Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

106

Металочерепиця «монтеррей» завдяки високій якості і найширшому асортименту сьогодні є однією з найбільш затребуваних. Але справно функціонувати вона буде тільки на правильно змонтованому підставі. Давайте подивимося, як і з яких матеріалів робиться решетування для металочерепиці «монтеррей».

Пристрій обрешітки

Металочерепиця відноситься до жорстких покрівельних матеріалів, тому суцільна лати, на яку йде значна кількість деревини, для неї не потрібно. Однак бруски або дошки важливо укласти з правильним кроком, величина якого залежить від геометричних параметрів листа.

Сталь, з якої роблять цей покрівельний матеріал, так само як і інші метали, має високу теплопровідність, тому важливо забезпечити наявність добре продувається вентиляційного зазору під металочерепицею. Утворений протяг буде оперативно виводити назовні пар, що надходить з житлових приміщень, не даючи йому сконденсуватися на холодному металі.

Без вентзазора поява вологи на нижній поверхні металочерепиці буде неминучим, а це призводить до згубних наслідків: сира деревина починає гнити, сталь в місцях пошкодження захисного покриття — кородувати.

Для створення вентзазора конструкцію обрешітки доповнюють контробрешетуванням. Це дошки, які прибиваються до крокв (уздовж) поверх настеленої на них гідроізоляційної плівки. І тільки потім паралельно карнизу і поперек крокв набивається власне лати, що служить підставою для металочерепиці. Товщина дощок контробрешітки становить 20 мм, ширина зазвичай відповідає ширині кроквяної ноги.

Вентиляційний зазор захистить покрівельний матеріал і дерев’яні конструкції кроквяної системи від негативного впливу конденсату

З урахуванням того, що гідроізоляційна плівка укладається з провисанням в 1,5–2 см, величина вентиляційного зазору складе 35-40 мм.щоб він добре продувався, необхідно залишити отвори під карнизом (їх називають продухами) і під коником. Якщо скат має велику довжину або складну конфігурацію, для виходу повітря на ньому додатково встановлюють спеціальні пристосування — аератори.

В утепленій даху такий же зазор повинен бути між утеплювачем і гідроізоляцією, за винятком тих випадків, коли в якості останньої використовується супердифузійна мембрана (паропроникний матеріал). Щоб мінімізувати кількість пари, що надходить до металочерепиці з житлових приміщень, з боку кімнат утеплювач застеляють пароізоляційною плівкою.

Крок обрешітки під металочерепицю «монтеррей»

Крім сходинок, що імітують поверхню керамічної черепиці, на металочерепичному аркуші є поперечні хвилі, що надають йому жорсткість. До їх довжині і слід прирівнювати крок між елементами обрешітки.

Довжина хвилі металочерепиці марки «монтеррей» становить 350 мм — цим параметром і визначається крок обрешітки

Маючи під рукою схему обрешітки, можна легко підрахувати необхідну кількість матеріалів

Приклад розрахунку

Розрахунок кількості пиломатеріалів для монтажу розрідженої обрешітки проводиться з урахуванням кроку між дошками. Для полегшення завдання можна скористатися комп’ютерними програмами, але і вручну зробити це нескладно.

Приймемо за основу наступні вихідні дані:

  • площа двосхилим даху-80 м 2 ;
  • ширина ската-8 м;
  • довжина ската — 5 м;
  • крок — 350 мм.

Визначимо кількість брусків (або дощок) на одному схилі: 5: 0,35 = 14 (шт.). Щоб підрахувати, скільки погонних метрів дошки потрібно для пристрою обрешітки на одному схилі, помножимо його довжину на число решетин: 8 х 14 = 112 м.п. Отже, на весь дах потрібно 112 х 2 (кількість скатів) = 224 м. П. Стандартна довжина дошки становить 6 м. П., значить, на пристрій обрешітки знадобиться 224: 6 = 37 (шт.). Обсяг однієї дошки 150 х 6000 х 25 (ш х д х т) становить 0,15 х 0,025 х 6 = 0,0225 м 3 .

Зазвичай необхідну кількість пиломатеріалів задається в кубометрах, не будемо відступати від загальноприйнятого правила і ми. Щоб перевести погонні метри в куби, треба число дощок помножити на обсяг однієї з них: 37 х 0,0225 = 0,8325 м 3 .

Дещо відрізняється методика розрахунку в разі суцільної обрешітки:

  1. проводиться обмір ділянки даху, на якому планується монтувати суцільну обрешітку, і перемноженням отриманих довжини і ширини підраховується його площа. Припустимо, внаслідок математичних маніпуляцій у нас вийшов результат, рівний 40 м 2 .
  2. таким же способом розраховуємо площу однієї дошки. Наприклад, пиломатеріал шириною 150 мм і довжиною 6000 мм і товщиною 25 мм буде займати 0,15 х 6 = 0,9 м 2 .
  3. всього для покриття нашої ділянки потрібно 40: 0,9 = 45 дощок.
  4. кубатура всіх решетин буде дорівнює 0,0225 х 45 = 1,0125 м 3 .

Як робити обрешітку для металочерепиці «монтеррей»

Змонтувати якісну і надійну обрешітку допоможуть наступні рекомендації:

До кроквяної нозі кожен елемент обрешітки прибивається двома цвяхами, що мають діаметр 3-3,5 мм і довжину хоча б удвічі більшу, ніж товщина прикріплюється дошки. Врахуйте, що цвяхи з великим діаметром можуть розколоти деревину. Також можна використовувати оцинковані саморізи з тим же діаметром, але такий спосіб кріплення обійдеться дорожче.

Приступати до укладання металочерепиці слід після 2-3 днів після монтажу обрешітки, коли та повністю встоїться. Якщо почати укладання відразу, пиломатеріали під вагою покрівельного матеріалу можуть зміститися.

Порядок дій:

  1. на крокви укладаються смуги гідроізоляційного матеріалу і прикріплюються до них за допомогою рейок однакової товщини.

    Рейки для кріплення гідроізоляції можна нарізати з дошки, яка буде використана для виготовлення решетин

  2. поверх рейок кріпиться перший ряд обрешітки: він є несучим для водостоків і карнизних планок.
  3. після цього монтується наступний ряд обрешітки: крок при цьому відміряється від краю першого ряду до середини другого.
  4. у всіх наступних рядах крок розмічається по середніх лініях дощок.

    Другий ряд обрешітки розмічається від зовнішнього краю першого

  5. місця примикань до труб, стін підсилюють додатковими планками: до них згодом прикріплять добірні елементи (куточки, коник, оклади фартухи та ін.).

В процесі роботи необхідно контролювати положення рядів на прогин, хвилю і інших викривлень: для їх усунення підкладають клини або рейки.

Відео: монтаж обрешітки під металочерепицю

Функціонування будь-якого покрівельного матеріалу багато в чому залежить від правильності укладання підстави. Це відноситься і до металочерепиці «монтеррей». Якщо при монтажі обрешітки ви будете слідувати нашим порадам, дахове покриття прослужить не менше 50 років.

1.
2.
3.
4.
5.
6.

Покриття з металочерепиці має ряд досить жорстко закріплених вимог щодо облаштування підстави, на яке воно встановлюється. Це відноситься до всього , крім того, чіткої регламентації підлягає і лати, виконана під металочерепицю.

Безумовно, виконати її можна не одним способом, але кількість варіантів все ж невелика. Тому важливо пам’ятати, як правильно реалізовувати кожен з них на конкретному прикладі того чи іншого типу покрівлі.

Пристрій несучої системи

На відміну від інших матеріалів, у яких при виборі відстані між каркасними елементами і перетину обраних для них пиломатеріалів є досить чималий зазор, вибір для металочерепиці є досить обмеженим. Впливають на це безпосередньо специфічність профілю і властивості міцності самого листа. В його основі лежить сувора орієнтація в напрямку установки, а також елементи, які регулярно повторюються. Жорсткість деяких ділянок більше, деяких-менше.

Поздовжній профіль, що представляє собою хвилю періодичного характеру, яка деяким чином різниться з нахлестиваемого і нахлестивающего краю, на обрешітку впливає менше. А профіль, виконаний по довжині листа, в основному і визначає крок обрешітки під металочерепицю.

Але не варто забувати, що довжина хвилі матеріалу відрізняється у різних виробників, отже, і визначати, який крок обрешітки під металочерепицю слід, саме виходячи з придбаного покриття. На різну довжину хвиль, як правило, впливає їх різна висота. Прийнято вважати, що висота профілю прямо пропорційна його міцності. Але при цьому сама собою зменшується автоматично і ширина листа, оскільки основу будь-якоїМеталочерепиці становить оцинковка розміром в 1250 міліметрів, отже, зростає і його ціна.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Три особливості крайнього ряду обрешітки

Для найближчого до звису обрешіткового ряду характерні три істотних особливості:

  1. унаслідок того, що з цього ряду будуть вирівнюватися всі краї листів ската, а сам скат проходить по обрізу ніг крокв або кобилок, його кріпильну лінію слід виміряти з граничною точністю, враховуючи зовнішню стіну будівлі. Крім того, рекомендується застосовувати шнур, а виступаючі фрагменти кроквяних ніг слід обрізати по найкоротшій з них. Якщо трапиться так, що кроквяний винос не дозволить утворити хороший покрівельний звис (в середньому це 400 – 500 міліметрів від стіни), то тоді доведеться монтувати кобилки і з їх допомогою вирівнювати всю лінію.
  2. перш , ніж правильно виконувати, перший ряд потрібно робити вище на висоту хвилі, щоб компенсувати перепад по крайній висоті першого з листів з подальшими вертикальними рядами. Висота хвилі також різна для кожного з видів профілю. Вона може варіюватися від 28 до 75 міліметрів. Влаштовуючи цей виступ, можна або приробити додатковий брусок/планку необхідної товщини на всю довжину ската, або спорудити подібні підкладки на кожному з крокв. Другий з варіантів більш економічний в плані матеріалу, але в цьому випадку потрібно бути впевненим, що кожна з вставок буде мати однакову товщину. Читайте також:»».
  3. у водостік через крайню з дощок пропускається гідроізоляційний край. Для того щоб забезпечити вільний водотік і попередити пошкодження плівки, дошка скошується по верхньому краю до кута, рівного 120 — 140° щодо торця кроквяної ноги.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Можливі дефекти обрешітки під металочерепицю

За умови, якщо металочерепиця крок обрешітки розпочато неправильно, це може стати причиною прояву наступних дефектів:

Пиломатеріали для обрешітки

Якщо говорити про розміри пиломатеріалів, які застосовуються для обрешітки під металочерепицю, то найбільш поширеними з них є три види:

  1. обрізна дошка параметрами 24 (25) x100 міліметрів – найпоширеніший варіант, вона підходить практично для всіх видів покрівель, що мають не дуже складну і важку конструкцію (прочитайте також: «»).
  2. обрізна дошка параметрами 32×100 міліметрів – застосовується в процесі укладання металочерепиці на підставі з товстого оцинковувального листа (0,5 міліметрів), а також на мають складну конфігурацію покрівлях.
  3. брус параметрами 40×60 або 50×50 міліметрів – зазвичай застосовується там, де лати під металочерепицю крок має нестандартний, тобто великий (зазвичай дорівнює 60 – 90 сантиметрам, але за різними обставинами може дорівнювати також одному метру і більше).

Різноманіття покрівельних матеріалів, представлених сьогодні на ринку, дає можливість кожному споживачеві вибрати для себе саме той варіант, який задовольнить всі його потреби. Особливу увагу в цьому питанні слід приділити . Цей матеріал виготовляється з листів тонкої сталі, міді або алюмінію.

Для більшого захисту зовні покривається спеціальним захисним шаром. Додаткову жорсткість йому надає хвилеподібна структура.

Серед всіх різновидів даного покрівельного матеріалу необхідно відзначити металочерепицю монтеррей, здатну не тільки якісно виконати свої головні характеристики, але і прикрасити собою будь-яку будівлю.

За своїм зовнішнім виглядом даний вид покриття нічим не відрізняється від . Що стосується його структури, то тут він має свої особливості:

  • головний, середній шар являє собою лист оцинкованої сталі, яка дає можливість розглянутому матеріалу витримати істотні навантаження.
  • щоб уберегти сталь від корозії, з двох сторін її покривають алюмінієм або цинком , а також антикорозійним складом.
  • потім метал обробляють ґрунтовкою, необхідною для подальшого нанесення фарби і довгого її терміну експлуатації.
  • зовні на черепицю наносять полімер, який виконує головні захисні функції, необхідні даному матеріалу.
  • самим нижнім внутрішнім шаром є лак, також захищає монтеррей від пошкоджень.

Плануючи використовувати монтеррей в своїх будівельних цілях, спочатку необхідно вивчити всі її технічні характеристики, що роблять кожен шар дійсно якісним і довговічним.Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Товщина листа повинна коливатися в межах 0,4 — 0,5 мм, що надає виробу необхідну міцність і жорсткість. Використовується тільки рулонна сталь холодної прокатки, товщина якої на всьому аркуші черепиці обов’язково повинна бути однаковою.

Даний вид металочерепиці може мати кілька різновидів. Головна їхня відмінність полягає в тому, який вид полімеру був застосований для зовнішнього шару черепиці:

  • поліестер-належить до дешевих покриттів. Його товщина не перевищує 25 мікрон, проте цього цілком достатньо, щоб захистити матеріал від опадів і різних механічних пошкоджень;
  • матовий поліестер має товщину, що знаходиться в межах 35 мікрон. Застосовується для будь-якого типу клімату. Має широку колірну гамму. Добре справляється з різними ушкодженнями;
  • пластизол-дуже товстий шар (200 мікрон) покриття, здатний протистояти впливу корозії, атмосферних опадів, хімічних і механічних пошкоджень. Досить довго зберігає свій колір, не вигоряючи під впливом ультрафіолетових променів;
  • пурал являє собою шар, виготовлений з поліуретану. Його товщина доходить до 50 мікрон. Взагалі не піддається корозії, практично не вигоряє на сонці, легко гнеться, а також здатний витримувати значні температурні коливання;
  • пвдф виробляється з полівінілхлориду, а також акрилу. Товщина цього покриття становить 27 мікрон. Має дуже тривалий термін придатності, не вигоряє на сонці, витримує різного роду пошкодження, а також добре очищається.

Зверніть увагу!

Для будівництва одного даху необхідно обов’язково використовувати матеріал тільки з одним покриттям і одного виробника , тому що деякі листи можуть не поєднуватися і не стикуватися один з одним.

Особливу увагу потрібно приділити типу профілю розглянутого виду металочерепиці, тому що це дозволить правильно розрахувати витрату матеріалу і, відповідно, заощадити певну суму грошей. Розглянемо три види профілю, що існують сьогодні на ринку:

  1. металочерепиця мп монтеррей відрізняється невеликою вартістю, тривалим терміном придатності, а також своєю міцністю. Ширина листа становить 1180-1100 мм.висота профілю досягає 39 мм з кроком хвилі в 350 мм.
  2. металочерепиця супермонтеррей має найбільшу схожість зі справжньою керамічною черепицею. Металочерепиця супермонтеррей, характеристики: ширина листа знаходиться в межах 1180-1100 мм, висота профілю – 46 мм з кроком хвилі в 350 мм.
  3. мп максі робить будівлю дуже виразною і не схожою на інші. Ширина листа становить також 1180-1100 мм, висота профілю – 46 мм, а крок хвилі – 400 мм.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Металочерепиця монтеррей розміри

Товщина металу у всіх цих різновидах становить 0,4-0,5 мм.

чим металочерепиця монтеррей відрізняється від інших черепиць

Плануючи придбати даний вид покрівельного матеріалу, необхідно ретельно вивчити всі його переваги і недоліки.

Серед позитивних якостей можна відзначити:

  1. відмінно витримує навантаження, тому що має високий ступінь жорсткості.
  2. не пропускає через себе вологу.
  3. завдяки своїй фактурі і широкій колірній гамі, добре поєднується з будівлями, зробленими з цегли або дерева.
  4. не вимагає особливих умінь під час розміщення на даху.
  5. має великий термін придатності (може прослужити своєму власникові протягом 50 років).
  6. вага металочерепиці монтеррей-4 і 5 кілограм, на товщину 0.4 і 0.5 мм відповідно.
  7. прекрасно справляється з перепадами температур і вплив ультрафіолетових променів.
  8. за рахунок своєї багатошарової структури, метал повністю захищений від корозії.
  9. має здатність до швидкої і легкої заміни пошкоджених листів металочерепиці, не заважаючи при цьому цілим елементам покрівельного матеріалу.
  10. не запалюється.
  11. витримує різні механічні та хімічні впливи.
  12. завдяки наявності різного типу профілів, вдасться заощадити гроші на створенні частої обрешітки. З даним матеріалом в ній просто немає необхідності. Обрешітку цілком можна зробити рідкісну.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Склад металочерепиці монтеррей

Не можна обійтися і без деяких мінусах металочерепиціМонтеррей:

  1. плануючи зробити складну форму даху, потрібно бути готовим до того, що під час монтажу залишиться багато відходів, що зробить будівельні роботи не дуже економічно вигідними.
  2. в процесі установки не обійтися без якісного звукоізоляційного матеріалу, який в процесі експлуатації покрівлі позбавить її власників від наявності надмірного шуму, здатного виникнути через металевої основи черепиці.

Знаючи про всі переваги і невеликі недоліки даного виду металочерепиці, завжди вдасться вирішити, чи потрібно використовувати його в якості покрівельного матеріалу для свого будинку.

Розміри листів

Які розміри металочерепиці супермонтеррей? ширина становить 1180-1100 мм.висота профілю досягає 39 мм з кроком хвилі в 350 мм. Вітчизняні виробники надають можливість покупцеві самому вибрати або нарізати його такої величини, яка найбільше задовольнить вимоги споживача. При цьому сама максимально можлива довжина одного листа монтеррея становить 8 метрів.

Найбільш зручним і оптимальним варіантом вважається довжина в 4-5 метрів.

решетування під металочерепицю монтеррей: схема і метод укладання

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюголовною підставою під металочерепицю є лати.

Це найбільш важливий етап у всіх будівельних роботах по створенню даху, тому до нього потрібно підійти з великою відповідальністю, дотримуючись всіх порад і рекомендацій.

Укладання металочерепиці монтеррей починається після наступних підготовчих процедур:

Перед використанням всіх деревних елементів обрешітки, їх необхідно обробити спеціальними складами , які будуть перешкоджати гниттю матеріалу, а також отримають здатність протистояти впливу комах.

  1. ретельно перевірте товщину всіх дощок, з яких буде створюватися підстава для даху. Вони повинні бути однакової товщини. Допускається товщина деревини від 27 до 35 мм.
  2. найчастіше передбачуване перетин складових обрешітки знаходиться в межах 25х100 мм (якщо на неї будуть набиватися дошки) або 50х50 мм (в тому випадку, коли будуть використовуватися бруски).
  3. перша складова решітки повинна бути хоча б на кілька міліметрів більше інших, тому що її розміщують під сходинку листа металочерепиці.
  4. розміщувати перший елемент потрібно тільки паралельно карнизу, тому що це в наслідок вплине на розташування всіх листів покрівельного матеріалу.
  5. щоб розрахувати крок обрешітки під металочерепицю монтеррей, потрібно знати довжину поперечної хвилі. Обидва ці показники між собою рівні. Для розглянутого виду металочерепиці, він становить 350 мм.так, від першої складової обрешітки рекомендується відступити до 300 мм.
  6. останній елемент обрешітки повинен бути такої величини, щоб не допустити провисання листа черепиці.
  7. для коника монтує кілька додаткових дощок, на які також встановлюють елементи для вентиляційних труб.

Зверніть увагу!

У місцях наявності вікон, димоходу або ендови створюється суцільна решетування.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Решетування під черепицю

Починаючи будівництво обрешітки, слід бути уважним на всіх етапах її створення, тому що при неякісному підставі даху все листи металочерепиці монтеррей в результаті ляжуть нерівно, що призведе до поганої якості всієї конструкції.

як правильно постелити дану черепицю на дах

Щоб правильно укласти металочерепицю монтеррей, потрібно якісно виконати кожен етап робіт по .Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Металочерепиця супермонтеррей: монтаж і технологічний метод укладання.

  1. перевірити розташування, тому що саме завдяки їм визначається скат даху і, відповідно, рівність майбутнього покриття.
  2. і карниз повинні розташовуватися строго горизонтально.
  3. монтаж гідроізоляції виробляють горизонтально щодо коника даху. При цьому розміщувати всі її елементи потрібно внахлест хоча б на 20 см.між латами повинна трохи провисати (на 1-2 см).
  4. пристрій контробрешітки необхідно для того, щоб створити якісну вентиляцію між гідроізоляцією і черепицею. в іншому випадку на металі буде накопичуватися волога, і крокви будуть псуватися. Довжина брусів для контробрешітки повинна бути в межах 140 см.використовуючи цвяхи, їх прибивають до крокв і гідроізоляції.
  5. особлива увага відводиться конику даху, зробити який вдасться в результаті правильного з’єднання брусів з різних сторін. Для цього їх акуратно запилюють, створюючи .
  6. металочерепиці монтеррей починають з установки контробрешітки. До контробрешітки прибивають дошки, на які саморізами прикручують листи металочерепиці. Перший лист розміщують нижче від краю обрешітки на 5 см.всі наступні складові покрівлі монтують з перекриттям попереднього ряду в 15 см. З’єднавши хоча б 2-3 листа черепиці між собою, приступають до прикручування їх до обрешітки. Робити це потрібно для того, щоб була можливість вирівняти покрівельний матеріал за рівнем в разі необхідності. З розрахунку на 1 метр квадратний матеріалу потрібно 8 саморізів.
  7. по всьому периметру від укладають і закріплюють металевий фартух.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Монтаж покриття

які ще види металочерепиць існують

Сьогодні на ринку і в магазинах можна знайти величезну кількість металочерепиці, які відрізняються між собою матеріалом, з якого зроблено будь-яке покриття, профілем і видом полімерного покриття.

Так, для виробництва металочерепиці застосовують алюмінієві, сталеві і мідні листи. перевага віддається оцинкованої сталі, тому що вона має прекрасні технічні характеристики і відрізняється від інших металів своєю невеликою вартістю.

Залежно від типу профілю розрізняють такі види металочерепиці: монтеррей, , джокер, андалузія, банга і шанхай. кожен з них має свої позитивні властивості, а також своїх шанувальників і покупців.

Що стосується видів полімерного покриття, то їх також існує кілька видів: блискучий і матовий поліестер, пурал, пурекс, пластизол, пвдф, а також солано. Розглянувши кожен з них більш детально, завжди можна визначитися у виборі відповідного полімерного покриття для того чи іншого покрівельного матеріалу.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Металочерепиця монтеррей фото

Корисне відео

Інструкція з монтажу металочерепиці монтеррей в відео форматі:

Висновок

Серед всіх різновидів металочерепиці сьогодні найбільшою популярністю користується металочерепиця монтеррей. Вибрати її або який – небудь інший покрівельний матеріал для свого будинку-рішення кожної людини. При цьому головне завдання зробити вашу житлову площу дійсно теплою, затишною і комфортною.

Який крок обрешітки під металочерепицю монтеррей повинен бути? решетування під металочерепицю монтеррей схема

Решетування під металочерепицю монтеррей — наочна схема

Січень 30, 2017

Самим універсальним покрівельним матеріалом, виробленим останнім часом, вважається металочерепиця. Цей матеріал буде гармоніювати з цегляною кладкою і дерев’яними колодами. Він додасть естетичний вигляд невеликим дачним будинкам і величезним віллам, зберігаючи традиції попередніх поколінь.

Найпоширенішою в якості покрівлі є металочерепиця монтеррей. Вона відрізняється від інших брендів рельєфом листа. Тому для тривалого використання матеріалу необхідно правильно встановлювати обрешітку під металочерепицю монтеррей, схему якої можна знайти в інтернеті.

Особливості металочерепиці монтеррей

Металочерепиця являє собою металевий лист з рельєфним малюнком, що імітує старовинну керамічну черепицю. Поздовжній і поперечний рельєф надає листу жорсткості. Металевий профіль монтеррей має наступні геометричні параметри:

  • висота хвилі — до 25 мм;
  • довжина ступені в середньому 350 мм;
  • товщина листа-до 0,9 мм, частіше використовуються листи з товщиною 0,4-0,5 мм. Ширина і довжина-1180х4000 мм.

Маючи такі параметри, профлист не відрізняється особливою міцністю, тому саме лати, встановлена за певними правилами, сприяє довговічному використанню покрівельного покриття.

Популярність металочерепиці даного бренду обумовлена ще й тим, що має велику гаму колірних рішень. Покриття polyester забезпечує збереження і цілісність металевого листа до 30 років, зовнішнього вигляду — до 10 років, що зазначено в гарантійних документах виробника.

Крім перерахованих вище параметрів матеріал має наступні характеристики:

  • пожежобезпечний;
  • екологічно чистийЧистий;
  • стійкий до впливів навколишнього середовища — дощ, мороз, сонце;
  • невелика вага, не вимагає зміцнення кроквяних балок;
  • легкість монтажу, ремонту і заміни зношених або пошкоджених листів;
  • можливість використання в якості покрівлі для будинків з будь-яким ухилом даху більше 14оі багаторівневих дахів.

Послідовність монтажу покрівлі

Кроквяна система будинку виконується з балок добре просушених, що не мають тріщин, слідів гниття та інших руйнувань. Ця система повинна бути встановлена з дотриманням всіх норм, а саме — витримані кути скосів даху однаковими з різних сторін (перевіряється за допомогою ухиломіра) і все горизонталі. У разі будь-яких відхилень, необхідно доопрацювати конструкцію і виправити всі недоліки, інакше металочерепиця не зможе якісно бути покладена, що призведе до її швидкого зносу.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Між кроквяними балками укладається утеплювач. Він дозволить зберегти тепло взимку і не дасть можливість розжарюватися повітрю в горищному приміщенні влітку.

Для усунення впливу, що піднімається з нижніх поверхів теплого повітря, на теплоізоляційний матеріал і дерев’яні конструкції даху прокладається пароізоляційний матеріал. Він зберігає несучі конструкції від попадання вологи з приміщення.

Із зовнішнього боку даху на утеплювач укладається водовідштовхувальний матеріал (плівка, руберойд) для захисту від попадання опадів, задування вітру та інших природних явищ.

Перед початком робіт по обрешітці під металочерепицю монтеррей необхідно скласти її схему. Решетування служить безпосередньо для закріплення профлиста на покрівлі. Від правильності її установки залежить наскільки якісно і довговічно прослужить матеріал, що захищає житло від негоди. Крок обрешітки під металочерепицю монтеррей повинен відповідати довжині ступені металевого листа, а саме при кроці 350 мм — крок обрешітки 35 см.

Контробрешетка встановлюється між латами і гідробар’єром для забезпечення вентиляції і запобігання утворенню грибка.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Крокви, контробрешетка і лати повинні бути з якісної деревини (частіше використовується сосна — вона задовольняє всі вимоги за умови правильної підготовки дощок). Поверхня дощок повинна бути рівною без дефектів, показання вологості — не більше 20%. Дошки обробляються спеціальними нешкідливими для людини речовинами для відлякування комах і захищають від негативного впливу навколишнього середовища.

Монтаж обрешітки

Дошка для обрешітки повинна бути наступних розмірів:

  • ширина-100 мм;
  • товщина — 30 мм, для нижнього ряду обрешітки (біля карниза) — 45 мм.

Робота по обрешітці даху починається знизу і триває до самого верху. Між першим і другим рядом дощок має бути відстань в 30 мм всі наступні ряди на відстані кроку листа металочерепиці. У місцях біля труби, мансардного вікна або розжолобках лати робиться суцільний. Суцільний обрешітку можна робити по всьому даху, але це економічно недоцільно.

До обрешітки листи металочерепиці кріпляться за допомогою саморізів з гумовою шайбою. Захисна плівка з профлиста знімається безпосередньо перед установкою. Листи необхідно укладати внахлест один на одного.

Підсумок

Установка обрешітки і монтаж металочерепиці монтеррей можна провести і самостійно, але при цьому необхідно розуміти всю відповідальність. Від правильності монтажу шарів покрівлі залежить збереження на тривалий термін зовнішнього вигляду будинку і можливість надовго забути про будь-які проблеми з покрівлею.

Stroicod.ru

Монтаж металочерепиці монтеррей своїми руками

Покрівельні роботи з використанням металочерепиці мають свої тонкощі. Щоб дах служила довго і надійно, потрібно заздалегідь ознайомитися з технологією кожного процесу і ретельно її дотримуватися. При дотриманні інструкцій монтаж металочерепиці монтеррей своїми руками не викличе ніяких труднощів навіть у початківця майстра. Покрівельний процес складається з двох основних етапів – підготовки підстави і укладання покриття.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Підготовка до монтажу

До укладання фінішного покриття необхідно дуже грунтовно підготуватися. Спочатку перевіряють форму скатів даху, адже якщо кроквяна система має перекоси, покрівля не буде триматися міцно.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Перевірку проводять наступним чином: рулеткою вимірюють ширину і довжину ската з кожного боку будівлі, нерівності прибирають за допомогою добірних елементів. Обов’язково перевіряють рівнем розташування коника і карниза щодо горизонталі, щоб уникнути прогинів даху. При заміні покриття перевірка кроквяної системи проводиться аналогічно.

Якщо скати відповідають нормі, приступають до наступного етапу – укладання гідроізоляції. Для гідроізоляції найкраще підходить руберойд і спеціальна мікроперфорована плівка. Укладають гідробар’єр по горизонталі, починаючи від карниза; смуги матеріалу лягають внахлест на 15-25 см.натягувати матеріал не можна: плівка повинна провисати між кроквами на 1,5-2 см, але при цьому не торкатися утеплювача, розташованого під латами.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Наступний крок-монтаж контробрешітки, яка повинна забезпечувати вентиляцію між металочерепицею і гідроізоляційною плівкою. Якщо покрівельне покриття кріпити впритул до гідроізоляції, виступаючий конденсат буде накопичуватися всередині конструкції, що призведе до загнивання і руйнування крокв.

Для виготовлення контробрешітки знадобиться:

  • сухий щільний брус перетином 30х50 мм;
  • оцинковані цвяхи;
  • молоток;
  • ножівка або лобзик;
  • рулетка;
  • антисептична грунтовка.

Якщо скати мають ухил менше 30 градусів або дах складної форми, бруси слід вибирати більшого перетину, наприклад, 50х50 мм.

Якість деревини відіграє важливу роль, тому перед монтажем слід переконатися, що матеріал добре висушений, не має пустот, не викривлений. Варто звернути увагу і на колір брусів: зрізи сірого кольору або темні плями на поверхні свідчать про неправильне зберігання пиломатеріалу, що скорочує термін його служби.

Довжина бруса повинна бути приблизно 130-140 см; щоб конструкція виглядала акуратно, бруси ріжуть на однакові відрізки до початку монтажу. Потім дерево обробляють антисептиком і просушують. Така обробка продовжує експлуатацію конструкції, не дає розвиватися грибків, відлякує комах. Після висихання бруса можна приступати до монтажу.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Використовуючи оцинковані цвяхи, бруси прибивають до крокв поверх гідроізоляційної мембрани. Для металочерепиці монтеррей крок контробрешітки становить 30 см; починають кріплення від карниза. Облаштування коника даху вимагає перетину брусів з різних сторін ската в одній точці, тому їх запилюють під певним кутом. Щоб правильно вирахувати цей кут, потрібно зробити виміри спеціальної рейкою з рамкою і маятником. Цей інструмент називається ухилом і застосовується при облаштуванні кроквяних систем.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Для двосхилим даху контробрешетка виконується однаково з двох сторін з рівномірним кроком в 30 см.якщо конфігурація більш складна і скати утворюють на стиках внутрішні кути, бруси монтують інакше. Внутрішній кут покрівельної системи називається ендовой; ця ділянка відчуває більше навантажень, ніж інша покрівля, так як по ньому стікає дощова і тала вода, накопичується більше снігу, сильніше нагріває сонце. Щоб уникнути протікання або обвалення, монтаж ендови повинен проводитися строго за технологією.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

До поздовжніх брусів ендови контробрешетка прибивається з кроком не більше 10 см; кріпити брус впритул до настилу ендови теж не можна – це погіршить вентиляцію і ускладнить видалення конденсату.

Важливий момент: при забиванні цвяхів утворюються отвори в гідроізоляційній плівці, що порушує її герметичність. Щоб уникнути проникнення вологи в розжолобках, витрата цвяхів на квадратний метр не повинен перевищувати 10 штук.

Виготовлення обрешітки

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Покрівельне покриття повинно кріпитися до обрешітки, тому наступний крок – обшивка контробрешітки дошками. Беруть дошки шириною 100 мм і товщиною 30 мм, а для кріплення нижнього ряду товщина повинна бути не менше 45 мм.після обрізки матеріал обробляється антисептиком і просушується.

Не можна використовувати сирі дошки, так як після висихання вони можуть деформуватися. Перша дошка укладається від карниза, наступна кріпиться на 30 см вище. Всі наступні прибивають з кроком, відповідним відстані між хвилями металочерепиці. Наприклад, якщо використовується металочерепиця монтеррей максі або люкс, відстань між дошками дорівнює 40 см, для монтеррейСтандарт крок обрешітки становить 35 см.у розжолобках і на виході труб димоходу решетування монтується суцільну.

Тепер потрібно закріпити у внутрішніх кутах готові ендови, укладаючи їх внахлест на 10 см, а навколо димоходів внутрішні фартухи на планках примикання. Останніми закріплюються карнизні і торцеві планки з виступом 4 см.для цього на торці крокв прибивають дошку і кріплять до неї торцеві планки, укладаючи їх внахлест на 7-10 см. На карнизну дошку прикручують гаки для водостоку, а потім монтують карнизну планку. На цьому підготовчий етап вважається завершеним, можна приступати до обшивки покрівлі.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Щоб виконати монтаж металочерепиці монтеррей, будуть необхідні:

  • листи металочерепиці;
  • ножиці по металу;
  • молоток і шуруповерт;
  • рівна рейка або правило;
  • маркер.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Різати металочерепицю болгаркою не можна, так як абразивний шар руйнує захисне покриття, і матеріал піддається корозії.

Укладання листів виконують по вертикалі, починаючи від карниза. Для монтажу рекомендується використовувати листи, довжина яких не більше 4 м.якщо взяти короткі листи, при монтажі утворюється багато стикувальних швів, і надійність покриття буде нижче; монтувати ж дуже великі шматки матеріалу важко і незручно.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Напрямок по горизонталі при укладанні металочерепиці великого значення не має. При лівосторонньому кріпленні сусідні листи необхідно підкладати під попередній ряд на 15 см, при правосторонньої укладанні краю наступного листа монтуються поверх закріплених на ту ж відстань. Захисну плівку потрібно знімати безпосередньо перед установкою металочерепиці, зробити це після завершення монтажу буде важко.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Перший лист укладають на нижній край обрешітки так, щоб він виступав на 5 см вниз, потім його ретельно вирівнюють і закріплюють всього одним саморізом вгорі. Далі зверху внахлест укладають наступний лист, рівняють і прикручують до нижнього. До обрешітки поки прикручувати покриття не потрібно. Закріпивши ще 1 або 2 листа подібним чином, вийшов вертикальний блок вирівнюють по карнизу і торцевих планок, а потім прикручують до обрешітки. Саморізи повинні розташовуватися в прогинах через одну хвилю в шаховому порядку; обов’язково використовувати для фіксації покриття саморізи зі спеціальними гумовими шайбами. На квадратний метр металочерепиці потрібно 8 гвинтів.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюЯк зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

У місцях примикання покрівельного покриття до вертикальних поверхонь необхідно використовувати спеціальні планки, а навколо димоходу додатково встановлюють зовнішній фартух. Після закріплення останнього листа на покрівлі встановлюють снегодержатели і аксесуари для покрівельних сходів. Якщо є незакриті зрізи, їх рекомендується зафарбувати будь-якою відповідною фарбою.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Відео-монтаж металочерепиці монтеррей своїми руками

Svoimi-rykami.ru

Крок обрешітки під металочерепицю, опис технології, схеми

Вибір кроку обрешітки під металочерепицю є головним правилом монтажу цього матеріалу, при його порушенні знижується надійність фіксації даху і її цілісність. В якості несучої основи використовуються дерев’яні дошки товщиною від 25 мм, технологія їх набивання вважається складною, при сумніві в своєму досвіді цей етап краще довірити професіоналам. При виконанні робіт самостійно виключити помилки допомагає розрахунок кроку і складання схеми. Рекомендації виробників враховуються в обов’язковому порядку, визнані бренди (grand line, монтеррей, ruukki, метал профіль, merasystem) вказують точні розміри профілю і вимоги до каркасу і добірних елементів.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

  1. схема покрівельного пирога
  2. вибір будматеріалів
  3. необхідний крок обрешітки
  4. особливості технології монтажу

Конструкція покрівлі, призначення обрешітки

Стандартна схема у холодних і теплих дахів різниться, в першому випадку вона включає в себе несучі системи, настил і розміщується під ним гідроізоляційну прошарок. Між металочерепицею і плівкою передбачається вентиляційний зазор, рулонні вироби кріпляться з невеликим провисанням. Дошка для фіксації профільованих листів набивається поверх конробрешітки висотою не більше 2 см.при всіх своїх перевагах (простота і бюджетність) такий вид покрівлі вибирається рідко, як через високі тепловтрати, так і через гулкости черепиці під час дощу.

Схема пирога для утепленого типу більш складна, вона включає в себе паробар’єр з внутрішньої сторони горищного приміщення, крокви і поздовжні прогони, що утримують ізолюючі матеріали (переважно мінвату), гідроізоляційну прошарок, що не перешкоджає виведенню вологи зсередини, каркас і черепицю, в потрібних місцях встановлюються контррейки і елементи аерації. За аналогією з попереднім варіант при будівництві такого даху між покриттям і іншими шарами залишається вентиляційний зазор. Вживаються додаткові заходи щодо виведення внутрішнього конденсату, він не повинен накопичуватися в утеплювачі. Функції контробрешітки також залишаються незмінними-рейки фіксують гідроізоляційну плівку до крокв.

Решетування є обов’язковою частиною несучої системи, вона забезпечує вентилювання внутрішнього простору. При правильному її розташуванні і доповненні елементами аерації волога не накопичується на гідроізоляційної прошарку і не конденсується на металочерепиці. Краї плівки виводять до ринв.

Залежно від частоти розташування дощок виділяють два види настилу: суцільний і гратчастий. У першому випадку дерев’яні бруски укладаються з мінімальним зазором між сусідніми виробами, 10 мм достатньо для створення хороших умов вентилювання і зниження до мінімуму ризику кріплення черепиці до порожнечі. Рекомендована ширина дошки при такому способі становить 100 мм, мінімальна товщина – 32, перетин бруса – 50х50. Цей варіант вважається витратним, така схема вибирається рідко (при будівництві плоских дахів і використанні більш м’яких матеріалів для настилу або при облаштуванні складних проектів з мансардою).

Гратчаста обрешітка вважається класичною, несучих здібностей звичайних дощок при розташуванні в потрібних точках достатньо для утримання оцинкованого металу. Вага 1 м2 гранд лайн і аналогічних затребуваних марок з товщиною в межах 0,4-0,55 мм варіюється від 3,7 до 6 кг відповідно, навантаження розподіляється рівномірно. Посилення потрібно тільки на окремих ділянках: біля димоходів, розжолобках, в місцях примикання до мансардних вікон та інших надкровельних конструкцій.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Вибір матеріалу

Для створення несучої основи найкраще підходить деревина хвойних порід, вони легко піддаються обробці і мають необхідну ступінь жорсткості і біологічної стійкості. З листяних однозначно не рекомендується застосовувати березу і аналогічні тендітні сорти. Решетування під металочерепицю набивається виключно з обрізних дощок з однаковою товщиною і вологістю не більше 20%, якщо потрібно – спеціально просушених. Всі дерев’яні елементи перед монтажем проходять обробку антисептиками і антипіренами.

Перетин каркаса залежить від складності конфігурації покрівлі і очікуваних навантажень. Квадратний і прямокутний брус 50х50 і 40х60 використовується тільки в разі надто великого кроку кроквяних ніг (від 1 м і вище). Дошка перетином 25х100 мм вважається стандартною, цей розмір затребуваний найбільше, 32х100 купується при облаштуванні складних дахів або фіксації черепиці до оцинкованого листа. Для прибивання обрешітки до крокв застосовуються цвяхи з діаметром 3-3,5 мм і довжиною, що перевищує товщину деревини як мінімум удвічі. Збільшувати їх розміри не рекомендується, це загрожує руйнуванням дощок. На кожну ділянку кріплення знадобиться не менше 2 штук цвяхів, вони купуються з невеликим запасом.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Розрахунок кроку, фактори впливу

Черепиця характеризується чіткими вимогами до каркасу, довільний крок в даному випадку виключений. Її профіль має неоднорідну міцність і жорсткість, напрямок листа незмінно. Максимальна надійність кріплення до несучої основи досягається при його розташуванні на дні хвилі, інакше він буде вириватися. Головним фактором, що визначає крок набивання, є довжина хвилі. Додатково враховуються: величина ухилу ската даху, наявність або відсутність водостоку (при монтажі його до лобової дошки виступ першої лінії обрешітки під металочерепицю зміщується на 30 см) і тип профілю.

При використанні прямокутних різновидів з капілярними стиками (наприклад, каскад) крок дощок варіюється від 60 до 90 см. Для видів з високим профілем і z-з’єднаннями (андалузія і її аналоги) це значення змінюється від 40 до 70 см. Крок обрешітки для монтеррей і інших видівБез додаткових замків залежить від відстані між поперечними хвилями, точне значення наведено в таблиці:

Довжина модуля (l) у більшості затребуваних марок (grand line, mera system, метал профіль, монтеррей, ruukki, stynergy) варіюється від 300 до 400 мм. При необхідності отримання величини відступу від першої планки до середини другої при покритті даху листами з нестандартною хвилею використовується проста формула l-70мм, наступний крок дошки під металочерепицю збігається з параметрами її профілю. При такому підході нескладно скласти схему розташування всіх поперечних балок покрівлі. Незалежно від кроку на ділянці коника вони укладаються суцільну.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Особливості технології набивання обрешітки

До робіт приступають після укладання гідроізоляційного шару пирога, фіксуванні його до крокв тонкими рейками висотою не більше 20 мм і прикріпленні кронштейнів для ринв. Для набивання застосовуються оброблені і добре просушені бруски з перевіреними розмірами, при наявності ендови – підрізані під певним кутом. Перший ряд укладається з особливою ретельністю, від нього відміряють всі наступні планки. Для компенсації перепаду профілю він повинен бути на 1-2 см вище інших, при використанні дощок зі стандартною товщиною зверху набивається ще одна планка.

Всі наступні поперечні елементи розташовуються з урахуванням обраного кроку, майбутній кріплення повинен збігатися з серединою набивається бруса. На ділянках примикання до надкровельних конструкцій і розжолобках виконується суцільна обрешітка або збільшується ширина дошки. Це ж відноситься і до коника, прогинання металочерепиці на верхній ділянці даху неприпустимо. З цією метою по обох сторонах розмішають по 2 додаткові дошки з зазором близько 5 см між собою. Надалі вони також застосовуються для кріплення самого коника.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

До монтажу покрівельного покриття приступають через 2-3 дня, для виключення ризику зміщення обрешітки під листами черепиці всі елементи повинні встоятися. При достатній товщині дощок (від 25 мм і вище), використанні контррейок і якісних антисептиків несуча основа прослужить довго і в додатковому обмотуванні брусів гідроізоляційної плівкою немає необхідності. До важливих вимог технології відносять забезпечення вільного виведення вологи і нахлеста мембран на 5 см як мінімум.

Stroitel-list.ru

Монтаж металочерепиці монтеррей: інструкція

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Укладання покрівельного покриття на споруджуваному будинку це важливий етап. Від правильного вибору матеріалу і його якісного настилу залежить довговічність конструкції. Непогано звернутися до фахівців. Наприклад, якщо виконується монтаж металочерепиці монтеррей своїми силами, то інструкція дана професіоналами допоможе уникнути багатьох помилок.

Як правильно вибрати покрівельне покриття

приймаючи рішення, ніж закривати дах, домовласник виходить з ряду міркувань.

  • враховуються кліматичні умови регіону, в якому будується будинок.
  • до уваги беруться фінансові можливості щодо закупівлі потрібного матеріалу.
  • розглядаються параметри теплопровідності, шумоізоляції і довговічності майбутньої покрівлі.
  • важливими є також вагові характеристики покрівельного покриття.
  • важливим фактором є зовнішній вигляд даху.

враховуючи все це, багато забудовників віддають свою перевагу металочерепиці, серед якої гідне місце займає вид «монтеррей». Металочерепиця монтеррей-це покрівельні листи з металу, що імітують покриття з натуральної черепиці. При його виробництві за основу береться оцинковка, яка покривається антикорозійним складом і грунтується. Потім нижній шар покривається лаком, а зовнішній, зовнішній — обробляється полімерним покриттям.
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюіснує кілька видів такого покриття для монтеррей і кожне надає цій металочерепиці особливі властивості. Все це треба враховувати, вибираючи матеріал для свого даху. Крім хороших захисних і механічних властивостей монтеррей приваблива геометричними розмірами. При корисної ширині 1100 мм її лист може мати довжину від 500 мм до 9000 мм.оптимальною вважається довжина 1000-4000 мм. Це зручно з точки зору транспортування і монтажу. Багатошаровість захисного покриття і наявність полімерного шару захищають цю металочерепицю від механічних і хімічних впливів, а також від ультрафіолету. Все це надає монтеррею здатність тривалий час зберігати первісний колір і міцність зовнішнього шару. Сьогодні важливим є те, що подібний матеріал безпечний в екологічному відношенні.

Як правильно укласти металочерепицю

людині, своїми руками будує будинок, укласти дах правильно допоможе покрокова інструкція. При цьому треба розуміти, що до етапу монтажу металочерепиці потрібно виконати підготовчі роботи по влаштуванню кроквяної конструкції з латами і гідроізоляцією.
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюЯк зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

  1. при різанні своїми руками металочерепиці монтеррей не можна використовувати болгарку. В цьому випадку пошкоджується полімерне і захисне покриття, що призведе до передчасної корозії. Різати ножицями також не рекомендується, тому що метал жолобиться. Для різання використовується спеціальний інструмент-висічні ножиці по металу.

рекомендуємо до перегляду також наступні відео:

Prokryshi.ru

Крок обрешітки під металочерепицю монтеррей, розмір |

Робити монтаж металочерепиці без певних навичок ми не рекомендували в цій статті (з причин там же викладеним). Але чи можна своїми руками зробити підготовчі роботи? це зробити можна, спираючись на попередні розрахунки. Розглянемо такі питання, як крок обрешітки під металочерепицю монтеррей, розмір вікна та інші.

Відразу варто подивитися відео про те, як майбутній господар будинку в гордій самоті монтує каркас на даху будівлі.

це загальний випадок. Але ми згадали металочерепицю монтеррей. Чому? тому що це вид покрівельного покриття завоював заслужену популярність у забудовників. Вага квадратного метра даного будматеріалу не перевищує і 5 кг. Це, безумовно, приваблює клієнтів, скорочує терміни монтажу і економить гроші на залученні сторонньої робочої сили.

Пропонуємо подивитися ще одне відео про виробництво покрівельних робіт саме з цим видом покриття, а потім розглянемо деякі нюанси монтажних робіт і крок.

Розмір обрешітки під металочерепицю, крок

На жаль, в представлених роликах немає чіткої згадки про геометричний розмірах планок рами і немає вказівки на те, яким саме повинен бути крок обрешітки. Виправимо ці недоліки, позначимо крок.

Зарубка на пам’ять. Перетин деталей контробрешітки, на яку кріпляться власне елементи обрешітки монтеррей, має бути мінімум 40х50 мм.

Схема монтажу буде такою:

Як видно, нічого архіскладного.

Тепер докладніше про розмір брусків обрешітки під металочерепицю монтеррей. Розміри брусків 1 бажані в межах 100×25, брусків 2 — 100×35(40) мм. Що стосується параметрів a і b, вони наступні:

Такий звичайний крок решетування під металочерепицю. Монтеррей не виняток.

Слід додати, що якщо дозволяють кошти, має сенс робити суцільну конструкцію обрешітки. Це здорожить будівництво, але продовжить життя металочерепиці.

Замість бруса цілком допустимо використання обрізної дошки розміром 32х100 (25х100) мм.

Важливо! під металочерепицю монтеррей стандарт або монтерей супер крок обрешітки потрібно робити рівним 350, а для монтеррей люкс (максі) його треба збільшити до 400 міліметрів.

Ну, і не варто забувати про нахлест, який зазвичай укладається в розмір 150 міліметрів. Це важливо пам’ятати.

27.11.2017egor11

Stroydombystro.ru

Решетування під металочерепицю: крок, монтаж, пристрій

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Решетування під металочерепицю монтується з метою додання міцності всієї конструкції покрівлі, а також забезпечення природної вентиляції під покрівельним покриттям. Вона є несучим каркасом на який укладаються листи металочерепиці. правильно виконаний розрахунок відстані між дошками і їх перетин безпосередньо впливають не тільки на процес монтажу, але і подальшу експлуатацію всієї покрівлі. Решетування для металочерепиці повинна забезпечувати надійне утримання металевих листів під час сильних поривів вітру.

Приклад облаштування каркаса

крок обрешітки під металочерепицю повинен строго відповідати відстані між хвилями в залежності від типу цієї продукції.
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюсаморізи, якими листи металочерепиці кріпляться до елементів обрешітки, за технологією повинні фіксувати метал в найбільш жорсткому місці хвилі. Цим місцем є його, так зване дно, яке розташоване практично біля основиНаступної хвилі. При монтажі важливо, щоб нижня частина хвилі збігалася з розташуванням горизонтального бруска обрешітки. Саме тому точне обчислення відстані між дошками каркаса впливає на якість облаштування покрівельного покриття. Наприклад, при монтажі найбільш популярного типу металочерепиці монтеррей, правильно дотримуватися кроку між центрами обрешітки, розмір якого становить 350 мм. Винятком є укладання другого від нижньої частини ската бруска, де відстань повинна становити 300 мм. При монтажі не менш популярного виду металочерепиці каскад основний крок буде складати 300 мм, а відстань між першим і другим рядом решетування складе 250мм. А розміри відступу між другим і третім рядом обрешітки для покрівельної конструкції каскад – 350 мм. Це обумовлено особливістю фактури металочерепиці та розмірами хвилі (висота хвилі металочерепиці каскад становить 45 мм, а монтеррей – 39мм).
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Необхідний набір інструментів

перед тим як зробити обрешітку під металочерепицю, майстри повинні подбати про наявність необхідного для цього типу робіт арсеналу інструментів. До них можна віднести нижчеперелічені:

  • будівельний степлер.
  • ножівка по дереву, циркулярна пила або бензопила.
  • молоток або акумуляторний шуруповерт (при використанні в якості основ для обрешітки дощок, в тому випадку якщо їх товщина це дозволяє, то можна з’єднання фіксувати саморізами).
  • рівень.
  • будівельний маркер і рулетка.

відстань між горизонтально укладаються дошками можна вимірювати за допомогою мірного бруска, довжина якого відповідає відстані між найближчими сторонами горизонтально розташованих брусів.

Необхідні будівельні матеріали і» витратні матеріали »

монтаж обрешітки під металочерепицю повинен здійснюватися на заздалегідь розміщений шар гідроізоляції і, при необхідності, на конструкцію контробрешітки. Для робіт з монтажу каркасу потрібні такі будівельні матеріали:

  • дошка перетином 25 (32) мм на 100 мм, чи бруски, розміри сторін яких становлять 50 на 50 мм;
  • цвяхи, довжина яких залежить від товщини використовуваних дощок чи брусків. Краще використовувати оцинковані або мідні цвяхи, термін служби яких значно більше.

при монтажі такого виду металочерепиці, як каскад, розмір останньої карнизної дошки в товщину повинен бути в середньому на 15 мм більше за інших. Також необхідно відзначити важливість використання висушеної деревини. Дошка, яка недостатньо просушена, може через деякий час після складання конструкції деформуватися. Це може привести до пошкодження листів металочерепиці. Крім цього, дошка повинна бути оброблена засобами, що запобігають виникненню грибків, цвілі, а також захищають деревину від гниття. Цю процедуру можна виконати своїми руками, маючи в розпорядженні антисептик і звичайну пензлик.
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Покрокова інструкція

після того як необхідні інструменти і матеріали підготовлені, докладна схема монтажу несучого каркаса складена, а робоча поверхня очищена від стороннього сміття, слід переходити до установки першої дошки.

  1. установка першої дошки обрешітки. Кріпити бруски або дошки обрешітки покрівлі необхідно починати з нижньої сторони ската. Для цього необхідно розмістити в горизонтальному порядку дошку каркаса і прикріпити її до вертикальної контробрешітки або крокв даху за допомогою цвяхів і молотка. Кожне місце з’єднання елементів обрешітки з поверхнею даху або контробрешетуванням необхідно зміцнювати як мінімум двома цвяхами. Відстань між брусами обрешітки слід витримувати відповідно до технічних характеристик обраного виду металочерепиці.
  2. монтаж другого ряду обрешітки. Необхідно пам’ятати, що відстань між першим і другим рядом буде відрізнятися від наступних, на це слід звернути особливу увагу, здійснюючи розрахунок.
  3. установка наступних рядів. Далі решетування під металочерепицю монтується зі стандартним відстанню в залежності від типу металочерепиці. Використовується мірний брусок, товщина якого відповідає розмірам дощок обрешітки, для того щоб швидко і комфортно фіксувати наступні ряди.
  4. на внутрішніх кутах покрівлі, де планується своїми руками обладнати ендову, дошки підстави обрізаються під кутом для забезпечення щільного стику. Також ендову покрівлі, димохід або мансардні вікна можна обладнати по периметру суцільною дошкою.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

  1. останній ряд обрешітки в області верхнього коника правильно зробити більшої ширини. Для цього може використовуватися або більш широка дошка, або при кріпленні стандартних брусків з’єднати їх разом, а при необхідності додати ще кілька рядів для формування однорідної поверхні. Суцільна решетування робиться для запобігання прогину краю листа металочерепиці.

Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

  1. на останньому етапі здійснюється обрізка країв каркаса, зрівнюючи тим самим їх довжину до міліметра.

Особливості монтажу та подальшої експлуатації покрівлі

оскільки пристрій обрешітки під металочерепицю передбачає висотні роботи, то при їх виконанні своїми руками необхідно подбати про індивідуальну безпеку. Слід правильно користуватися індивідуальною страховкою, підошва використовуваного взуття не повинна ковзати.
Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюз огляду на той факт, що використовувана деревина після монтажу в більшості випадків ще містить певну кількість вологи, після закінчення першого року експлуатації даху необхідно підтягнути кожен саморіз своїми руками. Через всихання деревини її розміри незначно зменшуються, з’єднання покрівлі слабшає і існує ризик потрапляння води на поверхню обрешітки по різьбі покрівельного самореза, якими фіксуються листи металочерепиці до обрешітки. Розрахунок необхідної кількості складових і монтаж обрешітки своїми руками є відповідальним етапом при обладнанні даху покрівельним покриттям. Будь-яка інструкція з укладання різного виду металочерепиці, акцентує увагу саме на якісному і правильному монтажі підстави. При цьому розрахунок кількості матеріалу для покриття даху, розміри елементів обрешітки і всіх відстаней повинен бути максимально точним, а вимоги до послідовності робіт неухильно дотримані. Наприклад, при монтажі металочерепиці типу «каскад» в основному використовуються бруски з перетином 32 мм на 100 мм. При таких характеристиках елементів підстави в середньому для облаштування 1 квадратного метра обрешітки потрібно 3 погонних метра дощок. Своїми руками такий обсяг роботи виконати цілком реально, однак, слід враховувати складність геометрії даху, розміри скатів і загальну площу. Дивіться відео

Решетування, будучи основою під металочерепицю, як правило складається з дощок і має свої особливості монтажу. При проведенні робіт по влаштуванню листових черепичних покрівель потрібно чітко слідувати виробленим нормам і враховувати рекомендації виробників металочерепиці. В даному огляді всі робочі моменти детально розглянуті в розрізі розрахунку і правильної установки обрешітки.

Матеріал для обрешітки

Найбільш поширений матеріал для обрешітки — обрізна дошка з сосни (допускається ялина, ялиця і листяні породи). При суцільній обрешітці можуть використовуватися листи осп, фанери або звичайна дошка, закріплена з кроком 10 — 15 мм.

При виборі пиломатеріалів не варто нехтувати їх якістю. Дошка повинна мати мінімум дефектів () і бути добре просушеною (залишкова вологість не повинна перевищувати 22%). Наслідки при використанні сирих дощок — кручення і інші деформації. Важко передбачити, як це позначиться на кінцевому результаті. Тому, єдине вірне рішення-ретельний вибір у надійного виробника.

Рекомендується купувати пиломатеріали, оброблені спеціальними складами. При бажанні, таку обробку можна зробити самостійно. , ви захистите деревину від біологічного розкладання, грибка і ураження комахами.

На що ще слід звернути увагу при виборі дошки для обрешітки? на товщину. Купуючи одну партію у постачальника, ви навряд чи зіткнетеся з розбігом даного параметра. В іншому випадку ретельно відбирайте дошки і стежте щоб їх товщина мінімально варіювала в межах потрібного розміру. Різниця в товщині призведе до перепадів і знизить якість покрівельних робіт.

Оптимальний розмір дошки (бруса) в залежності від конструкції покрівлі:

Крім дерева, в якості обрешітки може використовуватися сталевий капелюшний профіль. В цьому випадку і всю кроквяну систему доцільно виконати з профілю.

Металева покрівельна решетування монтується саморізами за обидва фланця (краю) до крокв або контробрешітки. ПідМеталочерепицю з кроком хвилі 350 мм профілі укладаються з кроком 350 мм. З таким же кроком можна укладати обрешітку для покриття з хвилею 175 мм при використовуватися металочерепиці з маленькою хвилею 145 мм рекомендований крок профілю — 145 мм або 290 мм.

Металева решетування менш поширена, але має ряд переваг:

  • у порівнянні з дошкою, при використанні металевої обрешітки за рахунок перфорації профілю значно поліпшується природна вентиляція підпокрівельного простору і відведення конденсату.
  • геометрія у металевої обрешітки ідеальна.
  • сталевий профіль не боїться вологи. Він має цинковий захисний шар.
  • термін служби може досягати 100 років.
  • при використанні профілю не потрібно фарбування або спеціальне обслуговування.
  • дана решетування має високу міцність за рахунок спеціальної форми перетину і наявності декількох ребер жорсткості.
  • на відміну від дерева оцинкована сталь є негорючим матеріалом.

Типи обрешітки

В залежності від конструкції і вузла даху решетування під металочерепицю монтується декількома способами. Крокова (розряджена) решетування застосовується на конструкціях з ухилом більше 20°. В даному випадку крок дошки дорівнює довжині хвилі покрівельного матеріалу.

Мінімально допустимий ухил даху для металочерепиці — 14°.

На більш пологих конструкціях з кутом нахилу 15 — 20° рекомендується використовувати суцільну обрешітку з дощок (з мінімально допустимим зазором 0,5-1 см компенсує сезонні розширення (стиснення) деревини) або листових пиломатеріалів. Також, даний тип монтажу обов’язковий навколо мансардних вікон і покрівельних люків; на зовнішніх і внутрішніх зламах скатів даху (коник, ендова); у примикань до стін і труб; в місцях кріплення снігозатримувачів, покрівельних огорож, сходів.

Як правило, при влаштуванні даху застосовуються обидва типи обрешітки. І особлива увага приділяється важливим ділянкам із суцільним покриттям. Варто також відзначити, що суцільна лати під металочерепицю (особливо листовими матеріалами) викликає ряд суперечливих питань. Чи економічно це? і як йдуть справи з вентиляцією і конденсатом? відповіді очевидні. Тому єдина альтернатива-використання більш товстої дошки і її кріплення в потрібних місцях (як приклад — ендова) з мінімальним кроком.

Крок обрешітки під металочерепицю

Через специфічність (ступінчастість) черепичного профілю найчастіше під нього застосовується решетування з розрідженим кроком.

Крок обрешітки-це відстань між поздовжніми центрами двох суміжних дощок. Він повинен дорівнювати довжині хвилі обраної моделі металочерепиці. На малюнку нижче це чітко видно.

Розглянемо детально схему знизу вгору:

  • c-нижній випуск покрівельного листа. Винос покрівлі щодо стартової дошки для більшості видів металочерепиці дорівнює 50 мм.
  • карнизна (стартова) дошка повинна мати велику товщину перетину. Це обумовлено тим, що вона і наступна за нею дошка знаходяться під однією хвилею (див.схему вище).
  • a1-відстань від центру стартової дошки до центру наступної дошки.
  • b-крок обрешітки рівний довжині хвилі.
  • a2-дана відстань визначається за фактом. Так як остання хвиля підрізається, то товщину останньої дошки необхідно підбирати (нарощувати).

Щоб уникнути нестиковок, деформацій і неміцного кріплення, важливо ретельно прорахувати всі розміри і відстані перед монтажем обрешітки.

Довжина хвилі поширених профілів:

профілі металочерепиці довжина хвилі, мм монтеррей 350 супер монтеррей 350 максі 400 каскад 350 максі каскад 400 classic 350 kvinta (kvinta plus) 350 country (квінта) 350 quadro profi 350 kamea (камея) 350 finnera 350 adamante 350 decorrey 350 іспанська дюна 350 андалузія 400 джокер 400

Схеми обрешітки основних вузлів даху

З основним обсягом крокової обрешітки труднощів в процесі монтажу бути не повинно. Дана робота, крім точності і акуратності, вимагає мінімум навичок.

Інша справа — відповідальні вузли кроквяної системи. Ігнорувати їх не варто, так як виправлення дефектів — заняття витратне і неприємне.

Виділимо основні вузли і розберемося в технології їх виготовлення:

контробрешетка — обов’язковий елемент покрівельної системи під металочерепицю. Вона складається з дерев’яних брусків (50х50 мм), які монтуються поверх крокв, укритих гідроізоляційним матеріалом. Основне призначення-поліпшення вентиляції підпокрівельного простору за рахунок додаткового зазору. Для більшої ефективності рекомендується контробрешітку виконувати не цільним бруском, а відрізками з зазором для бічної вентиляції. у розжолобку необхідно монтувати додаткові дошки між дошками крокової обрешітки. Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюдля можливості виведення коньковой планки на торцях будинку поверх торцевих планок, підгребенева опорна дошка повинна бути збільшеною на 10-15 мм товщини. Якщо ви встановите дошку звичайної товщини, коник буде «просаджений» вниз щодо лінії торцевої планки. Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюв якості карнизної дошки застосовується потовщена на 20-25 мм дошка. Можна використовувати і звичайну дошку з компенсуючою рейкою, товщиною не більше ніж висота сходинки металочерепиці. Для більшості профілів підійде рейка 50х20 мм. Перша дошка крокової обрешітки кріпитися з кроком 250 мм від карнизної дошки, інші – з кроком 350 мм (при довжині хвилі 350 мм). Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицюна карнизну дошку монтуються довгі гаки водостічної системи з урахуванням ухилу. Для надійного кріплення ніжки довгих гаків карнизна дошка повинна мати ширину не менше 200 мм (або дві дошки по 100 мм). Компенсуюча рейка монтується між гаками. При використанні потовщеною дошки, перед установкою гаків, в ній вирізаються пази під ніжку гака. Як зробити обрешітку під металочерепицю своїми руками. Решетування під металочерепицю монтерей: тонкощі пристрою максимальна довжина прольоту обрешітки під металочерепицю

Для робіт по влаштуванню обрешітки будуть потрібні наступні інструменти:

  • рулетка.
  • рівень.
  • молоток.
  • ножівка (ручна циркулярна пила або лобзик).
  • шуруповерт.
  • олівець або маркер.
  • страхувальні пристосування.
  • фарбувальний шнур (відбиття).
  • шаблон виготовлений по хвилі для швидкого нанесення розмітки.

Всі етапи монтажу покроково розглянуті в наступному відео огляді:

На закінчення варто відзначити, що лати під металочерепицю вимагає чіткого дотримання всіх інструкцій. Потрібно знати правильну послідовність монтажу (крокви — капельник — гідроізоляція — контробрешетка — карнизна дошка — вентиляційна пвх сітка — гаки водостічної системи — лати). Важливо дуже точно змонтувати карнизну дошку. По ній далі будуть дорівнювати всі інші дошки обрешітки.техніка безпеки при роботі на висоті обов’язкова.