Ліжко з лдсп своїми руками-проекти, ескізи, креслення з розмірами, схеми збірки

95

Виробники меблів при виготовленні ліжок пускають в справу різні матеріали: деревний масив, метал, лдсп. Останній варіант підходить для створення ліжка своїми руками. Це зручний, недорогий матеріал з яким легко працювати навіть новачкові в столярній справі.

Яким вимогам повинна відповідати ліжко з лдсп своїми руками

щоб ліжко з лдсп виготовлена своїми руками не доставила неприємностей, дотримуйтесь наступних вимог:

  • звертайте увагу на якість матеріалів. Дешеві плити лдсп можуть негативно впливати на стан здоров’я;
  • правильно заміряйте довжину ліжка. Вона повинна бути більше зростання людини на 15-20 см.нижче наведені стандартні розміри ліжок;
  • вибирайте якісний кріплення, щоб ліжко не стала джерелом травм.

Характеристика лдсп

щоб ліжко з дсп виготовлена своїми руками не стала причиною розчарувань, треба знати характеристики матеріалу. при виробництві ламінованих плит використовують дрібні фракції деревини. Зазвичай це відходи деревообробних виробництв. Для зв’язування частинок деревини служать формальдегідні смоли. Пресують суміш деревних фракцій зі смолами гарячим способом. У порівнянні з масивом деревини, деревно-стружкові плити-дешевий матеріал. Використовується в масовому виробництві меблевих конструкцій різного призначення.

Виробники намагаються не надавати значення таким недолікам, як:

  • випаровування формальдегіду в процесі експлуатації конструкції;
  • низька опірність проникненню вологи всередину плити.

Ламіновані плити більш стійкі, але і вони не позбавлені цього недоліку. Підвищена вологість призводить до деформації будівельного матеріалу, руйнування. Термін експлуатації нижче, ніж у виробів з масиву деревини.

Використання меламінової плівки надає деревно-стружкових плит привабливий зовнішній вигляд, що нагадує дорогі сорти деревини.

лдсп за своїми властивостями поділені на класи, що відображають ступінь нешкідливості матеріалу. деякі сорти плит спеціально призначені для виготовлення меблів, підходять для використання всередині житлових будинків і квартир. безпечним для здоров’я вважається клас е1.

Виробники наносять захист на плити тільки з двох сторін. Після зрізу потрібна обробка спеціальної меламінової кромкою. Це корисно в усіх відношеннях-естетичний вигляд, збільшення терміну експлуатації, зниження кількості шкідливих випарів.

Правильне розташування місця для сну

Недостатньо вибрати форму ліжка. Важливо, як вона буде розташована по відношенню до вікон, дверей. Має значення в який бік спрямована голова під час сну. неправильно вибране розташування ліжка негативно позначається на настрої, самопочутті. людина проводить в ліжку майже третину свого життя. Міцний сон допомагає відновити енергію, насититися силами. Уві сні відступають багато хвороб за рахунок вироблення організмом особливих речовин. Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями щодо розташування ліжка в просторі. неприпустимі варіанти установки спального місця:

  • на протязі, коли ліжко знаходиться між вікном і дверима;
  • не розташовуйте ложе узголів’ям до вікна. Яскраве світло і звуки від проходить транспорту не дозволяють спокійно відпочити. Якщо інший варіант неможливий, повісьте на вікна щільні штори;
  • узголів’я повинно примикати до стіни. Якщо стіна суміжна з побутовим приміщенням, ванною кімнатою або кухнею, то розраховувати на повноцінний сон не доводиться. Не можна розташовувати спальне місце в центрі кімнати.

Як бачите, існує маса обмежень по розташування місця для сну. Перед тим, як приступити до проектування, виготовлення ліжка, слід вибрати найбільш підходяще місце для конструкції. Це вплине на розміри ліжка.

Сприятливо позначається на якості сну установка спального місця в ніші.

Плюси і мінуси виготовлення ліжок з лдсп (дсп) своїми руками

позитивні сторони збірки ліжка з лдсп своїми руками:

  • істотна економія бюджету сім’ї;
  • самостійний вибір матеріалу, метизів, шурупів дає впевненість в їх безпеці і якості;
  • втілення своїх уявлень про зручність ліжка, формі;
  • виготовлення за власними розмірами дає можливість вписати конструкцію в планування квартири;
  • за власним бажанням збільшуєте функціональність важливого предмета меблів;
  • отримуєте нове захоплююче заняття;
  • залучення дітей до складання ліжка дозволяє отримати їм нові корисні навички, які стануть в нагоді в дорослому житті.

Фотопідбірка моделей ліжок з лдсп для виготовлення своїми руками

Як зробити ліжко з лдсп своїми руками

перш за все створіть докладний ескіз. він повинен враховувати всі особливості конструкції, її розташування в кімнаті. Ви повинні врахувати найменші нюанси. Нижче розповімо про те, як впливає неправильна установка спального місця на стан здоров’я. конструкція повинна дозволити використовувати ліжко не тільки для сну.

Потренувавшись, ви можете зібрати ліжко з підйомним механізмом. Це раціональне використання житлового простору. Ліжко легко трансформується в шафу.

У всіх деталях прорисуйте ящики в нижній частині ліжка. Це вдале місце для зберігання приладдя для сну. Дитяче ліжко з ящиками дозволить підтримувати в кімнаті порядок. Передбачте ящик для іграшок. Для початківців майстрів ящики варто робити окремо від основної конструкції. Оптимальний варіант-висувні ящики. Включіть в ескіз напрямні і ролики.

після складання ескізу приступайте до створення креслення. у ньому слід вказати точні розміри всіх деталей конструкції. Це позбавить від ризику допустити шлюб в процесі створення спального місця, дозволить раціонально використовувати будівельний матеріал. У кресленні вкажіть розміри кімнати. Виберіть матрац, який максимально підходить до вашої моделі.

Якщо досвіду по створенню креслень немає, базові варіанти можна знайти в інтернеті, замовити в профільній майстерні. дизайн намагайтеся продумувати виходячи з особливостей стилю вашого інтер’єру. це перш за все форма спинок. Вище були показані різні варіанти оформлення зовнішнього вигляду виробу, розміщення в просторі.

Яку б конструкцію ліжка ви не вибрали, принципова схема збірки буде однакова. основні етапи виготовлення ліжка з лдсп своїми руками:

креслення

В інтернеті можна знайти готовий варіант. У ньому будуть вказані всі необхідні розміри. Якщо готове рішення з якихось причин вас не влаштовує, складіть креслення самі. Візьміть до уваги, що довжина ліжка повинна бути на 15-20 сантиметрів перевищувати розміри людини, яка на ній буде спати.

матеріал

Лдсп — це деревно-стружкові плити з покриттям. Воно надає матеріалу естетичний вигляд, стійкість до впливу зовнішніх факторів.

для виготовлення меблевих конструкцій оптимально використовувати плити товщиною 22 мм. менший розмір-знижується міцність, більший – підвищується ціна. Використання плити товщиною 16 мм, надає конструкції легкість, але різко знижує міцність. в якості підкладки під матрац підійде фанера з товщиною шару близько одного сантиметра . Для виготовлення дна ящиків намагаються використовувати дсп, щоб не допустити подорожчання конструкції.

необхідно придбати потрібну кількість плит. зробіть орієнтовний розрахунок, спираючись на розміри зазначені на кресленні. Далі визначитеся з розпилом. Просте рішення-віддати листи в спеціалізовану організацію. Зроблять якісно, оброблять за спеціальною технологією кромки розпиляних деталей. Коштує така робота недорого. Другий варіант зробити розпил самостійно. Буде потрібно праска і меламінова стрічка, яку ще називають кромкою. Потужність праски поставте на три чверті від максимально можливої для приладу. Прикладіть кромку і пройдіть по ній праскою. Надлишки акуратно зріжте ножем.

інструменти

  • дриль або шуруповерт з насадками;
  • пристосування для вимірювання і нанесення розмітки на лдсп: косинець для дотримання кутів, рулетка;
  • металовироби, молоток.

збірка каркаса

Скріпіть між собою бічні частини-царги, ізножье ліжка і узголів’я. Для цього буде потрібно:

  • зробіть розмітку, і визначте точки, де треба вкрутити шурупи;
  • просвердлити отвори вЛистах для єврошурупів;
  • з’єднайте деталі, і для більшої жорсткості зміцните металевими кутовими метизами.

Коли периметр каркаса буде готовий, закріпіть всередині опорні конструкції. Для цього вставте всередину короба опорні конструкції, і встановіть єврошурупи з боку ізножья і узголів’я. Для кріплення настилу забезпечите царги бічними рейками. Рекомендується настил робити з рейок. Їх кріплять до бічних рейок, зафіксованим на царгах. Зверху на рейки покладіть матрац.

експерти дають поради щодо виготовлення спальних місць з лдсп:

  1. є два варіанти виготовлення настилу під матрац: суцільний лист лдсп, другий варіант – рейки. Рекомендується встановити рейки. Вони дозволяють повітрю циркулювати під матрацом, забезпечуючи вентиляцію. У першому випадку варто виконати отвори в суцільній плиті. Це запобіжить появі неприємних запахів.
  2. під час складання кріплення закручують в повному обсязі. Остаточно фіксують після з’єднання всіх деталей. Це дозволить уникнути перекосів конструкції.
  3. скористайтеся заглушками, щоб приховати кріплення. Вони продаються в меблевих магазинах. Підберіть відповідний відтінок. Там же можна купити і меламінову стрічку, щоб приховати спили лдсп. Додатково кант оберігає плиту від проникнення вологи, виділення парів формальдегіду. Кромки виготовлені з полівінілхлориду досягають товщини 3 мм.слід врахувати цей момент в розрахунках.
  4. передбачте зазор між матрацом і основою конструкції для заправки ліжка. Вистачить приблизно 1,5 см по всьому периметру.

Дитяче ліжко

Створення дитячого ліжка має свої особливості. Спальне місце не повинно бути занадто м’яким. На дно рекомендується покласти рейки або ламелі. Фанера не пропускає повітря. Це стає причиною неприємних запахів. Отримавши навички при виготовленні з лдсп своїми руками, можна почати створювати інші предмети меблів, які ідеально впишуться в інтер’єр вашої квартири.

Приклад виготовлення дитячого ліжка.

Послідовність дій:

  1. зберіть спинки використовуючи в якості кріплення конфірмати. На одну поличку потрібно чотири конфірмату. Бічні планки фіксують з кроком в 30 сантиметрів.
  2. приєднуємо царги, отримуємо короб у вигляді прямокутника. Центральна поперечна вставка виконує дві ролі. Служить для підтримки щита або рейок під матрац, і використовується для кріплення напрямних під приліжкові ящики.
  3. надаємо міцність конструкції за допомогою металовиробів великого розміру – куточків. Уздовж боковин ліжка, на внутрішній поверхні закріпіть поперечини, призначені для укладання рейок, ламелей або фанери. Нижче на фотографіях представлений по кроках весь процес складання.
  4. нижній периметр ліжка слід оснастити спеціальними ніжками. Ще їх прийнято називати»п’ятами». Служать для запобігання пошкоджень підлогового покриття. Кріпляться за допомогою цвяшків, які йдуть в комплекті з ніжками. Для зручності їх можна замінити на саморізи.
  5. на фінальному етапі встановлюємо фурнітуру. Щоб дитині було зручно висувати ящики для іграшок, встановіть їх на ролики.

виготовлення дитячого ліжка не вимагає столярних навичок. Розпил деталей можна зробити в професійних майстернях. перед тим, як будете використовувати дриль, лобзик, шуруповерт, уважно прочитайте інструкцію. Зверніть увагу на розділ з техніки безпеки, і дотримуйтесь всі рекомендації з охорони праці.

Двоспальне ліжко з ящиками

  1. згідно з обраним кресленням розпиляєте плиту.
  2. під меблеві гвинти зробіть отвори. Місця свердління намічають заздалегідь, строго за кресленням.
  3. скористайтеся свердлом для конфірматів. З його допомогою висвердлюється одночасно і отвір під головку конфірмату. Якщо не вдалося придбати таке свердло, замініть його на два з діаметрами 7 і 5 мм.
  4. з’єднайте бічні деталі ліжка за допомогою ребер жорсткості.
  5. прикріпіть торцеві деталі спального місця-ізножье і узголів’я.
  6. встановіть перегородки для ящиків. Для зручності використання забезпечте їх роликами. Напрямні для роликів закріпіть на перегородках.
  7. для додання закінченому виробу естетичного вигляду, капелюшки кріплення закривають спеціальними заглушками в тон ламінованої плити.

Односпальне ліжко

Для виготовлення ліжка потрібно стандартний комплект інструментів і допоміжних матеріалів. Нижче наведено креслення ліжка і набір дій:

  • нанесіть викрійки окремих частин на лдсп, і здійсните розкрій. Якщо розкрій проводиться в домашніх умовах, обробіть спили спеціальної кромкою з меламіну;
  • закріпіть на боковинах підп’ятники з пластика. Вони оберігають покриття підлоги від подряпин і ліжко від вологи при прибиранні приміщення;
  • на боковинах зміцніть бортики. Вони утримують листи фанери, які укладають під матрац. Для цього будуть потрібні шурупи розміром 3,5*30 мм.строго дотримуйтеся розмірів зазначених в кресленні;
  • за допомогою конфірматів з’єднуємо всі бічні поверхні;
  • найбільша за розміром боковина не доходить до підлозі на висоту плінтуса;
  • в щиті для матраца передбачено два отвори. Вони дають можливість зняти щит і служать як додаткова вентиляція. Для свердління отворів потрібно фреза.

декор для ліжка з лдсп своїми руками

До плюсів виробництва ліжка з лдсп своїми руками відноситься можливість створити декор на ваш розсуд. Ось кілька варіантів, які часто використовують для прикраси спальних місць:

  • підберіть відтінки лдсп такого кольору, щоб вони гармоніювали з іншими меблями в кімнаті;
  • за бажанням можна зробити фігурні спинку. Слід врахувати, що це призведе до подорожчання моделі, якщо зверніться в профільні майстерні. Самостійне виготовлення, якщо немає досвіду, займе багато часу без гарантії якості;
  • часто краю узголів’я заокруглюють, що виглядає дуже ефектно;
  • фасад меблів прикрашають накладками з деревних плит – мдф. Цей різновид пресованих матеріалів добре піддається фрезеруванні і використовується для створення нестандартних ліній на деталях меблів. У меблевих салонах є багатий вибір мдф різних відтінків. Для декорування використовують матеріал товщиною близько одного сантиметра і кріплять на узголів’я. Аналогічно прикрашають підніжжя ліжка. Закріплюють елементи для декору шурупами;
  • накладки з фанери попередньо обтягують декоративними тканинами: оксамит, плюш, гобелен, тканини для оббивки меблів, шкіра. Для додання об’ємної структури під матеріали прокладають поролон;

  • дитяче ліжко декорують фігурками казкових героїв.

Ексклюзивні моделі обійдуться дорого. Підібрати матрац до такої ліжко неможливо. Вони завжди мають фіксовані розміри.

типовий матрац виготовляють товщиною 20 сантиметрів. Неможливо зробити якісний матрац своїми руками.

Відео майстер-класів по темі

Висновок

Якщо потрібна недорога меблі конкретних розмірів, не поспішайте звертатися в меблевий салон. Ліжко з лдсп можна зробити своїми руками. Найскладніший процес-розпил лдсп. Профільні майстерні зроблять це швидко, якісно і недорого.

вирішальне значення при виготовленні ліжка з лдсп своїми руками – точність вимірів, надійне кріплення елементів ліжка між собою. Для складання ліжка з такого матеріалу буде потрібно мінімум комплектуючих, часу і коштів.