Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії есток приплив повітря з вулиці

71

Розташування

Південь

Зимові сади, орієнтовані на цю сторону, найсвітліші і теплі. Навіть якщо в них немає стаціонарного опалення , в сонячні весняні та осінні дні вони акумулюють достатньо тепла, щоб можна було, загорнувшись в плед, із задоволенням випити чашку чаю фактично під відкритим небом.

Південне орієнтування чудово тим, що дозволяє насолоджуватися сонячним теплом в холодну пору року, але ось влітку пекучі промені можуть стати справжньою проблемою.

Тому в світлопрозорої конструкції, що виходить на південь, потрібно неодмінно передбачити вентиляцію (краще — примусову). Якщо провітрювання буде природним, важливо розмістити мінімум одне відкривається вікно в кожній зі скляних стін і обов’язково одне в даху. Слід також подбати про надійний сонцезахист.

Захід

Західні світлопрозорі конструкції не такі жаркі, як південні, але все ж акумулюють досить багато тепла, тому хороші вентиляція і сонцезахист для них також актуальні.

Найбільше сонячних променів вони отримують після полудня, тому влітку ці прозорі кімнати комфортні для ранкового відпочинку, а в холодну пору — для вечірнього.

Схід

Зимовий сад, орієнтований на схід, отримує ранкове сонце. Влітку в ньому буде приємно перебувати рано вранці і ввечері, навесні і восени — в обідній час.

Північ

Зимовий сад, орієнтований на північ, грає роль і зони відпочинку, і своєрідного буфера, що утеплює приміщення, розташовані в найхолоднішій частині будинку.

Така прозора кімната комфортна влітку протягом дня. Якщо денна зона в будинку виходить на південь, зимовий сад можна використовувати як прохолодну літню вітальню.

Орієнтована на північ конструкція не вимагає інтенсивної вентиляції і затінення, зате взимку її майже неможливо використовувати, якщо тільки вона не опалюється.

Бажаючи влаштувати з північного боку засклену кімнату для цілорічного використання, пам’ятайте, що на опалення доведеться витрачати більше, ніж в аналогічному саду з південного боку. Крім того, для стін потрібно буде використовувати одно — або навіть двокамерні склопакети .

Мікроклімат

Щоб створити в зимовому саду оптимальний мікроклімат і уникнути утворення конденсату, потрібно забезпечити достатню вентиляцію простору.

Для цього застосовують спеціальний профіль, що має отвори, а також вікна.

Площа відкриваються вентиляційних кватирок повинна становити як мінімум 3% від всієї площі скління.

Найкраще провітрювання буде відбуватися, якщо відкриваються сворки розташовані по діагоналі один до одного (тобто важлива наявність вікон, що відкриваються в даху).

Слід пам’ятати, що природна вентиляція працює, коли зовнішня температура нижче внутрішньої мінімум на 5 °с.

Якщо у вас орієнтований на південь зимовий сад, краще передбачити примусове провітрювання , забезпечується електродвигуном і вентилятором. Система включається і вимикається автоматично за сигналом від датчиків температури і тиску.

опалювати або не опалювати

Зимовий сад може бути як опалювальним, так і неопалюваним приміщенням будинку. Якщо ви плануєте активно використовувати його тільки в теплу пору року, можна обійтися переносним обігрівачем для рідкісних прохолодних вечорів.

У разі коли приміщення буде періодично використовуватися в холодний період, розумно зробити автономне опалення за допомогою системи «тепла підлога». Якщо ж в зимовому саду планують влаштувати повноцінну житлову кімнату, здійснюють підключення до центральної системи будинку.

Важливо пам’ятати, що для збереження комфортної температури в конструкції повинні бути застосовані матеріали з низьким коефіцієнтом теплопередачі — склопакети, а не одинарне скло, стільниковий полікарбонат товщі 24 мм, а також теплоізолюючий каркас.

Для зимового саду, в якому вирощують екзотичні рослини, передбачають систему клімат-контролю . Ефективна вентиляція важлива також для світлопрозорої конструкції, використовуваної в якості басейну.

Як зазначалося в попередніх розділах, великі рекреаційні приміщення за панорамними скляними стінами, внутрішні дворики-атріуми під скляними покрівлями і зимові сади є невід’ємною частиною сучасної архітектури. У таких приміщеннях забезпечується особливе, специфічне відчуття зорового контакту з навколишнім середовищем, а прилеглий парк або ділянка лісу стають своєрідним елементом інтер’єру. Умови мікроклімату, що формуються в приміщенні зимового саду, повинні відповідати вимогам комфортності для людини, а також забезпечувати умови життя і зростання екзотичних рослин, вирощуваних в штучних умовах.

Приміщення, що розташовується за легкими світлопрозорими огорожами, має мінімальний рівень захищеності від негативних факторів зовнішнього середовища: скляна оболонка практично миттєво передає у внутрішній простір зміни зовнішнього клімату. Тому при проектуванні зимового саду принципово важливо включення в нього спеціальних пристосувань і пристроїв, за допомогою яких можна було б швидко і ефективно вирівнювати пікові кліматичні навантаження.

У зимовий час температура і вологість зовнішнього повітря не зазнають різких стрибкоподібних змін протягом доби. Стабільність параметрів мікроклімату всередині зимового саду підтримується за рахунок регулювання потужності системи опалення та елементів змінної теплоізоляції (рольставен і жалюзей), що закриваються в нічний час для заощадження додаткового тепла від сонця, що надходить в приміщення зимового саду протягом світлового дня. Основним негативним фактором в зимовий час є можливе падіння або підвищення вологості внутрішнього повітря, несприятливе для людей і провокує виникнення хвороб рослин.

У літній час всередині зимового саду виникає накопичення сонячного тепла, що проникає через скляні стіни і покрівлю і викликає підвищення температури всередині приміщення за рахунок «парникового ефекту», що виникає за рахунок диференційованого пропускання склом теплового випромінювання з різною довжиною хвилі.

У природному природному теплообміні кожне тіло випромінює теплову енергію. При цьому довжина хвилі випромінювання залежить від температури тіла. Скло, встановлене в зовнішній огороджувальної конструкції будівлі, піддається впливу двостороннього теплового випромінювання, що йде з одного боку — від сонця, а з іншого — від внутрішніх поверхонь приміщення.

Абсолютна температура внутрішніх поверхонь приміщення близька до абсолютної температури поверхні землі (для даного кліматичного району) і становить в середньому 293 к (20 °с). При цьому максимум теплового випромінювання знаходиться в діапазоні від 1600 до 2000 нм. Температура поверхні сонця становить близько 6000 к. Його теплове випромінювання припадає на діапазон довжин хвиль від 300 до 2500 нм. Спектри теплового випромінювання сонця і внутрішніх поверхонь приміщення (умовно — землі) показані на рис. 6.2.3.1.

Рис. 6.2.3.1.

Рис. 6.2.3.2. накопичення теплової енергії сонця в межах замкнутого заскленого простору. Перегрів приміщення зимового саду за рахунок впливу сонячної радіації

Звичайне віконне скло добре пропускає ультрафіолетове випромінювання, видиме світло і короткохвильове інфрачервоне випромінювання сонця і, набагато гірше — довгохвильове інфрачервоне випромінювання, що виходить від нагрітих поверхонь приміщення. Тепло, таким чином, не може вийти назовні і акумулюється в межах замкнутого простору (рис. 6.2.3.2) — відбувається перегрів приміщення.

Багато рослин погано переносять температуру вище 27 °с, а у багатьох яскраве сонце обпікає листя. Очевидно, що висока температура всередині зимового саду є абсолютно неприйнятною для людини. Для регулювання параметрів мікроклімату в зимових садах застосовуються автоматизовані системи, що включають в себе групу пристроїв, керованих з єдиного пульта, програмованого вручну або за допомогою комп’ютера.

Система автоматичної вентиляції зимового саду si-wiga-bus-system, вироблена підприємством «siegenia-aubi», дозволяє забезпечити ефективний режим провітрювання приміщення зимового саду пріоритетно — в літній період, коли зимового саду потрібна найбільш інтенсивна вентиляція. Крім того, окремі елементи системи можуть бути задіяні для організації зимового провітрювання приміщення.

Інтегрована система вентиляції si-wiga-bus-system включає в себе групу пристроїв, призначених для виконання певних функцій і керованих від єдиного центральногоПульта (рис. 6.2.3.3) . На конкретному будівельному об’єкті може застосовуватися як весь системний комплекс, так і окремі пристрої, цілеспрямовано групуються для вирішення певних завдань. Система дуже проста в монтажі та експлуатації; окремі блоки з’єднуються між собою за допомогою звичайного телефонного кабелю. Основним елементом системи, її «мозковим центром», є центральний керуючий блок aerotronic (поз.1 рис. 6.2.3.3), який, як правило, монтується всередині зимового саду на стіні основного будинку, до якого примикає зимовий сад. У блоці aerotronic встановлені датчики, що зчитують значення температури і відносної вологості внутрішнього повітря відповідно в інтервалі t = 0 … 50 °с і f = 30 … 80 %. Відповідно до функціональним призначенням приміщення (зимовий сад, басейн, тренажерний зал та ін.) програмуються критичні значення контрольованих параметрів, що визначають граничні умови комфортності в приміщенні зимового саду.

При настанні будь-якого критичного значення з запрограмованих параметрів: температури (наприклад, t крит = + 30 °с-гранично допустима температура для рослин, що ростуть в зимовому саду) або вологості (наприклад, f крит = 60% — максимально допустима вологість для людини) або запрограмованого критичного поєднання температури і вологості (наприклад, t крит = + 25 °с при f крит = 60%), з блоку aerotronic йде сигнал на включення вентиляторів і відкривання заслінок і клапанів припливних пристроїв типу aeromat , розташованих на стінах зимового саду і покрівельних витяжних пристроїв аеrojet (див .розділ 6.1.2).

При включенні припливних і витяжних пристроїв здійснюється інтенсивне провітрювання приміщення зимового в режимі примусової вентиляції (рис. 10.2.2.4) протягом певного інтервалу часу. Провітрювання буде здійснюватися в безперервному або переривчастому режимі до тих пір, поки значення контрольованих параметрів не досягнуть нижнього значення, запрограмованого на керуючому блоці aerotronic .

Рис. 6.2.3.3.
1-центральний керуючий блок (аеrotronic)
2-припливне пристрій (aeromat)
3-витяжний даховий пристрій (аеrojet)
4а і 4б-метеостанція
5-блок управління відкриванням-закриванням вікон
6-блок управління відкриванням-закриванням затінюючих маркіз
7-затінюючі маркізи
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

Рис. 6.2.3.4. схема примусової вентиляція зимового саду за рахунок групи стінових і покрівельних приладів. Повітря видаляється з верхньої-найбільш перегрітої зони приміщення
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

Рис. 6.2.3.5. метеостанція aerotronic wetterstation. Загальний вигляд.
1-пристрій для вимірювання швидкості вітру
2-датчик температури і вологості
3-датчик дощу
4-датчик сонячної радіації, орієнтований по чотирьох сторонах світу
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

При необхідності в системі si-wiga-bus-system в якості припливних елементів можуть бути задіяні вікна, керовані електроприводами дистанційного відкривання (див.розділ 6.1.1) , а на даху зимового саду встановлений блок метеостанції — aerotronic wetter-station (поз. 4 рис. 6.2.3.3 і рис. 6.2.3.5), призначеної для зчитування параметрів зовнішнього клімату і оснащеної пристроєм для вимірювання швидкості вітру, датчиком дощу і датчиком сонячної радіації. За допомогою блоку aerotronic wetter-station здійснюється інтегрована робота припливно-витяжних пристроїв і системи затінення покрівлі за допомогою додаткових сонцезахисних пристроїв — маркіз (поз.7 рис. 6.2.3.3) .

Вимірювач швидкості вітру представляє з себе класичний анемомометр, забезпечений крильчаткою у вигляді хреста робінзона. У хресті робінзона на кінцях хрестовини укріплені чотири порожнистих півкулі, звернених опуклістю в одну сторону. Під дією вітру хрестовина обертається т. К. На чашку, звернену до напрямку вітру увігнутою стороною тиск більше, ніж тиск на чашку, звернену опуклою стороною. На відміну від стандартного анемометра, датчик вітру, що встановлюється на даху зимового саду, забезпечений тахометрической машиною, що перетворює енергію обертання в електричний сигнал.

Датчик дощу є ємнісним. Електрична ємність датчика утворена системою з двох плоских гребінок, захищених зверху тонким шаром діелектрика. При попаданні води на поверхню датчика відбувається зміна міжелектродної діелектрична проникності, що призводить до зміни електричної ємності і реєструється відповідною електронною схемою. Датчик є обігрівається для видалення вологи з поверхні з метою приведення його в робочий стану для подальших вимірювань.

При ураганному вітрі або дощі метеостанція подає сигнал на керуючий блок aerotronic , з якого в свою чергу йде сигнал на закриття всіх відкритих люків і вікон, підключених до розподільного блоку aerotronic fenstermodul (поз. 5 рис. 6.2.3.3) .

Датчик сонячної радіації зчитує дані про наявність прямого опромінення сонячними променями будь-якої зі стін зимового саду в залежності від їх орієнтації і положенні сонця на його траєкторії в даний момент часу(рис . 6.2.3.6) . Сигнал подається на керуючий блок aerotronic, з якого йде команда на закриття маркіз (затінення) зимового саду на стороні, схильної до впливу прямого сонячного опромінення. Управління відкриттям-закриттям маркіз здійснюється за допомогою розподільного блоку aerotronic beschattungsmodul (поз. 6 рис. 6.2.3.3), до якого можуть бути підключені три маркізи.

Додаткові сонцезахисні пристосування можуть бути виконані як в зовнішньому, так і у внутрішньому варіантах. Сонцезахисні конструкції, як правило, виконуються з композитних тканинних матеріалів, основу яких складають переплетені нитки зі скловолокна, з оболонкою на основі пвх або акрилу. Як і у всіх композитів, скловолокно в даному випадку забезпечує розривну міцність, необхідну для мобільних штор, схильних до частих змінних навантажень, а пвх — стійкість до уф сонячного випромінювання, оберігаючи тент від вигорання. Переплетення ниток виконується таким чином, щоб 10 … 20% природного денного світла проникало в приміщення, створюючи ефект м’якого затінення.

Рис. 6.2.3.6.
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

Зимовий сад являє собою складне інженерна споруда, утворене легкими прозорими конструкціями, прибудоване до будівлі, розміщене на верхньому поверсі або окремо стоїть. Досить часто зимові сади використовуються в якості теплиці для вирощування рослин в спеціальному кліматі, а також можуть служити приміщенням для басейну, тренажерного залу, відпочинку та ін

Планувати будівництво зимового саду бажано на етапі проектування будинку. Це дозволяє розробити єдиний архітектурний проект і вирішити в комплексі проблеми життєзабезпечення, а саме:

· вибрати тип скління: глухе або з кватирками і отворами;

· продумати систему кріплень і сходів для обслуговування споруди;

· оцінити необхідність і визначитися з принципом водовідведення;

· продумати системи водопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування;

· розібратися з затіненням: тоновані скла або жалюзі.

Так як лише близько 30% зимових садів проектуються одночасно з будинком, а 70% прилаштовуються до вже готового житла, на сьогодні найпоширенішим типом зимового саду є скляна прибудова до будинку, пов’язана дверима з житловими приміщеннями. Хоча найбільш вдалі і красиві зимові сади, закладені архітектором ще на стадії проектування, коли можна врахувати всі естетичні та технічні питання.

Перше і основне завдання зимового саду – розширення житлового простору. Найчастіше він служить продовженням вітальні або їдальні. В цьому випадку повинна бути забезпечена його зручна функціональна зв’язок з відповідними приміщеннями будинку (наприклад, з кухнею).

Прилаштовується зимовий сад повинен займати не менше 12 кв. Метрів, а ще краще – від 15 кв.метрів. Це обумовлено високою вартістю одного квадратного метра площі, і складністю гармонійно поєднувати в інтер’єрі» зеленої » житлової кімнати рослини, меблі і вільний простір.

Висота приміщення в його середній частині повинна бути, як мінімум, три метри, ідеальний же з точки зору краси інтер’єру зимовий сад може займати два поверхи.

Ефективність зимового саду залежить не тільки від його величини і розташування, але і від нахилу покрівлі. Ідеальний зимовий сад повинен мати нахил покрівлі 30-40 градусів, так як в цьому випадку він найкраще поглинає сонячну енергію. Чим крутіше покрівля, тим краще дощ змиває бруд і скочується сніг.

Слід уважно поставитися до планування приміщення зимового саду, виділяючи основні функціональні зони:

– зону відпочинку;

– власне сад;

– місце спілкування.

Найбільш вдалі композиції, коли зелений простір вливається в простірУдома. В такому випадку місце відпочинку краще обладнати в примикає до саду кімнаті.

Етапи проектування зимового саду:

– планування композиції;

– вибір системи життєзабезпечення (опалення, вентиляція, освітлення, зрошення);

– вибір грунтових сумішей;

– продумування догляду за рослинами.

Спрощують догляд за зимовим садом сучасні пристосування-систему освітлення, автоматичні системи підтримки температурно-вологісного режиму, вентиляцію-проектують одночасно з вибором рослин і створенням схеми їх розташування в просторі зимового саду.

Для того щоб і через роки в зимовому саду було як і раніше затишно і безпечно, конструкція повинна відповідати всім вимогам по стійкості. Зимовий сад-це система, продумана до дрібниць. Одні фірми проводять розрахунок міцності кожного елемента майбутньої споруди (відповідно до снип 2.01.07–85 «навантаження і впливу»), інші працюють з уже готовими системами, міцність яких давно розрахована і перевірена часом. Але в будь-якому випадку конструктори спираються на одні і ті ж статичні принципи, деякі важливі моменти яких потрібно відзначити.

На опорні елементи конструкції діють три види навантажень: снігова, вітрова і власна вага. Здатність витримувати їх у матеріалів, з яких виготовляються профілі зимових садів, неоднакова. На сучасному ринку представлені профілі з алюмінію, пластику (пвх) і твердих порід дерева. Багато систем є комбінованими, наприклад пластико-алюмінієві, алюмінієво-дерев’яні або алюмінієво-сталеві.

Системи, цілком виконані з дерева-велика рідкість. Справа в тому, що деревина занадто чутлива до атмосферних впливів, а крім того, зимовий сад з цього матеріалу – спорудження штучне і дуже дороге. В принципі розмір зимового саду мало впливає на вибір матеріалу для профілів. Однак в залежності від розміру конструкції перетин стійок буде різним: скажімо, алюмінієвих – тонше, пластикових – товщі. Та й самих профілів з пвх великому зимовому саду знадобиться більше, ніж стійок з алюмінію. А при певних розмірах зимового саду обов’язково потрібно каркас, що підтримує дах. Треба пам’ятати, що навіть та частина споруди, яка начебто не обдувається вітром, все одно піддається навантаженню: вітер рухається не безпосередньо, а з завихренням, в результаті створюється недолік повітряного тиску, який компенсується тиском всередині будівлі. Звідси і вплив на конструкцію в напрямку від приміщення до вулиці.

Після визначення всіх навантажень, що діють на конкретну стійку або ригель, вони підсумовуються. Далі розраховується, наскільки цей несучий елемент прогнеться. Важливий момент-розширення і стиснення конструкції під впливом температур. Можливі також механічні навантаження на неї при усадці будівлі, адже зимовий сад – найчастіше прибудова, яка легше основної будови і, як правило, має власний фундамент. Тому в більшості систем зимових садів все стики герметичні, але в той же час гнучкі, допускають люфти. Підвищена увага приділяється місцям кріплення прибудови до основи і до стіни будинку. Склопакетам доводиться приймати на себе ті ж навантаження. Але до склопакетів, які утворюють дах зимового саду, вимоги особливі – від їх міцності залежить ще й безпека мешканців споруди. Тому в таких склопакетах верхнє скло, як правило, виконується загартованим, а нижнє обов’язково має бути ламінованим або триплексованим.
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

Загартоване скло проходить обробку високою температурою з різким охолодженням, завдяки чому стає міцніше звичайного в 4-5 разів. Ламіноване-це скло, покрите спеціальною плівкою, а триплексоване-це кілька стекол, з’єднаних плівкою разом. Такі скла б’ються, але осколки не розлітаються по приміщенню, а залишаються приклеєними до плівки. Якщо ж планується виконати дах з панелей полікарбонату, то, крім іншого, необхідно передбачити значне розширення цього матеріалу під впливом температур. Очевидно, що конструкція зимового саду повинна бути не тільки статично міцною, але і оптимальною за розмірами, красивою і по можливості економічною.

Мікроклімат зимового саду та обладнання

Вентиляція

Для гарного самопочуття людей і рослин, що знаходяться в зимовому саду, важливий показник відносної вологості. Більшості «живих істот» комфортно, коли він становить 40-60 % (тільки тропічним рослинам потрібно 80-90 %). Рівень вологості безпосередньо пов’язаний з температурою: навіть незначні її зміни призводять в рух і зіштовхують між собою повітряні маси.

А коли відбувається зіткнення теплого вологого повітря з холодними поверхнями, випадає конденсат, скла і профілі запотівають. Тому вже в самій конструкції зимового саду передбачені заходи, що запобігають утворенню конденсату. Наприклад, в алюмінієвих профілях існують терморозриви, виготовлені з морозостійких поліуретанових, поліамідних або epdm-вставок. Вони поділяють профіль на дві частини, так що холодна його частина, що знаходиться на вулиці, відокремлена від теплої внутрішньої. Але навіть при хорошій теплоізоляції стійок і нормальному опаленні повністю уникнути випадання конденсату навряд чи можливо, якщо не продумати систему вентиляції. Саме вона сприяє зменшенню вологості повітря і забезпечує ще одна умова сприятливого мікроклімату в зимовому саду – приплив свіжого повітря.

Вентиляція буває природною і примусовою. Природна діє строго відповідно до законів фізики. Як відомо, повітря, нагріваючись, завжди прагне вгору, під стелю. Тому в нижній частині стін зимового саду передбачають відкриваються стулки, через які в приміщення надходить холодне свіже повітря. У покрівельної частини, як можна ближче до коника, встановлюють спеціальні люки, що випускають надлишковий тепле повітря. Різниця в висоті-обов’язкова умова циркуляції повітряних мас.

Ще один варіант природної вентиляції-зовнішнє повітря надходить в приміщення через решітки або кватирки, розташовані на рівні підлоги, а виходить зі стулок у верхній частині прозорих стін. Отвори повинні розташовуватися рівномірно по всьому об’єму і по діагоналі один до одного, тільки тоді потік повітря «облетить» весь зимовий сад. В іншому випадку конвекція буде відбуватися нерівномірно — в тому чи іншому кутку. Подібна система підходить для засклених приміщень, ширина яких понад 6 м або які мають маленький дах. Але якщо дах велика і висока, без люків на ній не обійтися. Вентиляційні решітки, які монтуються в парапет, дозволяють провітрювати зимовий сад, не відкриваючи вікно. На заході вони поширені багато в чому з міркувань безпеки: вночі крізь невелику решітку людина не зможе проникнути всередину, а свіже повітря – запросто. У нас же котеджі найчастіше знаходяться в охоронюваних зонах, тому решітки, які до того ж доведеться на зиму закривати, – варіант не настільки вдалий, як стулки.

Кількість, габарити, розташування вентиляційних отворів залежать від багатьох факторів, серед яких конфігурація, обсяг зимового саду, його орієнтація по сторонах світу і навіть роза вітрів. Зазвичай площа стулок і люків становить 5-10 % від загальної площі скління. Але чим більше ви встановите відкриваються елементів (особливих рам, петель, замків або ручок), тим вище буде вартість споруди.
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

Природна вентиляція може бути автоматичною. Нерідко вона включається в загальну систему підтримки мікроклімату, діючи з освітленням і опаленням. У зимовому саду великої площі варто встановити примусову вентиляцію. Це можуть бути припливно-витяжні системи, які забирають повітря з вулиці, або кондиціонери, що працюють з повітрям, вже наявним в приміщенні. Дуже красиво виглядають в зимовому саду фени — лопатеві вентилятори, які кріпляться під стелею. Плюс механічних пристроїв в тому, що вони дозволяють плавно регулювати інтенсивність повітрообміну і завжди рівномірно «перемішують» повітря, мінус – споживання енергії і не робота в разі відключення електрики. Так, дивно влітку дихати кондиціонерним повітрям, а не свіжим повітрям з вулиці. Тому фахівці рекомендують завжди поєднувати примусову вентиляцію з природною.

Ще простіші системи – це системи кватирок. При нагріванні тепле повітря починає підніматися вгору. Тому кватирки, розташовані у коника, більш ефективні. Не слід захоплюватися великою кількістю кватирок. Це підвищує витрати на створення теплиці і збільшує навантаження на каркас. Для повноцінної вентиляції загальна площа приконькових кватирок повинна становити 1/6 площі підлоги. Повітрообмін і подальше охолодження відбуваються швидше, якщо є бічні кватирки. Їх розташовують трохи вище поверхні грунту або на рівніСтелажів і по можливості з обох сторін. Всі кватирки повинні бути відрегульовані і легко відкриватися і закриватися, особливо це важливо для приконькових кватирок.

Максимальна вентиляція відбувається, якщо при повному відкриванні кватирки продовжують лінію протилежного боку даху, тобто розташовуються паралельно коника. Однак на практиці оптимальна установка кватирок утруднена, і вони, як правило, відкриті під більш гострим кутом. Повністю відкриті кватирки ефективно вловлюють потік холодного повітря і направляють його вниз до підлоги. Коли потік нагрівається, він піднімається вгору і виходить назовні через кватирки, розташовані з підвітряного боку. Таким чином, в сонячні дні в теплиці відбувається швидкий повітрообмін. Але слід побоюватися протягів, особливо при вирощуванні тропічних рослин.

Способи відкривання кватирок

Способи відкривання кватирок вручну хоча і надійні, але, на жаль, повністю залежать від людини. Його забудькуватість може погубити цінні рослини. Тому були розроблені автоматичні пристрої для відкривання і закривання кватирок. Контроль здійснює перемикач, з’єднаний з термодатчиком.

Для невеликих приміщень можна самим зробити пристрій для автоматичного відкриття і закриття кватирок. Можна виготовити гідроциліндр, який працює на звичайному машинному маслі, навіть забрудненому. Працює точно і ефективно.

У більш складних пристроях контроль за роботою здійснюється з урахуванням ряду погодних факторів. Датчики вітру приводять в рух мотори, що закривають кватирки, щоб уникнути протягів. При погоді кватирки закривають датчики дощу. Температурні датчики реагують на підвищення хмарності і подальше зниження температури. Існують також системи контролю, засновані на зміні інтенсивності сонячного освітлення.

Опалення

Зимовий сад можна опалювати різними способами:

· радіаторами, підключеними до центрального опалення;

· автономними електричними опалювальними приладами;

· за допомогою повітря, нагрітого кондиціонером;

· «теплою підлогою » — як електричним, так і з рідким теплоносієм.

Часто використовуються комбінації цих систем (не слід забувати і про інфрачервоне випромінювання, що нагріває повітря). В принципі можна розрахувати кількість радіаторів, необхідних для спорудження. Для цього треба врахувати загальну площу приміщення, площу «прозорих» поверхонь і теплотехнічні характеристики огороджувальних конструкцій (профілів і світлопропускаючих елементів). Однак на температуру всередині зимового саду впливають і інші фактори, наприклад, величина теплового випромінювання або місце розташування споруди.

Слід також звернути увагу на те, щоб ви самі не порушили рух повітря, знизивши при цьому ефективність, загородивши радіатор спинкою дивана, встановивши над ним підвіконня і т.д. Крім того, у більшості сучасних радіаторів регулюється потужність. Тому в багатьох випадках розрахунок опалення можна спростити: розрахувати кількість радіаторів, потрібне для закритого приміщення такої ж площі, і встановити їх в два рази більше. Рекомендується розташовувати радіатори по периметру зимового саду. Тоді приміщення буде обігріватися рівномірно, не з’являться «застійні зони». Більш того, тепле повітря знижує утворення конденсату на холодних поверхнях скла або профілю, але тільки в тому випадку, якщо повітря рухається. Тому без вентиляції в заскленому споруді обійтися неможливо.

Скління

В якості світлопрозорого матеріалу для фасадів і покрівлі зимового саду найчастіше застосовують склопакети. Від кількості камер залежить клімат в приміщенні: за однокамерними стінами холодніше, за двокамерними – тепліше. Але звичайний склопакет, незалежно від кількості камер, не здатний в належній мірі зберегти додаткове джерело тепла взимку – сонячну енергію. Влітку він також не зможе перешкодити вільному проникненню теплових променів всередину саду. Причина цього-фізичні властивості скла.

Частина надходить сонячної енергії скло пропускає, частина відображає і поглинає. Звичайне скло поглинає довгохвильове інфрачервоне випромінювання і короткохвильові ультрафіолетові промені, при цьому майже без зміни пропускаючи видиме світло і короткохвильове теплове випромінювання. Промені, потрапляючи всередину, нагрівають стіни, підлогу, предмети інтер’єру, які в свою чергу самі починають «опалювати» приміщення. Але якщо в склопакеті встановлені звичайні скла, то він, легко пропускаючи корисне випромінювання, так само легко випускає його назовні.

Для поліпшення теплоізоляції зимового саду використовують енергозберігаючі скла. На одну з поверхонь такого скла наноситься низькоемісійне покриття з найдрібніших частинок металів, які неможливо побачити неозброєним оком. Взимку таке покриття відображає «теплі» промені назад в приміщення, майже не впливаючи при цьому на оптичні властивості скла. Існують два основних типи стекол з напиленням: к-скло і е-скло (іноді зване і-склом). Останнє краще зберігає тепло, проте його покриття «м’яке», тому таке скло більш трудомістке у виробництві.
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

У складі склопакета покриття, як правило, знаходиться на тій стороні скла, яка звернена всередину. Іноді власники будинків, бажаючи поліпшити клімат в заскленій прибудові, влаштовують стіни з двокамерних склопакетів, де відразу два скла мають низькоемісійне покриття. Це дороге рішення підвищує теплотехнічну ефективність стін, хоча основна частина випромінювання відбивається вже першим склом. У літню пору засклена поверхня, навпаки, є основним джерелом надлишкової сонячної радіації. Але к-і е-скла і влітку ефективні: вони відображають промені, тому разом з іншими сонцезахисними заходами покращують самопочуття «мешканців» зимового саду.

Фасади зимового саду можуть виконуватися з сонцезахисних стекол (найчастіше в складі склопакета). Це тоновані в масі або покриті плівками (нерідко дзеркальними) скла, які поглинають, проте майже не відображають сонячну енергію і ультрафіолет. Замінити скла з низькоемісійним напиленням вони не зможуть, зате захистять від сторонніх очей. Основні кольори таких стекол-бронзовий, сірий, зелений, блакитний, коричневий. Слід пам’ятати, що через високий рівень поглинання теплової енергії і, як наслідок, сильного нагріву такі скла в незагартованому вигляді застосовувати не можна. Іноді замість напилення використовують спеціальну плівку, яка натягується між склопакетами, утворюючи додаткову камеру.

Для максимального використання сонячного світла отвори вікон розміщують так, щоб їх довга вісь була орієнтована по можливості із заходу на схід. У цьому положенні зведені до мінімуму тіні, а сонячні промені проникають в зимовий сад під найоптимальнішим кутом.

Дуже важливо мати зручний прохід в сад з дому. Найкраще розташувати теплицю поруч з будинком, особливо це стосується оранжерей або зимових садів. Таке розміщення дозволить створити єдину систему обігріву будинку та зимового саду, уникнути витрат на установку додаткового обладнання і знизити наступні витрати на догляд за теплицею.

При розташуванні зимового саду уздовж південної, південно-східної або південно-західної сторін, він буде нормально освітлений і захищений взимку.

При установці автоматичної або напівавтоматичної системи поливу більш ніж необхідно обладнати оранжерею або зимовий сад системою центрального водопостачання.

Система автоматизації

Системи автоматичного контролю за мікрокліматом зимового саду – зручне, але дороге задоволення. Проте, така система звільняє власника від постійного занепокоєння про рослини, позбавляє від маси робіт, і дозволяє придбати впевненість, що забудькуватість або неуважність погубить ніжні рослини. Ви можете виїхати у відпустку або відрядження і не турбуватися про долю своїх вихованців.

Універсальний контролер управляє абсолютно всім-від поливу до аварійного освітлення. З його допомогою можна змінювати температуру, включаючи і вимикаючи нагрівачі, підтримувати потрібну вологість (використовуючи зволожувач і кондиціонер) і освітленість (використовуючи світильники і керовані штори). Контролер «знає» норми і терміни поливу кожної рослини, «розрізняє», контролює температуру води для поливу, «стежить» за наявністю людей – якщо датчики руху, які використовуються і для автоматичного включення підсвічування, дають сигнал про присутність господаря – полив, щоб уникнути неприємностей, краще трохи відстрочити.

Автоматика може управляти і фонтанами в саду — динамічно змінюється картина струменів позитивно діє на психіку людини.

Мікроклімат

Мешканцям зимового саду (і рослинам, і людям) для гарного самопочуття необхідніПевні температура і вологість, достатня освітленість і приплив свіжого повітря. Підтримування нормальної температури (в середньому + 20-22 °с для людини) – найбільш важлива і складна задача, оскільки зимовий сад – це конструкція зі скла або інших світлопропускаючих матеріалів, а значить, в наших погодних умовах взимку вам неминуче доведеться боротися з переохолодженням, влітку – з перегрівом повітря всередині споруди.

Якщо говорити про різницю між вирощуванням рослин у відкритому грунті і закритому, – будь то приватний зимовий сад, оранжерея або промислова теплиця, – то переваги останнього полягають в можливості створювати штучне кліматичне середовище, яка і називається мікрокліматом.
Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці

Підтримка того чи іншого температурного режиму, який відповідає вимогам вирощуваних рослин, безпосередньо пов’язаної з ним вологості, інтенсивності освітленості, і достатнього повітрообміну, – ось головне, що потрібно в регулюванні мікроклімату. Адже зимовий сад-це складна екосистема, а не просто декоративне оформлення інтер’єру. І кожному виду рослин відповідає певна оптимальна температура і вологість.

Освітлення

Дуже важливо освітлення зимового саду. По-перше, освітлення, що забезпечує комфортні умови для мешканців і гостей у вечірній і нічний час. Це стандартний набір люстр, світильників, бра, торшерів. Особлива увага повинна бути приділена декоративному освітленню. Спрямовані або точкові світильники підкреслять красу рослин і оригінальність дизайну.

З цим проблем також не буде, вибір їх у продажу величезний. Джерела світла не фіксуються і можуть переміщатися. По-друге, що більш важливо, це підсвічування рослин з фізіологічної точки зору, якщо немає скляного даху і рослини розташовані далеко від вікон. В цьому випадку допоможуть світильники зі спеціальними лампами, розраховані на підсвічування рослин. Досвічувати рослини бажано не більше 12 годин на добу в денний час, не порушуючи природний цикл їх зростання. Це, звичайно ж, не всі тонкощі в догляді за зимовим садом, але при бажанні освоїти ці премудрості цілком можна.

У погано кондиціонованих зимових садах влітку дуже жарко, а взимку-занадто холодно. Використовуючи відповідні сонцезахисні системи, вентиляцію та опалення, ви легко позбудетеся від подібних проблем.

Накидаючи креслення зимового саду, необхідно визначити курс майбутніх кліматичних умов в приміщенні. В принципі, висоту прибудови потрібно планувати з урахуванням її естетичного сприйняття. Тому що: чим вище споруда, тим далі тепле повітря піднімається вгору, і тим прохолодніше біля підлоги. У цьому випадку не обійтися без ефективної системи вентиляції: найчастіше, як правило, на вентиляційну поверхню припадає близько 10% площі скління. Це всього лише теоретичне значення, тому що розрахунок параметрів вентиляції залежить від багатьох факторів — від висоти стель і розміщення конструкції щодо сторін світла, від затінення і використання. До речі, в професійному плануванні системи вентиляції двері можуть не братися до уваги.

В особливих випадках потрібні системи механічної вентиляції, коли рух повітря здійснюється вентиляторами. Це стосується, наприклад, зимових садів з дуже низькими стелями, які в літній період сильно нагріваються. Вентилятори зазвичай монтуються в області фронтону, в спеціальний вентиляційний вихід в конику даху. Вентиляційні пристрої працюють від мережі змінного струму або від 12-ти вольтових сонячних батарей і мають автоматичне управління. Радіатори опалення зимового саду без проблем можна підключити до системи центрального опалення будинку. При цьому, опалювальний котел повинен бути досить потужним, крім того, рекомендується встановити додатковий датчик температури. Щоб вирахувати необхідну потужність нагріву, слід врахувати коректні коефіцієнти температурного розширення даху і фасаду. У цьому полягає найпоширеніший джерело помилок, тому що плоска скляна дах має більш високий коефіцієнт теплопередачі (= більш високої тепловтрати), ніж бічні поверхні, навіть якщо вони виконані з одного і того ж матеріалу.

Вентиляційні вікна на даху

Важливо: свіже повітря

Хороша система вентиляції має настільки важливе значення, що і хороше опалення. Тому що: влітку, коли по-справжньому жарко, без свіжого повітря в не обійтися.

Швидкий повітрообмін забезпечують витяжні клапани, влаштовані в даху, і вентиляційні вікна, встановлені в бічних стінах. На мікроклімат впливає і висота будови: чим вище стелі приміщення, тим комфортніше в ньому температура повітря.

Як тільки температура повітря зовні стає на 5°с холодніше, виникає так званий «камінний ефект»: найтепліші шари повітря збираються під дахом і можуть випаруватися безпосередньо назовні. При цьому через вентиляційні люки або отвори заходить свіже, прохолодне повітря.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Сонячний літній день: коли в жарку пору року сонце нещадно припікає, хороша система вентиляції забезпечує комфортний мікроклімат в зимовому саду. Двері в суміжні приміщення повинні бути закриті, щоб там не було занадто жарко.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Сонячний весняний або осінній день: навесні і восени сонце досить інтенсивне, щоб сильно нагріти ваш зимовий сад. Тепер у міру необхідності ви можете відкрити вентиляційні вікна або використовувати безкоштовне тепло, щоб обігріти суміжні кімнати.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Сонячний зимовий день: сонячні зимові дні радують власників зимових садів: стіни і підлога накопичують сонячну енергію, і зимовий сад прогрівається без додаткового опалення. Крім того, відкривши двері, ви зможете обігріти і суміжні приміщення, не витративши на це жодної копієчки.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Похмурий зимовий день: при хмарному небі і мінусових температурах в зимовому саду слід закрити вікна і включити опалення. Так як зимові сади в холодну пору року опалюються не так сильно, як житлові приміщення, двері, що з’єднують зимовий сад з будинком, слід тримати закритими

Розсувні двері для зимового саду

Деякі виробники пропонують зимові з розсувними системами, які дозволяють заощадити простір і зробити зимовий сад стильним і красивим. Такі конструкції особливо доречні, якщо до зимового саду примикає тераса.

Залежно від розміру вентиляційних люків буквально в лічені хвилини відбувається повний обмін повітря. Приплив повітря повинен бути добре дозованим, тому взимку час від часу ви повинні відкривати вікна, щоб замінити сперте повітря на свіжий. Саме при сильному перепаді температур виникає неприємний протяг.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Розсувні системи дозволяють отримати вільний доступ до зимового саду як з боку будівлі, так і зовні. Для вечірок в саду можна використовувати всю площу.

Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Важливе значення має захист від сонця, тому що при частому провітрюванні температура повітря в залитому сонцем зимовому саду влітку може досягати до +40°с.листяні дерева, що ростуть біля зимового саду, влітку створюють прекрасну тінь, проте вони не зможуть замінити технічного рішення. Незважаючи на те, що чагарники перед вентиляційними вікнами і зберігають повітря прохолодним, все ж це лише невеликий внесок у кондиціонування повітря.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Затінення системою штор-плісе

Внутрішнє і зовнішнє затінення для зимового саду

Внутрішня сонцезахисна система в більшості випадків виглядає досить естетично. Зазвичай внутрішні системи сонцезахисту представлені такими видами, як витончені жалюзі, ролети або рулонні штори. Однак між скляною поверхнею і сонцезахисною системою утворюється тепла повітряна подушка, тому таку форму рекомендується застосовувати при хорошій вентиляції. Внутрішнє затінення можна використовувати при будь-якій погоді, в цьому випадку зовні всередину проникає до 60% сонячної енергії. Існують конструктивні рішення для даху будь-якої форми, включаючи поверхню покрівлі.

При зовнішньому затіненні відбивається до 80% сонячного світла. Зовнішня система сонцезахисту повинна бути дуже витривалою, так як вона схильна до впливу атмосферних умов. Великою популярністю користується такий вид зовнішньої сонцезахисної системи, як маркізи, призначені для захисту від прямих сонячних променів скляних дахів. Щільна тканина затримує сонячне тепло і притіняє бічні стіни зимового саду. Найкраще встановити автоматичне управління, щоб сонцезахисна система автоматично розкладалася і при поганій погоді забиралася. Крім спеціальних маркіз на сьогоднішній день застосовують рулонні жалюзі і рафштори.

Порада: будь — які жалюзі-будь то внутрішні або зовнішні — у порівнянні з іншими системами затінення мають одну велику перевагу:Механізм управління положенням алюмінієвих ламелей дозволяє максимально використовувати енергію сонця в залежності від його положення і відображати прямі «гарячі» промені. У той же час через щілини проникає розсіяне, досить «прохолодне» світло.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Схематичне зображення зовнішнього затінення (ліворуч) і внутрішнього затінення (праворуч).

Електронний клімат-контроль в зимовому саду

Літній період відпусток для рослин є справжнім випробуванням: температура повітря в зимовому саду може досягати до +70°с, при цьому чутливі рослини отримують опіки вже при +40°с. Допоможе вирішити цю проблему клімат-контроль, який активний навіть в той момент, коли вдома немає нікого. Невелика метеостанція і приєднані до зимового саду датчики відправляють на комп’ютер сигнали про погоду в режимі реального часу. На підставі цих даних комп’ютер регулює кондиціонування повітря в зимовому саду. Якщо температура повітря занадто висока, невеликі мотори відкривають вікна. Сонцезахисна система теж управляється за допомогою комп’ютера.

Порада: переконайтеся в тому, що клапани припливного повітря не стануть отворами для проникнення всередину злодіїв. Набагато надійніше засклених кватирок є плоскі розсувні вентиляційні решітки в області підлоги.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Електронний клімат-контроль працює навіть тоді, коли нікого немає вдома.

Приємне тепло в холодну зиму

Найбільш популярним варіантом опалення зимових садів є конвектори опалення, розташовані уздовж суцільного віконного фронту. Плоскі радіатори не заважають використовувати зимовий сад, їх можна вбудувати в підлогу і накрити гратами. Зазвичай такі радіатори встановлюють уздовж скляних стін, щоб теплове випромінювання зігрівало огинає поверхню. Разом з тим, при такому розміщенні конвекторних радіаторів на стеклах не буде з’являтися конденсат.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток приплив повітря з вулиці
Створити оптимальну систему обігріву в зимовому саду можна за допомогою комбінування декількох їх видів, наприклад, додатково використовувати систему теплої підлоги. Для системи водяної теплої підлоги потрібно теплоносій з температурою максимум + 45°с .

Для того щоб в зимовий період уникнути втрат тепла, необхідна хороша ізоляція. Крім звичайної ізоляції підлоги потрібно утеплити і димохід обігрівача, використовуючи для цього щільні ізоляційні матеріали.

Переклад: леся в.
Спеціально для інтернет-порталу
Садового центру «ваш сад»

Зимові сади так само індивідуальні, як і їх мешканці — завдяки системній технології schuco мрії про зимовий сад приймають економічні закінчені форми і набувають свій образ. При цьому індивідуальність цінується понад усе. На системній основі створюються, наприклад, закриті тераси, які можуть використовуватися взимку як додаткове житлове приміщення, або цілорічно населена «зелена кімната», де є навіть опалення. Модою сьогоднішнього дня стали світлі прозорі робочі кабінети з чудовими умовами освітлення.

Для кожного об’єкта і для кожного стилю schuco пропонує адекватні рішення-і це без жорстко зафіксованих растрових розмірів або будь-яких обмежень при оформленні основних креслень. Наприклад « «класичні» прилаштовуються зимові сади для підвищення вартості житла існуючих будівель. Це, як правило, одноповерхові зимові сади, що будуються безпосередньо перед будівлею або вписані в повороти і вигини будівель. При цьому на вибір пропонуються різні форми дахів, починаючи від односхилих і класичних двосхилих дахів і до скошених чотирисхилі дахи. Завдяки різному нахилу дахів, можуть бути оптично підкреслені архітектурні особливості будинку. Індивідуальна ширина елементів за вашим бажанням може поєднуватися з існуючою структурою будівлі.
Необмежену свободу оформлення пропонують інтегровані в нові будівлі зимові сади, які» розчиняються » в ньому і є одночасно виділяються елементами вдалого зовнішнього оформлення. Якщо мова йде про вікна і двері зимового саду, то можна вибирати між різними системами schuco з алюмінію або пластику. Для дверей рекомендуються, наприклад, широкомасштабні панорамні рішення з підйомно-розсувними, що складаються розсувними або паралельно-відставними розсувними функціями.
Ви отримаєте повну насолоду від зимового саду завдяки широкому спектру орієнтованих на ваші потреби аксесуарів. Автоматичне управління вікнами і елементами фасаду є ключем до великого комфорту, оптимальної освітленості і природної вентиляції приміщень. Так, наприклад, schuco пропонує спеціальні мансардні вікна для вентиляції приміщень, автоматично керовані системи припливної і витяжної вентиляції і навіть повністю автоматизований пристрій клімат-контролю ventrocontrol.
Ventocontrol допоможе створити приємну атмосферу у вашому зимовому саду. Ventocontrol автоматично управляє системою провітрювання і затінення і регулює таким чином температуру і вологість повітря за вашим бажанням. Vento control автоматично регулює відкривання і закривання мансардних вентиляційних вікон і системи затінення, а також включення і виключення вентиляторів.
І все це відбувається і під час вашої відсутності.
Ви можете оптимально використовувати ventocontrol в прив’язці до особливостей вашого зимового саду, тому що в його основі лежить модульна конструкція.

Переваги ventocontrol

1. Управління кліматом

У зимовому саду температура і вологість повітря регулюються автоматично. Для цього прилади припливу і витяжки повітря, вікна, маркізи, штори і жалюзі управляються на базі наступних даних:

  • температура всередині. (дані датчика температури в ventocontrol порівнюються з заданими програмними величинами; ступені провітрювання і позиції вікон управляються в залежності від різниці температур і регульованого часу).
  • вологість повітря в зимовому саду. (дані датчика вологості в ventocontrol порівнюються із заданими програмними величинами; при перевищенні заданих величин вікна відкриваються, і включається повітродувка).
  • освітленість (сонце з півночі, сходу, півдня і заходу окремо з кожної зі сторін або середня величина освітленості всіх 4 напрямків з зовнішніми датчиками; при перевищенні запрограмованого порога освітленості маркізи і жалюзі опускаються автоматично). Додатково можна встановити температурний поріг для маркіз. В цьому випадку для затінення граничні значення освітленості і температур для маркіз повинні перевищуватися.

2. Сигнал оповіщення про вітер, дощ і мороз

Зовнішні датчики негайно посилають дані на ventocontrol. Якщо починається дощ або сила вітру досягає максимального значення, то маркізи або штори прибираються і вікна закриваються. При сигналі про мороз (температура<5 °с) маркізи не опускаються, щоб вони не пошкодилися льодом.

3. Управління часом

  • ви можете запрограмувати інтервали провітрювання до 20 провітрювань в день з відповідною тривалістю до 59 хвилин. При цьому ви можете виставити початок і закінчення включення часу з точністю до хвилини від 0.00 до 23.59.
  • за допомогою другого таймера ви можете зробити керованими часом і штори, задавши тимчасову команду на їх підняття і опускання.

4. Сутінковий ефект

При настанні темряви штори і жалюзі автоматично опускаються, а зі сходом сонця знову прибираються. Величину освітленості ви можете запрограмувати. Крім цього, ви можете встановити тривалість часу, якщо штори або жалюзі не повинні бути повністю закриті.

5. Системний статус

На дисплеї ventocontrol ви можете залишити зафіксованими дані про погоду (температура всередині/зовні приміщення, вологість повітря всередині/зовні приміщення або швидкість вітру).

6. Ручне програмування

З ventocontrol ви можете керувати всіма підключеними приладами вручну. Так, ви можете, наприклад, натисканням кнопки відкрити і закрити вікно, підняти і опустити маркізи або встановити ступені провітрювання.

7. Програмування

Небезпека злому. Вікна відкриваються в автоматичному режимі роботи також і під час вашої відсутності. Ви можете використовувати режим «автоматичний контроль безпеки». Вентилятори управляються тоді автоматично, але вікна залишаються закритими.

Schuco може запропонувати вашій увазі ще цілий ряд цікавих розробок в області зимових садів і автоматизації будівель. Щоб отримати більш детальну інформацію, звертайтеся, будь ласка, в московське представництво фірми schuco.