Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

137

Сантехніка з матеріалів, що імітують граніт або мармур, вимагає правильного догляду, інакше вона швидко придбає непривабливий вигляд. Чистити раковину зі штучного каменю на кухні можна як хімічними препаратами, так і домашніми засобами. Головне-робити це регулярно і акуратно.

Які фактори псують вигляд мийки зі штучного каменю

Мийка зі штучного каменю може потемніти через неправильне поводження

Остерігайтеся механічних пошкоджень раковини. При чищенні не можна використовувати абразивні матеріали, що залишають непомітні для ока подряпини. Найдрібніший скол або тонка тріщинка швидко заповнюється брудом, і на кам’яній поверхні з’являється негарна пляма. У пошкодженнях накопичується чорнота, виріб набуває неохайний вигляд.

Якщо з крана тече жорстка вода, на поверхні з’являється вапняний наліт. Інтенсивно пофарбовані напої не можна виливати в кухонну мийку. Решта на поверхні краплі створять плями, вивести які дуже важко. Вносять лепту і поточні крани. При постійному попаданні крапель на одне і те ж місце з’являються руді розлучення іржі. Неприємна жовтизна погіршує вигляд красивого матеріалу.

Неправильне використання чистячих препаратів псує мийку. При покупці уважно читайте інструкцію і купуйте засоби, допустимі для штучного каменю або композитних матеріалів. Агресивні компоненти руйнують поверхню.

Якщо у вашому регіоні жорстка вода, купуйте світлі мийки, на них вапняний наліт не так помітний. При поточних кранах купуйте темну сантехніку, на ній не виділяються розводи іржі.

Не встановлюйте білу раковину, якщо в сім’ї є маленькі діти. Вони можуть вилити туди сік, кинути яскраві ягоди, в результаті на поверхні з’являться плями.

Як правильно чистити раковину

Мийку зі штучного каменю краще очищати меламіновою губкою

Штучний камінь псується від механічних пошкоджень, але стійкий до більшості хімічних препаратів. Загальні забруднення легко піддаються впливу звичайних миючих засобів. На стійкі плями світлих мийок нанесіть відбілювачі на основі хлору. Чи не застосовуйте жорсткі щітки і мочалки, найкращий ефект дає губка з меламіну.

Чорні плями від цвілі

Не забувайте час від часу заглядати у важкодоступні місця, перевіряти простір між деталями мийки і стіною або меблями. Там накопичується пил, бруд і павутина. У вологих умовах прекрасно почувають себе бактерії і грибки. Чорна цвіль швидко поширюється, вона псує будівельні конструкції, виділяє шкідливі для людини речовини.

Придбайте зручні щіточки для очищення вузьких щілин, обробляйте сантехніку антигрибковими препаратами . Слідкуйте, щоб на конструкціях не осідав конденсат, і слив був герметичним. Цвіль не просто розповзається по поверхні, її грибниця проникає в будь-які матеріали, в тому числі і в камінь.

Якщо не вжити своєчасних заходів, красива раковина поступово покриється чорним або сірим нальотом і почне руйнуватися.

Свіжі забруднення

Свіжі плями намажте рідким милом, почекайте кілька хвилин і добре промийте. Якщо повністю видалити забруднення не вийде, або його площа занадто велика, придбайте спеціальний засіб для композитних матеріалів. Можна використовувати і універсальні препарати в формі гелю. Добре себе зарекомендували » mr. Muscle», «соната» і «містер чистер».

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби
Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Іржа і вапняний наліт

Для боротьби з вапняним нальотом і іржавими патьоками придбайте таблетки для посудомийних машин. розведіть їх в невеликій кількості води, обробіть всю поверхню мийки і залиште на кілька хвилин. Чистити цими таблетками раковину зі штучного каменю рекомендується щомісяця, щоб видалити поки ще непомітний вапняний наліт. Коли його шар стане товщі, прибрати забруднення буде набагато складніше.

При чищенні раковини зі штучного каменю пам’ятайте, що цього матеріалу шкідливий різкий перепад температур. Працюйте теплою водою. Не лийте в мийку окріп, не обдавайте розігріту після миття посуду поверхню крижаним струменем.

Доглядати за кам’яною мийкою потрібно в гумових рукавичках, щоб не піддавати впливу агресивних речовин шкіру рук.

Домашні засоби для видалення плям

Коли під рукою немає спеціальних засобів для чищення, використовуйте речовини, які є на кухні. Мити кам’яну мийку можна різними засобами, композитні матеріали стійкі до недовгого впливу кислоти або лугу.

Вапняний наліт

Відмити кам’яну раковину на кухні від вапняного нальоту можна різними способами:

  • змочіть всю поверхню 9% оцтом, особливо забруднені місця додатково видаліть губкою. Залиште на 2-3 хвилини, потім змийте.
  • протріть мийку часточкою лимона, після чого змийте кислий сік водою.
  • насипте на губку суху гірчицю і обробіть раковину. Для решти забруднень розведіть гірчичний порошок водою до стану пасти і нанесіть на слід на кілька хвилин.
  • білу мийку почистіть гелевою зубною пастою .

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби
Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Загальні забруднення

Харчова сода допоможе відмити кам’яну раковину на кухні від загальних забруднень і плям. У порошку іноді присутні тверді крупинки, дряпають поверхню. Зробіть насичений розчин і почекайте кілька хвилин. Жорсткі фрагменти осядуть на дно, після цього наберіть на губку верхню частину складу і протріть раковину.

Іржаві плями

Можна очищати іржаві патьоки кока-колою. Будьте обережні: темний напій залишає плями, особливо на білому камені. Прикладіть на кілька годин змочену газованою водою серветку до непомітного ділянці і подивіться на результат. Якщо засіб не псує забарвлення, закрийте зливний отвір пробкою, наповніть мийку рідиною і залиште на півгодини. Плями на верхній частині раковини періодично змочуйте або покладіть на них просочену кока-колою серветку.

Не тримайте чистячі речовини на поверхні занадто довго, від них може змінитися колір каменю і прірва блиск. Якщо не вдалося впоратися із забрудненням за кілька хвилин, візьміть сильніший препарат.

Після чищення добре промийте раковину, переконайтеся, що на стінках і дні не залишилося ні краплі складу. Потім просушіть мийку серветками з мікрофібри або рушником.

Профілактика появи плям на штучному камені

Думати про правильний догляд за мийкою слід вже при покупці виробу. Товари відомих брендів більш стійкі до механічних пошкоджень, на них рідко утворюються плями. Надійні компанії дають гарантію на 2 роки, при появі тріщин і подряпин можна зажадати замінити виріб.

Врахуйте ще деякі особливості вибору:

  • подряпини частіше виникають на глянцевих поверхнях.
  • на однотонній раковині плями і пошкодження більш помітні, ніж на мийці, що імітує граніт або мармур.
  • конструкції з 2 чашами гігієнічні і зручні в догляді. «брудне» відділення використовується для овочів і господарських предметів, його не потрібно дезінфікувати. Харчова посуд миється в іншій ємності.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Подряпини на мийці зі штучного каменю можна відшліфувати

Щоб чистка раковини не перетворювалася в виснажливе заняття, потрібно регулярно доглядати за обладнанням кухні. Не кидайте в мийку важкі предмети, здатні пошкодити її. Якщо з часом поверхня втратила блиск, покрилася дрібними подряпинами, не поспішайте купувати нову сантехніку. Штучний камінь можна відшліфувати. Для цього застосовується паста» скотч-брайт » зеленого кольору. Відкололися шматочки приклейте на місце акриловим клеєм.

Після ремонту ставтеся до мийки з особливою увагою. На виробництві поверхню обробляють гелькоутом, який закупорює пори. Без такого захисного покриття камінь вбирає фарбувальні рідини, на раковині будуть з’являтися плями від чаю і соків.

Не ставте в мийку посуд із залишками їжі, скиньте їх у відро для сміття. Попередьте дітей, щоб вони не клали на тарілки цукеркові фантики. Малюнок на них наноситься неякісною фарбою, під дією вологи кольорові плями перейдуть на поверхню каменю за кілька хвилин. Після миття посуду обполосніть і протріть раковину, потім уважно подивіться, чи не залишилися на ній чаїнки, шматочки буряка або інші фарбувальні фрагменти.

Відремонтуйте крани. Поточна струмінь води і краплі, постійно падають на поверхню, можуть залишити іржаві плями. Після миття посуду від соків або чаю відразу видаляйте всі кольорові калюжі.

При митті сковорідок, м’ясорубок та інших предметів, здатнихПошкодити поверхню каменю, кладіть на дно мийки спеціальну пластикову сіточку з дрібними осередками. Вона не тільки вбереже камінь від пошкоджень, але і не пропустить в стік великі шматки, які засмічують каналізацію.

Красива кухонна сантехніка зі штучного каменю вимагає дбайливого догляду. Немає сенсу встановлювати раковину під мармур, якщо вона незабаром покриється плямами і тріщинами. Регулярне чищення мийки не відніме багато часу, а вид охайної кухні поліпшить настрій і апетит всій родині.

Штучний камінь виглядає стильно, вишукано і сучасно. Це міцний і довговічний матеріал, який стійкий до вологи і високих температур, до ультрафіолету і хімічних реагентів. Камінь відрізняють хороші гігієнічні властивості і естетична однорідна структура. Тому сьогодні матеріал все частіше вибирають для виготовлення сантехніки.

Однак в процесі експлуатації через вплив води всередині раковин темного кольору накопичується сіль і утворюються плями вапняного нальоту. А світлу мийку псують сліди кави або чаю. Негативно впливає на матеріал підтікає або капає кран, який викликає іржу.

При цьому не можна чистити кам’яну раковину абразивними засобами і окропом, інакше на поверхні з’являться тріщини, подряпини і відколи. Особливо шкідливо для такого матеріалу, якщо після гарячої води відразу включити холодну.

Щоб надовго зберегти презентабельний зовнішній вигляд сантехніки, важливо правильно вибрати засіб для чищення раковини зі штучного каменю і провести процедуру чищення. Догляд за такою сантехнікою не складний, але він повинен бути регулярним, своєчасним і досить щадним. Давайте розглянемо, як і чим мити раковину зі штучного каменю.

які миючі засоби вибрати

Вибирайте спеціальні миючі та чистячі засоби для штучного каменю, композитних матеріалів або акрилу. Для регулярного повсякденного прибирання можна використовувати звичайне мило або гелі для миття посуду. Для чищення беруть м’яку губку, ганчірочку або серветку.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Не використовуйте грубі і жорсткі щітки! для чищення підійде і меламінова губка, яку застосовують без додаткових миючих засобів. Вона легко і швидко очистить вироби від плям і нальоту. Як правильно використовувати меламінову губку, читайте .

Для чищення можна використовувати і підручні домашні засоби, серед яких:

  • гірчичний порошок справляється з незначними забрудненнями і свіжими плямами;
  • лимонний сік, розведена у воді лимонна кислота або оцет допомагають позбутися від іржі і вапняного нальоту, слідів чаю і кави;
  • наліт і іржу також видаляють газовані напої. Краще вибирайте світлі напої, типу спрайту;
  • харчова сода, змочена в теплій воді, видаляє різні плями і забруднення;
  • гелева зубна паста і зубний порошок теж ефективно справляються з різними забрудненнями в мийці. Але в даному випадку не можна застосовувати зубну щітку! візьміть ганчірочку, серветку або губку.

Щоб почистити раковину зі штучного каменю світлого кольору, вибирають засоби з вмістом хлору. Підійде відбілювач і стандартний розчин хлорки. Хлор зберігає поверхню і структуру штучного каменю, при цьому ефективно усуває потемніння, жовті плями і розлучення. Крім того, хлорвмісні засоби дезінфікують і знезаражують сантехніку.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

При митті і чищенні штучного каменю не можна використовувати абразивні порошки, сильні кислоти і луг, органічні розчинники, ацетон і засоби для чищення металу, склади з вмістом хлорного метилену! якщо який-небудь розчинник або розчин з перерахованих вище потрапив на поверхню, негайно змийте його гарячою водою з милом.

основні правила по догляду

  • намагайтеся видаляти плями і забруднення відразу після їх виникнення. Свіжі плями видаляються оперативно і легко. Причому забруднення усунуть навіть стандартні засоби для миття посуду;
  • не мийте раковину жорсткою мочалкою, щіткою або абразивної губкою. Вони залишають на камені мікроподряпини. Не беріть для чищення агресивні і абразивні чистячі засоби. При використанні меламінової губки не застосовуйте додатково миючі та чистячі склади;
  • після миття раковини ретельно витирайте поверхню сухим м’яким рушником. Тоді в мийці не залишатимуться солі і утворюватися вапняні білясті плями, які з’являються при висиханні води;
  • не виливайте в раковину залишки чаю, кави або кольорових напоїв або відразу ретельно промийте виріб теплою водою;
  • намагайтеся уникати впливу сильного перепаду температур. Не можна виливати на поверхню окріп, а потім використовувати холодну воду! інакше в мийці з’являться тріщини і відколи;
  • не використовуєте штучний камінь в якості обробної дошки, не ставте в раковину і на краю мийки гарячі сковорідки або каструлі, не допускайте сильних ударів і сильного механічного впливу на матеріал;
  • своєчасно чистіть і промивайте слив мийки. Як це правильно зробити, читайте в статті .

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

як правильно чистити раковину

Щоденний догляд за раковиною передбачає легку і швидку чистку за допомогою звичайного мила або миючого засобу для посуду або спеціалізованого чистячого складу для штучного каменю. Для щоденного чищення також підходить гірчичний порошок.

Спочатку приберіть посуд, залишки їжі та інші сторонні предмети з мийки. Потім на м’яку губку або ганчірочку нанесіть миючий засіб, протріть поверхню і ретельно змийте склад теплою водою. На завершення витріть насухо раковину м’якою серветкою або рушником.

Важливо чистити мийку кожен день, інакше на поверхні з’являться складні плями і вапняний наліт. Щоб усунути стійкі і важкі забруднення, візьміть розчин хлорки і заповніть порошком раковину.

Залиште на двадцять хвилин і потім промийте теплою водою. Витріть мийку насухо. Таку чистку використовують в якості генерального прибирання і засоби дезінфекції раз в тиждень.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Якщо раковина забруднена сильно, візьміть побутової відбілювач і змішайте з водою в пропорції 3 до 1. Отриманий склад розбризкують з пульверизатора, залишають на 8-12 годин, після чого змивають теплою водою і витирають насухо. Не забувайте і про народні засоби, які ефективно і безпечно видаляють сильні забруднення. В першу чергу це лимон і сода.

як видалити наліт, оновити і відновити раковину

Щоб усунути вапняний наліт, беруть 2% розчин оцту або спеціальні очищувачі для композитних матеріалів. Оцет втирають в поверхню, затримуючись на одній ділянці не більше двох хвилин.

Потім промивають раковину теплою водою і витирають насухо. Очищувачі наносять на поверхню і залишають на деякий час, яке зазначено в інструкції. Потім склад теж змивають і витирають мийку сухою серветкою.

Повернути колишній презентабельний вигляд і оновити раковину можна за допомогою спеціальної пасти для штучного і композитного каменю. Невеликі відколи видаляють спеціальною шпаклівкою, мастикою або клеєм для виробів зі штучного каменю.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Спочатку скол зачищають, а потім наносять склад. Після висихання наждачним папером прибирають надлишки кошти і полірують раковину за допомогою полірувальної пасти.

Дрібні подряпини згладжують дрібним наждачним папером. Глибокі дефекти спочатку обробляють грубої і великої наждачкою, а потім переходять на дрібну. Так як штучний камінь відрізняє однорідна структура, зачистка верхнього шару не вплине на зовнішній вигляд виробу.

Чим мити раковину зі штучного каменю? її можна почистити, як хімічними, так і природними засобами. А своєчасний догляд за мийкою дозволить вам зберегти її в первозданному вигляді надовго.

Інтуїція будь-якої господині підкаже, що звичайні чистячі засоби можуть зіпсувати красивий, модний матеріал. Від тертя жорсткими губками і порошками на поверхні декоративного каменю з’являються тріщини, подальші забруднення забивають їх, ускладнюючи процес чищення. Щоб уникнути подібних неприємностей, варто ознайомитися з правилами догляду за штучним каменем ближче.

Чим мити мийку зі штучного каменю. Хімічні засоби

На кухні, крім іншого начиння, зберігаються миючі засоби різного призначення. Серед цих коштів багато таких, які не можна застосовувати для чищення штучного каменю. Для раковин, виконаних з декоративних матеріалів, не застосовують:

  • абразивні порошки;
  • високолужні засоби;
  • сильні кислоти і розчинники.

Мийки з темного матеріалу чистять спеціальними засобами для композитних поверхонь і акрилу. Такі хімічні складиПродаються в будь-яких магазинах побутової спрямованості, а також в простих супермаркетах. Добре очищають поверхні зі штучного каменю меламінові губки. До них не потрібні спеціальні розчини, вони діють за рахунок особливої просочення і структури волокна, видаляючи навіть в’ївся бруд.

Але як очистити раковину зі штучного каменю в світлих тонах? для мийок світлого відтінку допускається використання хлору. «доместос», «дося», «білизна» — все це добре дезінфікує раковину, відбілюючи її. Засоби наносять на всю поверхню губкою, або бризкають з пульверизатора, залишають на 10-20 хвилин, потім змивають теплою водою. Хлор добре відбілює світлий камінь, при цьому не руйнує структуру поверхні, не проникає глибоко всередину.

Якісно відмити будь-яку раковину зі штучного каменю можна не тільки хімічними засобами. Прозорливі господині давно помітили можливості «натуральних очищувачів», і взяли їх на озброєння.

Натуральна «хімія» для раковини зі штучного каменю

Чим чистити раковину зі штучного каменю, якщо хімія в будинку не застосовується? на цей випадок існують прості народні рецепти, які допоможуть впоратися з будь-якими забрудненнями. Іноді, натуральна сировина діє не гірше хімічних аналогів. А користі від нього більше. Ось найпоширеніші з народних складів:

  • гірчичний порошок продається повсюдно, при цьому першокласно видаляє жир і бруд. Має м’які і дрібні гранули, добре вбирає жирні шари, нейтралізуючи їх;
  • лимонний сік і кислота діють м’якше лужних відбілювачів , мають чудову властивість м’яко розчиняти кавові і чайні плями;
  • розчин оцту, розведений до 2-х процентного співвідношення, не тільки чистить, але і дезінфікує поверхні. Ось тільки залишати його на раковині довше трьох хвилин не рекомендується;
  • розведена до пастоподібного стану сода дуже схожа за своїми миючими властивостями з гірчичним порошком. Ще вона прекрасно відбілює нескладні плями;
  • спрайт, фанта і кока-кола добре видаляють іржу, а також білий наліт. Ними обливають всю поверхню, потім чекають півгодини, змивають теплою водою. Таке незвичайне застосування «газована вода» отримала через свого шкідливого і складного складу, який не дуже придатний в їжу, але від накипу чистить чудово;
  • гелева зубна паста очищає не тільки зуби, при нанесенні вона зчищає навіть складні забруднення, не руйнуючи штучний камінь. Паста більше підходить для чищення раковин в світлих тонах, так як володіє невеликими отбеливающими можливостями.

Всі перераховані вище нехитрі способи прекрасно справляються з поставленим завданням. Але чим чистити кам’яну мийку, якщо на її стінках утворився вапняний наліт і іржа? можна сказати, що простіше не доводити матеріал до такого стану. Адже існують певні правила догляду за раковинами зі штучного каменю, які запобігають незворотні зміни матеріалу.

Інструкція по догляду за мийкою зі штучного каменю

Так чим же відмити раковину зі штучного каменю, якщо це просте щоденне дію, а не генеральне прибирання? ємності зі штучного каменю мають привабливий зовнішній вигляд, особливий блиск і шарм. Але догляд за ними ускладнюється тим, що від води на них легко з’являється білий наліт. Після використання така раковина витирається насухо. Щовечірня рутина з приведення мийки в порядок займає близько трьох хвилин, але в результаті цих дій виріб прослужить в незмінному вигляді довгі роки.

Профілактикою трудноудаляемих плям є просте обтирання мийки миючим засобом для посуду. Потім засіб змивають, і разом з ним йдуть невеликі забруднення. До речі, склад для миття посуду надає поверхні раковини привабливий блиск, як би поліруючи її.

  • не розміщувати в раковині і на її краях гарячі сковорідки, каструлі;
  • спочатку включати холодну воду, потім гарячу, і не лити в раковину окріп;
  • не допускати різких перепадів температур;
  • не застосовувати для чищення агресивних і жорстких засобів, сталевих губок і щіток;
  • користуватися підставками для дуже гарячої і брудного посуду;
  • промивати слив вчасно;
  • не кидати що-небудь в раковину з силою.

Прості і доступні правила догляду дозволять зберегти мийку зі штучного каменю в цілості, якщо регулярно застосовувати їх на практиці. Штучний камінь — не самий примхливий матеріал, але при його експлуатації існують свої тонкощі, які необхідно враховувати. Грамотно доглядайте за своєю мийкою, і насолоджуйтеся її естетичним виглядом.

Тим, хто шукає відповідь на питання, чим чистити мийку зі штучного каменю, невимовно пощастило: адже практично всі типи такої раковини можуть бути належним чином очищені неабразивними мармуровими очищувачами і декількома основними інструментами для побутової чистки. Після виконання декількох простих кроків раковина зі штучного каменю буде сяяти як нова.

1 як чистити мийку зі штучного каменю

Потрібно враховувати важливі речі, перш ніж відмити раковину зі штучного каменю. Що необхідно взяти до уваги? з глянцевою або матовою поверхнею варто проявляти особливу обережність при чищенні, так як обробка здатна проявити навіть маленькі подряпини. Можливо, мийка має гелеве покриття. Покриття гелем непроникне і набагато менш тонке, ніж у інших штучних каменів, які не мають подібної обробки. Не слід використовувати кислотні або лужні миючі засоби, так як є ризик зіпсувати обробку.

Мийка зі штучного каменю

Зазвичай штучний камінь м’який, ніжний і дуже пористий. Це ускладнює процес очищення, так як контакт з продуктами, які не мають нейтральний рн, часто дає несподіваний результат. Всі штучні вироби з каменю, такі як мармур, онікс і граніт мають обробку зі смоли, непористу і стійку забарвлення. Штучний мармур, наприклад, виробляється шляхом змішування 70% мармурового пилу і 30% смоли. Найчастіше штучний мармур має гелеве покриття, це робить його дуже міцним. Завдяки чому цей кам’яний матеріал такий ідеальний.

  1. крок 1-покупка розчину для очищення. Перед тим як чистити мийку зі штучного каменю, потрібно переконатися, що під рукою є надійний очищувач, такий як sprayway. Більшість побутових чистячих і навіть багато домашні миючі розчини є занадто абразивними для застосування на штучному камені. Не можна використовувати абразивні чистячі засоби. Не слід використовувати комет навіть у вигляді крему. Після придбання відповідного очищувача потрібно нанести спрей на мийку і залишити його на кілька годин. Час зазвичай вказано на упаковці хімічного очищувача.
  2. крок 2-очистити мийку зі штучного каменю. Тепер, вибравши рішення для очищення мийки, потрібно використовувати неабразивну мочалку або м’яку губку, щоб енергійно витерти бруд або плями з мийки. Слід уникати використання звичайних мочалок, паперових рушників, або скребків при виконанні цього кроку, так як вони занадто грубі для штучного каменю. Загальне правило полягає в наступному: використовувати можна тільки м’яку тканину або замшу. Не варто також використовувати наждачний папір, колючий бік губки, щітки з натуральною шерстю або що-небудь ще, що може подряпати камінь. Свіжо очищену мийку потрібно сполоснути водою, щоб видалити всі залишилися сліди хімічного очищувача.

Більшість мийок зі штучного каменю можуть приймати кислотні або лужні очищувачі, але деяким цей метод чищення не підходить. Те, що можна використовувати, також буде варіюватися в залежності від виробника продукту. Тому потрібно ретельно перевірити керівництво, яке додається до миючих засобів. Тільки так можна бути впевненим, що продукт підійде. Для щоденного рутинного прибирання добре підійде невелика кількість мила, м’який миючий засіб. Можуть знадобитися звичайні дезінфікуючі чистячі засоби для ванної кімнати, які справляються зі своїм завданням на ура. Але знову-таки попередньо необхідно почитати інструкцію із застосування, вивчити склад на предмет абразивних речовин.

2 як позбутися від мильного накипу і плям?

Від мильного накипу можна легко позбутися, використовуючи суміш з білого оцту і дистильованої води в співвідношення 50:50. Потрібно додати близько 1/2 склянки в пляшку з розпилювачем і нанести спрей на невелику проблемну площу мийки. Потім потрібно протерти область м’якою тканиною. Може знадобитися повторити цей процес кілька разів, щоб домогтися гарного результату. Потім мийка зі штучного каменю повинна бути промита чистою водою, для видалення надлишків миючого засобу. І перше, що кинеться в очі після такої маніпуляції — приємний блиск. Цей миючий розчин має нейтральний рн і неЗашкодить будь-який штучний камінь. Він видаляє мильну піну з легкістю.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Нанесення оцтового розчину від мильного нальоту

Якщо потрібно очистити мийку зі штучного каменю від жорстких плям води, можна використовувати ту ж воду і оцет, але залишити суміш на поверхні раковини на 30 хвилин. Потім використовувати чисту, вологу тканину, щоб протерти плями. Якщо пляма не видаляється відразу, процес потрібно повторити. Не варто забувати про те, що абразивні матеріали для чищення використовувати категорично заборонено. Такі плями води можуть бути викликані мінералами в її складі. У деяких районах вода дуже жорстка, і це реальна проблема.

Якщо є необхідність видалити з поверхні мийки якусь липку речовину, можна сміливо використовувати денатурований спирт. Для тих хто знайомий з денатурованим спиртом, це засіб відразу ж асоціюється з лікувальним розтиранням цим розчином. Залежно від виробника, пляшки в місцевому магазині можуть містити напис денатурований або для розтирання. Спирт потрібно нанести на ватний тампон або тканину і застосувати до невеликої, прихованої області забруднення на штучному камені. Але попередньо варто переконатися, що цей засіб не буде знебарвлювати або пошкоджувати мийку. Якщо засіб безпечне, то можна піти далі і застосувати ацетон. Не варто застосовувати його у великих кількостях. Використовувати його потрібно за допомогою тканини або ватного диска. Терти забруднене місце потрібно повільно і терпляче.

3 сяюча мийка

Деякі виробники мийок зі штучного каменю пропонують використовувати автомобільний або спеціальний віск для стільниць, щоб очистити раковину до блиску. Знову ж таки завжди потрібно застосовувати віск на прихованій ділянці, щоб переконатися, що це не зашкодить мармуру. Після ознайомлення з рекомендацією застосовувати засіб необхідно наступним чином:

  1. наносити віск на поверхню відповідно до вказівок.
  2. іноді виробник штучного каменю радить дозволити воску висохнути протягом 15-20 хвилин.
  3. коли віск висохне, можна використовувати чисту, вологу тканину, щоб видалити його.
  4. суха тканина підійде для того, щоб позбутися від залишків воску.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Блиск кам’яної мийки після використання воску

4 як чистити гранітну мийку?

Раковини, виготовлені з граніту, часто покриті герметиком, який здатний захищати камінь від подряпин і ерозії. Щоб очистити раковину з граніту слід використовувати м’який очищуючий розчин, який не буде впливати на герметик або викликати ефект знебарвлення. Для видалення плям вони повинні бути оброблені за допомогою порошкоподібного продукту і перекису водню, яка буде поглинати пляму безпосередньо на поверхні каменю.

Важливе правило: гранітна раковина повинна бути промита і висушена після кожного використання. Промивання раковини може запобігти висиханню і затвердіння залишків їжі на гранітній поверхні і захистити її від будь-яких мінералів, які містяться у водопровідній воді.

Створення домашнього очищувача з суміші рідкого мила і води — відмінне рішення. Рідина для миття посуду здатна видалити бруд з раковини без подряпин або пошкоджень поверхні граніту. Щоб уникнути мильних розлучень, досить полоскати раковину після очищення, щоб видалити всі залишки мила.

Можна використовувати і спеціальну пасту для чищення. Наносити її необхідно безпосередньо на заплямовану частину гранітної раковини. Шар пасти, застосований до пофарбованої області, повинна бути приблизно близько 6,35 мм. Оброблена зона повинна бути покрита поліетиленовою плівкою і закріплена скотчем. Це дозволить пасті повністю поглинути пляму. Паста повинна висохнути. Іноді це може зайняти до 2 днів. Проте цей період може коливатися в залежності від інструкцій, зазначених на використовуваному продукті. Позбутися від пасти після того, як вона висохла, можна використовуючи м’яку губку або рушник. Потім необхідно промити оброблену область водою, щоб видалити всі залишки пасти. Пляма після такої процедури зникне з поверхні граніту. Якщо цього не сталося, процедуру варто повторити до повного зникнення плям.

На чорній або будь-якій темній гранітній мийці особливо помітні білі сліди від твердих мінералів. Повне очищення з м’яким миючим засобом, з подальшим легким шаром оливкової або мінеральної олії допоможе видалити білі сліди, відновити блиск і захистити раковину з граніту без пошкодження каменю. Очищати таким чином раковину можна 1 раз в тиждень. Попередньо мийку варто обполоснути гарячою водою, нанести 2 або 3 краплі м’якого засобу для миття посуду, промити її з м’якою мочалкою, концентруючись на ділянках з білим нальотом. Ще раз промити мийку гарячою водою, пройтися сухою тканиною і нанести 1 або 2 ч.л. Оливкової олії. Це подарує додатковий блиск гранітної мийці.

Нехай служить довго!

Мийки зі штучного каменю останнім часом стали особливо популярні на вітчизняному ринку. Це пояснюється унікальними характеристиками матеріалу, з якого їх виготовляють. Штучний камінь виробляється на основі природних мінеральних компонентів з додаванням смоли і фарбувальних речовин. Він має щільну однорідну структуру, має високу міцність і вологостійкість, відрізняється стійкістю до впливу високих температур, ультрафіолету, хімічних реагентів, має хороші гігієнічні показники.

Про плюси і мінуси мийок зі штучного каменю, а також про критерії вибору ми говорили в . Тепер мова піде про те, як продовжити термін служби придбаного виробу.

Особливості експлуатації мийки: як продовжити термін служби

Мийки зі штучного каменю досить стійкі до впливу багатьох хімічних речовин, проте допускати їх тривалого контакту з агресивними рідинами все-таки не слід. Розчинники, ацетонсодержащие речовини, кислоти і їдкі луги не повинні потрапляти на поверхню. Невелика кількість хімікатів, випадково опинилося на камені, необхідно відразу ж видалити, змив великою кількістю води, потім слід протерти мийку мильним розчином і ще раз як слід промити. Якщо цього не зробити — поверхня може отримати пошкодження.

Штучний камінь-негорючий, досить термостійкий матеріал, проте його структура може порушуватися під впливом занадто високої температури. Тому гарячу кухонний посуд на кам’яну сантехніку ставити не можна, так само як і піддавати її впливу різких температурних перепадів (занадто гаряча, а потім — крижана вода). Безпосередньо перед тим як вилити киплячу воду або масло, бажано відкрити кран з холодною водою.

Композитний камінь відрізняється високою міцністю, але сильний удар гострим ріжучим інструментом або падіння важкого предмета можуть пошкодити навіть такий твердий матеріал і викликати появу тріщин, відколів. При тривалій експлуатації неминуче виникають подряпини, які бувають особливо помітні на виробах темної колірної гами. Для того щоб попередити утворення дрібних дефектів, поверхню слід очищати за допомогою неабразивних чистячих засобів і, звичайно, не варто використовувати мийку в якості обробної дошки.

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Догляд за мийкою зі штучного каменю

Маючи уявлення про властивості та особливості штучного каменю, можна забезпечити якісний догляд за мийкою і зберегти гарний зовнішній вигляд виробу на довгі роки.

Чим мити мийку зі штучного каменю? завдяки тому, що штучний камінь за своєю структурою є дуже щільним матеріалом, що не має навіть мікроскопічних пір, він не здатний вбирати сторонні частинки. Тому бруд, жир, залишки їжі легко видаляються з його поверхні мильною водою і звичайними миючими і миючими засобами (без абразивів), а грибок і мікроби не розмножуються.

Для догляду за такою сантехнікою випускаються і спеціальні засоби (маркуються як засоби для композитів) — вони безпечні, діють більш м’яко, не залишають розлучень і подряпин. Підбирати їх слід відповідно до виду матеріалу і типу забруднення. Для щоденного застосування ідеально підходить звичайне м’яке мило на основі природних інгредієнтів — воно добре очищає камінь, не містить воску і не утворює плівку на поверхні.

Свіжі плями (від кави, вина, чаю, масла, залишків їжі) можна видалити мильною водою, стійкі (зазвичай з’являються при нерегулярному догляді) — за допомогою препаратів для очищення каменю від плям, що випускаються в рідкій формі, у вигляді порошків, розчинних таблеток, гелів. Можна застосувати і абразивний порошок для миття посуду, але, що називається, без фанатизму. Перш ніж використовувати для миття мийки абразивний чистячий порошок (типу пемолюкс), його потрібно злегка змочити до стану пасти.

Швидко і повністю усунутиВапняний наліт допоможуть спеціальні очищувачі, призначені для виробів з композитного каменю. Їх наносять на мокру поверхню і, витримавши кілька хвилин, змивають водою (концентрація вибирається в залежності від рівня забруднення). Якщо під рукою немає спеціального засобу, а наліт потрібно терміново прибрати, можна використовувати звичайні універсальні засоби для очищення нальоту або, що краще, розчин оцту (2,5%). Не слід залишати засіб надовго, щоб уникнути пошкодження поверхні! верхній захисний шар мийки може відреагувати на деякі речовини при тривалому контакті з ними. Однієї-двох хвилин буде достатньо, після чого місце появи нальоту потрібно швидко потерти м’якою губкою і обполоснути з великою кількістю води.

Для дезінфекції допускається використовувати рідини і порошки, що містять хлор, оскільки вони не пошкоджують поверхню, видаляються без сліду. Однак мийки зі штучного каменю, як правило, не вимагають дезінфекції, тому що на їх поверхні не накопичуються бактерії. По можливості, краще придбати спеціальні дезінфікуючі розчини, що випускаються для догляду за кам’яною сантехнікою — вони не містять сильнодіючих кислот, хлору, чудово справляються з видаленням бруду, їх можна використовувати для регулярного очищення.

Після миття мийку бажано витирати насухо, оскільки, випаровуючись, краплі води можуть залишати помітні сліди (більш чітко вони проявляються на темній однотонної поверхні).

Чим очистити мийку зі штучного каменю білу. Чим чистити раковину зі штучного каменю-ефективні і безпечні засоби

Ремонт мийки зі штучного каменю

Навіть при правильному догляді мийка може постраждати — наприклад, в результаті падіння на неї важкого предмета посуду.

Однією з переваг сантехніки, виконаної зі штучного каменю, є те, що при будь-яких пошкодженнях її можна відремонтувати. В ході ремонту дефектні місця заповнюються композитним складом, при цьому усуваються дрібні і великі тріщини, відколи, будь-які нерівності. Технологія може змінюватися в залежності від виду і розміру пошкодження.

Якщо в результаті неправильної експлуатації або поганого догляду мийка втратила привабливий вигляд, з’явилися подряпини — не поспішайте засмучуватися, так як її можна буде відшліфувати і повернути початкову красу. Штучний камінь має рівномірно забарвлену внутрішню текстуру, тому навіть численна шліфування йому не страшна.

Етапи робіт при усуненні дефектів поверхні:

  • фрезерування (вирізання пошкодженої ділянки, формування отвору правильної форми).
  • підготовка поверхні під склеювання. Для цього використовують спеціальні очищувачі, рідини, пасти (вони видаляють багато видів забруднень: пил, віск, масло, жир, сажу, смоляні плями, каучук та ін.).
  • виготовлення (з аналогічного матеріалу) деталі потрібної форми і розміру для закриття місця пошкодження. Особливу увагу слід приділити вибору відтінку кольору, щоб відреставрований ділянку не виділявся на загальному тлі.
  • приклеювання готового фрагмента (клей підбирається з урахуванням характеристик каменю).
  • шліфування з метою отримання гладкої рівної поверхні.

Реставраційний процес не відрізняється особливою складністю, і при наявності всіх необхідних матеріалів його проведення можливо власними силами в домашніх умовах. Однак така робота вимагає наявності досвіду, тому найкраще довірити усунення серйозних дефектів професіоналам. Звертатися за допомогою найкраще до фахівців компаній-виробників, або їх представникам на вітчизняному ринку (при використанні імпортних виробів). Якщо у вашому місті немає представників виробника, можна замовити послугу ремонту мийки у місцевих постачальників і установників мийок і