Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

111

Для виконання більшості будівельних робіт використовується щебінь або гравій. Ця сировина, в залежності від його фракції дозволяє значно зміцнити цементно-піщаний розчин, виконати декоративне облицювання будівлі і багато іншого. Щебінь отримують шляхом дроблення вулканічних порід каменю. Залежно від обробки можна отримати різну сировину для різних типів будівельних робіт. Завдяки обробці в спеціальних машинах отримують як відсів гранітний, так і більші камені.

Щебінь широко застосовується в різних будівельних областях завдяки його властивостям і характеристикам, які ми розглянемо докладніше.

Марки міцності гранітного щебеню

Показники міцності колотого граніту доходять до марочного показника м 1400. Це найміцніший наповнювач з усіх існуючих різновидів. Бетон на гранітному щебені вважається самим високоміцним і надійним будівельним матеріалом.

Також як і цемент, ця сировина володіє своєю класифікацією по марках відповідно до гост 8267-93:

  • м 200 – найслабший щебінь;
  • м 300/400/600 – слабкий;
  • м 800/1000 – міцний;
  • м 1200/1400-високоміцний.

Також в стандартах враховується кількість слабких зерен, що містяться в загальній гранітній масі:

  • м 200/300 – в такій сировині міститься до 15% слабких частинок;
  • м 400/600/800-масова частка слабких зерен не перевищує 10%;
  • м 1000/1200/1400-не більше 5% слабкої породи.

Для приготування високоміцного бетону (для зведення фундаменту і несучих конструкцій) м 400 і вище, рекомендується марка щебеню м 1200/1400.

Щільність і вага

В першу чергу необхідно визначитися з таким визначенням, як щільність гранітного щебеню, так як дуже часто початківці будівельники розуміють його неправильно.

Варто враховувати, що середня щільність граніту становить 2600 кг/м 2 . Однак, існує ще такий параметр, як усереднена насипна щільність граніту. За цим показником визначають, скільки буде важити 1 м 3 щебеню в його «природному» стані, тобто, враховуючи порожнечі, які є між зернами. Ця вага називається об’ємним, і він безпосередньо залежить від середньої щільності насипний. Чим більше будуть фракції щебеню, тим меншим буде параметр насипної щільності. Якщо цей показник буде невеликим, то для приготування бетону, буде потрібно менший обсяг цементу.

Зазвичай середню щільність визначають в лабораторних умовах. Її показники безпосередньо залежать від розміру зерен граніту. Наприклад, якщо взяти щебінь м 1000, то його показники насипної щільності будуть наступними:

  • 1370-1400 кг/м 3 , якщо фракція щебеню становить від 20 до 40 мм;
  • 1380-1400 кг/м 3 , якщо використовується зерно розміром від 40 до 70 мм;
  • 1400 кг/м 3 , при умові використання щебеню фракцією від 70 до 250 мм.

Розрахунок питомої ваги граніту

Показник ваги щебінки гранітної залежить від таких параметрів, як розпил, розмір і вага кам’яної брили, яку отримують в процесі обробки гранітної породи. Середня товщина стандартних каменів становить від 20 до 30 мм. Якщо враховувати габарити каменю і його усереднений питома вага (2700-3000 кг/м 2), то можна визначити точну вагу виробів.

Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

Наприклад, якщо ми візьмемо камінь розміром 2500 х 1800 х 20 мм, то необхідно просто перемножити ці показники (2,5*1,8*0,02). Отриману цифру 0,09 множимо на 2,9 (середня питома вага) і отримуємо 0,261 тонни або 261 кг – це вага граніту.

Лещадність

Така характеристика, як лещадність – це процентний показник голчастих і пластинчастих зерен. Справа в тому, що плоскі камені значно збільшують витрату сировини і знижують його якісні показники. Голкуваті і кубовидні камені, навпаки, вважаються найкращими.

Чим вище марка щебеню, тим менше в ньому буде міститися «небажаних вкраплень». Цей параметр також регулюється гост 8267-93, згідно з яким існує наступна класифікація гравію по його лещадності:

  • кубовидний (масова частка пластинчастих і голчастих зерен не перевищує 15%);
  • покращений (з масовою часткою від 15 до 25%);
  • звичайний (якщо в щебені міститься від 25 до 50% плоских зерен).

Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

Корисно! лещадный гравій вважається самим неякісним.

Крім цього, щебінь гранітний володіє високою морозостійкістю (до f 300).

При виборі цієї сировини потрібно звертати увагу на сертифікат, що підтверджує, що норма радіоактивних компонентів в матеріалі не перевищує норми. Справа в тому, що в гірських породах граніту міститься природний вміст радію, торію і калію, тому перед тим як сировина надходить на продаж, воно обов’язково повинно пройти відповідну перевірку.

Раннє ми говорили про те, що від фракції матеріалу залежать багато показників, розглянемо, які існують стандарти, що стосуються розміру граніту.

Існує наступна класифікація фракцій гранітного щебеню:

розмір щебеню, мм особливості якої марки щебеню відповідає, м до 5

Гранітна крихта (відсів), яку більшість фахівців не вважають повноцінним сировиною. Такий матеріал використовується для декоративного оздоблення, обсипання спортивних майданчиків і терас на заміських ділянках. Також відсів додається в цементно-піщаний розчин для отримання матеріалу з ефектом «вимитого бетону» і для виготовлення поверхонь облицьованих натуральним каменем.

У відсіві міститься великий обсяг пилу.

1000 – 1400 до 10 доступний матеріал досить дрібної фракції, без значного вмісту пилу. Використовується для приготування бетону при будівництві фундаментальних основ, мостів і доріг, а також, для виготовлення таких елементів, як поребрик гранітний і тротуарна плитка. 800-1200 до 20 найбільш затребуваний матеріал, який підходить, як для облицювання, так і для будівництва монолітних фундаментальних основ, мостових і аеродромних полотен. 1400 – 1600 до 40 гранітний щебінь середньої фракції підходить для виготовлення залізобетонних споруд, фундаменту і доріг. При використанні в якості наповнювача для цементно-піщаної суміші міцністю від 5 до 20 мпа. Підходить для будівництва майданчиків, на яких буде знаходитися важка техніка. Вміст пилу становить не більше 0,35%. 1000 до 60 зазвичай застосовується для будівництва залізничних і трамвайних полотен. У приватному будівництві майже не використовується. Вміст пилу не перевищує 0,25%. 1000 – 1200 до 70 застосовується для будівництва великих і важких споруд. Пиловміст в межах 0,68%. 1000 – 1200 до 300 щебінь практично не використовується для приготування бетону. Однак, такі великі камені підходять для обробки штучних водойм, басейнів, парканів і багато чого іншого. 1000-1200

Якщо граніт пройшов термічну обробку, то застосування такого матеріалу значно розширюється.

Особливості керамограніта

Керамограніт отримують шляхом напівсухого пресування і подальшого випалу. Такий матеріал найчастіше використовується для оздоблювальних робіт. Завдяки естетичним якостям цієї сировини і різноманітності кольорової палітри, можна втілити в реальність будь-які дизайнерські задумки. Наприклад, дуже ефектно буде виглядати облицювання сходів керамогранітом. Також його часто застосовують:

  • для зовнішньої і внутрішньої обробки підлог і стін.
  • в якості підлогового покриття в приміщеннях з підвищеною прохідністю (торгові комплекси, метро, магазини і так далі).
  • для облицювання фасадів будівель кольоровою плиткою.
  • для внутрішнього облицювання промислових приміщень. Керамограніт відрізняється підвищеною стійкістю до агресивних хімічних речовин і жаростійкістю.

Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

Якщо говорити про вартість щебеню, то вона також залежить від параметрів сировини.

Вартість щебеню

Ціна гравійної сировини найчастіше розраховується на 1 м 3 і становить:

  • 700-900 рублів (зерна фракцією від 5 до 10 мм);
  • 600-800 – від 5 до 20 мм;
  • 300-450 – від 20 до 40 мм;
  • 400-460 – від 25 до 60 мм;
  • від 460 – від 40 до 70 мм.

Найдорожчим вважається кубовидний матеріал, який обійдеться близько 23 000 рублів за тонну сировини фракцією від 3 до 10 мм. Чим більше зерна, тим дешевше буде коштувати матеріал.

Перевозиться сировина в самоскидах або залізничних вагонах.

Щебінь можна використовувати для чого завгодно, починаючи від обсипання доріжок на заміській ділянці, закінчуючи будівництвом мостів. Також цей матеріал дуже часто використовують в ландшафтному дизайні для створення незвичайних садових композицій, фонтанів, «китайських гірок» і багато чого іншого.

При виробництві щебеню утворюються додаткові будівельніНевисокої вартості, прекрасним декоруючим властивостям відсіву щебеню практично немає рівних-це один з найпопулярніших матеріалів для облаштування присадибних територій, парків і скверів.

Відсів щебеню-побічний продукт, що отримується при дробленні природного або штучного каменю. Чи не менше, ніж сам щебінь, споживачів цікавлять властивості, характеристики і ціна відсіву за кубометр. І це не дивно — адже його застосування стає все популярнішим.

Що таке відсів, його види і призначення

Після дроблення гірських порід здійснюють просіювання готового щебеню. Залежно від діаметра осередку сита виходить сипучий продукт з розмірами частинок від 0,1 до 5 мм.з огляду на те, що гранули дуже малі, маса за зовнішнім виглядом нагадує пісок. Кольори різноманітні: червоний, рожевий, попелястий, темно-сірий (аналогічно вихідній сировині).

Особливості різних видів відсіву

Продукт переробки щебеню має властивості, характерні для материнської породи. Залежно від неї матеріал ділять на наступні групи.

1. Відсів гранітного щебеню.

Після дроблення твердого натурального каменю виходить фракція 0,1 — 5 мм.його насипна щільність – 1330 кг/куб. М. Зовні він нагадує пісок, але на відміну від нього майже не містить глинистих домішок, органіки і пилу (їх частка нормується на рівні 0,4% від загальної ваги). Відсоток голчастих зерен не перевищує 15%, тому маса легко укладається і трамбується. Відсів міцний: допустима межа тиску становить 120 мпа (марка м1200). Матеріал стійкий до низьких температур, екологічно безпечний. Відмінними фізико-механічними характеристиками визначається порівняно висока вартість гранітного відсіву.

Відрізняється широкою сферою застосування в будівництві, ремонті доріг, ландшафтному дизайні. Пісок додають в суміші для виготовлення залізобетонних виробів, тротуарної плитки, дорожніх бордюрів. Популярно використання кольорової гранітної крихти для декорування клумб, підсипки пішохідних доріжок в парках і на присадибних ділянках.

Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

2. Гравійний відсів.

Щебінь граніту і гравій мають зовнішню схожість, оскільки утворені з неорганічних гірських порід. У той же час вони відрізняються властивостями, чим обумовлено більш вузьке застосування гравію. Це досить пухкий осадовий матеріал з вкрапленнями частинок мінералів, що з’являються в процесі природного руйнування твердих порід. Гравій менш міцний, його зчіплюваність з іншими компонентами в будівельних сумішах нижче, ніж у щебеню.

Одержуваний відсів (крихта гравійна) характеризується розміром зерна від 0,16 до 2,5 мм. По міцності він відповідає марці м800-м1000, частка пилоподібних і органічних включень — не більше 0,6%. Насипна щільність крихти становить 1400 кг/куб.м. Використання гравійного відсіву: реставрація дорожнього полотна, виготовлення плит для оформлення спортмайданчиків, підсипка доріжок в садах і паркових зонах.

У приватному будівництві досягається помітна економія при заміщенні основного матеріалу відсівом, оскільки його ціна за куб набагато нижче, ніж у щебеню. При укладанні стрічкового фундаменту гравій замінюють відсівом частково, а при бетонуванні вимощення або забору – повністю (при цьому кількість піску не зменшують).

Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

3. Відсів вапняного щебеню.

Просіювання подрібненого вапняку дозволяє отримати камінь зернистістю 2-5 мм, що відрізняється в’яжучими властивостями і здатний розчинятися у воді. Кубометр відсіву важить близько 1300 кг, марка міцності коливається між м400 і м800, домішки не перевищують 2% по масі.

Відсів вводять в цементні суміші, з яких пресують пористі стінові блоки, формують облицювальну плитку, виготовляють цементовмісні штукатурні суміші. Практикується застосування вапняної крихти в якості кормової добавки для тварин і неорганічного добрива при вирощуванні сільськогосподарських культур. Матеріал використовують в зимовий час як антиожеледну підсипку для доріг.

4. Відсів вторинного щебеню.

Це продукт, одержуваний при утилізації бетонних конструкцій після їх демонтажу або руйнування. Технологія дроблення дозволяє раціонально використовувати будівельні відходи і одночасно досягти реальної економії при проведенні будівельних і дорожніх робіт. Відсів бетонного щебеню з розміром гранул 0,1 — 10 мм використовують в якості наповнювача цементних розчинів, підсипки під тротуарну плитку. За допомогою подрібненої вторинної сировини обладнають тимчасові під’їзні шляхи, майданчики для автомобілів.

Відсів щебеню, що це таке і навіщо він потрібен. Застосування відсіву щебеню в будівництві що таке відсів щебеню

Вартість

Дані таблиці дозволять дізнатися, скільки коштує куб відсіву в москві і столичному регіоні.

відсів щебеню (різновид) середня ціна, руб/куб. М гравійний 1000 гранітний 1800 вапняний 500 вторинний 800