Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

110

Пошук по сайту:

Завдяки простоті обробки і відмінним споживчим якостям сьогодні є одним з найбільш масово застосовуваних в меблевому виробництві. Сучасні технологічні процеси дозволяють отримати з стружки і композитної смоли досить якісний і зручний у використанні матеріал.

Однак дсп має і свою специфіку використання, яка диктує деякі умови її обробки. Наприклад, ця плита може кришитися і розщеплюватися при сильному фізичному впливі, причому, набагато більшою мірою, ніж звичайна деревина. Справа в тому, що деревні волокна, присутні в масиві натуральної цільної деревини, є як би сполучним елементом, що надає додаткову міцність всій дошці.

У дсп ж ці волокна зруйновані, тому така плита вимагає дещо інших умов використання і поводження.

Як правильно розпилювати дсп

Якщо немає ніякого електроінструменту під рукою, для розпилювання дсп згодиться практично будь-яка пила. Єдине, що слід при пилянні дотримуватися – намагайтеся при цьому вести пилу майже плоско по відношенню до поверхні плити. Так плита менше буде кришитися при пилянні, і зріз вийде акуратніше.

Дискова пила або електричний лобзик, звичайно, покажуть себе в цій справі більш продуктивними інструментами. Єдине побажання при цьому – вести інструмент не надто швидко, лише злегка натискаючи. Однак швидкість обертання дискової пили і хід лобзика краще при цьому тримати на високому рівні. Найкраще для пиляння такого матеріалу підійде пильний диск або полотно з дрібним зубом, так ви зможете уникнути розфарбовування матеріалу і появи нерівної кромки.

Зрозуміло, що чим гостріше мила, тим чистіше виходить рез. Додатково захистити кромку від розфарбовування можна, якщо використовувати малярський скотч, наклеєний на лінію різу. Особливо це актуально при пилянні дсп з декоративним покриттям.

При обробці дсп з декоративним (наприклад, ламінованим) покриттям також не слід поспішати, пиляти краще повільно, не допускаючи відколів. Ще один спосіб уберегти покриття від відколів – надрізати його попередньо гострим ножем.

Свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпилем

Зі свердлінням і струганням дсп все точно так же, як і з пилянням – тупий або повільно рухається інструмент буде розщеплювати і кришити матеріал. Так, затупившееся свердло буде сколювати краю отвору, щоб отримати рівні якісні отвори, слід з усією відповідальністю підійти до вибору інструменту для свердління. Подавати свердло при роботі потрібно плавно і не дуже швидко, так ви зможете поліпшити якість свердління.

Невеликі нерівності, що вийшли на зрізі плити в результаті пиляння можна усунути за допомогою рубанка або рашпіля. Інструмент вдутий уздовж кромки плавно і обережно, стежачи, щоб не виходило при цьому відколів і задирів матеріалу.

Якщо оброблювана вами дсп має покриття у вигляді плівки, стругати кромку її краще рубанком. Якщо ж навичок роботи з цим інструментом у вас немає, можна скористатися напилком.

Обробляємо поверхню дсп

При цій операції можна використовувати два способи – облицювання поверхні будь-яким декоративним матеріалом або покриття лаком. Треба сказати, що в силу специфіки і фактури цього матеріалу дсп досить рідко піддають лакуванню, скільки-небудь вражаючих результатів по частині краси тут домогтися дуже складно. Тому найчастіше це роблять для того, щоб забезпечити захист зовнішнього шару плити від впливу вологи.

Перш, ніж приступити до лакування поверхні плити її слід ретельно вирівняти за допомогою шпаклівки і відшліфувати. Справа в тому, що шар лаку проявить все, найдрібніші нерівності поверхні, що сильно зіпсує враження від результату вашої роботи.

Шпаклівку потрібно наносити за допомогою шпателя, її треба дати добре просохнути, після чого обробити поверхню наждачним папером. Така підготовка допоможе отримати повністю рівну і гладку поверхню, готову до нанесення лаку.

Якщо ви ретельно зашпаклювали і відшліфували поверхню плити, швидше за все, вам буде достатньо нанести лише один шар лакового покриття. Якщо ж при лакуванні виявилися огріхи і нерівності, можна повторити процедуру – перед повторним нанесенням лаку ретельно просушіть перший шар і трохи пройдіться по ньому дрібним наждачним папером.

Що стосується нанесення декоративного покриття, то для цієї мети краще вибрати декоративну самоклеючу плівку – з нею зручно працювати, а широкий вибір кольорів і фактур дозволить вибрати саме те, що вам потрібно. Така плівка має клейовий шар, що полегшує і прискорює її нанесення, перед нанесенням такої плівки плиту необхідно також ретельно відшліфувати-справа в тому, що товщина плівки невелика, тому всі нерівності плити будуть проступати крізь неї. При належному старанні ви отримаєте красиву і рівну поверхню.

Як варіант-замість плівки можна використовувати листовий пластик-він більш міцний і забезпечує кращий захист для поверхні плити. Для його нанесення потрібно спеціальний клей, який наноситься на поверхню і забезпечує міцне зчеплення пластика з дсп.

Як захистити поверхню і кромки дсп

Вище ми вже згадували, що меблі з дсп має деякі особливості зберігання і використання – наприклад, вона не дуже добре переносить зайву вологість (строго кажучи, ніяка меблі добре не переносить вогкість, але на меблях з дсп це найкраще помітно).

Тому, якщо ви виготовили який-небудь предмет обстановки з цього матеріалу, незайвим буде захистити кромки і поверхню плити. Крім захисту від вологи такий захід допоможе також знизити виділення шкідливих речовин, які можуть міститися в дсп.

Відмінною мірою в цьому плані послужить нанесення додаткових шарів лаку – це допоможе уникнути виділення формальдегіду. Шар лакового покриття повинен бути досить товстим, необхідно відлакувати меблі хоча б двічі.

Також можна захистити поверхню дсп за допомогою шаруватого пластику або самоклеючої плівки, як це робиться, ми вже писали вище. Єдине, що тут можна додати, це те, що стики захисного матеріалу повинні бути якомога більш щільними, щоб не допустити проникнення вологи.

Захистити поверхню дсп можна і за допомогою фанери, єдиний момент тут – те, що сама фанера може бути виготовлена з використанням формальдегіду. Якщо ви знаєте або припускаєте, що у вашій фанері може міститися формальдегід, покрийте фанеру лаком для того, щоб зменшити його виділення.

Не дуже хороша для цієї мети матерія або шпалери – пориста структура цих матеріалів не зможе знизити кількість виділяється з фанери формальдегіду, хоча в якості декоративного матеріалу вони цілком підійдуть. Окрема тема-кромки плит дсп.

Їх захист не менш важлива, ніж для поверхні плити, при тривалому впливі вологи кромка сильно розбухає і втрачає міцність і цілісність. Потрібно кромці і захист від механічного впливу, при сильному ударі вона може розкришитися. Крім того, зріз дсп не дуже естетичний, тому виробники меблів прагнуть його додатково оформити.

Для цієї мети багато виробників випускають спеціальні кромки для оформлення зрізу дсп, на ринку сьогодні представлена величезна кількість найрізноманітнішої продукції, що розрізняється товщиною, матеріалом, кольором і фактурою.

Користуватися цим матеріалом досить легко – зазвичай така смужка вже має нанесений на неї шар клею, за допомогою не сильно нагрітого праски або фена клей розігрівається і смуга наноситься на кромку. Після для того, щоб закріпити кромку на місці, можна ще раз пропрасувати її праскою.

Якщо кромки вашої плити дсп піддаються високим навантаженням, є сенс захистити їх тонкими дерев’яними планками – таке облицювання не тільки оберіге їх від ударів, але і буде відмінно гармоніювати з кольором самої поверхні. Садити такі планки краще на клей, якщо ж інших варіантів немає, можна використовувати невеликі гвоздики, тільки капелюшки у них краще відкусити, щоб не псували зовнішній вигляд.

Після того, як дерев’яна планка встановлена на місце, її зачищають і разом з поверхнею плити покривають шаром лаку або іншим захисним складом.

Більше півстоліття укладання дсп на підлогу є актуальною при обробці підлогового покриття. Постійне вдосконалення технології і технологічних процесів покращує структуру і підвищують якість дсп.

Плита стала міцною, вологостійкою, екологічно чистою. А якщо врахувати, що в основі панелі відходи деревообробки, то за показником ціна-якість плита поза конкуренцією з іншими оздоблювальними матеріалами. Як чорнову підлогу, підстава з дспВнутрішньої, щоб не виривалася стружка, а край після зачистки не здавався ще більш неакуратним.

Для плит, покритих плівкою, більше підійде рубанок. Той, кому робота з рубанком здається занадто важкою, може скористатися напилком.

Обробка поверхні

Існують два способи декоративної обробки поверхні виробів з дерева і деревно-стружкових плит — покриття лаком або облицювання. Лаком покривають, як правило, дерев’яні поверхні, деревно-стружкові плити з естетичних міркувань — вкрай рідко, лише в тому випадку, коли треба «облагородити» не дуже вражаючий зовнішній вигляд плити або готового виробу.

Перед покриттям лаком поверхню слід шпаклювати.

Навіть відшліфовану фабричним способом поверхню деревно-стружкової плити потрібно шпаклювати і шліфувати, перш ніж наносити на неї лак. Крихітні, ледь помітні пошкодження можуть чітко проявитися під плівкою лаку, і це лише погіршить зовнішній вигляд виробу.

Шпаклівку наносять рівномірно за допомогою шпателя, і після висихання поверхню обробляють наждачним папером. Результатом цієї підготовчої роботи повинна стати абсолютно рівна поверхня, і тоді вистачить одного шару лаку для утворення бездоганної плівки.

Якщо після нанесення лаку виявилися якісь похибки, то перед повторним покриттям поверхню слід злегка відшліфувати наждачним папером.

Приклеїти покриття.

Вибір покриттів для деревостружкових плит дуже великий. У кого є особливі запити щодо кольору, тому краще скористатися плівкою.

Плівки випускаються в широкій колірній гамі і з різноманітним декором, до того ж зазвичай вони оброблені клейовим складом, що спрощує роботи по обробці плит. Оскільки плівкове покриття дуже тонке, то несучу поверхню треба попередньо ретельно відшліфувати, перш ніж натягувати плівку.

Листовий шаруватий пластик, товщі і більш зносостійкий. Його приклеюють спеціальним клеєм, який наносять на несучу поверхню плити і на покриття.

Покриття з шаруватого пластику робить деревно-стружкову плиту привабливою і одночасно захищає її від різних впливів.

Захист поверхні

Якщо ви купили або виготовили меблі з деревно-стружкових плит, склад яких вам невідомий, то краще вжити додаткових заходів для захисту свого здоров’я.

Захист за допомогою лаку.

Випаровування формальдегіду можна зупинити нанесенням нового покриття на меблі. Цей шар повинен бути досить товстим. Так, лакове покриття, щонайменше в два шари перешкоджає подальшому випаровуванню формальдегіду.

Плівки та листовий шаруватий пластик також захищають поверхню. Тут потрібно звернути увагу на стики: вони повинні бути по можливості більш щільними.

Захисним матеріалом може стати і фанера, але не будь-яка. Деякі види фанери виготовлені із застосуванням клейового складу, в якому присутній все той же формальдегід. Тому бажано і фанеру обробити-покрити лаком.

Матерія і шпалери.

Абсолютно невідповідним матеріалом для захисту від виділень формальдегіду є матерія і шпалери. Вони пористі і тому не можуть служити надійним захистом.

Ковролін, а також клей, використаний при його укладанні, теж можуть виділяти формальдегід. Якщо відповідними службами в ході перевірки виявлена підвищена концентрація небезпечних для здоров’я випарів, треба з’ясувати, який саме матеріал є джерелом, перш ніж звинувачувати у всьому деревно-стружкові плити і починати нову обробку їх поверхні.

Кромки

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

До кромки прикладають вузьку смужку пластика. Праска сприяє склеюванню.

Зріз у деревно-стружкових плит виглядає не дуже красиво, і, що ще важливіше, він оголює пухкий, найбільш вразливий внутрішній шар. Також при ударі і сильному тиску можуть пошкодитися краю зрізу. Тому кромку треба захистити.

Найпростіша, але в більшості випадків досить надійний захист — приклеїти за допомогою не сильно нагрітого праски пластикову стрічку з клейовим покриттям або пластину з шпону.

Планки з дерева.

Краї плити, що піддаються найбільшим навантаженням, потребують кращого захисту. Забезпечити її допоможуть тонкі планки з дерева. За кольором вони повинні гармоніювати з покриттям плити. Після приклеювання планки окремо або разом з плитою треба покрити лаком або якимось іншим захисним складом.

Навіть 5-міліметрова планка є дієвим захистом кромки. Більш широка планка буде до того ж перешкоджати прогинання плити.

Сьогодні використання відходів переробки для виготовлення другорядних матеріалів є дуже популярним. До таких продуктів можна віднести і дсп, яке сьогодні застосовується в якості основи для будівництва різних видів виробів.

Ця речовина володіє непоганими технічними показниками, що дозволило замінити їм в деякій мірі, навіть дерево. Обробляють дсп спеціальними інструментами, які дозволяють отримувати деталі певних розмірів і форм. Більш детально можна, де також можна і придбати ці механізми.

Використовуємо розчини

Торцюють дсп дуже часто, так як на виробництві його виготовляють листами певної довжини. З них в подальшому виготовляється дуже багато видів різних виробів, починаючи від звичайних перегородок, до складних меблів. Даний матеріал буває часто покритим (ламінованим) спеціальною фарбою.

Обробити торець можна декількома речовинами:

    1. Водостійким клеєм. Роблять це в першу чергу для того, щоб захистити його від впливу вологи.
    2. Спеціальні герметики. Ці речовини мають таке ж призначення, як і попередній тип.
    3. Фарба. Якщо вам потрібно надати гарний вигляд виробу, тоді торець можна покрити будь-якою фарбою, підібравши її під колір предмета.

Використовуємо спеціальну стрічку

Всі фабричні вироби з дсп завжди мають привабливий вигляд, але навіть в них є торці. Для їх приховування застосовують спеціальну кромочную стрічку. Її кріплять до краю спеціальним інструментом.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Такі вироби можна монтувати і в домашніх умовах. Цей матеріал пристає до торця дсп, коли нагрітий. Це властивість і використовується в технологічних процесах.

Вдома зробити це можна за допомогою праски, яким розігрівають даний продукт і прикріплюють до краю заготовки.

Щоб надати виробу естетичну форму, торець можна зашліфувати спеціальним інструментом і покрити спеціальною фарбою і лаком. У таких випадках можна застосовувати і різні види шпаклівок, які призначені для роботи з даним видом матеріалів.

Обробка кромки є дуже відповідальним процесом, так як в більшості випадків від цього залежить не тільки зовнішній вигляд, але і час експлуатації всього виробу. Для отримання якісних продуктів з дсп слід використовувати тільки спеціальні інструменти, які значно полегшать роботу і дозволять створювати сучасні красиві продукти.

Відеоінструкція з приклеювання кромки на торець дсп вам на допомогу:

Чим покрити і обробити дсп від вологи

Невисока вартість дсп, високі експлуатаційні характеристики, універсальність застосування зробили їх дуже затребуваним матеріалом. Найбільш часті сфери застосування-меблеве виробництво і будівництво. Головним ворогом цих плит є вода-стружка збільшується в об’ємі, плита розбухає, жолобиться і кришиться.

Ще на самому початку виготовлення тирсу і стружку після просушування просочують формальдегідними смолами. Після пресування поверхню плит ламінують, іноді навіть лакують.

Але захист поверхні не рятує від проникнення вологи торці, через які вона надходить всередину. Накопичуючись всередині, вода поступово починає проникати в деревні волокна, що призводить до руйнування плити. Отже, від рідинного проникнення в період експлуатації рятувати треба в першу чергу торці. Якщо вони будуть наглухо загерметизовані, термін служби плит набагато збільшиться.

На фото-наслідки впливу води на стільницю з дсп

Чому саме торці є стартовим майданчиком для руйнування? та тому що виробництво плит потрібних стандартних розмірів, так само як і підготовка різних за величиною шматків матеріалу, вимагає розпилу. При цьому порушується цілісність волокон деревини.

Таким чином, захист дсп від вологи здійснюється за трьома напрямками:

  • просочення деревних волокон смолами;
  • спеціальна обробка поверхні;
  • герметизація торців.

Перший крок по шляху вологостійкості

Вже на початку виробництва дсп здійснюється процес, покликаний захистити їх від проникнення води — так зване осмоление стружки. Завдяки ційОперації досягаються дві мети-насичення волокон смолами і їх склеювання. Для більшої частини виготовляються плит застосовуються формальдегідні смоли, вже за визначенням є гідрофобним компонентом вироби.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Зелені вкраплення в дсп-спеціальні водовідштовхувальні компоненти

У випадках, коли від плит потрібно ще більша вологостійкість, застосовують інше сполучна, тобто формальдегідну смолу замінюють на сечовиномеламінову. Вона набагато міцніше склеює між собою стружки, тим самим будучи більш сильною перешкодою на шляху вологи. При додатковому введенні в стружковий килим розплавленого парафіну або його емульсії, вологостійкість дсп ще збільшується.

Обробка поверхні плит

Лицьова і зворотна поверхні плити, як найбільші площі зіткнення, без будь-якого захисту можуть пропустити крізь себе і увібрати, відповідно, найбільшу кількість рідини. Буде не зайвим покрити ці площини чимось вологозахисним. Деякі із способів такого покриття можливі тільки в заводських умовах, деякі — і в домашніх.

Один з головних способів захисту ― ламінування. При ньому на відшліфовану дсп при високому тиску і великій температурі укладається меламінова плівка. Суть цього процесу не в пресуванні, а в тому, що в цих умовах плівка полімеризує поверхню плити, стаючи з нею одним цілим.

Є ще один спосіб, що виконується в заводських умовах ― це каширування. Тут також застосовуються тиск і нагрів, але більш щадні. Уже отверділу плівку притискають до покритої клеєм плиті. Якщо ламінування-хімічний процес, то каширування-механічний.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Складові ламінованого дсп

В домашніх умовах часто неламіновану дсп покривають для захисту декількома шарами фарби. Перед фарбуванням поверхню попередньо обробити:

  • з поверхні ретельно змітається і стирається пил;
  • для першого разу плита промащується гарячою оліфою;
  • далі це робиться холодною оліфою до утворення зовнішньої скоринки;
  • поверху проводиться фарбування. При будь-яких способах фарбування треба пам’ятати, що кожен наступний шар фарби наноситься на вже висохлий попередній.

Є ще кілька способів захисту від промокання. Наприклад, поверхня, яка не буде піддаватися механічному впливу, можна захистити так: натерти стеарином, потім нагріти феном. Дати охолонути, і повторити це ще пару раз. Або ж: одна частина бітумного лаку мішається з п’ятьма частинами оліфи. Покриття здійснюється двічі.

Обробка стиків і крайок

Вода завжди шукає найнижче місце, поглиблення. А чим же, як не поглибленням, є стики на горизонтальних площинах? особливо багато таких стиків в корпусних меблів, яка виробляється якраз з дсп. Кухонні меблі ж взагалі, як на передовій: і води з надлишком, і випарів вистачає. Найбільш схильні до впливу вологи мийка, шафа з сушкою, стільниця, меблі біля і над кухонною плитою.

Крани все колись починають підтікати. Так ось в мийці найперспективніше небезпечне місце там, де в стільницю врізається змішувач. Це місце контакту металу і дерева. Можливо не тільки підтікання крана, але і конденсація води в місці контакту. Тому це місце зачищається, сушиться феном. Далі наноситься шар клею пва, після висихання якого-силікон. Можна будівельний герметик, це теж силіконова маса, нею від протікання навіть віконні рами герметизують.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Кромка не тільки захищає дсп від впливу вологи, але і зменшує викиди шкідливих речовин

У посудному шафці слід перевірити наявність або відсутність піддону: якщо його не буде, то рідина, стікаючи на дно шафки, зіпсує його. Для всієї кухонних меблів, де можливо намокання, треба взяти собі за правило: знежирити це місце і потім не шкодувати герметика.

Для закладення швів краще використовувати санітарний силікон відповідного відтінку: не будуть на поверхні з’являтися темні цвілеві плями.

Неламіновані кромки стільниці закривають сполучними або торцевими планками. Вони бувають металевими або пластиковими. Захист не дуже яка, тому попередньо торець стільниці слід обробити силіконом. Інший спосіб захисту-нанесення на місце зрізу меблевого лаку або клею пва. Пропоновані будівельним ринком самоклеючі плівки або скотч надійним захистом назвати не можна.

Закладення стиків дсп на підлозі

Труднощі полягає в тому, що на підлозі плити постійно піддаються значним фізичним навантаженням, вони «грають» відносно один одного. З цієї причини шпаклівка триматися не бажає. Існує кілька народних способів закладення таких швів.

Шви замазують епоксидкою, змішаної з тирсою. Тирса попередньо дрібно просівають. Склад схоплюється дуже швидко, тому відразу великий обсяг такої замазки заготовлювати не варто. Такий захист служить довго і надійно. Але ціна епоксидки висока, і закладення швів обходиться дорого.

Можна замінити епоксидку гарячим столярним клеєм. Треба замішати в ньому тирсу і пройтися по швах.

Ефект досягається навіть більший, ніж з епоксидкою, так як гарячий клей проникає глибоко всередину. Такий спосіб і від вологи рятує, і стик перестає «грати». Правда, кілька днів по такій підлозі бажано не ходити, так як столярний клей довго сохне.

Обходиться такий спосіб значно дешевше. А якщо підлогу ще поверху покрити лінолеумом, то про псування плит дсп взагалі можна забути.

Чим просочити дсп від вологи

Дсп є одним найдоступніших будівельних матеріалів, тому багато хто цікавиться питанням про те: чим просочити даний матеріал від вологи? і, якщо в літню пору потрапляння вологи на підлогу має малу ймовірність, то взимку вона формується в будь-якому випадку. У цій статті ми дамо слушні поради про те, як і чим, просочити дсп від вологи?

Масляний лак або оліфа

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілему радянські часи найкращим способом був масляний лак або оліфа. А зараз-спеціальні просочують речовини. Природно, це не означає, що не можна як і раніше використовувати оліфу, як захисний засіб від вологи. Її застосовувати дозволено, але ось досягти високого рівня захисту практично неможливо. Та й необхідна велика кількість суміші, при цьому робочу процедуру доведеться робити кілька разів.

Поліуретанова суміш

Одним з найбільш популярних засобів для обробки дсп вважається поліуретанова суміш, яка за складом аналогічна грунтовці. Просочення заснована на розчинниках органічного типу і полімерах, які при обробці проникають глибоко в пори матеріалу. При цьому рівень міцності будівельного матеріалу значно зростає.

Нітроцелюлозний лак

Існує ще один спосіб захисту дсп від вологи – нітроцелюлозний лак. Його захисна дія аналогічно поліуретановому лаку: він утворює якесь захисне покриття на поверхні виробу, перешкоджаючи проникненню вологи, при цьому стійкість до пошкоджень еквівалентна максимальному показнику. Істотною перевагою нітроцелюлозного лаку перед її попередником є нанесення речовини без попередньої підготовки робочого місця, але для досягнення кращих результатів настійно рекомендуємо здійснити ґрунтовку дсп.

Щоб значною мірою захистити вироби з дсп потрібно використовувати комбінований спосіб захисту. Найкраще, якщо він не тільки буде складатися з етапу просочення з глибоким проникненням речовини, але також буде включати в себе нанесення додаткових лакофарбових речовин.

розповісти друзям!

Способи обробки дсп від вологи

Дсп-прекрасний конструкційний матеріал, але не дуже привабливий в порівнянні з деревиною, а також особливо схильний до впливу факторів зовнішнього середовища. Вироби з дсп отримують певний захист ще в процесі виготовлення. Для цього використовуються всілякі просочення і добавки. Однак при інтенсивних умовах експлуатації таких заводських заходів буває недостатньо, тому рекомендується додатково захистити матеріал. Про те, як захистити дсп, а також обробити його оздоблювальними матеріалами, піде мова нижче.

Обробка поверхні плит

Лицьова і внутрішня частина плити мають найбільші площі, тому, якщо вони не захищені, на них припадає найбільша кількість вологи. Одночасно із захистом можна декорувати матеріал. Нижче представлені кілька таких методик.

Ламінування

Процес ламінування являє собою обробку дсп паперово-смоляними плівками. Облицювання здійснюється при високій температурі (150-200 градусів) і підвищеному тиску (25-30 мпа). Захисно-декоративний шар виникає завдяки розтіканню гарячої смоли по поверхні. Далі смола полімеризується, утворюючи тверде одноманітне покриття.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Якщо дотриманоТехнологічний процес, між дсп і смолою відбувається надійне зчеплення. Під час ламінування створюється певна фактура поверхні – зазвичай це глянець або «під дерево». Ламіновані поверхні стійкі до механічних впливів, вологи, ультрафіолетового випромінювання і високих температур.

Каширування

Під час каширування дсп покривається клейовим шаром, на який потім кладуть тверді паперово-смоляні нелаковані плівки. Відмінність каширования від ламінування полягає в тому, що при кашировании декоративне покриття наклеюється на плиту в готовому вигляді. Наприклад, тиснення «під деревну текстуру» робиться заздалегідь. Такі плівки називаються»фінішними».

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Як і у випадку з ламінуванням, при обробці матеріалу методом каширування також використовується підвищений тиск і висока температура. Однак параметри в даному випадку більш щадні: температура – від 20 до 150 градусів, тиск – від 5 до 7 мпа.

Недолік каширування полягає в нестійкості покриття до механічних впливів і вологи. Така поверхня легко дряпається і здувається. використовується каширування, головним чином, при виготовленні недорогих меблів, а також для виробництва деталей, не схильних до агресивного впливу навколишнього середовища (наприклад, задні стінки шафи).

Покриття фарбою

Неламінований лист дсп можна покрити декількома шарами лакофарбового матеріалу. Послідовність робіт по фарбуванню дсп представлена нижче:

  • видаляємо з листа пил і бруд;
  • обмазуємо лист дсп підігрітою оліфою;
  • знову обмазуємо лист, але на цей раз холодною оліфою (повинна з’явитися тонка скоринка);
  • наносимо перший шар фарби;
  • після висихання першого шару, наносимо другий.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Оздоблення паперово-шаруватими полімерами

Шаруватий пластик – це полімер, в якому знаходяться ніші для наповнювача. В якості наповнювача використовуються тканина, папір, шпон та інші матеріали. В основі виготовлення паперово-шаруватого наповнювача знаходиться папір. Вона виступає як армуючий шар, а також надає шаруватому полімеру пластичність, міцність і зовнішню привабливість.

Обробка починається з відрізання листів дсп потрібної розмірності. За допомогою стисненого повітря і щіток з листів видаляється бруд і пил. Якщо перед фарбуванням не видалити забруднення, якісної адгезії не вийде.

Наклеювання облицювального матеріалу здійснюється методом безпосереднього пресування паперово-шаруватого полімеру, на який попередньо наноситься клей і дсп. Пресування може проводитися гарячим способом (застосовуються клеї на основі карбаміду або пва) або холодним способом (використовуються контактні клеї пва-дисперсії). На практиці холодне пресування використовується не так часто, оскільки процес вимагає наявності великих площ, а продуктивність при цьому відносно невисока.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Завершується обробка постформуванням. Завдання-надати пластику вигини і інші неправильні форми. Процес здійснюється на спеціальному обладнанні при підвищеній температурі.

Обклеювання полімерними плівками

Процес накладення полімерних плівок схожий з декоративним облицюванням пластиками. Різниця полягає в використовуваних матеріалах. В даному випадку мова йде про термопластичної плівці, що накладається за допомогою пресування на дсп, оброблену клейовим складом.

Для обробки дсп застосовуються полівінілхлоридні плівки. Зрідка використовуються полістиролові і акрилові плівки.

Обробка полімерними плівками здійснюється на тому ж технологічному обладнанні, на якому наносяться такі оздоблювальні матеріали, як шпон або паперово-шаруваті полімери. Процес облицювання може бути як гарячим, так і холодним.

Гідність облицювання полімерним методом полягає в можливості обробки профільних деталей. Проте, застосування полімерних плівок має обмежений потенціал, так як покриття не відрізняється високими фізико-механічними властивостями, а також нестійке до температурних впливів.

Вакуумне пресування

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Вакуумне (або як його називають інакше – мембранне) пресування-це технологічний процес, в ході якого меблі покривається декоративною плівкою. Основна перевага методу-можливість покрити деталі складної форми.

Наприклад, за допомогою мембранного пресування можна облицювати меблі ручної роботи зі всілякими заглибленнями, вирізами, мініатюрними деталями і т.п. Деталь кладеться в вакуумний прес, де її щільно, повторюючи рельєф поверхні, облягає розігріта полівінілхлоридна плівка.

Шпонування

Правильна назва процесу – фанерування. Однак в побуті часто використовується термін»шпонування». Натуральним шпоном можна обробляти як дсп, так і меблевий щит. Шпоновані меблі відрізняється більш високою якістю, в порівнянні з ламінованої. Однак підтримувати збереження шпонированной меблів досить складно, так як шпон не настільки міцний, як ламінат.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Стільниця з дсп або мдф

Для обробки листа дсп або мдф знадобиться пластик (паперово-шаруватий, полікарбонатний, полістироловий).

Хід виконання робіт:

  1. вирізаємо потрібні деталі з дсп, з’єднуємо їх степлером.
  2. стики між деталями дсп-підстави повинні бути однаковими. Якщо це не так, вирівнюємо їх наждачкою.
  3. виготовляємо облицювання для торців.
  4. нарізаємо облицювальну частину за допомогою болгарки.
  5. приклеюємо оздоблювальний матеріал і закріплюємо легкими ударами гумового молотка.
  6. встановлюємо торцеву накладку на рівні з нижнім краєм стільниці.
  7. одночасно обмазуємо клеєм підставу і фартух.
  8. при монтажі ламінату використовуємо роздільники. Після установки листа знімаємо роздільники.
  9. розгладжуємо поверхню валиком.
  10. за допомогою фрезера прорізаємо отвір під раковиною.
  11. коли конструкція зібрана, шліфуємо всі краї.

Захист стиків і крайок

Будь-яка рідина завжди шукає і знаходить найбільш низьке місце на поверхні. Стики являють собою поглиблення, тому вразливі для попадання води. Чимала кількість стиків є в корпусних меблів, де основним конструкційним матеріалом є дсп.

Через підвищену вологість і частого контакту з рідинами особливо вразлива кухонні меблі. Мийка, стільниця, меблі поруч з кухонною плитою – найбільш часто зустрічаються предмети меблів в будинку. Як приклад можна привести ту частину стільниці, яка контактує зі змішувачем. Кран рано чи пізно дає текти, а це означає, що незахищений дсп неминуче стане промокати і руйнуватися.

Щоб захистити стики, ці місця спочатку зачищаємо і висушуємо феном. Потім наносимо на стики клей пва, а коли він засохне, обробляємо захищається поверхню силіконом або, як варіант, будівельним герметиком.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Якщо в посудній шафі відсутній піддон, то рано чи пізно рідина, що стікає з вологого посуду, зруйнує дсп. Тому матеріал потрібно обов’язково знежирити, а потім обробити його герметиком.

Шви закладаємо санітарним силіконом відповідного кольору. Це дозволить уникнути появи цвілі на меблях.

У тих місцях кромки стільниці, де відсутня ламінування, встановлюємо торцеві або з’єднувальні планки. Ці елементи можуть бути виготовлені з металу або пластику. Планки не ідеальний захист, тому кромки все одно потрібно попередньо обробити герметиком. Ще один поширений метод захисту дсп-нанесення на кромки клею пва або меблевого лаку.

Захист стиків на підлозі

Основна складність при захисті стиків на підлозі полягає в тому, що такі плити схильні до підвищених механічних навантажень і постійно злегка зміщуються при навантаженнях. Через це шпаклівка погано тримається на дсп.

Обробка торців дсп від вологи. Як обробити краю і поверхню дсп? свердлимо, стругаємо і обробляємо рашпілем

Щоб забезпечити захист стиків на підлозі, шви обробляються епоксидною смолою,перемішаної з тирсою. Причому тирса повинні бути дуже дрібними – їх потрібно заздалегідь просіяти.

Зверніть увагу! епоксидно-тирсовий склад схоплюється вкрай швидко. Виходячи з цього, не варто замішувати занадто багато замазки відразу.

Суміш епоксидки і тирси надійно захистить стики, проте вартість такого розчину досить висока. Замінити епоксидну смолу можна столярним клеєм. У гарячий клей потрібно додати тирсу, а потім вийшов складом обробити шви. Якщо все робити правильно, ефект буде навіть краще, ніж при обробці епоксидною смолою, оскільки клей проникає глибше.

Після обробки швів стики дсп стануть більш стійкі до вологи і, що не менш важливо, вони перестануть «грати» між собою. Якщо ж обробити дсп лінолеумом, про збереження плит можна взагаліБільше не турбуватися.

Після обробки швів знадобиться кілька діб на засихання замазки. В цей час по плитах ходити не можна, щоб не порушити стики.

Покриття дсп захисними та оздоблювальними матеріалами в багатьох випадках вимагає певного досвіду і кваліфікації, а часом і наявності спеціального обладнання. Якщо немає впевненості у власних силах, краще доручити роботу фахівцям.

Грунтовка для дсп

Персональний сайт — чим грунтувати дсп

Чим грунтувати дсп?

Грунтувати дсп можна звичайною ґрунтовкою. Якщо конструкція з дсп перебувати в сухому приміщенні, то для грунтування дсп підійде будь-яка грунтовка. Якщо дсп буде піддаватися впливу вологи, то необхідно обробити вологостійкою ґрунтовкою, в складі якої є добавки оберігають дсп від руйнування мікроорганізмів. На ринку представлений широкий спектр, грунтовок, який охоронить дсп від руйнування у вологих приміщеннях, таких як ванна, кухня, суміщений санвузол. Грунтовки такого типу представлені марками «текс», «тіккуріла», «неомід», «ескаро» та іншими торговими марками. Найкраще дсп грунтувати два рази з усіх боків, для надійності. Грунтувальні склади утворюють полімерну плівку. Ця плівка з добавками і буде оберігати дсп від руйнування.

Чим шпаклювати дсп?

Після того як заґрунтували поверхні дсп потрібно зашпаклювати. Так як поверхня дсп шорстка, а хочеться зробити гладкою і красивою, та так щоб радувала око, необхідно зашпаклювати дсп. Для шпаклювання дсп підійде звичайна суха шпаклівка для фінішного вирівнювання. На дсп шпаклівку наносять в два етапи. Перший раз шпаклюється поверхню дсп, щоб закрити всі нерівності. Другий раз шпаклюється для усунення дрібних дефектів. При необхідності можна шпаклювати втретє. Шпаклювати на другий раз можна олійно-клейовий шпаклівкою. Можна шпаклювати латексною шпаклівкою. При шпаклюванні дсп латексною шпаклівкою або олійно-клейовий шпаклівкою поверхня буде більш гладкою, ніж прошпакльована звичайної сухою шпаклівкою. Шпаклівка звичайна легше шліфується наждачним папером. Якщо шпаклювати дсп латексною шпаклівкою або олійно-клейовий недбало, то на ошкуріваніе зашпакльованої поверхні дсп піде більше часу. Тому рекомендується перший шар шпаклювати звичайною шпаклівкою, а другий після ошкуріванія першого, латексної. Якщо поверхня дсп гладка, тоді можна шпаклювати олійно-клейовий і латексної шпаклівкою на два рази. Якщо акуратно шпаклювати дсп олійно-клейовий шпаклівкою або латексної то і ошкурівать поверхню майже не треба буде. Якщо дсп шпаклювати латексною шпаклівкою, то поверхня менше буде піддаватися впливу вологи.

Чим фарбувати дсп?

Дсп після грунтування і шпаклювання можна пофарбувати будь-якими фарбами. Якими ж лакофарбовими матеріалами можна покрити поверхню дсп.

Необроблене дсп можна покрити лаком на водній або на алкідній основі. Але перед тим як покривати дсп лаком, необхідно обробити ґрунтовкою яка підходить для лаку. Тільки таким чином виробник лаку гарантує надійність покриття. Таким чином перед тим як покрити лаком дсп, необхідно дізнатися про грунтують складах. В основному грунтовки надають іноземні виробники.

Вітчизняний лак пф (пентофталевий) може наноситися без грунтовки. З іншого боку якщо дсп не дуже хорошої якості, або старе дсп його необхідно прогрунтувати перед нанесенням лаку. Грунтувальний склад можна зробити самому. Розбавити 50% лаку і 50% уайт спіриту. Вийти приблизно літр рідини для грунтовки дсп. Літра такої грунтовки вистачить щоб прогрунтувати 15 метрів квадратних а то і більше. Все залежить від вологості, температури повітря, атмосферного тиску і стану дсп. Після грунтування дсп необхідно дати час висохнути поверхні.

Після висихання можна наносити перший шар алкідного або лаку на водній основі, тобто, акрилового, латексного. Все залежить від цілей яких ви переслідуєте. Наприклад лак пф (він же пентофталевий) робить поверхню просвічується. Лак на акриловій або латексній основі робить поверхню менш прозорою.

Поверхня дсп, яка покрита пф буде більш прозорою ніж та, яка покрита лаком на акриловій або латексній основі.

Переваги лаків на акриловій і латексній основі, те, що вони ударостійкі, чого не скажеш про пентофталевому і лаках на алкидной основі.

Дсп можна покрити декоративною штукатуркою, можна покрити декоративною шпаклівкою. Візерунки можна нанести будь-які, все залежить від цілей. Для таких цілей існує цілий набір інструментів. Спеціальні валики, губки, кисті, шпателя. З іншого боку текстуру можна створити будь-якими підручними засобами.

Декоративну штукатурку або декоративну шпаклівку нанесену на дсп можна покрити лаком. Для того щоб декор не руйнувався а колір декору не блек.

Дсп можна пофарбувати звичайною алкидной фарбою, будь-якого кольору. Можна пофарбувати емаллю на водній основі.

Грунтовки-види і властивості

Грунтовка — це суміш, до складу якої входить сполучна. По виду сполучного грунтовки діляться на: акрилові, епоксидні, поліуретанові.

Акрилова грунтовка може застосовуватися для всіх поверхонь (стяжки, бетону, дерева, плит дсп, двп та ін.). Дана грунтовка розбавляється водою, не має запаху і сохне 2-4 ч.

Епоксидні і поліуретанові грунтовки застосовують для забезпечення хорошого зчеплення укладаються матеріалів з основою і для зменшення пористості підстави.

В процесі влаштування підлог грунтовки використовують для обробки всіляких стяжок, бетонних і цементних підлог, пофарбованих і незабарвлених дерев’яних підстав, покриттів з каменю і керамічної плитки, а також під самовирівнюючі суміші.

Також необхідно виділити захисні властивості грунтовок, такі як: запобігання появи іржі, сольових плям, цвілі.

Випускається цілий ряд грунтовок зі спеціальними властивостями:

  • придатні для підлог з підігрівом;
  • електропровідна (на цю ґрунтовку можуть бути покладені електропровідні покриття за допомогою антистатичних клеїв);
  • для додання поверхні водовідштовхувальних властивостей.

Опис властивостей грунтовок фірми» бамард »

Uzin-pe 260 має білий колір. Володіє адгезійними властивостями і не пропускає воду. Сохне протягом 2-24 ч.100-150 дисперсійна грунтовка для обробки основ з дсп, двп, дерева і з міцно пристали залишками клею, асфальтових і магнезитових стяжок. Застосовують для внутрішніх робіт. При обробці всмоктуючих цементних стяжок можна використовувати суміш, розведену водою в пропорції 1: 1.

Uzin-pe 260l має чорний колір. Володіє електричним опором

Грунтовка садиба по двп, дсп, фанері під забарвлення, 2,5 кг — продукція » купити

Грунтовка по двп, дсп, фанері, 2,5 кг

Склад стабілізує всмоктуючу здатність пористої деревини, двп, дсп, фанери, значно зменшуючи витрату фарби. Забезпечує надійне зчеплення сильновпитуючої деревної поверхні з алкідними, олійними емалями, акриловими складами, водоемульсійними фарбами. Містить фунгіцидні та інсектицидні добавки, що виключають утворення гнилі і цвілі на обробленій поверхні. Після застосування грунтовки, досить нанесення одного шару фарби для отримання оптимального результату фарбування, що дозволяє знизити витрату фарби як мінімум в 3 рази. Збільшує термін служби пофарбованого шару.

Оброблювана поверхня повинна бути сухою (вологість не більше 20%), очищеної за допомогою щітки від відшарувань і пилу, в тому числі і деревної. Відшаровуються лакові і масляні покриття ретельно видалити шпателем. Наносити ґрунтовку можна пензлем або валиком, ретельно просочуючи поверхню. Для отримання оптимального результату досить обробки в 1 шар. Працювати при температурі повітря вище + 5°c.

Вода, акриловий латекс, інгібітор танінів, функціональні добавки.

Зберігати склад в герметично закритій тарі виробника, в сухому приміщенні при температурі повітря від +5 до +30°c. Термін придатності — 3 роки.

Ще записи по темі

Оскільки тема є архівною.

Це питання дуже поширене в інтернеті. Гугл видає сотні сторінок. Суть скрізь однакова: один купив дсп, постелив на підлогу і запитує чим обробити, а інші, кажучи про гарячу оліфу, статеву фарбу і корабельний лак, обговорюють те, що він не кращий матеріал вибрав для підлоги і здав би він його.

У мене штука інша:
Купую дсп в якості стільниць для розкладних перевізних столів. Альтернатив дсп тут немає. Стіл-це така штука, на яку постійно ллється рідина.

Давайте подумаємо, чим реально можна захистити дсп від вологи? крім вологи, навіть при акуратному переїзді столи все одно дряпаються. Питання того,Що кути просто незабаром можуть пообломаться і розсипатися — не беремо до обговорення.

Ідеально було б звичайно взагалі створити якусь лакову поверхню. Хоча, не обов’язково. Обробляти, само собою, буду з усіх боків і торці особливо. Краще б щоб це ще й не пахло особливо. Варіант з оліфою, яка у мене на складі ще півроку буде смердіти, не підходить. ¶

Дсп яке хочете використовувати? шліфоване або ламіноване? ¶

Різниця в ціні не велика, можна взяти ламіноване. Але (з досвіду використання оригінальних стільниць які спочатку були на столах) ламінат дряпається дуже помітно, і ця частина тут же стає доступна для вологи. І ламіновані краї починають роздуватися і відвалюватися. Тому, якщо є можливість шліфоване чимось просочити і(або) покрити, то, можливо, буде корисніше. ¶

Є вологостійке лдсп, правда за кольорами вибір мізерний. Або зробити з фанери фсф, там можна вже нічим не обробляти. ¶