Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

144

Сороконіжка, вона ж багатоніжка або мухоловка, нерідко проникає в житлові приміщення: квартири, будинки, котеджі. Зовнішній вигляд і розмір комахи викликають огиду і жах у людей, які раптово його виявили. Але незважаючи на свій загрозливий вигляд, мухоловка зовсім не небезпечна.

Що з себе представляє сороконіжка

Сороконіжка відноситься до класу членистоногих. У природному середовищі вона мешкає в опалому листі. Спочатку територією її проживання були країни близького сходу, північної африки, півдня європи. Зараз там зустрічаються і екзотичні види комахи, які є родичами домашньої мухоловки.

Для комфортного існування сороконіжці потрібно тепле вологе місце і велика кількість їжі. Домашня мухоловка за своєю природою хижак: харчується всіма дрібними комахами і членистоногими, які попадуться в поле зору:

  • блохи;
  • двухвостки;
  • мухи і мошки;
  • павуки;
  • таргани;
  • терміти;
  • метелики і моль;
  • чешуйніци.

Не варто плутати стоногу домашню (scutigera coleoptrata) зі сколопендрою справжньою, укус якої може викликати серйозний опік.

Броньоване тіло сколопендри, короткі потужні ноги, безока голова — все пристосоване для життя під камінням і листям

Жити сороконіжки можуть до 7 років. Розмножуються, відкладаючи яйця в затишних місцях. Ідеально підходить для цього вологий грунт.

Одна самка мухоловки може за один раз відкласти близько 60 яєць, а в деяких випадках і більше, і тому щоб уникнути масового заселення житла сороконіжками важливо вичищати і просушувати місця, де може перебувати лігво комах.

Як виглядає сороконіжка домашня

Чим зовнішній вигляд комахи так лякає? доросла особина сороконіжки має тіло до 60 мм в довжину. Основний колір забарвлення: від сіро-жовтого до яскраво-коричневого. На спинці є три поздовжні смужки фіолетового або синього відтінку. Головна деталь, що і зрозуміло з назви — це ноги. Сорок чи їх? насправді число лапок змінюється в залежності від віку і безпосередньо залежить від кількості сегментів тіла. Спочатку у новонародженої мухоловки від одного до чотирьох сегментів з чотирма парами смугастих кінцівок. Зростає тулуб — і з’являються нові ніжки. І так доходить до 15 пар, при цьому кінцівки крайньої довше інших і більше схожі на хлистоподібні вусики.

Фотогалерея: будова мухоловки

крайня пара кінцівок у стоноги довше, ніж іншіЗасіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьбимухоловки володіють відмінним зоромЗасіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьбитіло стоноги складається з сегментів, на кожному з яких по дві пари ніг

Таблиця: зовнішні відмінності сороконіжки від сколопендри

Чи варто боятися сороконіжку

Виходячи з раціону харчування комахи, можна сказати, що мухоловка швидше один людини. Це корисне комаха, що поїдає шкідників в будинку і квартирі.

Аргументи на користь сороконіжки:

  1. вона не може завдати шкоди майну: не псує предмети інтер’єру і не доторкається до продуктів харчування. Сороконіжці потрібні тільки комахи.
  2. мухоловка веде» відлюдницький » спосіб життя. Практично не попадається на очі.
  3. не є переносником інфекцій.
  4. на півдні багатоніжки-почесні гості в городах і полях, тому що допомагають оберігати урожай від шкідливих комах.
  5. на україні комаха навіть внесена до червоної книги.

Як сороконіжка потрапляє в житло людини

У природному середовищі сороконіжки живуть в опалому листі. Зимують в теплих укриттях. Тому з настанням холодів ці комахи можуть заповзти в будинок. Кімнатна температура цілком підходить для комфортного проживання мухоловок.

Сороконіжка може з’явитися тільки там, де мешкають інші комахи, інакше без постійного джерела живлення вона не виживе. Якщо в будинку є місце мухам, павукам, тарганам, то слід бути готовими до того, що в пошуках їжі туди може підселитися і мухоловка. вона просто прийде з вулиці або з сусідньої квартири.

Стоноги зазвичай селяться в цокольних поверхах приватних будинків, підвальних приміщеннях. Вся справа у вологості цих місць. А на полювання комахи можуть виходити, переміщаючись по всіх кімнатах. Час для активного періоду у мухоловки може бути як вдень, так і вночі. Але все ж вона частіше полює в темний час доби. Вибравши жертву, сороконіжка нерухомо чекає її на стіні, проявляючи майстерність витримки. Завдяки здатності розвивати велику швидкість, вона з легкістю наздоганяє цвіркуна, муху або таргана.

Сороконіжка вражає свою жертву отрутою, впорскуючи його через укус

Взимку, навіть перебуваючи в теплому приміщенні, мухоловки » впадають в сплячку», завмираючи в якомусь затишному куточку. З настанням весни пробуджуються, виходять з притулку і починають новий сезон полювання.

Сороконіжка домашня може зловити одночасно кілька жертв. Поки поїдає одне комаха, інше утримує в своїх чіпких лапках.

Стоноги дуже чуйно реагують на зміни мікроклімату. Довгі вуса комахи легко «зчитують» навіть найнезначніші коливання температури повітря, а також відчувають протяг або будь-яку іншу небезпеку. При виникненні таких некомфортних умов мухоловки відразу тікають в затишне містечко.

Чи небезпечний укус сороконіжки

Люди часто бояться, що отрута сороконіжки, що діє на комах, може бути спрямований і проти них. Звичайно, мухоловка звичайна здатна вкусити людину, але навряд чи це може завдати істотної шкоди. На людей це членистоноге може напасти тільки в цілях самооборони . Взагалі, сороконіжка навіть не завжди здатна прокусити шкіру. Кажуть, що якщо прокол вийшов і комаха випустило отруту, то відчуття будуть порівнянні з укусом бджоли.

Часто сороконіжка просто не в змозі прокусити людську шкіру

Стандартні симптоми укусу:

  • почервоніння;
  • печіння;

Отрута мухоловки практично нешкідливий для людини. Максимальна небезпека полягає в можливості виникнення алергічної реакції. Захищаючись, сороконіжка може спробувати вкусити і домашніх вихованців. Але і в цьому випадку пошкодження шкіри малоймовірно.

А ось укус сколопендри набагато небезпечніше. Отрута, звичайно, не смертельний (якщо це не тропічна різновид комахи), але викликає відчутні хворобливі симптоми, провокуючи сильну набряклість шкіри. Маленька домашня тварина від отруйної атаки сколопендри може навіть загинути.

Сколопендра, на відміну від стоноги, може завдати шкоди людині

Перша допомога

При укусі домашньої мухоловки потрібно:

  1. промити уражене місце теплою водою з милом.
  2. протерти будь-яким дезинфікуючим розчином: медичним спиртом, настоянкою календули, одеколоном, борною кислотою.
  3. якщо є набряк і сильне печіння, то накласти холодний компрес.
  4. при необхідності (наявність алергічної реакції) випити разову дозу антигістамінного засобу.

Звернутися до лікаря необхідно при наявності наступних тривожних симптомів:

  • сильне нездужання;
  • нудота;
  • блювота;
  • помутніння свідомості.

Зазвичай такої симптоматики при укусі домашньої мухоловки не спостерігається.

При нападі сколопендри картина зовсім інша. В першу чергу, може з’явитися сильний набряк. Наприклад, якщо була вкушена рука, то іноді вона опухає навіть цілком. Обов’язковою (за винятком рідкісних випадків) реакцією організму стане підвищення температури тіла і загальне погіршення стану.

У таких випадках потрібно звертатися до лікаря. Як» підручного » кошти першої допомоги слід використовувати теплий компрес. Як варіант, на місце укусу можна прикласти грілку. Це сприяє руйнуванню отрути сколопендри.

Способи боротьби з сороконіжками в квартирі

Не всі стандартні способи боротьби з комахами в квартирі підходять для знищення сороконіжок. наприклад, рекомендовані багатьма липкі пастки виявляються недієвими і навіть марними. Справа в тому, що навіть гарненько «влипнувши», мухоловки тікають без відірваних кількох лап. Нові кінцівки у них потім швидко відростають. Отруєними приманками цих членистоногих теж не налякати. Вони харчуються виключно комахами, а наживку у вигляді мух і тарганів ще не винайшли.

У боротьбі з сороконіжками допоможуть універсальні засоби від домашніх комах: спреї, аерозолі, фумігатори

«цвях програми» по позбавленню від мухоловок — винищення комах-шкідників. після того як сороконіжка позбудеться постійного джерела їжі, вона змушена буде покинути будинок.

Потрібно пам’ятати, що в житлових приміщення мухоловки зустрічаються в невеликій кількості. Вони не плодяться в незвичному середовищі. Тому їх досить просто зловити іВипустити на вулицю. Якщо ви все ж схиляєтеся до радикальних заходів, то вбити комаха можна будь-яким поширеним способом. З хімічних препаратів більше підійдуть спреї:

  • starex;
  • медилис-ципер;
  • henkel combat;
  • raid.

Можна скористатися і засобами, які не потребують розпилення:

  • паста globol origina;
  • гранули лямбда-зона;
  • аквафумігатор раптор.

Методи профілактики

Головний спосіб захисту від мухоловок-це профілактика:

  1. наведіть порядок на прилеглій до будинку території. Приберіть опале листя, суху траву, будівельне сміття.
  2. звільніть стіни будинку від витких рослин.
  3. просушіть підпіл, підвальні приміщення. Домашні стоноги люблять вологу. Якщо умови будуть невідповідними, то комахи підуть самі шукати місце поуютнее.

Якщо ви живете в міській квартирі, то важливо, в першу чергу, обмежити доступ комахи як з вулиці, так і з сусідньої квартири. Зробити це можна наступними механічними методами:

  1. усунути щілини і тріщини у віконних рамах.
  2. зашпаклювати плінтуси (або зовсім їх оновити).
  3. встановити сітки на вентиляційні отвори.

Відео: користь сороконіжки

Комаха сороконіжка вона ж мухоловка, сколопендра виглядає неприємно і навіть лякаюче, особливо, коли досягає повноцінної зрілості з 60 мм тілом в довжину. Наскільки небезпечно її поява в будинку, чи варто з нею боротися і чому в багатьох країнах світу комаха користується безмірною повагою з боку людини? про це нижче.

Візуальні відмінності сороконіжки

Говорити що мухоловка комаха не зовсім правильно. Насправді вона відноситься до групи членистоногих, трахейним. Тіло її складається з 15 сегментів, за рахунок яких воно утримується в одному положенні. Ноги в міру наближення до задньої його частини стають помітно довшими. Остання пара ніг по довжині може бути більше самого тіла. Особлива будова тіла дозволяє комасі рухатися в потрібному темпі, не зачіпаючи власних ніг.

Часто довгі пари ніг плутають з вусами, від чого виникає плутанина щодо визначення положення голови і хвоста. Звичайна сколопендра домашня в результаті багаторічного перебування в умовах квартири кілька видозмінилася — передня пара її ніг перетворилася в ногочелюсть. З її допомогою комаха добирається до їжі в важкодоступні місця.

З боків на голові стоноги розташовані очі і так звані вусики-уловлювачі з декількох сотень сегментів. За аналогією з локаторами вони стежать за змінами в навколишньому середовищі, допомагають досліджувати простір, реагують на температурні скачки, стають орієнтиром в пошуку комфортних і безпечних місць.

Кожна звичайна мухоловка в природі має серйозного ворога-змію.

Звички, інстинкти і побут мухоловки: найцікавіше

Слід знати про те, що сороконіжка (фото не дасть помилитися) — комаха однаково активне в будь-який час доби. Щогодини, щохвилини вона шукає здобич. Як тільки жертва визначена, мухоловка впорскує в неї порцію отруйної речовини для знешкодження і тільки після цього без поспіху поїдає. Комаха дуже швидке, за одну секунду здатне подолати до 40 сантиметрів.

В середньому самка мухоїдка за один раз відкладає до 6 десятків яєць. Всі вони захищені липкою речовиною і поміщені в дбайливо викопану мамою ямку або глибоку тріщину. Кладку яєць комаха акуратно обвиває тілом і намагається закрити від зовнішнього світу лапками. Таким чином сколопендра» виходжує » яйця протягом багатьох тижнів, не відходячи від гнізда ні на сантиметр, нічого не їсть і не п’є.

Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

Звичайна багатоніжка-комаха зі своєю місією. Будучи представником найдавніших мешканців планети, вона заслуговує на особливу увагу. На перший погляд страшні і неприємні комахи насправді надають неоціненну допомогу людині, поїдаючи масу шкідників, наприклад:

  • тарганів;
  • бліх;
  • мурах;
  • клопів та ін.

У світі налічується до 8000 видів цієї комахи, але тільки 3000 з них були офіційно задокументовані, як, наприклад, китайська сороконіжка, довжина якої досягає чверті метра з тілом з 23 секцій або яскрава чорна багатоніжка африканська з тілом, довжиною до 28 см!

Для людей практично жоден з відкритих видів багатоніжок не небезпечний. Так, членистоногі можуть вкусити, але все, чим здатний нашкодити укус сороконіжки — викликати алергію і то лише у людей, схильним до прояву такого роду реакцій з невеликим підвищенням температури і припухлістю в місці укусу.

У світі комах сороконіжка — один з домінуючих хижаків з клешнями на першому сегменті. Вона м’ясоїдна, тому вважає за краще чисте м’ясо дрібних комах. Великі види здатні впоратися не тільки з безхребетними, але і з дрібними рептиліями, а також хробаками, жабами, павуками і навіть птахами.

Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

Як багатоніжки проникають в квартиру і чому?

Тільки обгрунтовуючись в квартирі комаха намагається бути вкрай обережним. У перші дні після поселення вони намагаються не показуватися на очі зовсім, промишляючи з настанням темряви. Улюблені місця для полювання біля багатоніжок — це ванні та туалети. Саме там в умовах підвищеної вологості і відсутності світла членистоногі вибирають собі жертв і без проблем маскуються, коли це потрібно.

Не варто думати, що мухоловки заполонять собою всю квартиру в міру розмноження. Комаха не проявляє інтересу до інших приміщень, ігнорують запаси продуктів на кухні. Звичайна скутігера (мухоловка) не зашкодить шпалери, одяг в гардеробі, кімнатні рослини або меблі. В цілому ця істота не представляє небезпеки, але певного дискомфорту від сусідства з нею не уникнути, це факт.

Які ж причини появи комах в будинку? є кілька факторів, що надають сприятливий вплив на формування приваблюють комах умов в будинку. До них відносяться:

  • підвищений рівень вологості;
  • вогкість в будинку;
  • несправні водопровідні труби;
  • велика кількість дрібних комах;
  • приглушене світло.

Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

Улюблені місця для сороконіжок крім туалету і ванної — підвали і підполи. По квартирі комаха пересувається по щілинах і трубопроводах, вибираючи для себе найбільш підходящі місця для проживання. Одна з основних проблем-зараженість підпільних і підвальних приміщень. Саме тому з першими ознаками появи багатоніжок в будинку потрібно перевірити стан підвальних приміщень. Боротьба з комахою без виправлення ситуації в місцях їх перебування не дасть результату.

Методи боротьби з багатоніжками

Розуміючи, як виглядає сколопендра, які звички має, де ховається і що їсть, можна розробляти план по відважуванню її з дому. Щоб назавжди позбутися від комахи в квартирі, потрібно провести ретельний аналіз приміщень, вирішуючи проблеми з вогкістю і вологою в окремих зонах.

Враховуючи, що харчуються стоноги дрібними комахами, потрібно постаратися зробити так, щоб їх в будинку не було зовсім. Немає їжі-немає членистоногих хижаків.

Дерев’яна підлога з тріщинами в приміщенні приваблює комах, відкриваючи масу можливостей для влаштування побуту, розмноження. Просте покриття з мастики або лаку вже допоможе вирішити проблему — комахи не переносять запаху хімії.

Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

Протікають труби у ванній або туалеті повинні бути полагоджені або замінені. В іншому випадку жоден з методів боротьби з мухоловками не дасть результату. Комфортні умови в приміщенні будуть залучати туди все нових і нових особин.

Варто звернути увагу і на піддони під домашніми квітами. Надлишки застояної води також залучать комах.

Якщо членистоногі в будинку відчувають себе більш ніж привільно незважаючи на всі заходи профілактики, продовжують розмножуватися і все частіше трапляються на очі навіть вдень, варто спробувати застосувати відлякувачі або інсектицидні спреї для повзаючих. Не важливо, мухоловка-комаха чи ні, препарати такого роду найчастіше мають широкий спектр дії.

На закінчення відзначимо, що вбивати живих істот, нехай навіть і не найприємніших зовні — це негуманно. Тому, щоб не допустити дискомфортного сусідства у себе вдома, потрібно постаратися створити умови, несприятливі для комах. Сколопендра, вона ж мухоловка мало небезпечна для людини, її поява в квартирі — результат порушення санітарних норм, а значить, відповідальність за вирішення проблеми також лежить виключно на власників квартири.

Сороконіжка в квартирі рідко кого обрадує своєю появою. Природа не поскупилася на кількість лапок для цієї істоти, чому воно виглядає вельми страхітливо і швидко пересувається. Цікаво, що такого виду, як сороконіжка в систематиці не існує.Це народна назва багатоніжок, що налічують близько 12 000 видів.

Які стоноги живуть по сусідству з людиною

У квартирах і будинках мешкають переважно мухоловки звичайні або сколопендри, при сприятливих умовах вони можуть не залишати насиджені місця і провести в них все своє життя, а це ні багато, ні мало, а 6-7 років.

У сороконіжки, всупереч її назві, зовсім не 40 ніг. У дорослої особини тіло розділене на 15 сегментів, до кожного з яких прикріплена пара довгих смугастих лапок. На кінцях вони настільки тонкі, що здається просто дивним, як вони витримують вагу багатоніжки. Остання пара ніг в довжину перевищує розміри самої мухоловки, через що не відразу вдається розпізнати, де у неї вусики, а де ноги.

Сплющене тільце світло-коричневого або жовтого забарвлення з поздовжніми темними смугами, довжина досягає 6 см.на бічних частинах голови розташовані фасеткові очі. Гострий зір і швидка швидкість пересування забезпечують сороконіжці відмінні мисливські здібності. За своєю вдачею, членистоноге-хижак. Його здобиччю стають дрібні комахи. У квартирах це можуть бути таргани, клопи, блохи, мухи. Своїми ногощелюстямі мухоловка захоплює здобич, впорскує в неї отруту і поглинає знерухомлений трофей.

Цікаво! багатоніжки не відносяться до класу комах, а входять в клас губоногих. Але з огляду на, що всіх малогабаритних повзаючих і літаючих представників фауни в побуті називають комахами, в побуті до них відносять і сороконіжок.

Сколопендра домашня

Сколопендри – одні з найцікавіших створінь серед багатоніжок. У південній європі, в криму мешкає кільчаста сколопендра, добре приживається і в більш холодних широтах. На відміну від тропічних «родичів», ці стоноги в будинку не становлять загрози для життя або здоров’я людей і поїдають синантропних комах. Лише зрідка вони можуть випадково вкусити сплячу людину. Їх укус має багато спільного з бджолиним. На ураженому місці з’являється печіння, біль, почервоніння і набряк.

На замітку! знизити больові відчуття після укусу сколопендри допоможе грілка з водою 45°с.згідно з припущеннями вчених, тепловий вплив руйнує отруту членистоногого.

Причини появи сороконіжок в квартирах і будинках

Стоноги люблять підвищену вологість і приглушене світло. Пік активної діяльності припадає на нічні години, тому найчастіше людина тривалий час може навіть і не здогадуватися про сусідство з багатоніжками. Улюблені місця проживання в квартирі:

  • під ваннами, біля комунікацій душової кабінки;
  • в туалеті;
  • в щілинах під кахлем;
  • поблизу водостоків.

У приватних будинках стоноги можуть облюбувати підвали і горищні приміщення, де умови проживання для них практично ідеальні.

Виявивши многоногое істота, переляканий житель міських апартаментів задається питанням, звідки в квартирі стоноги. Природне середовище проживання членистоногих-підстилка з опалого листя, моху, трухляві пні, кам’яні тунелі. З настанням холоду стоноги починають шукати комфортні умови існування і крізь щілини проникають в житло людини. Нове місце проживання багатоніжки вибирають за наступними критеріями:

  • наявність їжі, води;
  • вогкість, вологість;
  • тепло;
  • темрява.

Найчастіше їх навали піддаються квартири на нижніх поверхах. І хоч мухоловки і сколопендри не проявляють агресивності до людини, а знищують домашніх комах-шкідників, практично ніхто не бажає ділити житлоплощу з багатоногими непроханими «гостями».

Як боротися з багатоніжками

Найгуманніший спосіб, як позбутися від сороконіжок в квартирі – це підстерігати їх вночі, ловити і акуратно повертати в рідну стихію. Однак на практиці, метод скрутний у виконанні. Мухоловки швидко бігають і зловити їх складно, до того ж не кожен зважиться брати живого «монстра» в руки. Зачинити порушника спокою можна і тапком — в разі якщо заселення носить одиночний характер, такий захід буде цілком ефективною.

На замітку! застосування липких пасток-марний засіб від сороконіжок в будинку. Членистоноге пожертвує парою лапок і піде геть.

Коли ж волохатих істот розвелося занадто багато і на кону стоїть психологічний спокій домочадців, пора переходити до радикальних заходів:

  1. позбавити сороконіжок кормової бази: знищити всіх комах в будинку за допомогою інсектицидних засобів або закликавши на допомогу дезінсекторів.
  2. нормалізувати рівень вологості і мікроклімат в квартирі.
  3. усунути всі протікання водопровідних труб, вади каналізаційної системи, своєчасно видаляти конденсат у ванній кімнаті.
  4. ліквідувати всі щілини в стінах, біля плінтусів.

якщо виникла проблема, як позбутися від сороконіжок в приватному будинку, список планових заходів доповнюється перевіркою стану підвалу, горища, очищенням присадибної ділянки від опалого листя, скошеної трави, будматеріалів, що знаходяться поблизу будинку. В осінній період, коли починається масова міграція сороконіжок, можна зробити хімічний бар’єр, який запобіжить їх проникнення в будинок. Для цього прилеглу територію обробляють інсектицидними препаратами.

Іноді доводиться пожертвувати рослинами, кучерявими по стінах. У них багатоніжки знаходять надійні укриття і згодом проникають в будинок крізь відкриті вікна, кватирки.

Ефективні народні засоби

Одне з найпростіших засобів, як позбутися від сороконіжок в квартирі або будинку – борна кислота. Придбати її можна в аптеці, продається вона в пакетиках. Втомлювати себе приготуванням приманок з борною кислотою немає необхідності. Порошок розсипають у ванних кімнатах, в місцях безпосереднього скупчення сороконіжок (якщо такі були виявлені), на маршрутах їх пересування.

Після контакту з речовиною, частинки порошку залишаються на лапках, провокуючи свербіж і печіння. При спробі багатоніжки очиститися від сторонніх компонентів, частина засобу незмінно потрапляє в організм, що призводить до отруєння і подальшої загибелі. Таким же чином використовують і діатомовий порошок

На замітку! розсипана на підлозі борна кислота допоможе позбутися не тільки від сороконіжок, але і від мурах, тарганів.

Інсектициди від сороконіжок

Тотально знищити сороконіжок можна лише за допомогою інсектицидів. Чи не найгуманніший метод, але найдієвіший і швидкий. Гелеві препарати, призначені для цькування тарганів, можуть виявитися неефективними щодо багатоніжок. Прусаків в гелях приваблює аромат кошти і тільки після того, як комаха покуштувало отрути і принесло її на своїх лапках в гніздо, починається ланцюгова реакція. Багатоногі членистоногі відносяться до хижаків і харчові приманки можуть довго залишатися без їх уваги.

Краща отрута від сороконіжок-це інсектициди у вигляді аерозолів, спреїв, концентратів. Засоби наносять в потенційні місця проживання багатоніжок: у ванних кімнатах, туалетах, уздовж плінтусів. Дезінсекція проводиться в респіраторі, гумових рукавичках за відсутності домочадців. Після закінчення процедури приміщення необхідно покинути на кілька годин.

Чим труїти сороконіжок:

  • «чистий дім » — аерозольний засіб надає миттєвий знищуючий ефект, до флакону додається гнучка насадка;
  • «раптор» – до складу аерозолю входять 2 інсектициду і синергіст, що підсилює їх дію, завдяки чому у всіх повзаючих комах, які потрапили в зону дії препарату, не залишається шансів на виживання;
  • «комбат» – аерозолі мультіспрей і суперспрей оснащені довгою зручною насадкою, яка дозволяє обробити важкодоступні місця, зберігають свої властивості протягом 2-3 днів;
  • «рейд» – ефективний аерозоль для знищення комах з запахом лаванди, відрізняється пролонгованою дією;
  • емульсії «меділіс» — недорогі концентрати суперсилу, ципер, які перед застосуванням розбавляють водою відповідно до інструкції, дія активних компонентів зберігається протягом 30 днів, доцільно використовувати для приміщень з численними популяціями комах, багатоніжок.

Якщо в квартирі завелося занадто багато сороконіжок, значить вони не відчувають нестачі в харчовій базі, що свідчить про появу в квартирі колоній тарганів, мурах. В такому випадку можна скористатися аквафумігатором раптор. Він являє собою металевий контейнер, в якому знаходяться сильнодіючі інсектициди і агент створення пари. Після складання конструкції, яка займе 2-3 хвилини, аквафумігатор встановлюється в центрі кімнати. З нього виходить пар і проникає в усі куточки приміщення, миттєво знищуючи всіх комах, не стануть винятком і стоноги.

Сороконіжка (багатоніжка або сколопендра) – це комаха, що відноситься до типу членистоногих трахейних, тобто мають орган дихання. Завдяки йому багатоніжки пристосовані до життя на суші, але мешкають у вологому середовищі. Це найдавніший вид комах, який існував задовго до появи мавпоподібних істот. Цілком нешкідливі стоноги харчуються тарганами і мухами, не шкодячи людині. Але вони мають непривабливий і навіть страхітливий вигляд, тому їх поява в будинку мало кого радує. Існують різні способи позбавлення від проблеми.

як виглядає сороконіжка

Сколопендра має приплюснуте довге тіло, що складається з 15 сегментів. З боків розташовано від 15 до 40 пар кінцівок, кожна з яких відростає заново в разі пошкодження або втрати. Перша пара кінцівок оснащена кліщами, якими сороконіжка хапає жертву і кусає її, впорскуючи паралізуючу отруту. Варто заспокоїти, що вкусити людину комаха не може. Її отрута діє тільки на своїх же родичів – мух, тарганів, слимаків, равликів. Ними вона харчується, тому селиться там, де можна чимось поживитися.

Тропічні сколопендри досягають величезних розмірів. Вони харчуються гризунами і дрібними звірками типу мишей і кротів. Їх можуть розводити заради забави, поміщаючи в акваріуми. Такі великі особини краще голими руками не брати, інакше в пошуках їжі сколопендра вчепиться в палець і впорсне отрута. Це не небезпечно, але неприємно.

У сороконіжки прекрасний зір, вона добре бачить і вдень, і вночі. Пересувається швидко, піднімаючи плоский тулуб на своїх численних лапках і розвиваючи швидкість до 40 см в секунду. Вона може різко зупинитися, розвернутися на 360 градусів і так само швидко побігти далі. Плоске тіло робить можливим пролазити в будь-які щілини. За допомогою пари вусиків сколопендра відмінно орієнтується в просторі.

чому сороконіжки з’являються в квартирах

Жодна комаха не буде жити там, де немає джерела їжі для нього. Сороконіжка харчується блохами, клопами, тарганами, павуками. Якщо у вашому будинку з’явилося це комаха, значить, все перераховане вище теж мешкає там. А ще в приміщенні підвищена вологість, тому що це друга умова для життєдіяльності стоноги. У живій природі вона поселяється в сараях, дачних будиночках, підвалах, живе під пнями, камінням, ховається під опалим листям. Якщо комасі з безліччю лапок затишно у вас в квартирі, значить, їй там волого, прохолодно і вистачає їжі.

Часто сороконіжки поселяються у ванних кімнатах і туалетах. Вони потрапляють туди через вентиляційну шахту з підвалу, де багато всякої живності. Ви можете робити регулярні прибирання, але живність все одно буде потрапляти до вас в квартиру через вентиляцію. Нерідко появі сколопендри передує грандіозний ремонт в приміщенні або у всьому будинку. Ванна кімната обробляється колекційної плиткою, встановлюється нова сантехніка, і незабаром там з’являються «квартиранти». А справа в тому, що під час ремонту зробили хорошу гідроізоляцію підлоги, стіни завдяки плитці не вбирають вологу, і всередині кімнати створені ідеальні умови для стоніжок. Вони проникають туди через плінтуси, дверні прорізи або вентиляцію.

Якщо сколопендра з’явилася на кухні або в житловій кімнаті, це свідчить про те, що необхідний терміновий косметичний ремонт. Можливо, відвідування захаращене, і там з’явилися не тільки сороконіжки, а й таргани, павуки і блохи.

Перш, ніж приступати до вигнання цих нешкідливих комах зі свого житла, подбайте про чистоту і порядок в своїй квартирі. Сороконіжка не заведеться там, де немає мошок, тарганів або павуків. Якщо вона оселилася поруч з вами, то там же мешкають і інші комахи. Розберіть завали з газет, перевірте запаси круп і борошна. Цілком можливо, там завелася харчова міль.

Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

  1. вологість-ще одна умова для проживання сколопендри. Часом досить просушити квартиру, і комахи йдуть самі. Якщо вони мешкають в межах ванної кімнати і туалету, подбайте про зниження рівня вологості. Залишайте на ніч двері відкритими, провітрюйте кожен раз після прийняття душу або ванни. Загерметизуйте унітаз і ванну, між нею і стінами не повинно бути щілин.
  2. стоноги практично не реагують на пастки, на відміну від тарганів. Стрічки для мух також не діють. Прилипнувши до неї, сколопендра відірве у себе пару лапок, які виростуть самі, і піде далі.
  3. обробляйте плінтуси і кути спреями і аерозолями проти комах. На сороконіжок вони будуть впливати так само, як і на тарганів або клопів.
  4. якщо комахи завелися в дачному будиночку, подбайте про гідроізоляцію підлоги. Стоноги заповзають через щілини в ньому. Це актуально в тому випадку, коли будиночок стоїть прямо на землі. Прибирайте навколо будинку опале листя, викидайте залежаний мотлох, незважаючи на те, що він складується на дачах.
  5. в крайньому випадку, можна вдатися до допомоги хімікатів. На сороконіжок впливають ті ж засоби, що і на тарганів та інших повзаючих комах.

Засіб від сороконіжок в будинку. Стоноги в будинку: причини виникнення і способи боротьби

  1. аквафумігатор раптор. складається з пластикової ванночки, куди наливається вода, і самого аквафумігатора. Після його приміщення в ванночку утворюється пара, що огортає все приміщення. Під час проведення процедури слід покинути приміщення і забрати з собою домашніх тварин, включаючи рибок і хом’ячків. Разом з сороконіжками загинуть всі мухи, таргани, павуки та інша живність. Ефективність 100%.
  2. рідкий засіб «меділіс-ціпер». розбавляється з водою і розприскується за допомогою пульверизатора. Впливає на всіх комах. Має специфічний запах, обробляти приміщення тільки в рукавичках.
  3. raid-аерозоль від літаючих і повзаючих комах. має приємний аромат лаванди, можна перебувати в приміщенні після обробки, не токсичний. Однак не завадить додаткове провітрювання.
  4. спрей starex. дозволяє обробляти плінтуси, щілини. Ефективний і недорогий.
  5. засіб «лямбда зона». містить 2,5% гранульований лямбда-цигалотрин, що не має запаху і нешкідливий для людини і домашніх тварин.
  6. засіб «дельта зона». розбавляється водою і наноситься за допомогою пульверизатора. Не має запаху.
  7. паста від комах globol original. має активну речовину дифлубензурон і дельтаметрин, тому, незважаючи на слабкий запах, потрібно користуватися обережно. Сороконіжки йдуть надовго.
  8. засіб «авалон». використовується професійними дезінфекторами. Знищує всі види комах, в тому числі і сколопендру.
  9. аерозоль henkel combat. має зручний аплікатор, за допомогою якого засіб потрапляє у важкодоступні щілини, під ванну і у вентиляційну шахту. Має різкий сильний запах. При використанні дотримуйтесь заходів безпеки. Дуже ефективний.

Щоб позбутися від сороконіжки, наведіть, перш за все, порядок. Розберіть завали, проведіть прибирання приміщення, знизьте рівень вологості. Подбайте про герметизації і гідроізоляції приміщення. Користуючись хімікатами, не забувайте про безпеку.

Кожна людина хоча б один раз зустрічав в приватному будинку або власній квартирі сороконіжок. В основному вони з’являються вночі, щоб не потрапляти людині. Вони не являють собою небезпеки для людей, але на вигляд досить неприємні. Сороконіжка (або багатоніжка і мухоловка) відноситься до класу губоногих. На подовженому тілі дорослої особини можна зустріти 15 пар кінцівок, а довжина становить близько 3 см.по всій поверхні тіла розташовуються невеликі волоски.

Бігають мухоловки швидко, а зустріти таку комаху частіше можна у вологому приміщенні: туалеті, підвалі та у ванній кімнаті. Як тільки це сталося, слід вживати необхідних заходів щодо позбавлення від навали сороконіжок.

Причини появи багатоніжок вельми банальні. У природі ці комахи віддають свою перевагу вологому, раніше опалому з дерев листі. Якщо ж поблизу розташовується будинок або квартира, де є теплі, але досить вологі місця, то мухоловки обов’язково виявляться там. Вони заповзають в приміщення з метою знайти собі їжу, а досягнувши бажаного і зрозумівши, що є оптимальні умови для їх життя, стоноги залишаються.

З настанням холодів комахи ховаються в затишних місцях і буквально завмирають. Побачити їх взимку практично нереально. З приходом весни вони прокидаються і стають дуже активними. Але якщо комахи раптом знову відчують протяг, різке зниження температури або можливу небезпеку, то знову сховаються.

хімічні препарати

Позбутися від сороконіжок самостійно може кожна господиня. З цією метою використовуються всілякі хімічні препарати, які спеціально призначені для боротьби зі шкідниками. Але перш ніж приступити до їх використання, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, щоб не нашкодити собі.

Популярними засобами в боротьбі з багатоніжками є:

  1. safer brand 51702 diatomaceous earth. Цей препарат виготовлений з перероблених водоростей і випускається у вигляді порошку. Працювати з ним просто. Досить дрібні порошинки для будь-якої людини здаються м’якими, а ось для сороконіжок представлені у вигляді крупинок з гострими краями. Вони з легкістю можуть вжити їх в їжу, вдихнути або просто пройтися по них. Препарат завдасть серйозного поранення, і почне поступово зневоднювати організм комах. Виробники стверджують, що засіб здатний знищити сороконіжок через 48 годин після їх тісного контакту. Препарат можна розсипати в кожну тріщину або ущелину. Він не принесе шкоди людям і тваринам.
  2. ortho 0196710 home defense max insect killer spray for indoor and home perimeter. Основним складовим препарату є біфентрин. Вчені стверджують, що дана речовина здатна досить швидко знищити будь членистоноге, а після – протягом ще декількох місяців, працювати в якості репелента. Відмінною рисою препарату є той факт, що на відміну від інших спреїв, його можна використовувати не тільки з зовнішньої частини будинку, але і всередині.

Рекомендується при роботі з такими препаратами всіх домочадців відправити з приміщення. Їжу і медикаментозні засоби слід запакувати, а перед проведенням процедури надіти рукавички, окуляри і захисну маску, щоб не надихатися токсинами, що містяться в хімічному засобі. Можна скористатися респіратором і спеціальним захисним костюмом. Після проведення робіт, через кілька годин рекомендується провітрити приміщення і провести ретельне вологе прибирання.

народні засоби

Крім хімічних препаратів, назавжди позбутися від докучливих комах можна народними засобами. Багато людей, які проживають в приватних будинках або квартирах, мають домашніх вихованців або маленьких дітей. З цієї причини цькування сороконіжок за допомогою хімічних препаратів несе певну небезпеку для їх здоров’я.

Позбутися від докучливих комах можна за допомогою:

  • борної кислоти;
  • червоного гострого перцю;
  • діатомового порошку;
  • спеціально виготовлених пасток;
  • за рахунок просушування приміщення;
  • герметизації сантехніки.

Борна кислота дозволяє швидко і ефективно впоратися з багатьма видами комах в домашніх умовах. Що стосується багатоніжок, то вона також надає на них активний вплив. Але засіб здатний впоратися з сороконіжками тільки в тих місцях, де вони мешкають, або звідки вони з’являються. У разі їх виникнення в вентиляції або стоках в цих місцях необхідно насипати отруту, щоб комаха проповзло по ній. Ефективно буде обробити борною кислотою максимальну площу квартири або будинку. для дорослої людини, дитини або тварини засіб не представляє ніякої небезпеки.

Багатоніжки віддають свою перевагу вологому середовищу проживання, тому зустріти комах в приміщенні з сухим кліматом дуже складно. Якщо в будинку або квартирі все ж завелися ці шкідники, то потрібно постаратися максимально зменшити вологість.

Це нескладно зробити:

  1. в першу чергу необхідно ретельно перевірити всі сантехнічні пристрої. З’ясувати, чи немає найменших патьоків, застоїв або серйозних забруднень. Якщо такі були виявлені, то необхідно провести певні ремонтні роботи. Після цього варто переконатися, що наявні в приміщенні крани і труби більше не пропускають воду.
  2. як можна частіше провітрювати приміщення. Особливо це стосується ванної кімнати. Рекомендується встановити тут витяжку і залишати двері відкритими якомога довше, щоб була організована циркуляція повітря.
  3. ретельно оглянути житло і переконатися в тому, що немає ні найменших місць, де могла б зібратися цвіль. Особливу увагу потрібно приділити підлозі і наявним в стінах щілин. Цвіль притягує мухоловок в житлове приміщення.
  4. купувати спеціальні препарати, які здатні штучно осушити повітря в приміщенні.

Часто люди, які зіткнулися з появою сороконіжок в будинку, рекомендують користуватися всілякими пастками. Цей метод є не найпоширенішим і ефективним. Липкі стрічки такого формату можуть лише на деякий час зупинити комаха і позбавити його декількох пар лапок, що не є смертельним для багатоніжок. Вся справа в тому, що лапки відростуть знову, і комаха продовжить розмножуватися.

Позбутися від мухоловок можна за допомогою червоного перцю. використовувати його потрібно в порошкоподібному вигляді. Розсипається речовина в тих місцях, звідки з’являється комаха. Для того щоб отруїти стоногу пекучим перцем, останнє як мінімум має пробігтися по ньому, а краще, якщо воно вживе його в їжу.