Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання

111

Будь-яка конструкція не може обійтися без різьбового з’єднання. Щоб отримати внутрішню різьбу, був створений спеціальний інструмент, який отримав назву – мітчик.

Було розроблено дуже багато видів цього інструменту. Кожен виконує певну функцію. Одні з них призначені тільки для роботи на металорізальних верстатах, інші можна використовувати в побутових умовах. Були створені спеціальні таблиці, де можна підібрати потрібний інструмент, в залежності від розмірів, конструкції і вартості.

Конструкція різьбового інструменту

Мітчик для нарізування складається з декількох частин:

  • хвостовика;
  • робочої частини;
  • забірного елемента;
  • калібрування.

За допомогою хвостовика здійснюється кріплення в шпинделі верстата або патроні, коли з’являється необхідність нарізати внутрішню різьбу.

Нарізування виконує робоча частина. Її зовнішній вигляд нагадує гвинт, обладнаний кілька гвинтовими, а також поздовжніми канавками.

Інструмент, що має гвинтові канавки, має одну важливу перевагу. Операція нарізування виконується в більш сприятливих умовах, ніж виконувати таку ж операцію, мітчиком для нарізування різьблення, у якого є поздовжні канавки.

Практично кожен інструмент має передню частину, якій дали назву «забірна». Вона має конусний вигляд. Забірна частина інструменту, перша починає нарізування різьблення. Її продовжує калібруюча частина. В її функції входить калібрування і зачистка отвору.

Зуби, якими виконується нарізування різьблення, отримали назву ріжучого пір’я . Вони своєю формою нагадують різці, розташовані по всьому діаметру інструменту. Кожен зуб заточений відповідно до технологічних вимог до ріжучих деталей.

Поглиблення, що відокремлюють ріжучі пір’я між собою, називаються канавками. Вони утворюють ріжучі кромки, і по ним здійснюється видалення стружки із зони нарізки. Розміри канавок можна побачити у відповідних стандартизованих таблицях.

Невеликі деталі, діаметр яких менше 20 мм, забезпечений трьома канавками. Інструмент з максимальним діаметром 40 мм, виготовляється з чотирма канавками .

Метричні мітчики

їх вимірюють міліметрами, вони відносяться до метричної системи. Інструмент маркується літерою «м», що позначає метричний вимір. Наприклад, маркування м8 позначає, що таким інструментом можна отримати різьблення 8 мм.

Розмірний ряд метричних мітчиків має великий діапазон. Починаючи з 2 мм і закінчуючи 60 мм . Тобто, нарізати можна абсолютно будь-яку різьбу. Всі дані про такий інструмент зведені в спеціальні таблиці.

Залежно від призначення, вибирається конструкція мітчика. Вони поділяються на кілька груп:

  1. машинні;
  2. ручні.

Для слюсарних робіт використовується тільки ручний інструмент . Він, в свою чергу, підрозділяється на кілька типів:

  1. гайковий;
  2. плашковий;
  3. матковий;
  4. спеціальний.

Слюсарні

Комплект таких ручних мітчиків, зазвичай складається з трьох інструментів:

  1. чорнового;
  2. середнього;
  3. чистового.

Спочатку нарізається «чорна» різьба, для чого використовують чорновий мітчик . Для отримання точності різьблення застосовують середній мітчик. Чистовим мітчиком виконується остаточне нарізування різьблення, проводиться її калібрування.

На хвостовику кожному мітчику робиться спеціальна відмітка, по якій визначається вид мітчика. Вона може бути в цифровому вигляді або у вигляді нанесених кругових кілець. Кількість рисок визначає призначення мітчика:

  1. чорновий-одне кільце;
  2. чистовий – три кільця.

Крім того, на хвості маркують розмір різьблення, яку можна нарізати цим мітчиком.

Слюсарні мітчики комплектуються двома інструментами. У них кілька подовжений забірний конус, а також збільшений розмір першого мітчика.

Коли виконується нарізування метричної різьби в діапазоні 8-18 міліметрів, застосовуються одинарні мітчики .

Для різьблення 6-24 мм, використовують два мітчика, один і чорновий, інший чистовий.

Трьома мітчиками нарізається різьба в діапазоні 2 — 52 мм. Дюймова різьба також нарізається декількома інструментами в залежності від розмірів. Більш детально, які необхідні мітчики, можна побачити в гостірованной таблиці. У ній вказані діаметри, вид мітчика і необхідний комплект.

Залежно від напрямку канавок, мітчики поділяються на групи:

  1. прямі;
  2. гвинтові.

Причому напрямок канавок також має різне виконання:

  1. праві;
  2. ліві.

Інструмент мають гвинтові канавки, в більшості випадків використовується для нарізки дуже точних різьбових отворів.

Ріжуча частина інструменту підрозділяється на два типи:

  1. конічна;
  2. циліндрична

Конічні

Відрізняються конструкцією забірної частини, виготовленої трохи подовженою, і має неповну різьбу, яка поступово стає калібрує частиною. Такими мітчиками нарізається різьблення в отворах, що мають наскрізний характер.

Циліндричні

Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварюванняцим інструментом нарізається різьблення в деталях, де не потрібно наскрізного отвору.

Коли проводиться нарізка гайок, без використання верстатного обладнання користуються гайковими пристосуваннями . Завдяки подовженому хвостовику, нарізані гайки залишаються на інструменті.

У плашкових деталей є забірний конус великого розміру. Таким інструментом в плашках проводиться попередня нарізка різьблення. Операція виконується в один прохід. Очищення різьблення здійснюється матковими деталями, що мають канавки у вигляді правої спіралі.

Крім звичайних машинних пристосувань, застосовуються і безканавочні інструменти. У них відсутні поздовжні канавки. Причому їх прийомний конус робиться набагато коротше. Ці інструменти мають підвищену міцність, вони ламаються дуже рідко, тому кількість бракованих деталей через таку поломки зводиться до мінімуму. Різьбова частина великої довжини, дає можливість переточувати такі інструменти кілька разів.

Основною перевагою безканавочних деталей є їх висока продуктивність. Ними можна провести нарізку різьблення в будь-яких отворах. Для такого інструменту не має значення наскрізний або глухий отвір.

Універсальні деталі виготовляються збірними. Кожна частина відокремлена спеціальною шийкою. Чорнова операція виконується першою частиною, проходить попередня нарізка, а вже другою частиною, робиться чистова нарізка різьблення.

Робота таким обладнанням дозволяє заощадити час . Адже для нарізки різьблення потрібен тільки один інструмент. Відпадає необхідність в цілому комплекті, монтаж яких, вимагає багато додаткового часу.

Трубні мітчики

Для вимірювання беруться дюйми, так як в трубах застосовується інша система зміни.

Всі трубні деталі маркуються буквою g, яка говорить про трубної різьбі. Ось кілька прикладів:

  • g 1/2-півдюймова різьба;
  • g 3/4″ – трехчетвертная;
  • g1 – дюймова.

Найбільше використовується півдюймова трубна різьба. Це особливою стосується проводки водопроводу в житлових будинках, де труби мають такі розміри.

У комплект трубних мітчиків входить дві деталі. Одна має гострий захід, інша тупий.

Як вже було сказано вище, різновидів такого інструменту, дуже багато. Тому роблячи вибір, варто звернутися до спеціальних таблиць. Вони підкажуть, який потрібно взяти інструмент, якого діаметру і якого виду.

Вельми обширна. Навіть якщо розглядати окремий випадок, наприклад, трубну нарізку в формі конуса, то і тут не обійтися без уточнення її особливостей і типів. Досить широко, дозволяючи створювати надійні герметичні з’єднання без зварювання. Їх навіть називають універсальними, оскільки це єдиний тип гвинтовий нарізки, що допускає підключення до труб інших форм і перетинів.

рідкісна форма різьби

Види і класифікація: дюймова fanuc і інші

За формою поверхні труби, на якій виконується різьба, вона може бути:

  • циліндричної – традиційна нарізка на прокаті постійного діаметра;
  • конічної-тут підставою виступає конусна труба, тобто та, у якій зовнішній діаметр до торця поступово зменшується.

При цьому розрізняють внутрішню і зовнішню гвинтову нарізку відповідно до її розташуванням на стінках. Призначення ж може бути тільки одне: трубна внутрішня конічна різьба, як і зовнішня, утворюєКріпильно-ущільнюючі з’єднання.

По прив’язаній системі вимірювань випускаються труби з різьбленням двох типів:

  • кутом профілю 60º) — найбільш поширений вид з’єднань, що застосовуються в нашій країні при виробництві нового обладнання.
  • , чий зовнішній діаметр та інші параметри прив’язані до англійської системи заходів, тобто виражаються в дюймах. Конічна дюймова різьба відрізняється тим, що не має прив’язки до кроку нарізки. Замість цього використовується кількість витків на одиницю довжини.

Напрямок витків може бути правим, рідше – лівим. Також слід враховувати кількість їх заходів.

  • нормальна

Для діаметрів від 1 ∙ до 6 ∙ частіше використовують нарізку в 11 ниток на дюйм.

  • дрібна

Відрізняється великою кількістю витків на одиницю довжини завдяки скороченому кроку нарізки. Робиться це для збереження товщини і міцності стінок, максимальної герметичності з’єднань або тонкого регулювання взаємного розташування деталей.

Для труб діаметром не більше дюйма (½ ʺ і ¾ʺ) приймають 14 витків, але можлива нарізка 19 і 28 ниток при d від 1/16ʺ до 3/8ʺ.

Конічна різьба і її застосування: внутрішня зі стандартним калібором і природним моментом загвинчування

Конічна трубна різьба широко використовується в створенні трубопроводів, що працюють під тиском (водопровід, опалення, паливні магістралі і газопроводи), оскільки забезпечує герметичність з’єднань навіть при напорі в десятки мпа.

Коли говорять про універсальність конічної нарізки, мають на увазі можливість її монтажу спільно з циліндричними муфтами. До такого типу з’єднання доводиться вдаватися при підключенні до труб, у яких частково зруйнувалася або деформувалася внутрішня різьба, а замінити дефектну ділянку або вирішити проблему зварюванням не представляється можливим.

Звичайно, в цьому випадку контакт двох труб буде мінімальним – тільки в тій частині, де діаметр конуса і циліндра співпадуть. Про надійність говорити не доводиться, тому спосіб розглядають тільки як тимчасовий захід.

Втім, при дотриманні встановлених норм взаємозамінності по гост 6357-81 внутрішня трубна циліндрична різьба може йти в з’єднанні з конічної. Але в цьому випадку повинна витримуватися довжина угвинчування окремих елементів, допуски по діаметру і клас точності виконання.

Стандарти трубної конічної різьби по гост 6211 81: діаметр і інші розміри

Даючи класифікацію з’єднань, ми свідомо не торкнулися всього різноманіття різьбових профілів. Тому як для нарізки гвинта на конічних трубах підходить тільки трикутна форма — найнадійніша і міцна. Правда, вона має кілька варіантів виконання вершини і підстави ниток в залежності від застосовуваних стандартів. І ось тут вже можливі відмінності.

Так звана британська трубна конічна різьба має профіль трикутника з округленими зубцями і відповідними западинами (стандарт bspt). Це дозволяє використовувати її одночасно з рідкими герметиками і ущільнюючими стрічками. Крім того, округлі кромки відмінно тримають динамічні навантаження. Кут α у вершини кожного трикутника становить 55º, а всі розміри задаються за стандартами дюймової системи мір.

Вітчизняний аналог-гост 6211 81 жорстко регламентує параметри дюймового конічного профілю:

  • ухил по відношенню до осьової лінії труби (конусність) витримується на рівні 1:16. При цьому її довжина і обраний розмір перетину ролі не грають.
  • конусне з’єднання допускається тільки для труб, діаметр яких не перевищує 6ʺ, так що різьблення теж має відповідні обмеження за розміром.

У профілі npt рівнобедрені трикутні витки (α=60º) мають плоскі вершини з такими ж відповідними підставами. Гвинтова нарізка виконується відповідно до американських стандартів uns (з великим кроком), unf і unef (з дрібним і особливо дрібним). Тут більш скромний вибір діаметра: від 1 / 16ʺ до 4 дюймів. У нас для такого типу з’єднань розроблений окремий гост на конічну різьбу 6111-52 (дюймова) і гост 25229-82 (метрична).

Гвинт з кутом профілів в 60º працює на зминання, створюючи герметичне, але нероз’ємне з’єднання. Застосовується в машино — і верстатобудуванні для трубопроводів, в яких циркулюють пмм, вода або газоподібні робочі середовища під тиском. Конічна трубна різьба здатна витримати максимально-можливий тиск.

Позначення: мітчик, креслення

Гост для конічної різьби передбачає наступні позначення:

  • r або rc-зовнішня або внутрішня. Слідом обов’язково вказується номінальний діаметр, виражений в дюймах.
  • lh-ліва. Якщо конусна різьба має праве виконання, в позначенні ця маркування відсутня (параметр за замовчуванням).
  • rр-вказує на циліндричну форму внутрішньої нарізки, сумісну з зовнішньої конусної.

застосовуйте конусну різьбу за призначенням

Американське позначення трубної конічної різьби складніше, але інформативніше. Крім уточнення положення нарізки (mnpt-зовнішня, fnpt-внутрішня – в маркуванні вказуються наступні параметри:

  • номінальний діаметр;
  • число витків на одиницю довжини;
  • група за типом виконання профілю;
  • клас точності для зовнішньої (а) і внутрішньої нарізки (в).

Переглянути відео

Діаметр задається в дюймах дробом або за присвоєним номером. Конічна трубна різьба часто застосовується в з’єднаннях. Конусна дюймова труба одна з найпопулярніших у використанні в місцях з великим тиском.

Трубна різьба конічного типу використовується в роботах, при яких важливо забезпечити хорошу герметичність системи, її надійність. Зазвичай вона застосовується тоді, коли конструкція призначається для рідин або газів під високим тиском. Це різьблення має три діаметра: всередині, зовні і посередині. Діаметр стає менше до її закінчення. Конструкція з таким типом нарізування в профіль має конусний вигляд.

Застосування

Трубна різьба конічного типу зазвичай застосовується при наступних умовах:

  • наявність деформованої нарізки всередині зі слідами зносу на з’єднаннях тоді, коли проблему неможливо ліквідувати за допомогою повної заміни елемента. Така нарізка дозволяє надати системі велику герметичність. Однак це тимчасовий захід. Повна заміна елемента неминуча, і краще зробити її якомога швидше. Варто пам’ятати, що в іншому випадку система може прийти і зовсім в аварійний стан;
  • використовується для забезпечення потрібної герметичності в конструкції, в якій знаходиться носій під високим тиском. Витки такого типу забезпечують надійність з’єднання навіть при застосуванні в екстремальних умовах.

Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання

Стандарти

Різьба конічного типу, згідно гост, відрізняється профілем з кутом в 55 гр. Її витки закругляются. Також вона відрізняється різним кроком між витками. Розмір кроку залежить від діаметра. Граничний діаметр деталі, на якій нарізана різьба конічного типу, становить 6 дюймів. При діаметрі, що перевищує це значення, для з’єднання застосовується зварювання.

Згідно гост, у трубної різьби даного типу є регламентоване співвідношення між діаметром середнім, зовні і всередині. Також має значення і довжина нарізки. Різниться довжина повна і довжина робоча. Їх співвідношення також має бути фіксованим. Чим більше витків на елементі, там надійніше і герметичней буде з’єднання.

Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання

Таблиця

Діаметри, довжини і кроки трубної конічної різьби

d 0 d ср d 1 d t l 1 l 2 n s 1 / 8 9.7 9.2 8.6 8.3 9 4.5 28 0.907 1 / 4 13.2 12.3 11.4 11.1 11 6.0 19 1.337 3 / 8 16.7 15.8 15 14.6 12 6.0 19 1.337 1 / 2 21 19.8 18.6 18.2 15 7.5 14 1.814 3 / 4 26.4 25.3 24.1 23.5 17 9.5 14 1.814 1 33.3 31.8 30.3 29.6 19 11.0 11 2.309 1 1 / 4 41.9 40.4 39 38.1 22 13.0 11 2.309 1 1 / 2 47.8 46.3 44.9 44 23 14.0 11 2.309 2 59.6 58.1 56.7 55.7 26 16.0 11 2.309 2 1 / 2 75.2 73.7 72.2 71.1 30 18.5 11 2.309 3 87.9 86.4 84.9 83.7 32 20.5 11 2.309 4 113 111.6 110.1 108.5 38 25.5 11 2.309 5 138.4 137 135.5 133.7 41 28.5 11 2.309 6 163.8 162.4 160.9 158.9 45 31.5 11 2.309

Позначення

Різьба конічного типу має різні позначення. Всі вони визначаються згідно гост. Позначення включають в себе символ r, розшифрувати який можна як умовне позначення зовнішніх витків, а також їх розміри. Ліві витки позначаються символами lh. Витки всередині позначаються символом rc, внутрішні циліндричного типу – rp.

Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання

Важливо: найчастіше зовнішні трубні витки конічного типу застосовуються спільно з внутрішніми витками циліндричного типу.

Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання

З’єднання за допомогою трубної різьби позначається дробом. Чисельником в ній є витки всередині, а знаменником – зовні.

Для того щоб побачити трубну різьбу конічного типу, ви можете

Хоста вирощування з насіння коли садити. Хоста, посадка і догляд в домашніх умовах

Хосту люблять дизайнери не тільки за ефектні красиві листя, але і за невибагливість. І все-таки декоративне листя вирішують багато. Вони створюють дивно красивий фон для інших рослин, а квітки рослини самі по собі досить цікаві.

Чи знаєте ви? хоста походить від латинської назви hosta і має ще одне ім’я-функія. Вважається, що ім’я вона носить на честь австрійського лікаря і ботаніка н. Хоста. А друга її назва — від його німецького колеги г. Х. Функа. Її відносять то до сімейства лілійних, то до сімейства спаржевих. Всього налічується приблизно 40 видів цієї рослини.

Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання

Багатьом квітникарям і садівникам-любителям цікаво, як виростити хосту на дачі. З одного боку, це абсолютно не примхлива рослина, з іншого боку, треба знати кілька тонкощів, щоб виростити красиве і здорове рослина.

Важливо! зазвичай в квіткових магазинах рослина продається цілим, або тільки його коріння. Щоб коріння не загнили, треба відразу під час або після покупки перевірити їх на наявність гнилі і видалити таку, якщо вона є.

1. Хоста маловимоглива до грунту, хоча помічено, що на гумусних суглинках вона росте набагато краще, ніж на інших. Важливо лише уникати застою води, так як вона не любить вологий грунт.

Піщаний грунт не сприяє швидкому зростанню і розвитку хости, що треба враховувати, вирішуючи, де посадити хости на дачі. Але якщо доводиться висаджувати її саме на такий грунт, її бажано удобрити мінеральними добривами, перегноєм.

2. Перш ніж висаджувати рослини, землю треба перекопати на глибину приблизно багнета лопати. Непогано б заодно наситити його добривом «кеміра універсал» або по 15 г сульфату калію, аміачної селітри і 20 г суперфосфату. Кожна суміш дається з розрахунку 60 г на лунку.

Чи знаєте ви? хости в принципі ростуть повільно, і чим декоративніше сорт, тим складніше дочекатися його «кущистості». У перший рік рослина навіть не має явно вираженого забарвлення, характерного сорту. І тільки на другий або навіть третій рік ви побачите на своїй ділянці саме ту хосту, яку висаджували.


Характеристики та особливості застосування npt різьблення. Конічна трубна різьба: застосування і стандарти різьба трубна конічна під зварювання
3. Яма повинна бути тим крупніше, чим крупніше кущ. Їй треба забезпечити дренаж і стік води. Коріння викладають на горбок так, щоб під ними не було пустот.

4. Рання осінь або пізня весна — час, коли можна ділити і пересаджувати хосту. Важливо не садити її на колишнє місце — не приживеться.

Секрети догляду за хостою

Догляд за рослинами простий і включає типові дії: регулярний полив, прополка, підгодівлі, розпушування. Щоб кущ ріс красивим і акуратним, молоді квіткові стрілки треба вчасно зрізати . Тоді листя не будуть розвиватися в сторони.

Важливо! садити хосту треба в півтіні або тіні. Окремі види рослини взагалі не переносять прямих сонячних променів, втрачаючи свій декоративний окрас. Вважається, що чим більше на листках жовтих і білих смуг, тим більше воно любить світло. Але навіть в цьому випадку, якщо хосту доводиться садити в сонячному місці, вкривайте її від сонця опівдні.

Полив, підживлення і удобрення грунту

&1&рослина має широке листя, тому в жарку сонячну погоду з нього випаровується багато вологи, що може стати проблемою в самий жаркий період літа.

Темні кінчики на кінцях листя говорять про те, що рослині не вистачає вологи. Поливати влітку її треба кожен день. Але і перелив дуже небезпечний для хости.

Грунт періодично треба рихлити, а також підгодовувати органічними і мінеральними добривами. Причому основне харчування рослина отримує від органічних добрив, які вносяться під час мульчування.

В якості підгодівлі використовують настій коров’яку з добавками сірчанокислого калію, аміачної селітри і суперфосфату в пропорції 10:10:20. У липні, а також квітні і травні її підгодовують калієм, азотом, фосфором.

Що стосується режиму підгодівлі, то проводити це треба на початку вегетації, коли формуються квітки, і відразу після того, як рослина відцвіте.

Чи знаєте ви? спочатку хости росли в японії, китаї, кореї, на курильських островах, сахаліні і південному заході далекого сходу. Вологолюбні сорти селяться на лісових узліссях, біля схилів гір, берегів струмків і річок.

Прополка і мульча: чи потрібна вона

&1&мульчувати землю хості треба щороку. Садять її зазвичай біля великих дерев, які забирають багато поживних речовин. Зате мульчування допоможе їй піднятися вище над землею.

Єдине правило — мульчування не можна використовувати до карликовим і мініатюрним сортам, інакше вони пропадуть.

Підготовка рослин до зими

Хоста вважається морозостійким рослиною, тому зазвичай її не ховають спеціально на зиму. Але іноді про всяк випадок восени з неї не прибирають опале листя, а потім ще й стежать, щоб зверху лежав хороший шар снігу. Якщо дотримуватися всіх правил і рекомендації по догляду за рослиною, воно збереже свою привабливість протягом 10-15 років.

Спірним залишається питання обрізки хости восени. Одні рекомендують не видаляти зів’яле листя на зиму, так як вони служать додатковим покривом коріння, оберігаючи їх від морозів. знімати їх рекомендують тільки навесні, коли з’являться перші пагони.

&1&інші настійно радять знімати їх і спалювати, щоб видалити можливих шкідників. але в цьому випадку важливо зняти листя до перших заморозків, а самі листя повинні бути вже пожовклими.

Недосвідчений квітникар може не вгадати з потрібним моментом. Тому частіше рекомендують пробувати два способи на різних ділянках, щоб в разі загибелі однієї частини рослин, можна було відновити їх за рахунок іншої.

Чи знаєте ви? живці рослини в японії використовуються в якості делікатесу, а сама рослина вважається священним. Популярність на інших континентах знайшла після того, як потрапила в новий світ. До цього з’явилася в англії, але не викликала особливого фурору.

Різні способи розмноження хости

Існує кілька способів розмноження рослини. Який з них вибрати-вирішувати садівникові.

&1&найпростіший, а тому найбільш поширений-поділ куща. ділити його для розмноження можна навесні або в кінці літа. Але якщо вміти робити це акуратно і правильно, то розділяти кущі можна цілий рік. Правда, не рекомендується використовувати для цього молоді кущі, інакше вони можуть загальмуватися в розвитку.

Отже, коли можна ділити і садити навесні хосту? як тільки з’являться молоді пагони. Тоді гострим ножем, лопатою або вилами від куща відокремлюють невелику частину. Якщо під час цього процесу відламалися пагони з частиною кореневища, але без коренів, їх можна висадити в парник.

Живцювання

Держак зрізати не завжди вдається, оскільки у деяких сортів вони ростуть дуже щільно. Держак, як правило, не має коренів, але на ньому є частина кореневища — так звана «п’ята».

Влітку їх висаджують в тінь і садять під скляний ковпак. За пару днів він пустить коріння. Для прискорення цього процесу важливо обрізати наполовину листя саджанця.

Вирощування з насіння

Вирішивши виростити хосту з насіння, треба бути готовим, що в стадію своєї повної декоративності рослина увійде лише на п’ятий рік свого життя. при цьому відсоток схожості насіння тримається на рівні 70-80%.

&1&насіння висівають взимку, але перед цим їх важливо правильно обробити. Рекомендується замочувати їх протягом півгодини в соку алое, циркон, корневин або епін. Іноді насіння рекомендують витримати в холоді протягом місяця.

Висівання проводиться в квітні або травні. При посіві стежте за стерильністю субстрату, грибки та інші мікроорганізми якого можуть заразити рослину. Аналогічно і горщик треба попередньо обробити розчином марганцівки або спиртом.

Купуючи грунт в магазині, стежте, щоб в нього входили вермикуліт, торф і перліт. Необхідно дотримуватися кислотність грунту для хости. Дно горщика вистилають дренажем, потім насипають грунт і зволожують його.

Висипавши в нього насіння, їх покривають ще одним шаром грунту на 5-7 мм, ущільнюють його і закривають плівкою або склом. Температурний режим повинен триматися на рівні 18-25ºc, прямих сонячних променів треба уникати, а поливати насіння помірно. Сходи треба чекати через два-три тижні.

&1&як тільки на паростках з’являться один-два листочки, їх можна пікірувати в окремі горщики на чверть наповнені піском. Полив в цьому випадку використовують нижній-горщики поміщають в глибокий піддон з водою, поки не насититься грунт.

Потім починають на пару годин знімати укриття, щоб загартувати рослини. Через тиждень їх відкривають повністю, потім їх починають виставляти на свіже повітря, який повинен бути вище 18 ºc.

Стійкість хости до хвороб і шкідників

Хоча рослина досить стійка до хвороб, все одно є ризик заразити його при посадці нового екземпляра, «підчепивши» мікроорганізм з грунту або від іншої рослини.

На підморожених