Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

67

Найграндіозніша на планеті оборонна споруда — це велика китайська стіна, восьме диво світу. Це зміцнення вважається найдовшим і найширшим. Досі ведуться суперечки, скільки км китайська стіна тягнеться. Про цю будову можна знайти чимало цікавих фактів в літературі і в інтернеті. Інтерес викликає навіть його розташування-ця стіна розділяє китай на північ і південь — край кочівників і край хліборобів.

Історія китайської стіни

До появи великої китайської стіни в китаї було дуже багато розрізнених оборонних споруд від набігів кочівників. У третьому столітті до нашої ери, коли почав правити цинь шихуанді, маленькі царства і князівства об’єдналися. І імператор вирішив будувати одну велику стіну.

Почали стіну будувати в 221 році до нашої ери. Є легенда, що на будівництво китайської стіни кинули цілу імператорську армію – близько триста тисяч чоловік. Залучили і селян. Спочатку стіна була у вигляді звичайних земляних насипів, а вже після їх почали замінювати цеглою, каменем.

До речі, цю споруду можна назвати найдовшою не тільки стіною, а й кладовищем. Адже тут було поховано дуже багато будівельників-їх закопували в стіну, і далі будували конструкції прямо на кістках.

З моменту будівництва стіну не раз намагалися зруйнувати, а потім відновити. Сучасний вигляд ця споруда отримала при династії мін. З 1368 по 1644 року встановлювалися будівельні вежі, замість земляних насипів клали цеглу, деякі ділянки відбудовували заново.

Про китайську стіну, яка вважається найдовшою штучною спорудою в світі, є безліч цікавих фактів. Ось деякі з них:

  • при укладанні блоків з каменю використовувалася клейка рисова каша, в яку підмішували гашене вапно;
  • її будівництво забрала життя мільйонів людей;
  • ця стіна є у списку всесвітньої спадщини юнеско як одна з найбільших історичних пам’яток;
  • у 2004 році китайську стіну оглянули більше сорока мільйонів іноземних туристів.

Найбільше суперечок ведеться навколо цифри, скільки км велика китайська стіна . Раніше вважалося, що її протяжність становить 8,85 тисячі. Але потім виявилося, що археологи вимірювали тільки ті ділянки споруди, які були зведені в епоху династії мін.

А ось якщо говорити про всю китайській стіні, довжина її становить 21,196 тисячі кілометра. Ці дані були озвучені співробітниками державної адміністрації у справах культурної спадщини. Дослідження вони почали ще в 2007 році, а про результати заявили в 2012-му. Таким чином, довжина китайської стіни виявилася більше первинних даних на 12 тисяч кілометрів.

Якщо попросити людину в будь-якій точці світу назвати перше, що асоціюється з китаєм, висока ймовірність, що це буде китайська стіна. Не дивно-це дійсно величезна, велична споруда, яка заслуговує на те, щоб про неї згадали. Багатьом читачам напевно хотілося б дізнатися, яка довжина китайської стіни в км, коли вона була побудована, ким, з якою метою. Постараємося відповісти на ці питання коротко, але змістовно.

Де вона розташована?

Здавалося б, відповідь очевидна — велика китайська стіна повинна бути розташована в китаї. Однак він вірний лише частково. Звичайно, велика її частина дійсно знаходиться в піднебесній. Але не вся! кілька сотень кілометрів стіни — на півдні монголії, а якийсь відрізок-на північному сході цієї ж країни. Багатьох, напевно, здивує той факт, що невеликий шматок цього ж відрізка проходить по самій південній межі читинської області. Деякі найбільш древні ділянки можна виявити на території північної кореї.

Сама ж стіна має дуже складний пристрій — окремі шматки побудовані за десятки і навіть сотні кілометрів від інших. Через це стіна розташована не тільки в північній частині китаю, але і в центральній, і навіть східній.

Яка її довжина

Не тільки рядові читачі, але і багато експертів хотіли б дізнатися, яка довжина великої китайської стіни. На жаль, дані про це дуже сильно різняться. Судячи з літописів, довжина була одна, одні сучасні комісії пред’являють зовсім інші дані, а інші групи фахівців — треті.

Отже, яка довжина китайської стіни в км?

Самі китайці називають її «стіною довжиною в 10 000 лі». Якщо врахувати, що» лі » — стародавня китайська міра довжини, рівна приблизно 570 метрам, то можна підрахувати довжину — вийде 5 700 000 метрів, або 5700 кілометрів. Вельми вражаюча цифра. Однак в давнину часто виникали проблеми при підрахунку. Тому краще звернемося до сучасних досліджень, благо проводяться вони регулярно.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

У 2012 році була зібрана спеціальна комісія, яка повинна була точно встановити, яка довжина великої китайської стіни в км.вони нарахували 21 196 кілометрів — просто розуму незбагненно. Адже довжина планети земля по екватору-трохи більше 40 тисяч кілометрів. Виходить, стіна змогла б оперезати землю більше ніж наполовину? вельми сумнівно. Більш імовірно, що китайські вчені, бажаючи справити враження на весь світ, залучити ще більше туристів, просто «злегка» завищили довжину своєї головної гордості. Були враховані всі ділянки — як існуючі донині, так і зруйновані багато століть назад. Вони навіть включили в підрахунки параметри споруд, зведених в монголії за часів династії цин, хоча вони ніколи не були частиною великої китайської стіни.

Офіційна ж довжина — 8852 кілометри. Теж вельми вражає! особливо якщо врахувати інші її розміри. Товщина на різних ділянках коливається від 5 до 8 метрів, а висота становить приблизно 6-7 метрів. Втім, зустрічаються і місця, де вона височіє на цілих 10 метрів.

Навіть при використанні сучасної техніки і матеріалів створити таку махину було б дуже непросто. Але ж тут будівництво велося з використанням ручної праці, природних матеріалів і найпримітивніших знарядь праці. Так що в працьовитості китайцям точно не відмовиш.

Чому так складно підрахувати її довжину?

Після прочитання у читача може виникнути питання: чому ж виникають такі проблеми і розбіжності при спробі визначити, яка довжина великої китайської стіни в км?

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Відповідь проста. Справа в тому, що будувалася вона не один і не два роки, а майже два тисячоліття. В результаті, коли одні ділянки були тільки добудовані, інші вже зруйнувалися-під впливом дощів, повеней, а також діяльності людей.

Коли знаходять два відрізки стіни довжиною по кілька десятків кілометрів, між якими немає ніяких будівель, виникає безліч здогадок, чому ж це сталося. Може бути, китайські інженери не захотіли будувати тут нічого? чи не встигли? а може, стіна тут була, але просто зруйнувалася з часом? тому одні фахівці, намагаючись зрозуміти, яка довжина китайської стіни, підраховують тільки існуючі на сьогоднішній день ділянки. Інші ж, прагнучи отримати більш вражаючі цифри, беруть до уваги і зруйновані, а також гіпотетично існували. Звичайно, розбіжності виходять більш ніж серйозними.

Так що, якщо говорити про параметри такої споруди, як велика китайська стіна, довжину в кілометрах її однозначно назвати не представляється можливим.

Навіщо її будували

Говорячи про глобальність будівництва, не можна не задатися питанням про те, для чого вона взагалі була побудована. Найочевидніший і популярний відповідь — для захисту китайських земель від противника з півночі. Але він не витримує ніякої критики-до цього повернемося пізніше.

Існує версія, що вона повинна була перешкодити противнику, який захопив в китаї рабів і багатства, безперешкодно піти назад на північ. Але і ця версія не дуже правдоподібна.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Зате перевірений практикою інший варіант-вона використовувалася в якості дороги. Досить широка, щоб там могли вільно розминутися два вози, вона не боялася дощів і бездоріжжя. На стіні навіть в осінню сльоту було сухо. Купці і прості селяни, що везуть товар на ринки, могли швидко переміщатися з однієї провінції в іншу.

Також стіна могла використовуватися в якості митного поста. Адже у вежах весь час чергували військові, які перевіряли, чи сплачені всі мита купцями. Один тільки великий шовковий шлях перетинається стіною три рази.

Деякі експерти відстоюють зовсім іншу версію. Коли стіну починали будувати, китай являв собою купу роздроблених, ворогуючих держав і народів. Потрібна була єдина велика мета, яка б змусила вчорашніх ворогів працювати спільно, допомагаючи один одному. Саме такою метою і стало зведення великої китайської стіни.

Марність з військової точки зору

Тепер подумаємо, чому ж вона не могла використовуватися якВійськовий об’єкт? все просто-саме через свою протяжності. У ті часи армія китаю була зовсім невеликою, і захищала вона не стільки кордону від набігів недругів, скільки імператора і його наближених, а також інших феодалів від простих селян.

Якщо роздрібнити всю наявну армію, посадивши по невеликому загону в кожну вежу, то вони не змогли б чинити опору — навіть невелика армія ворога, вибравши вдалий напрямок для удару, без праці захопила б ділянку фортеці, перебивши охоронців. А якщо зібрати маленькі загони у великі армії, то вони опинилися б на великій відстані один від одного — контролювати всю протяжність стіни не вийшло б.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

До того ж, як згадувалося вище, стіна являє собою не пряму, безперервну споруду, а ланцюжок окремих ділянок, між якими часто зяють провали в десятки і сотні кілометрів. Що ж заважало ворогам не ломитися через стіну, а спокійно обійти її, вибравши маршрут через таку дірку?

Так що той факт, що вона не змогла б при всьому бажанні виконувати військову функцію, цілком очевидний.

Скільки років пішло на зведення

Що ж, питання про те, яка довжина китайської стіни, на скільки кілометрів вона простяглася, більш-менш розкритий. А скільки років її будували? на щастя, збереглося чимало письмових джерел, що дозволяють досить точно відповісти і на це питання.

Розпочато було будівництво в третьому столітті до нашої ери. Тоді китаю як такого не існувало — тільки численні розрізнені і постійно воюючі між собою царства. Якщо вірити літописам, то майже відразу на будівництво було кинуто 20% населення — близько мільйона чоловік.

Закінчилося ж будівництво в 1644 році, коли об’єднаним китаєм вже правила могутня династія мін.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Звичайно, будівництво велося не постійно. Іноді про нього забували на десятиліття і навіть століття, щоб з часом знову повернутися до зведення цього дивного об’єкта.

Людські втрати при будівництві

Сказати, скільки людей загинуло при будівництві, ще складніше, ніж однозначно відповісти, яка довжина китайської стіни. Справа в тому, що люди калічилися і гинули постійно: погане харчування, примітивні механізми, нелюдські умови праці — все це позначалося на тривалості життя. Але нікому і в голову не приходило записувати або якось інакше відзначати смерті людей на виробництві. Просто час від часу сюди приганяли все нових і нових робітників.

Існує легенда, що на кожен побудований кілометр стіни припадав один нещасний випадок зі смертельним результатом. Але не виключено, що насправді жертв було набагато більше, ніж 9 тисяч.

З небіжчиками обходилися досить просто — їх замуровували в основу стін, щоб не копати для них могили. Так що китайська стіна-це не просто значна споруда, але ще і вельми незвичайне кладовище.

Легенди, пов’язані з нею

До речі, саме з людьми, похованими в стіні, пов’язана одна з легенд. Вона говорить, що один чоловік-простий фермер, якого насильно змусили будувати стіну — помер і був вмурований в основу споруди. Його дружина-мен цзян ну — була розбита горем і страшно плакала. Настільки страшно, що частина стіни, де був похований чоловік, просто розсипалася, оголюючи останки і дозволяючи поховати їх згідно звичаїв. Ходять чутки, що на честь цього на стіні був навіть встановлений пам’ятник.

Ще одна цікава легенда пов’язана з драконом-ну який же китай без нього? нібито місце розташування великої китайської стіни вибрано не випадково. Мудрий дракон проповз по землі, показуючи місце, де потрібно спорудити її. Що ж, легенда дійсно красива і цілком в східному стилі.

Вандалізм і шахрайство

У різний час велика стіна часто використовувалася в якості… Джерела будівельних матеріалів. Приземлені селяни, не надто замислюючись про цінність споруди, спокійно розбирали її на цеглу для своїх потреб. Причому почалося це багато століть тому і триває і зараз. Тільки в середині хх століття влада схаменулася і призначила штраф за таке шкідництво — 5000 юанів (близько 48 тисяч рублів). Правда, у віддалених провінціях це людей слабо зупиняє — багато хто навіть не знає про таку заборону і покарання.

У багатьох місцях можна навіть придбати таку цеглу — коштує він зовсім недорого, близько 50 юанів (менше 500 рублів). Однак при вивезенні з країни цілком можуть виникнути серйозні проблеми. Та й що заважає шахраям підсунути під виглядом стародавнього артефакту звичайний цегла, зроблений кілька днів тому? тому від таких покупок краще утриматися.

В якості основного сполучного речовини використовувався не бетон, як це зробили б зараз, а гашене вапно, змішана з рисовою кашею.

В середньому за один рік велику китайську стіну відвідує 40 мільйонів туристів — як з піднебесної, так і з усього світу.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Хоча існує думка, що це єдина споруда, яку видно з космосу неозброєним оком, це не так — хоча стіна і досить довга, але мала ширина робить це неможливим.

У 1987 році вона була включена в список всесвітньої спадщини юнеско, будучи найбільшою пам’яткою китаю.

Висновок

На цьому можна закінчити статтю. Тепер ви знаєте якщо не все, то багато про таку дивовижну будівництві, як велика китайська стіна: довжина в кілометрах, ширина, призначення, роки будівництва і багато іншого. Напевно це дозволить вам істотно розширити кругозір.

Велика китайська стіна — один з найбільших і найдавніших пам’яток архітектури в світі. Загальна її протяжність становить 8851,8 км, на одній з ділянок проходить поблизу пекіна. Процес будівництва цієї споруди вражає своїми масштабами. Ми розповімо вам про найцікавіші факти і події з історії стіни

Для початку трохи заглибимося в історію великого споруди. Важко собі уявити, скільки часу і людських ресурсів потрібно, щоб побудувати споруду такого масштабу. Навряд чи десь ще в світі знайдеться споруда з такою довгою, великою і в той же час трагічною історією. Будівництво великої китайської стіни почалося ще в iii столітті до нашої ери за часів правління імператора цинь ши-хуанді з династії цинь, в період воюючих царств (475-221 рр. До н. Е.). У ті часи держава вкрай потребувала захисту від набігів ворогів, зокрема кочового народу хунну. До робіт була залучена п’ята частина населення китаю, в той час це було близько мільйона чоловік

Стіна повинна була стати крайньою північною точкою планованої експансії китайців, а також захищати підданих «піднебесної» від залучення в напівкочовий спосіб життя, і асиміляції з варварами. Планувалося чітко позначити межі великої китайської цивілізації, сприяти об’єднанню імперії в єдине ціле, так як китай тільки починав формуватися з безлічі завойованих держав. Ось межі китайської стіни на карті:

У період влади династії хань (206-220 рік до н.е.) споруду розширили на захід до дуньхуана. Побудували безліч сторожових веж для захисту торгових караванів від нападу ворогуючих кочівників. Практично всі ділянки великої стіни, що дійшли до наших часів, були споруджені при династії мін (1368-1644 роки). У цей період будували в основному з цегли і блоків, завдяки чому конструкція стала більш міцною і надійною. За цей час стіна пролягла зі сходу на захід від шаньхайгуань на березі жовтого моря до застави юйменьгуань на кордоні провінцій ганьсу і синьцзян — уйгурського автономного району

Династія цин з манчжурії (1644-1911) переломила опір захисників стіни через зраду у саньгуя. У цей період до спорудження ставилися з великою зневагою. За три століття перебування цин при владі велика стіна була практично зруйнована під впливом часу. Тільки маленький її ділянку, що проходить поблизу пекіна-бадалін-зберігався в порядку-його використовували, як»ворота в столицю». У наш час ця ділянка стіни є найпопулярнішим серед туристів — він був найпершим відкритий для відвідування ще в 1957 році, а також служив фінішною точкою велосипедної гонки на олімпіаді 2008 в пекіні. Його відвідував президент сша ніксон в 1899 році газети в сша написали про те, що стіна буде розібрана, а на її місці прокладено шосе

У 1984 році з ініціативи ден сяопіна була організована програма з відновлення китайської стіни , була залучена фінансова допомога китайських та іноземних компаній. Також було проведено збір серед приватних осіб, кожен бажаючий міг пожертвувати будь-яку суму

Загальна довжина великої китайської стіни становить 8 тисяч 851 кілометр і 800 метрів. Тільки вдумайтеся в цю цифру, правда вражає?

У наш час 60-кілометрова ділянка стіни в області шаньсі на північному заході китаю піддається активній ерозії. ГоловнийПричиною тому інтенсивні методи ведення сільського господарства в країні, коли починаючи з 1950-х років поступово вичерпувалися підземні води, і регіон став епіцентром зародження вкрай сильних піщаних штормів. Більше 40 кілометрів стіни вже зруйновано, і лише 10 км поки ще знаходяться на своєму місці, але висота стіни частково зменшилася з п’яти до двох метрів

Велика стіна була включена до списку всесвітньої спадщини юнеско в 1987 році, як одна з найбільших китайських історичних пам’яток. До всього іншого, це одна з найбільш відвідуваних пам’яток в світі-щорічно тут буває близько 40 мільйонів туристів

Навколо такої масштабної споруди бродить безліч міфів і легенд. Наприклад те, що це цілісна, безперервна стіна, побудована за один підхід — справжнісінький міф. Насправді стіна-переривчаста мережа окремих сегментів, побудованих різними династіями, щоб захистити північний кордон китаю

Під час будівництва велику китайську стіну прозвали найдовшим кладовищем на планеті, так як велика кількість людей загинула на будівництві. За приблизними розрахунками зведення стіни коштувало життів більш ніж одному мільйону осіб

Логічно, що така громада побила і досі утримує безліч рекордів. Найбільш значущий з них — це найдовша споруда з коли-небудь побудованих людиною

Як я вже написав вище, велика стіна будувалася як безліч окремих елементів в різні часи. Кожна провінція будувала свою власну стіну і поступово вони об’єднувалися в єдине ціле. У ті часи захисні споруди були просто необхідні, і будувалися повсюдно. В цілому за останні 2000 років в китаї було зведено понад 50 000 кілометрів оборонних стін

Оскільки китайська стіна в деяких місцях переривалася, для монгольських загарбників на чолі з чингісханом не складало особливих труднощів здійснювати набіги на китай, і вони згодом завоювали північну частину країни, в період між 1211 і 1223 роками. Монголи правили китаєм до 1368 року, поки не були вигнані династією мін, про яку розказано вище

Всупереч поширеному переконанню, велика китайська стіна не може бути видна з космосу. Цей розповсюджуваний міф народився в 1893 в американському журналі the century і потім повторно обговорювався в 1932, в шоу роберт ріплі, який стверджував що стіна видно з місяця — це при тому, що до першого польоту в космос було ще дуже далеко. У наш час доведено, що неозброєним оком помітити стіну з космосу досить таки складно. Ось знімок наса з космосу, переконайтеся самі


Ще одна легенда свідчить, що субстанція, використовувана для скріплення каменів була замішана на порошку з людських кісток, і що загиблих на будівництві ховали прямо в самій стіні, щоб зробити конструкцію міцніше. Але це неправда, розчин був зроблений зі звичайної рисової муки — і ніяких кісток і загиблих в конструкції стіни немає

Зі зрозумілих причин це диво не було включено в 7 стародавніх чудес світу, але велика китайська стіна цілком обгрунтовано входить в список 7 нових чудес світу . Ще одна легенда свідчить, що великий вогненний дракон прокладав шлях для робітників, вказуючи, де потрібно будувати стіну. Будівельники згодом слідували за його слідами

Раз вже ми заговорили про легенди, то одна з найбільш популярних — про жінку на ім’я менг джинг ню, дружині фермера, що працює на зведенні великої стіни. Коли вона дізналася, що її чоловік загинув на роботі, вона прийшла до стіни і плакала на ній до тих пір, поки та не зруйнувалася, показавши кістки її коханого, і дружина змогла поховати їх

Існувала ціла традиція поховання тих, хто загинув на будівництві стіни. Члени сім’ї загиблого несли труну, на якій була клітка з білим півнем. Крики півня, як годилося, не давали заснути духу мертвої людини, поки процесія не перече велику стіну. В іншому випадку, дух буде вічно блукати вздовж стіни

Під час правління династії мін більше одного мільйона солдатів були покликані захищати кордони країни від ворогів на великій стіні. Що стосується будівельників, то вони залучалися з тих же захисників в мирний час, селян, просто безробітних і злочинців. Існувало спеціальне покарання для всіх засуджених і вердикт був один-на будівництво стіни!

Спеціально для цього будівництва китайці винайшли тачку і використовували її повсюдно в будівництві великої стіни. Деякі, особливо небезпечні частини великої стіни були оточені захисними ровами, які були або заповнені водою або залишені як канави. Китайці використовували просунуту зброю для оборони, таке як сокири, молоти, списи, арбалети, алебарди, і китайський винахід: порох

Оглядові вежі були побудовані вздовж всієї великої стіни на рівномірних ділянках і могли бути до 40 футів заввишки. Вони використовувалися для спостереження за територією, а так само в якості фортець і гарнізонів для військ. У них знаходилися запаси необхідних продуктів і води. У разі небезпеки з вишки подавався сигнал, запалювалися смолоскипи, спеціальні маяки або просто прапори. Західна секція великої стіни, з довгим ланцюгом оглядових вишок, служила для захисту караванів, які рухалися по великому шовковому шляху, знаменитому торговому маршруту

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Останній бій біля стіни відбувся в 1938 році під час китайсько-японської війни. У стіні залишилося безліч слідів від куль тих часів. Найвища точка великої китайської стіни знаходиться на висоті 1534 метри, неподалік від пекіна, в той час як найнижча точка знаходиться на рівні моря поблизу лаолонгту. Середня висота стіни становить 7 метрів, а ширина в деяких місцях досягає 8 метрів, але в цілому коливається від 5 до 7 метрів


Велика китайська стіна-символ національної гордості, багатовікової боротьби, і величі. Уряд країни витрачає колосальні гроші на збереження цієї пам’ятки архітектури, що обчислюються мільярдами доларів сша на рік, сподіваючись зберегти стіну для майбутніх поколінь

Велика китайська стіна-донині це архітектурна споруда вражає своєю могутньою величчю і заслужено займає місце наймасштабнішого і древнього пам’ятника архітектури на всій планеті. Споруда тягнеться по території китаю протягом 8851,8 км. Один з проміжків споруди проходить дуже близько до пекіна. Швидше за все кожен з нас чув про це диво архітектурної думки, але не кожен знає, яку історію пройшла стіна в ході свого зведення. Будівництво великої китайської стіни здатне потрясти будь-якого історика своїми масштабами. Сьогодні наш сайт про подорожі пропонує вам зануритися в історію будівництва стіни, а так само дізнатися нові цікаві факти, які багато в чому вплинули на хід робіт і сьогоднішній вид споруди.

Швидше за все, ви не зможете собі правильно навіть уявити, скільки було витрачено часу і ресурсів на створення такого величезного архітектурного об’єкта. А скільки людей постраждало і загинуло при будівництві стіни — це просто величезні цифри. Ніде в світі більше немає споруди, яка за своєю протяжністю зможе змагатися з великою китайською стіною.

Історія будівництва

вивчення великої китайської стіни не буде повним, якщо ми з вами не заглибимося в історію створення цієї могутньої споруди. Почали будувати стіну в далекі роки 3 століття до нашої ери. У ті неспокійні часи країною керував імператор цинь ши-хуанді, який був нащадком династії цинь. Періодом його правління були роки воюючих царств (475 — 221 рр.до нашої ери).

Для держави цей період історії був дуже небезпечним, так як кочовий народ хунну регулярно здійснював свої набіги. Звичайно, їх учасники були не єдиними, хто не проти поживитися легкою наживою. Тоді і було вирішено побудувати величезний паркан який обгородив би державу і надійно його захистив. Будувати стіну було покликане більше п’ятої частини населення всього китаю. У ті роки це було близько одного мільйона чоловік.

Велика стіна мала одним зі своїх основних завдань захистити поданих «піднебесної» від того, що вони будуть залучені в кочовий спосіб життя. Так само це могло гарантувати відсутність асиміляції з варварами. На той момент китай лише тільки почав своє становлення в одну державу з безлічі маленьких завойованих ним. Було критично важливо позначити і захистити свої території і володіння. Стіна повинна була стати тією підмогою, яка допоможе об’єднати і утримати імперію як одне ціле. Межі стіни на карті можна позначить наступною схемою:

Рік 206 до нашої ери. До влади приходить династія хань, і саме в цей період стіна підкорює нові цифри по протяжності. На захід її збільшують до дуньхуана. На спорудженні для захисту торгових караванів від нападів кочівників зводять велику кількість сторожовихОзброєних веж. Звичайно, до теперішнього часу збереглися не всі ділянки великої стіни, але більшість тих ділянок, що все ж нам сьогодні постають належали династії мін, яка правила в період з 1368 по 1644 роки. Саме в цей період спорудження стає найбільш міцним, так як вже будують з цегли і бетонних блоків. У цей період стіна пролягає вже зі сходу на захід від території шаньхайгуань на березі жовтого моря аж до земель юйменьгуань, які розташовані на кордоні з провінцією ганьсу.

У 1644 році до влади приходить династія цин з манчжурії. Представники цієї династії були суперечливої думки про необхідність існування цієї споруди. У період правління цин велика стіна була більшою мірою зруйнована, ніж в роки правління інших династій. На цей фактор сказало свій вплив і час в тому числі. Невелика ділянка від пекіна до бадаліна використовувалася в якості воріт, які відкривали вхід до столиці. Саме ця ділянка зберігся найкраще. Сьогодні саме цей відрізок споруди є найпопулярнішим серед туристів з усього світу. Він відкритий для відвідування ще з далекого 1957 року. Цікавим буде той факт, ця ділянка так само служив фінішної прямої для спортсменів велосипедистів, які брали участь в олімпіаді 2008 року в пекіні. У 1899 році в сша написали, що залишився ділянку стіни розберуть повністю, а на його місці побудують автостраду. Стіну відвідував президент сполучених штатів америки річард ніксон.

Велика стіна сьогодні

так, в певний період минулого століття стіну дійсно було вирішено розібрати, але трохи переосмисливши ситуацію урядом було вирішено навпаки стіну реконструювати і залишити як спадщина китайської історії.

У 1984 році архітектор ден сяопіна організував збір коштів., які потрібні були для проведення робіт по поверненню стіні її колишньої величі. Залучалися кошти як китайських, так і іноземних інвесторів. Кошти на відновлення збирали навіть у звичайних приватних осіб, таким чином, кожен бажаючий міг внести свою лепту в історію відновлення унікальної архітектурної спадщини.

Давайте зараз на секунду зупинимося і про наступну пропозицію на мить задумаємося. Довжина великої китайської стіни становить 8 тисяч 851 кілометр і 800 метрів! вдумайтеся в цю цифру! це просто неймовірно, як можна було руками людини звести таку громадину.

У китаї дуже активними, а під годину навіть агресивними методами ведуть сільське господарство. З цієї причини з 1950-х років в країні почали вичерпуватися води, які давали надра землі. У підсумку весь регіон став місцем, де беруть початок дуже рвучкі і сильні піщані шторму. Саме через зазначені фактори сьогодні більш ніж 60-кілометрова ділянка стіни на північному заході китаю піддається сильній ерозії і активним руйнуванням. 40 кілометрів ділянки вже зруйновані, і тільки 10 кілометрів все ще залишаються на своєму місці. Однак, впливу стихії та природних факторів так само змінили висоту стіни на деяких відрізках. Де раніше стіна сягала 5 метрів, тепер не перевищує 2-ох метрів.

У 1987 році стіна була занесена до списку всесвітньої спадщини юнеско. Вона по праву зайняла своє місце в категорії найбільших історичних пам’яток китаю. До речі, на сьогодні ця місцевість є однією з найбільш відвідуваних у світі. Більше 40 мільйонів туристів вибирає саме цей пункт на карті, як головний об’єкт своїх подорожей.

Звичайно, така істотна архітектурна споруда не могла не залишити своїх слідів по всій історії держави і планети в цілому. Навколо стіни і донині бродить багато легенд і забобонів. Наприклад, є версія, що стіну побудували цілісною всього за один підхід. Однак же, якщо звернутися до фактів, тоді відразу з’ясовується, що це просто міф. Насправді стіну не те, що в один захід — її будували навіть різними династіями. До того ж в роботах зводилися окремі ділянки певної довжини. Довжина ділянки визначалася різними факторами, що враховують рельєф, погодні умови та інші фактори. Будували максимально надійно, щоб закріпити і захистити китай з півночі.

Всі династії, які будували стіну створювали свою певну ділянку, який в підсумку об’єднувався з попереднім вже наступною династією. Все це відбувалося в різні часи, які часом поділяли десятиліття. На період неспокійних часів, в які будувалася стіна такі оборонні споруди були об’єктивною необхідністю, їх будували повсюдно. Якщо звести всі оборонні споруди китаю за останні 2000 років в од ну статистику, тоді отримаємо цифру в районі 50 тис.кілометрів.

Стіна, як вже я описував вище, у багатьох місцях мала перериваються відрізки. У підсумку в 1211 і 1223 роках цим користувався чингісхан і його монгольські загарбники, які в підсумку заволоділи всією північною частиною країни. До 1368 року монголи були правителями китаю, але постом їх вигнали представники династії мін.

В рамках цього абзацу дозволимо собі розвіяти ще один розхожий міф. Хто б що не говорив, а все ж велика китайська стіна не видно з космосу. Це припущення або просто вигадка з’явився на світ в 1893 році. Тоді видавався в америці журнал the centuries( століття), і там згадувався такий ось факт. Пізніше в 1932 році ноумен робер ріплі заявив, що стіну видно з космосу, а саме — з місяця. Цей факт був забавний, якщо врахувати, що до першої висадки людини на кені залишалося ще чимало десятків років. Сьогодні космос досліджений вже в якійсь мірі, і наші космонавти і супутники можуть надавати якісні фото з орбіти. Подивіться самі, з космосу стіну помітити досить складно.

Про стіну можна так само почути, що в основі розчину, яким скріплювалися цеглини, використовувався порошок на основі кісток загиблих робітників цього будівництва. А залишки тіл ховали прямо всередині стіни. Таким чином нібито конструкція ставала міцнішою. Але насправді нічого цього не було, стіна будувалася стандартними для тих часів методами, а для виготовлення скріплює розчину використовувалася звичайна рисове борошно.

Зі зрозумілих причин це диво не було включено в 7 стародавніх чудес світу, але велика китайська стіна цілком обгрунтовано входить в список 7 нових чудес світу. Ще одна легенда свідчить, що великий вогненний дракон прокладав шлях для робітників, вказуючи, де потрібно будувати стіну. Будівельники згодом слідували за його слідами

Є так само легенда, яка повідає нам про великого дракона, який свої полум’ям вказував шлях для будівельників. У підсумку робітники йшли по його слідах, а вогонь їх пащі дракона розчищав для них шлях. Що найцікавіше в цій історії-це дійсно правда. Нам вдалося знайти фото цього дракона і навіть з’ясувати, в який зоопарк він потрапив:

Гаразд, зізнаємося все ж, що це просто напросто одна з міфічних легенд, які не мають під собою ні здорового глузду ні логічних обґрунтувань. А на фото зображений просто малюнок міфічної істоти-дракона.

Але ось в чому сумніватися не доводиться, так в тому, що сьогодні велика китайська стіна заслужено займає своє почесне місце в списку «7 нових чудес світу».

Найвідомішою легендою, пов’язаної з китайською стіною є сказання про дівчину менг джинг ню, яка була просто дружиною фермера. Вона була залучена до робіт з будівництва стіни. Дружина, яка була убита горем прийшла вночі до стіни і плакала над нею до тих пір, поки чтена не тріснула і не показала дівчині кістки її коханого. У підсумку дівчина змогла їх поховати.

Тут на місцевості існував певний звичай поховання загиблих на будівництві людей. Члени сім’ї того, хто загинув тут несли труну, увінчану білим півнем. Крики півня повинні були тримати дух померлого стані. Так мало тривало до тих пір, поки процесія з труною не перетне стіну. Ходили легенди, що якщо обряд не завершити, або завершити з порушеннями, тоді дух навічно залишиться тут і буде бродити вздовж стіни.

На період, коли будувалася стіна для всіх ув’язнених в державі і всіх безробітних мала місце тільки одна міра покарання. Всіх відправляти на будівництво великої стіни! цей період особливо потребував захисту зовнішніх кордонів, тому доводилося вдаватися до кардинальних заходів.

Це будівництво дало спадщині китайського народу чимало корисних винаходів. Так, саме тут і для цілей будівництва була винайдена та сама тачка, яку сьогодні використовують повсюдно на будівництвах. Вразливі при будівництві стіни ділянки оточували ровом, який заповнювався водою, або просто залишався у вигляді прірви. Крім іншого, народ китаю так само використовував просунуте озброєння для оборони. Це були і молоти, і списи, і арбалети, сокири. Але головною перевагоюКитайців було їх головний винахід-порох.

Повсюдно вздовж стіни на рівних відрізках зводилися оглядові майданчики, які служили для моніторингу місцевості і захисту торгових караванів. Якщо наближалася небезпека, дозорний на вершині запалював факел або скидав прапор, після чого війська приводилися в бойову готовність. Так само оглядові вежі служили сховищем для провізії і боєзапасів. Уздовж стіни пролягав знаменитий торговий маршрут-шовковий шлях. Його так само охороняли з вершини стіни.

Стіна побачила чимало кривавих битв, бачила він і свій останній бій. Сталося це в 1938 році в період китайсько-японської війни. Стіна досі зберігає на собі безліч шрамів від куль тих битв.

Велика китайська стіна нехай і не саме висотна споруда, але її висота в максимальній точці досягає 1534 метра. Це місце розташоване недалеко від пекіна. А ось найнижча точка опустилася до рівня моря біля берегів лаолонгту. Якщо відштовхуватися від середніх значень, то висота стіни дорівнює 7 метрів, а ширина в максимально просторих ділянках 8 метрів. Але в середньому частіше від 5 до 7 метрів.

Сьогодні уряд китаю витрачає мільярди доларів сша на те, щоб зміцнити і зберегти велику стіну. Сьогодні для країни могутня стіна-це не просто споруда. Це-символ культурної гордості, символ боротьби, яка тривала кілька століть, і показник величі цілого народу.

Найбільш впізнаваним символом китаю, як і його довгої і яскравої історії, стала велика китайська стіна . Це монументальна споруда складається з численних стін і укріплень, багато з яких йдуть паралельно один одному. Спочатку задумана для захисту від набігів кочівників імператором цинь шихуанді (близько 259-210 до н.е.). Велика китайська стіна (китай) стала однією з найграндіозніших будівництв в історії людства.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Велика китайська стіна: цікаві факти

Тут зібрані найцікавіші факти про велику китайську стіну:
Вкс — найдовша стіна в світі і найбільша споруда давнини.
Приголомшливі пейзажі: від пляжів циньхуандао до скелястих гір навколо пекіна.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

Складається велика китайська стіна з безлічі секцій-ділянок:

  • бадалін
  • хуанг хуанченг
  • цзюйюнгуань
  • джі йонгуан
  • шаньхайгуань
  • янгуан
  • губейку
  • джіанку
  • джин шан лінг
  • мутяньюй
  • симатай
  • янменгуан

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна
А ось цікавий факт. Чому бійниці великої китасйкой стіни дивляться в бік китаю ? насправді на фото видно, що вони дивляться в обидві сторони відразу — тобто їх робили з розрахунком, щоб можна було захищатися з обох сторін.

Довжина великої китайської стіни в кілометрах

  • всупереч загальноприйнятій думці, стіну не видно з космосу без хорошого наближення.
  • вже за часів династії цинь (221-207 до н.е.) для будівництва використовували клейке тісто з рису в якості своєрідного матеріалу для скріплення кам’яних блоків.
  • робочою силою на будівництві були військовослужбовці, селяни, засуджені і бранці, природно не по своїй волі.
  • хоча офіційно 8851 км, довжина всіх відгалужень і ділянок, побудованих за тисячі років, оцінюється в 21 197 км. Окружність екватора 40 075 км.

Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

  • існує популярна легенда про менг джинг ню, чий чоловік помер на будівництві. Її плач був настільки гірким, що велика китайська стіна розвалилася, оголивши кістки чоловіка, і дружина змогла його поховати.
  • на ділянці губейку досі залишилися сліди від куль, тут в минулому був жорстокий бій.
  • під час культурної революції (1966-1976 рр.), безліч каменів зі стіни вкрали для побудови будинків, ферм і резервуарів.
  • Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

  • північно-західні ділянки стіни (наприклад, в провінціях ганьсу і нінся) швидше за все зникнуть протягом 20 років. Причиною цьому як природні умови, так і діяльність людини.
  • найвідомішу частину великої стіни-бадалін, відвідало понад 300 глав держав і високопоставлених осіб з усього світу, першим став радянський політик клим ворошилов в 1957 році.
  • Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

    Велика китайська стіна( китай): історія створення

    Значимість: найдовше зміцнення, коли-небудь побудоване людиною.
    Цілі споруди: захист китайської імперії від монгольських і маньчжурських загарбників.
    Значимість для туризму: найбільша і в той же час найбільш популярна пам’ятка кнр.
    Провінції, в яких проходить велика китайська стіна: ляонін, хебей, тяньцзінь, пекін, шаньсі, шеньсі, нінся, ганьсу.
    Початок і кінець: від шаньхайгуаньського проходу (39.96 n, 119.80 e) до пояса цзяюй (39.85 n, 97.54 e). Відстань безпосередньо-1900 км.
    Найближча ділянка до пекіна: цзюйюнгуань (55 км)

    Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна
    Найбільш відвідувана ділянка: бадалін (63 млн. Відвідувачів за 2001 рік)
    Ландшафт: в основному гори і височини. Велика китайська стіна, китай простягається від бохайського узбережжя, що в циньхуандао, навколо північної частини китайської рівнини, через лесове плато. Далі вона йде уздовж пустельній провінції ганьсу, між тибетським плато і лесовими пагорбами внутрішньої монголії.

    Велика китайська стіна: опис і фото. Велика китайська стіна пекін перша китайська стіна

    Висота над рівнем моря: від рівня моря до більш ніж 500 метрів.
    Найбільш підходящий час року для відвідування великої китайської стіни: ділянки, що біля пекіна краще відвідувати навесні або восени. Цзяюйгуань — з травня по жовтень. Шаньхайгуаньський прохід-влітку і на початку осені.

    Велика китайська стіна — найбільше кладовище. На її будівництві життя втратили понад мільйон людей.