З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

132

Індивідуальність в дизайні вашого інтер’єру завжди буде його виграшною стороною. Ніщо так не надає домашнього затишку квартирі, як речі, зроблені руками господарів. І якщо до цих пір ви не могли похвалитися подібними плодами рукоділля, у вас є прекрасна можливість це виправити. Пропонуємо вам спробувати зробити свічки своїми руками.

Свічки-це чудовий сувенір, який з нагоди може прикрасити атмосферу будь-якого сімейного свята. Свічки здавна є атрибутом торжества, знаменних дат, романтичних вечорів. Та просто посидіти в тиші, послухати улюблену музику під трепет ніжного вогника — цього так часом не вистачає.

Для когось свічка не більше ніж милий предмет декору. І в цьому теж немає нічого поганого, подібні вироби служать чудовою прикрасою в будинку. А ось ароматизовані свічки здатні стати справжнім психотерапевтичним засобом: вони допоможуть створити необхідну атмосферу для релаксації, забрати людину в світ мрій і приємних спогадів.

Крім того, свічка є чудовим подарунком. Теплота ваших рук і вогник красивою свічки будуть найкращим побажанням близькій людині. Свічки прикрасять навіть саму скромну обстановку, підкреслять колірну гамму вашої квартири, стануть свідченням прекрасного смаку господаря.

Чи варто говорити про те, що мами, які перебувають у відпустці по догляду за малюком, можуть навіть заробити на такому приємному занятті. Та й не тільки мами — все, кого захоплює процес створення свічки. А вже бажаючі придбати таку рукотворну красу, будьте впевнені, знайдуться.

Отже, ми маємо багато приводів почати нарешті-таки наш творчий процес. Але для виготовлення свічки нам потрібно запастися певними матеріалами та інструментами.

Матеріали для виготовлення свічок

Дійсно, як зробити свічки своїми руками без спеціальних матеріалів? у роботі нам знадобляться:

  • посудина для розплавлення воску
  • форми для свічки
  • каструля (для водяної бані)
  • палички (перша — кріпити гніт, друга — розмішувати віск)
  • декоративні елементи для прикраси виробу
  • воскові крейди
  • господарські свічки або недогарки старих свічок
  • паперові нитки (бавовна 100%)

Все це допоможе нам створити якщо не восковий шедевр, то прекрасну оригінальну свічку. Отже, починаємо!

Гніт для свічки

Тепер нам належить дізнатися, як виготовити гніт для свічки своїми руками. Виготовляємо ми гелеву, парафінову або воскову свічку, в будь-якому випадку нам потрібен буде гніт. Для того, щоб його зробити, нам знадобиться натуральна бавовняна нитка без всяких там домішок. Як варіант, візьміть в якості гніту кольорові нитки муліне. Виглядає дуже мило і незвично.

Товщина і фактура гніту залежать, перш за все, від товщини тієї частини свічки, що повинна прогорати. Наприклад, є свічки, частково складаються з горючих матеріалів. Прогорає в них виключно серцевина.

Для тих, хто збирається відливати свічку з воску, потрібно взяти товсті нитки і не дуже туго їх переплести. Парафінові і гелеві свічки, навпаки, потребують тугому переплетенні ниток (в іншому випадку при горінні гніт буде коптити).

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Гніт для воскових свічок

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Гніт для гелевих свічок

Потрібно бути уважним і до наступної деталі: якщо свічка забарвлюється восковою крейдою, дрібні стружки можуть забити гніт, не розчинившись в парафіні або воску. Взагалі, в цьому питанні є маса нюансів, будьте готові до того, що підбирати гніт до певного типу свічки доведеться методом проб і помилок.

Якщо взяти дуже товстий гніт, не виключено зайве плавлення свічки, а це загрожує кіптявою. Якщо ж зробити дуже тонкий гніт, він буде постійно гаснути.

Є кілька варіантів оформлення гніту: його можна зв’язати гачком, заплести кіскою, скрутити мотузкою. Перед заливкою свічки можна просочити нитку воском, можна ж одночасно робити і заливку, і просочення.

Якщо не хочеться витрачати час на виготовлення гніту, то скористайтеся гнітом з готових господарських свічок.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Форма для свічки

У цьому питанні визначальну роль відіграє ваша фантазія. Ви можете використовувати будь-які форми з пластику або металу, які здаються вам симпатичними і доречними для виготовлення свічок. Не обмежуйтеся тільки готовими формочками: їх роль можуть чудово зіграти і упаковки від йогуртів, баночки від крему, формочки для випічки, консервні банки, келихи або гуртки, які можуть витримати високу температуру нагрівання. Деякі використовують навіть молочний тетрапак в якості формочки для майбутньої свічки.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Свічки залиті в чайні чашки

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Свічки зроблені в яєчній шкаралупі

Але для вашого першого досвіду краще не мудруйте лукаво: візьміть щось просте. Наприклад, стаканчик від йогурту. Обов’язково попередньо видаліть паперову етикетку, адже вона може спалахнути.

Беремо наш стаканчик і в середині його денця товстої голкою проколюємо дірочку — туди вставляємо вже готовий гніт. Зі зворотного боку стаканчика гніт потрібно зав’язати вузликом. У цьому самому місці вузлика буде верх нашої свічки, адже заливка її буде «догори ногами»: вузлик мінімізує текти парафіну, стеарину або воску через дірочку, виконану нами на дні стаканчика.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Йдемо далі. Поперек на стаканчик нам потрібно укласти будь — яку паличку-зубочистку, пензлик або олівець. На ній нам потрібно зав’язати інший кінець гніту. Його слід розташувати строго по центру у вертикальному рівному положенні. Так, ви гарантуєте собі, що свічка буде рівномірно горіти і оплавлятися.

Фарбування свічки

Дійсно красиві свічки у вас вийдуть за тієї умови, якщо ви не забудете їх пофарбувати. Найпростіший і цілком прийнятний спосіб-фарбування свічок за допомогою простих дитячих воскових крейди.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Вам здається, що розумніше буде використовувати акварель або гуаш? дійсно, палітра цих фарб багатше, ніж колірне розмаїття крейди. Але проблема в тому, що і гуаш, і акварель виготовляє на водорозчинній основі: для роботи зі свічкою ці барвники непридатні. Вони погано змішуються з воском або парафіном, можуть плавати в них незрозумілого кольору пластівцями, а після і зовсім осісти на дно.

Декор свічок можна і потрібно проводити тільки барвниками на жиророзчинній основі, а це і є наші воскові крейди.

Нерідко багато умільці в декорі свічок використовують помади або тіні. Якщо вам не шкода своєї косметики, будь ласка, можете наслідувати їх приклад. Але будьте впевнені, що по всьому будинку буде витати аромат помади, який далеко не завжди приємний. Багатьом цей запах може здатися нав’язливим.

Якщо вже ви взялися робити декоративні свічки своїми руками, краще використовувати менш агресивні матеріали. Вибираючи воскові крейди, зупиняємося на м’яких типах цього барвника. Особливо гарні свічки, виготовлені з використанням перламутрових воскових крейди.

Якщо вам попалися тверді крейди, процедура їх плавлення буде утруднена. Та й стругати їх досить проблематично. Отже, вибрали крейду, за допомогою терки острогали його і додали цю стружку в воскові недогарки. Гарненько перемішали стружку і недогарки паличкою.

Втім, є й інший варіант фарбування. У спеціальних магазинах нескладно знайти таблетовані пігменти різних кольорів. Їх можна змішувати один з одним, дозувати. Використовуючи такі пігменти, вам вдасться зробити воістину незвичайну, яскраву або ніжну свічку. Пігменти в таблетках значно розширюють можливість отримання цікавих відтінків.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Від використання барвників відмовлятися не варто: вони надають свічці неповторний вигляд, створюють унікальний візерунок.

Заливка свічки

Ось вже готовий гніт, пора робити заливку. Нам знадобиться звичайна консервна банка. Її належить трошки приплюснути, щоб утворився своєрідний носик. Це потрібно для того, щоб легше відбувався процес виливання розплавленого матеріалу.

Попередньо заготовлену форму краще змастити тонким шаром рідини для миття посуду або простим рослинним маслом. І те, і інший засіб однаково хороші.

У банку нам потрібно скласти уламки свічок (свічки повинні бути однаковими за якістю). Якщо ми зібралися виготовити парафінову або воскову свічку, для розплавлення можна взяти каструльку або кухлик, які не дуже-то шкода. У будь-якому випадку, ця ємність повинна міститися в ту каструлю, що буде використовуватися в якості водяної бані. В принципі, використовувати можна все, що вам завгодно, крім скляного посуду.

Отже, ми наповнюємо каструлю водою, кип’ятимо воду, а після занурюємо туди ємність з воском або парафіном. Так наш матеріал буде плавитися.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Коли матеріал і стружки повністю розплавилися, можна починати заливку свічки.

Дно нашої формочки заливаємо воском, даємо охолонути. Не поспішайте відразу заливати всю форму, в іншому випадку через дірочку в дні може витекти багато воску або парафіну. Віск заливаємо шарами, то, що витекло, заново відправляємо на переплавку. Коли вже свічка залита повністю, її потрібно остудити. Температура при цьому повинні бути кімнатна.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Багато в цьому моменті припускаються помилки: намагаються прискорити процес охолодження, помістивши свічку в морозильну камеру. В такому випадку вона може розтектися нерівномірно.

Це не критично, якщо ми заливаємо свічку «догори ногами». Якщо ж ви використовуєте інший метод, то вам варто залишити трошки воску, для того щоб заповнити поглиблення поруч з гнітом. А після висихання вони обов’язково з’являться.

Коли вже температура свічки стане рівною температурі кімнати, потрібно розв’язати вузлик на дні форми. У цей момент сам виріб ми витягуємо, акуратно потягнувши за гніт.

Якщо не виходить це зробити, форму можна розрізати. Або ж поставити її на хвилинку в холодильник, а потім на кілька секунд підставити під гарячу воду.

Після цього зайву частину гніту обрізаємо, залишивши кінчик в 1 см.якщо від форми залишилися некрасиві шви, їх можна видалити гарячою водою. Але при цих маніпуляціях свічка може помутніти, блиск її може померкнути. Тому оптимальним рішенням буде вибирати форму для свічки, яка не містить швів.

Аромасвічки своїми руками

Виготовити ароматичні свічки своїми руками цілком реально. Зокрема, це варто зробити тим, хто є справжнім шанувальником ароматерапії. Для того, щоб у вас вийшли саме аромасвічки, перед розливанням в віск вам потрібно додати якісь ефірні масла. Вибір масла залежить від вашого смаку: додавати можна будь-які масла, хіба що, рожеве брати не варто. Адже його запах при горінні буде задушливим, важким.

Здорово, якщо декор аромасвічки буде відповідати рослині, масло якого ми використовуємо. Наприклад, взявши за основу аромату масло лаванди, в декорі свічки повинні переважати рожеві або бузкові барвники.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Використовуючи масло лавра або м’яти, декорувати свічку краще зеленими відтінками.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Ваніль або кориця будуть органічні в теплих, бежево-коричневих тонах.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Не тільки масла можуть зробити вашу свічку ароматичною, звичайна кава є сильним і приємним ароматизатором.

В принципі, домогтися пахощів свічки не так-то і складно. Ароматичні масла додаються в парафін, віск або гель. А далі процес виготовлення ароматичної свічки нічим не відрізняється від створення звичайної свічки.

Експериментаторам радимо змішувати масла: незвичайний букет ароматів вам гарантований. Якщо боїтеся » начудити» і синтезувати непоєднувані запахи, подивіться рецепти духів. Дотримуйтесь їх приписами, тільки не додавайте рожеве масло.

Гелеві свічки

А тепер поговоримо про те, як зробити гелеві свічки своїми руками. Для того, щоб у нас вийшли гелеві свічки, краще використовувати готовий гелевий віск. На упаковках з ним нерідко пишуться рецептура створення свічок, їй і можна скористатися.

Тим же, хто все звик робити сам, може допомогти наступний рецепт:

  • 5 г желатину
  • 2 г таніну
  • 20 мл води
  • 35 мл гліцерину

Спочатку нам потрібно розчинити танін в гліцерині в процесі нагрівання. Продовжуємо нагрівати, додаючи до складу залишки гліцерину і желатину. У утворився прозорий розчин додаємо воду. Суміш доводимо до кипіння. Деяке помутніння розчину не повинно вас налякати: незабаром воно зникне. Поки вода цілком не випаруватися, потрібно кип’ятити розчин.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

У гелеві свічки теж можна додавати ефірну олію, це не суперечить рецептурі. Окремий, особливо приємний процес, декорування гелевих свічок. На дно будь-якої прозорої ємності вільним чином укладаємо декоративні елементи: бісер, намистинки, камінчики, черепашки, паєтки, кавові зерна, сухі стеблинки рослин або квітки. Потім заливаємо все гелевим прозорим воском. Виглядає така свічка просто неймовірно: прозора, ніжна, з чарівним візерунком всередині.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Кавові свічки

Декоративні свічки виготовити теж не представляє особливих труднощів. Наприклад, ви можете зробити оригінальну кавову свічку. Декор-природно, зернами кави. Принцип роботи такий: у велику форму вставляють маленьку. Між стінками двох форм потрібно засипати кавові зерна, а після залити їх свічковий масою.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Як тільки маса з кавовими зернами застигла, стінки потрібно обдути гарячим феном. Завдяки цьому зайвий парафін стече, зерна кави будуть добре видно.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Ось і готовий зовнішній шар з кавовими зернами. Ставимо його назад у форму, заливаємо зсередини парафіном / воском іншого кольору.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Кавові свічки можуть бути і такими:

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Таким же способом можна зробити і морські свічки: замість зерен в них будуть камінчики або морські черепашки. Як варіант-прозорі гелеві свічки з маленькими камінчиками або зернятками кави.

Варіанти прикраси свічок

Як же ще можна прикрасити свічку, створену своїми руками? перший спосіб додання вашій свічці оригінальності-використання незвичайних, несподіваних форм. Іноді цікава форма може бути виграшніше навіть самого майстерного декору. Чудовий елемент декору свічок-різного роду скляні підставки.

У спеціалізованому магазині можна знайти спеціальні наклейки для декору. Або ж декупаж-прекрасний спосіб прикраси свічок. До речі, вельми модний в середовищі професійних свічників. Найчастіше, в якості основи декупажу використовуються серветки. Не забувайте про техніку безпеки: користуйтеся спеціальним лаком для свічок.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Для любителів оригінального декору підійде наступний варіант:

До заливки по краях форми розкладіть черепашки, шматочки сушених фруктів, корицю, насіння, сухоцвіти. Або ж нехай це будуть кавові зернятка в ансамблі зі стразами і бісером. Але в останньому випадку доречніше буде говорити про декор готового виробу: декоративні елементи ми вставляємо в підплавлений парафін/віск.

Вже застиглу свічку можна обклеїти бамбуком або паличками кориці. До них можна додати зірочки бадьяна або все ті ж кавові зернятка. Це буде гарною прикрасою для аромасвічів.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Якщо ви використовуєте сушені рослини (або будь-які інші декоративні елементи, здатні стати пальним), гніт свічки повинен бути тонким, щоб свічка плавилася тільки в серединці.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

В принципі, якщо у вас є можливість звернутися за матеріалом в спеціалізовані магазини, там ви придбаєте чимало корисних засобів. Наприклад, продаються там маркери і контури, вони не горять, а під час тління гніту розплавляються разом з воском/парафіном.

Не хочете збирати старі свічкові недогарки — використовуйте парафінові кульки або свічковий гель. У спеціалізованих магазинах можна знайти навіть вже готові гноти (з металевим утримувачем). Для плаваючих свічок ви можете придбати спеціально розроблений віск.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Сьогодні фантазія творчої людини практично нічим не скута: ціни на матеріали для виготовлення свічок «не кусаються», процес захоплюючий і не такий довгий, як це може здатися. Створивши одного разу красиву свічку своїми руками, ви навряд чи відмовите собі в задоволенні поекспериментувати ще.

А для натхнення пропонуємо вам подивитися чудовий відео майстер-клас про створення різьблених свічок

рубрики

Свічки — атрибут будь-якого свята. У магазинах можна знайти свічки різних кольорів, форм і розмірів. Але, на жаль, не завжди вдається підібрати «свічку своєї мрії». До того ж хочеться, щоб святкова прикраса була особливою. Ви можете втілити свої оригінальні дизайнерські задумки, зробивши свічки своїми руками.

Свічки з недогарків

Накопичилися свічкові недогарки і шматки парафіну можна переплавити в нову свічку. Для цього вам буде потрібно нитка муліне, пивна банка, пакет з-під соку або будь-яка інша форма, соняшникова олія і, зрозуміло, самі свічкові недогарки. Вони можуть бути навіть різних кольорів. В цьому випадку у вас вийде оригінальна» райдужна » свічка.

Вийміть із залишків свічок гноти, складіть всі шматки парафіну в металеву ємність і поставте на водяну баню.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Якщо ви використовуєте білий парафін, але хочете зробити кольорову свічку, покришите в ємність дитячі воскові крейди. Щоб свічка вийшла з перламутровим відливом, додайте в вихідний матеріал тіні для повік. Додавши в розплавлений парафін кілька крапель ефірного масла, можна зробити ароматичну свічку.

Поки парафін плавиться, підготуйте форму для заливки.Змастіть її стінки соняшниковою олією, щоб застиглу свічку легше було вийняти.

Виготовте гніт. Для цього щільно скрутіть кілька ниток муліне. Чим товщі свічка, тим більше ниток потрібно для гніту. Просочіть гніт розплавленим парафіном. Один кінець гніту прив’яжіть до олівця покладіть його зверху на форму. Кінець гніту повинен стосуватися дна форми. Можна додатково зафіксувати гніт знизу. Для цього проколіть в центрі денця форми отвір, простягніть через нього кінець гніту і закріпіть, зав’язавши зовні вузлик.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Вилийте в форму приблизно дві третини розплавленого парафіну і залиште на ніч. Вранці, коли парафін застигне, в середині свічки утворюється поглиблення. Розплавте на водяній бані решту парафіну і заповніть їм цей «кратер».

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Потім залиште свічку ще на день. Коли парафін остаточно застигне, вийміть свічку з форми. Якщо соняшникова олія не допомогло і парафін все-таки пристиг до стінок форми, покладіть її на 10 хв в морозильник або потримайте в гарячій воді.

Кавова свічка своїми руками

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Для виготовлення кавової свічки вам буде потрібно 5 білих парафінових свічок або кілька свічкових недогарків, 4-5 ст.л. Зерен кави, пивна банка, коробочка з-під соку або інша форма, олівець, ніж, соняшникова олія, нитки муліне, маленька каструля або миска.

Спочатку подрібніть свічки ножем, витягніть з них гноти.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Розтопіть шматки парафіну на водяній бані.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Поки парафін плавиться, підготуйте форму і гніт так само, як було описано вище.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Коли парафін розплавиться, не знімаючи каструльку з водяної бані, додайте туди кавові зерна, а через 10 хв приберіть їх і покладіть на дно форми, заповнивши її майже наполовину.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Залийте кавові зерна невеликою кількістю парафіну, щоб вони не спливли, і трохи остудіть.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Коли цей шар парафіну застигне, розтопіть решту парафіну і залийте форму доверху. Коли свічка затвердіє, вийміть її з форми.

Кілька секунд потримайте шар з зернами над вогнем, щоб парафін злегка розплавився і зерна стали помітніше.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Фруктова свічка своїми руками

Для виготовлення фруктової свічки вам буде потрібно лимон, апельсин, грейпфрут або будь-який інший цитрусовий з щільною шкіркою, кілька білих або жовтих свічок, нитка муліне, невелика каструля або миска, олівець.

Розріжте фрукт навпіл і акуратно витягніть м’якоть, намагаючись не пошкодити шкірку. Половинки шкірки будуть служити формами-свічниками для свічок. Скрутіть джгутом кілька ниток муліне і просочіть їх парафіном або витягніть гніт з свічки. Прив’яжіть один кінець гніту до олівця і покладіть його зверху на половинку шкірки. Виконайте отвір в денці шкірки, протягніть через нього нижній кінець гніту і зав’яжіть його вузликом із зовнішнього боку.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Ножем подрібніть свічки, витягніть з них гноти, а шматки парафіну розплавте на водяній бані. Залийте розплавленим парафіном половинки шкірки і залиште до застигання.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Картинки для свічок

Навіть найпростішу свічку можна за 5 хвилин перетворити в святкову. Для цього вам знадобиться товста свічка, паперові серветки з малюнком, ножиці і чайна або столова ложка.

Акуратно виріжте з серветки картинку, якою ви б хотіли прикрасити свічку. Зверніть увагу, що такі серветки зазвичай бувають багатошаровими, вам же знадобиться тільки один, верхній шар з малюнком. Ви можете вирізати один малюнок або кілька, приклеївши їх по всьому колу свічки.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Злегка розжарити ложку над відкритим вогнем.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Прикладіть малюнок до свічки і акуратно розгладьте його теплою ложкою, рухаючись від центру до країв картинки.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

А якщо в якості сюжету ви виберіть картинку діда мороза, то вийде ось така красива новорічна свічка, яка і новорічний інтер’єр прикрасить і буде хорошим новорічним подарунком .

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Гелева свічка своїми руками

Прозорі гелеві свічки виглядають дуже незвично. Крім зовнішньої краси, у них є і ще одна перевага: гель горить повільніше парафіну. В цілому принцип виготовлення гелевої свічки такий же, як і парафінової. Однак є і ряд особливостей.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Для виготовлення гелевої свічки залийте 5 частин безбарвного желатину 20 частинами води. Через 30-40 хвилин додайте в набряклий желатин 25 частин гліцерину. Поставте суміш на слабкий вогонь і нагрівайте до отримання прозорого розчину. Окремо візьміть 10 частин гліцерину, підігрійте його і розчиніть в ньому 2 частини таніну. Змішайте обидва розчини. У вас вийде каламутний розчин. Підігрівайте його ще деякий час, поки він не стане прозорим. Зверніть увагу, що гель не можна нагрівати до температури вище 120 °с, так як в цьому випадку масляна частина почне розкладатися, гель вийде каламутним і буде неприємно пахнути. Намагайтеся якомога рідше заважати гель, інакше в ньому будуть утворюватися бульбашки. Якщо бульбашки все ж з’явилися, поставте свічку на добре освітлений сонцем підвіконня. Гель розігріється і бульбашки зникнуть.

Готовий гель залийте в скляну форму з гнітом.З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Як форми можна використовувати будь-який красивий скляну посудину з не дуже тонкими стінками. Ретельно вимийте його, витріть і підігрійте в духовці. Це робиться, щоб зменшити різницю температур гелю і стінок судини. Якщо ця різниця буде занадто великий, біля стінок форми утворюються бульбашки. Крім того, від температурних перепадів скло може лопнути.

Гніт виготовляють і прикріплюють так само, як для парафінових свічок. Зрозуміло, проколоти скляну посудину неможливо, тому нижній кінець гніту приклеюють до дна клеєм.

Гель заливають по стінках форми. Ні в якому разі не наливайте його струменем.

Можна зробити оригінальну свічку, поклавши в нижню частину форми негорючі матеріали: камінчики, черепашки, намистини. Прикраси засипають в порожню форму без гніту, заливають гелем і залишають. Коли гель застигне, спицею проколюють отвір і вставляють туди нижню частину гніту. Верхню як зазвичай прикріплюють до олівця. Потім форму заливають залишилися гелем до країв.

Вітаємо всіх читачів нашого блогу! якщо вам подобається майструвати щось своїми руками, то цей пост повинен вас порадувати. Тому, що сьогодні ми розповімо, як зробити свічки в домашніх умовах . Нам знадобиться:

  • каструля з холодною водою
  • каструля з окропом
  • старі парафінові свічки
  • дитячі воскові крейди (наприклад, crayolа)
  • бляшані банки від пива і газ.напоїв
  • соняшникова олія
  • черепашки
  • креатифф у величезній кількості. 🙂

Як зробити різнокольорову свічку в домашніх умовах.

1. Розтопити старі свічки на водяній бані, попередньо відокремивши гніт. Обов’язкова умова: топити потрібно по шматочку для кожного кольору окремо.

2. Тепер робимо різнокольорову стружку з крейди. І розводимо її в розтопленому парафіні.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

3. Форму для січі (наприклад банку від напою coca cola) змастити соняшниковою олією, щоб віск не прилип до форми.

4. Гніт закріпити на олівці або трубочці для соку і опустити в форму для свічки так, щоб він розташовувався вертикально по центру банки і стосувався дна. Форму поставити в ємність з холодною водою.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

5. Влити 1-ю порцію кольорового розтопленого парафіну. Трохи почекати, щоб парафін встиг застигнути. Якщо ви додасте зверху шматочки льоду і заллєте порцією парафіну іншого кольору, то отримаєте рельєфну форму свічки.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

6. Заливши таким чином пошарово всі кольори, дайте свічці трохи застигнути. А потім акуратно вийміть її з форми (можна навіть обірвати тонкі стінки банки)

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

7. Одна свічка вийшла смугастенька, а друга рельєфна.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

8. Якщо хочете зробити оригінальну свічку з морськими черепашками або кавовими зернами, потрібно розміщувати їх ближче до стінками банки, інакше їх не буде видно.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Виготовлення свічок-це дуже захоплюючий процес, під час якого в голову приходять найнеймовірніші ідеї! спробуйте і у вас обов’язково вийти!

Відео як зробити свічку

Відмінною прикрасою столу на будь-якому святі будуть красиві свічки, як зробити які своїми руками в домашніх умовах ви дізнаєтеся, ознайомившись з покроково складеною інструкцією і докладними фото всього процесу їх виготовлення. Вони не тільки стануть частиною вашого інтер’єру і доставлять вам естетичне задоволення, але і виручать вас в разі раптово відключення електрики. До того ж свічки, зроблені своїми руками, можуть стати хорошим подарунком дорогим і близьким людям, які неодмінно оцінять ваші старання.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

майстер-клас з виготовлення воскових свічок

Віск або парафін – найпростіші і доступні матеріали. Їх легко придбати в спеціалізованих магазинах або замовити в інтернеті. Можна також використовувати вже готові найпростіші господарські свічки, коштують які недорого. При виборі відповідного матеріалу, враховуйте те , що віск – натуральний продукт і при плавленні ніколи не коптить, а парафін – синтетичний матеріал, який згорає повністю, виділяючи при цьому кіптява. Для створення свічки також буде потрібно:

  • готовий гніт. можна взяти його зі старої свічки або зробити самостійно з бавовняних ниток або муліне;
  • каструля. у ній потрібно буде нагрівати воду для створення водяної бані;
  • посуд для плавлення воску;
  • формочка для свічки . Вона може бути виготовлена з будь-якого матеріалу. Головна умова до неї: верхній її край повинен бути рівним і не завужені;
  • дерев’яна паличка . Вона знадобиться для закріплення гніту. Це може бути олівець, палички для суші.

Перш ніж перейти до виготовлення свічок за допомогою цих підручних матеріалів, вам необхідно знати що:

  • температура розплавленого воску (парафіну) дуже висока, тому працювати з ним потрібно дуже акуратно, щоб не обпектися . До того ж він дуже швидко остигає (протягом 15 хвилин), тому заливати його в форму слід не тільки акуратно, але і швидко;
  • якщо ви робите гніт самостійно , скручуючи його з муліне або бавовняних ниток, зверніть увагу на те, що він не повинен бути занадто товстим . В іншому випадку свічка буде сильно плавитися і диміти. Велику роль також відіграє і щільність скручування і довжина гніту. Щоб полум’я воскових свічок не гасло, нитки потрібно змотувати несильно.

Як визначити відповідну довжину гніту для готового виробу? вона повинна бути такою, щоб свічку можна було зручно запалювати.

покрокова інструкція

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складовіу формочку, куди плануєте заливати розплавлений віск або парафін, опустіть бавовняну нитку або скручені разом нитки муліне. Верхній кінець майбутнього гніту зафіксуйте на дерев’яній паличці . Її, в свою чергу, покладіть зверху форми; З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складовінаріжте невеликими шматочками або натріть на тертці віск (парафін) або звичайну стару свічку, покладіть в підходящий посуд. Поставте на повільний вогонь каструлю з водою. Помістіть в неї посуд з воском і розтоплюйте його, постійно помішуючи, щоб не було грудочок; З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складовіналийте в заготовлену формочку трохи розплавленого воску. 1 помістіть нижній кінчик гніту по центру і почекайте, поки віск трохи загусне;

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складовінаповніть форму розтопленим воском, що залишився; З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складовіколи свічка повністю застигне і затвердіє, відріжте зайву частину гніту .

Краще зробити це не раніше, ніж через добу;

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складовіобережно дістаньте свічку з формочки або залиште в ній, якщо так було задумано.

Порада: щоб швидко витягти з формочки готову свічку і не пошкодити, можна помістити її на 30 секунд в морозилку або трохи потримати під струменем гарячої води.

Важливо! не запалюйте готові свічки, поки вони повністю не затвердіють. Від моменту їх створення і до першого використання має пройти не менше доби .

декорування та ароматизування

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Коли ви освоїли процес виготовлення свічок з воску і парафіну, можете трохи ускладнити собі завдання. Для цього вам слід навчитися їх ароматизувати і фарбувати в будь-які кольори.

Почнемо з кольору воску або парафіну. Змінити його на абсолютно будь-який можна на етапі його розплавлення, додавши шматочок воскового олівця потрібного відтінку. Акрилові та масляні фарби з цією метою використовувати не варто . Якщо додати їх при плавленні воску, то вони не забарвлять його, а злипнуться і в готовій свічці у вас буде вкраплення з некрасивих кольорових пластівців.

За допомогою декількох воскових олівців різних відтінків можна робити смугасті свічки , які дуже красиво і оригінально виглядають. Для цього потрібно послідовно розтоплювати і заливати в форму шарами віск різних кольорів.

Як зробити так, щоб при горінні готова свічка пахла? для цього достатньо додати кілька крапель ефірного масла в розплавлений віск перед тим, як виливати його в формочку.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові
З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

Практично в будь-якому будинку або квартирі можна знайти свічки. Їх використовують в побуті для прикраси інтер’єру, при відключеннях електрики. Крім того, свічки застосовують в церкві для відправлення служб. Звичайно ж, свічки — це не та продукція, без якої неможливо обходитися, але тим не менш, попит на ці вироби завжди досить високий.

Сам процес виробництва свічок досить простий. Тому відкрити свічковий заводик для виробництва церковної свічки або виробляти декоративні свічки під силу практично кожному.

виготовлення свічок будинку

Перш ніж братися за відкриття власного бізнесу, краще спробувати виготовлення свічок в домашніх умовах своїми руками . Звичайно ж, вдома ви не можете відкрити повноцінне виробництво, але для «проби пера» такий масштаб цілком прийнятний.

Такі проби не зажадають великих вкладень грошових коштів. Матеріали, з яких виготовляють свічки, є практично в кожному будинку. Що ж буде потрібно?

  1. форма для виготовлення свічок. Для перших проб ви цілком можете скористатися тим, що під рукою – пластиковими стаканчиками і навіть ковпачками від дезодорантів.
  2. гноти, можна зробити самостійно з бавовняних ниток або придбати готові.
  3. барвник для свічок. Знову ж можна скористатися будь-яким харчовим барвником, який знайдеться вдома.
  4. парафін можна придбати або використовувати свічки.
  5. обов’язково потрібна ємність для плавлення парафіну на водяній бані.
  6. термометр також потрібен, адже парафін необхідно розігрівати до 85 градусів цельсія і стежити, щоб він не перегрівся.

Після того як ви приготували все необхідне, можна приступати до виготовлення пробної партії свічок. Спочатку потрібно розплавити парафін на водяній бані і довести його температуру до 85 градусів цельсія.

Далі готуємо форму, для цього змащуємо її зсередини рослинним маслом і закріплюємо гніт у вертикальному положенні за допомогою зубочистки (вгорі) і пластиліну (внизу). Якщо ми робимо кольорову свічку, то саме час додати барвник до парафіну і вилити його в форму.

З чого роблять свічки своїми руками. Додаткові складові

При заповненні форми парафіном, необхідно стежити, щоб не утворювалися бульбашки повітря. В іншому випадку в свічці будуть порожнечі. Далі чекаємо, поки наша свічка охолоне, і дістаємо її з форми.

Як видно, виготовити свічку в домашніх умови-справа досить проста. Єдиний мінус, що робить цей процес досить довгим, це час очікування, поки охолоне парафін.

На даний момент існує безліч технологій з виробництва свічок. Є вироби, виготовлені з парафіну зі стеарином, є і такі які зроблені тільки їх бджолиного воску.

різновиди свічок

Як уже згадувалося вище, свічки можуть бути самого різного призначення . В цілому можна виділити такі різновиди свічок.

  1. для декорування. Сюди входять свічки з різьбленням ручної роботи і гелеві.
  2. столові. Це найдоступніші і прості. Бувають кручені і рівні.
  3. церковні. Такі вироби виготовляються тільки з воску. Включають кілька різновидів в залежності від кінцевого споживача – вінчальні, службові, патріарші, для парафіян і тому подібні.
  4. в алюмінієвих гільзах у формі таблеток. Такий різновид з’явилася не так давно і користується великою популярністю.
  5. побутові. Застосовуються в повсякденному побуті, якщо необхідне джерело світла.

реєстрація форми власності

Свічки, що виготовляються в домашніх умовах, звичайно, красиві і досить дорогі, але оскільки багато їх зробити практично неможливо, прибуток буде невелика.

Для того щоб збільшити прибутковість необхідно почати виготовлення свічок в домашніх умовах як бізнес. Для цього в першу чергу потрібно оформити належним чином форму власності для свого бізнесу і зареєструватися в контролюючих органах.