Який аргон для зварювання алюмінію. Як проводиться аргонно дугове зварювання алюмінію? застосування імпульсно-дугового зварювання.

63

Листопад 10, 2015

Зварювання алюмінію в середовищі аргону

З’єднання металів дугового електрозварюванням настільки широко поширене, що багатьом здається, що цей метод підходить для всіх без винятку матеріалів. Але це далеко не так. Існують метали, які вимагають особливого поводження і для їх зварювання потрібні спеціальні технології. Наприклад, алюміній або тонку нержавіючу сталь можна варити тільки в аргонової атмосфері.

Підготовка основного металу: для зварювання алюмінію оператори повинні подбати про чищення основного матеріалу і видалити оксид алюмінію і вуглеводневе забруднення від масел або розчинників для різання. Тому залишення оксиду на поверхні основного матеріалу буде перешкоджати проникненню наповнювача в заготовку. Щоб видалити оксиди алюмінію, використовуйте щітку з щетини з нержавіючої сталі або розчинники і розчини для травлення. При використанні щітки з нержавіючої сталі, щіткою тільки в одному напрямку.

Будьте обережні, щоб не надто грубо: груба чистка може додатково вливати оксиди в заготовку. Крім того, використовуйте щітку тільки на алюмінієвій основі — не чистіть алюміній пензлем, яка була використана на нержавіючої або вуглецевої сталі. При використанні розчинів для хімічного травлення обов’язково видаліть їх з роботи перед зварюванням. Щоб звести до мінімуму ризик потрапляння вуглеводнів з масел або розчинників для різання в шов, видаліть їх знежирюючим засобом.

Ще зі шкільного курсу хімії відомо, що аргон — інертний газ і в реакції ні з металами, ні з іншими речовинами не вступає. Як же працює аргонная зварювання алюмінію? в апараті для зварювання алюмінію використовуються саме інертні властивості цього газу. Дугове зварювання проводиться в середовищі аргону, який надходить з керамічного сопла і витісняє повітря із зони горіння дуги. Розплавлений метал не окислюється і не вступає в реакцію з іншими компонентами повітря, тому з’єднання вийдуть виключно міцним.

Деякі способи зварювання

Переконайтеся, що знежирювач не містить вуглеводнів. Попереднє нагрівання: попереднє нагрівання алюмінієвої деталі може допомогти уникнути зварювання розтріскуванням. Крім того, розміщення зварних швів на початку і кінці області, що підлягає зварюванні, сприятиме посиленню попереднього нагрівання.

Зварювальники також повинні попередньо нагрівати товстий шматок алюмінію при зварюванні його тонкої деталі; якщо відбувається холодне притирання, спробуйте використовувати вкладки запуску і запуску. Метод штовхання: з алюмінієм, відштовхуючи пістолет від зварювальної калюжі, а не витягуючи його, це призведе до кращого очищення, зменшеного забруднення зварного шва і поліпшеного покриття захисного газу.

Аргонове зварювання застосовується як для невеликих деталей, так і для з’єднання масивних конструкцій. Особливістю цього виду електрозварювання є можливість створення шва в кілька шарів, які утворюють монолітне з’єднання, без найменшого сліду шлаків і окалини. Але для кожного виду з’єднання потрібно підібрати спеціальну пальник.

Швидкість руху: алюмінієва зварювання повинна виконуватися » гарячої та швидкої». На відміну від сталі, висока теплопровідність алюмінію диктує використання більш високих значень сили струму і напруги і більш високих швидкостей зварювання. Якщо швидкість руху занадто низька, зварювальник ризикує надмірним проривом, особливо на тонкому алюмінієвому аркуші.

Існуючі типи сполук

Захисний газ: аргон, завдяки його хорошій очищувальній дії і профілю проникнення, є найбільш поширеним захисним газом, використовуваним при зварюванні алюмінію. Зварювальний дріт: виберіть алюмінієвий наповнювач, який має температуру плавлення, аналогічну основному матеріалу. Чим більше оператор може звузити діапазон плавлення металу, тим легше буде зварювати сплав. Чим більше діаметр дроту, тим легше він харчується.

Як влаштована пальник аргонового апарату для зварювання

Пальник — один з основних вузлів аргонного зварювального апарату. Вона складається з:

  • газового сопла;
  • вольфрамового електрода (неплавкого);
  • система охолодження;
  • корпуси з цангою.

Газове сопло з кераміки з’єднане з газовим балоном через редуктор. Вольфрамовий електрод використовується для створення електричної дуги, але сам не плавитися, для зварювання використовується присадний пруток — спеціальний дріт, яка подається в зону дуги окремо. Матеріал прутка підбирається для кожного металу окремо.

Зварні зварні западини: при зварюванні алюмінію крах тріщин викликає більшість відмов. Розтріскування відбувається через високу швидкість теплового розширення алюмінію і значних скорочень, що виникають при охолодженні зварних швів. Ризик розтріскування максимальний з увігнутими кратерами, так як поверхня кратера стискається і розривається, коли він остигає. Тому зварювальники повинні створювати кратери для утворення опуклої або куполоподібної форми. У міру охолодження зварного шва опукла форма кратера компенсує сили стиснення.

Аргонодугове зварювання: переваги та недоліки

Верстати з постійним струмом і постійною напругою можуть використовуватися для дугового зварювання. Спрей-дуга приймає крихітний потік розплавленого металу і розпилює його по дузі від електродного дроту до основного матеріалу. Перенесення імпульсів зазвичай здійснюється за допомогою джерела живлення інвертора. Нові джерела живлення містять вбудовані імпульсні процедури на основі типу і діаметра наповнювача. Цей процес дає позитивний перенесення крапель і призводить до меншої кількості бризок і більш швидкої швидкості, ніж зварювання розпиленням.

Для продовження терміну життя електрода він повинен охолоджуватися до певної температури, нижче критичної. У більшості апаратів для ручного зварювання, як аматорських, так і професійних, він охолоджується повітрям. Але на потужних промислових установках передбачено рідинне охолодження електрода за допомогою безперервно циркулюючої в зоні електрода води.

Двигун зі змінною швидкістю обертання з постійним крутним моментом в шафі подачі дроту допомагає штовхати і направляти провід через гармату з постійною силою і швидкістю. Мотор з високим крутним моментом в зварювальному пилі тягне дріт і підтримує постійну швидкість подачі дроту і довжину дуги. У деяких магазинах зварювальники використовують одні і ті ж годівниці для подачі сталевого і алюмінієвого дроту. У цьому випадку використання пластикових або тефлонових прокладок допоможе забезпечити рівну, послідовну подачу алюмінієвого проводу.

Варити алюміній можна як за допомогою звичайного зварювального апарату або інвертора, обладнаного продувним аргонним пальником і має в своєму активі спеціальний набір налаштувань, так і спеціальним аргонним . Особливість зварювання алюмінію є те, що воно виробляється змінним струмом.

Для направляючих трубок використовуйте вихлопні та пластмасові вхідні трубки з бурового долота, щоб підтримувати дріт якомога ближче до приводних валків, щоб запобігти переплетення дроту. При зварюванні тримайте кабель пістолета якомога більш прямими, щоб звести до мінімуму опір дроту.

Перевірте правильність вирівнювання між приводними роликами і направляючими трубами, щоб запобігти голінню алюмінію. Використовуйте приводні ролики, призначені для алюмінію. Встановіть натяг приводного ролика, щоб забезпечити рівномірну швидкість подачі дроту. Надмірне натяг деформує дріт і викликає грубу і нестійку подачу; занадто невелике натяг призводить до нерівномірного харчування. Обидві умови можуть призвести до нестабільної дуги та пористості зварного шва.

Технологія зварювання алюмінію аргоном

Алюміній, при всіх своїх унікальних властивостях і високої технологічності, дуже важко зварюється. Це обумовлено його хімічною природою-на поверхні металу утворюється оксидна плівка al 2 o 3 незначної товщини, але дуже тугоплавка. Вона плавитися при температурі 2044°c, а сам алюміній — при 660°c. Причому оксид з’являється миттєво на краплях розплавленого металу і перешкоджає утворенню монолітного шва.

Зварювальні пістолети: використовуйте окремий вкладиш для зварювання алюмінію. Щоб запобігти деформації дроту, спробуйте утримувати обидва кінці вкладиша, щоб усунути прогалини між вкладишем та газовим дифузором на пістолеті. Часто змінюйте лайнери, щоб мінімізувати потенціал абразивного оксиду алюмінію, щоб викликати проблеми з подачею дроту.Використовуйте контактний наконечник приблизно на 015 дюймів більше, ніж діаметр використовуваного наповнювача — при нагріванні наконечника він розширюється до овальної форми і, можливо, обмежує подачу дроту.

Крім того, алюміній відрізняється дуже високою теплопровідністю-в кілька разів вище сталі. Це вимагає постійного припливу високої температури, а в підсумку, збільшення зварювального струму до 1,5 разів в порівнянні зі сталями.

Технологія ac tig, що застосовується для зварювання алюмінію, передбачає початкове руйнування оксидної плівки і створення перешкод для її подальшого утворення. Це робиться як за допомогою електричного струму — зварювання алюмінію на постійному струмі зворотної полярності або змінним струмом. При зворотній полярності відбувається катодне розпорошення плівки оксиду, що руйнує її повністю.

Як правило, коли зварювальний струм перевищує 200 а, використовуйте водяний охолоджувач, щоб звести до мінімуму накопичення тепла і зменшити труднощі з подачею дроту. Ось деякі з найбільш поширених питань, що стосуються зварювання алюмінію і їх відповідей експерта.

Чому мій алюмінієвий шов набагато слабкіше, ніж материнський матеріал? у сталях зварювання можна виготовити так само сильно, як і вихідний матеріал, але це не відноситься до алюмінію. Майже у всіх випадках зварювання буде слабкіше, ніж вихідний матеріал. Щоб краще зрозуміти, чому це відбувається, давайте подивимося на дві класифікації алюмінієвих сплавів: термічно оброблені і не термооброблені. Остання категорія зміцнюється тільки при холодній обробці, що викликає фізичні зміни в металі. Чим більше сплав холодний працював сильніше.

Обдування зони плавлення металу аргоном перешкоджає проникненню кисню і водню, деструктивно впливають на зварювальний шов. Обдув інертним газом повинен проводитися протягом усього часу дії електричної дуги і не припинятися після її згасання ще кілька секунд.

Що необхідно враховувати при аргоновому зварюванні алюмінію?

Але, коли ви приварюєте сплав, який працював на холоді, ви локально відпалюєте матеріал навколо зварного шва так, щоб він повертався в свій стан з помірною температурою і ставав «м’яким». Тому єдиний час у нелегованих сплавах, які ви можете зробити зварним швом так само сильно, як вихідний матеріал, — це коли ви починаєте з 0 загартованого матеріалу.

Тому, якщо оператор не проводить після зварювання термічну обробку після зварювання, площа навколо зварного шва стає значно слабкіше, ніж інша частина алюмінію, — на 30-40%. Якщо оператор виконує тепло після зварювання можна поліпшити властивості термоплавкого алюмінієвого сплаву. Нижче наводиться посібник щодо того, яка серія алюмінієвих сплавів термооброблена, а які ні.

Техніка роботи з алюмінієм

Інверторний або спеціальний в інструкції з експлуатації має ряд вказівок по виробництву налаштувань для роботи з алюмінієм. У різних моделей вони можуть відрізнятися, тому перед початком роботи слід з ними познайомитися, не покладаючись на досвід. Особливо, якщо використовується новий апарат незнайомої моделі, або власні навички електрозварювальних робіт не надто великі.

Який тип захисного газу слід використовувати для зварювання алюмінію? зверху ½ дюйма по товщині оператори можуть додавати від 25 до 75 відсотків гелію, щоб збільшити температуру дуги і збільшити проникнення зварного шва. Аргон найкраще тому, що він забезпечує більшу очищаючу дію для дуги, ніж гелій, а також дешевше гелію.

Порядок виконання зварювання

Ніколи не використовуйте захисний газ, що містить кисень або діоксид вуглецю, так як це окисляє алюміній. З цих причин для зварювання алюмінію рекомендується використовувати чистий вольфрам або цирконій вольфрам. Цирконієвий вольфрам може нести більше струму, ніж чисті вольфрамові електроди.

Початковий етап-зачистка деталей, що з’єднуються і їх знежирення. Очистити поверхню слід від бруду, масел, накипу, а потім знежирити ацетоном, уайт-спіритом або розчинником. Для видалення оксидної плівки поверхні в зоні зварювання очищаються сталевою щіткою або наждачним папером.

Скільки потрібно попередньо розігрівати при зварюванні алюмінію? хоча невеликий попередній нагрів хороший, занадто багато попереднього нагрівання може погіршити механічні властивості алюмінію. У більшості випадків деякий попередній нагрів є прийнятним для висушування вологи від шматка, але попередній нагрів повинен бути обмежений.

Багато недосвідчених алюмінієвих зварювальників використовують попереднє нагрівання як милицю. Оскільки обладнання для зварювання алюмінію повинно працювати на більш високих потужностях, багато хто вважає, що попереднє нагрівання допомагає усунути обмеження обладнання, але це не так. Через цю низьку температуру плавлення багато операторів вважають, що для зварювання алюмінію потрібно тільки легке обладнання. Але теплопровідність алюмінію в п’ять разів вище, ніж у сталі, що означає, що тепло розсіюється дуже швидко.

Для початківців зварників необхідно нагадати, що для алюмінію застосовуються електроди з вольфраму діаметром від 1,6 до 5 мм і спеціальні присадні прутки, товщиною від 1,6 до 4 мм.

Універсальна покрокова інструкція для роботи з алюмінієм не може передбачити всіх випадків, тому, в першу чергу, потрібно слідувати таким рекомендаціям:

Фактори, що ускладнюють зварювальний процес алюмінієвих деталей

Тому зварювальні струми і напруги для зварювання алюмінію вище, ніж для сталі, тому оператори дійсно потребують більш важкому обладнанні для алюмінію. Яка належна практика зняття напруги для алюмінієвих зварних швів? при зварюванні оператор встановлює залишкові напруги навколо околиці зварного шва, оскільки розплавлений матеріал стискається в міру його затвердіння. Крім того, коли оператор приймає цю зварену структуру і починає видаляти матеріал шляхом механічної обробки, він має тенденцію спотворювати і створювати розмірну нестабільність.

  • кут нахилу електрода до площини металу тримати в діапазоні 70 – 800;
  • довжину дуги підтримувати на рівні 1,5 – 2,5 мм;
  • рух пальника проводиться слідом за присадним прутком;
  • зворотно поступальні короткі рухи пальника і прутка виробляються тільки уздовж шва, ні в якому разі не під кутом або перпендикулярно з’єднанню;
  • алюмінієвий лист встановлюється на мідну або сталеву поверхню, для кращого відведення тепла;
  • подача аргону починається за 4 – 6 секунд до включення дуги і тривати до 7 секунд після її згасання;
  • швидкість зварювання визначається величиною зварювального струму.

Для якісного зварювання алюмінію в середовищі аргону найкраще використовувати спеціальний зварювальний апарат, наприклад, jasic tig-180 p (w211) pro, hyl tig-200p, welding dragon pro tig250 acdc. Ціна їх трохи вище, ніж апаратів без системи обдування інертними газами, але вона цілком виправдана. Адже їх можна використовувати і для звичайної дугового зварювання. А в аргонової атмосфері відмінно зварюється не тільки алюміній, а практично всі метали. Освоїти аргонову зварювання під силу будь-якому новачкові.

Щоб уникнути цього в алюмінії, оператори виконують зняття напруги, нагріваючи матеріал, досить гарячий, щоб дозволити атомам алюмінію рухатися. Це означає, що для того, щоб ефект скидання після зварювання на алюмінії був ефективним, матеріал повинен бути нагрітий до температури, при якій механічні властивості будуть втрачені. З цієї причини при зварюванні при зварюванні не рекомендується використовувати алюміній.

Існує чимало різних алюмінієвих сплавів, а для правильної і безпечної зварювання ви повинні знати, яку зварювання сплавляють. Якщо ви цього не зробите, ви можете дотримуватися цих загальних рекомендацій. Якщо ви хочете бути точним, придбайте комплект для тестування сплаву, який допоможе вам визначити точний склад вашого сплаву.

Зварювання алюмінію в аргоні.

Покрокова інструкція з налаштування апарату на прикладі inter tig 200 ac / dc pulse

  • покрокова інструкція зі зварювання

Навчитися правильно варити алюміній досить важко. Нерідко за таку роботу не беруться навіть майстри зі стажем. Проблема в тому, що алюміній є досить примхливим матеріалом і робота з ним вимагає застосування інвертора високої якості.

Звичайно ж, можна обійтися практично будь-яким зварювальним напівавтоматом, але по-справжньому якісні зварні шви дозволяють отримувати тільки апарати, що мають спеціальну функцію зварювання даного металу. Якщо зовнішній вигляд теж має значення, то краще варити алюмінійАгрегатом зі спеціальною опцією імпульсного зварювання. Зазвичай алюміній вариться в середовищі аргону. Сучасні інвертори дозволяють робити все якісно і в найкоротші терміни.

Які вимоги необхідно дотримуватися при зварюванні алюмінію аргоном?

При варінні алюмінію зазвичай застосовується чистий аргон. Можна використовувати суміш даного газу з гелієм. 2-ий варіант краще підходить для роботи з товстими листами. Алюміній вариться з використанням спеціального алюмінієвого дроту із суцільним перетином.

Важливо приділити особливу увагу конструкції пальника. По-перше, її потрібно встановлювати на прямий шланг, без жодних скручувань і перегинів. По-друге, довжина цього шланга повинна бути не більше 3 м. Проблема в тому, що алюміній вариться аргоном з використанням дуже м’якого дроту. Замість звичайного каналу в пальник краще встановити тефлоновий, призначений спеціально для роботи з алюмінієм.

У разі якщо 3 м шланга для вас мало, наблизьте зварювальний інвертор до оброблюваного матеріалу. Якщо це неможливо, можна буде тільки за допомогою агрегату з окремо подає механізмом. Наконечники повинні мати більший діаметр, ніж для сталі. Пов’язано це з тим, що при нагріванні алюміній сильніше розширюється.

Потрібно підібрати правильні електроди. Кращі результати показує зварювання алюмінію аргоном з використанням таких електродів:

  1. ок 96.20, ок 96.10.
  2. озана-1, озана-2.
  3. неплавких виробів на вольфрамовій основі.

1-марка електродів стала широко використовуватися трохи більше 10 років тому. Такі електроди застосовуються переважно для роботи з технічним алюмінієм. Також їх можна використовувати для зварювання сплавів і ливарного браку. Вони дозволяють підтримувати рівне горіння дуги. Властивості готового шва максимально наближені до властивостей вихідного матеріалу, а шлакова кірка видаляється без зайвих зусиль.

У електродів 2-го типу присутній лужно-сольове покриття. Їх використовують при роботі з різноманітними сплавами алюмінію. У більшості випадків доводиться проводити попередній підігрів в середньому до 200-300°с.

Варити алюміній аргоном можна з використанням неплавких вольфрамових електродів. Вони дозволяють підтримувати дугу на стабільному рівні. Такі електроди можуть мати діаметр 2-6 мм.для кожного конкретного випадку потрібно підбирати відповідний діаметр електродів в окремому порядку. Залежить він, перш за все, від товщини оброблюваного виробу. Найкраще показують себе вольфрамові електроди з різного роду присадками.

При варінні алюмінію аргоном використовуються досить дорогі електроди, тому до їх вибору потрібно підходити зі знанням справи і обов’язковим урахуванням особливостей майбутньої роботи.

Для варіння алюмінію аргоном вам знадобиться наступне:

  1. зварювальний апарат і відповідні електроди.
  2. алюмінієвий дріт.
  3. газозварювання і нагрівальний прилад.

Повернутися до змісту

Основні особливості зварювання алюмінію

Головною складністю зварювання алюмінію є оксидна плівка, що утворюється на поверхні металу в процесі обробки. Температура плавлення цієї плівки досягає 2050 градусів, а безпосередньо алюміній плавиться при набагато більш низьких температурах.

Відповідно до технології потрібно спочатку пробивати цю плівку, а вже після цього плавити безпосередньо метал. Найкраще для виконання такого завдання підходить імпульсна зварювання. Алюміній має хорошу теплопровідність і низьку температуру плавлення. Через це в процесі проведення зварювальних робіт деталь може запалитися. Щоб цього уникнути, потрібно попередньо трохи підігріти заготовку. Завдяки цьому буде додатково збільшена глибина провару алюмінієвої деталі.

Принципова схема поста для напівавтоматичного зварювання плавиться електродом: сг-зварювальний пальник, р-редуктор балонний, б-балон зі стисненим газом, мп-механізм подачі зварювального дроту, бу-блок управління напівавтоматом, іп – джерело живлення.

Щоб було легше розбити оксидну плівку, потрібно попередньо обробити деталь металевою щіткою. Така обробка не займе багато часу, зате деталь буде краще і швидше проплавлятися. Зачищати рекомендується безпосередньо перед початком виконання зварювальних робіт.

У процесі зварювання алюмінію стежте за тим, щоб дуга мала постійну довжину. Дане правило актуально не тільки для алюмінію, а й для будь-яких інших металів. Якщо дуга буде довшою, ніж потрібно, заготівля не розплавиться. Якщо ж вона буде коротше, метал запалиться. Відповідна довжина дуги визначається з урахуванням хімічного складу матеріалу, тому що у різних сплавів теплопровідність теж різниться. В середньому у випадку з алюмінієм застосовується дуга довжиною 1,2-1,5 см.

Ще однією складністю, з якою вам доведеться зіткнутися в процесі варіння алюмінію, є заварювання кратера в кінці шва. Проблема виникає через те, що алюміній досить швидко остигає. Вирішити дану проблему дозволяє спеціальний напівавтомат. Спочатку він дає підвищений струм, який дозволяє пробити окисну плівку. Надалі струм знижується, що дозволяє без жодних проблем заварити згаданий кратер.

Повернутися до змісту

Які способи зварювання існують

Для варіння алюмінію було розроблено безліч різних способів, що мають на увазі використання різних матеріалів, обладнання та захисних середовищ.

Найбільшого поширення набули наступні методи:

  1. зварювання в інертному газовому середовищі з використанням вольфрамового електрода.
  2. зварювання за допомогою напівавтомата з автоматизованою подачею дроту.
  3. зварювання плавкими електродами без захисних газів.

Важливою умовою даної роботи є руйнування окисної плівки, що утворюється на поверхні алюмінію. Для її руйнування підійде змінний або постійний зворотний струм. Алюміній не можна варити на постійному прямому струмі, тому що в подібних умовах окисна плівка не піддасться катодного розпорошення і не зруйнується.

Повернутися до змісту

Які апарати підходять для зварювання алюмінію

Для зварювання алюмінію аргоном можна використовувати ряд зварювальних апаратів. Всі вони діляться на кілька груп, а саме:

  1. універсальні агрегати.
  2. спеціальні моделі.
  3. спеціалізоване оснащення.

Універсальні моделі випускаються серійно, вони найбільш затребувані серед покупців і використовуються найчастіше. Подібна зварювання застосовується у виробничих умовах на спеціально оснащених майданчиках.

Для зварювання алюмінію в середовищі аргону можна використовувати різні спеціальні присадки. Вони роблять роботу більш простою і якісною.

Агрегати, що дозволяють варити алюміній аргоном з використанням неплавких вольфрамових електродів, мають наступне оснащення:

  1. джерело змінного / постійного струму.
  2. пальник або комплект спеціально призначених для такої роботи пристроїв.
  3. пристрій, здатний забезпечити стартове посилення дуги або ж таке, яке дозволяє стабілізувати змінну дугу.
  4. апаратуру, що дозволяє управляти зварювальним циклом.
  5. пристрій, призначений для компенсації та регулювання постійного струму.

В даний час існує ряд нових методів зварювання алюмінію аргоном, розроблених спеціально для розширення діапазону товщини матеріалів, які можна варити, поліпшення показників продуктивності при отриманні зварювальних з’єднань, в тому числі і поліпшення провару.

В процесі роботи дуга переміщається кроками або з певною швидкістю. Ці переміщення можуть бути синхронізовані з імпульсами струму зварювання. Завдяки цьому проплавлення буде максимально ефективним в усіх напрямках. Зниження струму дозволяє виключити ризик перегріву металу і завдяки цьому практично повністю позбутися від деформацій.

Вольфрамові електроди дозволяють отримувати якісні зварні шви і виконувати роботу з досить великою швидкістю. Для виконання роботи знадобиться лише спеціальне обладнання та додаткові блоки, ніяких важкодоступних і дорогих агрегатів не потрібно.

Найчастіше зварювання аргоном виконується за допомогою інверторного агрегату. Такі апарати набули широкого поширення як в побуті, так і на виробництві. Застосування інверторного зварювального апарату є оптимальним варіантом. Навіть не маючи особливого досвіду проведення зварювальних робіт, ви зможете розібратися в технології без особливих зусиль. І ці знання безумовно вам знадобляться. По-перше, ви зможете виконувати свої особисті завдання, а по-друге, при бажанні, надавати послуги стороннімЗамовник.