Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

132

В останній час великої популярності набирає мурашина фермера, яка являє собою житло з мурахами. Це свого роду мурашник в розрізі, де ви можете спостерігати за життям комах. Таку ферму можна купити повністю готовою або виготовити самостійно. Мурашина ферма може прикрасити інтер’єр вашого будинку і принести радість вашим дітям. Про те, як доглядати за нею ми розповімо вам в нашій статті.

Як вибрати мурашину ферму

До підбору мурашиної ферми слід підійти дуже ретельно.

  • головним критерієм є її безпека. Вибирайте ферму безпечну як для самих мурах, так і для спостерігача за ними. У неї повинні бути відсутні гострі деталі або елементи, які можуть привести до травм комах або вас.
  • контейнер з комахами повинен бути зроблений з нетоксичних матеріалів. Він повинен бути оснащений системою вентиляції, терморегуляторами, поїлкою, ареною і т.д.
  • ємність вибирайте простору і прозору.
  • ферма може бути заповнена піском або спеціальним гелем, який продається окремо і є житлом і поживною субстанцією для мурах.

Типи формікаріїв

Є кілька типів формікаріїв: акрилові, гіпсові, дерев’яні, пісочні і земляні. для початківців любителів мурах відмінно підходить ферма з акрилу. Головною умовою є грамотне розташування житлових камер і їх зволоження. Слід оформити ферму таким чином, щоб в ній були і вологі і сухі камери. особливо ця умова повинна використовуватися для розведення женців, так як вони в своїй більшості харчуються зернами. У вологій камері зерна почнуть швидко проростати. При виборі формікарія так само слід враховувати розмір комах. Такий тип ферми не підходить для дуже маленьких мурах, так як при найменших зазорах вони можуть тікати.

Гіпсові ферми підходять практично для всіх видів мурах. Вважається, що в гіпсових формікаріях комахи розвиваються набагато краще, ніж в будь-яких інших. популярним видом ферми є комбінування цих двох матеріалів: гіпсова підлога і акрилова основа. У таких фермах мурашки відчувають себе відмінно і швидко розвиваються.

Дерев’яні ферми підходять для деревних видів мурах-компонотусов. головною його перевагою є те, що він не потребує додаткового зволоження. Однак в таких формікаріях обов’язковим є розміщення окремої поїлки з водою.

Піщані і земляні ферми відрізняються низькою міцністю. Все що мурахи збудують може розвалиться в будь-який момент від випадково вібрації при збиранні або ненарочном ударі. Земляні ферми відмінно підходять для комах, так як є їх природним середовищем проживання. Однак через такі формікарії ви не зможете спостерігати за їх життям, і ваше захоплення втратить будь-який сенс.

не селіть маленькі колонії у великі мурашині ферми. Це призведе до того, що всі непотрібні мурашкам приміщення вони почнуть закидати зайвим сміттям, який дуже швидко почне гнити і покриватися цвіллю. Крім того, на такому звалищі можуть завестися кліщі, які погублять вашу колонію.

Харчування мурах

Головне при догляді за мурахами – не допускати суєти, так як ці комахи дуже полохливі і можуть вести себе неадекватно, відчуваючи стрес і дискомфорт. Перш ніж розводити мурах потрібно вивчити правила їх поведінки всередині сім’ї і закони, за якими вони живуть. Після того як ви принесли матку додому в перші дні її не слід годувати. природою закладений механізм, при якому поживних речовин їй буде достатньо до того часу, щоб вона встигла вивести робочих особин, які потім будуть її годувати. Однак якщо ви не можете утриматися від годування, можна дати одну краплю цукрового сиропу розміром з голову комахи.

Слід враховувати, що женцям сироп не дають. Їх годують зернами. для успішного виведення яєць маткою її не слід турбувати і створювати стресові ситуації. Це може привести до того, що матка знищить весь розплід. Під час кладки яєць їй слід створити максимально комфортні умови.після того як у вашому формікарії вилупляться перші робочі комахи, можна починати годувати мурах частіше. Для цього в годівницю насипають спеціальне насіння, придбані в зоомагазинах.

Для матки залишають краплі сиропу на фользі, які через кілька годин прибирають, щоб вони не встигли загуснути або загуснути. Якщо ви хочете щоб ваші мурахи росли швидше, годуєте їх білковою їжею. В якості такої їжі можуть служити креветки, філе курки або білок вареного яйця. Не рекомендується давати мурашкам живих комах, особливо великих. Це може призвести до стресової ситуації і налякати. Так само бувають ситуації, коли мурахи не справляються з великим комахою, і воно їх губить. Слід не забувати про їжу, яка містить вуглеводи. Особливо її потребують дорослі мурахи. Вуглеводи знаходяться в насінні, солодких сиропах, овочах і фруктах. У такій їжі особливо потребують женці. Якщо ви сумніваєтеся в правильному раціоні для ваших мурах, порадьтеся з продавцями магазинів або на форумах в інтернеті.

порція їжі збільшується з часом з ростом колонії. Якщо колонія невелика, давайте їжу малими порціями. Виключіть з раціону сіль і спеції. Щоб убезпечити мурашок від отруєнь і загибелі піддавайте білкові продукти термічній обробці. Для цього занурюйте шматочки м’яса в окріп на кілька хвилин. Не залишайте таку їжу надовго, щоб вона не встигла зіпсуватися і завонятися.

Мак використовується не обсмажений, без будь-яких добавок. Можна так само використовувати насіння, корм для канарок, насіння, соняшник, кунжут, насіння кульбаб , можна давати варений, всі овочі і фрукти в сирому вигляді без нітратів. від кількості і якості білкової їжі залежить швидкість розвитку колонії, так як білок необхідний для формування оболонок яєць і хітину дорослих комах. З комах згодовують: мух, тарганів, садових цвіркунів, павуків та інших. Білок потрібно давати мурашкам раз в тиждень в різному вигляді. Кількість їжі розраховуйте таким чином, щоб мурахи змогли з’їсти її за один раз.

Прибирання мурашиної ферми

Мурахи складають своє сміття в певне місце. На це місце можна встановити «смітник», яку легко потім буде витрушувати. Є спосіб видресирувати комах таким чином, щоб вони складали все своє сміття в спеціальну ємність. Вся справа в тому, що мурахи мітять свою територію особливим секретом. За допомогою запаху, який виснажує цей секрет, вони визначають місце розташування різних об’єктів на фермі. Місце, в якому вони планують створити звалище для сміття, мурашки позначають з особливою інтенсивністю. після того як комахи зроблять обметку своєї території вам потрібно буде поставити в місці, де вони починають складати сміття якусь кришечку або баночку. Мурахи попередньо її обмітять і почнуть складати в неї своє сміття. Найголовніше при збиранні не змивати цей секрет, яким вони позначать тару для сміття. Надалі, якщо ви захочете поміняти ферму для комах і переселити їх на нове місце, ви відразу ж встановлюєте ємність зі старою ферми в зручне для вас місце.

Очищення стінок формікарія

Для того щоб відмити скла мурашиної ферми використовують звичайні вушні ватні палички і ватні диски, змочені у воді. Слід враховувати, що всі мітки, які нанесли мурахи змивати не варто. Видаліть лише ті, які заважають спостереженню за ними і псують загальний вигляд мурашиної ферми . У разі якщо ви видалите весь секрет, нанесений насік вони нанесуть його знову, однак, з більшою інтенсивністю. Не рекомендується очищати акрилові стінки формікарія за допомогою спиртових або хімічних препаратів. Від цього акрилове скло мутніє і може деформуватися. В процесі відмивання скла не слід робити метушливі руху. Дайте мурашкам заспокоїтися, проводите процедуру в кілька етапів. Після того як ви очистили сліди мурах за допомогою ватної палички, протріть скло ватним диском змоченим в простій кип’яченій воді. Намагайтеся під час роботи не сильно трясти корпусом ферму. Якщо мурахи сильно розбурхалися, закрийте кришку і дайте їм час заспокоїться, продовжите роботу пізніше.

Небезпеки при розведенні мурах

Першою небезпекою для життя комах є ваше нетерпіння. Не поспішайте переселяти мурах в нове житло. На це зазвичай йде не менше трьох днів . Не можна струшувати матку. При падінні вона може пошкодитися і загинути, а загибель матки означає загибель всієї колонії.

Другою небезпекою є експерименти з їжею. Не давайте мурашкам те, в чому ви сумніваєтеся. Якщо ви не впевнені чи можна комахою, наприклад, пряники або ковбасу, краще відмовитися від такої їжі.

Третьою помилкою при розведенні є брак інформації про їхнє життя. Перш, ніж купити мурашину ферму дізнайтеся якомога більше про розведення мурашок, щоб неРозчаруватися і не погубити їх.

великою небезпекою для комах представляє повінь і посуха. Бувають ситуації, коли в житловий відсік потрапляє вода з поїлки, і випадки коли ватний тампон був прогризений мурахами або виявився недостатньо щільним, а так само коли губка невідповідного розміру. Якщо ви помітили в житловій частині скупчення води, відразу ж забезпечте мурашкам можливість покинути цю частину ферми і переселиться на суху зону. Так само вимагають переселення комах в інший формікарій, коли насіння для годування стали дружно проростати або коли на стінках з’являється чорна цвіль.

Правильне зволоження ферми

Неправильне зволоження ферми є однією з головних причин смерті мурах. Якщо ви перезволожуєте формікаріє це може послужити проростанню зерен, цвілі. Недостатнє зволоження призведе до посухи і може повністю погубити комах. Є загальні поради, в яких вказується, як правильно зволожувати мурашині ферми.

для середнього формікарія використовується 1-3 мл води двічі на тиждень або 5-8 мл води один раз на 7 днів.

Однак ці поради досить умовні і потрібно враховувати особливості клімату, в якій знаходиться мурашина ферма, місце, на якому вона розташовується. У зимовий період повітря в квартирі стає сухим і мурашки потребують інтенсивного зволоження. Вологість всередині ферми повинна бути 30-80%. Є два головних показника, які впливають на витік вологи:

  1. вологість повітря в кімнаті, в якій розташовується ферма;
  2. вихід витоку вологи з ферми в атмосферу. Вона залежить від конструкції самої ферми. Велике значення має те, чи має формікарій кришку або іншу вентиляційну систему, через яку може йти волога.

зволоження може бути губковим. Якщо губка має яскравий колір — вона досить зволожена. Якщо колір тьмяний-її слід зволожити. У гіпсових поїлках вологість визначається за кольором гіпсу. Вологий гіпс має сірий колір, сухий-білий.

Після придбання мурашиної ферми вам слід зробити свій графік зволоження, спостерігаючи за станом поведінки мурах. Не можна проводити коригування різко. Вона повинна бути плавною і непомітною для комах. Якщо зволоження всередині формікарія недостатньо, але на арені є поїлка, велике скупчення комах біля джерела вологи вкаже вам на те, що вологість всередині їх житла недостатня. Посуха так само може привести до дуже швидкої смерті всіх комах. Для того щоб перестрахуватися, розмістіть поїлку, заповнену водою і губкою всередині ферми. Приступайте до зволоження ферми з меншої кількості вологи, ніж заявлено в інструкції до вашого формікарію, так як з посухою впорається набагато простіше, ніж з перезволоженням. Поступово доводите зволоження до оптимального процентного співвідношення.

кращим типом мурах для початківців вважаються женці. Вони відрізняються спокоєм їх легко дістати і вирощувати.

30.07.2018 6042

Завели мурах в якості домашніх тварин, але не вмієте правильно доглядати за цими комахами? як же новачкові забезпечити штучний мурашник всім необхідним і створити сприятливі умови для розвитку колонії? ми допоможемо!

Щоб у вашому формікарії кипіло життя, важливо враховувати ряд аспектів:

  • харчування;
  • життєзабезпечення;
  • підтримка придатних умов;
  • догляд за комахами.

Все це-важливі фактори, від яких безпосередньо залежить життя вашої колонії.

Перші поселенці

Коли ви придбали перших членистоногих друзів, слід зайнятися квартирним питанням. Для комфортного проживання колонія повинна відповідати розмірам мурашиної ферми. Якщо буде недостатньо простору, мурахи можуть загинути, а при наявності великої кількості невикористаної території – збирати там сміття, залишки їжі.

Після заселення мурахи можуть вести себе неприродно – ховатися, не комунікувати один з одним, відмовлятися від їжі або води. Це нормально. Для повної акліматизації потрібен час.

Після заселення повинні залишитися вільні камери – колонія буде розвиватися, їй буде потрібно більше місця.

Доставка їжі

Хоч мурашники не вимагають постійного контролю, забезпечувати комах їжею необхідно. З цим впораються навіть новачки – досить просто зняти кришку і покласти їжу.

Корм безпосередньо залежить від виду комах . Деякі вважають за краще інших комах (комарі, борошняні черв’яки, цвіркуни), інші харчуються рослинною їжею.

Для годування підійдуть або невеликі порції, які легко вжити відразу на місці(наприклад, хлібні крихти), або цільні шматки, які складно пронести в інші відсіки. Не давайте комахою надмірна кількість їжі-залишки їжі будуть просто гнити, покриватися цвіллю.

Також не забувайте про воду. Залежно від типу ферми рідина наливається в спеціальні поїлки або поширюється по самому мурашнику. Без води колонія загине від зневоднення.

Зволоження

Для комфортного існування мурашок, потрібно підтримувати рівень вологості. Для зволоження передбачені спеціальні камери (в маленьких – 1, у великих – 2 або 3), їх необхідно заповнювати водою. Щоб правильно розрахувати рівень рідини, поспостерігайте за формікарієм. При надмірній вологості мурахи менш активні, намагаються сховатися. Якщо зволоження недостатньо, зі стінок зникає конденсат і водяна плівка.

У перший час необхідно обережно доглядати за мурашиної фермою, для новачків підійдуть камери зволоження, що знаходяться віддалік від колонії . Це убезпечить комах від підвищеної вологості в перший час. При необхідності ці членистоногі самостійно змінять місце проживання, вибравши оптимальні кімнати.

Догляд

Як доглядати за жителями на мурашиній фермі і забезпечувати мурах всім необхідним? це не складно-такі комахи не вимагають особливих умов утримання, регулярного зміни температур або регулювання показників.

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Новачкам слід запам’ятати кілька простих правил:

  • не розміщуйте ферму під прямими сонячними променями.
  • не трясіть формікарій, не рухайте мурашок без необхідності.
  • не забувайте правильно і вчасно годувати мурах. Побалувати членистоногих можна солодким сиропом або насінням (універсальна їжа для будь-яких видів).
  • доглядайте за фермою регулярно. Без належного догляду, їжі або при підвищеній вологості колонія істотно зменшиться.
  • не забувайте про чищення житла. У відсіках накопичуються залишки їжі, сміття та інші відходи. Новачкам рекомендують використовувати пінцет при чищенні, а мурах поміщати в пробірки або окремі ємності.
  • рухайте мурах акуратно, правильним варіантом буде використання ексгаустера (прилад для делікатного переміщення невеликих комах). Деякі види цих комах здатні вистрибнути отруту.

Дотримуючись цих правил ви забезпечите своїм маленьким вихованцям довгий і комфортне існування.

Питання та відповіді

Який вид мені підібрати для першого заселення?

Новачкам відмінно підійдуть представники з сімейства мірміцин. Це найбільш еволюційно розвинені групи. За ними цікаво спостерігати-комахи мають чітку класифікацію за кастами і професіями.

Коли потрібно приносити їжу?

Вас майже завжди чекають голодні представники з сімейства комах. В першу чергу їжа надходить до матки і личинок, а потім вже до простих роботяг. Для правильного розрахунку порції простежте за їх пересуваннями — коли мурахи перестануть проявляти інтерес до їжі і передавати її для матки, трапеза закінчена. Незайману їжу можна прибирати.

Мене вкусили! що робити?

Для мурашиних ферм пропонують комах з не самим токсичним отрутою, тому здоров’ю нічого не загрожує. Найчастіше мурашина кислота викликає почервоніння на шкірних покривах або печіння на слизовій, якщо потрапляє в очі. Для заспокоєння підійде дитячий крем або заспокійливий лосьйон.

Я новачок! як мені доглядати за формікарієм, щоб мурахи прожили довго?

Мурашина матка здатна прожити більше 20 років, прості роботяги – 2-3 роки. При забезпеченні комфортних умов для королеви, ви зможете насолоджуватися штучним мурашником майже чверть століття.

На фермі помер один мураха-це заразно?

При переселенні комахи відчувають стрес, тому смерть 1-2 особин не є серйозним захворюванням. Також робітники часто гинуть від старості, від перенаселення.

Кілька мурашок втекли, як мені правильно вчинити: шукати їх або забути?

У колонії нерідко знаходяться розвідники, які виходять на огляд місцевості. Але для створення повноцінної мурашиної сім’ї їм буде потрібно матка. Якщо такі сміливці не повернуться через 3-4 дні, то вони вже загинули.

Як правильно вибрати мурашинуФерму?

Штучних мурашників безліч ! є для довгострокового утримання (гіпсові, пісочні, вертикальні і горизонтальні) і для короткочасного (гелієві).

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Новачкам радять придбати спочатку акрилову ферму , щоб спробувати свої сили і познайомитися з комахами ближче. Такі формікарії розраховані на 1-1, 5 року.

Надалі колонія розростеться і буде потрібно підключати додаткові ходи. Для тривалого утримання мурах можна підібрати зручний і практичний мурашник з вбудованими відсіками, продуманою системою зволоження і великою ареною.

Як підсумок

Ми розповіли як правильно доглядати за мурашиної фермою, годувати маленьких вихованців і створювати їм комфортні умови для існування і розмноження. Тепер навіть новачок зможе створити затишний і зручний будиночок, заселити туди комах і спостерігати за працьовитими членистоногими.

Всі необхідні комплектуючі і самі формікарії можна знайти на .

Любов калтаускайте

Споглядання працьовитих мурашок, їх руху і наполегливих зусиль подобається багатьом. Можливо, ви ще не знаєте, але в домашніх умовах дуже легко мати формікарій, а для догляду за мурахами від вас буде потрібно мінімум зусиль. З цієї статті ви дізнаєтеся, як утримувати невелику колонію цих кумедних комах і створити мурашину ферму своїми руками.

Що таке формікарій-мурашина ферма?

Це пластиковий прозорий контейнер, наповнений субстратом, в якому комахи живуть і розвиваються, повністю незалежні від зовнішнього середовища. Такі контейнери ще називають акваріумами. Якщо ви хочете обзавестися вихованцями, вам потрібно купити готовий контейнер, заповнений спеціальним гелем, і запустити в нього кілька перших мешканців. Як це правильно зробити?

Виконайте наступні кроки:

  1. відкрийте формікарій на пару годин, щоб провітрити;
  2. зробіть виїмку чистою трубочкою на глибину близько 6 см;
  3. пустіть в отвір комах — 8-10 штук;
  4. закрийте контейнер і залиште на кілька днів.

Після того, як пройде 4-5 діб після заселення, формікарій потрібно провітрити: під вашим наглядом відкрийте кришку і потримайте на повітрі, потім закрийте назад — цього достатньо, щоб в виконаних ходах змінився повітря. Нагляд потрібен, щоб комахи не розбіглися!

Далі провітрюйте ферму один раз на тиждень. Згодом мураши освоять значну частину наповнювача , поцяткувавши його ходами і «кімнатами», і створять свою колонію. А ви будете отримувати задоволення від споглядання їх безперервної праці.

Гель для ферми-що це таке?

Гелева мурашина ферма-найпростіший варіант для тих, хто тільки почав захоплюватися розведенням цих комах і мало знайомий з їх потребами і звичками. До того ж, готовий пристрій не вимагає догляду, так що підійде зайнятим людям і всім, хто хоче мати вихованців, але лінується багато доглядати за ними.

Гель для мурашиної ферми являє собою прозорий субстрат, в якому мурахи проробляють ходи, живуть і виводять потомство, а також яким харчуються.


Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Тобто, у комах є все необхідне для життя. Склад гелю-розробка американських вчених наса для космічних досліджень життєдіяльності мурах в космосі.

Сьогодні купити цей наповнювач можуть всі бажаючі розводити мурах.

Найчастіше зустрічається гель блакитного кольору, рідко — прозорий або зеленуватий. І не турбуйтеся, що буде, коли ваші вихованці використовують його значну частину. Спорожнілий акваріум можна «заправити» новою порцією, що абсолютно не потривожить його мешканців.

Напевно, це найлегший і зручний спосіб розведення цих комах.

Як зробити своїми руками мурашину ферму

Ми вже обговорили простий вихід, як своїми руками зробити гелевий формікарій — справа лише в покупці контейнера і гелю і підсадці мурах. Але якщо ви не шукаєте легких шляхів і хочете все зробити самі від початку до кінця, ось вам керівництво до дії.

Мурашину ферму з мурахами можна створити з двох банок, поміщених одна в іншу. Простінок потрібно заповнити землею, запустити комах, а підгодівлю викладати на кришку меншої банки — ось і весь принцип. А тепер розберемося детальніше.

Вам знадобиться:


Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

  • велика скляна банка з широкою шийкою і гвинтовою кришкою;
  • маленька скляна банка з кришкою, яку зручно поставити всередину великий;
  • землесмесь з грунтової землі і піску 2:1;
  • цвях і молоток, щоб виконати отвори в кришках;
  • ватний тампон;
  • чорні мурахи з одного мурашника 10-15 шт;
  • цукровий сироп.

Мурашина ферма робиться наступним чином:

  1. приготуйте чисті банки-потримайте над парою і просушіть;
  2. помістіть меншу банку у велику;
  3. на кришці більшої банки виконайте маленькі отвори для циркуляції повітря, в кришці меншою виконайте один маленький отвір, щоб закріпити в ньому ватний тампон;
  4. нещільно засипте грунт в простінок банок і запустіть мурах;
  5. на тампон в даху меншою банки накапайте цукрового сиропу для підгодівлі;
  6. закрийте велику банку кришкою.

Правила догляду за мурахами

Незважаючи на те, що ви обзавелися, напевно, самими невибагливими вихованцями, вам слід знати, як про них подбати. Після того, як ви запустили мешканців в формікарій, не трясіть його, щоб не порушити виконані ходи і не пошкодити мурашей.


Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Коли ви не спостерігаєте за ними, прикривайте контейнер темною тканиною, щоб забезпечити затемнення, необхідне для комфорту комах.

Якщо ви не купуєте, а самі ловите мурах, вам знадобиться відшукати і забрати собі їх королеву. Вона відкладає яйця, з яких з’являються нові особини, тоді як старі мурахи-солдати гинуть вже через три тижні життя — це нормально, і у вашій фермі повинен бути безперервний цикл народження нових членів мурашиного суспільства. Щоб в природному мурашнику знайти королеву, вам, звичайно, доведеться його зруйнувати — розкопати на значну глибину. Якщо вам не подобається думка про знищення мурашника, замовте мурашиний загін з королевою по інтернету.

З чого почати?

Яку вибрати мурашину ферму?

Мурахи-це соціальні комахи. Вони не можуть жити окремо і завжди прив’язані до рідного дому — мурашнику. У них живе королева-матка, розвивається потомство, там розташовані запаси харчування на випадок критичних ситуацій. Також мурашники служать своїм мешканцям місцем захисту. Мурахи завжди повертаються в свій будинок, а самовідданості, з якою вони захищають мурашник, можуть позаздрити навіть солдати.

Саме тому утримувати мурах потрібно не в якій-небудь банку, а в спеціальних мурашиних фермах (або по-іншому, формікаріях), які за своєю будовою нагадують мурашник. Також на користь формікаріїв говорить і той факт, що вони можуть служити непоганим елементом декору у вашому будинку, а спостереження за мурахами роблять максимально зручним і цікавим.
Звичайний формікарій являє собою тераріум з прозорими стінками, що складається з гнізда (завдяки йому копіюється внутрішня будова мурашника з різними ходами і т.д.) і арени — вільного простору з хорошим освітленням.
Існує велика кількість різних видів мурашиних ферм. Ще б пак, адже певним видам мурах потрібні певні види формікаріїв. У кожного свій пристрій і розміри. Заплутатися при їх виборі дуже легко, особливо початківцю, тому давайте розбиратися.

Відгуки про мурашиної фермі підтверджують, що дана конструкція стає з кожним роком популярнішим. Користувачі отримують можливість побачити життя мурашника зсередини. Весь цей світ комах нагадує іншу цивілізацію, де кожен займається певною справою. У звичайних мурашниках цього поспостерігати не вдасться, оскільки велика частина мурашок знаходиться не на поверхні, а в землі.

Що це таке?

Відгуки про яку наведені нижче, являє собою домашній мурашник, що складається з резервуара, заповненого спеціальним гелевим складом або піском. Така конструкція дозволяє спостерігати за всіма процесами, що відбуваються в сімействі. Наукова назва подібного пристосування-формікарій. Незважаючи на те що для вітчизняного ринку це відносно екзотичний продукт, популярність його зростає день у день.

Як свідчать відгуки покупців, мурашина ферма являє собою якийсь домашній розплідник. Зміст конструкції не вимагає особливої уваги і витрат. У процесі спостереження за мешканцями ви отримуєте повну картину про формування та облаштування життєвого процесу комах. У продажу передбачені стаціонарні варіанти або компактніВерсії для офісу. Така штука стане вельми оригінальним подарунком дорослій людині або дитині.

Особливості

Існує кілька серед них навіть зустрічаються своєрідні амазонки, які викрадають особин з інших поселень і роблять їх своїми рабами. А ось мурашина ферма з мурахами-женцями являє собою колонію, в якій комахи будують собі грибницю з листя, що служить основним джерелом живлення. З цього ж матеріалу вони зводять житло. У природі відомі гігантські представники, що досягають до 40 міліметрів в довжину.

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Переважно мурахи поділяються на збирачів і мисливців. Друга категорія потребує білкової їжі і вуглеводах, які сприяють захопленню полюванням. Цей процес відбувається досить цікаво і захоплююче. За допомогою чуйних вусиків комахи переслідують здобич. Після знаходження ласощі особини позначають стежку за допомогою свого черевця, що полегшує пошук шляху до їжі побратимам. У формікарії ці моменти можна спостерігати чітко.

Гелева мурашина ферма з мурахами

Відгуки про подібну конструкції вимагають окремої уваги. Підсобне господарство являє собою мурашник зі спеціальною субстанцією, яка містить в собі всі необхідні поживні речовини. До мінусів такої ферми можна віднести обмежені розміри, оскільки вони стандартні. У такому формікарії ви зможете спостерігати не тільки за життям комах, але і за процесом будівництва житла.

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Як правило, поселення містить від 20 до 100 особин. У подібній конструкції спостерігається підвищений рівень вологості, тому слід віддавати перевагу сухим технологіям. Не рекомендується поміщати мурашник під прямими сонячними променями або поруч з нагрівальними приладами. Оптимальною температурою для забезпечення нормальної життєдіяльності комах є показник від 15 і вище градусів за цельсієм.

Годування

Гелева мурашина ферма (відгуки це підтверджують) не вимагає додаткового забезпечення їжею. В іншому випадку комахи просто перестануть працювати. В інших конфігураціях рекомендується забезпечувати колонію білками для личинок і вуглеводами, орієнтованими на харчування дорослих особин. Для цього купуються цвіркуни, і інші аналогічні види кормових комах. В якості їжі можна додавати яєчний білок, варене м’ясо, креветки. Вуличними видами краще не підгодовувати популяцію, оскільки вони можуть бути заражені отрутохімікатами.

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Як вуглеводів підійде звичайний цукор або сиропи на його основі. У раціон додають свіжі фрукти, мармелад, зефір та інші солодощі. Деякі види мурах вимагають спеціального насіннєвого корму. З його придбанням проблем не виникне, однієї пачки вистачає на цілий рік (мається на увазі аналогова їжа для папуг або канарок). Їжа завжди повинна бути свіжою і в необхідній кількості. Мешканці формікарія самі розберуться, чого і скільки їм з’їсти.

Типи мурашиних ферм

Відгуки вказують на кілька основних популярних типів поселень: вертикальний екран, горизонтальний формікарій і комбіновані варіації. Крім того, розрізняють домашні мурашники і по виду наповнювачів. У цій якості використовується грунт, пісок, глина, гіпс, дерево, газоцемент, алебастр. Всі матеріали мають свої недоліки і переваги. На вітчизняному ринку найчастіше застосовують практичний гіпс, а за кордоном — газобетон. Основним елементом ферми є арена, яка служить головною частиною для надземного життя популяції. Тут вихованці знаходять їжу і воду, а також облаштовують звалище. Під неї, як правило, відводиться дальній кут майданчика.

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)

Як свідчать відгуки, мурашина ферма antplanet — це справжній витвір мистецтва. Проявивши кмітливість і фантазію, можна облаштувати справжнє царство. Наприклад, організовуються частини колоній з попелиць, яку мурахи будуть «доїти», або модулі, що імітують природний ліс, де комахи зможуть облаштувати мурашник, максимально схожий на природний аналог. Не варто лякатися здаються труднощів з організації та облаштування даної конструкції. Насправді формікарій є цілком чітким організмом з налагодженим саморегулюванням.

Обслуговування та догляд

Головною особиною в колонії є матка. Всі комахи одного сімейства народжуються від неї і є родичами. Основна роль матки-народження нових мурашок. Її не тільки годують, а й охороняють. Існують великі колонії з декількома матками. Не слід заселяти в одну ферму комах з різних сімейств, оскільки це спровокує ворожнечу між кланами. Будь мурашник має унікальний запах, що відповідає за певний рід, навіть якщо мурахи одного виду.

Як утримувати мурах в мурашиної фермі. Мурашина ферма (формікарій)