Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

128

Усунення засмічення каналізації своїми руками було і залишається питанням актуальним. Колись сантехніка дядю васю, далеко не завжди тверезого і працездатного, не додзватися було, а на підлогу тим часом текло і текло. Зараз цілком кваліфіковані майстри за поклик є, коли воно ще й до підлоги не дотекло, але, вибачте, тарифи… Тим часом будь засмічення квартирної каналізації і більшість несправностей локальної на ділянці цілком можливо усунути самостійно. Робота по самостійній прочищення каналізаційних труб піде набагато легше, простіше і чистіше, якщо кошти для її виконання вибрати згідно характеру засмічення і місця його розташування в каналізаційній системі.

Який засмічення?

Як зробити усунення засмічення каналізації в домашніх умовах, залежить перш за все від його характеру. У порядку зменшення частоти виникнення засмічення побутової каналізації зустрічаються такого роду:

  • жирова пробка-зцементовані жиром кухонні залишки і частинки побутового бруду;
  • волосся, шерсть тварин;
  • катишки ворсу тканин;
  • сторонні нерозчинні у воді або набухають предмети і речовини: монети, значки, харчові недоїдки, папір, тканини; в локальній вуличній каналізації – пророслі в труби коріння рослин;
  • тверді відкладення на стінках труб;
  • рясні фекальні маси і туалетний папір.

Примітка: у каналізаційних колодязях з не інтенсивним стоком іноді утворюються бітумінозні пробки; сантехніки кажуть – «шапка встала». Шапку видаляють вручну черпаком, а залишкові забруднення після неї прочищають тросом.

Жирова пробка розвивається протягом 1-5 діб, прохідність каналізації при цьому поступово зменшується. Якщо, поки стоки ще йдуть, пустити гарячу воду на 5-15 хв, прохідність поліпшується, але потім знову падає. Симптоми засмічення волоссям і ворсом схожі, але розвиваються вони повільніше, до 3-4 тижнів. Волосся, як правило, видно і на трапі стоку. Якщо при цьому гідрозатвор (сифон) не очистити від волосся, а просто пробити вантузом, волосяний засмічення провокує утворення щільної, великої і трудноустранимой жирової пробки.

Засмічення сторонніми предметами розвивається раптово. Повна або, частіше, часткова непрохідність каналізації після цього досить довго залишається стабільною, поки перед перешкодою не збереться ворс і/або не утворюється жирова пробка. Найчастіше виникає в системах зі старих, з зменшився від відкладень просвітом труб.

Погана через відкладення в трубах прохідність каналізації розвивається дуже повільно, роками, так що мешканці, як правило, встигають до неї притерпітися, але може викликати огидно-аварійний засмічення фекаліями. Фекальний засмічення виникає раптово, найчастіше в 3-х випадках. Перший — коли туалетом, підключеним до старої каналізації, інтенсивно користується велика кількість людей, напр., під час багатолюдного святкування з рясним частуванням. Другий — в тих же умовах в систему потрапили сторонні предмети і застрягли в стояку. Третій-без розуму хитромудрий сусід знизу поставив в стояк штир-уловлювач. Що, між іншим, суворо заборонено і загрожує йому серйозними санкціями крім відшкодування збитку постраждалим.

Де засмічення?

Прочищення труб каналізації істотно полегшується і дає менше бруду назовні, якщо засоби і способи для неї вибирати згідно також передбачуваному місцю знаходження засмічення:

  1. жирова пробка може виникнути де завгодно; найчастіше-на кухні. Якщо господарі вирішили заощадити на сифоні для мийки і зробили гідрозатвор для неї, зігнувши u-образно штатний гофр стоку, регулярна поява в ньому жирових пробок гарантовано. Також — в лежаку під відведенням на мийку, якщо ухил труби менше 2 см/м або більше 5 см/м. Також і на стиках труб, якщо каналізація з герметизацією виконана неправильно, див. Пробка з кухонних залишків зазвичай без особливих зусиль пробивається вантузом або усувається хімічними засобами, див. Щоб проштовхнути пробку, спровоковану іншими забрудненнями, доводиться найчастіше користуватися тросом, тому що агресивної хімії в трубу в такому випадку потрібно заливати стільки, що вона зашкодить трубу і/або викличе протікання на стиках.
  2. волосся збираються в сифоні ванни, їх звідти потрібно прибрати при появі перших ознак засмічення тросом-змійкою, див. Далі.
  3. ворс накопичується з гідрозатворі пральної машини, або, якщо окремого зливу від неї немає, ванни або раковини умивальника. Радикальний засіб усунути засмічення ворсом, а також уникнути подальших його наслідків – підставити під сифон відро, відкрутити на ньому штатний прочистной люк і видалити забруднення змійкою.
  4. фекальний засмічення локалізується в гідрозатворі унітазу, фановому трійнику або прилеглому знизу ділянці стояка. Якщо унітаз фаянсовий, а фанова хрестовина і стояк чавунні, прочистити унітаз від засмічення, не ризикуючи перетворитися на подобу його вмісту, можна сучасними засобами хімічної прочищення каналізації. В іншому випадку (будь-який пластик) доведеться скористатися тросом в пластиковій оболонці з пластиковим ж йоржем або саморобним щадним тросом (див.
  5. дрібні тверді предмети (монети, брошки, сережки і т.п.) можуть осісти в будь-якому місці. В такому випадку пробити засмічення, та ще й витягти предмет, нерідко можливо тросом зі звичайною спіральною насадкою. Великі предмети найчастіше доводиться проштовхувати до виходу лежака в стояк або вигріб (септик) тросом з насадкою гладкий розсувний ніж (в пластикових трубах) або ніж акулячий зуб (в чавунних). Про насадках для сантехнічного троса см.далі.

Як чистити від жиру

пробивати жирові пробки тільки вантузом небажано, тому що на стінках труб залишається наліт жиру і з часом утворюється трудноустранимая застаріла пробка. Тому, проштовхнувши пробку вантузом (якщо це можливо), прочистити засмічення в раковині повністю потрібно, довершивши хімією і промиванням.

Прочищення каналізації від жирових забруднень починають з найвіддаленіших від стояка приладів. Якщо мийка в кухні подвійна, першою чистять більш віддалену від загального зливу в лежак раковину; стік ближньої при цьому надійно заглушають пробкою або підручними засобами (ганчірка і т.п.). Також потрібно заглушити стік і перелив ванни.

Якщо слив пральної машини стаціонарний, його шланг потрібно від’єднати від додаткового патрубка сифона, а патрубок надійно заглушити, або ж перегнути шланг навпіл і туго (але не передавлюючи!) перев’язавши. Взагалі, кращий спосіб уникнути попадання в пралку стоків при засміченні – обладнати для неї окремий злив через гусок висотою 700-850 мм і гідрозатвор. Ще надійніше, але клопітніше – випускати злив пралки в ванну або раковину.

В процесі прочищення насамперед відкриваються люки сифонів, починаючи з кухні, і їх вміст випускається або вигрібається в відро. Далі люки закриваються і в тому ж порядку застосовують хімію, за інструкцією до засобу або за описом до саморобного (див. Після цього система промивається гарячої (50-60 градусів) водою з розрахунку відро на кожен метр довжини труб, рахуючи зі сливами від приладів.

Засоби і пристосування

Прочистити каналізаційні труби самостійно можливо слід. Способами:

  • ультразвуковим.
  • хімічним-за допомогою покупних або підручних реагентів.
  • гидропмевматическим – вантузом.
  • механічним-сантехнічним тросом з насадкою. Варіанти-трос в складі прочищувальної машини і тросик-змійка для волосся і ворсу.

Ультразвук

Років 30 і навіть 20 тому ультразвукова прочищення труб здавалася панацеєю для каналізації: ультразвук будь-яке забруднення розбивав на найдрібнішу суспензію, вільно проходить по трубі. Однак незабаром з’ясувалося, що ультразвук не тільки швидко псує будь-які труби і викликає протікання стиків, але і дуже шкідливо впливає на здоров’я людей. Зараз ультразвукова прочищення труб використовується тільки в промислових умовах при дотриманні суворих заходів безпеки.

Примітка: якщо ви колись придбали ультразвукову пральну машинку і ще не позбулися від неї, врахуйте-прання ультразвуком швидко зношує не тільки ваші речі, але і здоров’я.

Хімія

Хімією просто і без супутньої бруду усуваються не застарілі і не великі жирові пробки, тобто найчастіший вид засмічень. Але будь-який хімічний засіб від засмічень вельми агресивно. Рекламним твердженням про їх нешкідливості для труб не вірте. Напр., містер мускул начебто надійний засіб від перевіреного виробника. Але, читаємо на етикетці – «…розчиняє…в тому числі волосся». Однак волосся складається з кератину, який хімічно стійкий більш майже будь-якого пластику, крім поліетилену високого тиску і фторопласту. Про склад, діючі речовини і формах випуску хімічних засобів для чищення каналізації см.слід. Відео.

Відео:Про засоби для пробивання труб і їх склад

Примітка: щодо щадним засобом прочищення від жирових пробок пластикових труб показало себе потхан. Але при його застосуванні виділяється велика кількість брудної піни, яка на раковині/ванні з акрилу або пвх може залишити незмивні сліди.

Регулярно чистити каналізацію хімічними засобами, не плануючи кожні 5-7 років її ремонт із заміною труб, можливо, тільки якщо система чавунна, а стики зачеканени лляної каболкою на парафіні або (в зовнішній каналізації) залиті свинцем. Чавун під дією кислот і лугів пасивується: на його поверхні утворюється щільна плівка стійких хімічних сполук. Колись сірчану кислоту залізницею перевозили в чавунних цистернах.

Підручними засобами

Прочистити засмічення в трубах жиром найчастіше вдається, не вдаючись до покупної хімії. До того ж, саморобні хімічні засоби чищення каналізаційних труб в більшості своїй більш щадні, а деякі взагалі нешкідливі для труб і стиків. Мінуси саморобної хімії-чекати очищення потрібно від півгодини (іноді до доби), і 100% ефективність не гарантована. У порядку зростання хімічної агресивності прочистити каналізацію підручними засобами можна слід. Способами:

  1. будь-яким миючим для посуду-абсолютно не впливає на систему. Свіжу пробку пробиває протягом півгодини; за добу прим. У 50% випадків застарілу.
  2. содою-менш дієво, ніж перед., при систематичному застосуванні псує труби пвх.
  3. содою і сіллю – діє краще перед., але гірше, ніж синтетичне миюче. На труби і стики впливає як перед.
  4. содою і оцтом – за силою дії можна порівняти з кращими фірмовими засобами, проте труби і прилади (раковини, ванну) з пвх може зіпсувати при одноразовому застосуванні, акрил і пропілен псує при систематичному. Псує і чавун: знімає з нього поверхневу плівку.

Миючий

Чистити каналізацію від жиру миючим для посуду можливо, якщо прохідність її нікчемна (ледве просочується) або взагалі відсутня. У раковину напускають гарячу воду так, щоб до краю залишалося 2-3 см.потім з флакона прямо над стоком тонкої, товщиною в півспички, цівкою пускають миючий. Якщо його цівка йде в стік-добре, швидше прочиститься. В такому випадку періодично підпускають миючого, а коли піде хороший стік, пускають на 5-10 хв гарячу воду, підливаючи миючого. Потім протягом 3-5 хв дають рясну промивку гарячою водою.

Якщо непрохідність повна, миючий пускають над стоком, поки під водою не утворюється його калюжка. Лийте не шкодуючи, гірше не буде. Потім-чекають. Протягом півгодини при свіжому забрудненні і доби при застарілому лунає гучний чмок і вода ухає в трубу. Тепер потрібно промити, як в перед. Випадок.

Сода і сіль

У стік висипають склянку харчової соди або склянку соди і склянку солі. Трохи на короткий час пускають гарячу воду, щоб реагенти пройшли до засмічення. Потім чекають півгодини-годину і пускають гарячу воду. Проходить-промивають, як в перед. Випадок. Ні-слабенько засіб, потрібно застосувати інше.

Сода і оцет

У стік висипають 3/4 склянки соди (150 г) і заливають 150 мл столового оцту. Стік негайно щільно закривають пробкою або затикають ганчіркою і чекають 15-30 хв, стежачи, щоб пробку/затичку не видавило піною. Потім рясно промивають гарячою водою.

Пневматика і механіка

Гідропневматичний і механічний способи прочищення каналізації (див.) доповнюють один одного: вантузом орудують для первинної прочищення або коли трос свідомо не пройде. До речі, майте на увазі: сантехнічні троси випускаються діаметром від 2,5 мм. Трос при прочищенні обертають.

Вантуз

Прочищати каналізацію вантузом можна прокачуванням і гідроударом. Останній спосіб ефективніше, але застосуємо тільки для пластикової каналізації, зібраної на якісних манжетах. Після прочищення вантузом каналізацію потрібно дочистити хімією або тросом і промити.

Як прокачати засмічення вантузом, відомо: ковпаком вантуза закривають стік, пускають воду, поки вона не покриє ковпак, і качають з силою 20 і більше разів. Потім відривають ковпак, піднявши його край. Якщо засмічення розгойданий, вода з шумом піде в стік.

При прочищенні гідроударом спочатку діють так само. Потім, піднявши край ковпака, запускають під нього воду, що помітно по виходять бульбашок. Далі різко, з силою, натискають вертикально на ручку, знову запускають під ковпак воду, і роблять так 5-6 разів з проміжками в 10-30 с.

Примітка: вантуз з високим і м’яким гофрованим ковпаком для прочищення гідроударом непридатний.

Для прокачування гідроударом в даний час випускаються гідро — і пневмовантузи, див.рис. Однак каналізаційна система, в якій вони застосовні, повинна бути зібрана в повній відповідності з ту і при її здачі випробувана під тиском.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Трос

Сантехнічний трос для пластикової каналізації потрібно брати в пвх оболонці (краще – в тефлонової) і з м’яким йоржем, вгорі зліва на рис. Якщо у вас на ділянці локальна каналізація, то замість троса бажано обзавестися ручної прочисний машиною, зліва внизу. Те й інше не застосовується, якщо гідрозатвор зі зливом з тонкостінного пластикового гофра (праворуч на рис.), навіть якщо сифон – свідомо прохідне тросом u-коліно. В такому випадку потрібно спочатку прочистити сифон, від’єднати слив від відводу і тоді вже пускати в хід трос.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Щоб прочистити засмічення у ванній від волосся або пралки від ворсу, користуються плоским тросом-змійкою, см. Слід. Рис. Пристрій це одноразове: після застосування змійку із захопленою гидотою викидають. Прочищення-змійку можна зробити своїми руками, розпустивши по спіралі на смужку пластикову пляшку. На одному кінці саморобної змійки вирізують кільце для захоплення пальцем, а насічки під кутом 45 градусів назад роблять бокорізами.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

кабель-трос

Хороший сантехтрос недешевий, і в домашніх умовах його важко повністю продезінфікувати. Однак відмінний сантехнічний трос виходить з… Коаксіального кабелю для розводки кабельного телебачення і довгих сегментів швидкісних комп’ютерних мереж. Кручена пара, до речі, не годиться – не витримує обертання.

Саморобний сантехтрос з кабелю потрібно, по-перше, забезпечити спіральної насадкою з пружини стиснення (з розрідженим витками). Дріт пружини-діаметром 2-2, 5 мм.кінці її потрібно згладити надфілем, а вільний вельми бажано також стягнути круглогубцами на пологий конус.

Внутрішній діаметр пружини повинен бути трохи менше діаметра кабелю. Натягують пружину на кабель, обертаючи проти повіва витків (хто знайомий зі зброєю – як поворотну пружину затвора на ствол пм). Тоді витки пружини при навертанні розійдуться і вона налізе на кабель, а якщо пружину відпустити, щільно обхопить його. На кабелі повинно сидіти не менше 8-10 витків пружини на довжині не менше 7 см; вільними слід залишити 3-5 витків.

Потім потрібно остаточно зафіксувати пружинну насадку і забезпечити її м’якою, що не пошкоджує пластик, але зносостійкою оболонкою. Для цього в підходящий посуд (напр., одноразовий пивний пластиковий стакан) видавлюють силіконового герметика з таким розрахунком, щоб в нього можна було цілком занурити кінець кабелю з пружиною. Силікон розбавляють до консистенції йогурту або кефіру, додаючи по чуть-чуть столового спиртового (не яблучного!) оцту і помішуючи. Кінець троса занурюють в герметик кілька разів, після кожного умочування просушуючи побутовим феном.

Після цього залишається тільки пропустити трос-кабель в сталеву або жорстку пластикову трубку і приробити до його вільного кінця рукоять. Таким тросом вдається пробити навіть стік до вигребу дачної каналізації довжиною 34 м (!), причому труба лежить в землі з зламом в 120 градусів (!!!).

про коріння в трубах

Зрозуміло, проти пророслих в каналізаційні труби коренів трос з незмінною насадкою марний. Однак запобігти проростання коренів в труби можна, якщо збирати їх з герметизацією силіконом. Валики видавився герметика при цьому не повинні виявитися в трубі, інакше підуть засмічення. Тобто, збирати стік потрібно від вигреба/септика до будинку: наносимо на манжету герметик, вставляємо манжету в патрубок. Наносимо герметик на кінець слід. Труби, вставляємо його в манжету, і т. Д.

Як бути зі стояком

Погана прохідність оброслого зсередини нальотом каналізаційного стояка тягне за собою аварійні і дуже брудні засмічення. Однак , не поспішайте складатися більш ніж по 5 тис.руб. З квартири на, затівати в будинку розгром, позбавлятися на досить довгий час зручностей і викладати потім ще більше за ремонт санвузлів. Обревізуйте спочатку старий чавунний стояк: якщо він не аварійний, то краще буде прочистити його від нальоту. Чавун, крім високої корозійної стійкості, володіє ще й відмінними антиакустичними властивостями. Що значить не аварійний? цілий, без тріщин, свищів, патьоківІржі, слідів виробництва на ньому зварювальних та / або слюсарних робіт і з щільними, не поточними стиками.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Для прочищення каналізаційного стояка знадобиться прочищувальна машина з комплектом насадок; її можна взяти в оренду або найняти майстра, який володіє такою. Якщо будинок вище 3-4 поверхів, то ручна машина вже не впорається, потрібно використовувати пересувну на станині, ручну або електричну. Спочатку стояк проходять (з даху до підвалу) 4-лезовим зубчастим ножем, а дочищают гладким розсувним, див. Рис. Після прочищення промивають шлангом з насадкою-розбризкувачем, праворуч на рис. Прочищений таким чином чавунний стояк напевно прослужить ще не менше, ніж до того. Відомо багато будинків з цілком справними чавунними стояками 100-120 річної давності.

21.07.2017 3 10 263 переглядів

Сантехніка нерідко засмічується і виходить з ладу, і з подібними проблемами стикаються багато домогосподарки. Щоб швидко їх вирішити, дізнайтеся, як прочистити засмічення в раковині на кухні в домашніх умовах.

Причини виникнення засмічення

Перш ніж приступати до чищення, варто з’ясувати можливі причини засмічення:

  • корозія, яка може поширюватися на металеві елементи і деталі сантехніки (частинки іржі осідають на стінках, звужують просвіт і провокують виникнення засмічення);
  • неякісна водопровідна вода (що містяться в ній домішки і тверді елементи накопичуються всередині труб та інших частин сантехніки і забивають їх);
  • жирові пробки, що виникають в результаті миття сильно забрудненого посуду холодною водою (жир не розчиняється при низьких температурах, осідає на стінках і порушує нормальний струм води);
  • дрібні тверді і нерозчинні залишки їжі, що знаходяться на не пройшла попередню очистку посуді і скупчуються в різних частинах предметів сантехніки;
  • потрапляння в слив сторонніх предметів, таких як губка, ганчірка, щільний папір, поліетилен або волосся;
  • деякі особливості пристрою раковини: надмірно плоска форма, вузький слив, труби маленького діаметру, невеликий сифон, велика кількість вигинів.

Як прочистити раковину від засмічення? кращі методики

Якщо забилася раковина, усунути засмічення можна самими різними способами, і всі їх можна умовно розділити на кілька категорій. Перша-механічні методи, які передбачають видалення виниклої пробки за допомогою механічного впливу, тобто практично її виштовхування. Але такі способи не спрацюють, якщо засмічення сильний.

Друга категорія-це побутова хімія. Засоби, що входять в цю групу, містять компоненти, буквально розчиняють засмічення. Але потрібно пам’ятати, що деякі агресивні речовини можуть зачіпати не тільки пробки, але і елементи сантехніки, тому при використанні варто проявляти обережність.

Третя категорія-народні методи, при виборі яких можна використовувати підручні і наявні в кожному будинку кошти. Багато з них коштують недорого, тому незаперечною перевагою можна вважати мінімальні витрати. І багато народні засоби дійсно ефективні і роблять усунення засмічень швидким і безпечним.

Механічні способи

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах ви зможете перевіреними механічними способами. Розглянемо найдієвіші:

  1. якщо у вас є вантуз, використовуйте його. Спочатку раковину рекомендується заповнити гарячою водою, але цей етап можна пропустити. Потім гумову частину пристосування помістіть на слив: він повинен повністю закритися. Притисніть вантуз, щоб виштовхнути все повітря і створити вакуум. Далі, тримаючись за рукоятку, зробіть кілька різких поштовхів і одним рухом відірвіть гумову чашу від зливного отвору. Якщо вода почала йти, то засмічення усунуто. Якщо вона досі стоїть, маніпуляції доведеться повторити. При наявності в раковині двох стоків необхідно затикати обидва.
  2. ще один варіант-сантехнічний трос. Але його важливо використовувати правильно і обережно, щоб він не пошкодив сантехніку. А якщо більшість деталей виготовлено з пластика, то такі елементи можуть постраждати через механічного впливу. Помістіть кінець троса в слив і починайте проштовхувати його, прокручуючи пристосування за допомогою рукоятки. Коли ви відчуєте перешкоду, починайте крутити трос активніше, також можна просувати його вперед і назад, щоб проштовхнути пробку. Періодично відкривайте гарячу воду: вона буде змивати забруднення.
  3. пробити засмічення можна пилососом, але оснащеним функцією видування повітряного потоку. Його насадка обертається м’якою ганчіркою для забезпечення герметичності стику. Помістіть її в слив і включіть прилад. Спочатку виберіть мінімальну швидкість, потім поступово збільшуйте її, щоб не пошкодити сантехніку і м’яко усунути пробку.
  4. для механічного чищення раковини можуть застосовуватися гайковий ключ і викрутка. За допомогою цих інструментів відкрутіть сифон, попередньо підставивши таз або відро. Далі потрібно усунути скупчилися забруднення, використовуючи йорж, щітку на довгій ручці або будь-яке інше подібне пристосування. Також сифон рекомендується добре промити для розчинення залишків жиру. Далі прикрутіть деталь і включіть гарячу воду і очистіть слив і труби від забруднень.

Побутова хімія

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Що робити, якщо засмітилася раковина? на допомогу прийдуть засоби побутової хімії. Вони випускаються в різних формах: рідкої, гелевої, гранульованої і порошкоподібної. Найкраще використовувати рідкі склади, так як порошок або гранули можуть розчинятися в повному обсязі і додатково посилювати засмічення, погіршуючи ситуацію.

Рідина від засмічення або засіб, що випускається в іншій формі, може містити кислоти або луги. Останні більш агресивні і не підходять для деяких матеріалів, таких як алюміній. Кислоти надають відносно щадне вплив і при цьому розчиняють більшість засмічень.

На ефективність і характеристики побутової хімії впливає також концентрація діючого компонента: чим вона вища, тим швидше пробка розчиниться, але тим більше буде ймовірність пошкодження сантехніки. Щоб уникнути поломок, перед застосуванням уважно вивчіть інструкцію, що додається.

Найбільш популярними і ефективними засобами проти засмічень вважаються «кріт», «містер мускул», «стерил», «тірет», «санфор» і «доместос». Всі вони мають схоже застосування: спочатку потрібно влити або насипати вміст упаковки в сантехніку на кухні або у ванній (можна відразу в усі раковини) і залишити на деякий час, який вказується в інструкції. Далі слід включити гарячу воду і направити струмінь під максимальним напором в слив, щоб остаточно вимити розчинену пробку.

Народні засоби

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Прибрати засмічення в раковині допоможуть народні засоби:

  1. використовуйте сіль. Перший варіант-насипати половину склянки в слив, а потім відразу влити склянку гарячої води. Другий варіант-приготувати концентрований розчин (п’ять столових ложок солі на склянку води) і застосовувати його. Після використання добре промийте всі частини сантехніки, максимально відкривши кран.
  2. ефективна сода. Її можна просто засипати в отвір в обсязі однієї склянки. Зачекайте, щоб продукт подіяв і розчинив жирові відкладення, а потім промийте слив максимально гарячою водою.
  3. використовуйте звичайний окріп: вливайте його в зливний отвір, щоб він розчиняв забруднення. Але цей метод не підійде для пластикових труб, так як вони можуть деформуватися і пошкоджуватися при високих температурах. І тоді може використовуватися гаряча вода.
  4. використовуйте оцет: стакан влийте в раковину, залиште на годину-дві, в залежності від ступеня засмічення. Далі промийте слив максимальним напором гарячої води.
  5. щоб швидко видалити засмічення, можна з’єднати соду з оцтом: спочатку насипте склянку або трохи менше порошку, а потім відразу лийте кислоту. Почнеться реакція гасіння, яка допоможе розчинити жир і інші забруднення.
  6. щоб прибрати засмічення в раковині, киньте в зливний отвір п’ять таблеток ацетилсаліцилової кислоти («аспірину») і влийте склянку оцту. Зачекайте півгодини і відкрийте гарячу воду.
  7. впоратися з невеликим засміченням допоможе пральний порошок. Дві або три столові ложки з гіркою потрібно засипати в зливний отвір. Тепер включіть гарячу воду, щоб вона розчиняла і спінювала порошок і поступово видаляла пробку.
  8. дивно, але для прочищення зливу можна використовувати «алька зельтцер». Дві або три таблетки потрібно поламати і засипати в отвір, потім залити гарячою водою. Шипіння запустить розчинення засмічення, а щоб прискорити процес і зробити його більш ефективним, можна влити склянку столового оцту. Потім ретельно промийте слив гарячою водою.

Заходи профілактики

Щоб не стикатися зТакий неприємною проблемою як засмітилася раковина, досить дотримуватися нескладних профілактичних заходів:

  • чи не виливайте в раковину жир: він може застигати і накопичуватися в трубах, утворюючи пробки.
  • перед миттям посуду ретельно очищайте її, видаляючи і викидаючи у відро для сміття всі залишки їжі.
  • захистіть зливний отвір сіткою, що затримує дрібні частинки і не дає їм спрямовуватися в злив.
  • постійно стежте за справністю сантехніки і своєчасно усувайте всі неполадки. Заміна вийшли з ладу деталей повинна здійснюватися своєчасно.
  • якщо водопровідна вода неякісна і містить домішки, є сенс поставити фільтр.
  • раз на тиждень проводите профілактичні чистки, використовуючи неагресивні методи, наприклад, гарячу воду або вантуз.
  • слідкуйте за тим, щоб в слив не потрапляли сторонні предмети.

Сьогодні в кожному облаштованому житлі є каналізація, а значить, існує ризик утворення засмічення каналізаційних труб. Тому кожній людині варто дізнатися, як усунути засмічення в трубі самостійно, не чекаючи приходу сантехніка. Є чимало методів усунути засмічення, і багато з них нескладні у виконанні. При самостійній прочищення найчастіше застосовують хімічні або механічні способи усунення засмічення.

Утворення засмічення в каналізаційній трубі – справа звичайна. Перешкодою на шляху руху стоків стає наліт жиру, мильних залишків, сміття та іржі на внутрішніх стінках труб. При користуванні каналізацією варто уважно стежити за станом труб, тим більше що зробити це нескладно.

Досить просто звертати увагу на те, як швидко йде вода з ванни і раковин. Якщо вона стала йти повільніше звичайного, варто відразу ж вжити заходів, не чекаючи, поки пробка повністю перекриє просвіт труби і унеможливить користування каналізацією. Але навіть якщо труби сильно засмітилися, і вода перестала йти, можна усунути засмічення в трубах в домашніх умовах.

хімічні методи чищення

Використання хімічних методів чищення найменш трудомісткий спосіб позбутися від засмічень, тому його часто застосовують в домашніх умовах.

використання домашніх засобів

Для усунення засмічення і в якості профілактичних заходів можна використовувати прості засоби:

  • лимонна кислота або кальцинована сода. Закип’ятити три літри води, всипати в гарячу воду два пакети (по 20 гр.) лимонної кислоти або півсклянки кальцинованої соди. Вилити гарячу рідину в слив.
  • сода харчова і оцет. У слив засипають соду в кількості однієї склянки. Потім туди ж виливають такий же обсяг звичайного столового оцту. Після цього почнеться реакція нейтралізації з рясним виділенням піни. Під час цього процесу розчиняються жирові відкладення і усунуться засмічення.

Обидва ці кошти варто застосовувати з профілактичною метою на кухні, де каналізація часто засмічується жировими відкладеннями, так як вони добре розчиняють жир. Але все ж сильний засмічення такі прості засоби усунути не допоможуть.

використання готових засобів

Справитися з засміченням можна і за допомогою сучасних засобів побутової хімії. У складі таких препаратів-кислоти і луги, які вступають в реакції і розчинять відкладення на трубах. У магазинах багато таких засобів. Це і порошки, і рідини, і гелеподібні засоби. Всі кошти можна розділити на три групи:

  • препарати профілактичної дії з мінімальним вмістом активних речовин. Їх рекомендується застосовувати періодично для запобігання утворення засмічень.
  • препарати активної дії. Такі засоби рекомендується застосовувати, якщо вода в каналізаційний злив йде повільніше звичайного.
  • препарати екстреної дії. Дані кошти містять максимальну кількість активних речовин, їх застосовують для усунення серйозних засмічень.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Препарат виливається в зливний отвір зливу, йому дають подіяти протягом деякого часу (точний час витримки вказано в інструкції), потім систему промивають великою кількістю води.

Рада! препарати для прочищення труб містять їдкі речовини, тому при роботі з ними варто використовувати захисні рукавички.

Вибираючи чим прочистити каналізацію, уважно прочитайте інструкцію. Виробники випускають кілька варіантів засобів для прочищення. Є універсальні препарати, а є засоби спеціального призначення.

Наприклад, активно розчиняють волосся. Такий варіант ідеально підійде, якщо забилася труба у ванній кімнаті. А для прочищення відведення під кухонною мийкою варто вибирати препарат, який розчиняє жир. Крім того, при виборі звертайте увагу на форму кошти. У продажу зустрічаються:

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

  • порошки. Порошкоподібні засоби очищення розфасовуються в поліетиленові пакетики. Застосовують їх так: в зливний отвір висипається порошок, потім туди ж вливається 2-3 склянки гарячої води. Після цього з зливного отвору може почати виділятися піна, лякатися цього не слід, просто почалася реакція, яка буде розчиняти відкладення на стінках труб. Почекавши 2-3 години (час вказано в інструкції), потрібно промити трубу великою кількістю води, краще гарячої.
  • рідини. Ця форма застосовується приблизно так само, як і порошок, тільки воду вливати після введення гелю в трубу не потрібно.
  • гелі. Ця форма вважається найбільш економічною і ефективною, так як густий гель обволікає внутрішню поверхню труби, розчиняючи відкладення, утворені на внутрішніх стінках.

механічні методи чищення

Труби можуть засмічуватися не тільки за рахунок поступового накопичення відкладень на стінках, але і через попадання всередину сторонніх предметів-ганчірок, пакетів та ін. В цьому випадку, хімічні методи очищення навряд чи допоможуть. Потрібно механічне очищення труб. При самостійній очищенні каналізаційних труб застосовують вантуз або сантехнічний тросик.

Чистка вантузом

За допомогою вантуза вдається впоратися з невеликими засміченнями. Принцип цього методу очищення полягає в нагнітанні повітря в трубу. Тиском повітря проводиться руйнування пробки, що перекриває трубу, і проштовхування сміття далі по трубі.

Процес чищення вантузом дуже простий, цю операцію може освоїти будь-яка людина.

  • у раковину набирають трохи води.
  • встановлюють вантуз, стежачи, щоб отвір зливу було повністю перекрито.
  • виробляючи натиск на ручку, накачують повітря в зливний отвір. Потрібно зробити 5-8 хитань.
  • різко смикнувши на ручку у напрямку вгору, знімають вантуз. Якщо набрана попередньо вода швидко йде, то відкривають кран для промивання системи. Якщо видалити засмічення не вийшло, можна кілька разів повторити спробу.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

чистка сантехнічним тросом

Справитися з засміченням за допомогою вантуза можна, якщо пробка утворилася недалеко від зливного отвору. Але ж труби засмічуються на всьому своєму протязі, і іноді пробка з’являється на віддалі від сантехнічних приладів. В цьому випадку усунення засмічення здійснюють за допомогою троса. При виконанні роботи потрібна присутність двох осіб.

Перш за все потрібно визначити місце розташування пробки. Найчастіше, засмічення утворюються в сифоні в місці стикування труби відведення з трійником або куточком. Всі засмічення можна умовно розділити на три групи:

  • локальні. В цьому випадку, вода не йде тільки з одного приладу, наприклад, з кухонної мийки.
  • загальні. В цьому випадку вода може не йти відразу з декількох сантехнічних пристроїв.
  • глобальні. В цьому випадку відбувається повна зупинка роботи системи водовідведення. Така ситуація може виникнути при утворенні пробки в стояку каналізації.

Порада! засмічення в стояку каналізації багатоквартирного будинку-це вже нп місцевого масштабу, так як стічні води з квартир, розташованих на верхніх поверхах, будуть виливатися з унітазу та інших сантехнічних приладів квартир, розташованих нижче.

Для усунення локального або загального засмічення, потрібно розібрати сифон приладу, з якого перестала йти вода, відкриваючи доступ до каналізаційної труби. Якщо потрібно прочищення стояка, то доступ до цієї труби забезпечується за рахунок ревізій – спеціальних фітингів зі знімними кришками.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

У багатоповерхових будинках такі ревізії розташовуються в квартирах через 2-3 поверхи, наприклад, на 1, 5 і 9 поверсі. Прочищення за допомогою троса проводиться так:

  • знімають сифон, відкриваючи доступ до труби.
  • у трубу вводять тросик і починають проштовхувати його вглиб. В цей час друга людина повинна обертати ручку троса, це допомагає намотувати на трос волосся та інше сміття.
  • після того як наконечник тросаУпреться в засмічення, необхідно акуратно рухати його вперед-назад, поки засмічення не буде зруйнований.
  • після завершення роботи встановлюють сифон на місце і промивають систему.

Засмічення в трубі каналізації можна усунути самостійно. Для цього можна скористатися засобами побутової хімії або використовувати механічні методи, застосувавши вантуз або сантехнічний тросик.

Самостійне усунення засмічення в трубах в домашніх умовах — завдання не така вже й складна, як здається на перший погляд. Для цього можна спробувати скористатися як народними методами, так і спеціалізованими хімічними засобами.

Про найефективніші способи позбавлення від засмічень і піде мова в нашому матеріалі.

Засмічення в трубі – досить поширена проблема, зіткнувшись з якою не слід панікувати і шукати номер телефону сантехніка. Дуже часто з нею можна впоратися своїми силами, заощадивши час і гроші.

Перед прочищенням труб важливо зрозуміти, де саме утворилася пробка. Це безпосередньо впливає на вибір способу для вирішення проблеми.

Для визначення приблизного місця засмічення відкрийте воду і подивіться, як вона буде » йти»:

  • вода убуває дуже повільно-скоріше за все, пробка знаходиться на відстані більше метра від зливу. При такій проблемі найоптимальнішим способом стане використання спеціального металевого троса.
  • вода знижується до певного рівня , а потім все залишається без змін – засмічення знаходиться на ділянці від сифона до першого повороту. В цьому випадку досить буде скористатися або народними методами, або хімічними засобами.
  • рідина не йде зовсім-в 90% випадків забитим жировими відкладеннями виявляється сифон. Оптимальним варіантом впоратися із забрудненням буде ручне очищення трубопроводу.

Це найпоширеніші способи виявити місце, де утворилася проблема.

Найчастіше пробки виникають в місцях першого повороту труби, її звуження або з’єднання з центральним стояком

Після того, як ви з’ясували, де саме утворився засмічення, можна приступати до його усунення.

популярні народні способи

спосіб № 6-сіль і сода

Для розчинення жирової пробки скористайтеся содою і сіллю. Візьміть кожного компонента по 300 г, змішайте і розчиніть в гарячій воді – необхідно отримати сильно концентрований розчин. При цьому важливо домогтися повного розчинення складових.

Вилийте суміш в слив і почекайте 15 хвилин і ненадовго включіть воду. Якщо з першого разу не вдасться впоратися з проблемою, проведіть процедуру ще раз. Тільки на цей раз, в готовий склад додатково додайте 15-20 мл оцту.

спосіб № 7-таблетки » алка-зельтцер»

Замість соди і солі можна скористатися шипучими таблетками «алка-зельтцер ». Вони неодноразово довели свою ефективність.

Шипуча реакція таблеток, спровокована додаванням оцту і води, допомагає швидко і ефективно розчинити навіть досить сильні забруднення

Для видалення пробки потрібно взяти 2 таблетки і помістити в слив. Залийте таблетки склянкою оцту і 50 мл води. Залиште все на пару хвилин, а потім промийте гарячою водою.

Зверніть увагу, що таблетки «алка-зельтцер» продаються в звичайних аптеках. Вони доступні за ціною і відпускаються без рецепта.

спосіб № 8-пральний порошок

У боротьбі зі слабкими забрудненнями і для профілактики засмічень господині використовують пральний порошок. Погодьтеся, він точно знайдеться в кожному будинку.

Для боротьби з засміченнями важливо використовувати гранульований, а не рідкий, пральний порошок. Тільки перший варіант допоможе ефективно вирішити проблему.

Він береться в кількості 2 мірних ложок і засипається в стік. Далі включається гаряча проточна вода на 5 хвилин. Після закінчення цього часу пробка повинна зникнути.

звернемося до хімічних засобів

Якщо немає часу на експерименти з народними засобами, то можна скористатися спеціалізованими сумішами, які продаються в будь-якому супермаркеті, у відділі побутової хімії. Вони доступні за ціною і відрізняються високою ефективністю.

При повному блокуванні зливу купуйте засоби з позначкою «можна застосовувати в стоячій воді», оскільки інші варіанти просто не впораються з сильними засмічення

Зупинимося на найпопулярніших хімічних засобах, використовуваних господинями для усунення засмічень.

Кріт-доступний за ціною розчин, який добре підходить для боротьби з побутовими забрудненнями. Залийте 200-250 г в слив і залиште на 2 години. Для застарілих пробок рідину можна залишити на ніч.

Після закінчення зазначеного часу подайте воду сильним напором. Якщо пробку не вдасться ліквідувати відразу, скористайтеся засобом ще раз.

Debouche – універсальна рідина для ліквідації механічних і жирових засмічень. Схема застосування: залити 500 мл рідини в слив і залишити на 3 години.

При сильних забрудненнях використовується в два рази більше засобу, а термін дії збільшується до 10-12 годин. Після використання debouche обов’язково промийте рясно труби водою.

Потхан-розчин для усунення будь-яких типів засмічень в чавунних і пластикових трубах. Спочатку потрібно знизити рівень води у зливі на 5 см. Далі заливається 100 мл засобу і 100 мл окропу. Після закінчення 5 хвилин в слив подається тепла вода.

Містер мускул – популярний порошок для ліквідації жирових пробок. Він проникає в найскладніші місця і за рахунок особливого складу видаляє не тільки засмічення, але також шкідливі бактерії і неприємні запахи. Як запевняє виробник, містер мускул справляється з проблемою всього за 5-10 хвилин.

Використовуючи спеціалізовані засоби для прочищення каналізаційних труб дуже важливо в точності дотримуватися зазначеної на упаковці інструкції. Інакше активні речовини засобу можуть пошкодити трубопровід

Флуп-очищувач, що розчиняє жирові, органічні і волосяні пробки. Засіб досить їдке, тому працюючи з ним, обов’язково потрібно озброїтися захисним одягом, респіратором і гумовими рукавичками.

Додаючи флуп в зливний отвір, важливо уникнути його потрапляння на сантехніку, а також на відкриті частини тіла або одяг. Засіб заливається гарячою водою і залишається на час, вказаний в інструкції. Потім слив рясно промивається холодною водою.

Тірет турбо – універсальний розчинник, що випускається у вигляді гелю і гранул. У першому випадку він заливається в стік і залишається на 5-10 хвилин. Використовуючи гранульований варіант, його спочатку засипають в слив, а потім додають 500 мл гарячої води і залишають мінімум на 10 хвилин.

Використовувати останній засіб довше зазначеного в інструкції часу заборонено. Активні речовини, що входять до його складу, можуть викликати руйнування стінок труб.

На нашому сайті є стаття, де ми детально розглянули кращі хімічні засоби для прочищення каналізаційних труб. Детальніше-читайте .

радикальні варіанти вирішення проблеми

Коли засмічення не вдається усунути за допомогою народних засобів і хімікатів, варто спробувати впоратися з ним за допомогою механічних методів.

варіант №1-пилосос

Для боротьби з засміченням можете скористатися пилососом. Однак прилад повинен мати функцію видування . Якщо ви володар такої техніки, то спершу оберніть кінець шланга пристрою нещільної ганчіркою. Дуже важливо гарненько її зафіксувати.

Щільно притуліть шланг до отвору зливу і включіть пилосос на максимум. Потужний потік повітря виштовхне утворилася в трубі пробку.

Встановлювати трубку пристрою необхідно під прямим кутом, намагаючись максимально сильно притискати її кінець до отвору зливу

Використання пилососа ефективно, коли проблема знаходиться на відстані не більше 1 метра від зливного отвору.

варіант №2-вантуз

Для прокачування зливного зливу використовуйте вантуз, який може бути ручним або механічним. Це пристосування напевно знайдеться в кожному будинку. Воно допомагає створити сильний тиск всередині труби, за рахунок чого засмічення розбивається або прокачується глибше.

Під час прокачування рухайте вантуз вперед-назад, не відриваючи чашу від зливу. Зробіть кілька підходів, а потім приберіть вантуз і оцініть ефективність роботи. Якщо рідина сходить повільно, доведеться все повторити спочатку.

Перед роботою з вантузом бажано змастити його краю солідолом або вазеліном. Тоді буде забезпечено більш щільне зіткнення з раковиною.

варіант №3-сантехнічний трос

Коли пробка утворилася на згинах труб або далеко в комунікаціях, використовується сантехнічний трос. З його допомогою можна зачепити і витягнути засмічення абоРозчистити його.

Процес прочищення труб тросом починається з демонтажу сифона. Не намагайтеся працювати тросом прямо через зливний отвір сантехніки. Тільки прибравши сифон, ви отримаєте вільний доступ до каналізації.

Встановивши трос в трубу, починайте вкручувати його за годинниковою стрілкою, намагаючись повільно проштовхнути вперед. Дійте плавно і поступово, уникаючи різких рухів.

На кінці троса знаходиться гачок, тому дійте пристосуванням акуратно при прочищенні пластикових труб, щоб не пошкодити їх

Зустрівши опір, провертайте пристрій до тих пір, поки воно не продовжить рух. Після цього, можна поставити сифон на місце і промити систему.

Не у кожного є сантехнічний трос, але, при бажанні, його можна купити в будь-якому магазині сантехніки.

Крім того, можна своїми руками спорудити це пристосування з пластикової пляшки і підручних матеріалів.

Інструкція наступна:

  1. обклейте зверху донизу пляшку смужками скотча так, щоб вийшла спіраль.
  2. прорисуйте по межі липкої стрічки лінії кольоровим маркером.
  3. розріжте по зробленим відміткам пляшку.
  4. залиште обов’язково денце-воно буде виступати в якості ручки.
  5. по вийшла спіралі зробіть невеликі надсечкі.
  6. вставте саморобний трос в слив і проштовхуйте його, повільно тримаючи за «ручку». За рахунок надсечек за нього буде чіплятися сміття, таким чином вдасться побороти пробку.

Це пристосування підійде тільки для пробок, які розташовуються не надто далеко від сифона.

Під час проведення робіт з прочищення каналізації не забувайте періодично відкривати воду. Це допоможе швидше впоратися із забрудненнями

Для засмічень на великій глибині використовується сталевий дріт діаметром 5-6 мм.один її кінець загинається гачком.

варіант №4-розбирання і очищення сифона

Як було сказано спочатку статті, в 90% випадків вода не проходить далі раковини через засмічення сифона.

Процедура його очищення проходить наступним чином:

  • розстеліть на підлозі непотрібну ганчірку, добре вбирає воду. Вона повинна знаходитися прямо під сифоном.
  • поставте під раковину таз, в який буде надалі зливатися рідина.
  • викрутіть затворну гайку, що фіксує трубку сифона.
  • зніміть сифон. Видаліть з нього всі забруднення (це зручно робити за допомогою йоржика), а потім гарненько промийте під проточною водою.
  • залийте в трубу, з’єднану з каналізацією, розчин на основі соди і оцту. Коли реакція завершиться, додатково вилийте ще 150 мл оцту. Повторіть цю процедуру кілька разів.
  • через 15-20 хвилин залийте в трубу кілька літрів гарячої води і почекайте 5 хвилин.
  • встановіть сифон на місце і закрутіть затворну гайку.

Як правило, якщо дотримуватися наведеної інструкції, з засміченням вдасться впоратися вже з першого разу.

профілактика виникнення засмічень

Найбільш часта причина засмічення каналізації-жир. Він поступово накопичується на стінках труб після миття посуду, особливо якщо ви миєте її в холодній воді або використовуєте не надто якісний миючий засіб.

Кращою профілактикою є установка . Він являє собою невелику конструкцію з двома секціями, яка кріпиться до мийки. Принцип його роботи полягає в тому, що спочатку вода з частинками забруднень і жиру потрапляє в перший відділ пристосування, де рідина очищається від сміття.

У другій секції конструкції вода очищається від жиру і тільки після цього надходить в каналізаційні труби, що забезпечує безпроблемну експлуатацію водопроводу.

Раз на тиждень використовуйте в якості профілактики розчин оцту і соди. Цей простий спосіб не тільки вбереже ваші труби від засмічень, але і перешкоджає виникненню неприємних запахів

Профілактика засмічень також має на увазі ряд інших заходів. Перед миттям прибирайте з посуду частинки налиплої їжі. Важливо уникнути попадання залишків їжі в каналізацію. Налипаючи на трубах, вони в подальшому стають причиною всіх проблем з каналізацією.

Також не виливайте в каналізацію жир залишився після приготування їжі – його необхідно утилізувати окремо, інакше проблем з засміченнями не уникнути.

Заведіть собі за правило не викидати в унітаз волосся з гребінця, папір, різні предмети. Додатково встановіть спеціальну захисну сітку на слив.

Раз в 2 тижні включайте гарячу воду повним напором на 1-2 години. Також, регулярно використовуйте вантуз.

Мінімум 1 раз на місяць застосовуйте один із спеціалізованих засобів, які продаються у відділах побутової хімії. Ця проста профілактика допоможе забути про пробки в трубах.

висновки і корисне відео по темі

Сучасні способи впоратися з засміченнями в трубах:

Основні види прочищення каналізації в домашніх умовах:

Усунення засмічення своїми руками можливо за допомогою різних способів – все залежить від того, що саме викликало таку проблему, на якій відстані від зливу знаходиться пробка.

У будь-якому випадку, впоратися з засміченням самостійно під силу кожному. Надалі слід вдаватися до профілактичних заходів, щоб уникнути повторного виникнення такої проблеми.

Можливо вам відомі інші ефективні способи усунення засмічень в трубах? будь ласка, розкажіть про них нашим читачам. Залишайте свої коментарі в розташованому нижче блоці.

6

Часткове або повне засмічення водовідведення-один з абсолютно неминучих супутників нашого життя в місті. Засмічення каналізації трапляються дуже часто, це може бути ваша вина або вина сусідів, якщо ви живете в багатоквартирному будинку.

Привести в порядок каналізаційні труби – справа аж ніяк не легка і його найкраще доручити досвідченому сантехніку-фахівцеві, але ця справа коштує чималих грошей, та й хто знає, як швидко приїде майстер?

Якщо відновити працездатність каналізації потрібно терміново, можна прочистити каналізацію і власноруч, без послуг фахівців, використовуючи найпростіші способи.

Насамперед потрібно використовувати, так звану, спробу самоочищення. Вона ідеально підійде, якщо у вас каналізаційне засмічення через жирних речовин, що зливаються в труби. Вони можуть осідати на стінках, тим самим блокуючи нормальний водовідведення.

Чим краще прочистити каналізаційні труби?

У цьому випадку скип’ятіть відро води і просто вилийте її через отвір раковини. У більшості причин цього буде достатньо.

Якщо цей спосіб вам не допоміг, спробуйте використовувати найбезпечніше і просте у використанні засіб чищення-вантуз.

Технологія дуже проста:

  1. закрийте повністю чашею вантуза отвір для зливу води, щоб в нього не потрапляло повітря, а якщо і потрапляв, то, як можна менше.
  2. у ванну або раковину наповніть водою так, щоб вона повністю покривала чашу.
  3. перевірте, чи не протікає вода під вантуз. Якщо немає, можете приступати до чищення.
  4. для цього зробіть 10-20 різких вертикальних рухів (поштовхів) використовуючи ручку під невеликим нахилом, потім швидко вийміть вантуз з води.

Якщо вода спокійно просочилася всередину-значить, очищення пройшла успішно.

Якщо засмічення як і раніше не пішов, варто повторити спробу ще кілька разів. Якщо і вони виявилися безрезультатні, на жаль, самоочищенням тут не допомогти і доведеться вдатися до більш радикальних рішень чистки каналізаційних труб, використовуючи хімічні засоби.

Як прочистити каналізаційну трубу в приватному будинку?

Чистка каналізації в приватному будинку нічим не відрізняється від звичайної чистки в квартирі, єдиною відмітною умовою буде можливість чищення труб поза домом, якщо у вас є план каналізації. При аналізі декількох можливо забитих місць є шанс більш точно дізнатися ділянку, де стався застій сміття.

чистка труб содою і оцтом

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Дуже поширений метод-прочистити каналізаційні труби содою і оцтом. Причому розчин потрібно готувати в самій трубі.

Для цього всипте в каналізаційну трубу півсклянки харчової соди і потім залийте її такою ж кількістю оцту.

Не втрачаючи часу, закрийте отвір зливу наглухо пробкою на 2 години.

Через цей час залийте кілька літрів окропу і перевірте, чи усунулася проблема, заодно змиється осад, утворений оцтом з содою.

хімія в боротьбі з заторами

Як прочистити каналізаційну трубу хімічними засобами?

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми рукамихочеться обмовитися відразу, що будь-які чистячі хімічні засоби для прочищення труб дуже сильно впливають на дихальні шляхи людини,Отже, потрібно добре подбати про провітрювання приміщення та ізоляції людей.

Відправляйтеся в магазин побутової хімії, там фахівці напевно порадять вам найоптимальніший засіб, враховуючи матеріал ваших труб і можливу глибину засмічення. Перед використанням прочитайте інструкцію на упаковці і дотримуйтесь їй беззаперечно.

Увага: всі хімічні очищувачі каналізаційних труб виробляються на основі кислотних і лужних рідин. Ні в якому разі не змішуйте два різних за складом очищувача, так як таке нехтування правил може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Вступаючи в реакцію, ці два типи рідин можуть викликати неконтрольовані реакції і привести до незворотних наслідків.

прочищення тросом

Найефективніший, але дуже трудомісткий спосіб чищення каналізації, якщо перші 2 способи не допомогли. Перед використанням троса все-таки варто спробувати прочистити каналізацію гарячою водою або содою з оцтом.

Таким способом ви переконаєтеся, що у вас може бути засмічення будь-якими фізичними предметами, а не жиром, який тросом ви все одно не виштовхаєте.

Очищення труб від засмічення сильного. Усунення засмічень в каналізації, прочищення труб своїми руками

Замість троса ви можете використовувати спіраль або спеціальну прочищувальну машину. Мабуть, краще ніж механічне обладнання для чищення труб в наш час ще нічого не придумали.

Наприклад, дуже поширена механічна машинка — це пристосування для чищення каналізаційних труб. Суть її роботи аналогічна прочищення тросом вручну, тільки менш трудомістка і автоматизована.

Один з кінців троса просуньте в зливний отвір, начитайте потихеньку просовувати його всередину, плавно повертаючи по або проти годинникової стрілки. Навіть якщо засмічення буде не дуже масивним, але буде дуже глибоко, знадобиться багато сил і терпіння для очищення.

Як тільки ви відчуєте, як трос встромиться в щось, злегка відведіть назад і спробуйте зруйнувати його різким рухом. Спосіб дуже трудомісткий, але кращого способу поки не існує.

як не засмічувати каналізацію жиром

Найпоширеніший спосіб забивання труб-жир, який залишається після миття посуду і осідає на стінки каналізації. Якщо такі ситуації у вас дуже регулярні і вимагають постійної чистки, зверніть увагу на .

Це установки, кріпляться до мийки і фільтрують негативні елементи, які можуть забити вашу каналізаційну трубу.

Працює жироулавливатель в 2 етапи:

  1. брудна і жирна вода потрапляє в 1 секцію, де очищається від сміття різного роду і потрапляє в другу секцію.
  2. друга секція жироулавливателя очищає воду від жиру і виводить її в каналізацію, тим самим забезпечуючи довгу і безтурботну роботу ваших труб.