Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

109

Чи можете ви уявити собі будівництво, на якій відсутня навіть маленька бетономішалка? без такого агрегату приготування хорошого цементного розчину стає практично неможливим. Коли виникає необхідність побудувати невелику споруду або просто щось «підлатати», бетонування стає затребуваною завданням. Ось лише короткий список ситуацій, в яких не обійтися без даного інструменту: заливка садових доріжок, облаштування фундаменту для альтанки, установка паркану і так далі. Одним словом, бетон потрібен скрізь-різниця тільки в масштабах заходу. Для побутових потреб купувати промисловий апарат безглуздо-покупка обійдеться вам непомірно дорого. Альтернативним рішенням стане саморобна бетономішалка своїми руками. Завдяки даній статті, ви навчитеся робити її самостійно з підручних матеріалів.

Чотири принципи змішування бетону

саморобна бетономішалка

По факти, приготувати свій розчин можна і без спеціальних пристосувань. Працювати «за старою методикою» багатьом навіть подобається. Але чи багато встигаєш зробити таким способом? створити суху суміш для будівництва, використовуючи звичайну дриль або міксер, ще можна. Але коли справа доходить до піску з цементом, вони виявляються безсилі.

Найпростіший і найпоширеніший принцип змішування називається примусовим. Всі компоненти замішуються в ємності, яка є нерухомою. Для цього зазвичай використовується механічний привід. Робочий барабан при цьому може розташовуватися вертикально або горизонтально.

Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми рукамикреслення бетономішалки горизонтальної

Незважаючи на те, що навіть малий бетонозмішувач примусової дії може виявитися досить ефективним, свої недоліки у нього теж є:

  • з’являються» мертві зони » в ємності. Це особливо стосується простору біля стін.
  • складність конструкції. Вузли обертання повинні бути герметично захищені від впливу розчину, яке може виявитися агресивним.
  • практично неможливо приготувати в такому агрегаті розчин, до складу якого входять середній і великий наповнювач.

Другий за рахунком принцип називається гравітаційним. В цьому випадку всі компоненти перемішуються завдяки силі тяжіння. У промисловості даний спосіб використовується рідко, так як вимагає багато часу і сил. Як ємностей найчастіше йдуть в хід бочки, які зроблені з металу. Про те, як вони виготовляються, як зробити підставку, буде розказано нижче.

Більшість сучасних бетономішалок використовують комбінований принцип, що поєднує в собі перші два способи. Вони мають наступні переваги:

  • сувора герметизація не потрібна. Барабан зверху відкритий, необхідності у вузлах обертання немає, оскільки будь-який контакт з розчином виключається.
  • деталі зношуються набагато рідше.
  • простота і надійність експлуатації.
  • обмежень на склад розчину теж немає – це може бути щебінка, керамзит, гравій і так далі.

Четвертий принцип змішування називається вібраційним. Останнім часом деякі умільці займаються перемішуванням розчину за допомогою вібрації. Якщо говорити про масштабні обсяги, результати можуть бути самими приголомшливими. Зазвичай вібраційний принцип перемішування використовується, коли потрібно виготовити точну залізобетонну конструкцію з хорошими експлуатаційними характеристиками.

У звичайних умовах редуктор і привід замінює найпотужніший перфоратор (допустимий мінімум 1,3 квт). Його вібраційна дія повинна бути незалежною. Притискати патрон не потрібно.

Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми рукамиредуктор бетономішалки фото

В цілому, вібраційне замішування дозволяє створити практично ідеальну бетонну суміш. Однак для приготування «важкого» розчину він теж не оптимальний.

Бетономішалка з молочного бідону (фляги)

Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми рукамибетономішалка своїми руками з молочного бідона

Варто розуміти, що доступ до електрики є далеко не на кожній дачній ділянці. Отже, цілком логічною буде саморобка ручного типу і невеликого обсягу. Бетономішалка з молочної фляги своїми руками-дуже простий і нехитрий варіант. Вам знадобиться сам бідон, обрізки труб або будь-який інший металобрухт схожої форми. Зробити її можна за 2-3 години, основний спектр робіт припадає на варіння рами.

  • взявши круглу трубу, вигніть ручку, як показано на малюнку. Вгорі приварите водопровідні муфти. Їх діаметр всередині повинен перевищувати діаметр труби, яка використовується для ручки.
  • пропустіть трубку через флягу, зробивши отвори, а потім приваріть до корпусу.
  • вкрай важливо знайти центр ваги бетономішалки своїми руками, щоб крутити її було легко. Щоб спростити конструкцію, ви можете обійтися без використання муфти. Проріжте в станині дугоподібні виїмки і покладіть на них вісь.

Агрегат хоч і простий, але не найнадійніший. Тому для виготовлення краще використовувати якісь інші креслення.

Велика бочка

Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми рукамибетономішалка з великої бочки 200 літрів

Більш практичним варіантом вважається бетономішалка з 200 літрової бочки. Чому саме двісті літрів? такий обсяг прийнято вважати оптимальним для замісу бетону за раз. Варіант пластика відмітається відразу-такі бочки не прослужать вам довго.

Саморобна бетономішалка з бочки виготовляється наступним чином:

  • підготовка бочки, у якій є кришка і дно. Якщо кришка відсутня, вона приварюється окремо. Не знайшли ємність? можете зробити її самостійно. Саморобний варіант нічим не поступається заводській бочці. Будуть потрібні щільні листи металу товщиною від 1,5 до 2 мм, вальці, ефективний апарат для зварювання і дерев’яний молоток.
  • до кришки і дну прикріплюємо фланці, на яких є підшипники. Збоку вирізаємо люк, куди і буде проводитися засипка компонентів розчину. Невелика хитрість — для бетономішалки з бочки такий отвір слід робити ближче до торця, який в процесі прокрутки буде знаходитися нижче.
  • знати, як зробити бетономішалку своїми руками – ще половина справи. Не менш важливо налагодити правильне перемішування розчину. Для цього до стінок всередині потрібно приварити лопаті (кут від 30 до 40 градусів). Такий кут вкрай важливий, щоб в процесі перемішування вміст «виштовхувалося» назовні. В принципі, закріпити лопаті ви можете і на валі.

Як роблять підставу для бетономішалки професіонали?

Природно, ручна бетономішалка своїми руками повинна мати стійку основу. Це необхідно, щоб конструкція не почала перевертатися під час перемішування. При невеликому завантаженні остова з дерев’яного бруса буде цілком достатньо (перетин 10 на 10 або 15 на 15 см). Оптимальні варіанти з’єднання:» в шип «або»в полдерева». Вони необхідні, щоб конструкція не отримала пошкодження від вібрації. Коли збірка закінчена, всі стики проклеюються і стягуються саморізами.

Потрібен більш міцний, довговічний агрегат? тоді вам точно підійде рама з металевого куточка. Зварювальний апарат є далеко не у всіх, але ви можете виконати фіксацію заклепками або болтами.

При необхідності, до основи прикручуються колеса. Такий пристрій бетономішалки дозволить вам не тільки перевертати, але і переміщати її.

Що стосується двигунів, бетономішалка з бочки своїми руками може бути оснащена мотором від скутера або автомобіля. Хорошим варіантом буде і бетономішалка з пральної машини. Перевага даного варіанту в тому, що він розрахований на тривалу роботу і зможе прослужити кілька років.

Як зробити бетономішалку своїми руками відео

Нижче ви можете познайомитися з фото креслень, що дозволяють все зробити самому:

Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками
Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками
Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми рукамикреслення саморобної бетономішалки з бочки

З якою швидкістю заважати бетон?

Ми не будемо детально розглядати процес замішування бетону – це тема окремої статті. Відзначимо лише той факт, що момент крутіння грає далеко не останню роль.

Ось чому редуктор «пралки» краще звичайного мотора від скутера або авто. Він витримує практично будь-яке навантаження і може працювати на невисоких обертах. 25 повних циклів (оборотів) в хвилину достатньо.

Для забезпечення такої кількості редуктор може мати різну схему. Найпростіший, типовий варіант, коли редуктор зроблений з ременя і шківа. Бетонозмішувач своїми руками з моторчиком від мопеда відрізняється мобільністю. Редуктор зручний і компактний, для функціонування не потрібна електроенергія. Навіть якщо у вас велика територія, зроблений апарат переміщається по ній без зайвих турбот і клопоту.

Редуктор в даному випадку повинен бути ланцюговим, інакше конструкція буде погано функціонувати.Шести по-різному заштрихованих трикутників. Після перегляду чергової картки вона забирається і замість неї пропонується матриця, що включає 24 різних трикутника, серед яких знаходяться і ті шість трикутників, які випробуваний тільки що бачив на окремій картці. Завдання полягає в тому, щоб відшукати і правильно вказати в матриці всі шість зображених на окремій картці трикутників.

Помилками вважаються неправильно зазначені в матриці трикутники або ті з них, які випробуваний не зміг з якої-небудь причини знайти.

Практично для отримання цього показника надходять наступним чином. За всіма чотирма картками визначається кількість правильно знайдених на матриці трикутників і їх загальна сума ділиться на 4. Це і буде середнє число правильно зазначених трикутників. Дане число потім віднімається з 6, і отриманий результат розглядається як середня кількість допущених помилок.

Потім визначають середній час роботи випробуваного над завданням, яке в свою чергу виходить шляхом ділення загального сумарного часу роботи дитини над усіма чотирма картками на 4. Момент закінчення часу роботи випробуваного над пошуком трикутників в загальній матриці визначається експериментатором за допомогою питання: «ти вже все зробив, що міг?»як тільки випробуваний ствердно відповість на дане питання і практично припинить пошук трикутників в матриці, вважається, що він завершив свою роботу. Розподіл середнього часу роботи над пошуком на матриці шести трикутників на кількість допущених помилок дозволяє, нарешті, отримати шуканий показник.

Для того щоб прискорити процес добування інформації про те, правильно чи неправильно випробуваний відшукав в матриці потрібні трикутники, рекомендується скористатися їх ідентифікацією за номерами, які стоять в лівому нижньому кутку під кожен з трикутників в матриці. Так, наприклад, першому набору з шести трикутників (номер набору позначений римською цифрою, розташованої під ним) в матриці відповідають трикутники з наступними номерами: 1,8, 12, 14, 16: другому набору — 2,7, 15, 18, 19, 21;

Третьому набору 4, 6, 10, 11, 17, 24;

Четвертому набору– 5, 9, 13, 20, 22, 23

Завдання:

1. Виконайте роботу за вказаним алгоритмом.

2. Зробіть висновок про можливість оперативної пам’яті випробуваного (або
Своєї, обмінявшись з партнером результатами).

3. Дайте відповідь на питання:

Що таке пам’ять?

Які види пам’яті вам відомі? чим вони відрізняються?

Що таке оперативна пам’ять? від чого вона залежить?

Практичне заняття

Тема: шкала обсягу уваги.

Мета роботи: вивчити обсяг уваги у дітей.

Даний тест відноситься до невербальних, він зручний для вивчення обсягу уваги у дітей молодшого віку. Для оцінки даного показника використовується стимульний матеріал у вигляді таблиць з точками. Лист з точками попередньо розрізаний на 8 маленьких квадратів, які потім складаються в стопку таким чином, щоб вгорі виявився квадрат з двома точками, а внизу — з дев’ятьма точками (всі інші йдуть зверху вниз по порядку з послідовно збільшується на них числом точок).

Хід роботи: перед початком експерименту дитина отримує наступну інструкцію: «зараз ми пограємо з тобою в гру на увагу. Я буду тобі одну за одною показувати картки, на яких намальовані точки, а потім ти сам будеш малювати ці точки в порожніх картках».

Далі дитині послідовно на 1 -2 секунди показують кожну з восьми карток з точками зверху вниз в стопці по черзі. Після кожної чергової картки пропонується відтворити побачені точки в порожній картці за 15 секунд. Цей час дається дитині для того, щоб він зміг згадати, де знаходилися побачені точки і відзначити їх в порожній картці.

  • потрібно обов’язково передбачити широке, міцне і стійке підставу, що зв’язує ніжки опор. Це запобіжить хитання бетономішалки в процесі роботи.
  • до осі приварюються важелі. Не варто забувати, що вони повинні розташовуватися протилежно один одному. Чим довше важіль — тим легше зрушити бочку. Але занадто довгий важіль не зручний в роботі, так що слід триматися золотої середини.
  • Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

  • кришка завантажувального люка повинна щільно закриватися-щоб суміш не витікала. Можна вирізати кришку більшого розміру з такої ж бочки і по периметру проклеїти щільною гумою. А можна використовувати частину від цієї ж бочки, що залишилася від вирізання завантажувального отвору. Для цього треба просто приварити по краю сантиметрову металеву смугу і теж ущільнити її гумою.
  • Схожа конструкція і у бетономішалки відкритого типу. Тільки замість рухомої бочки всередині крутяться лопаті, які також приводяться в дію людськими зусиллями. Для її виготовлення знадобиться власне бочка, і труби круглого і прямокутного перетину. Бочка укладається на бік, з неї зрізається верх. Краще залишити якомога більше бочки-щоб вдавалося замішувати більшу кількість бетону.

    З боків прорізаються отвори для валу. Але, на відміну від гравітаційної бетономішалки, лопаті наварюються на сам вал. Можна використовувати будь-які деталі, навіть лопаті від комбайна!

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Вивантажується суміш також переворотом всієї бочки.

    Такі бетономішалки — дуже бюджетний варіант, але вимагає постійної участі двох працівників. Якщо ж доводиться працювати поодинці, знадобиться пристрій з електродвигуном. Наприклад, варіант відкритого типу можна швидко вдосконалити, приєднавши до неї двигун.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    електропривідні» заводські » бетономішалки

    Не володіючи впевненими навичками зварника, краще не намагатися самому повторити заводські моделі бетономішалок. Але при наявності досвідченого сусіда можна виготовити відмінну техніку практично з нічого! при цьому така бетономішалка прослужить більше 10 років, допомагаючи в будівництві всьому дачному селищу.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    саморобна гравітаційна бетономішалка з металобрухту

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Після цього доведеться поїздити по пунктах прийому вторсировини і в пошуках потрібних деталей:

    • листи металу товщиною від 2,5 мм для стінок і 5 мм для дна груші;
    • маховик від автомобіля, наприклад, від «волги» або мазу, маточина і бендикс – для механізму обертання груші;
    • підшипники для перекидання груші (можна обійтися системою «труба в трубу», рясно змащуючи кочину);
    • металеві труби квадратного перетину і різного діаметру — для підстави, посадкового місця і поворотного колеса.

    Коли всі матеріали зібрані, можна приступати безпосередньо до виготовлення бетономішалки:

      Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    1. згинаються і зварюються разом елементи корпусу. Гнути сталь можна кувалдою, навіть якщо окремі частини не вийдуть ідеально рівними, при зварюванні разом вони приймуть потрібну форму.
    2. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    3. поки груша не зварена разом, до нижньої її частини, вирізаної з 5-міліметрової сталі, кріпиться механізм обертання. Бажано робити його знімним-транспортувати розбірну бетономішалку простіше.
    4. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    5. зварюються разом частини груші. Спочатку поєднуються центральна і нижня частини. Для цього краю центрального обода надрізаються і загинаються всередину – для обмеження виходу нижньої частини. Через верх в центральний обід вставляється нижня деталь і за допомогою простукування кувалдою продавлюється до упору вниз. Коли краї вирівняні, їх можна зварювати.
    6. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    7. верхня частина груші опускається в центральну, краї центрального обода також підрізають і загинаються всередину. За допомогою обценьків верх «виколупується» також до упору і теж приварюється.
    8. зсередини груші приварюються лопаті, що сприяють перемішуванню суміші. Щоб розчин не накопичувався в швах, лопаті кріпляться на невеликій відстані від стінок.
    9. можна приступати до виготовлення посадкового місця, що забезпечує перекидання груші. З огляду на велику вагу навіть порожній ємності, потрібно потурбуватися високою надійністю і міцністю рами.
    10. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    11. механізм перекидання потрібно робити на маховику з шестерінкою – так перекинути повну ємність вийде навіть одному. Можна зварити шестигранне колесо або приладнати будь-яке інше.
    12. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    13. виготовляється редуктор, який і буде передавати крутний момент від двигуна на грушу. Шківи на валу і двигуні розраховуються так, щоб виходило до 25 оборотів груші в хвилину.
    14. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    15. щоб великі частини суміші не потрапляли в механізм обертання, над вінцем можна наварити смужку, але цей етап – необов’язковий.

    В принципі, бетономішалка готова. За бажанням її можна пофарбувати – для захисту металу від корозії, хоча в процесі експлуатації вона все одно придбає класичний сірий колір.

    бетономішалка примусового типу з жерстяної каструлі

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Якщо ж її немає, можна замовити каструлю діаметром 60 см і глибиною 50 см у знайомого бляхаря. Після цього залишається тільки приладнати механізм, лопаті і зробити люк:

    1. розмічається центр ємності-саме там і буде знаходитися вал. Вирізається люк для вивантаження суміші. Прямокутний вирізати простіше, але тоді вся суміш ламанеться в тачку. Краще зробити поворотний напівкруглий люк.
    2. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    3. для цього по центру вирізаного півкола приварюється стрижень, на якому і буде повертатися люк. Щоб суміш не витікала, над зрізом люка приварюється смуга, під якою і буде рухатися шторка.
    4. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

      Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    5. у перевернутому стані, на встановлений підшипник кріпиться двигун з редуктором. Щоб надійно зафіксувати двигун і забезпечити потрібний натяг ременя, двигун встановлюють на приварені до дна ємності рейки.
    6. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    7. для посилення каркаса ємності зі сталі товщиною 2 мм по верхньому краю обов’язково приварюється обід зі сталевого прута або труби. Також можна зробити ребра жорсткості з боків і знизу ємності.
    8. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    9. після того, як встановлені колеса, опора і механізм обертання, всю конструкцію можна перевернути. На вал кріпляться лопаті і все фіксується одним болтом — щоб конструкція була легко розбірний. Важливо правильно продумати положення лопаток-лопатей-одна повинна знімати розчин зі стінок, друга відокремлювати його від дна, і ще кілька – перемішувати середину.
    10. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

      Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    11. можна обійтися конструкцією з брухту і хрестовини з водопровідного фланця. Якщо ж лопаті зробити рухливими, їх положення можна налаштовувати в залежності від типу суміші.
    12. Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Бетономішалка примусової дії готова! у ній можна заважати практично будь-які суміші, робити їх рідкими або щільними, додавати щебінь великої і дрібної фракції. Таку ж бетономішалку, але горизонтального типу, можна зробити, керуючись кресленням.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Наочно процес складання бетономішалки зі сталевої бочки представлений на відео:

    Це один з найпростіших способів зробити цю будівельну техніку з мінімумом витрат!

    Будівництво дуже часто пов’язано з постійним використанням великої кількості бетону, замішування якого вимагає не тільки великих витрат фізичної сили, але настільки дорого часу.

    Полегшити, а вірніше вирішити цю проблему дозволить спорудження саморобної бетономішалки, пристрою дозволяє просто і швидко приготувати необхідну кількість суміші в потрібних пропорціях і необхідної консистенції.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Питання конструювання саморобної бетономішалки в принципі впирається в дуже просте технічне завдання побудувати:

    1. просте по конструкції, з найменшою кількістю деталей і з’єднань пристрій;
    2. використовуючи при цьому підручні, максимально доступні або просто малоцінні деталі і механізми;
    3. надійне і невибагливе в роботі, в тому числі з мінімальними витратами на ремонт і обслуговування.

    При всьому різноманітті ідей і технічних рішень питання приготування бетону всі конструкції бетонозмішувачів в принципі зводяться до вирішення простої проблеми – механічного перемішування сухої, а після додавання води і рідкої суміші до отримання однорідного складу придатного для подальших будівельних робіт.

    Зважаючи на це найбільш популярними у майстрів-саморобників є агрегати, засновані:

    • на використанні м’язової сили;
    • з використанням електродвигунів і різних редукторів;
    • невеликі машини із застосуванням в якості робочого органу звичайних побутових електроінструментів.

    За своїм типом конструкції саморобні бетономішалки можнаСлова «гренадер»- «гренадер», а замість слова«афера» — «афера», також замість слова «опіка» — «опіка», а замість слова «буття» — «буття» і т.п. Іноді подібне невірне вимова і написання робиться загальновживаним.

    Так, відомий шахіст олександр альохін, чемпіон світу, був, насправді, альохіним і сильно обурювався, якщо його прізвище вимовляли і писали невірно. Прізвище його відноситься до дворянського роду альохіних і не є похідною від фамільярного варіативна «алеха» від імені олексій.

    У тих позиціях, де необхідно бути не е, а е, рекомендують проставляти наголос, щоб попереджати неправильне впізнання слів (все, бере) або помилкове вимова (гренадер, афера, крез, дебелий, олеша).

    Через написання слів без е в 20-30-і рр.xx ст. Виникло безліч помилок вимови тих слів, які людьми засвоювалися з газет і книг, а не з розмовної мови: мушкетер, молодь, шофер (в цих словах говорилося «е» замість «е»).

    Орфоепія: виникнення нових варіантів

    Через необов’язковість використання літери «е «з’явилися слова в російській мові, що допускають можливість написання і з буквою» е«, і з» е», і відповідного вимови. Напр., бляклий і бляклий, маневр і маневр, білястий і білястий, жовч і жовч і пр.

    Постійно подібні варіанти з’являються в мові через дії суперечливих аналогій. Наприклад, слово надсекший має варіанти вимови з е / е завдяки подвійній мотивації: надсек/надсечь. Застосування або незастосування літери » е » тут не грає ролі. Але, розвиваючись природно, літературна мова, як правило, прагне зживати варіанти: або один з них стане нелітературним, невірним (голо[л’о]діца, з[д’е]вка), або різні значення придбають варіанти вимови (іс[т’о]кший — іс[т’е]кший) .

    Переважно вимовляється не «планер», а «планер» (ударний 1-й склад), оскільки такі тенденції є в російській мові: в назвах механізмів, машин, різних пристроїв краще наголос на 1-му складі, а якщо точніше, то на передостанньому, т. Е., глісер, трієр, планер, танкер, і на останньому — при вказівці діючої особи: комбайнер, шофер, вахтер.

    Непослідовність у вживанні букви «е» — швидше штучний, ніж природний фактор. І він сприяє уповільненню природного розвитку мови, народжуючи і підтримуючи не обумовлені внутрішньомовними причинами варіанти вимови.

    Щоб записувати промову, потрібні літери. У російській сучасній мові 33 букви, які складають російський алфавіт. Вся необхідна інформація про алфавіт представлена в нашій статті.

    Коротка історія

    Хто створив російський алфавіт? питання не таке вже очевидне. Адже за давнину років до нього було внесено дуже багато змін, проведено чимало реформ.

    На русі алфавіт — кирилиця — з’явився у зв’язку з прийняттям християнства, він і був потрібний в першу чергу в церкві. Кожна буква мала вите назву (наприклад, а — аз, б — буки, в — веди і т.д.) цифри також позначалися буквами. Писали без пробілів і розділових знаків. Довгі і добре знайомі слова писали скорочено, ставлячи над ними особливий знак-титло. Щоб навчаються читання ченцям було легше запам’ятати алфавіт по порядку, їм пропонувалася до заучування спеціальна молитва («азбучна»), де кожен рядок починалася на букву в алфавітному порядку (перша — на аз, друга — на буки і т.д.).

    Немає сумнівів, що творці першої слов’янської абетки — святі кирило і мефодій. Ось тільки яка абетка перша? є думка, що кирило створив глаголицю, а кирилиця, покладена в основу сучасного алфавіту, — творіння учня св.кирила, климента охридського.

    Безліч реформ російського алфавіту було покликане наблизити його до того, які звуки насправді все ще використовуються в мові. Тому пропали букви ѯ, ѱ, ѳ, ѵ і кілька інших.

    Первинна усна мова, тому алфавіт покликаний відображати її фонетичний склад.

    Букви російської абетки

    В основу російського, як і латинського, алфавіту ліг грецький. Багато букви дуже схожі і тепер. Наприклад, β-в, π — п і т.д. Однак звуковий склад грецької мови відрізняється від слов’янського. Тому кирило і мефодій дещо збільшили число букв, прагнучи до того, щоб в абетці були знаки для всіх голосних і приголосних. Нам не доводиться вдаватися до використання особливих значків або писати по 2-3 букви, щоб передати один звук.

    Вивчення алфавіту

    Букви в російській, як і в будь-якому іншому, алфавіті розташовані в певному порядку. Природно, він випадковий. Так чи треба заучувати російський алфавіт по порядку? звичайно, потрібно! адже саме в такій послідовності розташовані слова в словнику і прізвища дітей в шкільному журналі, книги в бібліотеці і статті в енциклопедії – будь-які елементи будь-якого списку. Звичайно, на початку словника зазвичай наводиться алфавіт для тих, хто так і не зміг його запам’ятати, але завжди краще знати самому, ніж сподіватися на підказку.

    Вивчити алфавіт нескладно. Алфавіт російської мови для дітей у вигляді плаката з барвистими картинками можна купити в будь-якому магазині для школярів. Є чимало віршів і пісеньок для заучування абетки по порядку. Для іноземців, які вивчають російську мову, може бути корисна таблиця транскрипції російського алфавіту, яка пропонує не тільки накреслення букв, але і їх вимова.

    Що ми дізналися?

    Зі статті ми дізналися, що основою російського алфавіту є його грецький аналог. Дізналися ким і коли був придуманий алфавіт. Відповіли на питання, навіщо в повсякденному житті знати порядок розташування букв в алфавіті.

    Ази знань здаються людям настільки звичними, що десятки цікавих фактів ми випускаємо з виду. Так сталося і з російським алфавітом. Скільки цікавих історій він приховує?

    Відповідь про кількість букв російського алфавіту лежить на поверхні. Всього в російській абетці 33 букви. їх ділять на дві групи: приголосні і голосні.

    У сучасній російській алфавіті 10 голосних букв: а, і, у, о, и, е, е, е, ю, я. Приголосних же більше — 21. Куди поділися ще 2 букви з 33? є дві букви, які вказують тільки на твердість або м’якість звуку. Цю пару сьогодні так і називають-твердий і м’який знаки. І все-таки спочатку у них були інші «імена».

    Що приховує історія букв ъ і ь?

    Буква «ъ» до революції 1917 року була гласною. Вона звучала в алфавіті як » еръ». Її використовували для написання слів з приголосними на кінці, наприклад, «трудъ». У цій букві чується глухе о, е, и в залежності від ситуації. Ще її називають «приглушеною» або редукованої.

    Її сестра голосна «ь» («ерь») часто замінювала собою букву «е» в більш «глухих» варіантах.

    Ці літери застосовувалися там, де було скупчення приголосних і не могла бути «скомпрометована» повнозвучна голосна буква.

    Які букви російської абетки ще мають цікаву долю?

    Буква «е»: викликала чимало суперечок про свою потрібність ще при виникненні. Букву запропонувала використовувати княгиня дашкова.

    Нинішні захисники літери навіть поставили їй пам’ятник в ульяновську в середині двотисячних. Здається, їх старання увінчалися успіхом. Букву визнали повноправним учасником алфавіту, а вона в «подяку» прославила місто ще раз.

    Канули в лету: букви, що залишилися лише в історії

    Царська росія мала куди більш велику абетку, ніж зараз. Так, учні того часу ненавиділи одну букву і навіть прозвали її «чудовиськом». Нею стала голосна»ять». Іноді вона замінювала букву «е», та й звук давала той же, тому правила з її написанням так важко було запам’ятати. Вірші і списки з цією буквою навіть дали життя новому афоризму: «знати на ять». Це означає, що грамотності людині в орфографії не позичати. Після революції хх століття в росії буква залишилася в минулому.

    «ферт» і» фіта »

    Дві букви, що дають один звук, «розпрощалися» з російським народом теж після повалення російської монархії. Однак користуватися ними не любили і раніше, вони вносили плутанину. Та й «поза» букв була неоднозначною. «ходити фертом «і до сих пір означає»байдикувати, важничати даремно».

    «іжиця»

    У сучасної російської літери «і» три предка. Щоб запам’ятати правила їх використання, було потрібно чимало зусиль. Одна з цих трьох букв «» іжиця » – вживалася рідше всіх, проте при зображенні нагадувала батіг і цим увійшла в історію. Замість слова» відшмагати «нерідко вживалася фраза:»прописати іжицю». Букви-попередниці » і » були скасовані ще петром першим.

    Відео по темі

    Перш ніж починати вчити російську мову, будь – який учень повинен пізнати його основу-алфавіт. Вчити його потрібно на найпершому уроці і засвоїти ці знання потрібно як слід.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Будь-яке слово російської мови складаються зі звуків, які і є основою оболонки будь-якого слова. Кожне слово складається з різного звукового оформлення. Величезне значення має поєднання букв в слові, а також наголос.

    В будь-якомуВраховувати і обов’язкова вимога електробезпеки при установці електрообладнання.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    З дрилем все набагато простіше:

    1. електрична дриль не призначена для тривалого використання. Режим роботи змінно-тривалий 5 хвилин роботи, після чого обов’язково 15 хвилин перерви;
    2. шестерні дрилі сьогодні в більшості виготовляються з пластмаси, і розраховані на зусилля достатнє для свердління отворів не більше 13 мм в бетоні, 20 мм в дереві або 12 мм в металі, а ось для перемішування 70-90 кг робочого об’єму не призначені;
    3. майструвати бетономішалку з об’ємом чаші в 5-7 літрів не раціонально.

    Висновок

    Як показує досвід, створення будь-якого, навіть самого простого засобу механізації праці значно підвищує продуктивність і скорочує час роботи.

    По суті, це не найскладніший винахід людини створене з підручних засобів і не вимагає обов’язкового вищої інженерної освіти, трохи навичок роботи з електрозварюванням, і пару днів роботи дозволять мати діючу модель агрегату, що дає можливість надалі не тільки покращувати конструкцію, але і виправляти виявлені недоліки.

    Як правило, будівельні роботи рідко обходяться без використання бетону. Замішувати розчин власноруч, користуючись лише великою ємністю і лопатою, досить важко, а при значних масштабах майбутніх робіт – і зовсім недоцільно. Набагато зручніше замішувати бетон за допомогою бетономішалки. Такий агрегат можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині, але все ж багато, прагнучи заощадити, намагаються зробити його самостійно. Бетономішалка своїми руками-це відмінна можливість обзавестися настільки корисним пристроєм при мінімальних фінансових витратах. Про те, як її можна виготовити, і піде мова в сьогоднішній статті.

    популярні конструкції бетономішалок своїми руками

    Розглянемо кілька простих варіантів, які користуються найбільшою популярністю.

    варіант №1. Механічна

    Конструкцію цього нескладного агрегату з механічним замісом ви можете побачити на зображенні нижче. Головна перевага такої бетономішалки в тому, що вона має значний обсяг. Що стосується приводу, то він в даному випадку може бути як ручним, так і електричним. Для вивантаження бетону баддю необхідно нахилити набік.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Але є і мінус, властивий, в принципі, всім агрегатам з бадьей циліндричної форми-це неякісне перемішування в кутах. Ще суміш розбризкується, якщо швидкість становить більше 35-ти оборотів за хвилину. Але з другою проблемою можна впоратися, якщо наварити по завершенні збірки ту частину бочки, яка була відрізана, назад на своє місце і виконати в ній лючок.

    Зверніть увагу! така бетономішалка своїми руками замішує простий розчин не більше 5-ти хвилин, а сухий – хвилин 1-12.

    відео-ручна бетономішалка з циліндричною бадьорою

    варіант №2. Горизонтальна комбінована конструкція, яка оснащена гребінками

    Дана конструкція, так само як і описана вище, теж буває як ручна, так і електрична. До переваг можна віднести високу однорідність замішування, а також високу швидкість і якість даної процедури. Подібну бетономішалку роблять зі старої бочки, але її якість мало чим поступається кращим сучасним моделям промислового призначення. Що характерно, швидкість замішування при цьому визначається числом оборотів, а не часом (щоб приготувати розчин, потрібно провернути всього три-чотири рази).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Хоча є і мінус — він полягає в тому, що конструкція досить складна. Для виготовлення навіть ручного варіанту знадобиться кілька десятків різних елементів. При цьому особлива увага повинна приділятися саме розвантажувального люка-все ущільнювачі, шпінгалети з петлями повинні бути виключно якісними і надійними. Проте, якщо вам належить виконати багато роботи за рекордно короткий час в місці, де немає електричного живлення, то така бетономішалка дуже навіть стане в нагоді. Нарешті, зауважимо, що аналогічні конструкції виготовляються і в промислових масштабах.

    варіант №3. Електрична конструкція

    Це, мабуть, найбільш поширений варіант, який в більшості випадків і копіюється домашніми умільцями. Отже, щось особливо пояснювати не потрібно. Схему ви можете знайти на зображенні нижче. Існує маса різновидів, що мають ті чи інші конструктивні відмінності, а знайти детальні креслення не складе труднощів. Словом, наведемо лише деякі пояснення.

    • горловина і дно ємності обов’язково повинні бути укріплені планками, привареними хрест-навхрест.
    • найбільше підходить в даному випадку рамний міксер, який приварений до осі.
    • рекомендується, щоб ємність оберталася разом з віссю – так конструкція рами вийде складніше, зате вам не доведеться ущільнювати вал в днище (останнє якраз і є однією з причин нетривалого експлуатаційного терміну мішалок).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    відео-процес складання бетономішалки

    варіант №4. Вібраційний агрегат

    Досить часто люди, маючи перфоратор потужністю 1-1, 3 кіловата з ударними механізмом, який включається примусово, пробували виготовити вібраційну бетономішалку самостійно, проте в більшості випадків вони не отримували бажаного результату.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Ознайомимося з поширеними помилками.

    1. перш за все, це неправильний підбір ємності. Остання повинна бути тільки круглої, не надто широкою, але зате високою.
    2. вібратор розташовується неправильно. Його слід розташувати на осі ємності, а відстань від нього до дна має приблизно відповідати його радіусу. Над самим вібратором повинен бути розчин висотою, що не перевищує його (знову ж таки) діаметр.
    3. застосовується плоский вібратор. Справа в тому, що якщо він виготовлений з листа металу, то не зуміє порушити в бетоні необхідну систему хвиль. Важливо, щоб профіль елемента був хоча б приблизно таким, як продемонстровано на зображенні. Оптимальний варіант-пара блюдець або тарілок (перевагу краще віддавати металевим), які складені разом.
    4. і останнє-це вібратор занадто великого розміру. Його діаметр повинен становити по 15-20 сантиметрів на кожен кіловат потужності. Простіше кажучи, якщо потужність перфоратора становить тих же 1,3 кіловата, то прилад впорається з тарілками діаметром 25 сантиметрів. Якщо діаметр буде великим, то бетономішалка своїми руками просто не зуміє «розгойдати» розчин.

    Якщо будете слідувати всім цим вимогам, то зможете отримати бетон відмінної якості.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    відео-виготовлення оригінальної бетономішалки

    виготовлення бетономішалки-покрокове керівництво

    Для виготовлення конструкції, описаної нижче, буде потрібно, в першу чергу, терпіння, оскільки попрацювати доведеться чимало. Процес складається з декількох послідовних етапів, розглянемо особливості кожного з них.

    етап перший. Ємність

    Щоб виготовити ємність для замісу (також відому як груша), підготуйте готову баддю або ж матеріали, з яких зробите її. Існує маса можливих варіантів-барабан від пральної машини, старий бідон, бочка. Хоча якщо ви висуваєте до майбутньої конструкції особливі вимоги, то грушу краще зробити власноруч. Підготуйте листовий метал (можна неновий) товщиною від 2 до 2,5 міліметра. Після чого беріться за роботу.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Виготовте 3 або 4 складові елементи майбутньої ємності. Пара усічених конусів (це буде низ і верх), основа (іншими словами, сама нижня частина), а ще кріплення конусів по центру (в разі, якщо подібне взагалі необхідно).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Після цього зваріть всі елементи воєдино для отримання груші (вона, відповідно до попередніх розрахунків, має обсяг близько 200 літрів). Крім того, бажано, щоб на кожному місці кріплення був подвійний зварений шов. Варто зауважити, що нерідко майстри радять закріпити між парою зварних швів ще й металеві заклепки для підвищення надійності, хоча цей момент необов’язковий.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    етап другий. Корпус і підстава

    Що стосується корпусу, то його нерідко виготовляють з деревини, але якщо ви серйозно націлені на довговічність, то краще використовуйте металевий куточок. Віддавайте перевагу міцному матеріалу, на якому мінімум іржі (якщо застосовується металобрухт), також подбайте про проект максимально зручного підстави. Майбутній корпус повинен витримувати планований вага з запасом в20-50 відсотків, оскільки під час вібрації і замішування навантаження, відповідно, буде лише збільшуватися. Більш того, приймайте до уваги, що крім самого бетону вагою 100-200 кілограмів, потрібно утримувати ще й саму ємність, причому з необхідними додатковими аксесуарами.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Всі кріплення здійснюються за допомогою зварювання і допоміжних болтових з’єднань. При цьому рекомендується паралельно подбати і про практичність майбутнього агрегату. Бетономішалку можна взгромоздить на каркас з коліщатками для більш зручного транспортування «дива техніки». Ще можете подбати про зручну ручці, за допомогою якої корпус і буде переміщатися по будівельному майданчику.

    етап третій. Двигун

    Даний етап по праву вважається найскладнішим, оскільки розрахувати, які характеристики і параметри повинні бути у майбутнього обладнання, досить складно. А тому потужність повинна визначатися, виходячи з того, які вимоги до обсягу і ваги змішуваного бетону, а ще можливості витягти той чи інший двигун. Одні для цих цілей використовують мотор від пральної машини або ж моторолера, інші ж віддають перевагу менш дорогому обладнанню (наприклад, моторчику від електродрилі або будь-якого аналогічного інструменту).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Також зауважимо, що враховуватися повинна як потужність, так і швидкість, з якою буде обертатися бетономішалка своїми руками. Важливо, щоб вона була не дуже високою – скажімо, близько 15-20 оборотів за хвилину. Існує кілька способів регулювання швидкості-автоматика, шестерінки з валами, саморобне пристосування, а ще застосування ременів.

    етап четвертий. Безпосередньо збірка бетонозмішувача

    Сама процедура складання нічого складного собою не представляє і включає в себе кілька послідовних кроків. Розглянемо кожен з них більш детально.

    Крок перший . Для початку необхідно упевнитися в тому, що всі з’єднання – як груші, так і корпусу – досить міцні. Кріплення слід передбачити заздалегідь, то ж стосується місця підключення і установки мотора.

    Крок другий . Після цього на раму потрібно встановити двигун і редуктор, а потім якісно зафіксувати всі деталі обертового механізму.

    Крок третій . Наступний етап-це установка ємності на вісь і підставу. Робити це слід так, щоб груша розташовувалася під кутом в 35 градусів.

    Крок четвертий . Тепер залишається лише перевірити, як бетономішалка включається/вимикається, чи надійні кріплення, наскільки добре відбувається обертання. Для регулювання всіх параметрів використовуються шестерінки або ремінь.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Зверніть увагу! процедура, описана вище, більш наочно продемонстрована в тематичному відеоролику, який представлений нижче. Подивившись його, ви остаточно зрозумієте, як виготовляти і запускати описуване в даній статті пристосування.

    відео-саморобна бетономішалка

    Варто зауважити, що будь-яка з описаних вище конструкцій може стати хорошою альтернативою дорогому «магазинного» обладнання. Хоча, безумовно, за відсутності необхідних витратних матеріалів собівартість такого бюджетного обладнання може помітно збільшитися; хоча досвід в будь-якому випадку вельми цікавий. Крім того, конструкцію бетономішалки можна здешевити, а принцип її дії – упросити. Це можна зробити, наприклад, заміною автоматичного обертання ручним. В такому випадку замість десятків складних деталей знадобляться тільки підшипники, рукоятка, важіль, а також «гребінка», яка буде розташовуватися всередині груші.

    ще один варіант виготовлення бетономішалки

    Представлена нижче конструкція дуже схожа на описану в попередньому розділі, а тому якісь розгорнуті пояснення тут не потрібні. Саму процедуру виготовлення можна зрозуміти за наведеними покроковими ілюстраціями. Зауважимо лише, що в даному прикладі використовується вже готова бочка на 200 літрів, 250-ватний електричний двигун на 1430 оборотів, мотоциклетне колесо, пара зварених між собою кілець. Готовий шків буде приварений до днища резервуара. Також буде потрібно пара ременів, швелер і труби 59 для рами.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    доцільність рішення

    Отже, ми з’ясували, що цементний розчин потрібно для проведення практично всіх будівельних робіт. І якщо для заливки фундаменту, наприклад, доцільно використання покупної готової суміші, то у випадку з роботами, що передбачають періодичне використання відносно невеликих порцій суміші, бажано орендувати/купити бетономішалку (можна ручну, але краще електричну).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Безумовно, для замішування можна використовувати все той же корито з лопатою, але у такого підходу, крім, трудовитратності, є й інші недоліки. Якість бетону в такому випадку не буде високим, суміш вийде неоднорідною, що, в свою чергу, призведе до зайвої витрати сухого цементу і низьких характеристик міцності готового бетону.

    Зверніть увагу! під терміном «бетономішалка» мається на увазі цілий ряд спеціальних будівельних змішувачів (ручних/електричних), тобто пристроїв, що призначаються для отримання однорідної цементосодержащей суміші шляхом змішування інгредієнтів з різнорідними фракціями.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Як правило, сухий цемент змішується з водою, особливими добавками і наповнювачами (в якості останніх можуть виступати: пісок, керамзит, відсів, щебінка).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    як влаштована бетономішалка?

    Стандартна конструкція включає в себе:

    • станину (вона може бути як на шасі, так і стаціонарної);
    • замішують робочі органи;
    • ємність, в якій відбувається безпосередньо процес замішування;
    • розвантажувальний механізм;
    • трансмісію;
    • рушійний агрегат (він може бути, наприклад, бензиновим або ж електричним).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Ознайомимося з кожною з конструктивних складових більш детально.

    1. отже, станина являє собою конструкцію, виконану з профілів/труб і призначається для з’єднання всіх частин бетономішалки в одну систему. Якщо агрегат невеликий, то станина може бути оснащена двома\ \ чотирма колесами, щоб легше було його транспортувати.
    2. до замішують органам часто можна віднести лопаті, шнеки та інші деталі, що впливають безпосередньо на інгредієнти замішується бетону.
    3. ємність-це елемент, в якому всі ці інгредієнти перемішуються. Її обсяг і габарити залежать переважно від того, яка продуктивність бетономішалки.
    4. розвантажувальний механізм-він, як можна судити з назви, призначається для вилучення бетону з метою подальшого застосування в будівельних роботах. Теж може бути різним.
    5. нарешті, трансмісія з рухомим агрегатом потрібні для перетворення тієї чи іншої енергії в рух замішує органу. Як вже зазначалося раніше, двигун буває електричний (використовується найчастіше) або ж бензиновий.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    основні типи бетономішалок

    Існує відразу кілька класифікацій описуваного в статті агрегату, відповідно до яких він розділяється по тому чи іншому параметру. Так, за принципом своєї дії бетономішалки бувають п’яти різновидів.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    1. гравітаційні. Відрізняються тим, що барабан для замішування розчину обертається під впливом сили гравітації. Оптимальний варіант для приготування в’язкого і жорсткого бетону.
    2. примусові. Більш складна у виготовленні бетономішалка своїми руками, де ємність не рухається, а лопаті всередині неї перемішують компоненти суміші. Такі агрегати застосовуються в приватному будівництві нечасто.
    3. періодичні. Характеризуються незначною потужністю, а тому потребують частих зупинках. Зате для приватного будівництва це – цілком прийнятний варіант.
    4. редукторні (більш відомі як вінцеві).
    5. постійні. Такі бетономішалки, судячи з назви, функціонують безперервно, а тому застосовуються переважно при великих обсягах робіт.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Крім того, по виду виготовляється бетону обладнання може бути двох типів

    • розчиномішалки;
    • бетонозмішувачі.

    Розглянемо кожен з цих варіантів більш детально.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    варіант №1. Розчиномішалки

    Нескладне обладнання, розраховане на приватне будівництво. Розраховано на перемішування компонентів, розмір фракцій яких становить на більше 2 сантиметрів. Також агрегати можуть бути промисловими (якщо обсяг неПеревищує 1200 літрів) і для приватного використання (понад 30 літрів).

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Як правило, всі інгредієнти перемішуються в растворомешалках примусовим чином, для чого використовується горизонтальний шнек, які обертається в нерухомій ємності. Якщо обсяг агрегату становить більше 100 літрів, то він в обов’язковому порядку обладнується дозаторами. А якщо обсяг обладнання перевищує 250 літрів, то воно, як правило, буде включати в себе наступні елементи:

    • двигун;
    • ємність для змішування;
    • привід;
    • обертовий вал, що має лопаті.

    Зверніть увагу! невеликі растворомешалки, ніж обсяг не перевищує 65 літрів, спустошуються за допомогою перекидання барабана. Якщо обсяг більший, то для цього використовується люк, які розташовується внизу пристрою.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    варіант №2. Бетонозмішувачі

    Вони розраховані на застосування з компонентами, ніж розмір фракцій становить не більше 7 сантиметрів. Всі агрегати подібного типу класифікуються так само, як було описано в одному з попередніх розділів статті.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Крім того, за особливостями установки вони можуть бути:

    • мобільними (сюди входять як бетонозмішувачі з шасі, так і агрегати без нього);
    • стаціонарними (найчастіше-промислового призначення, що відрізняються підвищеною продуктивністю);
    • автомобільними.

    Зауважимо також, що, в залежності від типу приводу і джерела енергії, все бетономішалки діляться ще на кілька різновидів.

    • з ручним приводом. Характеризуються тим, що здатні перетворювати м’язові зусилля людини в обертання замішує органу. Передача в більшості випадків ланцюгова зубчаста або ж ремінна. Подібні бетономішалки не дуже поширені, оскільки їх обсяг незначний, а працю вони полегшують не дуже сильно.
    • з мотоприводом. Бетономішалка (своїми руками зроблена в тому числі) подібного роду функціонує на дизельному/бензиновому двигуні.
    • з пневмо — і гідроприводом. Замішують органи в даному випадку рухаються завдяки перетворенню енергії стисненого повітря або рідини, які подаються під високим тиском. Таке обладнання буває виключно промислового призначення, оскільки потребує потужних додаткових пристроях.
    • електричні. Найбільш популярні на сьогоднішній день різновиди бетономішалок, причому не тільки промислового, але і побутового призначення. Асортимент таких агрегатів досить великий, а їх обсяг варіюється від 30-ти до декількох тисяч літрів.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    переваги використання

    Таких кілька, розглянемо детальніше кожне з них.

    • агрегати ручного типу, по суті, є повністю автономними.
    • а ось вінцеву бетономішалку досить легко використовувати і, в разі необхідності, ремонтувати.
    • обладнання з мотоприводом теж досить автономно, так як потребує лише в наявності палива.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    недоліки застосування

    • у електричних приладів це відкриття люка через деякий час після припинення подачі електрики і, як наслідок, скидання бетону (інакше той застигне).
    • крім того, бетономішалки, в принципі, є сезонними. Здебільшого вони (особливо, невеликі агрегати) не можуть бути використані при мінусовій температурі. Внаслідок цього взимку доводиться додатково використовувати парогенератор.
    • окремо варто виділити мінуси мотопривідних пристроїв-це дорожнеча використовуваного палива, високий рівень шуму під час функціонування, а також токсичність вихлопів.
    • проста растворомешалка, здатна функціонувати при температурі не нижче +2 градусів, не має обладнання, яке забезпечує нагрів суміші.
    • продуктивність ручних агрегатів досить низька, в той час як трудомісткість замішування, навпаки, висока.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    в якості висновку

    Як бачимо, самостійне виготовлення бетономішалки нічого складного собою не представляє, з цим можна впоратися. І витрати цілком виправдані, оскільки швидкість проведення будь-яких будівельних робіт з таким обладнанням істотно зросте. На цьому все, удачі в роботі і теплих зим!

    Індивідуальне домогосподарство в приватному секторі завжди перманентно – постійно виникають нові завдання і проблеми, що вимагають не тільки кмітливості, а й використання засобів механізації. До таких засобів відноситься бетонозмішувач, який дбайливий господар постарається не придбати, а виготовити своїми силами. Не всі домашні майстри знають, як зробити бетономішалку своїми руками, і інноваційні рішення цього завдання породжують багато оригінальних і незвичайних рішень. Найчастіше саморобні бетономішалки використовують принцип примусового механічного замішування. Це означає, що розчин в ємності перемішується і гравітаційним способом (перевалюванням при обертанні), і лопатями, закріпленими в резервуарі.

    Всі самостійно сконструйовані бетонозмішувачі можна класифікувати і розділити на механічні, електричні та автономні агрегати. Також поділ конструкцій проводиться і за типом приводу, і за типом вивантаження розчину. Найпростіший креслення бетономішалки включає в себе резервуар для розчину, раму, не якої він кріпиться, і механізм обертання ємності.

    Будь-яка саморобна бетономішалка своїми руками має в складі конструкції редуктор. Він може бути реалізований будь – яким шляхом-ремінною передачею, шестеренчатой або ланцюговою системою, трансмісією без ременів( контактний привід): головне умови для редуктора – забезпечити повільне обертання резервуара, близько 25-40 оборотів в хвилину. У рух барабан пристрою може приводитися руками, електродвигуном або бензиновим (дизельним) двигуном. Також бетономішалки можуть мати стаціонарне або мобільне виконання – це залежить від фантазії винахідника і будівельної необхідності.

    Вивантаження розчину організовується по-різному. Це може бути резервуар без кришки з вивантаженням бетону через край бадді простим нахилом бетономішалки, якщо вісь обертання проходить у вертикальній площині. Також ємність може бути закріплена горизонтально, і тоді бетон вивантажується через зрізаний верхній край бочки (бадді). Для цього баддю потрібно теж просто нахилити, що забезпечується конструкцією агрегату.

    При вертикально розташованому резервуарі необхідність в люку відпадає-розчин вивантажується перекиданням в підставлену ємність. Перевага конструкції без люка в тому, що не потрібно герметизувати кришку, а значить, не потрібно ускладнювати пристрій. Завантажувати вертикальний резервуар можна на 60-70%, в той час як похилу або горизонтальну ємність – на 30-50%, щоб рідкий розчин не розбризкувався.

    Будь-яку саморобну бетономішалку немає сенсу робити більше, ніж на 1 куб – вага бетону при обсязі розчину 1м 3 буде близько 1,6 тонни, що сильно ускладнить і перемішування, і вивантаження розчину. Найпоширеніша конструкція-бетономішалка з пральної машини або з металевої 200-літрової бочки для пмм.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    Наступна конструктивна особливість бетонозмішувача, виготовленого в домашніх умовах-конструкція вузла перемішування. Вона може бути різною: лопаті приварюються до дна резервуара, якщо барабан обертається у вертикалі; лопаті кріпляться до стінок обертової ємності, і при цьому ємність може обертатися як у вертикальній, так і в горизонтальній площині; лопаті обертаються горизонтально або вертикально в нерухомо закріпленому резервуарі. Щоб вибрати відповідну конструкцію, слід ретельно вивчити креслення різних бетономішалок, зіставити їх зі своїми можливостями і наявністю деталей.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    ручна бетономішалка

    Механічний ручний привід обертання бетонозмішувача, зроблений з підручних деталей і вузлів – найпростіше конструкторське рішення, і в його основі лежить принцип коловороту – резервуар обертається за допомогою зігнутої ручки, як на будь-якому колодязі. Така саморобна бетономішалка вимагає докладання значних зусиль, тому ємність робиться невеликого обсягу, що зменшує продуктивність агрегату. Перевага конструкції-простота і економічність виготовлення, автономність і можлива мобільність. Недоліки-маленький обсяг резервуара і ручна праця.

    Саморобні бетономішалки: ручні, електричні. Саморобна бетономішалка або робимо розчин граючи шнекова бетономішалка своїми руками

    електричний бетонозмішувач

    Бетономішалка з електричним приводом поширена серед домашніх майстрів більш широко, так як значно полегшує ручну працю – досить завантажити компоненти розчину в ємність в правильній пропорції, а електропривод перемішає суміш за лічені хвилини. Вивантаження бетону в бетономішалці в будь-яких конструкціяхЗазвичай відбувається вивалюванням суміші в корито, залишки вичищаються лопатою. Вивантаження не автоматизують в силу невеликого готується обсягу бетонного розчину.