Креслення гнізд для курей. Практичні поради з облаштування курника своїми руками

94

Ті, хто займається розведенням і утриманням курей-несучок, знають, що птах невибаглива. При мінімальних зусиллях можна забезпечити сім’ю домашніми яйцями. Але є нюанси, які повинен знати кожен власник. Один з них — правильне облаштування гнізда для курей-несучок. Воно збільшить кількість яєць, поліпшить їх якість і захистить шкаралупу від пошкодження.

Основні правила облаштування

Щоб птах мчав у відведеному місці, зверніть увагу на наступні моменти:

  1. гніздо повинно знаходитися в притіненому місці, подалі від сонячного світла.
  2. місце, де кури несуть яйця має бути сухим і теплим. Для цього стелите солому або тирсу. Фермери з досвідом розведення курей воліють тирсу тому несучці важче їх випхати з гнізда. Слідкуйте за тим, щоб шар настилу був нижче на кілька сантиметрів ніж бортик поглиблення, інакше яйця можуть викотитися.
  3. бажано, щоб дно гнізда було сітчастим або мало вентиляційні отвори. Це забезпечить провітрювання настилу і» робоче місце » несучок довгий час залишиться сухим.
  4. не розміщуйте конструкцію на землі і біля входу в пташник — там прохолодно і більш волого. Птах може захворіти, її продуктивність знизиться.
  5. кріплення конструкції прямо до стіни зменшить термін служби гнізда, а в холодну пору року несучкам там буде некомфортно.
  6. при облаштуванні гнізда стежте за тим, щоб не було відколів, не використовуйте довгі цвяхи т. К. Вони легко можуть поранити курку.
  7. кількість гнізд розраховуйте виходячи з числа птахів. Влаштовується 1 місце на 5 несучок.

Види гнізд для несучок

Якщо ви не маєте наміру витрачати час на спорудження гнізда своїми руками, придбайте готовий виріб або підберіть будь-яку відповідну ємність і спорудити тепле затишне місце. Для цього підійдуть старі плетені кошики, картонні короби і ящики з пластмаси, дерева.

Ті ж, хто вирішив зайнятися будівництвом гнізд своїми руками, повинні визначитися з типом вироби.

Розрізняють такі види конструкцій для несучок:

Розміри гнізд

Залежно від породи курей підбираються і розміри місця. Якщо птиці буде незручно в гнізді, ви не зможете привчити нестися в ньому.

Поріжок гнізда не повинен бути нижче 5 см, а перед входом потрібна поличка для зльоту. Вона повинна мати перетин 5?2 см і розташовуватися на відстані 10 см від входу.

По можливості потрібно спорудити дах під кутом 45°. Вона потрібна для того, щоб у птахів не виникало бажання сидіти зверху.

Щоб кури встигли освоїтися, звикнути до «робочого місця», слід ставити гнізда перед запуском птиці в курник. Краще заздалегідь накидати креслення приміщення з позначенням гнізд, сідал, поїлок і т. Д.

Особливості пристрою найпростішого гнізда для несучок

Найпростіше гніздо можна спорудити з пластикового ящика для овочів і листів фанери (або іншого матеріалу, який може послужити в якості фіранки для затемнення). Недолік такої конструкції в тому, що вона займає багато місця і не завжди комфортна для птахів, крім того, ящик ставиться на підлогу, що може погано відбитися на здоров’ї несучок.

Виготовлення гнізд у вигляді ящиків

Інструменти та матеріали:

  • фанера (дошка);
  • брус;
  • кріплення;
  • папір наждачний;
  • електричний лобзик;
  • викрутка;
  • молоток.

Порядок роботи

Виготовлення гнізд з яйцезбірником

Трохи складніше у виконанні ніж попереднє, але результат порадує тих, хто не має можливості протягом дня заглядати в курник. Є кілька основних видів» хитрих » гнізд. Розглянемо два з них.

Варіант 1. Гніздо з подвійним дном

Вам знадобиться:

  • фанера (тонкі дошки);
  • кріплення;
  • папір наждачний;
  • ножівка;
  • викрутка;
  • молоток;
  • матеріал для оббивки піддону;
  • ножиці.

Порядок роботи

Крок 1. Споруджуємо гніздо за принципом будки для собак. Можна орієнтуватися на попередню інструкцію. Заздалегідь зробіть креслення, згідно з яким виріжте деталі, скріпіть їх. Не забудьте, що цвяхи або саморізи не повинні бути занадто довгими і виступати за межі внутрішньої стінки.

Пам’ятайте і про те, що на матеріалі в результаті неакуратної обробки можуть з’явитися відколи, здатні поранити птицю.

Відмінною рисою тут можна назвати дно гнізда. Зробіть його під невеликим нахилом до задньої стінки (близько 5?). Між стінкою і дном повинна залишитися щілину, в яку з легкістю має «пройти» яйце.

Крок 2. Окремо виготовляємо піддон і оббиваємо його м’яким, неслизьким матеріалом. Це може бути повсть, гума, виворітна сторона лінолеуму або просто м’яка тканина. Піддон буде довшим глибини гнізда на 10 см, щоб можна було забирати яйця зовні. Не забудьте прикріпити планку, щоб яйце, скотившись, не впало на землю.

Крок 3. Кріпимо піддон до основної конструкції гнізда з ухилом 5?. Так яйце буде скочуватися в нижній піддон і зберігатися там в цілості до тих пір, поки ви не заберете продукт.

Відео-гніздо для курей несучок своїми руками

Варіант 2. Гніздо з контейнером для яєць

Нижче представлена схема, за принципом якої ви можете розробити свою власну конструкцію.

Інструменти та матеріали:

  • молоток;
  • ножівка;
  • цвяхи;
  • дсп (фанера);
  • контейнер для яєць;
  • м’який матеріал.

Порядок роботи

  1. за кресленням споруджуємо короб. Скріплюємо бічні стінки, дно кріпимо з ухилом 10?, потім робимо дах.
  2. закриваємо передню частину гнізда, попередньо вирізавши отвір для входу.
  3. внизу задньої стінки робимо виріз розміром трохи більше курячого яйця.
  4. під дном встановлюємо контейнер з м’яким матеріалом всередині для того, щоб уникнути пошкодження яєць при скочуванні.

Зверніть увагу! у гніздах з похилим дном потрібно залишити мінімальну кількість настилу, щоб яйця могли безперешкодно скочуватися в лоток.

Відео-гніздо для курей несучок (з яйцезбірником)

Кріпимо гнізда в курнику

Є два варіанти установки саморобного гнізда:

  • на заздалегідь зроблені підставки;
  • на стіни (уникаючи прямого контакту задньої стінки конструкції зі стіною курника).

Розглянемо кріплення до стіни пташника.

  1. закріпіть на стіні дошку 30?4?2 см. Така дошка успішно впорається з роллю підстави, на яке встановимо конструкцію.
  2. друга дошка з такими ж розмірами кріпиться під кутом 45?. Кут повинен розходитися до нижньої частини конструкції. Відстань між кінцями дощок не повинно бути менше 40 см.
  3. відступивши 45 см, робимо ще одну таку ж конструкцію, але в ній планки будуть сходитися у верхній частині.
  4. в результаті вийде відсік, в який можна вставити гнізда. Кріпите їх шурупами до косої планки.

Навісні гнізда

Є ще один варіант облаштування «робочого місця» для несучок — навісна конструкція. Її перевага в доступності для людини. Вам не доведеться заходити за яйцями в пташник, досить відкрити дверцята гнізда зовні і взяти продукт. Недолік такого гнізда в тому, що його доведеться повністю утеплити. Цей варіант підійде лише власникам дерев’яних курників.

Гнізда встановлюють уздовж перегородок робочого проходу

Порядок виготовлення конструкції

Зніміть розміри стіни пташника і накидайте креслення, за яким будете орієнтуватися під час будівництва.

З бруса 5?5 см збираємо бічні стінки гнізда і з одного боку обшивають листом фанери або osb.

Збираємо днище ящика. Каркас робимо з бруса того ж розміру, що і для стін, обшивають матеріалом знизу, на нього кладемо утеплювач (мінвата, пінопласт). Краще використовувати пінопласт, тому що з часом в мінваті можуть оселитися комахи. Тепер днище можна обшити і зверху.

Болтами кріпимо стінки конструкції до днища. Обшита сторона стінок повинна виявитися всередині гнізда. Задні бруси стінки болтами будуть кріпитися до курника, тому в них відразу можна просвердлити отвори під кріплення.

Кріплення кришки

На них кладемо фольгу і утеплювач і кріпимо дах з металочерепиці.

Споруджуємо внутрішні перегородки: до листа потрібного розміру кріпимо планки, які, в свою чергу, кріпляться до днища.

КріпимоГніздо до курника. Для цього прикладаємо конструкцію до стіни і через отвори в брусах робимо позначки на брусах пташника. Унаслідок значної ваги гнізда, краще кріпити його болтами. Знизу необхідно зробити розпірки під кутом 45?.

Відео-гніздо для курей з яйцезбірником

Гнізда для курей є обов’язковим атрибутом будь-якого підсобного господарства, розташованого в сільській місцевості. Якщо не виготовити їх заздалегідь, то кури будуть нестися в будь-якому місці, яке їм здасться зручним на той момент. вам доведеться шукати яйця буквально по всій своїй ділянці, заглядаючи в кожен кущ, ворушити солому і т.д. Саме тому, наявність комфортного гнізда дозволить привчити курок до несення яєць в одному місці, позбавивши вас від непотрібних проблем.

Правила облаштування гнізда для курей

Гнізда для курей необхідно передбачити заздалегідь, тобто до того моменту, коли вони почнуть нести яйця. Однак, щоб курка звикла до нового місця, потрібно враховувати певні правила і рекомендації, що стосуються розташування та облаштування гнізд:

  1. курячі гнізда повинні розташовуватися в найбільш затемненому ділянці курника.
  2. природно, місце несення яєць має бути абсолютно сухим і захищеним від попадання вологи. Також гніздо має бути досить теплим, тому воно повинно включати в себе підстилку з тирси або соломи. Пам’ятайте, що підстилка не повинна бути занадто об’ємною, інакше яйця будуть елементарно викочуватися за борти гнізда.
  3. на дні гнізда можна зробити кілька отворів для кращої вентиляції.
  4. курячі гнізда не слід розташовувати поруч з входом в курник, адже там періодично з’являються протяги.
  5. гнізда не потрібно прибивати до стіни, адже в холодну пору року на них утворюється полій, що призводить до зниження несучості курок.
  6. простежте за тим, щоб куряче гніздо було збите добротно, без стирчать цвяхів і інших колючих предметів. Інакше курка може поранитися об них, а поранена курка практично не приносить яєць.
  7. кількість гнізд потрібно розраховувати індивідуально, виходячи з пропорції-п’ять курок на одне гніздо.

Пам’ятайте, що курячі гнізда повинні бути зручні не тільки для вашої домашньої птиці, але і для вас самих. Ви повинні мати до них вільний доступ, щоб вчасно міняти підстилку, здійснювати прибирання, а також збирати яйця. Якщо ви помітили, що курки неохоче несуться у встановлене гніздо, то вам потрібно подумати про зміну місця розташування, адже цілком можливо, що ви не врахували який-небудь нюанс.

Види гнізд для курей-несучок

Деякі господарі вирішують дану проблему просто, тобто купуючи готове куряче гніздо або будиночок. Інші пристосовують під цю мету різні ящики і коробки, але найкраще витратити трохи свого часу на самостійне виготовлення курячого гнізда, яке б відповідало всім вимогам.

Саморобні гнізда діляться на два види:

  1. конструкції у вигляді ящиків. Виготовлення такого гнізда не представляє особливої складності, а привчання курки і того простіше – достатньо лише закрити її в ящику на певний час.
  2. конструкції з яйцезбірником. Відмінною особливістю таких гнізд є майже повна відсутність контакту курки і яйця.

Конструкція у формі ящика

Для виготовлення курячого гнізда у формі ящика нам знадобиться певний інструментарій і матеріали:

  1. тонка дошка або фанера.
  2. брус.
  3. невеликі цвяхи або саморізи.
  4. наждачка.
  5. ножівка або електричний лобзик.
  6. викрутка.
  7. молоток.

Переконавшись, що вищевказані інструменти і матеріали є в наявності, можна переходити безпосередньо до виготовлення гнізда.

креслення конструкції

Періодичність робіт буде наступною:

  1. якщо в якості основного матеріалу використовується дошка, то її потрібно попередньо обробити за допомогою наждачки.
  2. далі потрібно нарізати з нашого матеріалу складові майбутнього гнізда. При цьому потрібно враховувати, що мінімально допустимий розмір кожної зі сторін осередку повинен становити не менше 30 сантиметрів.
  3. з нарізаних частин необхідно сколотити короб. Щоб конструкція була більш стійкою, всередині по кутах потрібно закріпити брус.
  4. вхід в гніздо можна забити фанерою, попередньо вирізавши з неї окружність, щоб курка могла вільно потрапити всередину. Деякі господарі просто залишають вхід відкритим, без будь-якої фанери.
  5. низ ящика потрібно обладнати дерев’яною планкою з шириною 10 сантиметрів. Вона буде виконувати роль порога, тому вона повинна розташовуватися по всій довжині короба.
  6. далі потрібно обладнати злітний поміст, закріпивши планку в 10 сантиметрах від входу в короб.

Конструкція досить проста, тому її виготовлення не повинно викликати особливих труднощів.

Як зробити гніздо з контейнером для яєць

Гнізда з яйцезбірником трохи складніша за своєю будовою, але вона більш досконала по виконанню, тому багато дачники схиляються до даного варіанту. Розглянемо два варіанти виконання такої конструкції.

Для виготовлення курячого гнізда з контейнером нам знадобиться наступний стандартний набір:

  • молоток;
  • ножівка по дереву;
  • невеликі цвяхи;
  • фанера;
  • резервуар для яєць;
  • поролон або будь-який інший подібний матеріал.

конструкція з контейнером

  1. збиваємо короб. пам’ятайте, що дно короба має бути зроблено з невеликим кутом – приблизно в 10 градусів.
  2. передня частина гнізда закривається фанерою з вирізаним отвором, щоб курка могла вільно потрапити всередину.
  3. у нижній частині задньої стінки короба необхідно вирізати отвір, яке було б більше по діаметру, ніж куряче яйце.
  4. під днищем потрібно встановити наш резервуар, оббитий поролоном. м’який матеріал необхідний для того, щоб яйця не розбивалися при скочуванні.

Щоб знесені яйця безперешкодно потрапляли в резервуар, потрібно мінімальна кількість настилу. В іншому випадку, яйця будуть застрявати.

Конструкція з подвійним дном

Щоб мати приблизне уявлення про конструкцію гнізда з подвійним дном, можна поглянути на креслення, розташований нижче:

гніздо з подвійним дном

Тут представлені оптимальні співвідношення всіх сторін конструкції, за якими можна орієнтуватися в роботі. для виготовлення такого гнізда нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  1. тонкі дошки або фанера.
  2. саморізи або цвяхи.
  3. наждачка.
  4. ножівка по дереву.
  5. молоток.
  6. викрутка.
  7. м’який матеріал.
  8. ножиці, ніж і т. Д.

Порядок робіт буде виглядати наступним чином:

  1. для початку вирізаємо всі складові майбутнього короба, орієнтуючись на вищевказаний креслення. далі збиваємо сам короб, використовуючи невеликі цвяхи, щоб вони не стирчали зі стінок нашої будки.
  2. на кресленні видно, що дно короба зроблено з невеликим нахилом – близько 5 градусів. при цьому, між дном і задньою стінкою видно простір, який необхідно для того, щоб яйце могло вільно прокочувати в цю щілину.
  3. можна переходити до виготовлення піддону. пам’ятайте, що його довжина повинна бути на 10 см більше, ніж вся конструкція, що дозволяє вільно збирати яйця зовні. Також піддон потрібно оббити яким-небудь матеріалом, на зразок повсті або гуми, щоб зменшити ковзання по поверхні.
  4. піддон кріпиться до конструкції під кутом в 5 градусів. це необхідно для того, щоб яйце скочувалося вниз, де б воно знаходилося до тих пір, поки ви його не заберете.

Така конструкція хороша тим, що вона виключає подальший контакт курки з яйцем, тобто вона не зможе його ісклевать, що трапляється досить часто.

Види і особливості створення сідала для несучок

Сідала виконують дуже важливу роль, адже курки на них відпочивають, сплять, тобто проводять досить велику кількість часу. Саме тому, вони повинні бути зроблені так, щоб на них містилося все доросле поголів’я птахів.

Для виготовлення сідала не підійдуть дошки, товсті жердини та інші матеріали, які курка не в змозі обхопити своїми лапами. Ідеальна форма для сідала – це невелика окружність, адже досить зверне увагу на лапу курки, де один палець знаходиться ззаду, а інші чотири спереду, щоб дозволяє їй надійно охоплювати гілки і палиці.

сідало

Виходячи з цього, можна зробити висновок про те, що оптимальним варіантом для виготовлення сідала буде брусок з наступними параметрами – 40 на 60 або 50 на 50 мм. При цьому, верхні грані бруска треба обтесати рубанком, щоб закруглити їх. Після цього поверхня обробляється наждачкою, щоб уникнути травмування курок. Довжина сідала підбирається індивідуально,Орієнтуючись на кількість птахів. в середньому, на одну курку припадає близько 20 сантиметрів простору на сідало.

Якщо це можливо, то зробіть сідало довшим, щоб курки розташовувалися на ньому з запасом – це запобіжить можливу бійку між ними за вільні місця. Але і захоплюватися з його довжиною не варто, адже якщо сідало буде занадто довгим, то він може прогинатися під вагою курок.

Сідала бувають наступних видів:

  • одноярусні. вони розташовуються уздовж стіни з достатньою відстанню один від одного. Кріпляться вони на дошки з пазами, щоб бруски не зсувалися в процесі експлуатації;

одноярусний

  • багатоярусні. бруси розташовуються з відстанню один від одного – близько 50 см.бруси кріпляться до дощок, закріпленим між підлогою і стіною;
  • сідала під гніздами. такі сідала повинні розташовуватися уздовж стін, розташованих навпроти дверей або вікон. Відстань між гніздами і сідалом має становити не менше 30 сантиметрів. Дах гнізда краще оббити бляхою, що спростить прибирання посліду. До речі, таке розташування сідала зажадає регулярного прибирання цих дахів, інакше гнізда будуть забруднюватися;
  • кутові. такі сідала досить просто виготовити, розташувавши бруски між двома найближчими стінами. Вони можуть бути і багатоярусними, і одноярусними, в залежності від бажання самого господаря;
  • переносні. такі сідала являють собою стіл з піддоном, де буде накопичуватися послід курок. Виготовляти його потрібно з тим розрахунком, щоб його можна було вільно переміщати з одного приміщення в інше, інакше сенсу в такій конструкції не буде. Такий варіант використовується, якщо курки тимчасово містяться в якомусь приміщенні.

переносний

Необхідно також передбачити розташування цих сідал в курнику, щоб вони не заважали нормальному прибиранню всього приміщення. Прохід повинен становити не менше 60 сантиметрів простору.

Сідало виготовляється з дерев’яних брусів. При цьому краще використовувати березу або інші листяні породи, адже вони не виділяють смол, на відміну від хвойних порід. Якщо ж в наявності тільки бруси з хвої, то їх попередньо потрібно обпалити паяльною лампою, що запобіжить процес гниття і виділення смол.

Відео

Приклад створення гнізда з яйцезбірником дивіться на відео

Висновок

Після того, як ви облаштуєте для птахів нормальне гніздо для несення яєць, вам залишається тільки регулярно підтримувати частоту в них, а також у всьому приміщенні. Правильне поводження з птахами принесе плоди вже досить швидко, адже несучки більш продуктивно яйценосять саме в комфортних умовах.

Наявність гнізд для курей-несучок обов’язково для кожного курника. В першу чергу, це питання якості яєць. Щоб яйця були чистими і курки їх не закльовували, потрібні грамотно сконструйовані гнізда бажано з яйцезбірником. В іншому випадку курки влаштовують гнізда самостійно, і вподобаним їм місцем може виявитися будь-який кут курника.

Тому збір «врожаю» додатково ускладнюється необхідністю вишукувати яйця по всьому курнику, що вельми незручно і небажано. Також проблеми виникають з прибиранням. Так що гнізда дійсно необхідні. А якщо ви хоч раз тримали в руках молоток і цвяхи або викрутку і саморізи, то проблем з самостійним виготовленням гнізд не виникне.

Про що важливо знати

Зробити гніздо для курей своїми руками нескладно. Найпростіше у виконанні гніздо виглядає як невеликий ящик, застелений сухими тирсою або соломою.

Але потрібно враховувати, що кури досить вибагливі. Якщо гніздо буде виготовлено неправильно і не підійде курям, то яйця в ньому вони нести не будуть і привчити їх не вийде. Щоб не виникло проблем з заселенням курей, слід пам’ятати про загальні для будь-якого типу будиночка правилах виготовлення і розміщення.

В першу чергу будиночок повинен бути затишним і здаватися курям безпечним, тому розташовувати його слід далі від входу. Це потрібно також і для того, щоб уберегти курей від протягів і вогкості і попередити захворювання, які негативно позначаються на якості яєць. З цією ж метою гнізда потрібно розташовувати приблизно на 30 см над підлогою, але ніяк не прямо на підлозі. Також гніздо повинно розташовуватися по можливості в затемненому кутку і бути захищеним від світла.

Замітка: краще заздалегідь вирішити, де саме буде розташовуватися гніздо, щоб можна було підігнати розміри будиночка під місце, а не довелося робити навпаки.

Тепер що стосується самого гнізда. При виборі матеріалів ні в якому разі не беріть довгі цвяхи і саморізи, які будуть виступати зі стінок гнізда. Птахи можуть поранитися про них! слід перевіряти готове гніздо на наявність виступів або тріщин, які також можуть становити небезпеку для курочок. Ще один важливий пункт-висота стінок гнізда. Вони повинні бути досить високими, щоб через товстого шару тирси яйця не викочувалися з гнізда, тобто поріжок повинен бути трохи вище самого гнізда.

У гонитві за зручностями для курей не варто забувати про те, що гніздо має бути зручним і для вас. Будиночок потрібно виготовляти і розміщувати так, щоб при його чищенні і зборі яєць не виникали будь-яких труднощі. Також потрібно вибрати відповідний саме вам тип будиночка.

Найпростіше гніздо-це гніздо-будка. Для його створення не потрібні ні серйозні навички, ні великі витрати часу, в чому його перевага. Звичайне гніздо також зручно в розміщенні. Але через відсутність яйцезбірника можуть виникнути проблеми, так як іноді курки скльовують яйця, а гніздо-будка якраз таки залишає доступ до яєць. Проте такий тип гнізда досить популярний.

Для його виготовлення вам буде потрібно:

  • лист дерева товщиною близько сантиметра;
  • 4 дерев’яних бруска;
  • лобзик;
  • напилок;
  • саморізи;
  • шуруповерт.

Розмір листа дерева слід визначити, виходячи з передбачуваних розмірів гнізда. Середнє гніздо для курки — несучки-35?35?35 см. Головне, щоб габарити були не менше 30 і не більше 40 см.точний розмір залежить від розміру несучки. Також потрібно вирішити, скільки саме буде гнізд. На 10 курей зазвичай робиться 2-3 гнізда.

Інструкція з виготовлення.

  1. лист дерева обробити напилком або ж наждачним папером.
  2. з листа вирізати 4 квадрата приблизно 35?35 см. Це майбутні стіни гнізда.
  3. в одному з квадратів вирізати отвір, який буде служити входом. Не забудьте про поріжок внизу входу!
  4. потім підготувати чотири бруска такої ж висоти, як і стіни.
  5. спорудити з вирізаних квадратів коробку, поєднуючи листи в кутах брусками і вкручуючи саморізи. На крайній випадок можна скористатися цвяхами, але саморізи краще тримають конструкцію. Перевірити, що саморізи не стирчать з брусків.
  6. оглянути конструкцію на наявність відколів і гострих кутів, при необхідності виправити.
  7. вирізати ще 2 листа — підлогу і стелю, скріпити зі стінами.

Найпростіший будиночок для курей готовий. Залишається застелити гніздо соломою або тирсою, підняти його над підлогою і приставити драбинку.

Найбільш зручне і безпечне гніздо для курей-несучок — це гніздо з яйцезбірником. Робиться воно трохи складніше звичайного, а переваг має куди більше. Найголовніше-це збереження яєць, до яких кури не матимуть доступ, а отже, не зможуть склювати. І збирати яйця з яйцезбірників простіше.

Основна відмінність такого гнізда від звичайного — дно, яке робиться з невеликим ухилом. По похилому дну яйце скочується вниз і викочується з гнізда в спеціальний лоток через щілину в стінці. В іншому гніздо виготовляється за принципом гнізда-будки.

Виготовлення гнізда для курей з яйцезбірником (джерело — fermagid.ru)

Інструкція

Застеляти таке гніздо потрібно тонким шаром соломи або тирси, щоб яйце легко скочувалося і ніде не застрявало. В ящик для збору яєць, навпаки, слід покласти побільше м’якого настилу (3), щоб яйця не пошкоджувалися.

Відео-гніздо для курей з яйцезбірником

Ще один «хитрий» варіант гнізда, коли курка практично не стикається з яйцем — гніздо з подвійним скатом. У такому гнізді під нахиленим дном, в центрі якого є щілина, знаходиться висувний лоток, куди і падають знесені яйця. Таке гніздо більше влаштує курей, так як воно зручніше.

Інструкція

  1. підготувати і обробити матеріали.
  2. зробитиБудиночок, як в інструкції для гнізда-будки, але трохи вище стандартного-розміром приблизно 60?35?35 см. Передню стінку зі входом поки кріпити не потрібно.
  3. вирізати два прямокутники-половинки похилої підлоги розміром приблизно 35?15 см кожен. Після закріплення між ними повинна залишитися щілину шириною близько 10 см, щоб вільно прослизали знесені яйця.
  4. закріпити одну з половинок на задній стінці на висоті 20 см під невеликим нахилом — близько 15°.
  5. замість передньої стінки зі входом кріпляться дві перегородки. Перша-нижня перегородка розміром приблизно 10?35 см-кріпиться на висоті похилого дна, і до неї попередньо прибивається його друга половинка. Між нижньою перегородкою і дном ящика залишається щілина, куди і вставляється лоток.
  6. друга перегородка-верхня, її розмір приблизно 15?35 см. Вона кріпиться на верхній частині гнізда для того, щоб прикрити надмірно широкий вхід. З цією ж метою можна додатково прибити бічні перегородки.
  7. після виготовлення самого гнізда залишається придумати, з чого буде лоток. Лоток повинен діяти за принципом висувного ящика. Можна виготовити його самостійно, можна пристосувати будь-який відповідний ящик.

Залишається вистелити гніздо соломою або тирсою. Дно-скат вистилається тонким шаром, лоток, знову ж таки, — товстим , щоб яйце при падінні не тріснуло.

Примітка. Звичайні гнізда або гнізда з яйцезбірниками можна робити не окремими, а загальними. Для цього знадобиться змайструвати довгий ящик і поділити його перегородками. Так виготовлення гнізда займе менше часу.

«швидке» гніздо

Якщо сталося так, що часу або можливостей облаштувати курник не виявилося, то можна змайструвати найпростіші гнізда на швидку руку. Для цього знадобиться ящик з-під овочів або інший подібний ящик. Головна вимога-він повинен бути досить просторим. Ящик наповнюється сіном або тирсою і закривається фіранкою.

Такі гнізда зазвичай використовуються недовгий час, поки їх не замінять більш серйозні. Але якщо курник досить просторий, а кури не дуже вибагливі і несуться і в таких гніздах, то ніщо не заважає користуватися цим варіантом і більш тривалий термін.

Зазвичай, якщо гнізда зроблені правильно і задовольняють всім умовам, кури самостійно починають в них нестися. Але буває і так, що з невідомих причин несучки все так само продовжують відкладати яйця де попало. В такому випадку не варто відразу переробляти гніздо, варто спочатку спробувати привчити курей.

  1. щоб курка» визнала » гніздо, буває досить закрити її в ньому на одну-дві ночі.
  2. якщо курка все одно не бажає нестися в гнізді, то можна спробувати підкласти туди раніше знесене інший курочкою яйце або круглий шматочок крейди.
  3. Ящик з гніздом, з якого подвійно зручніше забирати яйця

    Повноцінне і грамотне обладнання курника, а особливо гнізд, коштує витрачених зусиль і часу. Це необхідно, щоб створити належні умови утримання курей-несучок. А отже — не мати проблем з їх здоров’ям і в підсумку домогтися відповідної конкретної породі курей несучості, а також високої якості яєць.

    Відео-гніздо-пастка

Якщо ви на своїй присадибній ділянці або на дачі вирішили розводити курей, то доведеться ретельно продумати всі нюанси, щоб птах добре мчала. Для того знадобиться не тільки облаштувати курник і місце для вигулу, а й зробити гнізда для курей несучок, щоб не клювали яйця .

як зробити гнізда для курей несучок своїми руками

Кури в плані вибору місця для кладки яєць істоти дуже вибагливі, вони можуть проігнорувати на ваш погляд зручне гніздо і почати нестися в абсолютно невідповідному для цього місці. Тому перед тим, як облаштовувати гніздо для кладки яєць, поспостерігайте за птахами: які місця вони вважають за краще, скільки курок сідає в один і той же гніздо, в який приблизно час.

Фото гнізда для курей несучок з підручних матеріалів

Для того щоб вибрати потрібну конструкцію гнізда для курей несучок своїми руками, необхідно виходити з кількості курей у вашому господарстві. Для нечисленних господарств підійдуть прості конструкції і креслення, а для великих – більш місткі за розмірами і складні.

Креслення з розмірами гнізда для курей несучок

Самий елементарний варіант – самий звичайний дерев’яний ящик відповідного, на ваш погляд, розміру для облаштування гнізда курей-несучок, щоб не клювали яйця. На дно треба укласти соломи або сіна, і готово!

Фото ідеї гнізда для курки несучки

Інший варіант – сколотити ящик самому з фанери або дошки, розпилявши її на 3 однакові частини. Далі встановити дно, наповнити його сухим матеріалом. Загальне правило для всіх видів гнізд: вони повинні бути встановлені на висоті близько півметра від підлоги.

Фото гнізд в курнику, щоб кури не клювали яйця

Заключний етап – встановити драбинку до гнізда, щоб птах могла в нього потрапити. Краще, якщо це буде широка дошка з прибитими до неї перекладинами. Габарити такого ящика можуть бути приблизно такими: глибина – близько 40 см, ширина – не менше 35 см.ці розміри дотримуються для всіх типів ящиків.

як зробити гніздо для курки несучки з яйцезбірником

Буває, що регулярно відвідувати своїх вихованців неможливо, і виникає необхідність у збереженні яєць до наступного візиту. В такому випадку рекомендується спорудити гніздо з яйцезбірником. Суть його в тому, що яйця курячі скочуються в спеціальний піддон в дні ящика і накопичуються там.

Фото гнізда з яйцезбірником

Процес виготовлення ящика з піддоном досить простий: спочатку збити простий ящик, як розповідалося раніше, в дні вирізати отвір для яйця, а друге висувне дно встановити не рівно, а з нахилом 8-10 градусів. І, як завжди, вистелити дно підстилкою.

Таке гніздо з яйцезбірником для курей несучок можна вдосконалити, зробивши в ньому кілька секцій або ярусів. Кут нахилу дна в такому ящику не 10, а близько 40 градусів. Зробити його трохи складніше, ніж попередній, але цілком під силу. Гніздо повинно знаходитися вище від підлоги, ніж звичайне – на відстані не менше півметра. По всій довжині такого ящика треба спорудити своєрідний «коридор», щоб кури могли заходити у вільні секції. Такі ящики встановлюються в таких курниках, де багато курей-несучок.

Ідея гнізда з яйцезбірником для несучок

Ще можна змайструвати будиночок, схожий на будку собаки, – повністю закритий з вирізаним в передній стінці отвором, достатнім для того, щоб в нього могла пролізти курка. Для затишку додайте соломи в гніздо — і готово.

Для умільців існує цікавий варіант – каркасне гніздо за індивідуальними розмірами. Щоб його виготовити, треба сколотити 2 рамки для кріплення до них дерев’яних брусків розміром близько 40 см.рамки треба скріпити між собою брусками таким чином, щоб утворився квадрат або прямокутник. Далі встановити стінки гнізда для курей-несучок, відповідне дно (рівне або похите), наповнити сіном або соломою. Така конструкція відрізняється підвищеною міцністю.

Розміри гнізда для курей, щоб не клювали яйця

Як видно з усього вищевикладеного, для побудови курячого гнізда особливої майстерності і навичок не потрібно. Матеріали можна використовувати підручні, інструменти-мелено і цвяхи-знайдуться в кожному господарстві. Справа за малим-знайти прийнятне рішення і втілити ідею в життя!

Гнізда для курей несучок своїми руками можна зробити по фото, знаючи розміри. Експериментуйте, тоді ваші кури не будуть клювати яйця і порадують високою несучістю. При веденні фермерського господарства і вирощуванні птиці в домашніх умовах важлива спостережливість і винахідливість.

Кури-несучки-найпопулярніші домашні птахи в фермерських господарствах. Утримувати їх зручно як в пташниках, так і в клітинах, при цьому курки невибагливі в догляді. Швидко окупають витрати на своє утримання.

Для того, щоб не довелося вишукувати відкладені курми яйця по всьому пташнику, необхідно заздалегідь подбати про облаштування гнізда, в якому курочки будуть нестися і висиджувати яйця.

З гніздом всі дії несучок будуть під вашим контролем, при цьому немає обов’язкової необхідності купувати сідало в магазині. Елементарні варіанти, в яких несучкам буде зручно, можна виготовити своїми силами з недорогих підручних матеріалів.

Сідала для несучок можна розділити на наступні види:

  1. ящик для курей яєчних порід . Зовні схожий на будиночок-коробку з прорізом. Усередині такої коробки птах може комфортно розміститися і нести яйця на самоті. Досить закрити курочку всередині і вона швидко привчиться нестися в гнізді.Кількість осередків всередині будиночка може бути різним, за вашим бажанням.
  2. гнізда для курей несучок з яйцезбірником . Це найзручніший варіант, хоча з ним доведеться повозитися найдовше, якщо ви зважилися на збірку своїми руками. Суть пристрою-забезпечити найменший контакт птиці зі знесеним яйцем, яке фермер буде забирати зі спеціального піддону, куди воно потрапить по похилій підлозі або через отвір в гнізді.
  3. саморобні моделі з коробок і кошиків. Прості варіанти оптимальні при невеликому поголів’ї птахів, а також в тому випадку, якщо розведенням ви плануєте займатися недовго. При дотриманні рекомендованих стандартів при підготовці сідала, курки не відчують дискомфорту і будуть нестися ні гірше, ніж в покупному варіанті.

Які розміри гнізд для курей найоптимальніші

Незалежно від того, який вид саморобного гнізда ви плануєте використовувати, стандарти розмірів однакові для всіх.

Глибина будиночка повинна бути не менше 30 см, стільки ж потрібно для ширини і висоти гнізд для курей несучок.

Якщо будиночок виготовляється для курей м’ясних порід, краще подбати про більш просторих варіантах і забезпечити розмір не менше 35х35х35 см.

Матеріали перед використанням обов’язково полірують. Всі виступаючі частини затирають надфілем або зрізають болгаркою, щоб птахи не поранилися.

Робимо правильні гнізда для курей несучок своїми руками

Найпростіший спосіб отримати ємність для висиджування яєць – використовувати пластикові або дерев’яні ящики, кошики або коробки. Всередину кладуть тирсу, сіно або солому і ставлять в затишний куточок. Коробки можна ставити ярусами. В одному ящику одночасно можуть перебувати не більше трьох курок.

Тим, хто хоче створити більш складну і грунтовну модель, варто звернути увагу на наступні два варіанти.

Варіант 1-гніздо ящик

Для роботи будуть потрібні:

  • дошки або фанера,
  • саморізи або цвяхи,
  • молоток або шуруповерт,
  • пила і лобзик,
  • степлер,
  • пінопласт.

Відео опис

Порядок роботи:

  1. виконати обробку фанери наждачним папером.
  2. розкроїти фанеру згідно з розмірами гнізда (з розрахунку 35х35х35 см або більше).
  3. сколотити короб, зсередини зміцнити по кутах брусом.
  4. запиляти виступаючі цвяхи.
  5. виконати для конструкції» вхід » у вигляді відкритої передньої частини або ж круглого отвору.
  6. закріпити злітний поміст-горизонтальну планку по всій довжині конструкції.
  7. застелити на дно м’який матеріал.
  8. встановити гніздо на висоту не менше 30 см від підлоги. Кріпити гніздо на стіну не рекомендується. Для кріплення виготовляють підмостки з дощок, до яких кріплять конструкцію.

Варіант 2-гніздо з яйцесборніком

Сідало з яйцесборніком можна зробити з готового ящика, якщо він підходить за розмірами, або сколотити його з фанери або дощок.

Відео інструкція

Також будуть потрібні:

  • контейнер під яйця (можна використовувати полку з під овочів для холодильника або іншу ємність),
  • молоток,
  • шуруповерт або викрутка для саморізів,
  • саморізи або цвяхи,
  • сітка металева,
  • пила.

Порядок роботи:

  1. сколотити з дсп або фанери ящик без верху і передньої частини. Розміри ящика повинні бути комфортними для курки.
  2. до дна ящика прикріпити похилу площину (в даному прикладі сітка). Вона буде опускатися до задньої стінки.
  3. у задній частині ящика зробити отвір, через яке яйця будуть потрапляти в контейнер.
  4. прикріпити до задньої частини ящика контейнер, вистелити його м’яким матеріалом.
  5. отвір для яєць рекомендується прикрити махровою тканиною, щоб пом’якшити падіння.
  6. всередину ящика покласти підстилку для птахів.

Для того, щоб яйця безперешкодно скочувалися в лоток, не рекомендується класти багато підстилки, а в самому лотку повинен лежати обов’язково пом’якшувальний матеріал.

Де краще розмістити саморобні гнізда в курнику

Навіть найзручніше гніздо виявиться марним, якщо розмістити його в курнику неправильно. Важливо враховувати фізіологічні особливості курей. Для цього фермери рекомендують дотримуватися наступних правил:

  • забезпечити висоту будиночка над підлогою на висоті мінімум 30 см,
  • мінімальний перетин сідала для курей має бути не менше 5х2 см, кріплять його на відстані 10 см від входу,
  • кращий варіант для настилу – тирса і сіно,
  • щоб конструкція добре провітрювалася, в настилі роблять вентиляційні отвори або сітчастий низ,
  • гніздо повинно знаходитися в темному затишному місці,
  • не встановлюють сідало і біля входу в курник навіть в разі, якщо він добре опалюється, несучки на протязі будуть хворіти, а яйця швидко псуватися.
  • конструкцію не можна кріпити безпосередньо до стіни через неміцність кріплень.
  • не можна встановлювати гніздо у вологих місцях курника, що може сприяти розвитку у курей простудних захворювань і зниження продуктивності.

простий спосіб збирання курячих гнізд з яйцезбірником

Гнізда повинні бути зручними для прибирання та дезінфекції, тому необхідно забезпечити зручний доступ до лотка з яйцями, а також до настилу.

Якщо птахи не несуть яйця в новому гнізді, значить ви упустили якусь деталь і на жаль конструкцію доведеться переробити.