастого знаряддя — адже саме такою повинна бути справжня гармата гаусса. В якості коммутирующего елемента для низьковольтних схем (сотні вольт) ідеально підходять тиристори (потужні керовані діоди), для високовольтних (тисячі вольт) — керовані іскрові розрядники. Сигнал на керуючі електроди тиристорів або розрядників буде посилати сам снаряд, пролітаючи повз фотоелементів, встановлених в стовбурі між котушками. Момент виключення кожної котушки буде цілком залежати від живить її конденсатора. Будьте уважні: надмірне збільшення ємності конденсатора при заданому імпедансі котушки може привести до збільшення тривалості імпульсу. У свою чергу це може привести до того, що після проходження снарядом центру соленоїда котушка залишиться включеною і сповільнить рух снаряда. Детально відстежити і оптимізувати моменти включення і виключення кожної котушки, а також виміряти швидкість руху снаряда допоможе осцилограф.

Препаруємо цінності

Для формування потужного електричного імпульсу якнайкраще підходить батарея конденсаторів (в цій думці ми солідарні з творцями найпотужніших лабораторних рельсотронів). Конденсатори хороші не тільки великий енергоємністю, але і здатністю віддати всю енергію протягом дуже короткого часу, до того як снаряд досягне центру котушки. Однак конденсатори необхідно якось заряджати. На щастя, потрібне нам зарядний пристрій є в будь-якому фотоапараті: конденсатор використовується там для формування високовольтного імпульсу для підпалює електрода спалаху. Найкраще нам підходять одноразові фотоапарати, тому що конденсатор і «зарядка» — це єдині електричні компоненти, які в них є, а значить, дістати зарядний контур з них простіше простого.

знаменитий рейлган з ігор серії quake з великим відривом займає перше місце в нашому рейтингу. Протягом багатьох років віртуозне володіння «рейкою» відрізняло просунутих гравців: зброя вимагає філігранної точності стрільби, проте в разі попадання швидкісний снаряд буквально розриває противника на шматки.

Розбирання одноразового фотоапарата — це етап, на якому варто почати проявляти обережність. Розкриваючи корпус, намагайтеся не торкатися елементів електричного кола: конденсатор може зберігати заряд протягом довгого часу. Отримавши доступ до конденсатора, насамперед замкніть його висновки викруткою з ручкою з діелектрика. Тільки після цього можна торкатися плати, не побоюючись отримати удар струмом. Видаліть з зарядного контуру скоби для батарейки, відпаяйте конденсатор, припаяйте перемичку до контактів кнопки зарядки — вона нам більше не знадобиться. Підготуйте таким чином мінімум п’ять зарядних плат. Зверніть увагу на розташування провідних доріжок на платі: до одних і тих же елементів схеми можна підключитися в різних місцях.

снайперське знаряддя із зони відчуження отримує другий приз за реалізм: зроблений на основі гвинтівки lr-300 електромагнітний прискорювач виблискує численними котушками, характерно гуде при зарядці конденсаторів і на смерть вражає противника на колосальних відстанях. Джерелом живлення служить артефакт»спалах».

Розставляємо пріоритети

Підбір ємності конденсаторів — це питання компромісу між енергією пострілу і часом зарядки знаряддя. Ми зупинилися на чотирьох конденсаторах по 470 мікрофарад (400 в), з’єднаних паралельно. Перед кожним пострілом ми протягом приблизно хвилини чекаємо сигналу світлодіодів на зарядних контурах, що повідомляють, що напруга в конденсаторах досягло покладених 330 в.прискорити процес заряду можна, підключаючи до зарядних контурах по кілька 3-вольтових батарейних відсіків паралельно. Однак варто мати на увазі, що потужні батареї типу «с» володіють надмірною силою струму для слабеньких фотоапаратних схем. Щоб транзистори на платах не згоріли, на кожну 3-вольтову збірку має припадати 3-5 зарядних контурів, підключених паралельно. На нашому знарядді до» зарядок » підключений тільки один батарейнийВідсік. Всі інші служать в якості запасних магазинів.

розташування контактів на зарядному контурі одноразового фотоапарата kodak. Зверніть увагу на розташування провідних доріжок: кожен провід схеми можна припаяти до плати в декількох зручних місцях.

Визначаємо зони безпеки

Ми нікому не порадимо тримати під пальцем кнопку, що розряджає батарею 400-вольтових конденсаторів. Для управління спуском краще встановити реле. Його керуючий контур підключається до 9-вольтової батарейці через кнопку спуску, а керований включається в ланцюг між котушкою і конденсаторами. Правильно зібрати гармату допоможе принципова схема. При складанні високовольтного контуру користуйтеся проводом перетином не менше міліметра, для зарядного і керуючого контурів підійдуть будь-які тонкі дроти. Проводячи експерименти зі схемою, пам’ятайте: конденсатори можуть мати залишковий заряд. Перш ніж торкатися до них, розряджайте їх коротким замиканням.

в одній з найпопулярніших стратегічних ігор піхотинці глобальної ради безпеки (gdi) оснащуються найпотужнішими протитанковими рельсотронами. Крім того, рейлгани встановлюються і на танки gdi в якості апгрейда. За ступенем небезпеки такий танк-це приблизно те ж саме, що зоряний руйнівник в star wars.

Підводимо підсумок

Процес стрільби виглядає так: включаємо тумблер харчування; чекаємо яскравого світіння світлодіодів; опускаємо в стовбур снаряд так, щоб він виявився злегка позаду котушки; вимикаємо живлення, щоб при пострілі батарейки не відбирали енергію на себе; прицілюємося і натискаємо на кнопку спуску. Результат багато в чому залежить від маси снаряда. Нам за допомогою короткого цвяха з відкусаним капелюшком вдалося прострелити банку з енергетичним напоєм, яка вибухнула і залила фонтаном півредакції. Потім очищена від липкої газованої води гармата запустила цвях в стіну з відстані в півсотні метрів. А серця шанувальників фантастики і комп’ютерних ігор наше знаряддя вражає без всяких снарядів.

ogame — це багатокористувацька космічна стратегія, в якій гравцеві належить відчути себе імператором планетних систем і вести міжгалактичні війни з такими ж живими противниками. Ogame перекладена на 16 мов, в тому числі російська. Гармата гауса-одне з найпотужніших оборонних знарядь в грі.

Привіт, друзі! напевно хтось із вас вже колись читав або особисто стикався з електромагнітним прискорювачем гауса, який більш відомий під «гарматою гаусса».

Традиційна гаус-гармата будується із застосуванням важкодоступних або досить дорогих конденсаторів великої ємності, також для здійснення правильної зарядки і пострілу потрібна деяка обв’язка (діоди, тиристори і так далі). Це може бути досить складно для людей, які нічого не розуміють в радіоелектроніці, але бажання поекспериментувати не дає сидіти на місці. У цій статті я спробую детально розповісти про принцип роботи гармати і про те, як можна зібрати спрощений до мінімуму прискорювач гаусса.

Головною частиною гармати є котушка. Як правило її мотають самостійно на будь-якому діелектричному немагнітному стрижні, який в діаметрі несильно перевищує діаметр снаряда. У запропонованій конструкції котушку можна намотати навіть «на око», тому що принцип дії просто не дозволяє зробити ніяких розрахунків. Досить добути мідний або алюмінієвий провід діаметром 0.2-1 мм в лакової або силіконової ізоляції і намотати на стовбурі 150-250 витків так, щоб довжина намотування одного ряду була приблизно 2-3 см.можна використовувати і готовий соленоїд.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

При проходженні електричного струму через котушку в ній виникає магнітне поле. Простіше кажучи, котушка перетворюється в електромагніт, який втягує залізний снаряд, а щоб він не залишався в котушці, під час його входження в соленоїд потрібно просто відключити подачу струму.

У класичних гарматах це досягається за рахунок точних розрахунків, застосування тиристорів та інших компонентів, які» обріжуть » імпульс в потрібний момент. Ми ж просто будемо розривати ланцюг»коли вийде». Для екстреного розривання електричного кола в побуті використовують плавкі запобіжники, їх можна використовувати в нашому проекті, проте більш доцільно замінити їх лампочками від ялинкової гірлянди. Вони розраховані на живлення низькою напругою, тому при живленні від мережі 220в миттєво перегорають і розривають ланцюг.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Готовий пристрій складається всього з трьох деталей: котушки, мережевого кабелю і лампочки, підключеної послідовно котушці.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Багато хто погодиться, що використання гармати в такому вигляді вкрай незручно і неестетично, а часом навіть дуже небезпечно. Тому я змонтував пристрій на невеликому шматочку фанери. Для котушки встановив окремі клеми. Це дає можливість швидко міняти соленоїд і експериментувати з різними варіантами. Для лампочки я встановив два тонких обрізаних цвяха. Кінці проводів лампочки просто обкручуються навколо них, тому лампочка змінюється дуже швидко. Зверніть увагу, що сама колба знаходиться в спеціально виконаному отворі.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Справа в тому, що при пострілі відбувається великий спалах і іскри, тому я вважав за потрібне трохи відвести вниз цю «струмінь».

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

Швидкість вильоту снаряда тут досить велика, але навіть папір він пробиває насилу, іноді залізні кулі забиваються в пінопласт.

Найпростіша гаус-гармата без конденсаторів. Потужна гармата гаусса своїми руками гаусс гармата своїми руками багатоступенева схема

При бажанні, можна подивитися моє відео до цієї