Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стіл

104

Для ефективного масажу одних знань і умілих рук недостатньо. Багато що залежить від правильно підібраного масажного столу. Звичайний стіл або кушетку звичайно можна використовувати для проведення масажу, але ідеально для цього підходить саме спеціалізований масажний стіл. Багаторічна інженерна опрацювання і серйозні клінічні випробування зробили сучасні масажні столи практично ідеальними:

  • з точки зору ергономіки,
  • досягнення максимального розслаблення у масажованого,
  • чиниться ефекту під час масажу.

Існують наступні параметри, на які потрібно звернути увагу при виборі масажного столу.

Елементи столу

Стандартний масажний стіл складається з каркаса, стільниці, підголівника, ніжок і додаткових елементів.

Каркас виготовляють з:

  • сталі . Такі моделі дуже міцні, витривалі і мають довгий термін експлуатації.
  • дерева . Ці моделі екологічні, надійні і стильно виглядають.
  • алюмінію . Часто це переносні моделі масажних столів через легкість каркаса. Вони надійні, стійкі до впливу вологи і механічних пошкоджень.

Стандартна стільниця має прямокутну форму з можливим звуженням посередині. Масажні столи можуть мати до трьох секцій. Кількість секцій вибирають виходячи з процедур і видів масажу, які будуть проводитися на столі.

  1. односекційний масажний стіл
  2. Односекційний масажний стіл з монолітною кушеткою можна використовувати для проведення будь-яких видів масажу. Для збільшення експлуатаційних можливостей використовуються додаткові аксесуари. Володіє підвищеною вантажопідйомністю аж до 2 тонн. Секція регулюється по висоті.

    Двосекційний стіл володіє великими функціональними можливостями. На ньому можна проводити масаж в будь – якій позі-класичний на животі, напівлежачи і навіть додати лімфодренажну процедуру. Перша секція нерухома. Друга секція піднімається вручну, за допомогою пневмопружіни або електромотора. Стане в нагоді косметологам, остеопатам і майстрам спа.

    Сама функціональна модель з усіх. Всі три частини столу можуть працювати не залежно один від одного, підніматися або опускатися. На цьому масажному столі можна проводити будь-які процедури пов’язані з масажем, косметологією, рефлексотерапією, акупунктурою і розтягуванням хребта.

Підголівники бувають стаціонарні і знімні, які прикріплюються з одного боку або з будь-якого торця. Можуть мати форму стандартну або анатомічну, яка має невеликі вирізи, що дозволяють покласти голову таким чином, щоб особа не торкалося оббивки. При непотрібності вирізи закриваються спеціальними заглушками. Вирізи в основному використовуються для комірного масажу, дозволяючи масажованому повністю розслабитися.

Кількість ніжок буває від 4 до 8, де перші 4 основні, а інші допоміжні і використовуються для більшої надійності.

До додаткових елементів відносяться:

  • бічні підлокітники,
  • полички для рук,
  • u-подібні подушки для налаштування положення шиї і плечей,
  • валик під спину, для шиї, для колін або ступні,
  • полички для рушників, простирадлом, масел та інших масажних приладдя.

Розміри

Для комфортного масажу людей різної комплекції краще вибрати широкий стіл, але досить вузький для вільного доступу до будь-якої ділянки тіла масажованого. Для того щоб вибрати відповідний масажний стіл за розміром потрібно підійти дуже близько до столу і розвернутися в області попереку. У такому положенні плечі масажиста повинні вирівнятися паралельно стегнах масажованого, а руки – паралельно хребту.

Ширина

Найбільш затребувані столи мають ширину 70 або 76 см. Більш вузькі моделі підійдуть людям невеликого зросту, яким незручно працювати за масажним столом стандартного розміру. Цікавий варіант моделі сужающіейся посередині у формі пісочного годинника. Така конструкція дозволить підходити збоку до масажованого набагато ближче і при цьому не доставить йому дискомфорту за рахунок досить широких кінців столу.

Довжина

Стандартна довжина масажного столу 185 см.підходить більшості людей. Тому салону краси рекомендується брати саме такий стіл. Моделі зі спеціальним отвором для особи подовжують розмір будь-якого столу на 20 см. Тому стандартний масажний стіл цього типу буде довжиною 205 см.

Що ще важливо знати про вибір довжини масажного столу? занадто короткий стіл створить дискомфорт масажується, але дозволить заощадити на ширині столу, що буде зручно для енергійного і рухомого масажиста. Занадто ж довгий стіл тільки ускладнить процес масажу.

Регульована висота

Більшість сучасних масажних столів мають регулювання висоти. Для комфортної роботи краще вибирати стіл з регулюванням в межах 60-80 см. Також важливо звернути увагу на час для настройки потрібної висоти. Цей процес не повинен перевищувати 3 хвилин. Існують 2 типи механізмів для регулювання висоти:

  • телескопічна система регулювання ніжок. Її можна зустріти в алюмінієвих масажних столах. Зовні цей механізм схожий на пристрої, що застосовуються в медичних милицях. Поміняти висоту з цим механізмом дуже просто, достатньо натиснути спеціальну кнопку і закріпити стіл на потрібній висоті.
  • загвинчуються кнопки на ніжках. З цим механізмом установка потрібної висоти займає трохи довше часу в порівнянні з попереднім, але не більше двох хвилин. Масажний стіл в залежності від ціни може мати як одну, так і 2 кнопки, які потрібно спочатку розкрутити для установки потрібної висоти, а потім загвинтити для закріплення висоти.

Вага

Вага масажного столу найкраще вибирати виходячи з його майбутнього використання. Масажисту для виїздів на сеанс масажу разом зі своїм столом краще орієнтуватися на вагу від 10 до 20 кг. Також же бажано щоб конструкція столу була складаний для більш зручного транспортування. Подібні моделі коштують дорожче звичайних дерев’яних столів, тому що зроблені з алюмінію. Якщо стіл занадто важкий для користувача, то можна використовувати спеціальну коляску для транспортування. Якщо ж стіл не планується переносити і перевозити, то вага столу не грає особливої ролі.

Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стіл

Корисне навантаження

Вага, який може витримати масажний стіл на поверхні і на окремих частинах, потрібно підбирати з запасом в кілька разів. Максимальна вага масажованого підсумований із зусиллями масажиста не повинен перевищувати 1/3 від значення корисного навантаження. Інакше швидка поломка столу гарантована.

Товщина наповнювача

Чим більше товщина наповнювача, тим довше масажний стіл прослужить і не стоншується з часом. Також цей показник впливає на рівень комфортності масажованого під час масажу. В якості наповнювача використовують поліуретан, поролон або змішаний тип товщиною в 5-7 см.будь-який варіант повинен відрізнятися міцністю і володіти хорошими амортизаційними властивостями.

Оббивка масажного столу

Сьогодні оббивка не грає роль при виборі масажного столу. Багато хто воліє користуватися окремими змінними покриттями, які можна легко зняти і промити. Зазвичай оббивку для масажного столу роблять зі штучної шкіри:

  1. вінілова оббивка.
  2. Дуже популярний і часто використовуваний синтетичний шкірозамінник. За своїми якостями він міцний, довговічний, стійкий до впливу води і масел. Головний його мінус — при частому використанні швидко протирається.

  3. поліуретанова оббивка.
  4. За характеристиками і властивостями більше інших синтетичних матеріалів схоже на справжню шкіру. На дотик вона м’яка і приємна. За якістю дуже міцна. З мінусів-низька стійкість до води і масел, які при попаданні на оббивку швидко її зашкодять.

  5. арпатек.
  6. Це матеріал преміум-сегмента. Використовується для оббивки дорогих моделей. Дуже гігієнічний. Також як і натуральна шкіра не може накопичувати на своїй поверхні хвороботворні поверхні, тому що структура матеріалу не пориста і не має мікротріщин.

Основні вимоги до матеріалів для покриття в тому, що вони повинні бути:

  • міцними,
  • стійкими до стирання і механічних пошкоджень,
  • приємними на дотик,
  • красивими,
  • не вимагає особливого догляду.

Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стіл

Привід

Наявність пневмопружини або гідроприводу спростить настройку столу і допоможе змінювати висоту столу прямо під час масажу, що збільшить термін зносу ніжок. При виборі масажного столу важливо враховувати, що електромотор збільшує вартість столу на 50%.

Кабельна система

Портативні масажні столиРекомендується вибирати саме з цією системою, яка відома також як тензорна кабельна система. Вона потрібна для додання більшої стійкості і надійності складним масажним столам, фіксуючи ніжки і запобігаючи можливий рух столу вперед або назад.

Гарантія

При покупці масажного столу переконайтеся, що отримуєте фірмову гарантію терміном мінімум на 1 рік . Деякі виробники надають гарантію аж до 36 місяців .

Важливо знати, що обміну і поверненню масажні столи, як правило, не підлягають. Обмін моделі або повернення сплачених грошей можливий тільки протягом 14 днів з дати покупки товару і тільки в тому випадку, якщо проведена експертиза доведе, що в появі недоліків винен виробник або продавець.

Особливості вибору складного переносного столу

Переносний стіл призначений для виїзних фахівців (масажистів, косметологів, мануальних терапевтів, остеопатів, майстрів депіляції), тому що непрофесійна поверхня протипоказана для проведення масажу. Мало того що масаж буде проведений не ефективно, так і можуть виникнути проблеми з хребтом і попереком у масажованого. Портативні столи складаються у валізу, зручно переносяться і поміщаються в багажник автомобіля.

При виборі складного столу потрібно переконатися:

  • що він просто розкладається в робоче положення;
  • стійкий, нерухомий і надійний в розкритому положенні;
  • витримує необхідне навантаження (вага масажованого і масажиста);
  • легко регулюється по висоті від 65 до 90 см ;
  • ширина столу не менше 60 див . І не більше 70 див .
  • висота столу становить 180-190 див .
  • легко транспортується.

Вага

Вага складного столу не повинен перевищувати 15 кг . Вага складного масажного столу залежить від матеріалу, з якого він виготовлений:

  • вуглепластиковий стіл важить близько 7 кг .
  • дюралюмінієвий стіл важить близько 10 кг .
  • сталевий стіл важить близько 20 кг .

Додаткові пристосування

Залежно від комплектації складаний стіл може мати додаткові пристосування:

  • підголовник (повинен легко кріпитися до столу і регулюватися кут нахилу);
  • підлокітники;
  • валик;
  • отвори для обличчя;
  • захисні ковпачки на ніжках (для запобігання можливого пошкодження підлогового покриття).

Секції в складних масажних столах

У портативних масажних столів може бути не більше двох секцій: основна і підйомна . Частини складають стіл і додаткові пристосування не є секціями.

Складні кушетки для масажу стали надзвичайно затребувані останнім часом. Адже розкладна конструкція зручна для масажистів завдяки легкості перенесення столу при виїзному обслуговуванні і простій збірці. По надійності і функціональності багато розкладні моделі масажних столів мало чим відрізняються від стаціонарних. Так, допустиме навантаження зазвичай становить 200-240 кг. Складна конструкція, крім наявності люверса (отвори для особи) в ложі, цілком допускає розміщення регульованого підголівника і підлокітників, що встановлюються як в передній частині, так і з боків ложа, розширюючи його. Для зручності фахівців в розкладних моделях буває передбачена можливість ручного регулювання столу по висоті, а для косметологів — додаткова регульована секція для спини.

Зручні портативні кушетки і для пацієнтів: на ринку існують моделі, призначені для пацієнтів з різним статурою. А після проведення процедур стіл просто складається у вигляді валізи і забирається в шафу або під ліжко, не займаючи вдома багато місця.

Однак, найголовніша перевага портативних масажних столів — це їх ціна, яка зазвичай становить від 7 до 29 тис. Руб. (столи вітчизняного виробництва в основному до 10-12 тис. Руб.). Це істотно нижче ціни навіть простих двосекційних моделей стаціонарних столів, не кажучи вже про моделі з електричним або гідравлічним регулюванням висоти.

Які ж параметри найбільш важливі при виборі складного столу для масажу?

Перш за все, не забувайте про основне призначення масажної кушетки — надійно, а не розгойдуючись, стояти на підлозі. Пацієнт повинен повністю розслабитися, а масажист — не підлаштовувати руху під розгойдування столу і не турбуватися про те, чи не перевернеться і не складеться стіл при неправильному русі. Нехтуючи цим головним критерієм надійності кушетки сеанси масажу будуть практично марні внаслідок напруженого стану клієнта і високої стомлюваності фахівця. Період корисної експлуатації такого столу швидше за все буде мінімальним. При гіршому ж варіанті клієнт може серйозно травмуватися, впавши з перевернувся або зламався столу.

Підголовник, підлокітники, регульована секція для спини, чохли-це далеко не найнеобхідніші аксесуари столу для масажу. Рідко які фахівці реально використовують їх в роботі. У зв’язку з цим будьте уважні, при виборі дивіться, перш за все, на надійність конструкції столу, а не на присутність «приємних дрібниць». Тим більше, на ринку в продажу безліч активно просуваються, але відверто неякісних столів, які не відповідають вимогам міцності і надійності, але часто поставляються в «багатій комплектації». Купівля столу зі слабкими силовими елементами і розбовтаними кріпленнями через мало кому дійсно необхідної піднімається спинки або підголівника, гігієнічних чохлів, які, до слова сказати, коштують копійки, підлокітників, часом закріплених на двох дерев’яних паличках товщиною з олівець (рис.1), те саме купівлі вживаного автомобіля в аварійному стані, зате з потужними динаміками, включаючи які не чути брязкіт і шум «вмираючих» агрегатів. При цьому багато подібні, зазвичай китайські, моделі, активно просуваються в росії і часом видаються безпринципними продавцями за японські або італійські, набагато дорожче добротно і якісно зробленої продукції деяких гідних вітчизняних виробників. А часом їх ціна порівнянна з вартістю зарекомендували себе моделей фінського виробництва, таких як lojer або fysioline , міцність і довговічність конструкції яких в наявності (рис.2) і перевірена часом.

Другий параметр, на який треба звернути увагу — це вага столу. Цей параметр особливо важливий, якщо ви плануєте часто перевозити кушетку з собою. Адже сенс назви» переносний » втрачається, якщо зі столом в руках неможливо йти, не кажучи вже про підйом по сходах. Погодьтеся, навіть фізично міцному чоловікові буде важко переносити або піднімати по сходах 25-кілограмову валізу зі значними габаритами. А що тоді говорити про прекрасну половину людства, адже масажистами бувають не тільки чоловіки. Отже, радимо не розглядати моделі, що важать більше двадцяти кілограмів. Тим більше, що необгрунтовано велику вагу зовсім не пов’язаний з підвищеною міцністю, а, навпаки, говорить про безвідповідальному застарілому відношенні виробників (на жаль, в основному російських) і до зовнішнього вигляду, і до надійності, тому що серед подібних моделей зустрічається багато шлюбу.

Але не варто впадати в крайнощі. Треба розуміти, що міцний і надійний стіл не може важити і зовсім мало. Тому не думайте, що стіл, що важить менше 12-13 кг буде надійним і довговічним.

Всі продаються на вітчизняному ринку портативні столи для масажу поділяються на моделі зі зміною і без зміни висоти. Моделі зі стаціонарною висотою розробляються для фахівців зростанням 175-180 см і бувають зазвичай висотою 70 або 75 см.якщо ж кушетка призначається для фахівця, зростання якого істотно відрізняється від середньостатистичного, то краще розглядати моделі з регульованою висотою. Щоб масажист працював без підвищеної стомлюваності, поверхня ложа масажного столу повинна бути нижче, ніж закінчення кисті, стислої в кулак при опущених уздовж тіла руках, але не нижче закінчення пальців розкритої долоні.

Зміна висоти в складних кушетках реалізується двома способами: телескопічним висуванням внутрішньої частини із зовнішньої з фіксацією кнопкою на пружині (рис.3) або переміщенням однієї секції ніжки щодо іншої з подальшим прикручуванням (рис.4). Телескопічна регулювання висоти, на перший погляд, зручніше: вдавлюєте кнопку-фіксатор і висуваєте внутрішню частину до наступного фіксуючого положення. Однак, подібна конструкція має істотний недолік: тому що між внутрішньою і зовнішньою частиною ніжки завжди присутній невеликий проміжок, переносний стіл для масажу з таким механізмом менш стійкий. Особливо помітно нестійкість кушеток такої конструкції проявляється при максимальній висоті.

При покупці моделей з ніжками, прикручуються один до одного спеціальними гайками, основне, щоВарто враховувати — чи буде валіза безперешкодно закриватися при максимальній висоті. Інакше корреткіровку висоти кушетки необхідно буде проводити постійно при розкладанні кушетки.

Важливе значення мають і розміри столу. Багато досліди говорять про те, що найбільш підходящою шириною масажного столу є 60-65 сантиметрів. Не дивлячись на це, найбільш затребуваними бувають портативні масажні кушетки шириною 70 см. Однак, необхідно розуміти, що чим ширший стіл, тим складніше буде переміщати його в складеному стані, оскільки ширина столу є висотою валізи в складеному вигляді, і навіть у людини зростанням 180-185 см підстава валізи може чіплятися об підлогу або сходинки, зношуючи оббивку.

Якщо аналізувати довжину кушетки, то зазвичай цілком достатньо 180-190 см.враховуйте, що набагато вигідніше мати спеціальний масажний валик і, при необхідності, підкладати його під коліна або ступні клієнта, ніж брати переносну кушетку більшої довжини «про всяк випадок». Інакше, як вже було сказано вище, слово «переносний» не буде підходити до вашого столу, тому що його перевезення стає скрутною.

Як уже згадувалося в статті, наявність підголівника, підлокітників і регульованої спинки зовсім не є необхідною умовою проведення результативних масажних процедур.

Так, піднімається секція для спини застосовується в основному косметологами. Іноді її використовують масажисти при проведенні лімфодренажу, однак, на наш погляд, для цього цілком застосуємо багатофункціональний валик для масажу.

Підголівник, якщо він дійсно необхідний, повинен щільно прикріплюватися до каркасу і мати можливість регулювання нахилу, міцно фіксуючись в кожному положенні. Вкрай небажано наявність швів в зонах покриття, дотичних з особою (рис.5), щоб не залишати слідів після масажу і не бути причиною дискомфорту.

Підлокітники дають можливість застосування складних столів з вузьким ложем для» габаритних » клієнтів, але тоді вони повинні представляти з себе міцну основу і щільно закріплюватися до каркасу столу.

Деякі надають досить великого значення кольору оббивки масажного столу. Оскільки ми все-таки робимо огляд переносних кушеток, передбачається, що в розкладеному положенні вони знаходяться не постійно і не є предметом інтер’єру. Крім того, ложе кушетки для масажу під час сеансів часто покривається одноразовим простирадлом, під якою колір столу не грає ніякого значення. У зв’язку з цим не радимо приділяти цьому параметру багато уваги, ну лише з міркувань практичності: більш темні забарвлення швидше за все будуть менш мазкими, особливо в умовах частого транспортування.

При копіюванні матеріалів даної статті посилання на сайт massage-tables.ru обов’язкова!

У даній статті ми обговоримо, як вибрати масажний стіл для виїзного масажу, який можна транспортувати в особистому автомобілі або навіть в громадському транспорті (маршрутне таксі, метро).

Наведені рекомендації та поради дозволять людям, які тільки освоюють дану професію, врахувати всі важливі нюанси і не помилитися з вибором при покупці. Можливо і досвідчені професіонали знайдуть для себе щось цікаве і корисне.

У положенні стоячи, з випрямленою спиною, масажист повинен кінчиками пальців діставати до поверхні столу.

Саме така висота + / — 5 см є найбільш зручною і дозволяє виконувати масаж якісно, але, в той же час, без підвищеного навантаження на поперек.

Тому вибір переносного масажного столу повинен, в першу чергу, грунтуватися на можливості регулювати висоту з кроком максимум 9-10 см, а краще 4-5 см.

Якщо ви не зможете виставити потрібну вам висоту, то всі інші параметри столу вже не матимуть ніякого значення, так як працювати з ним вам буде вкрай важко і незручно.

Є тонка настройка висоти у більшості розкладних столів, але це рідко вказують в описах, тому варто уточнювати дану інформацію при покупці у продавців.

ширина і довжина столу

Рекомендованою шириною масажного столу можна вважати показник в 60-75 см (її вистачає в 95% випадків). Однак, якщо ви робите масаж повним людям з істотною зайвою вагою, то варто вибрати щось ширше (від 85 см), щоб їм було зручно. Оптимально ж мати два столи для людей з різною комплекцією.

Довжина масажного столу повинна бути не менше 190 см, якщо вважати і підголівник. Але краще вибрати модель на 200-210 см. Вона буде трохи важче, але ви не потрапите в неприємну ситуацію, коли ноги клієнта не помістяться на столі.

Максимальне навантаження — це вага, під дією якого стіл не почне перекошуватися і рухатися з боку в бік навіть на сантиметр.

Даний показник всі виробники дещо завищують. Тому варто вибирати розкладний масажний стіл з запасом міцності + 10-15 кг до максимальної ваги ваших клієнтів.

Люверси

Отвір в столі для особи або спеціальний підголовник з отвором обов’язкові для будь-якого масажного столу. Коли нікуди подіти обличчя-масаж перетворюється на тортури.

Люверси під груди вже необов’язкові. Але ви повинні враховувати, що жінки з розміром грудей від 2,5 і вище будуть відчувати деякий дискомфорт лежачи на рівній поверхні. З розміром від 4,5 і вище зовсім не зможуть розслабитися і, швидше за все, відмовляться від ваших послуг.

Люверси під живіт призначені для вагітних жінок. Для них же обов’язкові отвори під груди, як і для годуючих матерів.

Підсумовуючи можна сказати наступне-люверси для особи потрібні в будь-якому випадку, під груди для жіночого масажу, для грудей і живота вагітним жінкам.

Вологостійкість

Поверхня масажних розкладних столів обшивається матеріалом, який легко мити, завдяки мінімальному водопоглинання.

Проте, плануючи використовувати стіл в саунах, біля басейнів і в інших місцях з підвищеною вологістю варто все-таки вибирати моделі, які для цього пристосовані. Адже волога діє не тільки на покриття столу, але і на інші його елементи, які можуть зіпсуватися.

підставки під руки

Підставки розташовуються на рівні або трохи нижче поверхні столу, на якій лежить пацієнт.
Також вони можуть розташовуватися під підголовником.

Підставки дають можливість повністю розслабити руки.
Оптимальним же є наявність підставок, як в районі грудей, так і під підголовником.

Відсутність підставок під руки не критично, але все ж з ними значно зручніше, в тому числі і самому масажисту.

пристосування для масла

Якщо ви плануйте робити масаж з використанням масел, то має сенс вибрати масажний стіл з бортиком або жолобком по всьому периметру. Бортик не дає маслу зливатися на підлогу, жолобок ж зливає його в заздалегідь підготовлену ємність.

Перший варіант більш поширений, так як трохи більш зручний і практичний.

кількість секцій

Переносні масажні столи можуть бути дво — і трисекційні. Двосекційні складаються тільки для транспортування, використовувати секції при масажі неможливо. У трисекційних піднімається частина, де знаходяться ноги, замінюючи тим самим валик.

опорна конструкція

Опорна конструкція біля столу може виготовлятися з дерева, алюмінію, сталі і бамбука.

Найбільш практичним варіантом є алюміній, так як володіє необхідною міцністю, при цьому мало важить і легко піддається ремонту в разі поломки.

З деревом і бамбуком доведеться бути акуратним, рівень міцності у даних матеріалів трохи нижче. Сталь ж найміцніша, але досить важка, тому підходить тільки якщо масажний стіл буде перевозитися у власному автомобілі і носити його буде чоловік.

Виробники

З виробників можна порадити us medica (сша), anatomico (японія) і yamaguchi (японія).
Рекомендація саме даних виробників заснована на тому, що у них представлено багато різних видів складних масажних столів і є з чого вибрати ().

Плюс по співвідношенню ціни до якості конкурентів, як мінімум, в росії у них просто немає.
Продається або відвертий мотлох, або вже професійні варіанти з захмарними для більшості масажистів цінами.

Але в своїй ціновій ніші складні масажні столи us medica, anatomico і yamaguchi кращі не тільки за якістю, але також по зручності і дизайну.

І це думка не тільки фахівців, але і багатьох масажистів. Досить вивчити відгуки на тому ж яндекс.маркеті, відкликання та інших спеціалізованих сайтах, щоб в цьому переконатися.

головне в переносних масажних столах

При всій важливості перерахованих вище параметрів і характеристик неВарто забувати про те, що стіл доведеться носити в руках. У кращому випадку до автомобіля, в гіршому до маршрутки або метро. А, значить, необхідно враховувати його вагу, який може становити, як 9 кг, так і всі 30 кг.

Якою б функціональною і практичною не була обрана модель, якщо вона важить занадто багато, ви просто не зможете її використовувати. Тому іноді все ж має сенс йти на компроміс на користь зниження ваги.

Пошук оптимальної ваги варто здійснювати, виходячи з комплекції і фізичної сили з урахуванням, що столи переносяться в наплічних сумках, які, як правило, йдуть в комплекті.

Якщо ви не можете зрозуміти, яку вагу зможете з собою носити, то проведіть експеримент.
Візьміть будь-яку наплічну сумку, покладіть в неї щось об’ємне і прогуляйтеся з нею.

Людям, які вибирають складаний масажний стіл для будинку або салону і не потребують його транспортування (головне, щоб можна було скласти і заховати кудись), орієнтуватися на вагу також варто.

Це стосується переважно жінок, адже навіть на 5-6 метрів перенести 25-30 кг буде не так просто.

Область застосування масажних столів сьогодні дійсно широка. Крім власне медичних установ, це і салони краси, і фітнес-центри, і спеціалізовані масажні кабінети… Тому питання правильного вибору столу є зараз ключовим. Від вдало підібраної кушетки залежить розслабленість і комфорт ваших пацієнтів, а також працездатність ваших масажистів.

На перший погляд конструкція столу проста, моделі різних виробників часто зовні здаються схожими, але насправді, для вибору якісного масажного столу потрібно враховувати деякі особливості.

Щоб стіл прослужив довго вірою і правдою, він повинен бути зручним у користуванні, безпечним, стійким до зносу і можливих зовнішніх впливів. Наприклад, матеріал столу повинен не боятися масел, що застосовуються в сеансах аромомасажу. Поверхня повинна бути середньої м’якості – жорсткий стіл може доставити пацієнтові неприємні відчуття, а занадто м’який може ускладнити проведення масажу необхідним чином. Велика кількість секцій і аксесуарів дозволять «налаштувати» стіл практично під будь-які побажання масажиста і пацієнтів. Найкращий варіант масажного столу-трисекційний з підголовником і підлокітниками. Найкраще, якщо аксесуари вже є в комплекті. Столи бувають з механічним і електричним регулюванням-головне, щоб вона була плавна і безступінчата. Практично у всіх моделях є люверси – отвори для особи. У багатьох моделях вони закриваються спеціальними заглушками. Це, безумовно, зручніше.

Важливим питанням у виборі є фактор його надійності. Адже він повинен виносити пікові навантаження, що доходять до 200 кг! провідні бренди виготовляють свою продукцію з міцного алюмінієвого каркаса.

Колір столу теж має значення. Багато моделей масажних столів випускаються в декількох варіантах колірного рішення, так що ви завжди зможете підібрати стіл, що гармонує з інтер’єром.

Як вибрати переносний стіл?

Окремо потрібно зупинитися на особливостях вибору портативного масажного столу . Останнім часом такий вид набуває все більшої популярності. Масажист вже не прив’язаний до масажного кабінету, він може робити масаж на території пацієнта, у зручний для нього час. При виборі портативного столу, звичайно, в першу чергу, при інших рівних, мають значення розміри в складеному стані і вага. Зазвичай він не перевищує 15 кг.для посилення конструкції в складних столах застосовується система тросів, це дозволяє їм витримувати велику вагу. Важливо також якість сполучної фурнітури і кріплення, щоб з часом не виникло люфту і скрипів при експлуатації столу. Незайвим доповненням до розкладного столу буде і спеціальна сумка для перенесення – у солідних виробників вона входить в комплект.

Про користь масажу відомо з давніх часів. Показаний масаж при болях в спині і попереку, ударах і переломах, розтягненнях м’язів і зв’язок, остеохондрозі і невриті, невралгії і стенокардії, радикуліті і паралічі, гіпертонії і гіпотонії, гастриті і бронхіті, астмі і різних видах перевтоми, головних болях і інших видах захворювань.

Результативність масажу залежить від багатьох доданків. Важливий пункт-відповідне обладнання. Підібрати його складно. Особливо з урахуванням того, що виробники пропонують величезний вибір пристосувань: сидіння, подушки, крісла, пояси, накидки. По затребуваності у користувачів лідируючі позиції займають масажні столи.

Користь масажних столів

Це не дивно, так як ефективність масажу багато в чому залежить від того, як під час процедури відчуває себе пацієнт. Якщо він буде переживати про безпеку, нервувати через незручну пози або з якої-небудь іншої причини і не розслабиться, результату від масажу може і не бути. Масажні столи чітко фіксують хребет людини і забезпечують потрібний рівень опору натисканню. При цьому пацієнт може:

  • скористатися підголівниками, поличками для рук і прийняти зручну позу ;
  • на м’якій робочій поверхні столу розслабити абсолютно всі м’язи ;
  • не переживати про безпеку : столи відрізняються міцністю, а всі виступи і кути на них ізольовані.

Завдяки цьому, масаж надасть на організм виключно позитивний вплив.

Стосується це не тільки лікувального масажу тіла, але і різних косметологічних процедур, результативність яких багато в чому визначається комфортним становищем клієнта.

Намагаючись йти в ногу з часом і задовольняти будь-які запити клієнтів, виробники регулярно поставляють на ринок все більш досконалі новинки. Вони розробляються з урахуванням будови скелета, розташування м’язових груп і інших особливостей організму.

Якщо ви вирішили купити масажний стіл і не хочете заплутатися в пропонованому розмаїтті, потрібно знати, на які моменти звернути увагу при підборі. Звичайно, ви можете звернутися до менеджера магазину, але ваша необізнаність може стати причиною того, що вам «підсунуть» застарілу або не дуже якісну модель.

Наша стаття допоможе вам уникнути помилки.

Різновиди столів

Представлені на ринку масажні столи розрізняються за багатьма параметрами. Перед тим, як перейти до приватних деталей, необхідно визначитися з типом конструкції, яка залежить від призначення.

За типом конструкції столи бувають:

  • стаціонарними. Версії відрізняються грунтовністю, міцністю, надійністю, багатофункціональністю. Підходять для установки в масажних і спа-салонах, косметичних кабінетах і спортивних залах. Витримують динамічне навантаження, що перевищує 200, а окремі моделі-більше 350 кг;
  • портативними, що складаються в компактну валізу. Вони відрізняються простотою в користуванні, незначною вагою і габаритами. Фахівці стверджують, що оптимальна вага повинна варіюватися в межах 15-20 кг.у складеному вигляді вони вільно поміщаються в багажнику автомобіля. Підходять для особистого користування, приватних масажистів, часто змінюють «місце дислокації» — орендовані приміщення або практикуючих сеанси масажу на квартирах клієнтів. Витримують навантаження до 200 кг, комплектуються спеціальними сумками, що полегшують їх перенесення;
  • з електроприводом. Вони забезпечені одним або двома моторами, зручні в тому плані, що регулювання по висоті і зміна положення конструкційних елементів проводиться за допомогою електроприводу. Причому, обидві дії можуть виконуватися одночасно. Вони коштують дорожче звичайних конструкцій, важать більше, але забезпечені колесами, що забезпечують їх переміщення по приміщенню.

Будова масажного столу

Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стіл

За своєю будовою всі масажні столи складаються з приблизно однакових елементів: каркаса, стільниці і додаткових частин: підголівників, підлокітників. Деякі версії забезпечені додатковою поличками для рук, зберігання аксесуарів, u-подібною подушкою для обличчя.

Каркас . Для його виготовлення використовують високотехнологічну сталь, дерево або легкий авіаційний алюміній. Сталеві каркаси відрізняються надійністю, витривалістю, довговічністю, дерев’яні — екологічністю, міцністю, стильним зовнішнім виглядом. Алюмінієві версії привертають легкістю, надійністю, стійкістю до впливу вологи і механічних пошкоджень. Для посилення жорсткості конструкцій використовують поперечні дуги, систему тросів. Стійкість забезпечують 4, 6 або навіть 8 ніжок: 4 є основними, інші — допоміжними.

Більшість сучасних каркасів сконструйовані таким чином, щоб забезпечувати максимальну зручність для масажиста і пацієнта. Для цього передбачені налаштування кута нахилу підголівника і частинСтільниці, а також регулювання висоти масажного столу в численних положеннях (в деяких моделях налічується до 11 положень висоти). Налаштування проводиться вручну або за допомогою електроприводу.

Стільниця . У стандартних моделях являє собою прямокутник, іноді з невеликим звуженням посередині. За кількістю секцій масажні столи бувають:

  • односекційними . Являють собою монолітні конструкції, які регулюються тільки по висоті. Підходять для проведення різних видів масажу;
  • двосекційними. Складаються з двох елементів: стільниця є нерухомою, підголовник — регульованим по куту нахилу (аж до положення сидячи). Столи регулюються по висоті, підходять для проведення різних видів масажу, а також косметичних і spa процедур;
  • трисекційними . Складаються з трьох секцій, кожна з яких може бути рухомою. Це дозволяє піднімати / опускати підголівник і будь-яку частину стільниці. Підходять для проведення всіх видів класичного масажу, а також будь-яких косметичних і spa маніпуляцій, рефлексотерапії, лімфодренажу, акупунктури та ін.

Матеріал покриття стільниці повинен відрізнятися міцністю, стійкістю до стирання і механічних пошкоджень. Бути бездоганним з екологічної точки зору і приємним на дотик, красивим і немарким, що не вимагає особливого догляду. Саме тому для оббивки використовують штучну шкіру, винилискожу, дихаючий шкірозамінник, м’який поліуретан на натуральній основі (екокожу). Для оббивки дорогих моделей — арпатек, що володіє зовнішньою схожістю з натуральною шкірою.

В якості наповнювача використовують поліуретан, поролон або змішаний тип товщиною в 5-7 см. Будь-який варіант повинен відрізнятися міцністю і володіти хорошими амортизаційними властивостями.

Підголовник . Сучасні масажні столи забезпечені стаціонарними або знімними підголівниками, які прикріплюються з одного боку або з будь-якого торця. Вони можуть мати стандартну або анатомічну форму. Другий варіант забезпечений невеликими вирізами, що дозволяють покласти голову таким чином, щоб особа не торкалося оббивки (вирізи можна закрити спеціальними заглушками). Це важливо, так як пряме положення голови дозволяє масажисту добре опрацювати комірцеву зону, а пацієнту — повністю розслабитися і зберегти нанесений макіяж.

Сучасні масажні столи комплектуються також додатковими елементами. Серед них:

  • бічні підлокітники. вони актуальні в тому випадку, якщо пацієнт є важким, а стіл — вузьким;
  • полички для рук. для повного розслаблення спини має значення кожна деталь, включаючи зручне положення рук на поличці. Сучасні полички сконструйовані таким чином, що можуть кріпитися до будь-якого масажного столу;
  • u-подібні подушки. вони використовуються для настройки положення шиї і плечей пацієнта, ефективного проведення масажу комірцевої зони;
  • валик: круглий, напівкруглий, пірамідальний, усічений, під спину, для шиї. Під час масажу його підкладають під шию, спину, коліна або ступні, тим самим полегшуючи доступ до масажованих ділянок тіла;
  • полички. залежно від модифікації вони призначаються для рушників, простирадл, масел та інших масажних приладдя.

Технічні характеристики

  • довжина . Достатньою є довжина в 2 метри — на такому ложі може зручно розміститися людина практично будь-якого зросту.
  • ширина . Мінімальна ширина масажного столу може становити 60-65 см.якщо вона буде менше — незручності буде відчувати пацієнт, якщо більше — масажист.
  • висота . Стандартна висота столів без регулювання висоти становить 70-75 см. Версії з можливістю варіювання можуть мати висоту від 55 до 95 см, що дозволяє підібрати варіанти для масажистів з різними параметрами.
  • рівень навантажень . Сучасні стаціонарні масажні столи можуть витримувати динамічне навантаження до 350 кг, переносні версії — до 200 і навіть вище.

Виробники масажних столів

Велика частина масажного обладнання поставляється в нашу країну з китаю, тайвані, кореї, японії, америки та країн європи. У росії також є кілька відомих брендів, чия продукція користується повагою серед професійних масажистів.

Massage paradise (великобританія) пропонує цікаві рішення у всіх цінових і функціональних діапазонах. В асортименті компанії є недорогі складні кушетки (10-15 000 рублів), стаціонарні моделі естетичного дизайну для спа-процедур (від 30 000 рублів) і багатофункціональні фізіотерапевтичні інструменти (близько 120 000 рублів).

Wellness (італія) спеціалізується на дорогому салонному обладнанні, працює з цінними породами деревини, природним каменем, шкірою. Каркаси виконуються з високоміцної сталі, для автоматичного регулювання секцій використовуються потужні і надійні двигуни. Нижня цінова планка близько 50-60 000 рублів, вартість найрозкішніших столів досягає 1 млн.

Gharieni (німеччина) — один з кращих представників елітного сектора професійного масажного обладнання, відомий неперевершеною якістю і оригінальним дизайном. Випускає стильні, комфортабельні столи з широкими можливостями для індивідуальних налаштувань. Середній ціновий діапазон: 500-800 000 рублів. Ціна окремих моделей становить до 1, 5 млн.

Fysiotech (фінляндія) розробляє багатосекційні моделі з розвиненим функціоналом для фізіотерапевтичних кабінетів. Продукція бренду активно використовується в медичних і лікувально-профілактичних установах. Компанія проводить лояльну цінову політику: вартість столів залежить від особливостей конструкції і варіюється в межах від 50 до 200 000 рублів.

Cosmetics (росія) випускає недорогі масажні столи для терапевтичних і косметологічних сеансів масажу (від 7 до 100 000 рублів). Дозволяє з мінімумом витрат оснастити робочі приміщення, а також пропонує зручні та вигідні рішення для виїзних фахівців.

Heliox (росія) — ще один вітчизняний бренд, який завоював популярність завдяки лояльній ціновій політиці і гідній якості. За ціною 40-50 000 рублів виробник пропонує столи для масажу на міцному металевому каркасі з регульованою висотою і налаштованим секціями.

Medicus (росія) пропонує обладнання для лікувального та естетичного масажу. Практично всі моделі мають мінімалістичний дизайн і хорошу ергономіку. Його перевагами є розвинений функціонал, універсальність і зносостійкість. Орієнтовний рівень цін: від 80 до 150 000 рублів.

Master massage (китай) — китайський виробник масажних столів, якому вдається об’єднувати в своїх виробах функціональне різноманітність і естетичну привабливість при невисокому рівні цін (50 — 70 000 рублів). Його розробки часто можна зустріти в салонах краси і wellness-центрах.

Деякі виробники приймають замовлення на виготовлення масажних столів під вимоги замовника. Вони змінюють розміри і комплектацію столів, доукомплектовують їх як при покупці, так і в процесі експлуатації.

Гарантії

Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стілкупівля масажного столу-серйозний крок, так як від правильного вибору залежить ефективність роботи масажиста або косметолога, а також безпеку пацієнтів. Щоб не ризикували ні перші, ні другі, а стіл прослужив максимально довго, перед покупкою слід звернути увагу не тільки на виробника, але і на надані їм гарантії.

Залежно від марки масажного столу і його модифікації, гарантійний термін становить до 36 місяців. У цей період виробники зобов’язуються відремонтувати або повністю замінити пошкоджені або несправні деталі столу. За послугами з гарантійного та сервісного обслуговування слід звертатися в сервісні та дилерські центри (перелік представлений в гарантійному талоні). В ремонт обладнання приймають тільки в» рідній » оригінальній упаковці і при наявності всіх аксесуарів.

Обміну та поверненню масажні столи, як правило, не підлягають. Обмін моделі або повернення сплачених грошей можливий протягом 14 днів з дати покупки товару, тільки в тому випадку, якщо проведена експертиза доведе, що в появі недоліків винен виробник або продавець.

Де купити масажний стіл

Купити масажний стіл сьогодні досить просто, так як дефіциту на них немає. Швидше навпаки-спеціалізовані магазини пропонують досить багатий вибір.

Самий убогий асортимент в офлайнових магазинах. Через обмеженість торгових майданчиків товарів у них мало. Їм потрібно продати наявні версії і тому вам можуть запропонувати застарілу модель. До того ж цінники набагато перевищують вартість столів, представлених в інтернет-магазинах.

ВітриниВіртуальних торгових майданчиків заповнені вщерть — можна вибрати все, що завгодно душі. Вони надають гарантії, забезпечують доставку. І ціни ненабагато відрізняються від тих, які виставляють безпосередні виробники. Головним недоліком покупки в інтернет-магазині є неможливість реально оглянути модель і перевірити її в дії.

Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стіл

Можна також заглянути в»масажний рай». Якщо ви читаєте ці рядки, пара клацань миші і ви опинитеся на нашій віртуальній майданчику. На ній представлений багатющий асортимент масажних столів від кращих світових виробників. Не обов’язково поспішати із замовленням небаченої моделі. Вимкнувши комп’ютер, ви можете відправитися в наш гіпермаркет і протестувати обрану модель. Ціни там ті ж, що і в інтернет-магазині (таке можливо завдяки великому товарообігу і досконалості механізмів співпраці з постачальниками).

Якщо ви визначилися з вибором:

  • замовте масажний стіл і обговоріть його доставку;
  • оплатіть зручним для вас способом;
  • отримайте масажний стіл і користуйтеся ним на благо.

Візьміть до уваги: протипоказання

Масажні столи. Оптимальні розміри масажного столу як вибрати складаний масажний стілнезважаючи на користь, різні види масажу мають і протипоказання. Не призначають їх при:

  • гострих запальних процесах і гарячкових станах;
  • кровотечах і гнійних процесах;
  • шкірних захворюваннях і наявності саден;
  • туберкульозі і злоякісних пухлинах;
  • набряках і перевтомах;
  • ниркової недостатності та інших захворюваннях.

Іноді протипоказання до масажних процедур є тимчасовими. Це означає, що після закінчення запальних процесів можна проводити сеанси масажу.

Зазначене вище зобов’язаний знати масажист. При наявності протипоказань він не повинен братися за масаж, яким би досконалим не було його обладнання, так як своїми діями він може завдати тільки шкоди. Але ж до масажиста йдуть за хорошим самопочуттям і оздоровленням. Він не повинен нашкодити!

Як ефективно застосовувати масажери-аплікатори для самооздоровлення організму?

Голчасті іплікатори здійснюють рефлекторний масаж тіла за рахунок дратівної дії на нервові рецептори. Як результат, мобілізуються всі системи органів і внутрішній резерв сил самого організму, що помітно прискорює процес зцілення.