Оптимальна температура кондиціонера в офісі влітку. Якою має бути температура повітря в офісі за санітарними нормами

100

Правила користування кондиціонером в офісі і квартирі – це так само важливо, як … Техніка безпеки на виробництві! адже ви хочете відчувати себе комфортно і не хворіти?

У цій публікації ми розповімо, як правильно користуватися кондиціонером в офісі і вдома. Ви дізнаєтеся все про те, як зробити хороший мікроклімат, не нашкодити собі і оточуючим. Ці правила допоможуть з комфортом пережити найспекотніші дні без шкоди здоров’ю і самопочуттю.

основні правила експлуатації кондиціонера для всіх!

Ви не повірите, але найпоширеніше літнє захворювання-застуда! а причиною її є звичайний кондиціонер. Точніше, недотримання правил його використання. Щоб зберегти здоров’я, дотримуйтесь цих простих правил:

яку температуру потрібно ставити на кондиціонері?

При включенні кондиціонера його температура повинна бути нижче ніж на вулиці на 4-5 градусів. Якщо перепад буде більше, ваш організм не встигне підлаштуватися і буде відкритий для інфекцій.

Звичайно, якщо на вулиці +45, то при +40 в приміщенні не буде особливо комфортно. Температуру потрібно знижувати поступово, на 3-5 градуси на годину. Так ви зможете знизити її до оптимальної.

Найнижча температура кондиціонера залежить виключно від вас. Є люди, які відчувають себе комфортно при +18, а є ті, кому холодно при +24. Але не забувайте про оточуючих

не дуйте на себе!

Якщо вже так сталося, що внутрішній блок дме на людей, то:

  • зменшіть швидкість обдування до мінімальної;
  • максимально підніміть жалюзі, направляючу повітря;
  • відключайте кондиціонер, коли температура в приміщенні оптимальна.

Другий варіант убезпечити себе не на шкоду комфорту – встановити екран для кондиціонера (див.фото).


чистота-запорука здоров’я

Не забувайте чистити фільтри. Вони збирають пил, в якій накопичуються мікроби і грибок. Звичайний фільтр у вигляді сіточки можна . Якщо в кондиціонері встановлені складні фільтри (карбоновий, з ароматизаторами і т.д.) – звертайтеся до фахівців.

Не забувайте: струмінь повітря з кондиціонера піднімає пил з підлоги і меблів. Тому періодично проводите вологе прибирання.

протяг-ваш ворог

Слідкуйте за протягами. Якщо кондиціонер розташований навпроти віконного отвору, не залишайте його на провітрюванні. Так ви ризикуєте створити стійкий протяг, через якого точно застудитеся.

Не користуйтеся вентиляторами, коли кондиціонер включений. Якщо хочеться «видути» холодне повітря в інше приміщення, це можна зробити так:

  • дочекайтеся, поки кондиціонер досить охолодить кімнату;
  • вимкніть його і включіть вентилятор;
  • коли повітря «перемішається», відключайте вентилятор і знову включайте кондиціонер.

Наведеним вище правилам обов’язково слідувати завжди і скрізь ! неважливо де ви знаходитесь-вдома, в офісі, готелі або будь-якому іншому приміщенні. Якщо ви не хочете захворіти і забезпечити хороший мікроклімат – вони обов’язкові для виконання.

правила користування кондиціонером в квартирі

У квартирі ви проводите більшу частину свого життя. Вдома ви їсте, відпочиваєте від роботи, спите. Що важливо-тут живуть ваші діти. Тому важливо вміти правильно користуватися кондиціонером.

Якщо у вашому кондиціонері немає функції підмішування повітря – не забувайте про провітрювання. Вдень можна кожні 3-4 години відкривати вікна на одну-дві хвилини (кондиціонер при цьому відключайте ). Якщо у вікон є функція провітрювання-залишайте одне з них відкритим. Невеликого припливу свіжого повітря буде достатньо.

Особливо важливо залишати вікна відкритими на ніч. Свіже повітря сприяє сну. А він-ваша бадьорість і здоров’я.

Як налаштувати кондиціонер на ніч? під час сну піднімайте температуру кондиціонера на 2-3 градуси. Коли ви спите, температура тіла падає і надмірне охолодження може нашкодити здоров’ю. Особливо це стосується дітей.


добовий графік температури людського тіла.

Якщо у вас є маленька дитина, напевно він проводить багато часу на підлозі, бавлячись з іграшками. Згадайте фізику-тепле повітря піднімається вгору, а холодний накопичується внизу. Робоча температура кондиціонера повинна бути на 3-5 градуси вище, ніж в інших кімнатах. Швидкість обдування встановіть мінімальної.

Свіже повітря і прохолода – це ще не все, що потрібно для хорошого мікроклімату. Не забувайте про вологість. Кондиціонер «тягне» вологу з повітря (саме тому в ньому накопичується конденсат). Недостатня вологість призводить до дискомфорту, тому користуйтеся зволожувачами повітря.

правила користування кондиціонером в офісі

Правила використання кондиціонера будинку не зовсім підходять для офісного приміщення. В офісі люди проводять лише третину робочого дня, та й то не завжди. Співробітники виходять на обід, хтось їде у справах, а деякі працюють неповний день. Тому правила тут свої.

Слідкуйте за протягами! якщо в ваш офіс періодично приходять клієнти або співробітники постійно входять і виходять – не будує переборщувати з провітрюванням. Протяги-одна з причин захворювань.

Температура в офісі повинна бути на нижче ніж на вулиці максимум на 10 градусів. У крайніх випадках на 15 °с (якщо на вулиці просто пекельна спека)! занадто різкий перепад при вході і виході з офісу або будівлі викличе дискомфорт і може привести до застуди.

Часто в невеликих офісних приміщеннях знаходиться багато людей і оргтехніки. Як людина, так і комп’ютер випромінюють достатньо тепла, яке потрібно компенсувати кондиціонером. Але не переборщуйте – стежте за температурою в приміщенні в загальному, а не тієї, яку видає кондиціонер.

Тепло, яке йде від людей і техніки, пересушує повітря. У деяких моделей кондиціонерів є функція зволоження-вона вирішує проблему. Якщо такої немає-користуйтеся зволожувачами повітря.

Велика кількість людей вимагає постійного припливу свіжого повітря. Якщо ставите вікна на провітрювання, стежте за тим, щоб на шляху між кондиціонером і вікном не було чийогось робочого столу. Потік холодного повітря може стати причиною застуди.

Слідкуйте за рівнем шуму. Якщо кондиціонер працює голосно — це буде заважати вам і вашим колегам зосередитися на роботі. Тому при покупці кондиціонера звертайте увагу на моделі, які працюють тихіше 30 дб.

У великих офісних приміщеннях з одним кондиціонером складно забезпечити рівномірний розподіл температури. Відкривайте жалюзі кондиціонера на максимум. Не намагайтеся ставити занадто низький температурний режим-одним співробітникам буде комфортно, а іншим – не дуже.

В офісних приміщеннях крім звичайних спліт-систем використовують касетні, канальні, колонні, підлогово-стельові кондиціонери. Загальні правила по їх експлуатації такі ж, але … Стежте за напрямком обдування!

З року в рік влітку-одне і те ж: мільйони людей в спеку застуджуються від кондиціонерів в машинах, офісах і квартирах. Як, нарешті, уникнути цього і не залишитися вдома з нежиттю і хворим горлом, ми запитали у лікарів клініки «чайка». Після розмови з ними ми склали просту пам’ятку, як правильно користуватися кондиціонерами.

Не опускайте температуру нижче 22 градусів

У теплу пору року оптимальна температура повітря в приміщенні — 22-25 градусів. Навіть якщо хочеться швидко охолодитися, не варто опускати її нижче цього. Допустимий коридор — від 20 градусів до 28. Все, що за його межами, вже завдасть шкоди вашому здоров’ю.

Користуйтеся зволожувачами повітря

Кондиціонери сильно сушать повітря, вологість в приміщенні знижується сильно нижче оптимального показника в 60-65%, і в підсумку сухість викликає неприємні відчуття в слизових (очі, ніс і горло).

У закритій кімнаті можна захворіти і від інших речей

У непровітрюваному приміщенні ви можете захворіти зовсім не від кондиціонера, а, скажімо, від вірусу або інфекції. Або у вас може початися алергія на дрібний пил в закритій кімнаті.

Не створюйте протяг

Протяг — в принципі погана ідея, а відкривати вікна і двері під час роботи кондиціонера точно не варто. У спеку ваш імунітет і так ослаблений, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань, а протяг підступно діє тільки на певну ділянку тіла, і ваша імунна система може «забути» включити там захисні механізми. В результаті це веде до переохолодження і запалення. Крім того, спрямований потік холодного повітря може вести і до інших неприємних наслідків на зразок м’язового спазму.

Уникайте різкого перепаду температур

Слід поступово знижувати температуру в приміщенні, а не включатиКондиціонер відразу на мінімум після того, як ви, розпалений, увійшли з вулиці. Чим менше різниця між температурами всередині і зовні, тим менше стрес для організму і, отже, нижче ризик загострення хронічних захворювань, наприклад, тонзиліту. А якщо при цьому ви вип’єте крижаний напій, то зробите ще гірше.

Словом, треба перетерпіти бажання швидше охолонути, і встановити температуру в 24-25 градусів, принаймні спочатку, щоб ваше тіло встигло нормально адаптуватися.

Вночі встановлюйте особливий режим

На ніч варто встановлювати температуру в 25 градусів. Уві сні температура тіла фізіологічно знижується, і той дискомфорт, який є при засипанні, проходить. Не варто спати взагалі без ковдри, залиште собі хоча б тонку простирадло.

Якщо у вашому кондиціонері є нічний режим, обов’язково вибирайте саме його. А якщо ні, вибирайте режим, при якому повітря циркулює під стелею або спрямований на стіну, протилежну від сплячого, щоб прохолодне повітря розсіювався. Ні в якому разі не варто направляти потоки повітря на себе. Дітям, як би їм не було жарко, слід спати в піжамах і нічних сорочках.

Не терпіть холод в офісі

Не варто мучити себе або закутуватися в теплі речі влітку на роботі. Якщо вам некомфортно і холодно від кондиціонера в офісі, скажіть про це колегам і вимкніть кондиціонер або хоча б добийтеся підвищення температури для комфортних для здоров’я 22-25 градусів.

Кондиціонер потрібно чистити

І останнє. Якщо ви не будете чистити регулярно кондиціонер, він почне з потоками повітря ще й поширювати хвороботворні бактерії.

Поради лікарів, як правильно користуватися кондиціонерами в офісі і не стати його черговою жертвою.

Влітку з року в рік офісним співробітникам знайома ситуація — застудитися в спеку через кондиціонера в офісі. Як, нарешті, розірвати це порочне коло і вберегтися від лікарняного?

Публікуємо пам’ятку, складену лікарями. Прислухатися.

1. Дотримуйтеся температурного режиму

У теплу пору року оптимальна температура повітря в приміщенні — 20-25 градусів. В ідеальній ситуації, вона повинна бути нижче максимум на 5 градусів тієї, що за вікном. Навіть якщо хочеться швидко охолодитися, не варто опускатися нижче цього коридору, хоча б перші години роботи кондиціонера. Все, що за межами порога, вже завдасть шкоди вашому здоров’ю.

2. Контролюйте вологість повітря

Кондиціонери сильно сушать повітря, вологість в приміщенні знижується набагато нижче оптимального показника в 60-70%, і в підсумку сухість викликає неприємні відчуття в слизових (очі, ніс і горло). Євген комаровський радить контролювати рівень вологості повітря і при необхідності користуватися зволожувачем.

3. Провітрюйте приміщення

Кондиціонер кондиціонером, а в непровітрюваному приміщенні ви можете захворіти від інших речей-скажімо, від вірусу або інфекції. Або у вас може початися алергія на дрібний пил в закритій кімнаті. Провітрюйте приміщення хоча б раз в 2 години.

4. Але не створюйте протяг

Протяг — в принципі погана ідея, а відкривати вікна і двері під час роботи кондиціонера точно не варто. У спеку ваш імунітет і так ослаблений, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань, а протяг підступно діє тільки на певну ділянку тіла, і ваша імунна система може «забути» включити там захисні механізми. В результаті це веде до переохолодження і запалення. Крім того, спрямований потік холодного повітря може вести і до інших неприємних наслідків на зразок м’язового спазму.

5. Не сидіть під потоком повітря

Потік повітря не повинен бути звернений безпосередньо на людей. Під постійним прямим потоком повітря дуже легко застудитися, особливо в спеку, коли перепади температур поза приміщенням і всередині нього дуже великі. Також не потрібно ставити на шляху повітря меблі, перегородки, закривати кондиціонер шторами — це порушує його роботу, часто не дає можливості рівномірно охолоджувати кімнату, а значить, вентилятор буде обертатися в посиленому режимі, що збільшить ризик поломки.

6. Не терпіть холод в офісі

Не варто мучити себе або закутуватися в теплі речі влітку на роботі. Якщо вам некомфортно і холодно від кондиціонера в офісі, скажіть про це колегам і вимкніть кондиціонер або хоча б добийтеся підвищення температури для комфортних для здоров’я 22-25 градусів. Але якщо колеги аж надто незговірливі, то якийсь одяг, яка вбереже вас від холоду, тримайте при собі.

7. Кондиціонер потрібно чистити

Якщо не чистити регулярно один раз в три місяці кондиціонер, він почне з потоками повітря ще й поширювати хвороботворні бактерії. Навіть якщо ви не відповідальні за чистку цього обладнання, завжди можете перевірити і нагадати при необхідності про чищення потрібному колезі. Не соромтеся.

Вибирайте влітку одяг з натуральних тканин, які добре вбирають вологу і захищають м’язи спини і шиї від протягів, пийте достатню кількість води і нехай ваші хвороби вас не наздоженуть. Бажаємо вам міцного здоров’я і бадьорого духу!

Не секрет, що влітку в приміщенні — будь то міська квартира або приватний будиночок на природі — температура часто піднімається вище комфортної. Стає жарко, відкриті вікна не допомагають, а то і навпаки — впускають з вулиці розпечене повітря, робити нічого не хочеться і багато хто мріє про прохолоду.

Необхідно відразу обмовитися, що поняття «комфортної температури» — це поняття відносне. Є люди, яких цілком влаштовує потепління до 30-32°с і більше того — якщо такого не відбувається, то літо, так би мовити, пройшло даремно. Особливо відмінності помітні в офісних приміщеннях — коли зі стартом літнього сезону починаються непримиренні війни між тими кому душно і тими кому дме.

Яка комфортна температура в приміщенні влітку?

В даному матеріалі ми будемо говорити про загальноприйнятих температурних режимах. В даний час головним державним санітарним лікарем рф розроблені оптимальні (рекомендовані) норми температури повітря в житлових приміщеннях (санпін 2.1.2.2645-10). Згідно цим нормам оптимальна температура для житлової кімнати в теплу пору року повинна бути в межах від 22 до 25°с, а гранично допустима 20 — 28°с.

Традиційним вирішенням питання для підтримки комфортного клімату в приміщенні є використання кондиціонера. Однак, це ж є і однією з поширених причин для виникнення простудних захворювань. Тим більше, що якщо в будинку є дитина — тема безпечного використання кондиціонерного обладнання стоїть особливо гостро.

Як не застудитися перебуваючи в приміщенні з кондиціонером?

щоб не застудитися від кондиціонера варто дотримуватися таких правил:

  • різниця між температурою на вулиці і температурою виставленої на кондиціонері не повинна перевищувати 7 градусів (в ідеалі температура кондиціонера не повинна бути нижче 23-24°с)
  • потік повітря не повинен бути спрямований на людину. Для регулювання напрямку потоку використовуйте вбудовані в кондиціонер «жалюзі» — вертикальні перегородки, якими можна перенаправити потік повітря вліво або вправо. Крім того, варто направити потік холодного повітря в стелю — так він буде рівномірніше розподілятися по кімнаті.
  • встановіть найменшу швидкість потоку повітря-кімната буде охолоджуватися повільніше (але все таки хвилин за 15 охолоне), зате нікого не здує.
  • встановіть прямо під кондиціонером захисний екран — так потік повітря буде додатково розсіюватися.
  • закрийте штори або жалюзі — не давайте сонцю нагрівати кімнату — так вдасться охолодити повітря не вдаючись до екстремальних температур кондиціонера.
  • закрийте вікна і двері в охолоджуваному приміщенні (нижче ми пояснимо як це допоможе уникнути застуди).
  • регулярно очищайте фільтри кондиціонера (на них накопичуються і розмножуються бактерії, а при сильному забрудненні фільтра — цей бруд починає форсовано поширюватися по приміщенню потоками повітря. Особливо це актуально при першому пуску апарату за сезон).

Зупинимося докладніше на деяких питаннях.

Яку температуру в приміщенні повинен підтримувати кондиціонер?

Сучасні моделі кондиціонерів (навіть найпростіші) передбачають можливість створення температури +18°с навіть при підвищенні зовнішньої температури до +40°с.але мало хто знає, що різкі перепади навколишнього людини температури більш ніж на 7°с призводять до гострих респіраторних захворювань (грз, грві), простіше кажучи, до застуди, а далі до пневмонії. Вихід з цього положення — наблизити температуру в оброблюваних приміщеннях до температури навколишнього середовища або виключити часту зміну температури оточення.

При перепаді в 7°с не виникає простуднихКоли вони перезріли. Вже при вичищенні насіння роблю вибракування і безжально видаляю кволих, маленьких і т.д. Решта проходять процедуру, як описано вище».

«вибираю огірки тільки круглі, є і трикутні в перерізі, які не підходять для вибірки насіння».
Оптимальна температура кондиціонера в офісі влітку. Якою має бути температура повітря в офісі за санітарними нормами
Зібрати насіння огірків і вести свій «родовід» для цієї овочевої культури. Гібриди не завжди виправдовують себе врожаями.

Про100огород для любителів огіркового раю.

Не всі власники городів до кожного сезону купують нові барвисті пакетики, оскільки знають, як зібрати насіння огірків в домашніх умовах. Цей процес не представляє особливої складності, але має свої нюанси.

Як би не сподобався сорт, потрібно звернути увагу на те, чи не є він гібридом, що позначається літерами f1 або f2. Навіть коли вдасться знайти в таких плодах насіння, огірки не зав’яжуться, а якщо виростуть, то свої якості втратять. Відмінна врожайність, стійкість до хвороб зберігаються у гібридів лише на один сезон.

який вибрати плід?

Селекціонери виводять сорти культури шляхом схрещування кращих рослин. Стійкі характеристики виходять не за один рік. Така робота займає багато часу. Збирати насіння огірків потрібно з плодів, де присутні 4 камери, оскільки в них формуються жіночі квітки, на яких утворюється зав’язь. Вже через сезон з насіння, зібраних своїми руками, дозріє апетитний урожай.

Щоб їх заготовити, на найсильнішому кущі треба не зривати найбільші плоди. Можна намітити ці огірки стрічкою, що-небудь підкласти під основу, інакше потрапивши на землю, вони згниють, якщо зарядять дощі. Щоб плоди не заважали появі нової зав’язі, на насіння потрібно залишати огірки не на початку сезону, а в кінці.

Під плівку зазвичай садять гібриди, які самостійно запилюються. Сортові рослини в закритій теплиці, можна вирощувати, якщо в неї будуть залітати бджоли, інакше плоди не зав’яжуться.

коли збирати насіння?

Щоб якісні характеристики сорту збереглися, на наступний рік на кущах дозріло багато плодів, що радують яскравим зеленим кольором, ніжним смаком, насіннєві огірки залишають на батогах до настання заморозків. Зерна повинні пережити не тільки літню спеку, а й осінні скачки температури. Після природної стратифікації на наступний рік дружно зійдуть паростки, утворюється багато зав’язі, на якій зав’яжуться огірочки.

&1&

У цих плодах зеленого кольору присутні ферменти, завдяки яким швидше засвоюються тваринні жири. У них є і вітаміни, і залізо, і магній, і фосфор, і кальцій. Клітковина нормалізує роботу кишечника. Солі лугів нейтралізують кислоти, перешкоджають перетворенню вуглеводів в жири.

Насіння відбирають при поєднанні трьох умов:

  • плід набуває коричневого відтінку;
  • огірок стає м’яким;

&1&

З таких зерен можна отримати урожай на наступний рік. Вони збережуть властивості на кілька сезонів.

як правильно зібрати насіння огірків?

Щоб навесні кожне зернятко дало паросток, потрібно знати, як їх заготовити, і приділити цьому процесу особливу увагу. Чи збережуться якісні характеристики сорту, залежать від того, як зібрали насіння огірків.

Знайшовши плід з квадратним перетином:

&1&

  1. розрізають його на 2 однакові половини.
  2. зерна виймають з передньої частини.
  3. очистивши камеру, насіння разом з мезгою кладуть в стакан із пластику або скла, заповнивши його на третину.
  4. при нестачі рідини, доливають воду.
  5. ємність закривають марлею і відправляють в тепле місце, де повинна відбуватися ферментація. Бродіння триває від 24 годин до 3 діб.

Коли огірок починає гнити, заводяться бактерії. Щоб вони загинули, такий плід обробляють розчином сірчанокислої міді.

&1&

Після того як зерна очистяться від м’якоті і оболонки, їх заливають водою. Насіння, які дадуть паростки, будуть перебувати на дні ємності, порожні спливуть на поверхню. Такий маніпуляції зернятка піддають кілька разів, після чого ще раз промиваються і переміщаються на матеріал. Щоб вони краще висохли можна покласти тканину на батарею або розмістити біля іншого обігрівального приладу.

Насіння упаковуються в матерчаті мішечки або зберігаються в паперових пакетах при невисокій температурі в темряві протягом декількох років. У першому сезоні на кущах, які виросли з цих зерен, утворюється багато чоловічих квітів, плодів буде мало.

&1&

Якщо не хочеться чекати поки насіння, вистояться, їх треба прогріти пару годин в духовці при 50 градусах. Огіркові зерна дають найкращі входи на четвертий рік, сіяти їх можна і на шостий, але з грунту вийдуть не всі.

Обов’язково потрібно врахувати, що якщо після бродіння у зібраних насіння не відокремилися оболонки і їх висушили, паростки не зійдуть.

&1&

як отримати розсаду?

У південних регіонах насіння культури відправляють відразу у відкритий грунт. Дачники вирощують огірки не на полях, а на невеликих ділянках. Щоб корінь краще прижився, в кожну склянку і горщик з торфу поміщають по 1-2 зерна. Перед висадкою:

  1. мішечок з насінням тримають на батареї або на сонці 14 днів.
  2. щоб поліпшити схожість, зерна гріють години дві в термосі.
  3. кладуть в розчин марганцівки на 30 хвилин.
  4. промивають проточною водою.

&1&

Після замочування на третю добу прокльовуються паростки. Насіння поміщають на поверхню землі, засипають грунтом шаром в 15 мл.грунт злегка обприскують, але не поливають. Таким способом заготовляйте розсаду в кожному горщику.

Ємності з насіннєвими зернами встановлюються в ящики, які переміщують на вікно, або відправляють в парник, закривши поліетиленовою плівкою. При 25 градусах тепла перші паростки не доведеться чекати більше 3 днів. Коли вони з’являться, температуру повітря потрібно знизити, що огірки не стали витягуватися. У похмуру погоду треба включати люмінесцентну лампу, щоб рослині не було темно. Денне освітлення для розсади необхідно організовувати не менше ніж на 10 годин на добу.пересадка

Через 3 тижні після посіву, з’являються 2 листочка, і огірки можна відправляти на грядку. Тоді коріння не перехворіють і добре приживуться. Перед цим земля удобрюється перепрілим гноєм і знезаражується розчином марганцівки і фітоспорін.

Розсада розвивається при температурі в 16 градусів, при похолоданні зростання припиняється, тому переміщати в грунт її потрібно, коли повітря добре прогріється. У перші дні кущики бажано прикривати сосновими або ялиновими гілками від сонячних променів. Якщо правильно збирати насіння огірків і доглядати за рослинами вони нагородять соковитими і зеленими плодами. Збір врожаю починається через півтора місяці після посадки на грядку.

&1&

Схожі статті

Пропоную приготувати фаршировані огірки. Фарш для огірків може бути різноманітним, таким, як вам подобається. Наприклад, готуєте будь-який салат, який дрібно подрібнюєте (типу олів’є) — ось вам і начинка для огірків!​

Що стосується розсади огірка, то вік її повинен бути 25-27 днів, значить, готувати насіння починайте за 28-30 днів до висадки молодих рослин на грядку.​ ​приготуйте пряний маринад. Залийте яблучним оцтом запашний перець і гвоздику. Доведіть розчин до кипіння.​

Червоний солодкий перець — 1 шт.;

Приготуйте маринад. Перемішайте оцет, цукор і сіль і доведіть все до кипіння. У розчин покладіть огірки, перець, моркву, часник і смородинові листя і проваріть все протягом 5 хвилин.​

Тонкощі збору насіння огірків

Болгарський перець — 1 шт.;

Полив розсади огірків теплою водою починають, коли розгорнуться перші сім’ядольні листочки, поливати слід чайною ложкою, не допускаючи надлишку води. Готову розсаду висаджують у відкритий грунт перевалкою-переміщенням рослини разом з грудкою землі в підготовлену лунку.​

Видалити всі травмовані і слабкі насіння;

чисті насіння підсушіть під навісом, розсипавши тонким шаром на картоні або фанері, при гарній погоді можна сушити на відкритому повітрі, а на ніч прибирати в приміщення.​

Отже, для збору насіння вам потрібно вибрати «жіночі» огірки – з квадратним, а не трикутним перетином. Перев’яжіть плід стрічкою, щоб не зірвати випадково, і підкладіть під нього невеликі дощечки, які захистять огірок від передчасного загнивання.​

  • яке насіння ви використовуєте для розсади огірків? купуєте їх кожен раз в магазині або заготовлюєте самі? у початківців овочівників може виникнути закономірне питання: до чого зайвий клопіт, якщо можна легко придбати насіння будь-якого сорту в спеціалізованих магазинах і на ринку?​
  • тут пропонується два варіанти фаршу для приготування човників з огірків.​
  • погортайте місячний календар, подивіться,Чи сприятливий день ви вибрали. Якщо немає, то пересуньте термін вперед або назад на 2-3 дні.​
  • вийшов гарячим маринадом залийте овочі, не доходячи приблизно 1 см до краю банки. Відразу ж закатати і поставте на зберігання в темне місце.​
  • перець чилі — 3 шт.;
  • після цього вийміть овочі і покладіть в чисті стерилізовані банки. Додайте лавровий лист, зелень і корінь петрушки і перець горошком.​

Лавровий лист — 3 шт.;

Огірки-дуже корисні. Крім великої кількості води, в них містяться мінеральні речовини, клітковина, білки, цукор, ефірні масла, вітаміни с, в1, в2 і так далі. До того ж вони улюблені багатьма, оскільки смачні як свіжі, так і консервовані.​

Вирощуємо розсаду огірків із зібраного насіння

Протравити протягом півгодини розчині марганцівки;

&1&

Добре підготовлені і просушені насіння при відповідних умовах зберігання здатні не втрачати схожості до 6 років. Але з віком відсоток схожості стає нижче.​

Відео про заготівлю насіння огірків

  • якщо ви тільки почали експериментувати з сортами і поки не знайшли найбільш підходящий сорт огірків, зручніше купувати готові насіння. Але коли на вашій ділянці вже є сорт, який вам дуже подобається, набагато краще збирати з нього насіння своїми руками – огірки зійдуть раніше, ніж вирощені з покупного насіннєвого матеріалу, будуть менше схильні до хвороб, зав’язей буде більше.​
  • ​1. 300-400 г свіжих огірків, 2 яйця, 300 г редису, 100 г сметани, 15 г кропу, 50 г зеленої цибулі, 20 г зеленого салату, сіль.​
  • тепер можна почати передпосівну підготовку насіння огірка. Висипте їх з пакета в шматочок бинта або марлевий мішечок. Якщо ви садите кілька сортів, то можете помістити їх в різну тканину.​
  • насіння огірків перед посадкою знезаражують, замочують в живильному розчині. Для посадки на розсаду вибирають один термін, а для посіву у відкритий грунт або теплицю – інший.​
  • запашний перець-3 столові ложки;
  • маринад закип’ятіть і залийте їм банки. Відразу ж закатати, переверніть і укутайте. Залиште в такому вигляді до повного охолодження.​

Морква-3 шт.;

&1&

Інгредієнти:

Промити ретельно в чистій воді;

чи не повторите поширену помилку новачків, висівши зібрані насіння на наступний же рік, інакше на рослинах утворюється багато пустоцвітів, і хорошого врожаю ви не дочекаєтеся. Найкраще висівати насіннєвий матеріал через 3 роки, тоді на огіркових рослинах утворюється багато жіночих квіток.​

Коли огірок придбає жовто-біле або жовто-коричневе забарвлення і розм’якшиться, а плодоніжка підсохне, пора знімати плід. Подальші дії:

Orchardo.ru

&1&

Обов’язкова умова

Огірки по-болгарськи

Свіжі огірки вимити, очистити, розрізати уздовж, ложкою обережно вибрати насіння, посолити і відкласти.​

  • зробіть знезаражувальний розчин, всипавши 3-5 кристалів марганцівки в 300 мл води. Вона повинна придбати насичено рожевий колір. Помістіть мішечки з насінням в цей розчин на 20 хвилин. Потім промийте під проточною теплою водою.​
  • — насіння огірків;
  • часник — 3 зубчики;
  • мариновані огірочки люблять не тільки в росії, але і по всьому світу. В індії їх готують з додаванням великої кількості спецій.​
  • часник — 3 головки;
  • огірки — 3 кг;
  • замочити в теплій воді до появи маленького корінця на третій день.​
  • коренева система огіркових рослин дуже вразлива, тому краще спочатку висівати насіння не в ящик, а в окремі стаканчики, торфоперегнійні горщики або паперові пакетики, щоб потім не пошкодити коріння при пересадці. Грунт можна придбати готовий або самостійно змішати по три частини розклався торфу, дернової землі, гнойового перегною і одну частину річкового піску. Додайте на відро готової суміші сечовину (1 чайну ложку), суперфосфат (1 столову ложку) і деревну золу (3 столових ложки).​
  • дозрілий огірок потрібно розрізати навпіл уздовж, для збору насіннєвого матеріалу використовується передня третина огірка;
  • : до того, як зібрати насіння огірків, переконайтеся, що це не гібриди, а природні сорти. Якщо на пакетику з насіннєвим матеріалом в назві була присутня позначка f1 або f2 – це гібрид, який буде вас радувати сверхурожайностью, морозостійкістю, суперустойчивостью до посухи і хвороб тільки один сезон. Для розмноження гібриди не використовуються, так як з їх насіння або зовсім не виростають рослини, або не визрівають плоди і т.д. Загалом, дочекатися хороших огірочків з насіння гібрида вам не вдасться. А ось у сортів потрібні властивості тільки закріплюються з кожним роком.​
  • приготувати фарш: яйця порубати, редиску натерти на крупній тертці (кілька редисок відкласти цілими). Яйця, редиску, сметану, рубані кріп і цибулю перемішати, посолити, за бажанням можна додати мелений перець.​
  • тепер протягом 12 годин огіркові насіння повинні отримати спеціальне харчування. Помістіть їх у розчин гумату калію або стимулятора росту. Далі йде наступний етап замочування.​

— маганцовка;

Гвоздика — 1 чайна ложка;

Інгредієнти:

Корінь петрушки — 1 шт;

Огірки по-індійськи

Оцет 6% — 1 л;

Пророщені насіння потрібно відразу ж висівати в грунт, щоб паростки, які тільки рушили в зростання, не загинули. Розкладіть насіннєвий матеріал по поверхні грунту (по 2 штуки в один горщик або стаканчик), присипте грунтом шаром в 1,5 см. Грунт злегка збризніть теплою водою, поливати не потрібно, інакше насіння затягне глибше в землю.​

  • розсада огірків з насіння
  • весь вміст насіннєвої камери зчистити скляний, дерев’яний або емальований посуд;
  • фотографія дозрілих насіннєвих огірків
  • підготовлені огірки начинити фаршем, укласти на скляний піднос поверх листя зеленого салату, прикрасити кружечками або трояндочками редису. Перед наповненням приготовані огірки можна полити розведеним оцтом і промаринувати.​
  • розкладіть насіння в тканинній упаковці по поверхні миски. Налийте в неї трохи води, щоб вона змочувала марлю тільки наполовину. Якщо ви перестараєтеся з вологою, то зародки можуть загинути без кисню.​
  • — стимулятор росту;
  • ріпчаста цибуля — 2 головки.​
  • огірки-3 кг;
  • перець горошком;

Цукор — 800 г;

Власноруч зібрані насіння огірків слід підготувати наступним чином:

Якщо в насіннєвій камері було недостатньо рідини, додайте воду в посуд з насінням;

Варто відзначити, що для вирощування огірків на балконі або в теплиці рекомендується використовувати або партенокарпічні гібриди (не утворюють насіння), або самозапильних гібриди, так як запилювати рослини буде нікому. Тому збирати насіння огірків для теплиць є сенс тільки в тому випадку, якщо ви будете регулярно провітрювати теплицю, впускаючи в неї комах для запилення квіток.​

Kakprosto.ru

&1&

​2. 4 свіжих огірка однакової величини, 1/2 буряка, 1 морква, 1 цибулина, сіль, цукор, перець, рослинне масло, 1/2 склянки сметани.​

Вам знадобиться

  1. покладіть миску в теплий куточок квартири на 2-3 дні. Зазвичай потрібна температура нагорі кухонних шафок або під батареєю. Обов’язково вранці і ввечері перевіряйте, чи є в мисці вода, а то зачатки рослини можуть загинути від посухи.​
  2. — вода.​
  3. огірки за цим рецептом найкраще починати готувати ввечері. Вимиті овочі залийте холодною водою, додайте сіль і залиште в такому вигляді на ніч. На наступний день воду злийте і огірки промийте під проточною водою.​
  4. яблучний оцет-1 л;

Інструкція

  • зелень кропу і петрушки.​
  • смородинові листя-8 шт.;
  • далі стаканчики встановіть щільно в ящики і поставте на вікно (бажано південне) або в парник, накривши ящики плівкою. Температуру потрібно підтримувати + 25 + 28 градусів, тоді перші сходи ви побачите через три дні. З появою сходів плівку приберіть і переставте ящик на вікно з хорошим освітленням, при цьому температуру потрібно буде знизити до +19 градусів і +14 градусів вночі, щоб розсада огірків не витягувалася. Регулювати температуру на підвіконні можна за допомогою кватирки, а при похмурій погоді додатково підсвічувати рослини люмінесцентною лампою, забезпечуючи їм денне світло протягом 10 годин на добу.​
  • прогріти протягом двох тижнів в мішечку на сонці або біля батареї;
  • поставте посуд в тепле місце для зброджування на 2 доби, щоб навколоплідна оболонка відокремилася від насіння;
  • як отримати насіння огірків? для цього вам потрібно буде залишити кілька плодів до повного дозрівання, поки не пожовтіють і не стануть м’якими (якщо огірки пожовкли раніше